• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Értettem én, hogy ez a hivatalos magyarázat. Van, akit ez talán motiválhat, a többséget valószínűleg nem. (Hogy ki hogyan osztja be az idejét, nem csak motivációfüggő.)

A kérdés az volt, hogy miért így van; én is, illetve Anerilin erre a kérdésre válaszolt. :)
 
Szia, Szundai. :)

A fejlesztő csapat által meghozott döntés alapján a feladatsort nem lehet - akár pár nap alatt is - teljesen megoldani - az esemény befejezése előtt -. Nagyjából 85% teljesítés esetén/után egy lakat jelenik meg, "A következő küldetés zárolva van" üzenettel. Ez azt jelenti, hogy csak másnap tudjuk teljesíteni. Ha eljön a másnap és teljesítettük, akkor ismételten megjelenik a lakat. Ez a jelenség az esemény utolsó napjáig elkísér minket.

A döntés amiatt hozódott meg, mert sok játékos néhány nap alatt teljesítette az összes küldetést, utána pedig nem maradt nekik semmi, csak a napi belépést biztosított fizetőeszköz illetve amit a város körül lehetett összeszedni. A lényeg, hogy biztosítva legyen az, hogy az utolsó napon is lehessen fizetőeszközt szerezni "nagyobb tételben" :)
Köszönöm a választ, érthető (valamennyire) de én nem az a játékos vagyok aki pár nap alatt lezavarna egy ilyen eventet, sőt. Minél nagyobb szinten vagyok, annál nehezebb feladatok állítanak meg akár napokra. Hiszen egy-egy technológia vagy felderítés nem megy pikk pakk. Mázli is kell hozzá, épp hogy jön ki a lépés. Ezért is örültem annak, hogy most talán... és persze igyekeztem elődolgozni. Pláne azért mert már csak egyetlen feladatom lenne és nem biztos, hogy holnap gép közelébe tudok kerülni, akkor pedig buktam az utolsó jutalmat :( Csak ezért szomorkodtam.
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönöm a választ, érthető (valamennyire) de én nem az a játékos vagyok aki pár nap alatt lezavarna egy ilyen eventet, sőt. Minél nagyobb szinten vagyok, annál nehezebb feladatok állítanak meg akár napokra. Hiszen egy-egy technológia vagy felderítés nem megy pikk pakk. Mázli is kell hozzá, épp hogy jön ki a lépés. Ezért is örültem annak, hogy most talán... és persze igyekeztem elődolgozni. Pláne azért mert már csak egyetlen feladatom lenne és nem biztos, hogy holnap gép közelébe tudok kerülni, akkor pedig buktam az utolsó jutalmat :( Csak ezért szomorkodtam.

Megértem, hogy kicsit (vagy nagyon) bosszant ez a dolog, de sajnos a tapasztalatok az mutatják/mutatták, hogy a játéksok többsége (akár magasabb szinten is), gyorsan végig szalad a feladatokon. Akik aktívan tornyoznak, azok rengeteg gyorsítót tudnak felhalmozni és felhasználni. A bajnoki tartományos feladatok sem okoznak gondot azok számára. akik több ezer pontot teljesítenek. Ezzel nem biztos, hogy előnyt építenek ki, de ha már az elején megoldják a feladatok döntő többségét, akkor az, ami hátra van, kényelmesebben lehet megoldani, mert tudják, hogy csak 1 db/nap. Illetve az is ott van, amit írtam - és amit a többi játékos is irt. Minden esetre drukkolok, hogy sikerüljön a legtöbbet kihozni az Eseményből. :)
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok!
Segítséget kérnék, miért nem tudom a várostervezőben rácson kívül letenni az épületeket? Mi lehet a gond?
Szia. Ha a képen látható (piros X-el jelölt) sötétebb rácsos részre gondolsz, akkor azt fel kell oldanod. Megvásárolhatod gyémántért, kikutathatod a Techfán vagy tartománybővítéssel feloldhatod.

1695650963568.png
 

kakukkfioka

Újonc
Szia. Ha a képen látható (piros X-el jelölt) sötétebb rácsos részre gondolsz, akkor azt fel kell oldanod. Megvásárolhatod gyémántért, kikutathatod a Techfán vagy tartománybővítéssel feloldhatod.

4361 bővítmény megtekintése
Köszi, de nem erre gondoltam. A városomat szeretném átrendezni a várostervezővel és ott nem tudom "kirakni" az épületeket. Régebben ezzel nem volt gond, hisz azért várostervező.
 

Mihaszna

Veterán
Tulajdonképpen erre a részére gondoltam, hogy most már átláthatóbb lesz, hogy hol és mennyi szabad hely van a városunkban. :) Szerintem a 3. legjobb dolog a játékban.

Névtelen.jpg
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Jópofa hogy megmutatja magát az üres terület.
A kérdés az volt hogy az épületet félre tenni nem lehet az eventstat rendezőjében. És azt itt sem lehet.
Én nagyon régen rendeztem az eventstatos segítséggel a városom, nem emlékszem hogy régen ki lehetett tenni, de elhiszem ha azt mondjátok.
Én ha helyet akartam régebben ott csinálni hogy szabadabban pakolásszak, akkor az utakat vettem le(töröltem), meg olyan épületeket amiket a végén könnyen visszatehettem, és a méretei adottak voltak. És a végén mindig összeállt a kép.
Manapság inkább a városomban tetrixezek úgy izgalmasabb, meg nehezebb, már haladó szint! :D
 
Üdvözlet! Egy kis segítséget kérnék. A XIX fejezet legvégén vagyok, egy bizonyos "Végső anyag" szükséges a továbblépéshez, de fogalmam sincs honnan tudnám beszerezni. Azt hittem, ha 4-re fejlesztem az erődöt az adja majd meg, de nem találok semmi hasonlót. Mi a teendőm?
 

Deleted User - 373998

Vendég
Üdvözlet! Egy kis segítséget kérnék. A XIX fejezet legvégén vagyok, egy bizonyos "Végső anyag" szükséges a továbblépéshez, de fogalmam sincs honnan tudnám beszerezni. Azt hittem, ha 4-re fejlesztem az erődöt az adja majd meg, de nem találok semmi hasonlót. Mi a teendő.
Szia!
Végső Anyag - Csak akkor szerezhető, ha eladod a 4-es szintű Bosszú Erődjét.
 

Fire Dragon

Újonc
Tiszteletem.

Segítséget szeretnék kérni a külföldi elvenáros oldalakkal kapcsolatban. Pc-t váltottam így nincsen meg a webcíme annak az oldalnak amit kedveltem. Olyasmi, mint az elvenar wiki, de sokkal többet tud a játékkal kapcsolatban. Ötleteket is ír és részletesebben taglal. Ha jól emlékszem angol nyelvű.

Előre is köszönöm.

További Kellemes Ünnepeket.
 
Fent