• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Városrendező kibeszélő

Vanek

Veterán
1. Elnézést, hogy itt indítom a témát, de a "Játékok, versenyek" csoport kibeszélő részében nem lehet újat indítani. Majd remélhetően valaki (akinek van ehhez joga) a helyére teszi ezt a témát, és esetleg beállítja az engedélyeket is rendesen (vagy ha ezt nem lehet megoldani (pl.: fórumcsoporton belüli eltérő engedélyek adásának lehetetlensége miatt), akkor meg minden egyes játék témája mellé egyből létre is lehetne majd hozni a kibeszélőjét is). :)

2. A játék spoiler-es részében mintha két kép linkje lenne; de nálam nincs ott semmi (lehet, hogy csak nálam nem jeleníti meg a linket (így hiába próbálok rajta kattintgatni is, semmi reakció), de lehet, hogy nem is linknek van szánva - mindenesetre akkor is 'valami nem kerek' :) ).
- Illetve még egy kérdés a spoiler-es részhez: a 4-es pontban lévő szintbeírás azt jelenti, hogy majd lesz olyan feladat, ahol különböző szintek lesznek, és oda kell ez a szabály? Mert jelenleg az 1. feladatnál nem látom az értelmét. :)

3. A feladatban az szerepel, hogy a kultúra nem lehet negatív; de az nincs szabályozva, hogy milyen kultúrépületet illetve utat használ valaki (a prémiumokon kívül). Ez direkt van így (és bármit lehet használni), vagy csak elfelejtődött ez a korlátozás (esetleg valahol le van írva, csak nekem nem szúrta ki a szemem)?
(Mert hiszen egy 1. szintű épületeket használó feladatban nem hiszem, hogy a teljes fejlesztési fa összes dekorját és útját lehetne használni - de ez csak az én logikám szerint lenne így. :) Bár mondjuk az is igaz, hogy az első feladatban szereplő első szintű épületekhez nem kell kultúrpont; de ha lesz olyan, ahol ezt is figyelembe kell venni, akkor ez már valós kérdésként még felmerülhet. Ha már az a kitétel szerepel, hogy 'a kultúra nem lehet negatív'.)

Egyébként köszönjük a játékot; ez 'valami új', amilyennel még nem találkoztam. :)
 

ferrari13

Felderítő
2. Írták az elején, hogy még nem készültek el a képek, majd este :)
3. Az út engem is érdekelne. Illetve azt sem írták, hogy a lakosság lehet-e negatív. :D

Ez még amúgy nem volt nehéz :) Elsőre pont jó :D Majd remélem lesznek nehezebbek is :p :)
 

DeletedUser7

Vendég
Köszönjük az észrevételeket. Eredetileg azért nem akartam rögtön kibeszélőt indítani, mert néhányak véletlen elmondják a megoldást. De mivel már készült egy kibeszélő, így inkább nem zárolom és ilyesmik , hanem átrakom a megfelelő helyre (hoshi meg nem tudja meg, hogy mit tettem :D)
A kibeszélők autmatikus nyitását megbeszéljük.

Igen a szintek azok később lesznek fontosak (főleg a 3. feladatnál), addig ha nem kerülnek leírásra a szintek még nem harapunk :)
Ahol szükség van korlátozásokra, ott vannak korlátozások. Ezek többnyire az első két "kort" jelentik, de mindent a maga idejében.

Azt megnézem hogy a lakosság lehet-e negatív kitétel szerepel-e, mertha nem, akkor javítni kell :D
Az utakról is lesznek korlátozások.

Az első feladat pedig tényleg csak egy jelentős dologra akar rávilágítani, a 3. feladat pedig már eléggé komoly, inkább kitartást igénylő feladat. Remélhetőleg nem fogjátok egyiket se nagyon rossznak találni, és szervezünk majd még többet, természetesen csak módjával :)

A katoikus válaszért pedig elnézést, a képeket 1 órán belül megcsinálom, nagyon régen elkészítettem ezt, s most jutottunk oda, hogy nem túl korai a játék.
 

ferrari13

Felderítő
Ja még annyi, hogy a városháza szintje nincs megadva (gondolom 1) :D

Remélhetőleg nem fogjátok egyiket se nagyon rossznak találni, és szervezünk majd még többet, természetesen csak módjával :)

szerintem jók, legalábbis az első :D De remélem lesznek nehezebbek is :)
Napi 1 játék? :D
 

DeletedUser7

Vendég
Igen első szint. Javítom (bár az igazság az, hogy általában véve figyeltünk a körülményekre, és amit nem írunk le azzal kell játszani... kivéve ahol úgy gondoltuk hogy nem szabad játszani és mérgesek leszünk, hogy kihasználjátok :D) Nem amúgy általánosságban, ha már egy játékos beküldi a megoldását valameilyen kiskapu kihasználásával, ha az nem rontja nagyban a játékot, akkor eghagyjuk. Ellenkező esetbe szólunk a változásokról, és meghosszabítjuk a játékot.

A segédletet kiegészítettem. Ha kérdésetek, megjegyzésetek van, forduljatok hozzám, akár itt, akár privát üzenetben.

Még egyszer nyomatékosan kérek midnenkit, hogy a feladattal kapcsolatos megoldásokat NE osszátok meg itt! A játék lezárását követően lehetőségetek van erre.
 

ferrari13

Felderítő
...és az 'Építők kunyhója'? :D :D :D :D :D
(Jó, tudom, az Építők kunyhójánál nem számít a szint; de ha már mindennél megadjuk... :) )

Igen, épp most akartam írni :p
Azt is jó lenne tudni :) Ha tippelnem kéne 2-es, mivel hogy gyémántot nem szabad használni, viszont a bevezetőn túl vagyunk :D

közben kipróbáltam a képfeltöltést :)

Sőt, már be is küldtem :) :) :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Azt hiszem ez nem az én versenyszámom lesz, nem vagyok valami jó az elrendezgetősdiben. A városomban is őskáosz uralkodik :D
 

DeletedUser262

Vendég
Azt hiszem ez nem az én versenyszámom lesz, nem vagyok valami jó az elrendezgetősdiben. A városomban is őskáosz uralkodik :D

Sera akkor látnád az enyémet :D még én se találok meg rajta minden épületet nem hogy más :D:D:D
 

DeletedUser69

Vendég
Mindenki bocsásson meg... Szuper a játék, de találtam egy hibát.
Enamel, a szöveges részben az épületek felsorolásánál 6*7es főépület-méretet adtál meg, ami az emberi méret, de a csatolt fájlban 6*6os szerepel, ami az elfek mérete.... én sajnos az elf mérettel, a 6*6tal számoltam. ez esetleg félreértéseket, tévedéseket okozhat.
Javasolnám az egyértelműsítését. Köszönöm.
 

ferrari13

Felderítő
Mindenki bocsásson meg... Szuper a játék, de találtam egy hibát.
Enamel, a szöveges részben az épületek felsorolásánál 6*7es főépület-méretet adtál meg, ez esetleg félreértéseket, tévedéseket okozhat.
Javasolnám a javítását. Köszönöm.

Ez nem hiba, teljesen jó. A várost az ember fajjal kell megoldani, az ő főépületük pedig akkora :eek:
 

DeletedUser69

Vendég
közben javítottam, Ferrari: Nem egyértelmű, mert a spoilerben a csatolt rajzon is 6*6-os a méret.
Tényleg ellenőriznem kellett volna a wikiben is, de nem tettem.
Ha csak én vagyok ökör, akkor nem szóltam, simán bebuktam és kész...
 

DeletedUser7

Vendég
Sajnálom a félreértésre okot adó képet, sajnos nem gondoltam erre én sem. A szabályok pedig kivételesen az első megoldást fogadják el, a módosításról beszélek Hoshival, de nem ígérem hogy első fordulóban már változtatunk. Ha így lenne lesz két másik alkalom, ott már remélhetőleg minden flottabul fog menni.
 

DeletedUser69

Vendég
Nekem nincs vele gondom, nem lehet mindig győzni:) Az abszolút jogos, hogy az első beküldött választ fogadjátok el, azon biztosan nem változtatnék.
Csak mások miatt írtam, nem kötözködő-kedvvel:)
 

Vanek

Veterán
Mondjuk számomra egyértelmű volt, hogy a spoiler-ben lévő 'példa', az csak példa; és a feladvány a feladat leírásánál kezdődik. Ott pedig le van írva az emberi faj is, és a főépület-méret is.

Viszont felmerült nálam még egy kérdés. A feladatot még azelőtt megcsináltam, mielőtt a spoileres példa megjelent; így a 10x15 nálam nem vízszintes, hanem függőleges lett. A feladat megoldását nem érinti, hiszen a főépület 6x7-es és az építők kunyhója 2x3-as mérete ennek megfelelően függőlegesen lett hosszú, és nem vízszintesen széles. Ennek ellenére tükrözzem meg az egészet, vagy elfogadjátok így is?
(Ahogy láttam, van róla egy mondat a második kép után, de szeretném biztosan tudni, hogy jól értelmeztem-e azt, vagy nem. :) )
 

DeletedUser7

Vendég
Igen, mind álló, mind fekvő tájolást elfogadunk. A lényeg hogy a főépület, s a későbbiekben minden további nem négyzet alapú épület, igazodjon a tájoláshoz.
 

DeletedUser300

Vendég
Sziasztok, elkészültem én is a feladattal, de sajna béna vagyok :( és nem tudom milyen kiterjesztés kell hogy feltudjam tölteni?Mert az exelt nem fogadja el!Kérlek segítsetek, nagyon izgi volt ez a játék még én sem találkoztam ilyennel és tetszik, Nagyon jóóóóó!:)
 

DeletedUser7

Vendég
Arra kérnénk, hogy készíts valamilyen képernyőfotót a megfelelő területről, s azt küldd be. Ha ez nem megoldható vannak más lehetőségek is: zip-pelt fájlként töltöd fel, esetleg a megoldásodat feltöltöd google drive, vagy más hasonló szolgáltatóra, s miután beállítottad a hozzáférési jogosultságot, a linket teszed a hozzászólásba. Ezek közül is utóbbit jobban preferálnánk, hogy ne kelljen letölteni, de másoknál is elfogadtuk a zip-pelt verziót.
Képernyőfotó készítéséhez utmutatót itt találsz windows operációs rendszerek esetén, macen pedig a cmd-shift-4 betűkombinációval, a megfelelő terület kijelölésével tudsz a legegyszerűbben készíteni.
 
Fent