• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

DeletedUser3

Vendég
Az árukért történő Tudáspont vásárláson dolgozni fognak, hogy ne lehessen túl könnyen rengeteg pontot szerezni. A jövőben, amikor megfelelő lesz majd visszakerül.
 

DeletedUser436

Vendég
Hát nem tudom ezt az árukért való vásárlást, azért át kellene gondolni. Ha ennyiért tudnék tp-t venni... 15-20 ezer között van folyamatosan a vasam. És vasért veszem a 2. szintű árukat is általában. Ha rágyurnék a termelésre, akár napi többszáz tp- t vehetnék. Így igen gyorsan ki lehetne végezni a techfát. Még nem bónuszos árukkal is. Csak a piacra kéne várni, de ennyi. Én ezt a kivett dolgot kint is tartanám. Max speed szerverre tenném be. :D

Aki fizet a tartományokban az is voltaképpen áruért veszi a tudáspontot és nem éppen olcsón :p
A teljes raktárkészletem böven 500k felett van, de ennek majd negyede elmenne azonnal a jelenleg nyitottan várakozó 6 tartományomra.

Ha olyan stílusban lenne az áruért pont vásárlás, mint az aranyért megtehetö (minden vásárlás után magasabb az ár), akkor nem vennél túl sokat mielött kiürül a raktárad, kivétel ha a kezdö ár 50-50 db lenne a 3 féle termékböl, majd minden vásárlás után csak 50-nel lenne több :)

Ha 100 darabbal kezd és minden vásárlás után 100-zal több, akkor a 15-20k készlet 1-1 fajta áruból kb 18-20 darab tudáspontra lenne elég az elején és egy idö után kb semmire sem.
94 pont kell a felderítö fejlesztéshez, ami az elsö lépés. Ha ezzel a 100 kezdetnek és minden lépésben 100+ stílussal számolsz akkor az egyes árutípusokból (az egyes, kettes, hármas szintü árukat csoportosítva) majdnem 450k áru kellene csoportonként.
De még az 50-es kezdö és 50-nel növekvö esetén is 220k áru felett lenne csoportonként.

Anno elég sokszor vettem tudáspontot aranyért. Amíg 10-30k között van olcsó és lehet futni. A jelenlegi 550k arannyal már max 2-3 pont jönne össze egy nap és az sem sokáig :D
 

Tessaiga

Erős harcos
Nekem is elég nagas már a szintemhez képest. Lassan 70 k 1 tp. :D Venni meg nem sxándékozom egyelőre tartományi területet. Harcolok,míg tudok. Az egész áruért veszek tp- t furcsának tartom. A fejlesztések, és az épületek is árut igényelnek. Nem sokan élnének vele egy szint után, ha úgy lenne, mint mondod. Akkor meg minek? Viszont, amit most próbáltak, az alapból olcsó.
 

DeletedUser436

Vendég
Nekem is elég nagas már a szintemhez képest. Lassan 70 k 1 tp. :D Venni meg nem sxándékozom egyelőre tartományi területet. Harcolok,míg tudok. Az egész áruért veszek tp- t furcsának tartom. A fejlesztések, és az épületek is árut igényelnek. Nem sokan élnének vele egy szint után, ha úgy lenne, mint mondod. Akkor meg minek? Viszont, amit most próbáltak, az alapból olcsó.
Nem láttam az eredeti megoldást. Viszont nem lenne rossz (nekem :p), ha már napok óta kukázom a TP-ket ha legalább az elején gyorsan átjutnék ;)
 

Tessaiga

Erős harcos
Az elején nem hiszem. Igaz csak 40 az első szintűből 20, és 10 a következő szintűekből 1 TP. Azonban mint említettem, az épületekhez is, meg a fejlesztésekhez is egyre több kell, így mindenképpen fix mennyiség kell legyen. Szerintem. Ám ez elég olcsó. Ha csak a mostani termelésemre vetítem, sokat tudnék venni naponta. Ha meg a techfa végére ér az ember, már mindegy ez az egész. Ahol a növekvő árakat ki lehetne fizetni. De hagyjuk is, a lényeg, hogy napi pár darabra kell kisakkozniuk, ha komolyan gondolták ezt. Különben a hadsereget jó darabig lehet is hanyagolni...
Persze nem feltétlen, de az elején megéri majd az árukra összpontosítani. Ha mondjuk a jelenlegi 10 szerese lenne jelképesen az sem feltétlen jó. (400, 200, 100) Nem két várost láttam már, és sok helyen 10-15 3-as szintű áru termelő van, mellette 5-10 2. szintű, és 2-3 1. szintű. Így, hogy értékesebb a magasabb szintű, csak a tech fán való kifejlesztésig van jelentősége. Utána már sokkal több magasabb szintű árut lehet termelni, mint alacsonyabbat. Ekkor viszont a kezdetek van csak megnehezítve. Így is persze. Azzal, ha minden típusúból ugyanannyi kellene, az talán visszazökkentene pár embert arra, hogy az alacsonyabb szintűeket termelje. És tekintve, hogy a magasabb szintű termelők ugyan nagyobbak, és drágábbak, viszont többet is termelnek, azzal, hogy az alacsonyabb szintűekből több kell a tp-hez, csak még inkább generáljuk, hogy az alacsony szintűeket ne termeljük nagy mennyiségben. Az is lehet, mert nem számoltam utána, hogy 1 mezőre vetítve azonos mennyiséget termel az ember minden szintűből, ám ez megint csak arra jó, hogy a magas szintűeket termelje szinte kizárólag. Az alacsony szintűeket meg bármikor beszerezheti piacról, akár 16-od befektetett árúval. (3-as szintűért 1-est vesz.) Hát látható ebből is, hogy ha csak 10 x kevesebbet termelne, már akkor is megérné. Mert a közelében sincs a termelés hátránya, ha egyáltalán van a magasabb szintűekre 1 mezőre vetítve. Max több ember kellhet hozzá, de még mindig jól járunk.
 

DeletedUser436

Vendég
Az elején nem hiszem. Igaz csak 40 az első szintűből 20, és 10 a következő szintűekből 1 TP.
Hát ez tényleg túl alacsony ár :-D A korrekt megoldás szerintem az aranyhoz hasonló lenne. Alacsonyan indul és nem túl durván növekszik. De majd meglátjuk mit fognak kitalálni :)
 

ferrari13

Felderítő
Hát ez tényleg túl alacsony ár :-D A korrekt megoldás szerintem az aranyhoz hasonló lenne. Alacsonyan indul és nem túl durván növekszik. De majd meglátjuk mit fognak kitalálni :)

Úgy volt bétán is: 10, 20, 30...
Egy idő után már elég sokba kerül. A probléma szerintem az volt, hogy így a többség nem kereskedne, így a piac tönkremenne...
 

DeletedUser436

Vendég
Úgy volt bétán is: 10, 20, 30...
Egy idő után már elég sokba kerül. A probléma szerintem az volt, hogy így a többség nem kereskedne, így a piac tönkremenne...
Akkor ha be van állítva, hogy a nem bónuszosaid kellenek neki, akkor még be is indítaná a kereskedelmet. Meg hát az építkezések miatt mindenképpen kereskedni kell (a harcot elbénázóknak meg végképp :p).
 

Tessaiga

Erős harcos
Jah. Én nem játszottam bétán, csak egy korábbi hszből táplálkoztam, miszerint 10, 20, 40. De ezek szerint 30 a vége, csak rosszul emlékeztem. :)
 

ferrari13

Felderítő
Jah. Én nem játszottam bétán, csak egy korábbi hszből táplálkoztam, miszerint 10, 20, 40. De ezek szerint 30 a vége, csak rosszul emlékeztem. :)

Rosszul értelmezted a hozzászólásomat :eek:

jól emlékszel a 10, 20, 40-re (vagyis 40, 20, 10), de azok csak a kezdőértékek, utána nőnek.
pl. varázsporból kellett 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110... :)
 

DeletedUser436

Vendég
Rosszul értelmezted a hozzászólásomat :eek:

jól emlékszel a 10, 20, 40-re (vagyis 40, 20, 10), de azok csak a kezdőértékek, utána nőnek.
pl. varázsporból kellett 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110... :)
Márványból meg 40, 80, 120, ... vagy az meg 40, 50, 60, 70 lett volna?
 

DeletedUser436

Vendég
igen, az 40, 80, 120... volt :)
Trükkös megoldás lenne X mennyiségröl indulni, Y-nal növelni, ahogy az arany megy. Csak 1 fajta árut használni, viszont minden egyes TP-re véletlenszám generátorral kiszámolni, hogy éppen melyik áru lesz a következö :p
 

Tessaiga

Erős harcos
Ez jó. Tetszik az előre meghatározott áru. És kössz a felvilágosítást. Nem tudtam, hogy növekedett is a kellő árumennyiség, minen egyes tp után.
 

Vanek

Veterán
Na, újabb hírek a háttérből. A bétán már bejelentették a csodákat, mint speciálisan építhető dolgokat. Aki a FoE-n fent van, annak nem lesz meglepő, hogy a nevezetes épületek egy elvenari átvétele lesz a megvalósítás: itt rúnákat lehet majd gyűjteni, és azok összerakásaiból lehet majd eljutni a csoda megépítéséhez. Itt is 9 részlet kell majd; de a FoE megoldásával ellentétben itt nem 2 cseréjével lehet majd egy újabbat kapni; hanem 10 cseréjével lehet majd 1 saját magad által választottat kapni (egy lépés hátra, egy előre :) ). Ezen kívül még a tervek szerint minden szintlépésnél kell a megfelelő mennyiségű rúna is (a FoE-ben nem kellett, csak a 10. szint felett). Illetve itt jön majd be a testvériség következő hatalmas előnye is (és ezért jó, ha aktív a tagság): testvériségi tagok tudják majd építeni az ilyen építményeket.
Még nem érkezett meg a bétára, mert találtak benne még hibát, így várhatóan csak a jövő héten fogják ott bevezetni (éles szerverre éppen ezért 2-3 hét múlva érkezhet); de az infókat már most el lehet érni.

Akit esetleg még érdekel pár részlet (kifejezetten spoiler-es infókkal), az olvashat róla itt (természetesen angolul): https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/ancient-wonders.3507/
 

DeletedUser60

Vendég
Hol találok Rune szilánkok?
Nyerhetsz őket kitöltésével tartományok és segít a barátaidnak kutatási frissítéseket az illető ókori csodák. Ráadásul néhány küldetések nyújt Rune Szilánkok. Ön is tudja vásárolni Runes kovácsolással őket a Diamonds.

Közelgő jellemzői az Ön számára további lehetőségeket gyűjteni Rune Shards a közeljövőben. Maradjon velünk!

Hogyan lehet frissíteni ókori csodák?
Miután elhelyezte az ókori csodák, akkor frissíteni őket, hogy növeljék a bónuszokat. Erre a célra, amire szükség van a kutatás a következő szint a kiadások ismeretekkel pontot egy kutatási folyamat kijelzése, hasonló technológiák. Miután a sáv tele van, akkor költeni relikviák, hogy befejezze a fejlesztési folyamat.

Minden ötödik szinten lesz egy új Rune Circle, hogy kiderült, az építészeti mágikus őseid vesz áldozatot. Nem kell félni, a szomszédok és Fellowship tud segíteni.

Hogyan lehet az én Fellowship és a szomszédok segíteni?
Ha egyszer már kinyitotta az ókori csodák technológia, képesek eltölteni ismeretekkel pontot a ókori Wonder. Ez azt is jutalmazza azokat további Rune Szilánkok ha befejezi a folyamatot, mint a felső befizető. Így a szomszédok és Fellowship nagyon értékes lesz a célok elérésében.

Pontosan milyen ókori csodák számára?
Azon kívül, hogy úgy néznek ki igazán csodálatos és hatalmas, ők is megadja neked nagy idő állandó bónuszok, például: további kultúra, népesség, extra csapatokat egészségügyi vagy szomszédi Segítség növeli, míg a törpe Csodák megadja neked egység auto-termelés és kiegészítő képzési méretét.

Mindezek tetejében, akkor is látni a társaik a ókori csodák, a háttérben a város, amely néhány csodálatos kilátást.

Mindent összevetve, ez az új funkció kínál hatalmas különféle új tartalmat kell játszaniuk. Reméljük, tetszeni fog, csakúgy, mint élveztük létrehozásával. Mint mindig, most várjuk, hogy a tárgyaláson a visszajelzéseket. Kérjük, ossza meg velünk, mit gondol a vita téma!
 

Vanek

Veterán
Köszönjük az infókat!

Mondjuk ..., FoE ismeret hiányában ez nekem inkább vakírás volt (nos, ez nem a te hibád).
:D :D :D

Jogos a két pont. :)
Vagyis röviden, tömören, amit a FoE-s játékosok már tapasztaltak ott. A csoda egy speciális építmény, ami bizonyos plusz tulajdonságokat ad majd a csoda szintjétől függően (minél magasabb a csoda szintje, annál magasabb a kapott jutalom). Hogy milyen jutalom lesz, azt még nem tudni; de a FoE-ben lévő épületek tulajdonságai között van naponta plusz aranyat/alapanyagot/nyersanyagot/katonai egységet/lakosságot/boldogságot adó; van arany illetve alapanyag beszedést növelő; van harcértékeket növelő; de van fejlesztési pontot adó tulajdonság is. Vagyis szinte bármit lehet javítani, növelni, erősíteni - csak a megfelelő épületet kell hozzá megépíteni. :)
Itt ugye jelenleg egy csoda bevezetését tervezik; így pedig vagy összevont bónuszok lesznek, vagy X szintenként lehet majd újabbakhoz jutni, vagy ki tudja :) (ha behozzák és látni már az alagút végén a fényt, majd szólok, melyik megoldás is lesz).
Az építéséről már írtam: kell majd hozzá 9 rúna, amivel lehet majd szintet emelni a csodán (vagy az alapokat lerakni), aztán a többi a testvériségi tagokon múlik. Ők építhetik majd a fejlesztési pontjaik berakásával; és ha egy előre meghatározott értéket elér a berakott TP, akkor szintet lehet lépni (amit a jelenlegi állapot (legalábbis én így értelmeztem az angol írást róla) alapján újabb 9 rúna összegyűjtésével lehet megtenni).
A FoE-n még egy 'plusz' dolog van: aki a legtöbb pontot rakta be az adott épület adott szintjébe, az kap jutalmat (ott tervrajzot, ami itt a rúna megfelelője; illetve TP csomagot). Itt még konkrétan nem említették ezt a dolgot, de a csodák építésének segítéséhez (hú, de szépen összeraktam :D ) adnak majd rúnákat - hogy ezt milyen rendszerben adják, és milyen szabályok alapján, azt még nem tudni.

Viszont akad egy hatalmas kérdőjel is a rendszerben. Az ugye egyértelmű, hogy rúnákat majd a területek felszabadításával lehet szerezni (meg a csodák építésével, vagy gyémántokból (ami meg pénzes fizetős dolog)); de mi van azokkal, akik már a 'fél világot' felfedezték? Utólag fognak kapni majd rúnákat az eddig kitakarított területekért; vagy kénytelenek lesznek előlről kezdeni, és küzdeni a már nehéz területszerzésnél (így jutva hátrányba)? Remélem, inkább az előbbi verzió lesz életben, és nem fog ezért a játékosok nagyobb része hátrányban részesülni...
 
Fent