• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Problémák, amiket eddig tapasztaltam a discorddal más közösségeken keresztül:
Sokkal könnyebben megtalálnak a botok, scammerek.
Sokkal nehezebb megoldani azt, hogy ne tudjanak "zaklatni" emberek. Pl ha én egy baráti közösséggel (és csak velük) már használom a discordot, össze van kötve vele a Facebook, Spotify, reddit, stb fiókom, mert nekem az úgy jó, de nem akarnám ezt megosztani vadidegenekkel, akkor mi a megoldás? Vagy kénytelen leszek elviselni, hogy ezek az adatok kikerültek rólam, és bárki megtalál más platformon, vagy nem veszek részt a közösségben.

így ha valaki akar akkor pl. németül vagy angolul is tud tájékozódni, illetve sokkal könnyebben láthatja pl. a Béta bejelentéseit.
Mondjuk nem olyan nehéz megnyitni a többi ország fórumait.
Illetve sok más nem innos játéknál működik az egy nagy fórum megoldás külön nyelvi szekciókkal. Az egyetlen különbség az, hogy a discord szerver ingyenes, a fórum szerverének fenntartása nem.

Igen, pár éve kevesen, szinte ugyanaz a pár ember fórumozik. Lehet van ahhoz köze, hogy nem szívesen ír ide az ember, mert inkább csak leszólják, sokszor úgy hogy a kutyával különbül beszélnek, de semmi moderáció nincs. Szerencsére itt lehet felhasználókat mellőzni, hogy ne lásd az üzeneteit.

Tessék, visszajelzés, bár ahogy sejtem, vagy nem marad itt sokáig, de legalábbis tovább biztos nem jut.
 

Ferenc99

Erős harcos
Ha nem tudok vezetni, hiába cserélek autót, attól nem fogok megtanulni...
Lassan a játéknak sem lesz értelme, vonzereje,:(
Kérlek ne használj a Fórumon trágár szavakat. Már nem az első alkalom volt. Köszönöm szépen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 373998

Vendég
Lehet van ahhoz köze, hogy nem szívesen ír ide az ember, mert inkább csak leszólják, sokszor úgy hogy a kutyával különbül beszélnek, de semmi moderáció nincs.
Szia!
Ne haragudj, de ezt azért cáfolnám. Moderálunk ha szükség van rá, de szeretnénk megőrizni azt, hogy mindenki érdemben hozzászólhasson normál kereteken belül. Legyen az akár negatív vagy pozitív kritika. Mind kettő építő jellegű lehet. De lehet azt normális "hangnemben" is közölni.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sokkal könnyebben megtalálnak a botok, scammerek.
Jelen pillanatban 25 moderátor van fent a szerveren, így a szerveren keresztül nem fogsz evvel találkozni, ez biztos. Mindenhol jelen lehetnek, pl. a Fórumon is láthattuk egy pár éve, hogy különböző botok regisztráltak, amelyek pár óra alatt ki is lettek zárva, ez ellen tökéletes védekezés ugye nincsen, hiszen mindig a támadó van egy lépés előnyben.

Sokkal nehezebb megoldani azt, hogy ne tudjanak "zaklatni" emberek. Pl ha én egy baráti közösséggel (és csak velük) már használom a discordot, össze van kötve vele a Facebook, Spotify, reddit, stb fiókom, mert nekem az úgy jó, de nem akarnám ezt megosztani vadidegenekkel, akkor mi a megoldás? Vagy kénytelen leszek elviselni, hogy ezek az adatok kikerültek rólam, és bárki megtalál

Ezt úgy hívják, hogy digitális lábnyom, amelyet te alakítasz ki avval, hogy milyen adatokat adsz meg az interneten stb. A kérdés az, hogy pl. miért kapcsoltad össze a Discord-nak a Facebook vagy Spotify fiókodat, ha nem is szeretnéd, hogy ezt tudják mások. Az adatok rólad nem az InnoGames-en keresztül, hanem a Discord-on keresztül kerülhetnek ki, hiszen nekik adtad meg. A legegyszerűbb (amit én is, illetve ahogy látom többen is csináltak), hogy létrehozol egy teljesen új fiókot, manapság 2 kattintásból tudsz már fiókot változtatni.
 
Jelen pillanatban 25 moderátor van fent a szerveren, így a szerveren keresztül nem fogsz evvel találkozni, ez biztos.
A probléma az, hogy attól, hogy van fent akárhány moderátor, még bárki beregisztrálhat a szerverre, és privát üzenetben is írhat bárkinek. Nem kell a nyilvános topikba írni, így a moderátorok nem is tudnak róla, hogy esetleg valaki gyanús-e. Illetve mivel a Discord egy Innotól független platform, a moderátorok moshatják kezeket, nem az ő felelősségük.
Fórumon is láthattuk egy pár éve, hogy különböző botok regisztráltak, amelyek pár óra alatt ki is lettek zárva,
Viszont legalább a fórumos regisztráció előfeltétele a játékban létrehozott azonosító, és a platform is a cég fenntartása alatt van, így még ha itt is ír nekem valaki privátot, azt jelenthetem. A Discordon viszont:

legegyszerűbb (amit én is, illetve ahogy látom többen is csináltak), hogy létrehozol egy teljesen új fiókot, manapság 2 kattintásból tudsz már fiókot változtatni.
Nagyon egyszerű több fiókot újra és újra létrehozni.

Pont az Elvenar játékosai a legkevésbé tudatosabb internethasználók, olvassátok el a többi fórumot, unokák és hasonlók is szóba kerülnek, és alapvető kérdéseket tesznek fel. Sajnos pont ez a csoport verhető át a legegyszerűbben. Az inno most ehhez ad egy szabad platformot.


A kérdés az, hogy pl. miért kapcsoltad össze a Discord-nak a Facebook vagy Spotify fiókodat, ha nem is szeretnéd, hogy ezt tudják mások.
Mert mint mondtam is a példában, ha én csak és kizárólag a barátaimmal használom, egy darab szerveren, akik amúgy is tudják ezeket az információkat rólam, akkor azzal nincs probléma. Viszont a játék most rákényszerítene arra, hogy vadidegenekkel teli szerverre csatlakozzak.

Szerk: Azt meg sem említettük, hogy azok, akik eddig regisztráció nélkül olvasták a fórumon a változásjegyzékeket, bejelentéseket, vagy a játékosok által írt segítségeket, azok most kénytelenek lesznek egy külsős platformra regisztrálni ugyanehhez.

Mindenesetre jó tudni, hogy az előző kommentemnek legalább egy részét igazoltuk. Biztosan továbbítva lett a játékosok véleménye, és véletlenül sem inkább pontonként cáfolva. Ja...
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
A probléma az, hogy attól, hogy van fent akárhány moderátor, még bárki beregisztrálhat a szerverre, és privát üzenetben is írhat bárkinek. Nem kell a nyilvános topikba írni, így a moderátorok nem is tudnak róla, hogy esetleg valaki gyanús-e. Illetve mivel a Discord egy Innotól független platform, a moderátorok moshatják kezeket, nem az ő felelősségük.

Viszont legalább a fórumos regisztráció előfeltétele a játékban létrehozott azonosító, és a platform is a cég fenntartása alatt van, így még ha itt is ír nekem valaki privátot, azt jelenthetem. A Discordon viszont:


Nagyon egyszerű több fiókot újra és újra létrehozni.

Pont az Elvenar játékosai a legkevésbé tudatosabb internethasználók, olvassátok el a többi fórumot, unokák és hasonlók is szóba kerülnek, és alapvető kérdéseket tesznek fel. Sajnos pont ez a csoport verhető át a legegyszerűbben. Az inno most ehhez ad egy szabad platformot.



Mert mint mondtam is a példában, ha én csak és kizárólag a barátaimmal használom, egy darab szerveren, akik amúgy is tudják ezeket az információkat rólam, akkor azzal nincs probléma. Viszont a játék most rákényszerítene arra, hogy vadidegenekkel teli szerverre csatlakozzak.

Szerk: Azt meg sem említettük, hogy azok, akik eddig regisztráció nélkül olvasták a fórumon a változásjegyzékeket, bejelentéseket, vagy a játékosok által írt segítségeket, azok most kénytelenek lesznek egy külsős platformra regisztrálni ugyanehhez.

Mindenesetre jó tudni, hogy az előző kommentemnek legalább egy részét igazoltuk. Biztosan továbbítva lett a játékosok véleménye, és véletlenül sem inkább pontonként cáfolva. Ja...

Én értem azokat a pontokat, amit féltesz, de ahogy kommunikáljuk is a Fórumot nagyon kevés ember használja, szeretnénk továbbra is nagyon közösséget megfogni egy új platformmal, ez most a Discord lesz.
A Fórum a következő hónapokban ugyanúgy itt marad és használni lehet.
A Discord nekünk is új, mint a játékosoknak is, ez volt az első hetünk ezen a platformon ilyen céllal használva, folyamatosan tanulunk belőle.

Ha valami hiányzik onnan, ami itt meg van azt írjátok le nekünk és megpróbáljuk ott is létrehozni. :)

Van aki örül a változtatásoknak, van aki nem, ez sajnos mindig így van, hiszen minden döntésnek két oldala van, én csak bízom abban, hogy ez a jó döntés, természetesen bármelyik oldal is a helyes, majd csak az idő fogja igazolni. :)
 
Ha valami hiányzik onnan, ami itt meg van azt írjátok le nekünk és megpróbáljuk ott is létrehozni. :)
2 kommentben is megtettem (néhány játékos lájkolta, tehát gondolom egyetértenek vele), egyikre sem kaptam egy annyira megnyugtató választ, hogy "köszi, hogy jelezted az aggályaid, megnézzük, mit tehetünk, hogy a veled hasonló véleményen lévő játékosok nézőpontjait is figyelembe véve formáljuk a közösségi platformjaink".

Helyette viszont kaptam az Elvenar Csapattól (és a csapat tagjai által lájkolva) lekezelő "nincs igazad" válaszokat.

Mondjuk erre tényleg felesleges a fórum. ;)

@Simple, valószínűleg tudod, tisztában vagyok vele, mennyire kétélű a munkátok. Nem rosszat akarunk, hanem próbálunk rávilágítani arra, hogy nem minden arany, ami fénylik. Kb 5 évvel ezelőtt az általam leírt indokokkal utasította el Social Media management az ötletet. Namost azok az indokok a mai napig érvényesek. Akkor valami csak nem kerek...

De tekintsük inkább költőinek a kommentem...
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Helyette viszont kaptam az Elvenar Csapattól (és a csapat tagjai által lájkolva) lekezelő "nincs igazad" válaszokat.

Engedd meg nekünk kérlek, hogy éljünk azzal a lehetőséggel amivel ti is, hogy ha valaki valamit leír és egyetértünk vele - függetlenül attól, hogy csapattag e vagy sem -, mi is lájkolhassuk. :) Cyklon arra szeretett volna rávilágítani, hogy a moderálási eszköztárunk egy eszköztár, nem pedig fegyver. Ha szükséges szerkesztünk (lásd kicsit fentebb), ha szükséges moderálunk, ami az esetek többségében (egy) figyelmeztetésből áll. Ha valaki úgy érzi, hogy számára sértő vagy személyes az, amit neki címeznek, akkor arra alternatív lehetőségek állnak rendelkezésre, hogy jelezzék a játékosok. Lehet például írni nekünk Privát üzenetet, vagy a Szerkesztés gomb mellett van a Jelentés gomb. Bármelyiket is válassza a játékos, részletesen vagy tömören megfogalmazhatja, hogy számára mi az, ami nem illik oda. Mind a 2 lehetőség esetében kivizsgáljuk a dolgot, nem hagyjuk figyelmen kívül. Semmi lekezelő nem volt abban, ami Cyklon leírt. Mivé lenne a világ, ha minden olyan játékost fizikailag is moderálnánk, aki nem érdemli meg, hogy részese legyen ennek a közösségnek? :)
 
Engedd meg nekünk kérlek, hogy éljünk azzal a lehetőséggel amivel ti is, hogy ha valaki valamit leír és egyetértünk vele - függetlenül attól, hogy csapattag e vagy sem -, mi is lájkolhassuk.
Lehet félreérthető voltam, ezért elnézésed kérem. Természetesen nem azzal van gond, hogy lájkoltok egy bejegyzést. Mindössze arra reagáltam, hogy a csapattól érkező kommentet csak a csapat tagjai lájkolták, míg azt, amiben a problémát leírom, azt több játékos is.

Mivé lenne a világ, ha minden olyan játékost fizikailag is moderálnánk, aki nem érdemli meg, hogy részese legyen ennek a közösségnek? :)
Miért, van olyan játékos, aki nem érdemli meg, hogy játsszon? Vagy arra gondolsz, hogy ha valaki olyan mennyiségű szabályt szeg, hogy azzal már zavar, zaklat másokat, folyamatosan bajt okoz, akkor azt nem moderáljátok? Hát jó, ti tudjátok... :)
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Lehet félreérthető voltam, ezért elnézésed kérem. Természetesen nem azzal van gond, hogy lájkoltok egy bejegyzést. Mindössze arra reagáltam, hogy a csapattól érkező kommentet csak a csapat tagjai lájkolták, míg azt, amiben a problémát leírom, azt több játékos is.

Én nem haragszom. :) Viszont azt tudnod kell, hogy ezt a döntést nem mi hoztuk meg, és nem is a CM a felelős érte. Ez a dolog nemzetközi szinten érint minden játékost. Ezért is írta Simple, hogy:

Van aki örül a változtatásoknak, van aki nem, ez sajnos mindig így van, hiszen minden döntésnek két oldala van, én csak bízom abban, hogy ez a jó döntés, természetesen bármelyik oldal is a helyes, majd csak az idő fogja igazolni.


Miért, van olyan játékos, aki nem érdemli meg, hogy játsszon?
Igen, biztos van olyan, de pálcát törni mások felett sokkal könnyebb, mint megindokolni a miértjét ;)

Vagy arra gondolsz, hogy ha valaki olyan mennyiségű szabályt szeg, hogy azzal már zavar, zaklat másokat, folyamatosan bajt okoz, akkor azt nem moderáljátok?
A fizikai vagy szóbeli moderálás egy olyan folyamat, ami egyik félnek sem jó. Nekünk azért, mert nem szívesen tesszük, neki pedig azért, mert (bizonyára) kellemetlen. :) Tudod, az a tipikus "meghúzta a hajam, én visszahúzom". Ki jön ki belőle jól? Senki. :)
 

Susanh

Erős harcos
Én csak handmade termékeket árulok komment olvasóknak!

{\__/}
( • . •)
/ >:alapanyag:
▪Fafigurák :deszka:- 50:gyémánt:
▪Nyakék pink drágakővel :drágakő:-150:gyémánt:
▪Handmade táska selyemből :selyem: - 80:gyémánt:
 
Segítsen valaki az event-tel kapcsolatban legyen oly kedves... Miért van akadályozva a haladás? Már harmadszor zárolják a következő feladatomat és nem értem miért. Ez már csak azért is bosszantó, mert mostanában egy eventet sem sikerült végigvinnem. Ez a mostani úgy néz ki végre összejönne, de állandóan meg vagyok állítva.
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Segítsen valaki az event-tel kapcsolatban legyen oly kedves... Miért van akadályozva a haladás? Már harmadszor zárolják a következő feladatomat és nem értem miért. Ez már csak azért is bosszantó, mert mostanában egy eventet sem sikerült végigvinnem. Ez a mostani úgy néz ki végre összejönne, de állandóan meg vagyok állítva.

Szia, Szundai. :)

A fejlesztő csapat által meghozott döntés alapján a feladatsort nem lehet - akár pár nap alatt is - teljesen megoldani - az esemény befejezése előtt -. Nagyjából 85% teljesítés esetén/után egy lakat jelenik meg, "A következő küldetés zárolva van" üzenettel. Ez azt jelenti, hogy csak másnap tudjuk teljesíteni. Ha eljön a másnap és teljesítettük, akkor ismételten megjelenik a lakat. Ez a jelenség az esemény utolsó napjáig elkísér minket.

A döntés amiatt hozódott meg, mert sok játékos néhány nap alatt teljesítette az összes küldetést, utána pedig nem maradt nekik semmi, csak a napi belépést biztosított fizetőeszköz illetve amit a város körül lehetett összeszedni. A lényeg, hogy biztosítva legyen az, hogy az utolsó napon is lehessen fizetőeszközt szerezni "nagyobb tételben" :)
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Segítsen valaki az event-tel kapcsolatban legyen oly kedves... Miért van akadályozva a haladás? Már harmadszor zárolják a következő feladatomat és nem értem miért. Ez már csak azért is bosszantó, mert mostanában egy eventet sem sikerült végigvinnem. Ez a mostani úgy néz ki végre összejönne, de állandóan meg vagyok állítva.
Egyszerűbben fogalmazva, nincs gond. Innentől napi egy feladat van, de minden napra jut egy. Ha minden nap itt vagy és azt az egyet megcsinálod akkor készen leszel.
Kis javítás az előttem szólóhoz. Van aki az első napon eléri a zárlatot, mert rá van készülve, neki nyilván nem 85 a %.
A döntéshozó valódi indokait nem ismerhetjük. Szerény véleményem szerint, a halmozható nyeremények "problémája" miatt/ellen lett kitalálva ez a megoldás.
 

Zaron

Felderítő
A döntés amiatt hozódott meg, mert sok játékos néhány nap alatt teljesítette az összes küldetést, utána pedig nem maradt nekik semmi, csak a napi belépést biztosított fizetőeszköz illetve amit a város körül lehetett összeszedni. A lényeg, hogy biztosítva legyen az, hogy az utolsó napon is lehessen fizetőeszközt szerezni "nagyobb tételben" :)
Azért ez így nem magyarázat. Az, hogy néhány nap alatt teljesíti valaki az összes küldetést, még nem jelenti azt, hogy el is költi a fizetőeszközt. Van/volt rá példa, hogy a kellő időben a neki megfelelő ajánlatot kivárva szerzett pontokat vagy jutalmakat, ligabesorolást. Vagyis a végeredmény ugyanaz. :)
 

Kira7

Veterán
A döntéshozó valódi indokait nem ismerhetjük. Szerény véleményem szerint, a halmozható nyeremények "problémája" miatt/ellen lett kitalálva ez a megoldás.
Az ellen a véges feladat sort hozták be.... a halmozódások akkor voltak jobban jellemzőek mikor még végtelen feladat sor volt.> erre hozták be a véges feladat sort> majd abban teljesen igaza van Anerilin -nek elég sokan panaszkodtak a fórumon hogy 1-2 nap alatt megcsinálták > majd jöttek a lakatos véges feladat sorok és azok maradtak mostanáig> ezzel is arra mennek hogy naponta lépjél be > attól hogy véges a feladat sor így is van hozzá lehetőséged sok eventnél hogy szerez belőle többet , csak most vagy sok-sok szerencse kell hozzá vagy sokat kell rá költened:)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
@Simple, valószínűleg tudod, tisztában vagyok vele, mennyire kétélű a munkátok. Nem rosszat akarunk, hanem próbálunk rávilágítani arra, hogy nem minden arany, ami fénylik. Kb 5 évvel ezelőtt az általam leírt indokokkal utasította el Social Media management az ötletet. Namost azok az indokok a mai napig érvényesek. Akkor valami csak nem kerek...

Az, hogy mi volt itt 5 éve az lássul be már elég régi visszatekintés a másik pedig az, hogy én 3 éve érkeztem, így arról tudok nyilatkozni amit látok.
Tegyük tisztába, mert látom, hogy nem mindenkinél evidens az, hogy ez nem a mi döntésünk volt, hanem a központi csapaté. Mi annyit tudunk tenni, amit szerintem elég jól meg is tettünk, hogy:
1. Megharcoltunk azért, hogy legyen magyar része a Discord szervernek, ha megnézed vannak olyan országok, akik nem kaptak helyet, csak angol alternatíva van.
2. A lehető legjobban igyekszünk, mind a játékosok, mind a csapattagok véleményei alapján megszervezni azt a felüleletet. (Avval, hogy nem jó és nem tetszik sajnos nem tudunk mit kezdeni, abban tudsz segíteni, hogy hogyan lehetne jobb és ezt leírod, az hogy nekem nem tetszik, mert csak avval sajnos nem tudunk jelen pillanatban mit kezdeni, természetesen továbbítottuk, illetve volt erről beszélgetés, hogy negatív hangok is lesznek a változások miatt, de ez mindig is így van/volt/lesz.)

Az akivel te 5 éve beszéltél (nem tudom ki lehetett), de azóta a teljes belső csapat 60-70% megváltozott. Ahogy a többi játék is a Discord felé indult el, mind az InnoGames-nél, mind a játékiparban, úgy tűnik, hogy ez eljutott most hozzánk is. 5 évvel ezelőtt teljesen máshogy nézett ki a Fórum, ha belegondolsz 5 éve pl. nem volt még igazán Tiktok, egy táncolós platform volt, így lehet azt mondtad, hogy ennek semmi értelme, mára a legnagyobb közösségi médiás felület, főleg a fiatalok körében, akik otthagyták a Facebookot, amit megint nem gondoltunk anno, hogy lehetséges lenne. :)

Én nem akarlak semmiről meggyőzni, értem a problémádat, de jelenleg úgy tűnik, hogy a Discord lesz a Fórum utódja és ezt szeretnénk a lehető legjobban megvalósítani ott, miközben a közösség ezen részét növelni.


Azért ez így nem magyarázat. Az, hogy néhány nap alatt teljesíti valaki az összes küldetést, még nem jelenti azt, hogy el is költi a fizetőeszközt. Van/volt rá példa, hogy a kellő időben a neki megfelelő ajánlatot kivárva szerzett pontokat vagy jutalmakat, ligabesorolást. Vagyis a végeredmény ugyanaz. :)
A hivatalos magyarázat az, amit Anerilin leírt, illetve az kiegészítve egyfajta motivációt adni a játékosoknak, hogy minden nap lépjenek be és teljesítsenek egy darab küldetést.
 

Zaron

Felderítő
A hivatalos magyarázat az, amit Anerilin leírt, illetve az kiegészítve egyfajta motivációt adni a játékosoknak, hogy minden nap lépjenek be és teljesítsenek egy darab küldetést.
Értettem én, hogy ez a hivatalos magyarázat. Van, akit ez talán motiválhat, a többséget valószínűleg nem. (Hogy ki hogyan osztja be az idejét, nem csak motivációfüggő.)
 
Fent