• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Városrendező kibeszélő

DeletedUser240

Vendég
Dolgozom rajta. Bár az előzőnél volt vagy 8 megoldásom ( persze a legjobb sem lett megfelelő), de most csak 1 van... :( szóval még gondolkodom. :p:D
 

Vanek

Veterán
Arra figyeljetek oda, hogy egy embertől csak az első beküldött megoldást fogják értékelni! Vagyis több megoldást beküldeni, mindezt ráadásul több hozzászólásban teljesen felesleges - még akkor is, ha rájöttetek, hogy mi lenne a legjobb.

"Egy játékos minden feladathoz egy megoldást küldhet be, több beküldött megoldás esetén a legelsőnek beküldött választ értékeljük."

Éppen ezért lehet, hogy többet ér, ha nem egyből, hanem többször átnézve, átvizsgálva 1-2 nappal később külditek be; amikor már (majdnem) biztosak vagytok benne.
(Mondom ezt úgy, hogy tulajdonképpen magam ellen beszélek; hiszen ezzel csökkentem a saját nyerési esélyemet. :) )
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát nem jött értesítés, hogy írtatok ide is. Na mindegy. Én is megcsináltam, még kedden éjszaka. Azt hiszem akkor tették fel. A kérdésemre még megvártam a választ, aztán fel is töltöttem a képet. Bár elég sokáig tartott, mire photoshopban megcsináltam a csoportokat, rajzokat, hogy aztán pakolgathassak könnyedén. Vagy 3 órámba fájt. Ha a legjobbak között is leszek, és sokan leszünk, remélem nem engem sorsol ki megint a random.org. Akkor azt hiszem meg sem nézem a harmadikat. Bár talán nem leszünk annyian. Azonban ugyanarra a 5 emberre számítok tökéletes megoldás terén, mint a múltkor is. Igaz, ez "nehezebb", de nem hiszem gondot okoz[ott] nekik. Most én is magam ellen vagyok, ám inkább felkészülök a legrosszabb eshetőségre. :D
 

DeletedUser240

Vendég
Hát nem jött értesítés, hogy írtatok ide is. Na mindegy. Én is megcsináltam, még kedden éjszaka. Azt hiszem akkor tették fel. A kérdésemre még megvártam a választ, aztán fel is töltöttem a képet. Bár elég sokáig tartott, mire photoshopban megcsináltam a csoportokat, rajzokat, hogy aztán pakolgathassak könnyedén. Vagy 3 órámba fájt. Ha a legjobbak között is leszek, és sokan leszünk, remélem nem engem sorsol ki megint a random.org. Akkor azt hiszem meg sem nézem a harmadikat. Bár talán nem leszünk annyian. Azonban ugyanarra a 5 emberre számítok tökéletes megoldás terén, mint a múltkor is. Igaz, ez "nehezebb", de nem hiszem gondot okoz[ott] nekik. Most én is magam ellen vagyok, ám inkább felkészülök a legrosszabb eshetőségre. :D
Kedves Tessaiga!
Excellben azért ez kb. 15 perc. Miért photoshopban? :rolleyes:
Sok szerencsét! :)
 

DeletedUser7

Vendég
Tessaiga, én is neked szorítok :D Mivel még folyik a játék a számokat nem árulhatom el, de egy kis "kedvcsinálót" a következő feladathoz: Ez lesz a legnehezebb a három közül ;) (és reméljük hogy erre fogjuk a legtöbb megoldást kapni :D)

Szerkesztés: Az excelt tényleg könnyebben lehet használni, mint photoshopot, a négyzethálós lapról nem is beszélve, az önkínzás jó móka, de azért lehet azt máskor is csinálni.
 

Vanek

Veterán
Újra 6 játékos maradt fent a szelektáláson. :)
Egyedüli változás, hogy Petur64 helyett most Shaiya75 lett a jó megoldást beküldők csoportjának a tagja. Most már csak az utolsó rostát (a szerencsétlenséget) kell megvárni, hogy ki nem fog nyerni.
 

Tessaiga

Erős harcos
Tessaiga, én is neked szorítok :D Mivel még folyik a játék a számokat nem árulhatom el, de egy kis "kedvcsinálót" a következő feladathoz: Ez lesz a legnehezebb a három közül ;) (és reméljük hogy erre fogjuk a legtöbb megoldást kapni :D)

Szerkesztés: Az excelt tényleg könnyebben lehet használni, mint photoshopot, a négyzethálós lapról nem is beszélve, az önkínzás jó móka, de azért lehet azt máskor is csinálni.
Csak azért szenvedek ennyit, hogy utána könnyen tudjam húzogatni az épületeket. Azaz több elrendezést is ki tudok próbálni, és igaz előtte sok időmbe fáj, de maga a rendezgetés már gyorsan megy. :) Ám megtartottam az eddig használt dolgokat, így már azokkal nem kell foglalkoznom, ha a 3. feladatban is lesz belőlük. :) A másik fele, hogy nincs excelem, és a google táblázatszerkesztőjét meg hagyjuk. :D

Amit egyébként töröltek korábban, az pont arról a fenti megoldásról szólt, azaz, hogy 2 megoldása létezik a dolognak, csak épp az egyik 3 ponttal többet ad, és pont nem az látszik elsőre a legjobbnak. Ezt csak azért írtam le, mert több indulónak épp ez hiányzott. És köszi még egyszer a törlést! Hogy valaki nem tudja kiszámolni a pontokat... Hát van ilyen ismerősöm. :p Szerencséjére, már előbb elvérzett, és nem a matek miatt bukta el. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser7

Vendég
Minden feladatnak kell legyen egy része, ami megszórja a mezőnyt. Ha ez nincs benn nem 6-ból, hanem 12-ből sorsolunk.
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát remélem is! :) Rengeteg időd van. Nem kell kapkodni. De tényleg. És menni fog. Nekem tetszik, hogy kézzel csinálod... De tényleg ne kapkodj! Nyugodtan aludj rá akár hármat is, csak a lehető legjobb dolgot hozd ki belőle! :) Egyébként grat! Nem sok hiányzott hozzá.
 

DeletedUser7

Vendég
Csak azért szenvedek ennyit, hogy utána könnyen tudjam húzogatni az épületeket. Azaz több elrendezést is ki tudok próbálni, és igaz előtte sok időmbe fáj, de maga a rendezgetés már gyorsan megy. :) Ám megtartottam az eddig használt dolgokat, így már azokkal nem kell foglalkoznom, ha a 3. feladatban is lesz belőlük. :) A másik fele, hogy nincs excelem, és a google táblázatszerkesztőjét meg hagyjuk. :D

Amit egyébként töröltek korábban, az pont arról a fenti megoldásról szólt, azaz, hogy 2 megoldása létezik a dolognak, csak épp az egyik 3 ponttal többet ad, és pont nem az látszik elsőre a legjobbnak. Ezt csak azért írtam le, mert több indulónak épp ez hiányzott. És köszi még egyszer a törlést! Hogy valaki nem tudja kiszámolni a pontokat... Hát van ilyen ismerősöm. :p Szerencséjére, már előbb elvérzett, és nem a matek miatt bukta el. :)

Mivel most nagyon sok új épületet kell beimplementálnod, ha mégis megfontolod az excelt, nem annyira profin mint egy képszerkesztővel, de létre tudsz hozni "alap épületeket", amiket utána copy-paste-val bemásolhatsz a kialakított területre. Tehát a kis téglalap körül elkészíted az összes épület képét, akár színezéssel, épüetnév beírással együtt, aztán azokat másolgatod, ha nem jó, akkor rá lehet rakni másik épületet, törölni egy üres mező beillesztésével.
Mindkettő módszernek meg van a hátránya, a hsz nem csak (sőt főleg nem neked) szól, hanem mindenki más, aki ezt a feladatot már elvből nem akarja elkezdeni.

Ha bárkinek bármi kérdése, észrevétele van, jelezze, ha próblémás a feladatkiírás, minnél hamarabb javítani akarjuk. Ezért is kérlek bennetek, hogy 1-2 napig ne nagyon küldjetek be megoldást, biztos van annál jobb is ;) :D nem véletlen az 1 hét határidő. valamint ennek a feladatnak az ellenőrzése kicsit körülményesebb, hiszen tényleg ki kell majd számolnom hogy a városok megfelelőek-e, minden megvan, népesség/boldogság nem minuszos, úgyhogy majd a végén legyetek türelmesebbek :)
 

Vanek

Veterán
Megnéztem az enyémet, nekem nem jött ki a 201. Hogy számoltátok? Hozzá kell adni a már addig használtat, mint pl. mikor nézek egy 3. szinten lévőt, hozzá kell adni amennyi kell a második szint eléréséhez, és ez az összeg lesz a végeredmény? Mert nekem csak 105 jött ki, a teljes az 1169, de így 1064 a vége. :confused:o_O

Igen, a wikin a számok úgy vannak leírva, hogy azok az előző szinthez képesti változást írják le - így össze kell adni a szintenkénti változást adó számokat, és így kapni meg a teljeset (azért volt ott olyan épület, ahol a 4. vagy 5. szinten kevesebb igényt írtak, mint a másodikon; ami pedig pont erre a szintenkénti dologra utalt, és nem az összesre).
 

Vanek

Veterán
[...]
Ha bárkinek bármi kérdése, észrevétele van, jelezze, ha próblémás a feladatkiírás, minnél hamarabb javítani akarjuk. Ezért is kérlek bennetek, hogy 1-2 napig ne nagyon küldjetek be megoldást, biztos van annál jobb is ;) :D nem véletlen az 1 hét határidő. valamint ennek a feladatnak az ellenőrzése kicsit körülményesebb, hiszen tényleg ki kell majd számolnom hogy a városok megfelelőek-e, minden megvan, népesség/boldogság nem minuszos, úgyhogy majd a végén legyetek türelmesebbek :)

Egész pofás a feladat; és szépen összetett. Kell hozzá számolni (nem is keveset - egyrészt a kötelező épületek használt kultúrpontjait; majd a lakóépületekét, és ehhez mérten a dekorokat megtervezni); kell hozzá az utakkal és épületekkel trükközni; illetve ezekhez elegendő lakóépületet, amihez pedig dekort elrendezni. És igen, tényleg nem lesz egyszerű ellenőrizni a megoldásokat - ezzel magadnak is elég feladatot adtál. :D
Talán amit említhetnék, hogy könnyebb legyen a dolog, hogy a külön kis számításokat kéritek hozzá (amiket már sokan meg is adtunk a második feladatnál): például külön számítás a kötelező épületek népesség és kultúraigényére (ennek mindenkinél egyformának kell lenni); számítás a lakóépületek igényeire, és számítás a dekorok által adott kultúrára (meg természetesen a végső kérdésre a válaszra, azaz számítás a főépület szintemeléseire). Így lehet könnyebben ellenőrizni a dolgokat.

Ja, meg még egy dolog: a spoiler-es részben szerintem bőven elég az utakat, dekorokat és lakóépületeket megemlíteni (vagy valahogy sokkal jobban kiemelni), hiszen a többi úgyis csak 'töltelék', senki nem fogja azokat használni (hiszen a feladat is az, hogy lakóépületeket kell építeni, amennyi belefér a szintén építendő kultúrépületek (és utak) mellett).
 

DeletedUser240

Vendég
Igen, a wikin a számok úgy vannak leírva, hogy azok az előző szinthez képesti változást írják le - így össze kell adni a szintenkénti változást adó számokat, és így kapni meg a teljeset (azért volt ott olyan épület, ahol a 4. vagy 5. szinten kevesebb igényt írtak, mint a másodikon; ami pedig pont erre a szintenkénti dologra utalt, és nem az összesre).
:D köszi! Gondoltam, hogy elszúrom, így hogy nem küldtem be, nem bosszantom magam rajta. :)
 

DeletedUser7

Vendég
Amennyiben a wiki és a játékban különböző értékek fordulnának elő, természetesen mindkettőt el fogjuk fogadni.
 
Fent