• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Vanek

Veterán
Kipróbáltam, és meglepetésemre nem lassú :eek: most először :) Igazából még gyorsabb is, sőt, még a csata is normálisan működik vele :D

A 'mai' hardverekkel rendelkezőknek egyértelműen jobb a hardveres gyorsítás, mert úgy ki tudják használni a speciális tartalékokat; és nem szoftveresen kell ezt megoldani (ami lassítja a dolgot). De akinek régebbi a hardvere, annak nem fog menni a hardveres gyorsítás (nem tudják kihasználni a hardverben rejlő tartalékokat, speciális funkciókat), és annak bekapcsolásakor jön a lassulás (hiszen azokat a speciális utasításokat például a procin kell futtatni, és nem a videokártyán, ami a mindenféle emuláció miatt lassabb lesz), a felugró ablakok alatti terület kattinthatósága, és sok más egyéb dolog.
 

ferrari13

Felderítő
A 'mai' hardverekkel rendelkezőknek egyértelműen jobb a hardveres gyorsítás, mert úgy ki tudják használni a speciális tartalékokat; és nem szoftveresen kell ezt megoldani (ami lassítja a dolgot). De akinek régebbi a hardvere, annak nem fog menni a hardveres gyorsítás (nem tudják kihasználni a hardverben rejlő tartalékokat, speciális funkciókat), és annak bekapcsolásakor jön a lassulás (hiszen azokat a speciális utasításokat például a procin kell futtatni, és nem a videokártyán, ami a mindenféle emuláció miatt lassabb lesz), a felugró ablakok alatti terület kattinthatósága, és sok más egyéb dolog.

Nekem viszonylag jó erőforrásaim vannak, de ennek ellenére bárhol találkoztam a hardveres gyorsítással, sokkal lassabb lett tőle minden (még korábban itt is), azóta bárhol találkozom vele, rögtön kapcsolom ki :D Viszont most valami változás történt, mert egy kicsit még javult is :D
 

Xenia

Veterán
Azért van így, mert oszlopokban gondolkodsz. Áttérhetsz a nyilakon keresztül más oszlopokra úgy, hogy be sem fejezted a már megkezdettet. Általában, ha a hadi dolgokra mész, akkor olyan sorrend lesz, amit a számok takarnak. Egyébként meg nincs jelentősége. Úgy mész, ahogy neked jó. Ez nem hiba! Itt pl.: A lenyűgöző kőremekmű előtt kifejleszthető a 9. Osztagméret növelés. 4-5 oszloppal előrébb járhatsz adott útvonalon. Sőt. Most csak a képedből, és az emlékeimből táplálkozom. Mindenféle manufaktúra fejlesztés előtt eljuthatsz odáig. :)
Szia Tessaiga!

Köszönöm a válaszodat. Ezek szerint, ha befejezem a 8. Osztagméret növelést, akkor természetesen tovább tudok menni a 12. Városbővítéshez és onnan már mehetek a Varázslónőkhöz és utána bármelyik "zöld nyilas" részhez?
http://kepkezelo.com/images/e91igkb1ik06x3xkbgat.jpg
e91igkb1ik06x3xkbgat.jpg
 

Tessaiga

Erős harcos
Gyakorlatilag igen. Itt pont a felső sort végig meglehet csinálni. De nagyon egyszerű. Állj rá egy kutatásra, és látod, hogy honnan kell hozzá fejleszteni, és mi az amihez kell a fejlesztése. Ezt a zöld nyilak jelzik. Gyakorlatilag itt a képen is látszik, hogy a 8. méretnövelés után fejlesztheted is a 12. városbővítést. Csak egy nyilad van. Aztán pont a varázslónőn állsz. És mutatja,a zöld nyíl, hogy csak a 12. városbővítés kell hozzá.... Most megnéztem magamnál, a felső soron szimplába végig lehet menni a felderítőktől a felderítőkig. :)
Ha ráállnál a 9. méretnövelésre, akkor látnád, hogy csak a varázslónőtől megy hozzá nyíl. :)
 

DeletedUser60

Vendég
lehet hogy nem mindent kell kifejlesztened, viszont a kötelező küldetés meg kéri
igy a nem kötelező is kötelező lesz
 

DeletedUser7

Vendég
Mivel egy dolgot nem írtak le még konkrétan a kérdéshez kapcsolódva: A korok templomát, vagy Elf ősi csodákat nem fogod tudni kifejeszteni a 10. osztagméret növelés nélkül, mivel azoknak az is előfeltétele.
 

Tessaiga

Erős harcos
Szia, Xenia, és Enamel! Igen. Épp ezt gondoltam én is, hogy leírom. Mert arról nem esett szó, hogy mi van akkor, ha valamilyen fejlesztéshez több nyíl is megy. Mindet ki kell fejleszteni, addig nem léphetsz tovább. Így a varázslónő után bármelyik zöld nyilas fejlesztésre nem mehetsz. Mert a 9. méretnövelésen kívül, a maradék 3-hoz más is kell. Ha ráállsz a korok templomára pl, akkor majd látod, hogy nem csak a varázslónőtől megy hozzá zöld nyíl, és fejlesztéséhez azok is kellenek. A nem kell mindent kifejleszteni, de kötelező küldi van rá kijelentést meg nem értem. Talán 1 példa létezik rá, de az is holtágas városbővítés. Így teljesen mindegy. Úgy is kifejleszti az ember.
 

DeletedUser60

Vendég
két küldetés van bal oldalt
egyik forgatható a másik nem
ez a kötelező küldetés
tehát nem volna kötelező kikutatni a 14. osztagméret növekedést, viszont a küldetés meg kéri
 

Xenia

Veterán
Mivel egy dolgot nem írtak le még konkrétan a kérdéshez kapcsolódva: A korok templomát, vagy Elf ősi csodákat nem fogod tudni kifejeszteni a 10. osztagméret növelés nélkül, mivel azoknak az is előfeltétele.
Köszönöm Enamel :).
Szia, Xenia, és Enamel! Igen. Épp ezt gondoltam én is, hogy leírom. Mert arról nem esett szó, hogy mi van akkor, ha valamilyen fejlesztéshez több nyíl is megy. Mindet ki kell fejleszteni, addig nem léphetsz tovább. Így a varázslónő után bármelyik zöld nyilas fejlesztésre nem mehetsz. Mert a 9. méretnövelésen kívül, a maradék 3-hoz más is kell. Ha ráállsz a korok templomára pl, akkor majd látod, hogy nem csak a varázslónőtől megy hozzá zöld nyíl, és fejlesztéséhez azok is kellenek. A nem kell mindent kifejleszteni, de kötelező küldi van rá kijelentést meg nem értem. Talán 1 példa létezik rá, de az is holtágas városbővítés. Így teljesen mindegy. Úgy is kifejleszti az ember.
Szia Tessaiga!
Igen, sajnos időközben rájöttem dolgokra :). Azt nem tudom megérteni, hogy a nem bónuszos manufaktúrás feladatokhoz miért szükséges annyi tp :(. Ez zavar engem az egészben.
két küldetés van bal oldalt
egyik forgatható a másik nem
ez a kötelező küldetés
tehát nem volna kötelező kikutatni a 14. osztagméret növekedést, viszont a küldetés meg kéri
Szia Atoumn!
Bal oldalon nálam most éppen mindkét küldetésnél pörgethetőek a feladatok. Nincsen kötelező küldetésem.
 

Tessaiga

Erős harcos
Mondjuk ez érdekes. Mindenkinek egy eldobható, és egy kötelező szokott lenni. Egyébként meg az osztagméret növekedést így sem kötelező. Ha nem akarod, és tényleg holtágas, akkor sem. Küldetések nélkül is játszhat. Bár részemről ez olyan fejlesztés, ami prioritást élvez, és alapvetően másnál is. Így nem igazán értem meg a problémát. Ha az említett nem bónuszos termelés fejlesztéséről lenne szó, még megérteném. Na mindegy.
 

DeletedUser436

Vendég
Több olyan szakasz van a játék menete során, amikor a föküldi egy idöre megszünik és csak 2 pörgethetöd van.
Ezek max pár napig szoktak tartani, amíg valamit kifejlesztesz a fán.
 

DeletedUser333

Vendég
két küldetés van bal oldalt
egyik forgatható a másik nem
ez a kötelező küldetés
tehát nem volna kötelező kikutatni a 14. osztagméret növekedést, viszont a küldetés meg kéri

Atoumnak igaza van, mert a 14. osztagméret növekedés holt ág, mégis, nekem is kötelező feladat ként jelent meg.
 

Tessaiga

Erős harcos
Ezt értettük, de ki az, aki nem akarja kikutatni? Mégha nem is azonnal. És több hadi küldetés is van, már a játék elekén is, amit ugyan kötelezőként is ki lehet hagyni, de nincs olyan alternatíva, hogy teljesen hadsereg nélkül játszunk, ami a küldetéseket illeti. Azaz mindemt áruért vegyünk meg. Így mindenkinek van hadserege. Akkor ez miért probléma? De így sem muszáj kifejleszteni. Avagy később is lehet. És a többségnek úgy is a sereg az első...
 

Xenia

Veterán
... Ha az említett nem bónuszos termelés fejlesztéséről lenne szó, még megérteném. Na mindegy.
Pont arról beszéltem. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Tehát, a kutatási fán - a nekem nem bónuszos manufaktúrák termelés fejlesztéséhez - miért kell annyi tp-t összegyűjteni. Talán így lett volna helyesebb a megfogalmazás.
...Azt nem tudom megérteni, hogy a nem bónuszos manufaktúrás feladatokhoz miért szükséges annyi tp :(. ...
 

DeletedUser436

Vendég
Pont arról beszéltem. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Tehát, a kutatási fán - a nekem nem bónuszos manufaktúrák termelés fejlesztéséhez - miért kell annyi tp-t összegyűjteni. Talán így lett volna helyesebb a megfogalmazás.
Mármint azon kívül, hogy tovább tartson? Szerintem más ok nincs :D
Ha megnézed nem kevés "lassító" szakasz van a fán.... Pl a 95 TPs felderítök meg hasonlók
 

Tessaiga

Erős harcos
Erre nem igazán akartam válaszolni. :D Ez inkább játékegyensúlyi dolog. Persze bosszantó, de így mindenkinek ugyanannyi pont. És egy kis időhúzás is. Lehetne mást is kitalálni, de bonyolultabb lenne, és sok kérdést felvetne, mert akkor mindenki azzal jönne, hogy neki miért ilyen alapanyagba fáj, vagy miért annyiba... És lehet a küldetések szövegét is át kelleme írni, és akár nyersi típusonként másra...
 

DeletedUser436

Vendég
Szerintem felesleges. Jó ez így :) A várakozási idöben van idöd felépíteni mindent, aminek a fejlesztését felszabadítottad és van egy kis idöd talpraállni anyagilag is egy-egy komolyabb menet után. Szeretek száguldozni, de néha jól jön a pihi... Föleg amikor 4 nap alatt 4x nullázom le a föépületemet teljesen :D
 

DeletedUser60

Vendég
szerintem a játék fejlesztési része jol ki van találva azzal nincs gond
a csoda kavart bele rendesen a tp szerzésbe
jelzem azért egy csoda felhozása is rengeteg idő ha már akar valaki legalább egyet
 

DeletedUser436

Vendég
szerintem a játék fejlesztési része jol ki van találva azzal nincs gond
a csoda kavart bele rendesen a tp szerzésbe
jelzem azért egy csoda felhozása is rengeteg idő ha már akar valaki legalább egyet
A törpök után lesz rá idöd böven :) Nem hiszem, hogy 2-3 hét múlva jönne a következö vendégfaj. Ráadásul a fejlesztés közben még az ereklyéket is pótolnod kell...
 

Tessaiga

Erős harcos
Bár nem tudom mennyire működik, de én másra hagynám a tp betételt a csodámba. És én csak másoknak adnék jutalom reményében.
 
Fent