• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

ferrari13

Felderítő
Információk

Itt már találhatók további információk :)

A válasz pedig, nem, nem fogjuk visszamenőleg megkapni a rúnapajzsokat :(
Only after unlocking the Ancient Wonders technology, will you get Rune Shards and they are only for the Ancient Wonders that you've unlocked in the tech tree (so e.g. when you have unlocked the Elven Ancient Wonders, you won't get Dwarven Rune Shards yet - until you've unlocked the Dwarven Ancient Wonders technology too).

This also means that starting players won't receive any Rune Shards yet. Ancient Wonders (and the corresponding Rune Shards) come available later in the game (the first AWs at the end of chapter IV) and unlocking these technologies (and therefore the ability to acquire Rune Shards) will not backwards count all the provinces you already have. This would make it too easy to directly build your first Ancient Wonders as soon as you've unlocked these techs, while they're meant to take a while and cost some effort to build. The rewards are great, but they need to be in line with the effort.
(Marindor, Senior Game Mod)

Rossz hír:
The Relics required for the Ancient Wonders upgrades are removed from your Relics inventory.
:mad:
És a legtöbbet a bónuszosból kér...
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek

Veterán
Ez viszont akkor többszörösen is rossz hír (és ha már a pozitív oldal mellett előjött a negatív oldal is, akkor vesézzük ki ezt is). :(
Egyrészt aki most nemrég kezdte a játékot, az jelentős előnyben lesz (sokkal könnyebben fog tudni rúnákhoz jutni); másrészt meg ha a relikviákat is 'elfogyasztva' használja, pláne a bónuszost, akkor meg a bónusz fog visszaesni. :(
Pedig az ember (vagy elf) már kezdett örülni, hogy valami jó jön; de egyelőre túl sok a negatív oldala. És megértem, ha nem akarják azt, hogy könnyen lehessen csodához jutni; ezért nem adják meg egyből a korábban elfoglalt területekért a rúnákat - de az, hogy semmi pluszt nem kap az, aki már eljutott a határ határáig, és már csak hatalmas mennyiségű áruért tudna újat szerezni, az meg ilyenkor meg van teljesen lőve. Legalább valami kompromisszumos megoldást lehetne ilyenkor bevezetni - vagy úgy hogy ha már X területet elfoglalt valaki, akkor a következő X terület elfoglalásakor 2-t kapna (így megkapja visszamenőleg az 'elvesztett' területeiért járókat is, de ugyanakkor meg nem egyből jutna ezekhez hozzá, így nem tudna egyből építkezni, hanem szépen ugyanúgy harcolnia kellene); vagy bizonyos távolság után nem 1, hanem több rúnát lehetne szerezni (így lehetne kompenzálni a már sok területtel rendelkezőket a nehéz továbbhaladás miatti hátrányukért (mondjuk 1-3 távolságig nem jár rúna, 4-6 távolságig 1 rúna jár, 7-9 távolságig 2 rúna, ...)); vagy bármi más, ami nem hozza jelentős hátrányba azokat, akik több területtel rendelkeznek.
Ugyanígy lehetne a relikviás dologban is egyforma mennyiséget kérni; ugyanis az, hogy például a bónuszosból jóval többet kérnek, az jelentős hátrányba juttatja azokat, akik 'körkörösen' (és így egyenletesen) haladtak előre (nem mellesleg pont a bónuszosból kérni a legtöbbet a legnagyobb butaság, hiszen azt lehet másra is használni; míg a nem bónuszosok meg csak ott fognak továbbra is 'megrohadni' a padláson).

Ráadásul ez a frissítés visszahozta a 'közeli nézetben kezdés' hibát is; és a ráadás ráadásául ( :D ) úgy, hogy a beállítások között úgy látni, mintha távoli nézetben lennék (vagyis ahhoz hogy tényleges távoli nézetben lehessek, ahhoz egyet közelíteni kell (igen, közeli nézetben közelíteni), majd vissza távolítani). Ezen kívül beszedéskor ha végighúzom az épületeken a kurzort (többszörös beszedés), akkor néha megakad a beszedés, és ami felett voltam épület, annak az ablaka megnyílik, mintha megnyitottam volna. Szerk.: Illetve a térképen a 'lakatolt' felderíthetőségű területeknél addig 'éles', felderíthető jelzés van, amíg fölé nem viszem a kurzort (pedig mellette szövegesen jelzi a tényleges állapotot; de az ikonban meg nem). Onnantól jeleníti csak meg a lakatolást, és onnantól szürkül be. Vagyis egy lépés előre, valamennyi lépés hátra. :(

Ha valaki ezeket felrakná a bétás fórumra (az angolom még mindig nem a legjobb - bár az olvasás-értéssel többnyire nincs gondom, de a mondatok létrehozásával annál több :) ) egyrészt hibajelentésként (ha még nincs fent), másrészt a kompromisszumos dolgokat (akár a rúnákkal, akár a relikviákkal kapcsolatosakat) ötletként; azt megköszönném. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Olvasgattam itt a visszajelzéseket. Ne felejtsük el, hogy egy még be nem hozott funkcióról van szó, és egyelőre csak a béta szerverre van tervezve a behozatal, pontosan azért, hogy az ottani visszajelzéseket is átgondolhassuk és annak megfelelően változtassunk dolgokon, ha szükséges. Itt a bejelentés még direkt nem történt meg, az majd csak akkor jön, ha belátható időn belül mi is megkapjuk az Ősi Csodákat.

Néhány dolog, amit tisztázni kell, mert kicsi félrefordításokat olvastam :)
A rúnákat az első szint felépítéséhez valamint a hatodik szintre történő fejlesztéshez kell "feloldani", nem minden szinthez.
Rúnaszilánkokat 3 módon lehet majd kapni: tartományok teljesítésével, küldetések teljesítésével, valamint mások Ősi Csodáinak segítésével.

Több dolgot nem igazán szeretnék leírni, hamarosan kaptok majd egy részletes leírást, illetve a wiki fordítás is készül. Addig is legyetek türelemmel. :)
Remélem ti is annyira várjátok, mint mi. :D
 

Vanek

Veterán
Olvasgattam itt a visszajelzéseket. Ne felejtsük el, hogy egy még be nem hozott funkcióról van szó, és egyelőre csak a béta szerverre van tervezve a behozatal, pontosan azért, hogy az ottani visszajelzéseket is átgondolhassuk és annak megfelelően változtassunk dolgokon, ha szükséges. Itt a bejelentés még direkt nem történt meg, az majd csak akkor jön, ha belátható időn belül mi is megkapjuk az Ősi Csodákat.

Néhány dolog, amit tisztázni kell, mert kicsi félrefordításokat olvastam :)
A rúnákat az első szint felépítéséhez valamint a hatodik szintre történő fejlesztéshez kell "feloldani", nem minden szinthez.
Rúnaszilánkokat 3 módon lehet majd kapni: tartományok teljesítésével, küldetések teljesítésével, valamint mások Ősi Csodáinak segítésével.

Több dolgot nem igazán szeretnék leírni, hamarosan kaptok majd egy részletes leírást, illetve a wiki fordítás is készül. Addig is legyetek türelemmel. :)
Remélem ti is annyira várjátok, mint mi. :D

Ne felejtsük, hogy ez a bétás szerverről szóló téma. :) És pont azért említettem a dolgot, mert már be lett jelentve 'ott'. Így pedig már van vitaalap (mégha nem is ismerjük minden pontját).

Ha már tisztázunk dolgokat, akkor jogosnak érzem, hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy az "Every fifth level"-nél a második szót figyelmen kívül hagytam (nem is értem, miért; pedig még most is az van a lelki szemeim előtt, hogy "Every level" - valószínűleg egyszerűen elsiklottam felette, így lett a "minden ötödik szint"-ből "minden szint"). Viszont az, hogy minden 5. szinten kell, az -számomra- nem azt jelenti, hogy csak az első és a hatodik szinten fog kelleni (hiszen logikailag sokkal egyszerűbb 1-2 kivételt megadni, mint egy szabályt, ha tényleg csak 1-2 kivétel van - szabályt akkor logikusabb alkalmazni, ha több kivétel is van; így én úgy értelmezem, hogy lesz 10. és a feletti szint is (lehet, hogy itt is az elején csak a 10. szintig vezetik ezt be, aztán majd később lesz szintkorlát-eltörlés)). Mellesleg ezen kijelentés alapján el tudom azt is képzelni, hogy nem is első szinttel kezdenek, hanem nulladikkal (mint a FoE-ben is). :)
A rúnák szerzéséről pedig én sem úgy írtam, hogy csak a tartományokból lehet szerezni ("meg a csodák építésével"-t írtam is); viszont jelentősebb méretekben mégis az lesz a főbb terület. Emellett nem hiszem, hogy sok olyan küldetés lesz, ahol rúnát adnának és azok jelentősebb mennyiséget is képviselnének (lásd: a FoE és a küldetésekért kapható gyémántok vagy a tervrajzdarabok esete - van, de olyan, mint a sok csillagos éttermekben a kaja: szép, jó, de akkor is csak az étvágyat hozza meg az az egy falat); hiszen már az eddig felfedezett területekért sem lehet megkapni visszamenőleg, mert az úgy túl sok lenne egyszerre. Ugyanígy nem hiszem, hogy csodaépítő-segítőként is csak úgy hullanának majd (gondolom, valami hasonló szint+sorrend alapú rendszer lesz; mint a FoE esetén, hogy például 100 TP-s szintért a legtöbb TP-t berakó kaphat majd 5-öt). Vagyis a fő beszerzési forrás -szerintem- a területért kapható lesz - ha pedig a régi játékosoknál 'elvesznek' így területek, .....
 

DeletedUser25

Vendég
Nem tudom mennyire van egyensúlyban a jelenlegi 10. szintre húzási összköltség (~60 db 3. szintű bónuszos ereklye, mely "elvész" a főépületből és ~3400 TP) a csoda "hatásával"... Ezt majd mindenki eldönti maga, kinek mi a fontosabb... Illetve ki mikor szándékszik megépiteni, már ha akarja...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser262

Vendég
Ne felejtsük, hogy ez a bétás szerverről szóló téma. :) És pont azért említettem a dolgot, mert már be lett jelentve 'ott'. Így pedig már van vitaalap (mégha nem is ismerjük minden pontját).

Ha már tisztázunk dolgokat, akkor jogosnak érzem, hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy az "Every fifth level"-nél a második szót figyelmen kívül hagytam (nem is értem, miért; pedig még most is az van a lelki szemeim előtt, hogy "Every level" - valószínűleg egyszerűen elsiklottam felette, így lett a "minden ötödik szint"-ből "minden szint"). Viszont az, hogy minden 5. szinten kell, az -számomra- nem azt jelenti, hogy csak az első és a hatodik szinten fog kelleni (hiszen logikailag sokkal egyszerűbb 1-2 kivételt megadni, mint egy szabályt, ha tényleg csak 1-2 kivétel van - szabályt akkor logikusabb alkalmazni, ha több kivétel is van; így én úgy értelmezem, hogy lesz 10. és a feletti szint is (lehet, hogy itt is az elején csak a 10. szintig vezetik ezt be, aztán majd később lesz szintkorlát-eltörlés)). Mellesleg ezen kijelentés alapján el tudom azt is képzelni, hogy nem is első szinttel kezdenek, hanem nulladikkal (mint a FoE-ben is). :)
A rúnák szerzéséről pedig én sem úgy írtam, hogy csak a tartományokból lehet szerezni ("meg a csodák építésével"-t írtam is); viszont jelentősebb méretekben mégis az lesz a főbb terület. Emellett nem hiszem, hogy sok olyan küldetés lesz, ahol rúnát adnának és azok jelentősebb mennyiséget is képviselnének (lásd: a FoE és a küldetésekért kapható gyémántok vagy a tervrajzdarabok esete - van, de olyan, mint a sok csillagos éttermekben a kaja: szép, jó, de akkor is csak az étvágyat hozza meg az az egy falat); hiszen már az eddig felfedezett területekért sem lehet megkapni visszamenőleg, mert az úgy túl sok lenne egyszerre. Ugyanígy nem hiszem, hogy csodaépítő-segítőként is csak úgy hullanának majd (gondolom, valami hasonló szint+sorrend alapú rendszer lesz; mint a FoE esetén, hogy például 100 TP-s szintért a legtöbb TP-t berakó kaphat majd 5-öt). Vagyis a fő beszerzési forrás -szerintem- a területért kapható lesz - ha pedig a régi játékosoknál 'elvesznek' így területek, .....

de az még úgy talán elfogadható lenne ha a törölt játékosok helyén már rúnát adó tartományt tennének így azért azoknak is csurranna valamivel több akik nagyon előre vannak a tartományok felfedezésében
 

maya77

Tag
Én még a tudáspontokhoz szólnék hozzá...
Olvasgattam, hogy árukért lehetne venni...szerintem az túl bonyolult lenne,kikalkulálni is mennyit kérjenek érte és miből (bónuszosból nem bónuszosból) Én alapanyagot kérnék érte. Azt mindenki termeli már az elejétől fogva.
Nem lenne kiszúrása kicsikkel, hogy ők még nem is termelnek a harmadik árutípusból.
A rendszer lehetne ugyan az mint az arannyal vásárolt tudáspontnál, növekedne..És mindenki eldöntheti veszi , vagy nem veszi:)
Az elején a nagyok biztosan degeszre vásárolnák magukat:) de mindegy mit kérnek érte a nagyok (fejlett játékosok) úgy is többet tudnak venni.
A kisebbeknek viszont ez is segítség lenne...
 

DeletedUser60

Vendég
az a gondom, igaz még csak találgatunk, ha a területekért nem kapjuk meg visszafelé az érte járó runákat, vagy bármit amit lehet majd az új verzióban szerezni
nem tudom az kit zavart -na , ha a már meglévő területekért is megkapnánk a runa szerű valamit
nekem már 110 területem van és egyre lassabb és nehezebb újabb terülteket szerezni
ezért ha a területekért kapható szajrét nem kapom meg visszamenőleg , akkor hátrányba kerülök azokkal szemben akik most kezdik
ui: nagyon sok játékban visszamenőleg is odaadják, ha új dolgok jönnek, ki , hiszen azért én már megdolgoztam és nem tehetek arrol hogy
utólag mit hoznak össze !
 

Vanek

Veterán
az a gondom, igaz még csak találgatunk, ha a területekért nem kapjuk meg visszafelé az érte járó runákat, vagy bármit amit lehet majd az új verzióban szerezni
nem tudom az kit zavart -na , ha a már meglévő területekért is megkapnánk a runa szerű valamit
nekem már 110 területem van és egyre lassabb és nehezebb újabb terülteket szerezni
ezért ha a területekért kapható szajrét nem kapom meg visszamenőleg , akkor hátrányba kerülök azokkal szemben akik most kezdik
ui: nagyon sok játékban visszamenőleg is odaadják, ha új dolgok jönnek, ki , hiszen azért én már megdolgoztam és nem tehetek arrol hogy
utólag mit hoznak össze !

Ahogy értelmeztem a felvetés elleni gondolatot, úgy az jött le nekem, hogy nem akarják, hogy aki már jelentős mennyiségű területtel rendelkezik, az egyből fel tudja majd építeni a csodáját (hiszen olyan sok rúnát kapna érte azonnal, hogy abból szinte azonnal meglenne a csoda). Viszont a csoda nem egy 'egyszerű' épület, amit egyből lehetne felépíteni; hanem egy olyannak akarják, ami tényleg méltó a nevéhez (vagyis legyen csoda), tehát keményen meg kelljen dolgozni érte. Ezért adtam olyan kompromisszumos javaslatokat is, amik arról szólnak, hogy ne egyben kapják meg azok, akiknek járna érte, hanem szépen lassacskán (de megkapják - vagyis a kecske is megmarad, és a káposzta is jóllakik :D ); vagy pedig legyen egy 'kompenzációs' érték arra, hogy minél távolabbi területet tisztogat valaki ki, annál több rúnát kapjon (így az 'elvesztett' rúnák száma egy rövid idő után jelentéktelen lehet). Nem tudom, Hoshi például ezeket mennyire támogatná (hiszen mindkét oldal érdekei is közelítenének egymáshoz; de nem veszne el egyik oldal 'alap-irányelve' sem).


Ui.: ahogy néztem, a hibajelentések közül a nézetbeli hiba jelezve is lett a bétás fórumon, de a térképest még nem láttam. Mindkettőhöz csináltam képet is, amiket most közzé is teszek; attól függetlenül is, hogy az első már jelentve lett...
Térképes (a bal felső sarokban a jól megjelenített ikon (ami felett ott a kurzor, mert a nélkül az is rosszul lenne megjelenítve), a felderítő feletti részeken pedig a rosszul):
Hiba2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nézetes (a jobb oldali menüben látni, hogy a beállítás a távoli nézet lenne, de a képen pedig azt látni, hogy a közeli nézet az aktív):
Hiba1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

DeletedUser3

Vendég
Nem tudom, Hoshi például ezeket mennyire támogatná (hiszen mindkét oldal érdekei is közelítenének egymáshoz; de nem veszne el egyik oldal 'alap-irányelve' sem).
Alapvetően támogatom azt, hogy visszamenőleg is kapjunk rúnaszilánkokat, de a másik oldalt is meg lehet érteni.
Igen, tudom, aki már a "határon" van, az nem tud új területeket szerezni. És itt azokra gondolok, akik a kutatási fát teljesen befejezték, és a lehető legnagyobb sereggel nem tudnak új területet foglalni és/vagy a felfedezés költsége olyan magas, hogy azt képtelenség kifizetni a raktárkapacitás miatt. (Ennek oka: aki nem ért el a játék "végére" az tud még fejlődni, van esélye újabb területeket szerezni nagyobb sereggel vagy több nyersanyaggal. Igen, ez időbe telik, de a játék erről szól.) Úgy gondolom ez megérthető. Illetve "gamedesign" szempontból: Mindenki csak azután lesz képes rúnaszilánkokat gyűjteni (vagy épp segíteni a többi játékost a csodák építésében), miután kikutatta a megfelelő technológiát a 4. fejezet végén. Ahhoz, hogy valaki ide elérjen elég sokat kell harcolni is, ezáltal a csata költségei is nagyobbak. Tehát azok a játékosok, akik már jóval előrébb járnak, nincsenek akkora hátrányban, mintha olyan játékosok is részt vehetnének ebben, akik csak 1 "kört" tudtak le maguk körül.

Ettől függetlenül az aggodalmat megértem, és továbbítom a megfelelő csapat felé.
 

Tessaiga

Erős harcos
Őőőő, aki túl van már a negyedik fejezeten, az hogy fogja kikutatni? Vissza kell ugrania, mert addig mást nem kutathat? Vagy szemfülesnek kell lennie, mert kihagyható lesz, csak a kutatás hiányában nem élhet vele?
 

Vanek

Veterán
A bétán már be is hozták. Úgy fog megjelenni, hogy a 4. fejezet végén egy 'vak'-ágon (vagy más néven: egy különálló leágazás lesz) lesz egy plusz fejlesztés, melynek a teljesítése után nyílik meg a csodák építésének lehetősége (bár a képen nem látni, de a "Human Ancient Wonders"-t ki kell fejleszteni, mert 'üres'-en jelenik meg - csak én már bele is nyomtam azt a 75 TP-t, és ki is fizettem az árát).
Fejlesztes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ezen kívül a törpe fejezet végén is lesz egy másik fejlesztés, ami majd a törpe csodákat aktiválja. Vagyis igen, több, pontosabban jelenleg 4 csoda lesz elérhető. Az emberek/elfek csodái:
- The Sanctuary/Martial Monastery: a harcoló csapatok életerejét emeli meg, illetve plusz kultúrát ad
- The Great Bell Spire/Crystal Lighthouse: a 'pacsizások' jutalmát emeli, illetve hosszabbítja a 'pacsizás' hatóidejét
Illetve a törpéké:
- Dwarven Bulwark: 3 óránként ad 1. szintű csapatot, és növeli a kaszárnyában a sorozás méretét
- Mountain Halls: a relikviák bónuszát emeli és ad népességet is

Ezeken kívül visszajött a termékekkel való TP vásárlás lehetősége; és a várt módon működik: 1. szintű bónuszos termékből 40-ért adnak 1 TP-t, majd a következőt már 80-ért, az az utánit pedig 120-ért (az 'alap'-pal emelkedik az ár; mint az aranyos verziónál is); 2. szintű bónuszos termékből 20 darab az 1 TP (és 20-asával növekszik a következő ára); a 3. szintűből pedig 10 darab az alap.
 

Vanek

Veterán
A következő frissítésnél visszajön a 'normális' térképnézet, mellette kiegészítésként lesz egy kék nyíl, ami mutatja, hogy merre van a városod, ha épp nem látszik.
Illetve elvileg javítják az épületek áthelyezésekor néha jelentkező hibát, ami az üres területnél is blokkolta az épületek mozgatását.
 

Xenia

Veterán
A bétán már be is hozták. ......
Fejlesztes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
.......
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ami képet itt Vanek megmutatott, miért különbözik nálam egyes helyeken a beadandó tp-k száma? Pl. 9. osztagméret növelés: 38/40, miért mások a feladatok az osztagméretes sorban?
http://kepkezelo.com/images/t8c7ide4jn25h74jiaou.jpg


Nálam pl. miért a 8. osztagméret bővítés után van a 10-es és majd az utána lévő oszlopban van a 9-es:
usazlpfcv0c6xa1pmicj.jpg


Ezeknek a kutatási fán nem egyformának kellene lenni?
 

Vanek

Veterán
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ami képet itt Vanek megmutatott, miért különbözik nálam egyes helyeken a beadandó tp-k száma? Pl. 9. osztagméret növelés: 38/40, miért mások a feladatok az osztagméretes sorban?
Nálam pl. miért a 8. osztagméret bővítés után van a 10-es és majd az utána lévő oszlopban van a 9-es:
]
usazlpfcv0c6xa1pmicj.jpg
Ezeknek a kutatási fán nem egyformának kellene lenni?

A különbség a két faj között keresendő. Az általam belinkelt rész az emberek techfájából van, a Tiéd pedig az elfekéből. A két faj pedig eltérő techfával rendelkezik - igaz, nincs túl nagy eltérés, csak néhol 1-2 fejlesztés máshol helyezkedik el (mármint máshonnan lehet fejleszteni, és máshová kapcsolódik) és más a TP költsége.
 

Xenia

Veterán
Szia Vanek!

Köszönöm a válaszodat. Akkor már csak kérdésem van :).

Első: akkor Te játszol a bétán az embereknél (ahonnan linkeltél) és itt pedig az elfeknél (ahol a ranglistában látlak) ? Vagy rosszul értelmezem a dolgot?
Második: az én kutatás fámon a 8. osztagméret növelés után miért a 10. és utána a 9. következik ez talán hiba, mert akkor a hibáknál kellene jeleznem.
 

Tessaiga

Erős harcos
Azért van így, mert oszlopokban gondolkodsz. Áttérhetsz a nyilakon keresztül más oszlopokra úgy, hogy be sem fejezted a már megkezdettet. Általában, ha a hadi dolgokra mész, akkor olyan sorrend lesz, amit a számok takarnak. Egyébként meg nincs jelentősége. Úgy mész, ahogy neked jó. Ez nem hiba! Itt pl.: A lenyűgöző kőremekmű előtt kifejleszthető a 9. Osztagméret növelés. 4-5 oszloppal előrébb járhatsz adott útvonalon. Sőt. Most csak a képedből, és az emlékeimből táplálkozom. Mindenféle manufaktúra fejlesztés előtt eljuthatsz odáig. :)
 

ferrari13

Felderítő
Note: Currently the Hardware Acceleration is optional, but it will not remain that way. At some point in the future we will only be offering Elvenar with the Hardware Acceleration enabled, but before we make that switch we want to make sure that it works as intended. Your help with testing the feature is invaluable to help us achieve this!

Kipróbáltam, és meglepetésemre nem lassú :eek: most először :) Igazából még gyorsabb is, sőt, még a csata is normálisan működik vele :D
 
Fent