• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix-kultusz gyülekezője

Garrett

Újonc
Kedves Fejlesztők! Szerettem volna egy főnix-kultusz épületetet, de kivártam a láda nyitásokkal, mert éppen kezdtem az 5. fejezetet és inkább az 5-ös épületre gyúrtam. Kutatásban kinyitottam a 4. végén a ládát, új fejezetben léptem, sőt el is kezdtem a felfedezőbe a TP-ket betenni. Ezek után nagy nehezen csak kaptam egy főnix-kultusz épületet, de igy is csak 4-es szintű lett. Ez hiba v. igy működik a játék? Nem logikus h. ki is kell kutatni a felfedezőt ahhoz h. 5-ös épületet nyerjek, hiszen már a játék szerint is uj fejezetbe léptem. Gondolom, ha barkácsolnék ugyanez lenne a helyzet. Köszi a választ!
 

GreenKnight

Veterán
Kedves Fejlesztők! Szerettem volna egy főnix-kultusz épületetet, de kivártam a láda nyitásokkal, mert éppen kezdtem az 5. fejezetet és inkább az 5-ös épületre gyúrtam. Kutatásban kinyitottam a 4. végén a ládát, új fejezetben léptem, sőt el is kezdtem a felfedezőbe a TP-ket betenni. Ezek után nagy nehezen csak kaptam egy főnix-kultusz épületet, de igy is csak 4-es szintű lett. Ez hiba v. igy működik a játék? Nem logikus h. ki is kell kutatni a felfedezőt ahhoz h. 5-ös épületet nyerjek, hiszen már a játék szerint is uj fejezetbe léptem. Gondolom, ha barkácsolnék ugyanez lenne a helyzet. Köszi a választ!
Az a helyzet, hogy új korba akkor lépsz, ha kikutattad a felderítőket is. Ennek megfelelően ez nem hiba, sajnos így működik a játék.
 

WarriorKingu

Erős harcos
Eszméletlen jó ez a főnix kihívás így, hogy keveredik a tavalyi madarakkal! Kár, hogy nem hosszabb a feladatsor, idő előtt végére érek így, pedig még csinálgatnám. :cool:
 

DeletedUser4917

Vendég
Csodálatos ez az event nagyon tetszik , hálás vagyok a készítőinek , köszönöm szépen , remélem a jövőben is folytatódik a főnix , segítve a régi ereklyéket is mert szerintem mindenkit érdekelne , hogy minél több madara legyen :)
 

Calyr

Veterán
Akkor egy másféle visszajelzés. Ezt már kb. az event előtt megírhattam volna, de nem akartam vészmadárkodni. Sok kedvem most sincs kifejteni, mert ha jót nem lehet mondani, akkor rosszat minek... ám ha a játék készítőit érdekli még a játékosok véleménye, ez is kellhet a reális képhez.

Nekem, mint a korokkal végzett játékosnak sajnos ez egy totál használhatatlan event. De annyira, hogy egyetlen árva eleme nem éri meg a vele töltött időt - rossz érzés ezt még leírni is. Megszokásból végigcsinálom, de inkább csak azért, hogy lekövessem, az Inno megint miket talált ki, és legyen róla játéktapasztalatom.

A fődíj még a változtatott értékekkel is komolytalan, ezt ennél szebben nem lehet mondani. Az tiszta sor, hogy elsősorban a holdkőtárakkal behozott érző piac billenést próbálja kompenzálni, de ez a mértéke igazából nem számít. Az a spece meg, hogy eledellel kemény 14 tp-t lehet nyerni egy felderítésért, kb. egy bemutatott ujj hatásával egyenértékű. 70+órás felderítések esetén úgy ennek az ötszöröse talán már lehetne mérlegelési tényező.
Összességében ez az új főnix nekem a végiggondolást nem éri meg, hogy letegyem (és értem én, hogy a kisebb játékosokak, meg az újaknak ez így is jó lehet, de azt sosem fogom megérteni, hogy a régi/nagyobb városos játékosokra kicsit miért nem lehet jobban odafigyelni).

De talán ennél is nagyobb pofon, hogy a napi nyeremények mintha a leghasználhatatlanabb épületekből lennének gondosan összeválogatva. Ez így az abszolút mélypont, amióta játszom. Eddig azért jobbára az volt a jellemző, hogy minden eventben akadt legalább néhány olyan napi díj, amire érdemes volt tartalékolni - és ez remek játékélmény volt erre készülni, taktikázni. Itt a kiadott infók szerinti ezeknél az épületeknél minden típusban jelent már meg lényegesen (!) jobb statokkal rendelkező is.
Persze tudom, van, aki a szépségért hajt - ez is valid szempont, rendben is van, mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik. Én csak azt mondom, hogy a paraméterek szerinti, tényszerű haszontalanság aránytalansága szembeötlő. Természetesen a napi díjak még változhatnak, és ebben bejöhet némi gyógyír (de reálisan nézve ennek nincs túl sok esélye), viszont az eddigi sorminta az, hogy minden értelmesebb (kút, gyorsítók) nyeremény nyilván szándékosan és jó alaposan ki lett szelektálva.
Régebben felmerült már, hogy egyes esetek mintha azt mérnék, mennyire hajlandók lemenni kutyába a játékosok - hát ez itt kb. ki lett maxolva.

Az, hogy meg lehet szerezni a régi főnixek fejlesztőit, jó dolog, de mire tavaly óta eljutottunk idáig, annyit változott a városom, hogy rájöttem, a tűzfőnix mellé igazából nincs is rájuk szükség. Esetleg akkor még lehetne értelme, ha a raktárba teleportálhatóak lennének ezek is.
A tűzfőnixhez képest a másik kettő szinte semmit sem ér, de ha önmagában nézem, reálisan számolgatva akkor is helypazarlás lenne letenni, ha lenne elég kisállat eledel a folyamatos etetéséhez. Aki nagyüzemben üzemelteti a kisállateledeles épületeket, az pontosan tudja, nagyon észnél kell lenni, hogy mindenre maradjon, ami tényleg fontos, mert semmi nem ér annyit, hogy pl. a bajnokik folyamatos megtámogatása veszélybe kerüljön. Mivel nekem harcra optimalizált a városom, egy aranyfőnix vagy viharfőnix esetében ezzel a 3,5 órás (két beszedésre elég) kerettel egyszerűen vétek volna elpazarolni erre az értékes eledelt (és ezt úgy mondom, hogy napi szinten gyémántokkal vadászom az újabb és újabb recepteket hozzá).

Az egység termelő bűbáj érdekes újítás - nagy kár, hogy csak kaszárnyára lett kitalálva. Ilyenkor van kicsit olyan érzésem, hogy a fejlesztők nem játszanak igazán a játékkal, csak játszogatnak kicsit. Én kb. egy éve nem használok kaszárnyás egységeket a harcban, semmi szükségem rájuk, a másik két épület egységei számomra univerzálisan mindenben sokkal, de sokkal jobbak. Ráadásul a most megszerezhető nagyságrend... nekem heti szinten sok száz (néha ezer+) osztagnyi egység megy el bajnoki és torony harcra - és eddig a megszerezhető esszenciák kb. felének felhasználásával nyertem 12 ilyen bűbájt. Azaz 12*5 plusz osztagot. Elvenarban minden kis ajándékot becsülni kell, ez aranyszabály, de ez azért nem az a nagyságrend, amivel előrébb lehetne lenni.

Pozitívumként azt a végére ide kell írnom, hogy a Winyadoros pici városommal legalább lehetőség nyílt a tűzfőnix megszerzésére, ez mindenképpen az event javára írható. Meg olyan könnyű a feladatsor, hogy kb. két napa alatt végig lehetett darálni, aki sietni szeret. Ezek így akár szuper dolgok is lehetnének - ha nem lenne az az ember érzése, hogy a másik oldalon elég rendesen megvolt az ára.

Amit furcsállok, hogy olvasgatva más fórumokat (pl. a bétát), hegyekben állnak a jobbnál jobb ötletek, javaslatok, amelyekkel sokkal, de sokkal szélesebb körnek nyújthatna több élményt a játék, de az Inno már jó régóta egyre inkább csak vergődik ebben a kérdéskörben. Az macis event után történteket pedig jobb lenne egy még újabb bűbájjal örökre elfelejteni, mert ez a szekció mintha nyílegyenes pályán zuhanna a valamitől a semmi felé. Vagy mintha arról szólna itt a történet, hogy aki túl régóta játszik, túl tapasztalt, arra igazából nincs szükség, mert nehezebben megvezethető - az ő gondja, ha elmegy a kedve, a lényeg, hogy többen kezdjenek bele, mint ahányan abbahagyják.

Remélem magára talál végre a játék ebben a folyamatos útkeresésben, és elindul egy stabilabb irányban. Én még azt sem bánnám, ha további, jelentős visszalépések történnének a nyeremények mértékeiben, ha mellette visszatérne az a fajta stabilitás, amellyel csakis a játékélményekre összpontosítva lehetne jobban előre tervezni.
Nekem ez ebben a helyzetben már nagyon nem tűnik egyszerű feladatnak, de hát innen szép nyerni - a fejlesztőknek sok sikert hozzá.
 

Szano

Tag
Sziasztok! :)
A béta szerveren egy kicsi várossal 4 nappal a főnix esemény vége előtt befejeztem a feladatsort, s már látszik, hogy nem fogom tudni megszerezni 9 db fejlesztőt a főnixemhez. Emiatt most nagyon elszomorodtam, szerintem a küldetések pontszámának növelésével vagy több küldetéssel jobb lenne ez az esemény. :) (Azért csak jobb, mert azt hittem itt szerezhetek kutat és gyorsítókat.)
Üdvözlettel:
Amigolla, Szano és WatashiwaAki
(különböző szervereken városaim [US,HU, beta], ha valaki olvassa ezt és lát elvenarban, nyugodtam írjon rám ;) )
 

DeletedUser4917

Vendég
Pozitívumként azt a végére ide kell írnom, hogy a Winyadoros pici városommal legalább lehetőség nyílt a tűzfőnix megszerzésére, ez mindenképpen az event javára írható. Meg olyan könnyű a feladatsor, hogy kb. két napa alatt végig lehetett darálni, aki sietni szeret. Ezek így akár szuper dolgok is lehetnének - ha nem lenne az az ember érzése, hogy a másik oldalon elég rendesen megvolt az ára.
Szia !
Ezt kifejtenéd , mert nem értem minek volt meg az ára ?
 

Calyr

Veterán
Szia !
Ezt kifejtenéd , mert nem értem minek volt meg az ára ?
Az egyszerűsítésnek. Ha egymás mellé tesszük a tavalyi főnixes eventtel behozott újfajta struktúrákat, és pláne azokkal az esetekkel együtt nézzük, amikor az eredetileg eltervezett (bétára ment) projekt miként változott az élesítésig, akkor szerintem jól látható, hogy amikor hozzányúltak dolgokhoz, akkor azt csomagban tették. Jobbára két véglet között ingadoztak: újításként kipróbálták a végtelenített feladatsort, de csakis alaposan megnehezítve, vagy ott volt a régi fajta fix feladatsor, jócskán megkönnyítve.
Annak, hogy most ez utóbbi lett, az volt az ára, hogy a végtelenítésnek annyi lett. Annak, hogy ilyen egyszerű lett, az volt az ára, hogy nem lehet semmi extrát nyerni (sőt, igazából még alap szinten használható dolgokat sem).

Azt ne kérdezd, miért így csinálják, szerintem is lehetne jobb arányokat, okosabb köztes megoldásokat kitalálni, más fórumok szerint is, - de ezt úgy is a fejlesztők döntik el.
 

WarriorKingu

Erős harcos
Azt ne kérdezd, miért így csinálják, szerintem is lehetne jobb arányokat, okosabb köztes megoldásokat kitalálni, más fórumok szerint is, - de ezt úgy is a fejlesztők döntik el.

Amiatt is lehet, hogy nem cél, hogy megszerezzük az összes főnix szintfejlesztőt, hogy meglegyen a motiváció a testvériségi kalandnál utána.
 
Kedves Fejlesztők!

Valljuk be egy utolsó fejezetes várost vagy egy ahhoz közelit, már nem biztos, hogy lázba hoz az eventek ládás ajándékai. Az Elvenar azért készült, hogy játszanak vele, ugye? Nos akkor én is leadok egy szavazatot a változtatásra. A csapatomból olyan ötlet érkezett, hogy a ládákban olyan véletlen ajándékok legyenek, amelyek az adott játékos szintjéhez mértek. Nyilván a játék első felében tartó játékos még nagyon hálás a pénzesőnek, de amikor már akkora a lakóépületed, hogy lelóg a monitorról, nos akkor már dúskálsz az aranyban. :) Például bizonyos fejezet utáni játékosoknál lehetne érzékeny árukat érintő ajándékban gondolkodni, mert annak a piacával amúgy is sokaknak meggyűlik a baja. Vagy mondjuk ősi csoda hatását növelő bűbájban. Vagy pl.: kapsz a ládából egy szintednek megfelelő manut mondjuk 30 napra. A napi jutalmakról meg annyit, hogy este gyertyát gyújtottam és elbúcsúztattam a kívánságkutat, de hiszek a feltámadásban!! :-D Remélem kitaláltok helyette valami mást. :)

Előre is köszi és egészséget kívánok, mert most ez is nagyon fontos!
 

Tejinashi

Erős harcos
Nekem, mint a korokkal végzett játékosnak sajnos ez egy totál használhatatlan event. De annyira, hogy egyetlen árva eleme nem éri meg a vele töltött időt - rossz érzés ezt még leírni is. Megszokásból végigcsinálom, de inkább csak azért, hogy lekövessem, az Inno megint miket talált ki, és legyen róla játéktapasztalatom.

Ez olyan, mint amikor egy olimpiai világbajnok közli, hogy neki a mezei kis futóversenyek semmi újat nem hoznak és kevesli azt a néhány ezer forintot, amit nyereményként adnak. Nyilván, te befejezted az összes eddigi kort és várod egy új faj megjelenését. Ne saját magadból indulj ki, hanem abból, hogy ha most kezdenéd a játékot és még csak 2-3 koron vagy túl, akkor nyilván te is örülnél ennek az eventnek. Egyébként pedig nem vagyunk egyformák. Én az utolsó kor közepénél járok, de például én örülök azoknak a nyereményeknek, amiket az event ad.
 

Calyr

Veterán
Amiatt is lehet, hogy nem cél, hogy megszerezzük az összes főnix szintfejlesztőt, hogy meglegyen a motiváció a testvériségi kalandnál utána.
Én kifejezetten nem a megszerezhető ereklyék számára gondoltam - ugyanis ez, amit írsz, régi sorminta.
Hanem arra, hogy ilyen épületnél sok játékosnak végiggondolni sem érdemes, hogy fejlessze-e.
Ettől másoknak még lehet jó - de egy okos fejlesztés figyelne ide is, és oda is.
 

Calyr

Veterán
Ez olyan, mint amikor egy olimpiai világbajnok közli, hogy neki a mezei kis futóversenyek semmi újat nem hoznak és kevesli azt a néhány ezer forintot, amit nyereményként adnak. Nyilván, te befejezted az összes eddigi kort és várod egy új faj megjelenését. Ne saját magadból indulj ki, hanem abból, hogy ha most kezdenéd a játékot és még csak 2-3 koron vagy túl, akkor nyilván te is örülnél ennek az eventnek. Egyébként pedig nem vagyunk egyformák. Én az utolsó kor közepénél járok, de például én örülök azoknak a nyereményeknek, amiket az event ad.
Jól hangzik, amit írsz, de rossz a premisszád. Éveken át mentek olyan eventek, ahol ezt meg tudták oldani, ahol sokkal kiegyensúlyozottabban ment ez kicsi és nagy városoknak is. A Winyadoros városom miatt egyébként pontosan láthatom kicsiben is, mennyit ér valójában ez az event - egy épületet sem érdemes cserélni az itt megszerezhető nyereményekre. Arról pedig egy szót sem írtam, ki minek örülhet, én azt vezettem le, hogy számszerűleg mi miért rossz. Ettől függetlenül még persze lehet neki örülni, vagy szépnek találni - ez mindenki egyéni döntése, ebben semmiképp nem kell egyformának lenni. :)
 

DeletedUser5131

Vendég
elkezded hnap a feladat sort és 16 db királyi restaurációból fejleszted az épületet. vagy vársz 1 hetet és azután kezded el mert a napi feladattok azok is "várnak" egymásra tehát ha első napit kihagyod nem tűnik el hanem feltorlódik. ha vársz 1 hetet akkor lesz 7 db napi küldetésed amit megcsinálhatsz várakozási idő és veszteség nélkül
Remekül működött a tanácsod! :) Letettem a Főnix-et és már gyártja a mannát.
 

DeletedUser3391

Vendég
Sziasztok! Feladatsorról többször is szó esik. Ilyet hol találok?
 

LestaR

Erős harcos
Jól hangzik, amit írsz, de rossz a premisszád. Éveken át mentek olyan eventek, ahol ezt meg tudták oldani, ahol sokkal kiegyensúlyozottabban ment ez kicsi és nagy városoknak is. A Winyadoros városom miatt egyébként pontosan láthatom kicsiben is, mennyit ér valójában ez az event - egy épületet sem érdemes cserélni az itt megszerezhető nyereményekre. Arról pedig egy szót sem írtam, ki minek örülhet, én azt vezettem le, hogy számszerűleg mi miért rossz. Ettől függetlenül még persze lehet neki örülni, vagy szépnek találni - ez mindenki egyéni döntése, ebben semmiképp nem kell egyformának lenni. :)

Valóban utolsó fajos esetben ez a napi nyeremény kb." -10" ér.
Én lehet, hogy több mint féléve nem nagyon ügyködöm a termelésen, csak a katonákat és az érzékeny árukat készítem, - nyilván ha túl szalad az alapanyagom, bár ez ritkán van, akkor gyártok mást is, meg mikor eventek vannak. Tény hova tovább, ha így halad, akkor már az eventeket is ki kell, hagyni a nagy városommal, legutóbbiba is vártam még a végére a kutat, de meg kellett elégednem a gyorsítókkal.. (hú, de megérte). Most meg még ez se :(.
Viszont a Winyás (7.szint) városomba az 5x4 dolgozókat adó épültemet megérte lecserélni, várom hátha lesz még, ha nem akkor ott is teljes kudarc...

Alapvetően a lejtőn vagyunk... :oops: És megyünk lejjebb... :) a tendencia szerint.

Ja igen, nagyon jól meg voltam az újféle eventek fődíjai nélkül, egy Stonhenge-t raktam le kíváncsiságképp, de meglennék nélküle.. Visszasírom a "régi" kerteket...:cool: De most ez van.;)

Egy kis pozitívum a végére:
A rengeteg köztes nyereményszerző alkalmakkal, a kis városomban a TP-re kell, inkább várni, mint az adott faj áruira, szóval oda leraktam ezt a főnix alapot..
 
Fent