• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Májusi Ünnepségek

Dizel1

Veterán
Azért van gyémántod, hogy legyen. Királyság! Azok után, hogy Te leírtad ingyen játszol és pénzt egy fillért sem áldozol rá, úgy nálam kiírtad magad a játékosok közül. Olyan, hogy ingyen nincs. A Te játékodat azok az emberek finanszírozzák akik időnként gyémántot vesznek. Tudod pénzből fizetik a programozókat, a grafikusokat, szervereket stb. Ha nem lennének olyanok akik időnként áldoznak a játékra, Te csak ülnél egy sarokban és amőbáznál, ha nem sajnálnád a pénzt papírra. Tehát ha valaki aki fizet és fikázza az eventet az jogosan teszi. Te aki döngeted a mellkasod és potyázol elhúzhatsz a francba.
Elég bunkó megnyilvánulást sikerült összehoznod anélkül, hogy okot adtam volna rá. De úgy látszik, hogy te ennyi vagy. Nem tudsz rólam semmit. És a felfogásoddal is van egy kis probléma. Annak idején, amikor te még valószínűleg nem tudtad, hogy fogsz itt játszani, többször szólaltam fel a pénzért játszók védelmében, ha valami vita kerekedett, kiemelvén és elismervén, hogy a nem fizetős többség, köztük én is, többnyire az ő segítségükkel játszhat. Ezen kívül úgy hirdeti magát a játék, hogy ingyenes. Ez azt jelenti, hogy nem kell érte fizetni. Az, hogy van benne fizetős opció, még nem jelenti, hogy kötelező is. Olyat sem láttam kiírva sehol, hogy ha teheted, támogass. Ebből pedig arra következtetek, hogy nem csak a fizetős játékosok tartják el a rendszert, hanem az csak egy része a bevételnek. Ragozhatnám még tovább, hogy miért nem, és mikor igen, de a megnyilvánulásod nyomán még így is többet írtam, mint amennyit kellett volna.
 

Putyika

Veterán
Nem kell itt reklamálni. Csinálni kell.
Csináljuk, csak nem látjuk az értelmét, hogy miért.
nem fog odaférni a nyeremény, amiért megy a reklamálás.
Ha értelmes lenne a nyeremény, akkor odaférne. Eddig még mindig lett hely az olyan épületeknek, amiket érdemes volt letenni.
De nekem például nem az a legnagyobb problémám, hogy a fődíj semmit sem ér, hanem az, hogy szinte nincs olyan nyeremény, amiért érdemes küzdeni, és itt nem kizárólag a napi díjakra gondolok, hanem összességében mindenre, amit kapni lehet. Egyedül a sereg áldást találtam használhatónak. Sokakkal (sőt szinte mindenkivel) ellentétben, én szerettem ezt a típusú eventet az előző alkalommal. Tetszett, hogy végre más, mint az eddig megszokott és rengeteg hasznos dolog volt a dobozokban. Ráadásul végtelenített feladatsor volt, mindenki haladhatott a saját tempójában. Senki sem unatkozott az event 2. vagy x. napjától a végéig, viszont kényelmes haladással is végig lehetett csinálni az alap feladatokat. Én nem rohantam, nem is nagyon terveztem, mégis lett egy 10-es szintű épületem és plusz egy amihez van 5 fejlesztőm. Ezen kívül kaptam eledelt, gyorsítókat....
akik már előttünk is itt voltak, és hőbörögnek, mert játszhatnak
Nem azért "hőbörögnek", mert játszhatnak, hanem azért, mert nem látják az értelmét, hasznát, a város építésén felüli többlet munkának! Azért játszunk, fejlesztgetjük a városunkat, mert szeretjük ezt a játékot. Viszont az eventek elvileg azért vannak, hogy egy kis (vagy nagy) plusz munkával extra dolgokat kapjunk, jelenleg ennek csak az első fele érvényesül, sajnos a juttatás jócskán alulmarad a befektetett energiához képest.
Írok egy példát az életből, hogy én hogyan látom ezt a problémát az eventekkel. Olyan ez, mintha te gondoznád valaki kertjét, cserébe bizonyos mennyiségű termésért. Csinálod szépen, ügyesen, becsületesen évről-évre, aztán egyszer azt veszed észre, hogy egyre nagyobb a kert, viszont cserébe kevesebb gyümölcsöt és zöldséget kapsz. Itt is ez a probléma! A feladatok nehezednek, viszont a nyerhető dolgok nem érnek semmit. Lehet hivatkozni a játékegyensúlyra és hasonló dolgokra, de 1 ereklye még a kezdő játékosoknak is vicc kategória.
Meggyőződésem, hogy a gyémánt vásárlása visszaesett, amire nem számíthattak.
Pedig szerintem kellett volna, hogy számítsanak rá! Nyilvánvaló, hogy senki sem költ pénzt olyanra, amihez ingyen is hozzájuthat. Persze lehet, hogy az volt az elképzelés, hogy "beetetik" a játékosokat és abban reménykedtek, hogy majd mindenki rájön milyen jó a gyémánt és vásárolni fogunk. De akkor nagyon rosszul csinálták és bőven túltolták a megnyerhető kutakat. Sosem nyitottam amikor az volt a megnyerhető napi ajándék, csak annyit kaptam, ami a fődíjakból jött automatikusan, mégis van a raktáramban 15 db.
Az én kezdésemkor szó sem volt gyémántokról. A szintek átlépésekor jött egy kevés.
Vagyunk itt sokan, akik azt mondhatjuk, hogy a mi kezdésünkkor még szó sem volt gyémántokról. Ha te a szintlépésekkor már kaptál, akkor nem tartozol ezek közé a játékosok közé. ;)
 

Deleted User - 204368

Vendég
58.png
Mikor ezt megláttam azt hittem befejelem a képernyőt... ez most komoly?? 5x1db ereklyével szúrják ki a szememet.... ingyen van értem én alig kell érte megdolgozni meg jobb mint egy hátba rúgás de ez már tényleg a spuriság teteje...
 

DeletedUser4917

Vendég
Ide most azért írunk , hogy dícsérjük az elkészítőinek munkáit vagy azért mert esetleg a játékosok véleménye is számít ?
Mert ha számít akkor jelenleg kivenném az 1 ereklyés nyereményeket és vagy értékeset tennék a helyükre a játékosok véleménye alapján vagy semmit és akkor csak 10 lehetséges dolog közül választana a gép .
A duplázó minek ha nem mi választjuk ki , hogy mikor akarjuk felhasználni , Ó nyertem 2 ereklyét , ez még egy kezdő játékosnak se számít , halad a tartományokkal és akkor is megszerzi .
Kivenném azt is , hogy felfed 2 lehetséges nyereményt helyette is legyen valami hasznos nyeremény .
Újrakeverés . Mi értelme ?? Valószínűleg nem kell senkinek kivenném és máris javultak az esélyek .
Jelenleg a katonai egységek a legjobb nyeremények , DE ez egy VÁROSÉPÍTŐS játék az ég szerelmére .
Számít a véleményünk ? Szerintetek számít a véleményünk ? Nem is kell válaszolni rá tudjuk mennyire számít .
Úgy csinálom ezt az eventet , hogy ha pl azt kéri szerezzek X alapanyagot és tegyek ki 2 ajánlatot a piacra , akkor kiteszem a 2 ajánlatot aztán majd a másik feladat valamikor automatikusan ahogy játszom meglesz , kb. ennyire becsülöm a jelenlegi eventet , sajnálom a felesleges munkát amit beleöltek a készitői , inkább nyaraljanak Balin , az mindenkinek jobb lenne , nekik főleg , meg oda én is velük tartanék .
 

Syntex

Ex-Csapattag
Azért van gyémántod, hogy legyen. Királyság! Azok után, hogy Te leírtad ingyen játszol és pénzt egy fillért sem áldozol rá, úgy nálam kiírtad magad a játékosok közül. Olyan, hogy ingyen nincs. A Te játékodat azok az emberek finanszírozzák akik időnként gyémántot vesznek. Tudod pénzből fizetik a programozókat, a grafikusokat, szervereket stb. Ha nem lennének olyanok akik időnként áldoznak a játékra, Te csak ülnél egy sarokban és amőbáznál, ha nem sajnálnád a pénzt papírra. Tehát ha valaki aki fizet és fikázza az eventet az jogosan teszi. Te aki döngeted a mellkasod és potyázol elhúzhatsz a francba.
Számunkra minden játékosunk egyenlő, függetlenül, hogy támogatja a játékot vásárolással vagy sem. Ugyanakkor természetesen hálásak vagyunk, ha a támogatás mellett döntesz, de kérünk, ne beszélj sértően azokkal, akik esetleg nem szeretnék ezt megtenni. Játékunk sikerét közösségünknek köszönhetjük, azaz nektek, melynek minden tagja értékes és megbecsülendő. Arra kérlek, hogy ezt vedd figyelembe, és ne beszélj sértően játékostársaidról és tartsuk tiszteletben a kommunikációs szabályokat. Köszönöm a megértésed!
 

Dizel1

Veterán
Csináljuk, csak nem látjuk az értelmét, hogy miért.

Ha értelmes lenne a nyeremény, akkor odaférne.

Nem azért "hőbörögnek", mert játszhatnak, hanem

Pedig szerintem kellett volna, hogy számítsanak rá!

Vagyunk itt sokan, akik azt mondhatjuk, hogy a mi kezdésünkkor még szó sem volt gyémántokról.
Teljesen igazad van sokmindenben. Azt, hogy nincs értelme, erősen kétségbe vonom. Ha valaminek ebben a játékban nincs értelme, az a Testvériségi Kaland. És a ranglistákon ez nyomon is követhető. Mert ugye az első 100 kap plusz ajándékot, de már a százas lista végefelé is látható a pontokon, hogy nincsenek nagy eredmények. Onnantól lefelé viszont ez a tendencia rohamosan nő. A nyeremények gyengesége pedig szót sem érdemel, kivéve az első 5-10-et (?). És ezért ott ülsz a játék mellett 5 napig, reggeltől estig. Na annak nincs értelme.
Gyengék a nyeremények? Sajnos valóban. A főnyereménnyel kapcsolatban nem egészen értek veled egyet, de a napi nyeremények közt tényleg nagyobb mértékben vannak a semmit érőek, még a játék elején tartók számára is. A főnyeremény érző árut is ad, ami ugyan nem sok, de az ilyen nyereményes épületeim már többet termelnek, mint a "fő tevékenységem". (Jó, lehetne több manufaktúrám is ...) Az általad említett, ehhez hasonló küldetésben tömtem degeszre a raktáramat én is. Nagyon jó volt a végtelenített feladatsor, mert mindenki ereje szerint tudta kivenni a részét belőle. De gondolom, a tervezők levették a történteket, és ezért lett ez a mostani lekorlátozva, túllőve a célon. Biztos vagyok benne, hogy ezt is látni fogják maguktól is, meg persze remélhetőleg a visszajelzéseinkből is. És ezen a ponton szólaltam fel a hőbörgés ellen. A kiabálás nem lesz továbbítva. Sőt, ha nagy a kiabálás, akkor még lehet, hogy a konstruktív javaslatok sem. Az áruházban sem kiabálunk sem az alkalmazottakkal, sem a főnökkel, mert pénzért vásárolunk. Még akkor sem, ha valami probléma merül fel. Vagy igen? Mert én nem szoktam. Ráadásul, aki pénzt fektet a játékba, az előnyhőz is juthat. De ez nem jelenti azt, hogy a pénzért sétagalopp lesz a játék, és már gondolkodni sem kell, csak kattogtatni. Ha például nem tudok elég fejlesztő bűbájt összeszedni, akkor pénzért nyithatok érte. De még csak nem is érte, hanem annak érdekében, hogy többet szerezhess játékkal, mint a többiek. De abban mi a kihívás? Nem önzésből nem veszek gyémántot. Ha össze kell szerelnem egy bútort, az az első lépésem, hogy az útmutatót félreteszem. Hidd el, ha lenne olyan fül a játékban, hogy ha teheted támogass, akkor időnként küldenék egy kis pénzt a rendszernek. De ha gyémántvásárlással fejezem ki a támogatásomat, akkor magamat csapom be. (Sokszor elgondolkodtam, hogy a gyémántokból befolyó bevétel elég-e a fenntartáshoz. Meggyőződésem, hogy nem. Az csak kiegészítés lehet.) Egy dolgot azonban nem értek. Minek a Béta rendszer, ha nem okulnak abból? Mert láthatóan ez így van.
Ami pedig a régi játékosokat, és a pénzért játszókat illeti, valahányszor, akár csak áttételesen is volt rájuk utalás, a hozzászólásomban mindig kiálltam értük, vagy megemlékeztem róluk, kifejezve ezzel tiszteletemet.
 

Calyr

Veterán
Nem volt egyszerű totál szétoffolni ezt a témát, de neked sajnos sikerült (és ez nem támadás, csak jelzés, hogy erre szerintem máskor érdemes lenne kicsit jobban figyelni). Ugyanígy, ha máskor egyértelműbben fogalmazol, szerinted ki számít hőbörgő háládatlannak, és ki a konstruktív kritikus, plusz hol vannak a jogos határok a kettő között az efféle, kényes helyzetekben, meglátásom szerint több oldalnyi meddő fórumozást/reakcióhullámot spórolhatnánk meg. Én pl. minden sejtetésed szerint az előbbi kategória lennék, pedig szerintem egyértelműen az utóbbi irányban elemeztem mindent - ami nekem azt mutatja, hogy sok múlik az olvasó közegen/befogadási hajlandóságon is. És ez végképp nem azon múlik, ki mióta játszik - bár kétségkívül segíthet is a nagyobb rálátás/tapasztalat.
Ami a lényeg: amit másban kifogásolsz, azt a mércét az ide írtakkal szemben is érdemes megtartani, és akkor az esetleges disszonanciák nem fognak okozni redundáns tartalmakat.

Prom3theusz elő lett véve a stílusa miatt, indulatból tényleg karcosan írta, amit írt, de ne tegyünk már úgy, mintha a lényegben ne lenne totál igaza. Én is úgy látom, hogy ez egy fizetős játék, amelynek van egy okosan megtervezett (jó marketinges stratégiájú) ingyenes része. De a cél elvben biztos nem lehet az, hogy az ingyen játszók tábora bővüljön a fizető vásárolók rovására, sokkal inkább fordítva - és akkor innentől bizony megáll, hogy aki nem támogatja pár vásárlással a játékot (de mondjuk más élvezeti akármire, pl. cigire, piára költ, mert arra nem sajnálja), az tényleg kocavadász, ezek a szikár tények.
Az más kérdés, hogy egy jó kommunikáció nem tesz különbséget játékos és játékos között - de nem azért, mert amúgy ne lenne különbség, hanem mert így eladhatóbb a termék.
 
Utoljára szerkesztve:
Én pl nem költök a játékra,akkor most én is "Elhúzhatok a francba" ? Vagy tán én is Kocavadász" vagyok? Az én játékom NEM "finanszírozza" a gyémántra költő játékos,az én accommal kizárólag ÉN gazdálkodom,kedvem és belátásom szerint..... A vásárlás egy opció,ami könnyebb és gyorsabb fejlődést tesz lehetővé,de aki a nélkül szeretne itt bohóckodni,az hadd tegye már kedvére! Nem mindenki munkanélküli /ingyenélő/ vagy éppen kisnyugdíjas,sokan aktív dolgozók,napi 2-3 óra játékért tutira nem fognak a zsebükbe nyúlni. Nekik/nekem ez egy kis móka,nem életcél és nem karrier,a munka MELLETT/UTÁN vagyunk itt kicsit,ennyi! Aki költ,annak joga van háborogni? És aki nem költ,annak miért ne lenne? Ez egy egyszerű játék,úgy tűnik sokan ezt elfelejtik és ebben élnek! Itt vitatkoztok a semmin,mint ha az életetek múlna rajta /van akinél lehet így is van,az agyhalott/,ha tetszik játszol,ha nem tetszik integetsz és tovább lépsz..... Mint az agyontáplált óvodások,betűk mögül osszátok egymásnak az "észt",mint ha az bármit is megoldana.....

Ui.: Ha valaki fél éve az akkor újnak számító pl tv-t 200e -ért vette,akkor most mi baja azzal,hogy valaki most már 100e-ért meg tudta venni? Mert ugye ennek az "én ekkor kezdtem,akkor ez volt..... Bezzeg nekem még ennyi volt,stb...." idétlen duma mindig ezt tükrözi.... Múlt-jelen-jövő.......Mindent a maga idejében....
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Nem volt egyszerű totál szétoffolni ezt a témát, de neked sajnos sikerült (és ez nem támadás, csak jelzés, hogy erre szerintem máskor érdemes lenne kicsit jobban figyelni). Ugyanígy, ha máskor egyértelműbben fogalmazol, szerinted ki számít hőbörgő háládatlannak, és ki a konstruktív kritikus, plusz hol vannak a jogos határok a kettő között az efféle, kényes helyzetekben, meglátásom szerint több oldalnyi meddő fórumozást/reakcióhullámot spórolhatnánk meg. Én pl. minden sejtetésed szerint az előbbi kategória lennék, pedig szerintem egyértelműen az utóbbi irányban elemeztem mindent - ami nekem azt mutatja, hogy sok múlik az olvasó közegen/befogadási hajlandóságon is. És ez végképp nem azon múlik, ki mióta játszik - bár kétségkívül segíthet is a nagyobb rálátás/tapasztalat..
Ami a lényeg: amit másban kifogásolsz, azt a mércét az ide írtakkal szemben is érdemes megtartani, és akkor az esetleges disszonanciák nem fognak okozni redundáns tartalmakat. ;)

Prom3theusz elő lett véve a stílusa miatt, indulatból tényleg karcosan írta, amit írt, de ne tegyünk már úgy, mintha a lényegben ne lenne totál igaza. Én is úgy látom, hogy ez egy fizetős játék, amelynek van egy okosan megtervezett (jó marketinges stratégiájú) ingyenes része. De a cél elvben biztos nem lehet az, hogy az ingyen játszók tábora bővüljön a fizető vásárolók rovására, sokkal inkább fordítva - és akkor innentől bizony megáll, hogy aki nem támogatja pár vásárlással a játékot (de mondjuk más élvezeti akármire, pl. cigire, piára költ, mert arra nem sajnálja), az tényleg kocavadász, ezek a szikár tények.
Az más kérdés, hogy egy jó kommunikáció nem tesz különbséget játékos és játékos között - de nem azért, mert amúgy ne lenne különbség, hanem mert így eladhatóbb a termék.
Kedves Calyr!
Elég részletesen ki szoktam fejteni a gondolataimat annak érdekében, hogy ne legyen félreértés. Mégis van. Nem hiszem, hogy az én hibám. Ettől jobban kifejteni már nem lehet, és felesleges is. És látod, Te is magadra vetted, pedig elég részletes voltál a kritikádban. Lényegre törőbb, mint bárki más. Én pont ennek a hiányát vettem észre néhány írásban. Szándékosan nem jegyeztem meg, kik voltak, csak maga a hangnem volt méltatlan a témához, amihez Te is rendesen, ráadásul kimerítően hozzá tudtál szólni. Nem is értem, miért vetted magadra.

A következő idézetet azoknak másolom ide, akik azért támadnak, mert ingyen játszom. Ez az Elvenar főoldaláról van, hiánytalanul. Itt sem látom, hogy fizetnem kell, ha játszom, és a támogatásra kérő fület sem találom. Akkor mi a probléma?

" Üdvözlünk Elvenarban!
Elvenar egy ingyenesen játszható, böngésző-alapú játék, ahol egy virágzó várost építhetsz, és egy csodákkal teli, varázslatos világot fedezhetsz fel.

Építsd fel a legszebb várost és alakítsd ki a leghatékonyabb gazdasági rendszert, amit csak tudsz! Az Elvenarban szinte az összes épületet fejlesztheted, növelve annak termelékenységét és városod szépségét.

Tárd fel a hatalmas Világtérképet, hogy megszerezd bölcs őseid tudását és új technológiákat fedezz fel. Kereskedj vagy harcolj a hatalmas erejű Ereklyékért, hogy felgyorsítsd termelésed.

Válhatsz gyakorlott és jól ismert kereskedővé, pallérozva a termelési művészetedet, vagy győzelemre vezetheted csapataidat 3D-animált csatákban: a választás a tiéd. "


 

Calyr

Veterán
Kedves Dizel1!
Részemről semmi probléma - így a neten keresztül könnyebb félreérteni egymást, ezek szerint most én is mellé lőttem, elnézést a félreértelmezésért.
A jó hír, hogy ezt könnyen tisztáztuk is. Remélem benned sem hagy negatív nyomot.

Értem az ingyenes részes idézeted, és teljesen találó - ezzel együtt tény, hogy van az a játék x lehetőséggel, ami ingyenes, és van egy x+1, ami a gyémántos része. De hogy ne legyen félreértés. ez sok helyen kifejezetten ügyes tervezés, így ezzel kapcsolatosan részemről semmi degradáló nincs abban, amikor azt mondom, hogy ez egy fizetős játék, amelynek van egy ügyesen tálalt, ingyenes része. Dolgoztam marketingben is, de csakis érték alapú szemlélettel, amikor nincs ilyen-olyan trükk, csak a nettó tények - Elvenart is ilyennek látom, és akkor ez részemről egy dicséret a sok gerillamarketinges megtévesztés tükrében.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok,
Kérlek szépen Benneteket, hogy az egymás sértegetését mellőzzétek a Fórumon, még ha az burkoltan, de célzott jelleggel is van tálalva. Minden Játékos egyenrangú értékkel bír Elvenar világában.
Köszönöm szépen a Megértéseteket.
Kellemes játékot és csodálatos Hétvégét Kívánok!
 

Deleted User - 204368

Vendég
vhogy bárki bármit ír mindig ilyen viták alakulnak ki.... ezért is utálok bármilyen témát felhozni mert vki úgy is személyeskedni fog. állítólag a volt fórum moderátor tette tönkre a forumot. tévedés... a toxikus a viselkedés öli meg amit egyesek csinálnak....
 
Ma feldobta (nem napi nyereményként) a Black Lotus-t,én még "új" vagyok így jól jönne az általa adott nyersi és alapanyag,rányomok...mit ad isten? Egyből újrakeverés :( Tiszta szerencsejáték...vagy szerencsétlenség? :)
 
Utoljára szerkesztve:

Tejinashi

Erős harcos
Ma feldobta (nem napi nyereményként) a Black Lotus-t,én még "új" vagyok így jól jönne az általa adott nyersi és alapanyag,rányomok...mit ad isten? Egyből újrakeverés :( Tiszta szerencsejáték...vagy szerencsétlenség? :)
Ezt amúgy ki fogom próbálni, hogy amiket bead leendő díjakat, azokat tényleg odateszi-e. Ha legközelebb pörgetek, akkor meg is nézem...
 
Utoljára szerkesztve:
Ezt amúgy ki fogom próbálni, hogy amiket bead leendő díjakat, azokat tényleg odateszi-e. Ha legközelebb pörgetek, akkor meg is nézem...
Nem oda teszi,én már próbáltam párszor :) Viszont ha pl a kék virág Kp-t ad,akkor a többi kék is nagy valószínűleg azt ad :) Legalábbis én ezt vettem észre..... Szinek azonos "dolgot" adnak :)
 
Fent