• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Májusi Ünnepségek

Mihaszna

Veterán
Nem szeretnék vészjósló lenni, de úgy érzem, hogy ezek a hosszú Eventek kísértetiesen kezdenek hasonlítani a Végtelenség Tornya színvonalához. Jó, hogy vannak, de minek. Ami a játék élményét adná, az (már) nincs. Gondolok itt a Kívánságkútra és az időgyorsítókra, ami miatt nagyon sokan játszottak. Lassan eltűnnek a haszon épületek is. Haszon épület alatt értem, ami fixen biztosított valami pluszt a városnak, mint például a kisebb játékosok esetében Arany vagy Alapanyag, a nagyobb játékosoknak pedig Manát vagy Isteni Magokat. Ezekből jelen esetben most van kb 2-4 db. Ami maradt: Kulturális épületek, itt-ott meghintve lakossággal, amiket egyébként is megszerezhetünk az "Épületek" menüben. Persze nem olyanok, mint amiket nyerni lehet, de ezekért legalább "nem kell megküzdeni", mindig ott lesznek.

Érződik, hogy a fejlesztők nem tudnak mit kezdeni a patt helyzettel, hisz nem lehet mindenki kedvére tenni, ami a játék dinamikáját illeti, ezért vannak ezek a kombók. Nem tudom, hogy kinek mennyire jött be a tavaly karácsonyi "itt a piros, hol a piros" újítás, de nekem nem tetszett. Most ismét visszaköszön (más köntösben). A végtelenített feladatokra azt mondanám, hogy jók, mert így valóban lehet az utolsó napig is játszani. Csak az a baj, hogy amíg az egyik szem örül, addig a másik sír. Vagyis úgy értem, hogy két ellentétes nézetű elem sosem fog egymásba illeszkedni. Valahol valami könnyítésnek lennie kellene. Gondolok itt arra, hogy vagy egy fíx feladatsor (ami nem merül ki a 114-nél) és ehhez hozzátenni egy "itt a piros, hol piros" elemet, vagy végtelenített feladatsor, de akkor maradnának a kincsesládák. Elvégre a szemészeten a fél szemünket takarjuk el, hogy lássuk a számokat, nem mind a kettőt.

Sok sikert mindenkinek az Eventhez. :)
 

Senta

Erős harcos
Nem szeretnék vészjósló lenni, de úgy érzem, hogy ezek a hosszú Eventek kísértetiesen kezdenek hasonlítani a Végtelenség Tornya színvonalához.

ebbe nem értünk egyet, az egyetlen komoly gyorsítóforrás most már csak a torony, úgyhogy az erősen megelőzi az utóbbi időben az eventek nyereményeit,
teljesen felborult az amúgy is billegő egyensúly most már, a csapatok nagy része nem kalandozik, vagy csak végigrohan, nem eventezik, mert nincsenek "értelmes" nyeremények. a Torony az megmaradt még, mégha ott is kiba.. a liba a sok töredéktől, de legalább hetente jönnek a gyorsítók belőle.
nem tudom miért kellett kivenni az eventek ládáiből és nyereményei közül a gyorsítókat, de ezzel komolyan elvették sok gamer kedvét az egésztől, marad a megszokás.. ha event csináljuk :cool:
 

Mihaszna

Veterán
ebbe nem értünk egyet, az egyetlen komoly gyorsítóforrás most már csak a torony, úgyhogy az erősen megelőzi az utóbbi időben az eventek nyereményeit

A gyorsítókat, amiket a Toronyban lehet szerezni, azokat a Varázsakadémiában is összelehet kovácsolni. Ráadásul ott 6 óránként váltakozik a kínálat. Értem én, hogy a toronyban is van rá lehetőség, sőt, záráskor még extrát is kapsz mellé, de ha azt nézzük, hogy melyiknél nagyobb az esély, hogy a Varázsakadémiában az 5 lehetőségből 1 vagy 2 gyorsító, vagy, hogy a Toronyban megnyered e, szerintem ugyan az. 50-50%. Ami fíx a Toronyban az az, amit írtam, hogy záráskor kapsz extra gyorsítót.. aminek száma attól függ, meddig jutsz el benne. Egyébként nem sok különbséget látok a kettő között. De nem szeretném senkinek elvenni a kedvét egyiktől sem. :)

Épp most néztem meg a Varázsakadémiámat. :)

Névtelen.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
A gyorsítókat, amiket a Toronyban lehet szerezni, azokat a Varázsakadémiában is összelehet kovácsolni. Ráadásul ott 6 óránként váltakozik a kínálat. Értem én, hogy a toronyban is van rá lehetőség, sőt, záráskor még extrát is kapsz mellé, de ha azt nézzük, hogy melyiknél nagyobb az esély, hogy a Varázsakadémiában az 5 lehetőségből 1 vagy 2 gyorsító, vagy, hogy a Toronyban megnyered e, szerintem ugyan az. 50-50%. Ami fíx a Toronyban az az, amit írtam, hogy záráskor kapsz extra gyorsítót.. aminek száma attól függ, meddig jutsz el benne. Egyébként nem sok különbséget látok a kettő között. De nem szeretném senkinek elvenni a kedvét egyiktől sem. :)
Bocs, de az 50-50 % abszolút irreális meglátás. A barkácsolás kezdete óta folyamatosan gyártok , de ezt úgy értsd, hogy minden beadott receptből legalább egyet (ha jobbak, akkor meg többet, legyorsítózva), ráadásul a jobb recepteket gyémántokkal pörgetve.
Ezek alapján szerintem köszönő viszonyban sincs a kettő egymással, nemhogy 50-50 % esély lenne. Eleve a toronyban pl. a maxos csapat verzió 33 db 5 órás gyorsító hetente (mi ezt mindig hozzuk), és akkor emellett még ott van az egyéni nyeremény. Reálisan nézve olyan 1:20 arány lehet okés, de ha valaki nem barkácsol folyamatosan,lehet ez ennél lényegesen rosszabb is.

De azzal egyébként egyetértek, hogy ez az event megint nem jó irányba tart a napi nyereményekkel, sajnos. Biztos vannak kisebb játékosok, akiknek ezek is megfelelnek, de ez nagyobb szinten megint azt eredményezi, hogy igazából nagyon nem is éri meg az eventtel foglalkozni. Persze páran nyilván így is megcsináljuk, mert a játék az játék, de azért ez messze nem ugyanaz az élmény, ha nincs mellé legalább átlagos nyeremény.
Node hátha a napi pörgetésekbe még bekúszik valami használható is (pl. kisállat eledel).
Reménykedjünk,. nagyon nem tehetünk mást.
 

DeletedUser5131

Vendég
Sziasztok!
Amikor megnéztem a https://elvengems.com/may-celebrations/ oldalon a megnyerhető épületeket, nevetnem kellett (kínomban).
Eddig irigykedve olvastam a tec-fa végén járókat"nekik már nem tud értékeset adni az event ...."
Én még csak a közepén járok (erdei elfek), de már ez az érzésem:eek:.
Ha megnézem a főnyereményt (májusfa) és max-ra fejlesztem akkor fog annyit adni mint az előző event lávatojása ami napi nyeremény volt.
Az itt a piros hol a piros játékról már az első ilyen próbálkozásuknál leírtam a véleményem, nem ismételném meg.
Azokat sajnálom igazán akik most (néhány hónapja) kezdik a játékot.
Gyémántok nélkül nagyon nehéz leindulni!
Persze lehet szerezni gyémántot a varázsakadémiáról, de a fejlesztéséhez meg kell előlegezni.
Lehet szerezni a végtelenség tornyából, de egy kezdő nem tud harcolni nincsenek meg a megfelelő egységei, csak könnyű közelségi és könnyű távolsági egységei vannak a kaszárnyában.
Ha nem tud bekerülni egy full-os testvériségbe, akkor a csapat gyémántokat is fújhatja.
Ahol lenne esélye az a kívánságkút, egy kis szerencsével 3-4 kutat is kipörgethetett napi nyereményként. Amiből felhúzhatta a varázsakadémiát és kaphatott egy második építőt.
Most jut eszembe van még egy megoldás lehet venni jó magyar forintért is.
 

DeletedUser1045

Vendég
Sziasztok! :)
Tudna valaki feladatsort küldeni az májusi eventhez magyarul?
Előre is köszönöm szépen! :)
 

Rikari

Veterán
1. Szerezz xx aranyat - 10 fagyümölcs
2. Költs el 4 Tapasztalatpontot - 10 fagyümölcs
3. Teljesíts 2 Sima Találkozót vagy 8 Bajnoki Találkozót ÉS Szerezz mellé xx eszközt - 10 fagyümölcs
4. Gyűjts 8 ereklyét és gyűjts hozzá nagyobb mennyiségű aranyat is - 10 fagyümölcs
5. Gyűjts 2 Bűbájt És Gyárts!! eszközt xxxx mennyiségben - 10 fagyümölcs
6. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 8 ereklyét, és szerezz hozzá 2 bármilyen bűbájt - 10 fagyümölcs
7. Képezz ki xxx egységet vagy tegyél 10 Tudáspontot egy társad csodájába ÉS készíts T1-es termeléseket ( márvány, deszka acél) - 10 fagyümölcs
8. Nyújts 5 szomszédi segítséget ÉS Kereskedj 2 játékossal a piacon vagy kereskedj a kufárral - 10 fagyümölcs
9. Teljesíts 4 Sima Találkozót vagy 16 Bajnoki Találkozót ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
10. Fedezz fel egy tartományt vagy fejlessz egy épületet legalább 5-ös szintre ÉS mellé vásárolj 4 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
11. Gyárts, szerezz T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
12. Teljesíts 4 Találkozót vagy költs el 8 Tudáspontot ÉS gyűjts hozzá nagyobb mennyiségű aranyat - 10 fagyümölcs
13. Nyújts 4 szomszédi segítséget vagy Teljesíts 2 sima találkozót ÉS gyűjts mellé 15 Vízióport - 10 fagyümölcs
14. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS Költs el 6 Tapasztalatpontot - 10 fagyümölcs
15. Gyárts, szerezz T1-es, T2-es alapanyagokat ÉS tegyél ki mellé 2 piaci ajánlatot - 10 fagyümölcs
16. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 6 Torony Találkozót ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
17. Gyűjts 600 Bűbájtöredéket vagy fedezz fel 2 Tartományt - 10 fagyümölcs
18. Gyűjts 8 ereklyét ÉS szerezz T1-T2-es, T3-as alapanyagokat - 10 fagyümölcs
19. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS Gyűjts mellé 20 Vízió port - 10 fagyümölcs
20. Nyújts 7 szomszédi segítséget ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
21. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 6 ereklyét ÉS szerezz T1-T2-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
22. Gyűjts 2 Bűbájt És Szerezz xx aranyat 10 fagyümölcs
23. Használj 2 Bűbájt ÉS gyárts T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
24. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 6 Torony Találkozót ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
25. Kutass ki egy Technológiát vagy szerezz 30 Vízióport ÉS gyűjts nagyobb mennyiségű aranyat - 10 fagyümölcs
26. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 8 ereklyét ÉS mellé vásárolj 4 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
27. Gyárts T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
28. Gyűjts 600 Bűbájtöredéket vagy képezz ki egy halom egységet ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
29. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS gyűjts mellé aranyat - 10 fagyümölcs
30. Gyűjts 2 Bűbájt ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
31. Kutass ki egy Technológiát vagy szerezz 15 vízióport ÉS költs el 6 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
32. Nyújts 7 szomszédi segítséget ÉS gyűjts eszközt - 10 fagyümölcs
33. Gyűjts 12 ereklyét - 10 fagyümölcs

Sajnos csak eddig van meg. Értelmetlen volt tovább írogatni....de indulásnak ez is valami. Azzal is számoljatok hogy ez béta, tehát bármi változhat.
 

Szicsu

Újonc
Sziasztok. Csak érdeklődnék a virágmagok után. Kezdő vagyok, nem ismerem túlságosan a játékot, de edig nagyon tetszik. Mai naptól elérhetők a májusi játékban a magok. Sétáljak a városom körül. Ez jó. De edig egy mag sincs... Napi 16. Oké. Egyszerre lesz? Ezt én kapom, ha felveszem, vagy aki kapja marja? Nem értem...
 

DeletedUser5381

Vendég
Sziasztok. Csak érdeklődnék a virágmagok után. Kezdő vagyok, nem ismerem túlságosan a játékot, de edig nagyon tetszik. Mai naptól elérhetők a májusi játékban a magok. Sétáljak a városom körül. Ez jó. De edig egy mag sincs... Napi 16. Oké. Egyszerre lesz? Ezt én kapom, ha felveszem, vagy aki kapja marja? Nem értem...
Még nem kezdődött el az event, nem reggel szokott.. Egyenként fognak jönni a magok a város körül, mind a tied, csak győzd beszedni. De a fő magforrás a feladatok lesznek, amik megjelennek majd ha elkezdődik. Akkor világos lesz majd minden, meglátod. :)
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Sziasztok. Csak érdeklődnék a virágmagok után. Kezdő vagyok, nem ismerem túlságosan a játékot, de edig nagyon tetszik. Mai naptól elérhetők a májusi játékban a magok. Sétáljak a városom körül. Ez jó. De edig egy mag sincs... Napi 16. Oké. Egyszerre lesz? Ezt én kapom, ha felveszem, vagy aki kapja marja? Nem értem...
Várd meg amíg elindul az event! Utána sem azonnal hanem idővel jelennek meg, a város peremén hogy úgy mondjam. Apránként.
 

DeletedUser5427

Vendég
Május event

1. Szerezz xx aranyat - 10 fagyümölcs
2. Költs el 4 Tapasztalatpontot - 10 fagyümölcs
3. Teljesíts 2 Sima Találkozót vagy 8 Bajnoki Találkozót ÉS Szerezz mellé xx eszközt - 10 fagyümölcs
4. Gyűjts 8 ereklyét és gyűjts hozzá nagyobb mennyiségű aranyat is - 10 fagyümölcs
5. Gyűjts 2 Bűbájt És Gyárts!! eszközt xxxx mennyiségben - 10 fagyümölcs
6. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 8 ereklyét, és szerezz hozzá 2 bármilyen bűbájt - 10 fagyümölcs
7. Képezz ki xxx egységet vagy tegyél 10 Tudáspontot egy társad csodájába ÉS készíts T1-es termeléseket ( márvány, deszka acél) - 10 fagyümölcs
8. Nyújts 5 szomszédi segítséget ÉS Kereskedj 2 játékossal a piacon vagy kereskedj a kufárral - 10 fagyümölcs
9. Teljesíts 4 Sima Találkozót vagy 16 Bajnoki Találkozót ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
10. Fedezz fel egy tartományt vagy fejlessz egy épületet legalább 5-ös szintre ÉS mellé vásárolj 4 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
11. Gyárts, szerezz T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
12. Teljesíts 4 Találkozót vagy költs el 8 Tudáspontot ÉS gyűjts hozzá nagyobb mennyiségű aranyat - 10 fagyümölcs
13. Nyújts 4 szomszédi segítséget vagy Teljesíts 2 sima találkozót ÉS gyűjts mellé 15 Vízióport - 10 fagyümölcs
14. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS Költs el 6 Tapasztalatpontot - 10 fagyümölcs
15. Gyárts, szerezz T1-es, T2-es alapanyagokat ÉS tegyél ki mellé 2 piaci ajánlatot - 10 fagyümölcs
16. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 6 Torony Találkozót ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
17. Gyűjts 600 Bűbájtöredéket vagy fedezz fel 2 Tartományt - 10 fagyümölcs
18. Gyűjts 8 ereklyét ÉS szerezz T1-T2-es, T3-as alapanyagokat - 10 fagyümölcs
19. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS Gyűjts mellé 20 Vízió port - 10 fagyümölcs
20. Nyújts 7 szomszédi segítséget ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
21. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 6 ereklyét ÉS szerezz T1-T2-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
22. Gyűjts 2 Bűbájt És Szerezz xx aranyat 10 fagyümölcs
23. Használj 2 Bűbájt ÉS gyárts T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
24. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 6 Torony Találkozót ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
25. Kutass ki egy Technológiát vagy szerezz 30 Vízióport ÉS gyűjts nagyobb mennyiségű aranyat - 10 fagyümölcs
26. Gyűjts 1 Kombináló katalizátor Bűbájt vagy 8 ereklyét ÉS mellé vásárolj 4 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
27. Gyárts T1-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
28. Gyűjts 600 Bűbájtöredéket vagy képezz ki egy halom egységet ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
29. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS gyűjts mellé aranyat - 10 fagyümölcs
30. Gyűjts 2 Bűbájt ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
31. Kutass ki egy Technológiát vagy szerezz 15 vízióport ÉS költs el 6 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
32. Nyújts 7 szomszédi segítséget ÉS gyűjts eszközt - 10 fagyümölcs
33. Gyűjts 12 ereklyét - 10 fagyümölcs
34. Teljesíts 5 Sima Találkozót vagy 20 Bajnoki Találkozót ÉS gyárts mellé nagyobb mennyiségű eszközt - 10 fagyümölcs
35. Gyűjts T2-es, T3-as alapanyagokat ÉS költs el 8 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
36. Teljesíts 7 Sima Találkozót vagy 28 Bajnoki Találkozót
37. Gyűjts 600 Bűbájtöredéket vagy képezz ki egy halom egységet ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
38. Fedezz fel egy tartományt vagy fejlessz 2 épületet legalább 5-es szintre ÉS költs el 8 Tudáspontot - 10 fagyümölcs
39. Készíts eszközt ÉS gyűjts nagyobb mennyiségű aranyat - 10 fagyümölcs
40. Teljesíts 6 Sima Találkozót vagy 24 Bajnoki Találkozót ÉS gyűjts 20 vízióport - 10 fagyümölcs
41. Készíts T1-es, T2-es alapanyagokat - 10 fagyümölcs
42. Gyűjts 12 ereklyét ÉS Készíts eszközt - 10 fagyümölcs
43. Készíts T1-es, T2-es, T3-as alapanyagokat ÉS költs el 8 Tudáspontot- 10 fagyümölcs
44. Képezz ki hatalmas mennyiségű egységet vagy tegyél 15 Tudáspontot valamely társad csodájába ( vagy saját csodába) - 10 fagyümölcs
45. Használj fel 2 Bűbájt ÉS nyújts 5 szomszédi segítséget - 10 fagyümölcs
46. Gyűjts 2 Bűbájt ÉS gyárts eszközt - 10 fagyümölcs
47. Teljesíts 10 sima találkozót vagy 40 Bajnoki találkozót - 10 fagyümölcs
48. Fejlessz 2 épületet 5-ös szintre ÉS vásárolj 6 Tudáspontos - 10 fagyümölcs
49. Kutass ki egy Technológiát vagy gyűjts 30 Vízióport ÉS fogadj el 4 kereskedelmi ajánlatot egy játékostól vagy a kufártól - 10 fagyümölcs
50. Képezz ki xx egységet vagy szerezz 12 ereklyét ÉS készíts eszközt - 10 fagyümölcs
51.


Folyt köv

Napi díj
1. Romantic Rural Life - Embert, kultúrát ad 3X4
2. 1 X Light Melee Regiment1 - Alap Maájus fa
3. Shenanigans with Sheep - Kultúrát ad 2X2
4. Merry-Go-Round - Embert, kultúrát ad - 4X3
5. Tree Enclosure - Kultúrát ad 3X3
6. 1 X Ligh Ranged Regiment
7. Goat Rocks - 5 X 3 - Kultúrát ad
8. The Halfling Folk Band - Embert, kultúrát ad 4 X 4
9.

( Hiányos napidíjak - Május2.jpg!! )Folyt köv

Összes díj
Alap Május fa - 5 Feladat után kapod
Május Fa fejlesztés - 16 Feladat után kapod
120 Fagyümölcs - 28 feladat után kapod
Május Fa fejlesztés - 39 feladat után kapod
Május Fa fejlesztés - 58 feladat után kapod

Görgetett feladatok ( A fa teljes virágba borulása - 20 bimbó kinyitása 1,2,3 virágból)
Fa fejlesztés
15 TP
Fa fejlesztés
Arany
Fa Fejlesztés
Eszköz
Fa fejlesztés
1 X 20-as Ősi Tudáspont
Fa fejlesztés
20 Tudáspont
Fa fejlesztés



by
Kami
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4893

Vendég
Sziasztok! A lényeg, hogy szerintem egyre lejjebb megy a szinvonal. Például az email-ben kiküldöt jutalmat nem tudom begyűjteni, nem kapom meg. Mint a Mátyás király mesében adtam is jutalmat meg nem is. A torony ad gyémátot meg el is veszi ha nem vagy elég szerencsés. A kívánságkút meg ugye ad, de nem veszi el így arra nincs szükség stb.
 

DeletedUser4917

Vendég
Egy előnye van a májusfának , hogy passzívan adja azt a "temérdek" cuccot .
A napi díjjakkal megszerezhető épületek nem rosszak csak ne kelljen a városba letenni őket .
A bigyók nem rosszak , alapanyag instant meg katonai egységet is lehet nyerni meg kisállateledelt . Van még valami ami hasznos és nem láttam eddig ?
 

Szano

Tag
Sziasztok! :)
Látom nem csak én nem kaptam meg az emailes magokat. :(
Amúgy biztos csak egy bug. ;)
Mindenkinek a figyelmébe ajánlanám, hogy a bétán utolsó napon kaptuk a legjobb épületet (nagyobb szinten mana stb). Úgyhogy érdemes arra várni, gyűjteni. :D
 
Fent