• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A zene ereje

Susanh

Erős harcos
Olyan érdekes,hogy mindenkinek kell az a k#%*!! öntvény de senki nem tud érte “pálmafát” adni.. mindenki csak kirakja, hogy öntvényt kér valami 3as szintű cuccért.. agyam eldobom!!
Aki lát a piacon tudja,hogy nem szoktam sem keresztajánlatot tenni,sőt nem szoktam 2 csillagosnál rosszabb ajánlatot sem kitenni.(vagyis de,de azt a másik városommal viszem is)
Sőt ha nagyon sos akkor bandi5 meg anonim74(?) 1 csillagos ajánlatait is elviszem. De ezt miért kell komolyan..?azért,hogy ne haladjak??
:mad::(
 

Erica

Veterán
Olyan érdekes,hogy mindenkinek kell az a k#%*!! öntvény de senki nem tud érte “pálmafát” adni.. mindenki csak kirakja, hogy öntvényt kér valami 3as szintű cuccért.. agyam eldobom!!
Aki lát a piacon tudja,hogy nem szoktam sem keresztajánlatot tenni,sőt nem szoktam 2 csillagosnál rosszabb ajánlatot sem kitenni.(vagyis de,de azt a másik városommal viszem is)
Sőt ha nagyon sos akkor bandi5 meg anonim74(?) 1 csillagos ajánlatait is elviszem. De ezt miért kell komolyan..?azért,hogy ne haladjak??
:mad::(
Igen, sajnos a Piac pofátlanul katasztrofális.
 

Deathfolk

Veterán
Olyan érdekes,hogy mindenkinek kell az a k#%*!! öntvény de senki nem tud érte “pálmafát” adni.. mindenki csak kirakja, hogy öntvényt kér valami 3as szintű cuccért.. agyam eldobom!!
Aki lát a piacon tudja,hogy nem szoktam sem keresztajánlatot tenni,sőt nem szoktam 2 csillagosnál rosszabb ajánlatot sem kitenni.(vagyis de,de azt a másik városommal viszem is)
Sőt ha nagyon sos akkor bandi5 meg anonim74(?) 1 csillagos ajánlatait is elviszem. De ezt miért kell komolyan..?azért,hogy ne haladjak??
:mad::(
A piac tényleg borzalmas, de azért megoldható csapattársakkal és kérések kirakásával, a piacon lévő árukat megnézni is kár mert 99%-ba soha nincs kint semmi értelmes... Én is öntvényes vagyok igaz a másik szerveren, értelmes csere soha nem volt a piacon, de ha kitettem akkor fél óránál tovább soha nem volt kint, sőt gyakran elvitték 5 perc alatt, én vásároltam 100gyémántért + 1 kereskedőt és állandóan pakoltam ki az öntvényt sarj és ásványért cserébe 4 kereskedővel, mikor ép kellett akkor 1 nap akár 300+ ezret is átcseréltem a szintjén, és mindig hagytam 1-200k készletet is ha esetleg csapattársnak kellene, Igy T1-es felemelkedőkkel semmi gondom nem volt, az öntvényért cserébe mindig megkaptam a 2 párját, de csak úgy hogy én tettem ki a kérést, ha arra vártam volna hogy a piacon legyen akkor még mindig a fejezet elején tartanék... Igaz aki nem tud gyakran belépni annak ez annyira nem járható út, én kb óránként beléptem és addig mindig elvitték és raktam ki újra. A T2, 3 árukkal már nem volt ilyen szerencsém mert azokból a legértéktelenebbeket termelem és a kutyának se kellettek, de szerencsére csapattársakkal általában megtudtam oldani a cserét, vagy kivártam a 6 órákat 4kereskedővel, vagy néha gyorsítóztam.

Amúgy a kereszt árus cserék nem is azzal a céllal kerülnek a piacra hogy 1 másik játékos elvigye, egyszerűen csak azért mert így lehet gyorsan árúhoz jutni, mivel ugye a kérő azonnal megkapja az árut, ezért rak ki mindenki keresztbe ha T1 kell neki, más játékosnak nem kell elvinnie. Gazdaságosabb T2-3 ból kérni mert pl 8000 ért 18 ezret kap, 4 kereskedővel kitesz 1 kört az máris 72 ezer T1es árú azonnal, esetleg gyorsít 1 kört és akkor fél perc alatt kap 144 ezer T1-es árút 64 ezer T3-ból, persze hogy mindenki ezt használja... Néha én is keresztbe kértem mikor már csak kevés hiányzott valamihez, mert így gyorsan megvan, pedig alapvetőleg én se kereskedek soha keresztbe, most is sok ideig 4db manuba termeltem az öntvényt, jelenleg 3ba, bár nekem már rég nem kell de gyártom a csapatnak ha kérnének legyen. Ez is fontos hogy a csapat piac szinten is működjön, nálunk chaten megbeszéljük ki mit gyárt kinek mi kell és egymás közt cserélünk.
Nagyobb tételbe amúgy szerintem jobban megéri az 1:1 csere, volt olyan nap hogy 2db együttest is építettem ahhoz kellett vagy 600k árú, azt T3-ból kérve túl sok időgyorsítást kellett volna használni, vagy több nap várakozás a 6 órás körök miatt, 1:1-be pedig ha van rá vevő akkor akár pár perc. Viszont ez csak T1 árukra jó, mert azokat aránylag mindenki keresi, bármelyiket elviszik. De T2, 3ak egyszerűen katasztrófa, talán kevés is még a játékos akik elértek oda hogy T3 felemelkedettet termeljenek, vagy sokan ugyanazt termelik, és úgy gondolom mivel alig van a piacon bármilyen T3, valószínűleg sokan csak akkor termelik ezeket mikor nekik ép kell aztán leállnak... Na meg T1et kérnek érte, de másik T3at kb senki. Ezeket tényleg csak úgy lehet normálisan cserélni ha valakivel összebeszél az ember, esetleg sok időgyorsítóval. Mondjuk tudok több játékosról is akik 18-20 nap alatt befejezték a fejeztet :D nekem még kell pár nap. De ha azt nézzük még csak 1 hónapja megy a fejezet, ahhoz képest nagyon jól lehet haladni még az idegesítő piaccal együtt is, az előző pár fejezet 5x lassabb volt a végtelen kishajóval és rengeteg lény igénnyel stb. Ha valaki nem siet és mondjuk 2-3 hónap alatt nyugisan megcsinálja a fejeztet akkor észre se veszi hogy szar a piac... :)
 

SirSmithy

Veterán
Olyan érdekes,hogy mindenkinek kell az a k#%*!! öntvény de senki nem tud érte “pálmafát” adni.. mindenki csak kirakja, hogy öntvényt kér valami 3as szintű cuccért.. agyam eldobom!!
Aki lát a piacon tudja,hogy nem szoktam sem keresztajánlatot tenni,sőt nem szoktam 2 csillagosnál rosszabb ajánlatot sem kitenni.(vagyis de,de azt a másik városommal viszem is)
Sőt ha nagyon sos akkor bandi5 meg anonim74(?) 1 csillagos ajánlatait is elviszem. De ezt miért kell komolyan..?azért,hogy ne haladjak??
:mad::(
Valahogy ezt a problémát nem sikerült átadni a “tapasztalt veteranoknak” korábban pár poszttal előbb.
De lassan hánynom kell, amikor belépek és meglátom a piacot. Koszi mindenkinek, h ilyen könnyen lehet pálmafát találni.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Valahogy ezt a problémát nem sikerült átadni a “tapasztalt veteranoknak” korábban pár poszttal előbb.
De lassan hánynom kell, amikor belépek és meglátom a piacot. Koszi mindenkinek, h ilyen könnyen lehet pálmafát találni.
Azért az elején nem volt ez annyira egyszerű, de azon a szakaszon mát úl vagy. Vagy nem :) Tőlem most éppen 240000-et kér a növekvő deszkamanufaktúra feloldásához
 

Kira7

Veterán
Olyan érdekes,hogy mindenkinek kell az a k#%*!! öntvény de senki nem tud érte “pálmafát” adni.. mindenki csak kirakja, hogy öntvényt kér valami 3as szintű cuccért.. agyam eldobom!!
Aki lát a piacon tudja,hogy nem szoktam sem keresztajánlatot tenni,sőt nem szoktam 2 csillagosnál rosszabb ajánlatot sem kitenni.(vagyis de,de azt a másik városommal viszem is)
Sőt ha nagyon sos akkor bandi5 meg anonim74(?) 1 csillagos ajánlatait is elviszem. De ezt miért kell komolyan..?azért,hogy ne haladjak??
:mad:i
Szia!
Amennyiben haladni akarsz akkor neked is kereszt cserézni kell. Nekem is öntvény a bónuszom és itt hiába írták többen hogy 1:1 cserével ha kiteszed jobban haladsz.....nem fog menni a piacról. Mikor itt volt a vitázás a piacról utána sorban tettem ki 1:1 ajánlatokat van amikor egyből elviszik , de az a legritkább, néha 1,5-3 óra alatt viszik el, de legtöbbször 1:1-be is kivárod a 6 órát. Most is ha benézek a piacra több 100 000 öntvényért keresnek sarjat, nálam a piacon öntvényt és ásványt együtt nem keresnek annyit mint sarjat egyedül és általában folyamatosan ez van a piacomon. ..... ha megveszed hozzá gyémántért a másik 3 kalapost akkor egy körbe 3-s kereszt cserével egyszerre 108000 sarjat kapsz, mig 1:1-be 48000 , mikor 1 dobegyütteshez 380000 sarjra van szükséged akkor kereszt cserével szerzed be leghamarabb.....
Az öntvényért meg érdemes meg venni amit kérnek a piacon előbb -utóbb úgy is szükséged lesz mindegyik felemelkedett árúra......vagy akár azt cseréled el másra amit vettél
Még gyártás szempontjából is gazdaságosabb a 3-s árú kereszt csere, kevesebb idő alatt le gyártod a cseréhez szükséges felemelkedett árút és kevesebb unurium is szükséges mint ha 1:1-be cserélsz :)
 
Utoljára szerkesztve:

SirSmithy

Veterán
Szia!
Amennyiben haladni akarsz akkor neked is kereszt cserézni kell. Nekem is öntvény a bónuszom és itt hiába írták többen hogy 1:1 cserével ha kiteszed jobban haladsz.....nem fog menni a piacról. Mikor itt volt a vitázás a piacról utána sorban tettem ki 1:1 ajánlatokat van amikor egyből elviszik , de az a legritkább, néha 1,5-3 óra alatt viszik el, de legtöbbször 1:1-be is kivárod a 6 órát. Most is ha benézek a piacra több 100 000 öntvényért keresnek sarjat, nálam a piacon öntvényt és ásványt együtt nem keresnek annyit mint sarjat egyedül és általában folyamatosan ez van a piacomon. ..... ha megveszed hozzá gyémántért a másik 3 kalapost akkor egy körbe 3-s kereszt cserével egyszerre 108000 sarjat kapsz, mig 1:1-be 48000 , mikor 1 dobegyütteshez 380000 sarjra van szükséged akkor kereszt cserével szerzed be leghamarabb.....
Az öntvényért meg érdemes meg venni amit kérnek a piacon előbb -utóbb úgy is szükséged lesz mindegyik felemelkedett árúra......vagy akár azt cseréled el másra amit vettél
Még gyártás szempontjából is gazdaságosabb a 3-s árú kereszt csere, kevesebb idő alatt le gyártod a cseréhez szükséges felemelkedett árút és kevesebb unurium is szükséges mint ha 1:1-be cserélsz :)
Szerintem hanyagoljuk az ilyen tippeket. Emiatt lehetetlen a normal játék. A fejlesztők nagy valószínűséggel nem így találták ki ezt a rendszert.
 

Kira7

Veterán
Szerintem hanyagoljuk az ilyen tippeket. Emiatt lehetetlen a normal játék. A fejlesztők nagy valószínűséggel nem így találták ki ezt a rendszert.
Szia!
A játék elejétől fogva megengedett a kereszt ajánlat, a normál és az érzőáruknál is meg van ....ott még "hiénázhatnak" akár kereszt ajánlatokkal is , az is teljesen megengedett nem szabálytalan...akkor csak így van fejlesztve. A kalaposnál legalább nem tudnak nyerészkedni más játékostársukon.
 

Calyr

Veterán
Én most egy kicsit goni leszek: tehát lassan mások is odaérnek, hogy a bőrükön érezzék a problémát, és így akkor mindjárt más... ? Hát ha a szép szóból senki nem akart érteni, ebből biztos fog. A leggyorsabbak már rég befejezték a fajt, azaz semmi sem lehetetlen, küzdjetek csak, hajrá. ;)
Egyébiránt a probléma a kövi fejezetre az Ősök nyughelye csodával (a felemelkedett áru bomlás csökkentésével) meg fog szűnni, azaz már csak ezt a pár hetet-hónapot kell kibekkelni.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Én most egy kicsit goni leszek: tehát lassan mások is odaérnek, hogy a bőrükön érezzék a problémát, és így akkor mindjárt más... ? Hát ha a szép szóból senki nem akart érteni, ebből biztos fog. A leggyorsabbak már rég befejezték a fajt, azaz semmi sem lehetetlen, küzdjetek csak, hajrá. ;)
Egyébiránt a probléma a kövi fejezetre az Ősök nyughelye csodával (a felemelkedett áru bomlás csökkentésével) meg fog szűnni, azaz már csak ezt a pár hetet-hónapot kell kibekkelni.
"A leggyorsabbak már rég befejezték a fajt,"
Szerintem ezt elírtad :) leggyorsabbak=gyémántal játszókra gondoltál?.
Én sem vagyok kicsi, szerintem jól is állok, de még csak a felénél tartok.
Egy hibát persze elkövetek: nem használok gyámántot.
 

Calyr

Veterán
"A leggyorsabbak már rég befejezték a fajt,"
Szerintem ezt elírtad :) leggyorsabbak=gyémántal játszókra gondoltál?.
Én sem vagyok kicsi, szerintem jól is állok, de még csak a felénél tartok.
Egy hibát persze elkövetek: nem használok gyámántot.
Gyémánt nélkül másfél hete kész vagyok, köszi. És gyorsítót sem használtam, mert nem szeretem a pazarlást. ;)
Ez egy melós, tervezős, közepesen hosszú sprint volt - de a legszebb régi elvenaros játékélményeket hozta vissza.
Bárkinek szívből javaslom, hogy álljon bele, ha van hozzá kedve, tényleg szuper kihívás!

(amúgy nem gond, ha valaki ennyire nem ért valamihez, de akkor minek okoskodik hozzá? :D )
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Ó, elnézést, tévedtem, a kereskedőre megvettem a 4. és 5. embört gyémiért, ennyit költöttem rá. A toronyból egy hét alatt visszajött. :)
 

Deathfolk

Veterán
Gyémánt nélkül másfél hete kész vagyok, köszi. És gyorsítót sem használtam, mert nem szeretem a pazarlást. ;)
Ez egy melós, tervezős, közepesen hosszú sprint volt - de a legszebb régi elvenaros játékélményeket hozta vissza.
Bárkinek szívből javaslom, hogy álljon bele, ha van hozzá kedve, tényleg szuper kihívás!

(amúgy nem gond, ha valaki nem ennyire ért valamihez, de akkor minek okoskodik hozzá? :D )
Én tegnap reggel lettem kész, az egész fejezet alatt 100 gyémántot használtam el, azt is 1db gyémántos kereskedőre. És soha 1 fejezetre se használtam gyémántot, de igazából terület vásárlást leszámítva semmire nem használok, még toronyba se kérek új kört 25 gyémántért, mert arra is sajnálom ha nem sikerül az egyezkedés :) igaz 90%ba harcolok, nem gyógyítok gyémántért egységet, nem váltok ki semmilyen alapanyagot gyémánttal stb stb, szó szerint semmire nem használok gyémántot! Gyűjtögetem és mikor összejön akkor veszek 1 területet.

Ettől független anno játék elején vásároltam gyémántot de kb 4-5 éve, akkor még torony se volt, nem lehetett varázslatos épületeket nyerni, így kénytelen voltam venni mert szerettem volna ilyen épületeket. Azóta meg van ismerős akinek több varázs épülete van mint nekem, pedig ő 1et se vett, de annyit nyert a toronyba... nem is tartom ezt teljesen igazságosnak na de mind1... :) Most kb 2 hete vásároltam gyémántot, de csak mert nagy akciót kaptam, de ezt leszámítva több mint 2 éve vásároltam utoljára, direkt vissza néztem a visszaigazoló e-mailokat, és amit most vásároltam abból még 1db-ot se költöttem el, várom hogy legyen terület akció és majd akkor veszek területet:)

Amúgy nagyon jó volt ez a fejezet, régen volt már hogy tetszett is 1 fejezet és nem csak csinálom hogy a végére érjek hanem élvezem is :) Az előző pár fejezet idegesítően lassú volt, és úgy éreztem rengeteg dolgot tök feleslegesen kell gyártani csak azért hogy még tovább tartson, pl a végtelen kishajó és lények gyártása... az utóbbi pár fejezet abból állt hogy beléptem termelés beszedés és indítás és kilépés ennyi... tök unalmas és monotonnak voltak, itt most valahogy nem éreztem ezt, jól voltak kitalálva az arányok, talán egyedül az utolsó 2 kutatás 20-20 dal igénye volt 1 picit sok, de ennyi még kibírható :) Egyedül a piac ami idegesítő volt, de ez nem a fejezet hibája. Ez lett az 1ik kedvenc fejezetem, végig volt mit csinálni, és jól lehetett matekozni a fejezet alatt, előre tervezve gondolkozva minden nap volt mit csinálni és nem volt mesterségesen elhúzva, engem egyedül az isteni mag ami az elején megfogott, mert abból semmi készletem nem volt, így mindig arra kellett várnom hogy összegyűljön 1 együttesre való... Ha lett volna elég magom akkor vagy 2 héttel korábban befejeztem volna :)

Bár én elhasználtam 1500 óra gyorsítót de még mindig van a raktárba 4300 óra, szóval lényegtelen és kb 6000% portál profitot is elhasználtam de ebből is van még 4000 :) és közbe mannából is folyamatosan gyártottam az ütemet nem csak PP-t használtam.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent