• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Vanek

Veterán
Na, visszatérek két régebben felvetett témához, mégpedig az eltelt idők tapasztalatával a háttérben. Az apropót az adja, hogy végigértem a techfán, és a törpe küldetéseken is. :)

Szóval ugye az van írva, hogy küldetésekkel lehet szerezni rúna szilánkot. Nekem eddig egyszer sem adott be olyan küldetést, aminél a nyeremény rúnaszilánk lett volna; pedig tényleg végigmentem a törpés küldiken, és most már újra az ismétlődő küldetéseket lehet csak csinálni. :( Nem tudom, mikor és milyen helyzetben kaphat bárki is ilyent (ha egyáltalán van ilyen küldetés); de ha valaki találkozott ilyennel, akkor az legyen már oly kedves és jelezze ezt! Köszi!

A másik téma, hogy korábban felvetettem, hogy a csodák bevezetésénél jó lett volna kompenzációt adni azoknak, akik már nagyon sokáig eljutottak. Sajnos bejött a félelmem. A bétán alig van csoda (pláne, amit 'ingyen' építettek); míg a 'normál' szerveren meg lassan már csak annak nincs, aki nem akarja letenni. Így meg aztán jól lehet tesztelni is (illetve jelentős előnyt kap az, aki újrakezdi/újrakezdte a játékot).
Vagyis elmondható, hogy itt is azt látni (mint bármely szolgáltatónál), hogy a régi játékos nem jó játékos; csak az új játékos kaphat bónuszokat, előnyöket. :(
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25

Vendég
Vagyis elmondható, hogy itt is azt látni (mint bármely szolgáltatónál), hogy a régi játékos nem jó játékos; csak az új játékos kaphat bónuszokat, előnyöket.
Tudok azért olyan online játékot is, ahol honorálják a "régiséget". De ez sajnos nem illik bele szolgáltatói stratégiába se itt, se a FoE-n (régi FoE-s ember vagy, pontosan tudod miről szólnak az új szerver nyitások)
Szóval ugye az van írva, hogy küldetésekkel lehet szerezni rúna szilánkot. Nekem eddig egyszer sem adott be olyan küldetést, aminél a nyeremény rúnaszilánk lett volna; pedig tényleg végigmentem a törpés küldiken, és most már újra az ismétlődő küldetéseket lehet csak csinálni.
Ne is keress ilyen küldetést, mert nincs. Ezt csak gyorsan leírták: vagy mézesmadzag volt, vagy a jövő zenéje. Vagy ők is úgy látják, hogy a natív szervereken sok a csoda, minek még küldetés is a szilánkokhoz? :):):)
 

Vanek

Veterán
[...] Vagy ők is úgy látják, hogy a natív szervereken sok a csoda, minek még küldetés is a szilánkokhoz? :):):)

Azért a 'sima' csoda az egy dolog; de utána a törpés csodákból nem tudom, hogy van-e már valakinek (aki nem pénzért vette). Mert miután eljut valaki addig, akkor már nagyon sok területet elfoglalt (pont az első csodákhoz való szilánkszerzések miatt); ráadásul egy-egy új területnél meg véletlenszerűen jönnek a szilánkok; így pedig aztán ott már igazán nagyon ritkán jönnek a törpésekhez.
(A bétán pedig mindez halmozottan fennáll; vagyis ott meg aztán tényleg csak annak van csodája, akinek óriási szerencséje volt (és minden szilánk a helyére került minimális mennyiségű törés mellett), vagy aki fizetett érte.)
 

DeletedUser25

Vendég
de utána a törpés csodákból nem tudom, hogy van-e már valakinek (aki nem pénzért vette). Mert miután eljut valaki addig, akkor már nagyon sok területet elfoglalt (pont az első csodákhoz való szilánkszerzések miatt); ráadásul egy-egy új területnél meg véletlenszerűen jönnek a szilánkok; így pedig aztán ott már igazán nagyon ritkán jönnek a törpésekhez.

Nos igen, ahogy elkezdtek beszélni a törpös csodákról, nálunk a céhben többen teljes foglalást azonnal leállitottuk, csak 7/8-ig mentünk. Igy, amikor a törpös csoda valóban bejött a magam részéről már 32 terület állt 7/8-on, és ezek csak kétfelé adtak ugye szilánkot, mert abban az időben a IV fejezeti csodák nem voltak kötelezők, így azokat nem is kutattam ki.
A szilánkszerzés meg azért nehéz gyémánt nélkül most már, mert az új területek felderítése nagyon sok időbe telik.
 

DeletedUser3

Vendég
Küldetésekről: Készülőben vannak. Mi csak megkaptuk a kész szöveget, amit ki kellett raknunk a wikire, máshol is ez olvasható, és ugyanazok a küldetések vannak. Nem kell aggódni, jönnek, csak idő kérdése.
 

Vanek

Veterán
Ma bejött a bétára a februári InnoTV-ben is látott varázslatos kiegészítés. Egyelőre az akadémiát építem, majd írok róla, ha már több lesz a tapasztalat (illetve ha lesz, akit érdekel :) ).

Ezen felül egy régi apróságot javítottak: ha a kaszárnyában toborzott valaki, akkor mindig 2 kattintás kellett 1 csapategység legyártásához, még akkor is, ha ugyanazt a típusút gyártotta le többször is; most viszont már 1 kattintással megoldható (nem kell folyton kijelölni az adott egység képét, hanem aktív maradt folyamatosan).
 

Vanek

Veterán
[...]Ezen felül egy régi apróságot javítottak: ha a kaszárnyában toborzott valaki, akkor mindig 2 kattintás kellett 1 csapategység legyártásához, még akkor is, ha ugyanazt a típusút gyártotta le többször is; most viszont már 1 kattintással megoldható (nem kell folyton kijelölni az adott egység képét, hanem aktív maradt folyamatosan).

Ezzel együtt bejött egy újabb újdonság: a katonákat most már be kell gyűjteni, mint bármilyen más 'terméket'. Hogy ez most jó, vagy sem, azt nem tudom; nálam semleges. :)

Egyébként a mágia akadémiához: kifejlesztése után kb. 3-3,5 óra az építési ideje; illetve a varázslatok fejlesztésénél a manufaktúrás bónuszosé 1 nap és 8 óra; valamint 2-2 második és harmadik szintű nem bónuszos ereklye költségű. A hatása 12 óráig tart, és 50% pluszt ad. Az alapanyag varázslaté 2 órás hatású és 250%-ot ad a termeléshez; kell hozzá 1-1 első és második szintű nem bónuszos ereklye, viszont a készítés idejére már nem emlékszem (talán 8 vagy 12 óra volt a gyártás (egy napnál mindenképp rövidebb volt)). Majd ezen adatokat egy másik bétán már fent lévő kiegészíti, pótolja, javítja. :)
Mindenesetre az látszik, hogy ez az épület is több szintes lesz; de egyelőre csak az első szint érhető el (így egyszerre csak 1 varázslat rakható az építési sorba (később ez 5 elemes lehet majd, mint a kaszárnyában)).
 

Vanek

Veterán
Hát nagyon mások az idő adatok... Ez még rosszabb, mint ami a videóban volt. :D

Mint írtam, jelenleg az épületnek csak az első szintje érhető el; így vélhetően az értékek csökkenthetőek majd az épület továbbfejlesztésével; mint egyébként minden másnál is működik (legalábbis ha a kurzort az épület fölé húzzuk, akkor az kiírja, hogy fejleszthető; de az épületen belül még nincs fejlesztés fül).
 

Vanek

Veterán
Újabb újdonság, amit észrevettem: harc közben a valamilyen befolyásoltság alatt lévő egységeknél megváltozott a jelzés. Egyrészt most a kör, amiben ezt jelzik, piros hátterű lett (az eddigi kék helyett); másrészt az előtér (írás) jelzőszíne a sárga lett (az eddigi szürke helyett); harmadrészt az ikonjelzések is megváltoztak (az eddigi egyértelmű pajzs, kard, vércsepp, szív, halálfej helyett lett ilyen-olyan jelzéses megoldás). A színhasználat szerintem így jobb, de az ikonjelzések teljes átalakítása már nem (a wikin sem írták még át ezeket; így túl sokat nem tudok róla említeni).
 

Vanek

Veterán
[...] Az alapanyag varázslaté 2 órás hatású és 250%-ot ad a termeléshez; kell hozzá 1-1 első és második szintű nem bónuszos ereklye, viszont a készítés idejére már nem emlékszem (talán 8 vagy 12 óra volt a gyártás (egy napnál mindenképp rövidebb volt)).[...]

Most már ezt is tudom: 16 óra ennek a gyártása. :) Ha pedig kész van a varázslat, akkor ugyanúgy kell begyűjteni, mint bármilyen terméket; és begyűjtés után a 'zsák'-ba (alsó ikonsor) kerül, ahonnan később fel lehet használni.

Viszont egy hatalmas hiba is bejött a frissítéssel: az üzenetek rész teljesen megbolondult. Már nem időrendben vannak benne a bejegyzések; hanem teljesen össze-vissza. Van, hogy a 2 nappal ezelőtti van legelöl, majd 1 nappal előtti jön, újra 3 nappal ezelőtti, ... Ezzel együtt ha új bejegyzés jön, akkor az sem az első oldalra érkezik, hanem valahová véletlenszerűen (akár a 7. oldal közepére is). Még azt sem lehet mondani, hogy abc-rendben lennének, mert ugyanattól az illetőtől van 2. oldalas és 4. oldalas bejegyzés is; és az első oldalon is szanaszét van minden. Szóval itt valamit nagyon elszúrtak. :(
 

Vanek

Veterán
Újabb újdonság, amit észrevettem: harc közben a valamilyen befolyásoltság alatt lévő egységeknél megváltozott a jelzés. [...]

Nem csak ez változott meg, hanem az egységek ikonjelzése is. Egy gyors példabemutató:
Ikonok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A felső sorban a befolyásoltság általi ikonok (harc közben lopva - célpontra érkező sebzés növelés (volt pajzs ikon), illetve célpont támadásának csökkentése (volt vércsepp ikon)), alul az új egységtípus-ikonok (könnyű közelharci-, könnyű távolsági-, nehéz közelharci-, nehéz távolsági-, mágus egységek).
 

Tessaiga

Erős harcos
A befolyásoltság ikonjai sokkal jobban tetszenek. Még ki lehetne tenni a % értéket is, az lenne igazi.
A könnyű, és nehéz egységek közötti színbeli különbséget meg nem tudom értékelni. Számomra nem jelent semmit.
 

Vanek

Veterán
Újabb frissítést kaptunk a bétán. Ami örvendetes újdonság, hogy megjavult az értesítések rész :D; illetve bejött egy új varázslat/bűbáj a mágiaakadémiába (+5% kultúra bónusz; 1-1 első és harmadik nem bónuszos ereklye kell a gyártáshoz, és 16 óra kell az elkészítéséig az első szinten - a hatóidőt elfelejtettem megnézni, de majd legközelebb), és végre az akadémiát lehet tovább építeni is (ezért nem tudom most egyből megnézni az előző hatóidőt, mert elkezdődött az építkezés :) ).
Illetve egy hatalmas ajándék: a techfán minden felderítős technológiánál (a korok elején) egy-egy ajándék láda lett, benne 5-6 varászlattal/bűbájjal. Remélem, ide is behozzák ezt. :)
 

DeletedUser

Vendég
Illetve egy hatalmas ajándék: a techfán minden felderítős technológiánál (a korok elején) egy-egy ajándék láda lett, benne 5-6 varászlattal/bűbájjal. Remélem, ide is behozzák ezt. :)
De jól hangzik :D
Visszamenőleg is meg lehet őket kapni a bétán?
 

Vanek

Veterán
Persze. Most nem tudok róla képet linkelni, de úgy volt, hogy a láda képe az adott fejlesztés felett volt (tehát tulajdonképpen olyan volt, mintha egy ládát láttál volna csak, a fejlesztés szövegét nem), és ott volt a kinyitás gombja. Ahogy kinyitottad, az adott fejlesztés jobb felső sarkában lett egy kis ládás ikon - gondolom, ezzel jelezve, hogy kinyitottad a ládákat; illetve nagyon remélem, hogy éppen ilyen módon lesz még több 'jutalom' is, amiket szintén így fognak jelezni.
 

DeletedUser3

Vendég
Azért csalódott vagyok, hogy a legnagyobb hírt nem vetted észre :p

(jobbklikk ;))
 

Vanek

Veterán
[...] illetve bejött egy új varázslat/bűbáj a mágiaakadémiába (+5% kultúra bónusz; 1-1 első és harmadik nem bónuszos ereklye kell a gyártáshoz, és 16 óra kell az elkészítéséig az első szinten - a hatóidőt elfelejtettem megnézni, de majd legközelebb), [...]

Megnéztem a zsákban lévőknél, és ott azt írja, hogy 2 nap a hatóidő. :)

Illetve a beszedett ládás jelzés megnézhető itt:
L_da_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Fent