• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Városrendező kibeszélő

Tessaiga

Erős harcos
Besale Ivanre mondta:
DE ÉN PONT ÚGY CSINÁLTAM HOGY A LEGTÖBB LEHET EZ ÍGÍ NEM FER:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Szerintem ez itt off, de 3 ponttal le vagy maradva. Néztem, és pont nem a legtöbbet hoztad ki belőle.

A másik, hogy sajnos a wikiben bizonyos épületeknél az adott szinthez szükséges követelmény csak az adott szinthez értendő, más épületeknél viszont összesítve láthatók. Azaz, hogy ahhoz a szinthez összesen mennyi kell, az elsőtől kezdve. A wikiben van több hiba is, de ezt szerintem javítani kéne gyorsan. :)

Ez csak egy másolat, így elnézést, ha nem érthető mindenkinek. Sajnos a moderálásos dolog miatt elég nehézkes bármit is eszközölni. :S
 

DeletedUser256

Vendég
Igen, pl. elf fegyvertarnal rossz helyen van a fejlesztes zold nyila...
Es csomot szamoltam manufakturaknal, mig rajottem, h az osszeget mutatja :(
 

Tessaiga

Erős harcos
A elf fegyvertárnál az 5. szintnél lévő zöld nyíl pont jó helyen van, a másodikról nem tudok nyilatkozni. Azonban az embereknél, és elfeknél máshol találhatóak, és a termelt mennyiségek is máshogy vannak, ez főleg az épületek alapterület különbségeikből adódik, hogy kb. 1 mezőre vetítve ugyanannyi legyen a termelésük. Ennek megfelelően az árúk, és egyebek is változnak.

Ám mindenki figyeljen oda! Valahogy a saját játékával összhangban próbálja meg leszűrni, hogy adott épület adott szintjéhez miféle követelmények vannak. Azaz csak arra a szintre, vagy összesen vonatkozik.
 

Vanek

Veterán
A zöld nyíl annyira nem nagy gond, ha nem ott van, ahol kellene (egyébként úgyis látni, hogy hol ugranak meg a területi, lakossági és kulturális kívánalmak hirtelen) - vagyis kitalálható. Viszont az már tényleg összezavarhatja a játékosokat, hogy egyik fajta épületnél a tényleges mennyiséget írják (lásd a felvetett manufaktúrák kérdése); míg másoknál meg a szintenkénti változások vannak leírva. Ezt majd jó lenne az érintett supportosnak javítani (vagyis egy fajta megoldássá konvertálni a több verziót).
 

DeletedUser

Vendég
Viszont az már tényleg összezavarhatja a játékosokat, hogy egyik fajta épületnél a tényleges mennyiséget írják (lásd a felvetett manufaktúrák kérdése); míg másoknál meg a szintenkénti változások vannak leírva.
Igen, ezzel magam is szembesültem, korábban, amikor "excell-táblásítottam" az épületeket... azóta sem sikerült rendbe tennem, bár ez talán a saját lustaságom miatt is lehetséges. Most, ennek a városépítő játéknak köszönhetően, megint nekibuzdultam a tábláknak és lassan kialakítom a saját városképemet. :D
 

DeletedUser7

Vendég
A határidő szerdáig van. Nem baj ha holnapra befejezed, de ha kicsúszol az időből az se katasztrofális.
 

Vanek

Veterán
Ja, nem is figyeltem. Azt hittem, ez is vasárnapig tart. Így extra boldogság van. :D

Egyébként a wiki oldalán lévő adatokkal dolgozzunk? Csak mert a valóságtól van eltérő wiki-érték is. Például az elfek elixírmanufaktúrájánál az 5. szintre építésnél a játékban 55 kultúra kell; míg a wikin lévő adatok alapján a 61 (4. szint) és 114 (5. szint) közötti távolság csak 53-nak tűnik.
 

DeletedUser7

Vendég
Mind a kettőt el fogjuk fogadni, bár ebben az esetben nem ártana jelezni, hogy ki mi szerint számolt. Kicsit tovább fog tartani az ellenőrzés, de legalább kiderül, ha valahol eltérés van a wiki és a játék között :D
 

Tessaiga

Erős harcos
Nem adtam fel, de nekem még más dolgom van. Nem foglalkoztam vele eddig. Külön szerencse, hogy nem máig van a határidő, mert ma, és még holnap is mással kell foglalkoznom. :) Bár én ezt rögtön nyugtáztam a kiírásnál, és így is terveztem. :D
 

Vanek

Veterán
Én nekiálltam, és addig eljutottam, hogy kigyűjtöttem az adatokat (épületek népesség- és kultúrahasználata); illetve a térképre felraktam már úgy-ahogy a 'kötelező' épületeket (nézegettem, hogy milyen módon lenne a legjobb - de ezt nem olyan egyszerű megoldani, mint a másodikat, ahol 'ki lehetett számítani', hogy mit kell és hová rakni). Holnap este fogok még egyszer nekifutni, és a lakóépületeket is berakom a képbe; illetve elkezdem nézni, hogy a kultúrépületeket hogy fogom tudni megoldani (és mennyi kell). Aztán majd holnapután meg beküldöm az addigi eredményt; aztán majd kiderül, hogy volt-e jobb megoldás az enyémnél (mert itt rengeteg féle irányba is el lehet indulni, és sok megoldás-variációs lehetőség is lehet). :)
 

DeletedUser256

Vendég
Most, hacsak nem szamoltam el valamit, jonakkelllennie, mert ennel magasabbra fix, hogy nem huzod fel;)
-----
Nyilvan azert sem konkret kulturt es lakossagot ker a feladat, mert tobb redezes is lehetseges, en is ki tudtam volna hozni belole tobb lakossagot, de nem volt ra szukseg, mert kovi szinthez se az nem lett volna eleg, se a kultur. Meg ugye a wikis-jatekos kulonbsegek miatt...
-----
Enamel, a hatarido lejartaval megdumalhatjuk a megoldast, vagy meg kell varnunk, amik Te kiirod?
 

Vanek

Veterán
Nálam a jelenlegi állás: az 1.0 esetén még sok volt a hely a dekoroknak; ezért nekiálltam optimalizálni a dolgot, és felrakni több lakóépületet. Hosszabb küzdés árán sikerült is (létrejött először a 2.0; majd a 2.1); de most meg úgy állok, hogy csak egy ici-pici hiányzik, hogy egy szinttel még feljebb lehessen építeni a főépületet. De ha még berakok egy épületet, akkor meg kevesebb lesz a kultúrpont; így meg mégsem lesz meg. Lehet, hogy nekiállok majd a lakóházaknál trükközgetni (mert ott is eszembe jutott valami, amit ki lehetne használni), hogy hátha úgy kijön majd az a plusz egy szint. Majd holnap kiderül, mert mára ennyi volt a kísérletezés. :)
 

ferrari13

Felderítő
Nálam a jelenlegi állás: az 1.0 esetén még sok volt a hely a dekoroknak; ezért nekiálltam optimalizálni a dolgot, és felrakni több lakóépületet. Hosszabb küzdés árán sikerült is (létrejött először a 2.0; majd a 2.1); de most meg úgy állok, hogy csak egy ici-pici hiányzik, hogy egy szinttel még feljebb lehessen építeni a főépületet. De ha még berakok egy épületet, akkor meg kevesebb lesz a kultúrpont; így meg mégsem lesz meg. Lehet, hogy nekiállok majd a lakóházaknál trükközgetni (mert ott is eszembe jutott valami, amit ki lehetne használni), hogy hátha úgy kijön majd az a plusz egy szint. Majd holnap kiderül, mert mára ennyi volt a kísérletezés. :)

Én beküldtem most. Nem sikerült a plusz egy szint, szerintem én is arra gondoltam :) De tényleg nagyon-nagyon kevés kellett volna :eek:
 

Tessaiga

Erős harcos
Ebből a körből kiestem. Sajnos 1 jó órája tudtam csak elkezdeni, és hát még csak most rendezek. Szóval csoda nélkül esélytelen.
Gondolom nem lesz hosszabbítás. Ha mégis, akkor azért írjatok! ;) Sajnos a sok munka. :(
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser256

Vendég
Lezarult...:)
Hanyas szintre huztatok fel? Nekem sikerult a tararararaaaa...
5
 
Fent