• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A zene ereje

Calyr

Veterán
A leugatas ezért jött, mert az utóbbi hozzászólásaitok azt sugallják, h ez a fejezet aztán szuper kiegyensúlyozott lett és mennyire könnyű. A kalapossal mindben rendben.
Emlékszem, h eleinte nektek is volt fenntartasotok a kalapos rendszerrel. Az utóbbi posztok alapján már nem igazán.

Amúgy… egy átlag játékost nézzünk. Nagyon kevés portál profit, nagyon kevés gyorsító. Relatív alacsony csodak. Miutan elfogyott a portál áldás akkor jön a pokol. Ahogy figyeltem, a hangszerkészítőket nem lehet a portál termelesevel hatékonyan etetni. Valamelyik mindig termelés nélkül fog állni. Ez portál áldással athidalhato. Később a zenekarok segítenek majd… de addig el kell jutni. Egyet értek, h ha valakinek vannak felhalmozott erőforrásai és eléggé jó stratéga (+ideje is van), akkor elég sok dolgot át lehet hidalni.

Stratégiában nálam nincs hiány… nézem a külföldi fórumokat, gyűjtöm az infokat és tevrezek… nálam most az utóbbi hónapokban az idő hiány ami negatívan hat a játékomra. És itt tapasztalom meg, h egy kevésbbé “hard core” játékos mennyire szív.
A baj az, h minél több szívás jön be a játékba, annál nagyobb az esély arra, h valaki abba hagyja a játékot.
Értem én, h lehet jól tervezve és elegendő idővel haladni, de közösségként érdemes rátekinteni miként hat a kalapos vagy a kereszt ajánlat a játékos állományra. Ez az amit nem látok most ebben a beszélgetésben tőletek. Annak ellenére, h korábban szuper hasznos dolgokat írtátok másik témában és sokat segitetek a többieknek.
Korrekt, hogy elismered a leugatást! Viszont a hozzászólásod tök jó példa arra, hogy mindenki azt lát a leírtakba (illetve képzel mögé), amit akar. Nekem pl. az jött le a tieidből, hogy aki nem szív úgy, mint te, az kb. rohadjon meg elevenen. Ami részemről simán elfogadható, mint magánvélemény, csak ha hangot adsz neki, akkor ne csodálkozz, ha páran reagálnak rá. :)
Az ide írtakban meg úgy teszel, mintha nem tudnád te is pontosan, hogy az Inno célja már jó ideje a játékmenet lassítása. A kalapos célja is ez: hogy több időt tölts a játékban. Teljesen nyilvánvalóan ezért ilyen.
Az meg, hogy erre a játékosi viselkedés/mentalitás is rátesz egy lapáttal, olyasmi, amit úgy hívhatnak az Inno belső köreiben, hogy zseniális mesterterv. Mert ők ennek csak a kereteit teremtették meg, és nagyobb részben a játékosok miatt alakult ez így. Azaz ők feltehetik a kezüket, hogy de hát a kalapos azonnali árueladással még segítettek is, a többi a játékosok felelőssége. Ha így nézed, ez az egész voltaképpen brutális zsenialitás: volt egy lassító szándék tőlük, amelyet végül nem ők, hanem az ezzel amúgy ellentétes érdekkel bíró játékosok többsége teremtett meg.

De nem akarom ezt túlbeszélni, aki ezt így végigolvassa, már így is bőven elég infót kapott. És igen, ez a fejezet szerintem sokkal jobb lett, mint a korábbiak, sokkal könnyebben végigvihető - még a kalapos szívatással együtt is. Az összkép még így is pozitív! (és nekem nem volt tárolás örvénye csodám, így kellett a 4-es portál is, amihez kellett a +3-3-3 együttes azzal a rengeteg felemelkedettel, amit szó szerint úgy kalapoztam össze - szóval nekem nem kell magyarázni, hogy nem volt egyszerű ;) )

Amúgy ha tényleg igaz, amit írtál, és egy átlag játékosnak nincs pl. portál profitja, akkor ott azért felmerül a játékos hozzáadott teljesítményének kérdése is. Sok helyről lehet szerezni pp-t, én kb. elképzelni nem tudom, hogy ez nekem valaha is el tudna fogyni - így, hogy erre a korra rengeteget el lehetett használni (kb. ötezer %-ot), már csak két további korra elég maradt. Persze mire a következő eljön, megint gyűlni fog rengeteg. A torony láda ajándékaira lehet azt mondani, hogy a véletlengenerátorba sok minden belefér, de én emlékeim szerint kifejezetten ritkán nyertem kereskedelmi állomást, és megnéztem, így is van raktárban 24 db, ami a torony elindulása óta jött össze. Barkácsolásból is rengeteg pp gyűjthető, csak le kell gyártani mindig. Tűzfőnix, jegesmedve pp-t ad, abból is folyamatosan jöhet. De most komolyan: hogy tud ez elfogyni?
Deathfolk fentebb írt egy extra okos dolgot: még a pp-t sem pazarolta csak úgy, amikor tudott, ütemeket is gyártott. Lehet ez a kulcs, még ezt tudom elképzelni, a pp sok mindent megkönnyíthet, de ha valaki mindent ezzel akar kiváltani úgy, hogy nincs hozzá elég erőforrása, akkor saját magát belemanőverezheti ilyen helyzetbe. Nade itt akkor megint arról beszélünk, hogy a játékosi magatartásból keletkezik probléma.
 

Herannin

Erős harcos
Nekem alapvetően nincs sok portálprofitom, most összeszámolva olyan 3500%. De ez valszeg azért van, mert még csak 2.8 éve játszok és PP-vel toltam végig majdnem az összes kort amit lehetett.
Nekem ez a kor alapvetően tetszik, nagyon jól be tudja lőni az ember, hogy milyen tempóval haladjon. Tényleg lehet nyomni a gázt, de lehet nyugisabban is tolni és akkor is halad az ember.
Az előbbi hozzászólásokban a sok veszekedés szerintem inkább a játékosok emberi minőségéből fakadó irigykedés, f*rok méregetés, mintsem a játék fejlesztőinek a hibája. A fejlesztők ezt a kort jól rakták össze, talán a vizuális kép lehetne egy kicsit élesebb, mert összemosódnak az épületek, de ez már a tizedes vessző mögötti dolog.
Én egyébként a kor közepén vagyok, mert egyrészt inkább megvártam, hogy kiderüljön, elég lesz-e a PP-m, másrészt pont akkor fejeztem be az előző kort, amikor indult az új, úgyhogy nem volt lehetőségem nagy mértékű tartalékot felhalmozni erre a korra. Most hogy látom kb elég lesz a pp-m, így én is rátaposok majd a gázra.
Kalapos "kereskedés" tényleg elég fura rendszer, mert valójában ez egy félig multi player, félig meg single player mód. De a kalapos rendszernek azért az az előnye elég erős, hogy a nyersit rögtön megkapod és a kereskedőt meg visszakapod így is úgy is, vagy ha valaki elviszi, akkor hamarabb. Illetve hogy lehet gyorsítózni, az mégiscsak egy olyan lehetőség, amivel aki szeretne, tud gyorsan haladni.
Szerintem sokkal nagyobb szívás lenne az, ha a sima kereskedés rendszere lenne, mert akik úttörők, nagyon aktívak, azok egymás közt úgyis lerendeznék a kereskedést, utánuk pedig már a középmezőny is nagyon szívna mert kint lenne az ajánlatuk, nyersi nem lenne, várhatnának napokat mire elviszi valaki az ajánlatot.
A játék alapvetően nagyon hosszú és az új korokban már a nagyon aktív játékosok haladnak és ha befejezik a kort, eltűnik a felemelkedett áru a piacról. A játékosok nagy része még az ez előtti korokban van és rájuk még nagyon sok időt kellene várni egy mostani korban lévő játékosnak, hogy a normál kereskedés szabályai szerint megfelelően lehessen kereskedni.
Szóval a kalapos rendszer így az összképet nézve, szerintem még csak nem is annyira lassítás, elég rugalmas módszer. Talán az lehetne egy kis segítség, ha a drágább kereskedőkkel több nyersit lehetne kereskedni.
 

Rikari

Veterán
Bocsi Calyr , de ezt nem értem , mindig kell a 4 es portál , hogy be lehessen fejezni az új fejezetet vagy nem ?
Ehhez a fajhoz nem szükséges 4-es szintre emelni a portált ahhoz, hogy a fajt befejezd, és a techfán vele kapcsolatban mindent kikutass. A techfa ugyanis nem ragaszkodik a 4-es portál meglétéhez.
Viszont egy faj akkor van teljes mértékben befejezve, ha a hozzátartozó fajos feladatsort is megcsináltad. Oda szükséges a 4-es szintű portál megléte, hogy a feladatok által begyűjthető ajándékokat is megkapd, mert van ilyen elvárás a feladatsorban.
Van akit egyáltalán nem zavar, ha a játékfelület bal szélén ott marad befejezetlenül a feladatsora a fajnak, ...mondván, majd átugrálja őket, ha megérkezik a következő faj. Ez egy könnyítés az Inno részéről a játék menetében és végsősoron megoldás is ahhoz, hogy akadályok nélkül továbbhaladhass a következő fajban.
Visszatekintve volt olyan faj, ahol a techfa kérte a portál legmagasabb szintjét is, de a XX. faj ezt most mellőzte, így csak rajtad áll, hogy megcsinálod-e, vagy nem. A játékmenetben nem fog akadályozni, (csak némileg lassít, mert itt a portál szintje alapján nő a termelékenységi %) ha 3-as szinten marad a portálod.
 

Calyr

Veterán
Bocsi Calyr , de ezt nem értem , mindig kell a 4 es portál , hogy be lehessen fejezni az új fejezetet vagy nem ?
A 14-es szintű tárolás örvénye csodával gyűjthetsz annyi ütemet, amennyit a tech. fa utolsó két kikutatásához szükséges (7500 kell, a csoda meg ezen a szinten már annyival növeli a 3-as portál kapacitását, hogy ez azzal is teljesíthető). Ahogy Rika is mondja, csak a faji feladatok miatt kellhet a 4-es portál.
Azért itt a mérleg másik serpenyőjében az áll, hogy +3-3-3 db együttes kell a 4-es portálhoz, ez területre is marha nagy, a felemelkedett igénye pedig darabonként 3*t1 380e +3*t2 250e+3* t3 173e, és ezeket kereskedőzve összevadászni... pár ősz hajszál megspórolható. :)
 

SirSmithy

Veterán
A 14-es szintű tárolás örvénye csodával gyűjthetsz annyi ütemet, amennyit a tech. fa utolsó két kikutatásához szükséges (7500 kell, a csoda meg ezen a szinten már annyival növeli a 3-as portál kapacitását, hogy ez azzal is teljesíthető). Ahogy Rika is mondja, csak a faji feladatok miatt kellhet a 4-es portál.
Azért itt a mérleg másik serpenyőjében az áll, hogy +3-3-3 db együttes kell a 4-es portálhoz, ez területre is marha nagy, a felemelkedett igénye pedig darabonként 3*t1 380e +3*t2 250e+3* t3 173e, és ezeket kereskedőzve összevadászni... pár ősz hajszál megspórolható. :)
Lehet, h mégsem olyan tuti csúcs szuper jó ez a fejezet a kereskedovel, mint ahogy állítjátok? Vagy az az ősz hajszál részt másra értetted ;)
 

Ferenc99

Erős harcos
Nem semmi , köszönöm az infókat . Régen hülyeségnek tartottam végigcsinálni a feladatsort , most meg , hogy még a portált sem kell felfejleszteni csinálom bár ezt is csak egy csoda miatt .
 

Calyr

Veterán
Lehet, h mégsem olyan tuti csúcs szuper jó ez a fejezet a kereskedovel, mint ahogy állítjátok? Vagy az az ősz hajszál részt másra értetted ;)
Minden tételesen le lett írva már többször is, szerintem kb. általános iskolás szövegértelmező képességekkel bárki számára lekövethető. Erről is épp csak kétszer írtam, de ilyen apróságok ne zavarjanak össze.
Nem az a gond, hogy kóstolgatni próbálsz, de legalább csinálnád jól, te kis önélzetes ...
Kélem a kedves modelátolokat, hogy dobjanak le a padlóla, kétszel. :D
 

Burney

Felderítő
Sziasztok!
A "28. Szerezz 150%-os kultúrbónuszt" feladatnál tartok.
Nem vagyok kezdő játékos, sok mindent megéltem már a játékkal kapcsolatban, de bevallom talán az első fejezetekben volt 150%-os kultúrám a városban :rolleyes::D
Kérdésem, mit tegyek raktárba ami sok kultúrát ad vissza, mert 327500 kultit adó idézésem nincs raktáron.
Egyéb tippeket is szívesen fogadok ;):D
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
A "28. Szerezz 150%-os kultúrbónuszt" feladatnál tartok.
Nem vagyok kezdő játékos, sok mindent megéltem már a játékkal kapcsolatban, de bevallom talán az első fejezetekben volt 150%-os kultúrám a városban :rolleyes::D
Kérdésem, mit tegyek raktárba ami sok kultúrát ad vissza, mert 327500 kultit adó idézésem nincs raktáron.
Egyéb tippeket is szívesen fogadok ;):D
Szia!
A legtöbb kultúrát a fegyvertár adja vissza, de ahogy láttam a városodban az olyan rengeteg nincsen az után a vari műhelyek, 3-s szintű manuk, 2-s szintű manuk vari lakóépület ..... adják vissza a legjobban a kultúrát ha teleportálod őket. Amennyiben jól emlékszem ennél a feladatnál nem a 150% a lényeg hanem a 150%-os ikon kell elérned akkor fogadja el teljesítettnek, ha a 125%-t MM felviszed 150-ig akkor még nem fogadja el.
 

Calyr

Veterán
Sziasztok!
A "28. Szerezz 150%-os kultúrbónuszt" feladatnál tartok.
Nem vagyok kezdő játékos, sok mindent megéltem már a játékkal kapcsolatban, de bevallom talán az első fejezetekben volt 150%-os kultúrám a városban :rolleyes::D
Kérdésem, mit tegyek raktárba ami sok kultúrát ad vissza, mert 327500 kultit adó idézésem nincs raktáron.
Egyéb tippeket is szívesen fogadok ;):D
Kira jól mondja, de akkor legyen még egyértelműbb: a középső kultúra szintet kell elérned, ez a napocska két felhővel. Teljesen mindegy, mi a százalék (ez ennél a szintnél 150 %-nál nem lesz kevesebb). Azaz az nem lesz elég, ha eggyel előtte lévő szinten vagy, de megturbózod az épületeidet MM bűbájjal.
Sok testvériségi és/vagy szomszédi pacsival könnyen meglehet.
 

Burney

Felderítő
Köszi szépen mindenkinek a tippeket, pár épület teleportálással és a raktár ürítésével, pacsikkal csak sikerült :D
Remélem még egy hasonló kultúros feladat nem lesz, a többivel ahogy néztem megbírkózok.
 

Rikari

Veterán
Köszi szépen mindenkinek a tippeket, pár épület teleportálással és a raktár ürítésével, pacsikkal csak sikerült :D
Remélem még egy hasonló kultúros feladat nem lesz, a többivel ahogy néztem megbírkózok.
Nem lesz újabb ehhez hasonló feladatod,... megígérem. :)
 

Rikari

Veterán
Kedves játékostársaim!
A XX. faj feladatsorával szeretnék segíteni nektek abban (mankókkal együtt), hogy lássátok hol tartotok, és mi vár még rátok a fejezetben.
A "Zene Erejével" és a játékunk szeretetével kívánok mindenkinek sikeres kutatást, és lendületes haladást. :)
1. Vegyél 3 tpt.
2. Gyűjts 2000K manát
3. Adományozz 1000K manát
4. Használj 10 áldást
5. Kutasd ki a fejlett felderítőket
6. Szerezz 5K bűbájtöredéket
7. Szerezz 75K Isteni magot
8. Nyújts szomszédi segítséget 30 alkalommal.
9. Készíts stílusos köpenyt (3 órás selyem manu termelés)
10. Oldd fel a Harmónia ligetet
11. Használj 4 idő gyorsítót
12. Gyűjts 500 zenei hangjegyet
13. Oldd fel a dűne kristálymanu fejlesztéseit
Gyűjts 250K anyagot ezekből az árúkból
14. Oldd fel a tekercsmanu fejlesztéseit
Gyűjts 250K anyagot ezekből az árúkból
15. Oldd fel a tündér selyemmanu fejlesztéseit
Gyűjts 250K anyagot ezekből az árúkból
16. Használj fel 3 idézést
17. Deríts fel tartományokat (610)
18. Kutasd ki az Ihletett műhelyeket
19. Készítsd el Calma kancsóját. (márványmanu 9 órás felemelkedett árú)
20. Gyűjts 40 Vízióport
21. Gyűjts 2.500K manát
22. Legyen legalább 4 műhelyed 44.-es szintű
23. Kutasd ki a Boldog Otthonok és Egy szentélyt
24. Készítsd el Aerlindel Pezsgőfürdőjét. (deszkamanu 9 órás felemelkedett)
25. Építs vagy egy Boldog otthont, vagy egy Trollok Szentélyét
(új kultis épületek valamelyike)
26. Kutasd ki az Ihletett Lakóépületeket
27. Legyen legalább 10 lakóépületed 44.-es szintű
28. Legyen a kultúra bónuszod 150%-on
29. Készíts egy örök kereskedelmi megállapodást
(tekercsmanu 3 órás felemelkedett árú)
30. Kutasd ki a Hegedűkészítőt
31. Szerezz 75K Isteni magot
32. Kutasd ki a Fuvolakészítőt
-Legyen egy Hegedűkészítőd
33. Gyűjts 1K zenei ütemet
34. Kutasd ki a Dobkészítőt
-Legyen egy Fuvolakészítőd
35. Legyen egy Dobkészítőd
36. Gyűjts 50 Pengetős Hegedűt. (Fajos termelő)
-Gyűjts 60 Kürtfuvolát. (Fajos termelő)
-Gyűjts 40 Hordódobot. (Fajos termelő)
37. Kutasd ki a Veterán Vallorián II.-őt.
38. Képezz 4K Vallorián őrt, vagy Vallorián Veteránt.
39. Használj fel 100 Tudáspontot.
40. Kutasd ki az Ihletett Főépületet.
41. Fejleszd a Főépületet 44.-es szintre.
-Legyen egy Varázspormanud 12. vagy magasabb szinten.
42. Legyen 620 befejezett tartományod.
43. Legyen egy Varázspormanud 16-os szinten.
44. Termelj Durcu Dékán tollából. (3 órás tekercs felemelkedett árú)
-Termelj Madame Merdina tintatartójából. (9 órás tekercs felemelkedett árú)
45. Legyen a Kereskedőd 9-es szintű
-Legyen egy Varázspormanud 20. vagy annál magasabb szintű
46. Kutasd ki a Felemelkedett Hagyományos Elixírmanut
47. Legyen egy Varázspormanud 24. vagy magasabb szintű
48. Kutasd ki a Felemelkedett Goblinok Varázspormanut
49. Legyen egy Varázspormanud 28. vagy magasabb szintű
50. Kutasd ki a Felemelkedett Magrepesztő drágakőmanut
51. Legyen egy Varázspormanud 32. vagy magasabb szintű
52. Oldd fel a Felemelkedett Áruk Termelésgyorsítóját
-Legyen legalább 3 Értékes manud 34. vagy magasabb szinten
53. Adományozz 1K Zenei ütemet
54. Készíts 16 Egyszerű szerszámot
-Készíts 8 Fejlett szerszámot
-Készíts 4 Szerszámos dobozt
55. Oldd fel a Hegedűegyüttest
-Oldd fel a Fuvolaegyüttest
-Oldd fel a Dobegyüttest
56. Legyen egy Hegedűegyüttesed
57. Legyen egy Fuvolaegyüttesed
58. Legyen Dobegyüttesed
59. Gyűjts 200K Felemelkedett árut
60. Oldd fel a Harmónia-Liget fejlesztését
61. Fejleszd a Harmónia-Ligetet 2-es szintre
62. Építs még több (összesen legyen 6) együttest
63. Építs még több Hangszerkészítőt (6 db)
-Komponálj Elf Táncost
64. Kutasd ki az Öreg Treantok II.-t
-Komponálj Treant Balladát
65. Kutasd ki az Ihletett Kiképzőpályát
-Kutasd ki az Ihletett Zsoldostábort
-Komponálj Troll Rockot
66. Fejleszd a Harmónia-Ligetet 3-as szintre
67. Kutasd ki az Elementál Márványmanu fejlesztést
68. Építs még több (összesen legyen 12 db) együttest
-Legyen 1 márványmanud 34-es szintű
69. Kutasd ki a Törp Acélmanufaktúra fejlesztését.
70. Építs még több hangszerkészítőt (összesen 9 legyen)
-Legyen 1 acélmanud 34.-es szintű
71. Kutasd ki Növekvő Deszkamanu fejlesztéseit
72. Legyen 9 manud legalább 34.-es szintű
-Legyen 1 Acélmanud 34. vagy magasabb szintű
73. Építs még több együttest (legyen 15)
74. Legyen összesen 630 teljesített tartományod
75. Kutasd ki a Mélyen Ihletett lakóépületeket
76. Fejleszd a Harmónia-Ligetet 4-es szintre
77. Komponálj Enar-Bluest
78. Gyűjts 150K Unuriumot
-Legyen 10 Lakóépülketed 45-ös szintű
-Legyen 4 Műhelyed 44-es szintű
79. Komponálj 5 éneket-vagy- Adományozz 2 dalt
80. Kutasd ki az 57-es városbővítést
81. Termelj Timbrethil lámpást (deszka manu 9 órás érzőárú)
82. Termelj Gaelagil gyógynövényes kosarából
(deszkamanu 3 órás felemelkedett árú)
83. Termelj Ahskahala nyakláncából (Deszka manu 3 órás érzőárú)
84. Kutasd ki az Ősök Nyughelyét
85. Vegyél 5 Tudáspontot
86. Nyújts 50 szomszédi segítséget
87. Kutasd ki a Felderítők Fogadóját
88. Add el a Harmónia-Ligetet
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Írtam korábban hogy nekem nagyon tetszett ez a fejezet, legalábbis haladás szinten az utóbbi 3-4 fejezet közül ez volt a legjobb, nem éreztem unalmasnak. De hogy rosszat is írjak, már kb minden épületemet fejlesztettem és egyszerűen csúnyák az épületek, minden olyan egyforma, a régi fegyvertárak a kék tetővel azonnal felismerhetőek voltak a városba. A 3 féle egység gyártó épület is karakteres volt, elkülönültek a többi épülettől, most meg az összes épület hasonlóan néz ki, minden olyan barnás fa dizájnt kapott, 1 nagy massza az egész város, minden összefolyik, nagyon nem tetszik... Remélem a következő fejezetbe újra normális külsőt kapnak az épületek.
 

Rikari

Veterán
Írtam korábban hogy nekem nagyon tetszett ez a fejezet, legalábbis haladás szinten az utóbbi 3-4 fejezet közül ez volt a legjobb, nem éreztem unalmasnak. De hogy rosszat is írjak, már kb minden épületemet fejlesztettem és egyszerűen csúnyák az épületek, minden olyan egyforma, a régi fegyvertárak a kék tetővel azonnal felismerhetőek voltak a városba. A 3 féle egység gyártó épület is karakteres volt, elkülönültek a többi épülettől, most meg az összes épület hasonlóan néz ki, minden olyan barnás fa dizájnt kapott, 1 nagy massza az egész város, minden összefolyik, nagyon nem tetszik... Remélem a következő fejezetbe újra normális külsőt kapnak az épületek.
Az új design magyarázata, hogy Ahskahala, az Erdei Elf királynő megérkezik a városodba, mert férje nem tért vissza. Aelrindel király még mindig fává van változva, és Ahskahala mágikus ereje önmagában nem képes feloldani az átkot. A büszke Erdei Elfek számára elképzelhetetlen, hogy a gyűlölt varázslók segítségét kérjék, ezért Ahskahala Peregrim húgát, Luaniát hívja az erdőből - egy hatalmas Erdei Elfet, aki képes egyesíteni a Mana és a zene gyógyító erejét. Az egész fejezet történeti síkja az Erdei Elfekre van ráépítve, így minden fejlesztett épületünk formája és színei is ezt tükrözik.
Leginkább a fegyvertárak és a harcászati épületeink adják vissza ezt a hangulatot. Dominál bennük a barna, a zöld, mint az erdő színei és a kék, mint a vizek megjelenítése. Nézd meg mennyire szép agg faarcok figyelnek és ágcsontos kezükkel simogatják egy Kéktündér fejét a fegyvertárakban, ahol apró vízesés hull alá és egy bősz Ork nagy erőkkel kovácsol. Milyen fantasztikus öreg fák ölelik fel a Kaszárnyában masírozó Kardakrobatákat. Levélsapkás épület előtti víznyelő felett lövöldöznek át a Szakavatott Vadőrök a Zsoldostáborban, gyakorlolva a pontos célzást. A Kiképzőpályán pedig egy öreg fák alatt kialakított barlangból szemléli az Orkok edzését egy zöld lebegő tündér. A Varázslatos lakóépületek és műhelyek kéktetőkkel és zöldlombokkal alkotnak egységet a városodban. Szerintem szépek lettek. Több árnyalatát is felsorakoztatták a kéknek és a zöldnek, ami nekem azért tetszik, mert Elvenarban főként ez az Erdei Elfek világa, másrészt szeretem a föld színeit. Minden szín harmóniában van egymással. Kifejezetten örülök annak, hogy kevesebb lett a csilli-villi, még akkor is ha az erdő színeivel kissé talán szomorkásabbra sikerült az összkép a megszokottól, mert az épületek inkább azonosulnak, mint elkülönülnek egymástól.
A faj kutatásai, és feladatsora szépen egymásra épült és egyszer sem éreztem unalmasnak. Nem tagadom, hogy a múltban voltak olyan fajok, amit visszaemlékezve kínlódásként éltem meg. Egyikben azért mert elszállt mennyiségű érzőkkel kellett manipulálni (Elvenar faj), másikban azért, mert a fajos termelésük rettenetesen el volt kalibrálva (Unur Kereskedői). Most nem éreztem ezeket a túlkapásokat, a hosszú távon idegesítő hátráltató tényezőket, a szaporátlanság lehangoló élményét még úgy sem, hogy a felemelkedett árúkat nehezen lehetett beszerezni. De ez elsősorban nem az Inno hibája (ahogy azt már előzőleg jól kiveséztük), hanem inkább a játékosok kereskedelmi tevékenységének köszönhető.
Összességében jól átgondolt és érdekes fejezet volt ez, amit végig élvezettel és nem szűnő lendülettel csináltam, mert folyamatosan láttam benne a munkám, és a befektett időm (raktározott segítségeim) megtérülését.
Joggal mondhatja most az olvasóm, hogy könnyen beszélek, mert már befejeztem, de ez most nem így van, mert tényleg tetszett nekem ez a faj menet közben is, azzal együtt ahogyan átöltöztette a városomat, de hát mint azt tudjuk, "Ízlések és pofonok..."! ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Nyizi

Újonc
Az Amuni faj Portáljával analóg a Harmónia-Liget működése. A portál 1. szintről 2-re történő frissítéséhez minden elérhető együttesből 1 kell, ez eddig sima ügy. A portál 2-es szintről 3-ra történő frissítéséhez minden rendelkezésre álló együttesből 2-re van szükséged, de az elsőket elhasználta a 2-es szintre való frissítéshez. Más szavakkal, minden együttesből összesen 3-ra van szükséged a 3. szinthez. Végül a 3. szintről 4-re való frissítéshez mindegyikből további 3-ra van szükség, így összesen 6 db kell minden együttesből ahhoz, hogy a Ligetet maxra húzzuk, ez összesen 18 együttes. Szép mennyiség, szép nagy helyen. :D
A kapacitás növelésének érdekében az sem árt, ha a hangszerkészítőkből nem elégedsz meg 3-3-3 darabbal, hanem ráteszel még 3-3-3-at, hogy minden hangszerkészítődből legyen 6 db. Ez már tisztességes haladást biztosít a számodra a megtermelt hangszerek számát illetően.
Legyél magaddal nagyvonalú a városban lévő helyek felszabadításával, mert utólag meghálálja neked azt, hogy mindent le tudtál tenni annak érdekében, hogy zökkenőmentesen végigvidd a Zenés fajt. Csak lazán...., és ne sajnáld magadtól a Teleportot-Portálprofitot. ;)
Sziasztok, a portálfejlesztésen értetlenkedtem én is, ezért keveredtem a fórumra. A 3-as szintre húznám, de ezek szerint még minden együttesből kell gyártanom egyet-egyet. :)
Kérdésem: szükséges megtartani, amiket építettem, és "elhasználtam" az előző szintnél? Tehát a 4-es szintre húzásnál együtt ott kell lenni a 18 együttesnek? (Bocs, ha már volt ez a kérdés, nem tudtam most végigkeresgélni....)
 

Rikari

Veterán
Kérdésem: szükséges megtartani, amiket építettem, és "elhasználtam" az előző szintnél?
Igen feltétlenül hagyj meg minden eddigit és építsd hozzájuk fel a hiányzókat, mert amint leveszel belőle, a portál is csökkenti a meglévő mennyiséget. Egyben legyen meg a városodban a 18 együttes, mert akkor vagy a fejlesztésnek megfelelő helyzetben.
 
Fent