• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Rikari

Veterán
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy 1 fejezet mikor van kész, vagyis mikortól számolaj a játék a következőt? Az adott fejezet végén a láda kinyitásával, vagy a fejlett felderítők befejezése után?
Pár nap és pont fejezetet váltok, és közben ép most van a nyári napforduló event és szeretnék minél hamarább a következő szintnek megfelelő kultúra épületeket nyerni az eventen mert azok már jóval több kultúrát / lakost adnak... Most tartok az Orkoknál, itt vannak olyan fejlesztések, több is amiket nem muszáj kifejleszteni a fejlődési ágon, azok nélkül is tovább tudok menni, a másik kérdésem pedig ezzel kapcsolatos. Eddig minden fejezet végén kaptam gyémántot ha jól emlékszem a láda kinyitásakor, de lehet a fejlett felderítők befejezésekkor, nem emlékszek, 1 testvérem viszont most azt mondta ha úgy megyek át a következő fejezetbe hogy ki vannak hagyva a nem kötelező fejlesztések akkor nem kapok majd gyémántot, ez igaz-e? És ha igen akkor mikor kapnék gyémántot ha mindent kifejlesztenék, a láda nyitáskor vagy a fejlett felderítők végén?
Szépen sorjában:
A fejezeteket akkor zárod le, amikor kinyitod a ládát, ezzel jogosultságot szerzel a következő faj kutatására. A felderítő már az új fajhoz tartozik. Más fajoknál nem mindig a fejlett felderítővel indulsz majd el. Ha nem csinálod meg a kutatásokat a techfán az később úgyis visszaüt (kivéve ha pl. nem kapcsolódik az osztagméret kutatása a következő állomáshoz, mert ez talán kihagyható némely helyeken, de nem érdemes ezen sem átlépni), később ezt sem tudod kihagyni már. Azt ajánlom neked, hogy mindent kutass ki, ami sorrendben jön, mert szükséged van a techfa által kért fejlődésedre a városod egyensúlyában. Ha át tudsz lépni a következő fajra akkor a rendszer azt látja hogy teljesítetted a feltételeket és megadja a gyémántjutalmat. Inkább kutass ki mindent és ne variálj. A játék megvár, és ha már rászántad magad, hogy csinálod, akkor teljesítsd az eléd kerülő akadályokat. Ne azt keresd, hogy mit hogyan tudsz megkerülni, mert a későbbiekben amit kihagytál az hiányozni fog neked. A techfa egy rendszer, aminek a nyomonkövetésére épülnek a fajok, a városod fejlettségi szintjei /Pl.manufaktúrák-seregek/, ezért fontos, hogy mindent kikutass, és abban a sorrendben ahogyan jönnek. Haladj a techfa szerint és akkor minden jutalmat megkapsz! Az nem kizárt, hogy mások nem ezen az elven játszanak, így tőlem eltérő véleményeket, javaslatokat is kaphatsz. Én ebben a felfogásban játszom, nekem ez jött be. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Olyan kérdésem lenne hogy 1 fejezet mikor van kész, vagyis mikortól számolaj a játék a következőt? Az adott fejezet végén a láda kinyitásával, vagy a fejlett felderítők befejezése után?
Akkor lépsz a következő fejezetbe, ha a fejezet első kutatását kipipálod.
ki vannak hagyva a nem kötelező fejlesztések akkor nem kapok majd gyémántot, ez igaz-e?
Nem, ez nem igaz. Minden kutatás, amiből nem vezet ág tovább, kihagyható és ettől függetlenül kapsz gyémántot küldetésért és/vagy a fejezet ládájából.
a láda nyitáskor vagy a fejlett felderítők végén?
Ládában és küldetés jutalmaként szokott lenni gyémánt, a fejlett felderítők kutatása (és semmilyen tech kikutatása) nem ad ilyen jutalmat.
 

Monster242

Újonc
A játékkal kapcsolatos apróbb, egyszerű választ igénylő kérdéseiteket ide írhatjátok, s remélhetőleg gyorsan vagy a csapat, vagy valamelyik játékos megválaszolja.

Ha egy olyan kérdést, vagy problémát vetsz föl, melyre hosszabb beszélgetés alakulna ki, engedélyezett új téma nyitása is.

Ha kérhetjük a kérdéseitek legyenek egyértelműek
Szépen sorjában:
A fejezeteket akkor zárod le, amikor kinyitod a ládát, ezzel jogosultságot szerzel a következő faj kutatására. A felderítő már az új fajhoz tartozik. Más fajoknál nem mindig a fejlett felderítővel indulsz majd el. Ha nem csinálod meg a kutatásokat a techfán az később úgyis visszaüt (kivéve ha pl. nem kapcsolódik az osztagméret kutatása a következő állomáshoz, mert ez talán kihagyható némely helyeken, de nem érdemes ezen sem átlépni), később ezt sem tudod kihagyni már. Azt ajánlom neked, hogy mindent kutass ki, ami sorrendben jön, mert szükséged van a techfa által kért fejlődésedre a városod egyensúlyában. Ha át tudsz lépni a következő fajra akkor a rendszer azt látja hogy teljesítetted a feltételeket és megadja a gyémántjutalmat. Inkább kutass ki mindent és ne variálj. A játék megvár, és ha már rászántad magad, hogy csinálod, akkor teljesítsd az eléd kerülő akadályokat. Ne azt keresd, hogy mit hogyan tudsz megkerülni, mert a későbbiekben amit kihagytál az hiányozni fog neked. A techfa egy rendszer, aminek a nyomonkövetésére épülnek a fajok, a városod fejlettségi szintjei /Pl.manufaktúrák-seregek/, ezért fontos, hogy mindent kikutass, és abban a sorrendben ahogyan jönnek. Haladj a techfa szerint és akkor minden jutalmat megkapsz! Az nem kizárt, hogy mások nem ezen az elven játszanak, így tőlem eltérő véleményeket, javaslatokat is kaphatsz. Én ebben a felfogásban játszom, nekem ez jött be. :)
 

Monster242

Újonc
Sziasztok!
Nekem 1-2 napja mindig megjelenik egy kis piros mezőben felkiáltójel a Tech fánál. Olyan ami az újdonságokat mutatja például a raktárban. Eddig ilyet nem láttam, és nem tudom mit jelent. Ha benézek a tech fára, akkor a Dryad előléptetés kikutatásánál jelzi a kis felkiáltójelet a 9. fejezetben. Ha belekattintok a kutatásba akkor eltűnik, de később megint megjelenik. A korábbi fejezetekben minden kutatást megcsináltam. Dryadom is van és tudok is termelni. Mire figyelmeztet a felkiáltójel??

Előre is köszi a választ!
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Nekem 1-2 napja mindig megjelenik egy kis piros mezőben felkiáltójel a Tech fánál. Olyan ami az újdonságokat mutatja például a raktárban. Eddig ilyet nem láttam, és nem tudom mit jelent. Ha benézek a tech fára, akkor a Dryad előléptetés kikutatásánál jelzi a kis felkiáltójelet a 9. fejezetben. Ha belekattintok a kutatásba akkor eltűnik, de később megint megjelenik. A korábbi fejezetekben minden kutatást megcsináltam. Dryadom is van és tudok is termelni. Mire figyelmeztet a felkiáltójel??

Előre is köszi a választ!
Arra figyelmeztet, hogy kutasd ki a fejlesztését.Tegyél a Dryadkutatásba 1 tudáspontot és eltűnik a piros felkiálltójel, ha ez zavar. ;)
 

Monster242

Újonc
Arra figyelmeztet, hogy kutasd ki a fejlesztését.Tegyél a Dryadkutatásba 1 tudáspontot és eltűnik a piros felkiálltójel, ha ez zavar. ;)
Köszi a választ! De akkor ez alapján minden kutathatóra tenne felkiáltójelet :)
Kaptam egy olyan választ, hogy ezt a kutatást nemrég szúrták be erre a helyre és erre figyelmeztet a rendszer. Én jobban hajlok rá, hogy ez lehet az ok.
 

Monster242

Újonc
Sziasztok!

Máris lenne egy újabb kérdésem. A napfordulós Eventhez vajon nem lesznek kiegészítő küldetések, mint a főnixesnél? A feladatsort már hétfőn befejeztem és hosszú még a június! :)
 

Deathfolk

Veterán
Szépen sorjában:
A fejezeteket akkor zárod le, amikor kinyitod a ládát, ezzel jogosultságot szerzel a következő faj kutatására. A felderítő már az új fajhoz tartozik. Más fajoknál nem mindig a fejlett felderítővel indulsz majd el. Ha nem csinálod meg a kutatásokat a techfán az később úgyis visszaüt (kivéve ha pl. nem kapcsolódik az osztagméret kutatása a következő állomáshoz, mert ez talán kihagyható némely helyeken, de nem érdemes ezen sem átlépni), később ezt sem tudod kihagyni már. Azt ajánlom neked, hogy mindent kutass ki, ami sorrendben jön, mert szükséged van a techfa által kért fejlődésedre a városod egyensúlyában. Ha át tudsz lépni a következő fajra akkor a rendszer azt látja hogy teljesítetted a feltételeket és megadja a gyémántjutalmat. Inkább kutass ki mindent és ne variálj. A játék megvár, és ha már rászántad magad, hogy csinálod, akkor teljesítsd az eléd kerülő akadályokat. Ne azt keresd, hogy mit hogyan tudsz megkerülni, mert a későbbiekben amit kihagytál az hiányozni fog neked. A techfa egy rendszer, aminek a nyomonkövetésére épülnek a fajok, a városod fejlettségi szintjei /Pl.manufaktúrák-seregek/, ezért fontos, hogy mindent kikutass, és abban a sorrendben ahogyan jönnek. Haladj a techfa szerint és akkor minden jutalmat megkapsz! Az nem kizárt, hogy mások nem ezen az elven játszanak, így tőlem eltérő véleményeket, javaslatokat is kaphatsz. Én ebben a felfogásban játszom, nekem ez jött be. :)

Köszönöm a választ és Kiralyno-nek is! :)

Amúgy eszem ágában nincs kihagyni hosszú távon a kihagyható fejlesztéseket, az első dolgom lesz hogy ezeket pótoljam, pár nap és megcsinálom őket... Most hogy írtátok hogy így is megkapom a gyémántot már rá is nyomtam a ládára és meg is kaptam a 200 gyémántot, így megtudom csinálni a felderítőket és és amint ez megvan pótlom a 3 kihagyott fejlesztést...
Azért akartam ezt így mert ha sorba megyek akkor még vagy 4-5 nap mire lett volna annyi orkos nyersanyagom hogy fel tudjam oldani őket és a ládát ki tudjam nyitni, így közben az eventen orkos épületeket kaptam volna, ha pedig most átmegyek az erdei elfekhez úgy hogy kihagyom amit ki lehet akkor már olyanokat kapok amik kb 2x több kultúrát és lakosságot adnak na meg mannát... így sokkal jobban járok!
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok !
Azt szeretném tudni , hogy ha valaki a varázsakadémiában csinál 5 barkácsolást egymás után időgyorsítóval akkor automatikusan beadja az új recepteket vagy meg kell várni az idő leteltét ?
A választ előre is köszönöm :)
 

DeletedUser3108

Vendég
Sziasztok !
Azt szeretném tudni , hogy ha valaki a varázsakadémiában csinál 5 barkácsolást egymás után időgyorsítóval akkor automatikusan beadja az új recepteket vagy meg kell várni az idő leteltét ?
A választ előre is köszönöm :)
Szia,
Meg kell várni az idő leteltét, vagy pedig gyémánt felhasználásával tudsz új receptet kérni. :)
 

DeletedUser4917

Vendég
Elftársaim !
Ha az elit ijjászt meg a dryadot összehasonlítjátok akkor gyakorlati szemponból melyik az erősebb vagy érdemes mindkettőt gyártani egyik erre jó másik meg inkább más egység ellen hatékony vagy ez inkább az ellenséges egységek kombinációján múlik ?
Az elfnél lévő mágusokból is érdemes minhármat képezni ?
Meg még a könnyű közelharci egységeknél is lényeges mondjuk , hogy a kardakrobatát viszem vagy azt a röpködő szárnyas tündérlovast ? Ez pl nem tök mindegy ? Gyakorlati szempontból gondolom nincs sok különbség ?
Választ előre is köszi :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Van különbség.
Nem annyira, mint a típusok között, de ettől még jelentős
Pl. a dryad esetében a varázslókkal szemben nagyobb veszteséggel számolhatsz, mintha íjásszal mentél volna, azonban jobban viszi a közelharcit. Feltéve, ha fel van húzva 3 csillagosra és a képzési sebességek is közel azonosak. Nekem pl. nagy mértékben gyorsabb a kaszárnyám képzése, így dryadot sosem fejlesztek.
De pl. a kutya használatát nehéz lenne kikerülni, mert messzebb elér (épp egy körrel előbb tud ütni), mint a kardtáncos.
Vagy pl. a virágmágus 1 db bajnokiban hasznos, de ott isteni dolgokat művel a varázslóhoz képest, mert hosszabb a fullánkja :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent