• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Herannin

Erős harcos
Ha épp olyan hetem van, hogy szombaton kezdem a bajnokit és még nincs lent egyetlen bónuszos épület se, meg a főnixet se etetem, akkor a torony utolsó szintjein néha van olyan sereg, amit nehéz leharcolni. Ilyenkor tényleg jól jön a kő. Viszont a torony legfelső szintjein már 1 kő sem mindig biztos, mert ott már annyi féle nyersiből kell választani, hogy nagyon nagy a szerencse faktor és 1 kő már nem biztos hogy elég. Csak akkor érdemes használni ha már tuti csak az az 1 hiányzik.
 

sleeky41

Veterán
Köszi! Remélem mielőbb lesznek statok is. :)

Kevésbé jó hírnek íme egy új event bigyóelköltési módszer. Majd szóljon, aki érti, hogy ez mitől lesz élmény a brutál nyűg helyett... :(

Én már írtam a csapatnak róla :D hát hogy is mondjam akinek jók az idegei azok kezdjék el a többiek egy üveg pálinkával :)))) én nem iszok de mikor megláttam mi lesz mondtam veszek valami ütőset és utána kezdhetjük ;)

Ennek a játéknak a logikájának alapján fog működni, próbáld ki csak annyi hogy tárgyak helyett itt számok vannak

Remélem nyugodt vagy mert nem biztos hogy a végén is az leszel :)

Játék menete:
Azonos számokat lehet egymásra húzni, vagyis ha van 2 db 2 - es akkor ha egymásra húzod őket 4 - es lesz belőlük. Megnézed van e már 4 - es és ha igen van az is 2 db akkor egymásra húzod őket és lesz 8 - as belőlük. Es így tovább ..... Szóval jó szórakozás.
 
Utoljára szerkesztve:

Natty

Felderítő
Én már írtam a csapatnak róla :D hát hogy is mondjam akinek jók az idegei azok kezdjék el a többiek egy üveg pálinkával :)))) én nem iszok de mikor megláttam mi lesz mondtam veszek valami ütőset és utána kezdhetjük ;)

Ennek a játéknak a logikájának alapján fog működni, próbáld ki csak annyi hogy tárgyak helyett itt számok vannak

Remélem nyugodt vagy mert nem biztos hogy a végén is az leszel :)

Játék menete:
Azonos számokat lehet egymásra húzni, vagyis ha van 2 db 2 - es akkor ha egymásra húzod őket 4 - es lesz belőlük. Megnézed van e már 4 - es és ha igen van az is 2 db akkor egymásra húzod őket és lesz 8 - as belőlük. Es így tovább ..... Szóval jó szórakozás.
Sajnos csak az egyforma értékűeket tudod majd egymásra húzni, pl: 2 db egyes szintűből lesz 2-es, és 2 db 2-es szintűből 3-as szintű, stb. nagy körültekintés kell majd hozzá, ez tény:)
 

Mihaszna

Veterán
Én azt mondom, kell egy ilyen is. :) Inkább ez, mint az "itt a piros, hol a piros". Igaz, (ez is) szerencsefüggő, hogy milyen szimbólumokat kapunk, de ha azt vesszük, az első olyan Event, ahol ha napi 3 alkalommal nézel be a városodba és összeszeded a város körül a törpezsetonokat, akkor tudsz is kezdeni vele valamit, nem kell várnod a holnapra, hogy megoldj 1 db feladatot, ha már zárolva vagy.

Csak a mihez képest: Az előző eventeken aki már végzett a feladatsorral és csak a napi maradt neki + a belépési bónusz + a város körüli cucc, az kb. 2 körre volt elegendő (2 ládanyitás, térképes lépés, ilyen csikóhal karikán való átúszás stb. (ha csak nem nyert + bigyót) Ebben a játékban
4 zseton = 1 forgatás.

A Kupacos bástya - amit a játék elején lehet megvásárolni - valószínűleg most többet ér, mint ezelőtt (gondolom én).
Napi szinten 3 alkalommal való város látogatás, alkalmanként (legalább) 6 zseton (ez összesen 18), ehhez hozzámegy a Kupacos B. (+1 zseton/zseton), vagyis 36 törpe zs./nap/ (és ez, csak a látogatásokból adódik össze). Ehhez megy még a napi feladat, illetve a napi belépési bónusz. A szerencsekártyákból is lehet nyerni 75 és 100 zsetont, plusz a legértékesebb kirakódarabokat. (a szerencsekártyákat a jobb oldalon található feladatok elvégzése után lehet megnyerni, ha szerencsés vagy) :)

Az pedig, hogy kirakózni kell vele, senkit ne zavarjon vagy idegesítsen, mert szerintem szórakoztató. :) Szükség van új játékmechanizmusra, hogy legyen alternatíva. A jobb oldalon lévő feladatok pedig elutasíthatóak, és (asszem) 30 percenként ad helyette másikat - aki többet tud erről, majd leírja. Nekem tetszik és bejön. Alig várom az élő kezdést. :)
 

Rikari

Veterán
Majd szóljon, aki érti, hogy ez mitől lesz élmény a brutál nyűg helyett.
Akkor most szólok. :)
Teljesen új és több funkcióval megáldott Eventre lehet számítani. Ez egy új színfolt az eddigiekhez képest. Aki eddig azt szerette, hogy csak nyomkodott, mint a veszett fene, annak ez "brutál nyűg lesz" és kevésbé fogja élvezni, mert figyelmet igényel a sikeresség. Én pont ezért kedvelem jobban, mint a "kattincs, rohanj, gyűjtsd be-fuss tovább" eventeket . Mihaszna már igen jól megvilágította a lényeget, ezért a mechanikájáról nem írnék.
Az, hogy kombinálnod kell a jobb oldalon megjelenő feladatok szerinti kívánsághoz az elemeket, amiket a gyűjthető zsetonokkal te választasz ki az alsó menüből (melyik fajta hiányzik a kért szettből), kifejezetten mókás, hogy mit tudsz belőlük összehozni. Türelmet igényel ha céllal játszol, mert a kombinációk nem jönnek össze azonnal, és az is rajtad múlik, hogy 3-4 pontos szettet raksz össze, vagy megelégszel az 1-2 jutalompontos variációkkal. (Ne elégedj meg!) Tanácsom az, hogy inkább várd ki, amíg a magasabb jutalompontos lehetőséget tudod kirakni, mert azzal hatékonyabb leszel. A pályán begyűjtött piros drágakövekkel mendegélsz közben előre, így azt is figyelned kell, hogy mennyi pontot érő szettet raksz ki.
Jönnek még a szerencsén alapuló jutalmak is menet közben, melyek ajándékokat adnak (a legjobb esetben pont a hiányzó formát kapod a szetthez) és akkor ott vannak még a teljesítményed alapján kapott napidíjak is. Eleinte 5 zsetonnal lehetett kiváltani egy formát (arcfigura-kéziszerszám- mértani test), mára ehhez 4 is elegendő. A begyűjtendő zsetonok számának csökkentése, ahogyan Mihaszna is fogalmazott ezzel az apró könnyítéssel magasabb motivációt hozott magával. A fórumos reklamációk elérték a nekünk kedvezőbb hatást.
Összességében a nem tökéletes angol tudásommal, az elején csetlettem-botlottam, mire rájöttem a forcára. Most aranyligás (miután ebben az eventben is van ligaverseny) vagyok, és ha csak nem taszít le egy mindent eddig gyűjtögető, és csak a végén felhasználó, vagy a mindent is megvásárló (mert gyémántot költeni nem fogok), majd egyszuszra felhasználó játékos, akkor talán tudom masszívan tartani a helyzetemet. Nehezen vettem lendületet, mert a tanulópénzt megfizettem. Nektek, fórumot olvasóknak már sokkal könnyebb lesz, miután mi már felkészítünk rá benneteket. A most még kicsit "Óhébernek" tűnő leírásaink, tapasztalataink azonnal értelmet nyernek, amint belecsaptok ti is a "lecsóba".
Jó lesz ez,... majd meglátjátok! ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Ferenc99

Erős harcos
Akkor most szólok. :)
Teljesen új és több funkcióval megáldott Eventre lehet számítani. Ez egy új színfolt az eddigiekhez képest. Aki eddig azt szerette, hogy csak nyomkodott, mint a veszett fene, annak ez "brutál nyűg lesz" és kevésbé fogja élvezni, mert figyelmet igényel a sikeresség. Én pont ezért kedvelem jobban, mint a "kattincs, rohanj, gyűjtsd be-fuss tovább" eventeket . Mihaszna már igen jól megvilágította a lényeget, ezért a mechanikájáról nem írnék.
Az, hogy kombinálnod kell a jobb oldalon megjelenő feladatok szerinti kívánsághoz az elemeket, amiket a gyűjthető zsetonokkal te választasz ki az alsó menüből (melyik fajta hiányzik a kért szettből), kifejezetten mókás, hogy mit tudsz belőlük összehozni. Türelmet igényel ha céllal játszol, mert a kombinációk nem jönnek össze azonnal, és az is rajtad múlik, hogy 3-4 pontos szettet raksz össze, vagy megelégszel az 1-2 jutalompontos variációkkal. (Ne elégedj meg!) Tanácsom az, hogy inkább várd ki, amíg a magasabb jutalompontos lehetőséget tudod kirakni, mert azzal hatékonyabb leszel. A pályán begyűjtütt piros drágakövekkel mendegélsz közben előre, így azt is figyelned kell, hogy mennyi pontot érő szettet raksz ki.
Jönnek még a szerencsén alapuló jutalmak is menet közben, melyek ajándékokat adnak (szerencsésebb esetben pont a hiányzó formát kapod a szetthez) és akkor ott vannak még a teljesítményed alapján kapott napidíjak is. Eleinte 5 zsetonnal lehetett kiváltani egy formát (arcfigura-kéziszerszám- mértani test), mára ehhez 4 is elegendő. A begyűjtendő zsetonok számának csökkentése, ahogyan Mihaszna is fogalmazott ezzel az apró könnyítéssel magasabb mitovációt hozott magával. A fórumos reklamációk elérték a nekünk kedvezőbb hatást.
Összességében a nem tökéletes angol tudásommal, az elején csetlettem-botlottam, mire rájöttem a forcára. Most aranyligás (miután ebben az eventben is van ligaverseny) vagyok, és ha csak nem taszít le egy mindent eddig gyűjtögető, és csak a végén felhasználó, vagy a mindent is megvásárló (mert gyémántot költeni nem fogok), majd egyszuszra felhasználó játékos, akkor talán tudom masszívan tartani a helyzetemet. Nehezen vettem lendületet, mert a tanulópénzt megfizettem. Nektek, fórumot olvasóknak már sokkal könnyebb lesz, miután mi már felkészítünk rá benneteket. A most még kicsit "Óhébernek" tűnő leírásaink, tapasztalataink azonnal értelmet nyernek, amint belecsaptok ti is a "lecsóba".
Jó lesz ez,... majd meglátjátok! ;)
Remélem ez csak a béna szettes épületeknél lesz használatos és a szintezhetőknél nem teszik tönkre a játékot .
 

Deathfolk

Veterán
Akkor most szólok. :)
Teljesen új és több funkcióval megáldott Eventre lehet számítani....
Ugyan én még csak képeken láttam ezt a rendszert, és olvasom a béta fórumot, de azok alapján amit eddig tudok ez katasztrofálisan ..... Bár nem is tudom min csodálkozok mikor kb 2 éve folyamatosan csak elrontják a játékot... Ez 1 városépítős harcos játék, semmi keresnivalója benne ilyen hülye minijátékoknak, azért játszok ezzel a játékkal mert szeretem a városépítős játékokat, nem pedig azért mert ilyen gagyi minijátékkal akarok játszani, aki ilyenre vágyik az tölthet le 1000 féle kimondottan ilyen összepárosítgató idióta minijátékokat... komolyan mi lesz a következő, pasziánsz, puzzle, vagy tetris, szúdoku, esetleg szókirakó stb... komolyan mintha letöltene az ember 1 autó versenyes játokat aztán az eventen nem versenyezni kéne hanem szókirakózni... hogy lehet ekkora baromságokat kitalálni és tönkre tenni az eredeti játékot?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
Én most nem értelek benneteket Deathfolk, aki csak képeken láttad eddig ezt az Eventet, és Ferenc99 akinek csak reményei vannak vele kapcsolatban. Gyakorlatban egyikőtök sem ismeri, de már utálja, baromságnak tartja. Szerencsére nem ti fogjátok eldönteni, hogy a "nagy" játékon belül bárki is részt kíván-e venni az ilyen néhány napig tartó plusz kihívásokban. Legfeljebb ti kihagyjátok, de addig fullnegatív véleménnyel illetni valamit, amíg bele sem kóstoltatok, csak ködszurkálás, és hangulatbombák dobálása. A "béna" szettes említéseddel sem értek egyet Ferenc99, mert nálam pl. két nagy szett is van a városomban. Szeretem őket, és bármilyen faj jelenik meg, még akkor is ragaszkodok hozzájuk, ha kevés a hely (folyamatosan fejlesztem őket a faj adta szint lehetőségével). Amit adnak összességében az fontos nekem.
Én szívesen pasziánszozok, és szókirakózok is, ha éppen azt dobja az Event, mert ha már itt vagyok, akkor játszom a játék öröméért (hasznosidő), nem mellesleg mindig kapok olyan ajándékot is, aminek kifejezetten tudok örülni. Elvenarban, ne feledjétek, hogy mindig, minden jó valamire.
Csak pozitívan gyerekek, az eddig még sosem fájt senkinek.;)
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Kíváncsi vagyok milyen lesz. Nekem az eddigi eventek közül is a ködös erdő , vagy az ásatás típusú jobban tetszett, mert nem szimpla nyomkodás volt, hanem azért ha csak minimálisan is, de kellett gondolkozni, hogy milyen eszközt használjon az ember.
Mostanában az eventes evolúciós épületek egyébként sem valami erősek (1-2 kivétellel), úgyhogy senkit nem ér kár ha nem úgy sikerül.
 

Laci0212

Erős harcos
Én most nem értelek benneteket Deathfolk, aki csak képeken láttad eddig ezt az Eventet, és Laci akinek csak reményei vannak vele kapcsolatban. Gyakorlatban egyikőtök sem ismeri, de már utálja, baromságnak tartja. Szerencsére nem ti fogjátok eldönteni, hogy a "nagy" játékon belül bárki is részt kíván-e venni az ilyen néhány napig tartó plusz kihívásokban. Legfeljebb ti kihagyjátok, de addig fullnegatív véleménnyel illetni valamit, amíg bele sem kóstoltatok, csak ködszurkálás, és hangulatbombák dobálása. A "béna" szettes említéseddel sem értek egyet Laci, mert nálam pl. két nagy szett is van a városomban. Szeretem őket, és bármilyen faj jelenik meg, még akkor is ragaszkodok hozzájuk, ha kevés a hely (folyamatosan fejlesztem őket a faj adta szint lehetőségével). Amit adnak összességében az fontos nekem.
Én szívesen pasziánszozok, és szókirakózok is, ha éppen azt dobja az Event, mert ha már itt vagyok, akkor játszom a játék öröméért (hasznosidő), nem mellesleg mindig kapok olyan ajándékot is, aminek kifejezetten tudok örülni. Elvenarban, ne feledjétek, hogy mindig, minden jó valamire.
Csak pozitívan gyerekek, az eddig még sosem fájt senkinek.;)
Szia
Nem egészen vagyok képben, hogy miért említettél meg.
 

Rikari

Veterán
Szia
Nem egészen vagyok képben, hogy miért említettél meg.
Ferenc99-nek üzentem és hogy miért te jöttél a képbe nálam, azt igazán nem tudom. Elnézést kérek Laci, javítottam a bejegyzésemet, de így legalább tudom, és köszönöm, hogy olvastad, amit írtam. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Ferenc99

Erős harcos
Ferenc99-nek üzentem és hogy miért te jöttél a képbe nálam, azt igazán nem tudom. Elnézést kérek Laci, javítottam a bejegyzésemet, de így legalább tudom, és köszönöm, hogy olvastad, amit írtam. :)
Jól van na .
A zarándokos szett mit termel neked? Ha volna időd leírni megköszönném, de ha nem akkor se baj , a másik szettedet elismerem az tényleg jó .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
A zarándokos szett mit termel neked
A Zarándok Kastély nekem ad: 17.400 lakost, 23.610 kultit, 14.500 deszkát, 12.200 acélt, 14.500 márványt, 17.100 manát, és 1 Katalizátort. Az anyagoktól mindent 24 óránként. A termemléseim nem indokolnak ilyen szettet. Szinte minden eventben az alapanyagok leszedése önmagában teljesíti egy feladat részét, többször is és pont akkor, amikor még legalább 3 órát várnom kellene a normál manus aratásokra. Kalandban önmagában hoz egy aratással két jelvényt.
Efelett nekem tetszik és nálam ez is döntő lehet, ha valamit leteszek. Amikor elmegy a játék már a célirányosság felé és elveszni látom az esztétikum oldalát, akkor jön ez a belső lázadás, és engedek az álmodozásnak, az egyéni szabadság megvalósulásának. Ilyenkor nem agyalok azon, hogy nincsen hely, és hogy ide simán elférne még akár egy Fegyvertár, vagy bármi, ami ranglistapontot növel. Ami megtetszik, és sikerül megszereznem, azt látni szeretném a városomban.
 

Csatolmányok

  • 2022-07-20 05 39 51.jpg
    2022-07-20 05 39 51.jpg
    95,8 KB · Megtekintések: 3
Utoljára szerkesztve:

Ferenc99

Erős harcos
A Zarándok Kastély nekem ad: 17.400 lakost, 23.610 kultit, 14.500 deszkát, 12.200 acélt, 14.500 márványt, 17.100 manát, és 1 Katalizátort. Az anyagoktól mindent 24 óránként. A termemléseim nem indokolnak ilyen szettet. Szinte minden eventben az alapanyagok leszedése önmagában teljesíti egy feladat részét, többször is és pont akkor, amikor még legalább 3 órát várnom kellene a normál manus aratásokra.
Efelett nekem tetszik és nálam ez is döntő lehet, ha valamit leteszek. Amikor elmegy a játék már a célirányosság felé és elveszni látom az esztétikum oldalát, akkor jön ez a belső lázadás, és engedek az álmodozásnak, az egyéni szabadság megvalósulásának. Ilyenkor nem agyalok azon, hogy nincsen hely, és hogy ide simán elférne még akár egy Fegyvertár, vagy bármi, ami ranglistapontot növel. Ami megtetszik, és sikerül megszereznem, azt látni szeretném a városomban.
Köszönöm , hogy írtál bővebben . Egyetértek kell a városba olyan ami tetszik .
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni; átléptem a "Varázslók és Sárkányok" részbe, de - állandó - helyhiánnyal küszködök, ezért nem tudom lerakni a Bölcsesség terét és a hozzá kapcsolódó épületeket... az előzőekből következően jól gondolom, hogy az Erdei Tisztást egyelőre tartsam meg, de a hozzá kapcsolódó Erdei Gyártósort, márvány-, acél- és deszkafeldolgozó-helyeket eladhatom?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! ;)

Szép napot és jó játékot mindenkinek!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
állandó - helyhiánnyal küszködök,
Szia Catland!

A legfontosabb oka a helyhiányodnak, hogy van 5 db nem bónuszos (deszka ) manud felfejlesztve!
hogy az Erdei Tisztást egyelőre tartsam meg,
Nem, eladhatod. A kérdéssort (is) itt megnézheted: https://elvengems.com/quests/story-quests/guest-races
Az új fajról sok hasznos infó van a wikin, és itt is: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/a-fajokról-bővebben-varázslók-és-sárkányok.1464/

További kellemes játékot,
Niraya
 
Fent