• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Ferenc99

Erős harcos
Ötletet kérsz, hogy be tudj adni egy ötletet...? :D
Egyszerűbb, ha saját magadnál megnézed, mire van szükséged. Életerő felé pl felesleges próbálkozni, arra ott a szabadonengedett egységfejlesztés, a törp páncélkészítő, és a sokféle %-os életerő áldások is... olyat, amit etetni kell, mikor még az állateledel is tartós hiánycikk, eleve öngól.
Csak jó lenne valamit közösen kitalálni , mert olvasom az elégedetlen írásokat és gondoltam kitalálok valamit , de egy tűzfőnix szintű ötlethez kevés vagyok egyedül .
 

Mihaszna

Veterán
Nem elégedetlenkedni kell, hanem elfogadni és kihasználni azt, ami van.

,,Tétlenül te sem maradsz,
Mosolyog rád is fent a nap.
Minden reggel, ha eltűnik az éj,
Az új nap új szépséget ígér"

:)
 

Rikari

Veterán
Csak jó lenne valamit közösen kitalálni , mert olvasom az elégedetlen írásokat
Ezek az írások nem mindig átgondoltak ám. Pillanatnyi állapotok szülik őket, melyek idővel maguktól is megoldódnak, mert pl. fejlettebb lesz a panaszkodó, vagy sikerül a fórumozó társaknak a saját tapasztalataikból merítve segítséget nyújtani.
A játék összetett, és akik nem látják át teljes mértékben a mechanikáját (mit, mivel és hogyan-mi mire van hatással és mennyire), azokból szakadnak ki legtöbbször az elégedetlenség szavai. Ami a véletlenszerűségen múlik, abban meg csak a szerencse dönthet és ezt el kell tudni fogadni, még akkor is ha nem értünk vele egyet (magamat is beleértve). :p
Ötletelni, /a megfigyeléseim alapján/ technikai megoldásokban tudtunk eddig leginkább, amit igyekezett is az Inno megvalósítani / Pl. egyben termelés kiadása (fegyvertárak, műhelyek, manufaktúrák), látogatások egyszerűbbé tétele, teleportálás lehetősége, időcsökkentés használata, Bajnokságok kezelőfelülete, Térkép használatának megkönnyítése, és még biztosan van ettől több is, csak hírtelen ennyi jutott eszembe/. Ezek a megoldások mind akkor születtek, amikor már játszottam, és nekünk még nem volt hozzájuk szerencsénk a kezdetekkor.
Visszatekintve nagyon sok változáson ment már át a játékunk, melyek mind a mi előnyünket szolgálták, akár a kevesebb kattogtatással, vagy menük elérésének gyorsításával. Ezeket csak az tudja értékelni, akinek van összehasonlítási alapja.
Én elégedett vagyok általában szinte mindennel, csak a randomitás beállításán finomítanék, de ott korszakalkotóan. (Ez most itt nem ötlet, csak a szerény véleményem, ami még mindig nem változott, mert nem javítottak rajta, pedig már sokszor felmerült különböző formákban ez az igény.)
Több olyan elem tartalmazza ezt (Torony, Varázsakadémia, Gyűjtőláda, Eventekbe épített elemek), ahol a %-ban megjelenő nyeremények közötti választhatóságot preferálnám, és nem a "gépilottót". Ha már odáig eljutottam, mert bőven tettem azért, hogy lehetőségem legyen Pl. ládanyitásra, akkor hagyják meg nekem azt a luxust, hogy én válasszak abból, amit felkínálnak a nyereménylistában, mely mellőzi a "gagyit".
Számomra ez sokkal magasabb motivációt hordozna magában, mint ahogyan a jelenlegi rendszer működik. A szórás így is biztosan megvalósul, mert mindenkinek másra van szüksége. Elismerem, hogy hordozhat magában a szabad játékosi döntés némi felborulást is, de aki nem játszik, az nem is nyer. A virágketrecekkel már körbekeríthetem a városomat, és milyen rengeteg katalizátor kellett hozzájuk? (Nem kell erre válaszolni) :rolleyes: No mi ez ha nem felborulás? Olyan mértékű áránytalanság, hogy az már kiabál. :mad:
Kifejezetten javítana a játék általános morálján, ha megvalósulna a választás lehetősége, mert az önmagában egy jó érzés, hogy azt kapom amit szeretnék, és további lendületet is ad ahhoz, hogy elérjek egy következő állomásra, hogy ezzel újabb döntéshelyzetbe hozzam magam.
A játékon belüli élvezet egyik forrása a jutalmazás, és ha erre nem fordítanak nagyobb figyelmet, akkor "elszivárog, /ahogy az Inno szokott fogalmazni/, a városodból a varázslat". :(
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Ötletet kérsz, hogy be tudj adni egy ötletet...? :D
Egyszerűbb, ha saját magadnál megnézed, mire van szükséged. Életerő felé pl felesleges próbálkozni, arra ott a szabadonengedett egységfejlesztés, a törp páncélkészítő, és a sokféle %-os életerő áldások is... olyat, amit etetni kell, mikor még az állateledel is tartós hiánycikk, eleve öngól.
Igazad van. ;) :p
 

Herannin

Erős harcos
Ezek az írások nem mindig átgondoltak ám. Pillanatnyi állapotok szülik őket, melyek idővel maguktól is megoldódnak, mert pl. fejlettebb lesz a panaszkodó, vagy sikerül a fórumozó társaknak a saját tapasztalataikból merítve segítséget nyújtani.
A játék összetett, és akik nem látják át teljes mértékben a mechanikáját (mit, mivel és hogyan-mi mire van hatással és mennyire), azokból szakadnak ki legtöbbször az elégedetlenség szavai. Ami a véletlenszerűségen múlik, abban meg csak a szerencse dönthet és ezt el kell tudni fogadni, még akkor is ha nem értünk vele egyet (magamat is beleértve). :p
Ötletelni, /a megfigyeléseim alapján/ technikai megoldásokban tudtunk eddig leginkább, amit igyekezett is az Inno megvalósítani / Pl. egyben termelés kiadása (fegyvertárak, műhelyek, manufaktúrák), látogatások egyszerűbbé tétele, teleportálás lehetősége, időcsökkentés használata, Bajnokságok kezelőfelülete, Térkép használatának megkönnyítése, és még biztosan van ettől több is, csak hírtelen ennyi jutott eszembe/. Ezek a megoldások mind akkor születtek, amikor már játszottam, és nekünk még nem volt hozzájuk szerencsénk a kezdetekkor.
Visszatekintve nagyon sok változáson ment már át a játékunk, melyek mind a mi előnyünket szolgálták, akár a kevesebb kattogtatással, vagy menük elérésének gyorsításával. Ezeket csak az tudja értékelni, akinek van összehasonlítási alapja.
Én elégedett vagyok általában szinte mindennel, csak a randomitás beállításán finomítanék, de ott korszakalkotóan. (Ez most itt nem ötlet, csak a szerény véleményem, ami még mindig nem változott, mert nem javítottak rajta, pedig már sokszor felmerült különböző formákban ez az igény.)
Több olyan elem tartalmazza ezt (Torony, Varázsakadémia, Gyűjtőláda, Eventekbe épített elemek), ahol a %-ban megjelenő nyeremények közötti választhatóságot preferálnám, és nem a "gépilottót". Ha már odáig eljutottam, mert bőven tettem azért, hogy lehetőségem legyen Pl. ládanyitásra, akkor hagyják meg nekem azt a luxust, hogy én válasszak abból, amit felkínálnak a nyereménylistában, mely mellőzi a "gagyit".
Számomra ez sokkal magasabb motivációt hordozna magában, mint ahogyan a jelenlegi rendszer működik. A szórás így is biztosan megvalósul, mert mindenkinek másra van szüksége. Elismerem, hogy hordozhat magában a szabad játékosi döntés némi felborulást is, de aki nem játszik, az nem is nyer. A virágketrecekkel már körbekeríthetem a városomat, és milyen rengeteg katalizátor kellett hozzájuk? (Nem kell erre válaszolni) :rolleyes: No mi ez ha nem felborulás? Olyan mértékű áránytalanság, hogy az már kiabál. :mad:
Kifejezetten javítana a játék általános morálján, ha megvalósulna a választás lehetősége, mert az önmagában egy jó érzés, hogy azt kapom amit szeretnék, és további lendületet is ad ahhoz, hogy elérjek egy következő állomásra, hogy ezzel újabb döntéshelyzetbe hozzam magam.
A játékon belüli élvezet egyik forrása a jutalmazás, és ha erre nem fordítanak nagyobb figyelmet, akkor "elszivárog, /ahogy az Inno szokott fogalmazni/, a városodból a varázslat". :(
Szerintem az elégedetlenkedőknek azért pár szempontból lehet igazuk is. Ha valaki elkezdi átlátni a játék mechanikáját és rájön, hogy neki az eventes fejlődő épületek közül nincs tűzfőnixe, barna macija, jeges macija 10es szinten, emellett pedig az ősi csodák közül nincs 21-31 szinten a, vihar tűi, katonai monostor, sárkány apátsága, varangyok temploma, győzelmi források, repülő akadémia, D111-e és D222-je, ebben az esetben akkor ott elég frusztráló a gondolat, hogy jó hát a kövi 1 évben összeszedjük ezeket, addig meg szívás van.
 

Herannin

Erős harcos
Ötletet kérsz, hogy be tudj adni egy ötletet...? :D
Egyszerűbb, ha saját magadnál megnézed, mire van szükséged. Életerő felé pl felesleges próbálkozni, arra ott a szabadonengedett egységfejlesztés, a törp páncélkészítő, és a sokféle %-os életerő áldások is... olyat, amit etetni kell, mikor még az állateledel is tartós hiánycikk, eleve öngól.
Hát, ha ügyes vagy (jegesmaci, d111, tűzfőnix) akkor heti 2, max 3 (alkonyfőnix) eledelt használsz. Nekem már több mint 100 eledelem van, mert szinte minden héten többet gyártok, mint amennyit elhasználok. Szóval a kisállat eledel nem feltétlenül hiánycikk, csak sokan pazarolják olyasmire, amire nem kéne.
 

Herannin

Erős harcos
Én aztán nem pazarlom a kisállateledelt, és mást sem. Egyszerűen kevesebb lehetőségem van gyártani, mint neked. Nem kapjuk ezt egyformán.
Pár hónapos, féléves távlatban közelítenie kellene egy átlagos kisállat eledel dobási arányt. A 6 óránkénti újrafordulás, az napi 4 fordulás. 100 Nap alatt ez 400 újrafordulás. Nekem direkt úgy van beállítva, hogy 21 órakor új ajánlatok jönnek, így még lefekvés előtt látom és indíthatok. Így pedig hajnali 3 órakor van új ajánlat adás, tehát még azokat az ajánlatokat 5-6 órakor látom és barkácsolhatom.
Persze lehet, hogy valakinek úgy van beállítva az ajánlatok újrasorsolása, hogy pont abban a 6 órában végig alszik (23:00-5:00), mert akkor már az ajánlatok 25%-át nem látja, de ezen lehet változtatni, az újrasorsolási időt mindenki be tudja állítani 50 gyémiért, vagy korty tisztaságért.
Illetve akkor is le ha valaki nem látja minden 6 órában az új lehetőségeket persze, vagy ha egész egyszerűen nem aktív játékos, akkor lehet hogy az ajánlatok felét meg se látja. Ezzel kapcsolatban meg egy kicsit olyan érzésem van, hogy ha valaki jó akar lenni, az tesz érte, akinek meg annyira nem fontos, az meg ne panaszkodjon, ha a teljesítménye is rosszabb lesz a kevesebb befektetett energia miatt.
 

Rikari

Veterán
Szerintem az elégedetlenkedőknek azért pár szempontból lehet igazuk is. Ha valaki elkezdi átlátni a játék mechanikáját és rájön, hogy neki az eventes fejlődő épületek közül nincs tűzfőnixe, barna macija, jeges macija 10es szinten, emellett pedig az ősi csodák közül nincs 21-31 szinten a, vihar tűi, katonai monostor, sárkány apátsága, varangyok temploma, győzelmi források, repülő akadémia, D111-e és D222-je, ebben az esetben akkor ott elég frusztráló a gondolat, hogy jó hát a kövi 1 évben összeszedjük ezeket, addig meg szívás van.
Igen ha valaki 2-3 évvel később kezd el játszani, annak nyilván nincsen annyi mindene, mint egy régóta játszónak. Ezzel minden frissen csatlakozónak számolnia kell és nem elégedetlenkedni. A régi játékosok is pont ott kezdték, ahol ők (bár az újaknak rengeteg könnyítésük van már, ami nekünk nem volt) és az természetes, hogy az általad említett javak nem hullanak az ölükbe azonnal, csak mert megérkeztek. Az Inno sok mindenben ad lehetőséget a felzárkózásra, figyelemmel arra, hogy könnyítsen a kezdők nehézségein. Az nem lehetséges, hogy odacsapjunk valakihez egy 10-es Tűzfőnixet, meg 31-es Monostort, csak mert később kezdett játszani, és szegénynek rosszul megy a sora másokhoz mérten.
Egyébként nem, nem azok elégedetlenek akikről írsz, mert azok szorgalmasok és igyekeznek, miután tudják, hogy mit kell tenniük.
Nem egyre gondoltunk.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Ezzel kapcsolatban meg egy kicsit olyan érzésem van, hogy ha valaki jó akar lenni, az tesz érte, akinek meg annyira nem fontos, az meg ne panaszkodjon, ha a teljesítménye is rosszabb lesz a kevesebb befektetett energia miatt.
Sok mindent nem tehetek érte, ha egy teljes héten át Pl. 1-2 árva eledelt kapok. Van kortyolás, meg gyémihasználat is, de akkor sem ad többet. Mondom, hogy nem lehet ezt összemérni, de látom te nem hiszel nekem, és nem azon múlik, hogy ki tesz érte és ki nem. A témát részemről elengedtem, mert elég miatta a játékban időnként szenvednem, nemhogy még itt hadakozzak is miatta, amiből még a végén úgy jövök ki, hogy én nem teszek érte semmit.
 
Utoljára szerkesztve:

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok!

A kisállateledellel kapcsolatban az a véleményem, hogy sajnos teljesen változó, hogy kinek mikor és mennyit dob az akadémia. Pl. szinkronban játszom mindkét szerveren, s az egyik városomban lényegesen többször - van hogy egymást követően is - kapom, a másikon pedig jó ha az 5 vagy a 6. alkalommal adja be...... Tehát a hiba nem a mi "készülékünkben" van..... ;)

Üdv.: Szeri :)
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!

A kisállateledellel kapcsolatban az a véleményem, hogy sajnos teljesen változó, hogy kinek mikor és mennyit dob az akadémia. Pl. szinkronban játszom mindkét szerveren, s az egyik városomban lényegesen többször - van hogy egymást követően is - kapom, a másikon pedig jó ha az 5 vagy a 6. alkalommal adja be...... Tehát a hiba nem a mi "készülékünkben" van..... ;)

Üdv.: Szeri :)
Pontosan ezt látom én is. Három szerveren tolom és amíg Winyandorban halmozom az eledelt, addig Arendyllben és a Bétán állandóan szűkösen vagyok vele. Mindig ugyanarra használom fel őket, és ezt is szinkronban teszem, ha csak lehetséges, tehát a fogyasztásom a három szerveren közel azonos. A termelési lehetőségeim azok, melyek annyira eltérőek a szerverek között, hogy az időnként már-már aggasztó méreteket ölt, pedig nem pacsálom el haszontalanságokra. :p
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Megerősítettetek, hogy folytassam a spájzolást eledelből ha már ilyen kivételesen szerencsés vagyok, mert lehet hogy lesz olyan év, amikor semmi nem jön :) Ha eledelt látok, mindig lebarkácsolom, eztán is le fogom.
 

Rikari

Veterán
Megerősítettetek, hogy folytassam a spájzolást eledelből ha már ilyen kivételesen szerencsés vagyok, mert lehet hogy lesz olyan év, amikor semmi nem jön :) Ha eledelt látok, mindig lebarkácsolom, eztán is le fogom.
Jól teszed ha nem szalasztod el, és lebarkácsolod. Sosem lehet tudni, hogy nálad mikor bukkan fel az "Ínségszikla" az eledelek folyamában. ;)
 

Deathfolk

Veterán
Megerősítettetek, hogy folytassam a spájzolást eledelből ha már ilyen kivételesen szerencsés vagyok, mert lehet hogy lesz olyan év, amikor semmi nem jön :) Ha eledelt látok, mindig lebarkácsolom, eztán is le fogom.
Ezek szerint lehet én is kivételes vagyok :) A nagy 4éves városomba heti 3-4db -ot használok el és most 103db-om van :) A kicsi városomba kb fél éve kezdtem el gyűjteni, addig kb le se barkácsoltam őket mert még nagyon kicsi voltam, ott most 5. fejezetbe vagyok, heti 1 max 2db-ot használok és 72db van.
Én úgy csinálom hogy ha eledel van azt azonnal legyorsítózom és indítok valami újat, és figyelek arra hogy mikor új kör kezdődne akkor soha ne legyen aktív barkácsolás, ha valami még tart akkor mindig gyorsítót használok a befejezésére, így mind az 5 helyre új barkácsolható cucc érkezik és nem foglal el 1 helyet az aktuális barkácsolás, így több az esélye annak hogy kapok valami jót, esetleg eledelt :) Gyémántot én azóta hogy létezik a barkácsolás egyetlen 1x használtam új kör kérésére még régen mikor nem volt alternatívának a korty tisztaság, nem pazarlom a gyémántot ilyenre. Viszont szerencsére a korty tisztaságom is csak gyűlik, toronyba gyakran kapok, 71db-om van, pedig ezeket azért használgatom mikor semmi jót nem ad a barkács, nekem ép ezért nincs is így időre beállítva a barkácsolási kör mint neked, mert gyakran kérek új kört, korty tisztasággal, de van hogy ha pl a vörös panda etetve van akkor gyorsítóval le barkácsolom akár egyszerre mind az 5 ajánlatot ha kicsit is értelmesek, legyen meg minél hamarább a 100 víziópor, és kérek is új kört :) így nálam pár naponta eltolódik a körök lejáratának időpontja.
Remélem most hogy ezt leírtam nem lesz balszerencsém, és nem tűnnek el az eledelek, akkor soha többet nem írok le semmit :D
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Ezek szerint lehet én is kivételes vagyok :) A nagy 4éves városomba heti 3-4db -ot használok el és most 103db-om van :) A kicsi városomba kb fél éve kezdtem el gyűjteni, addig kb le se barkácsoltam őket mert még nagyon kicsi voltam, ott most 5. fejezetbe vagyok, heti 1 max 2db-ot használok és 72db van.
Én úgy csinálom hogy ha eledel van azt azonnal legyorsítózom és indítok valami újat, és figyelek arra hogy mikor új kör kezdődne akkor soha ne legyen aktív barkácsolás, ha valami még tart akkor mindig gyorsítót használok a befejezésére, így mind az 5 helyre új barkácsolható cucc érkezik és nem foglal el 1 helyet az aktuális barkácsolás, így több az esélye annak hogy kapok valami jót, esetleg eledelt :) Gyémántot én azóta hogy létezik a barkácsolás egyetlen 1x használtam új kör kérésére még régen mikor nem volt alternatívának a korty tisztaság, nem pazarlom a gyémántot ilyenre. Viszont szerencsére a korty tisztaságom is csak gyűlik, toronyba gyakran kapok, 71db-om van, pedig ezeket azért használgatom mikor semmi jót nem ad a barkács, nekem ép ezért nincs is így időre beállítva a barkácsolási kör mint neked, mert gyakran kérek új kört, korty tisztasággal, de van hogy ha pl a vörös panda etetve van akkor gyorsítóval le barkácsolom akár egyszerre mind az 5 ajánlatot ha kicsit is értelmesek, legyen meg minél hamarább a 100 víziópor, és kérek is új kört :) így nálam pár naponta eltolódik a körök lejáratának időpontja.
Remélem most hogy ezt leírtam nem lesz balszerencsém, és nem tűnnek el az eledelek, akkor soha többet nem írok le semmit :D
Igen, ezt nem említettem, de tényleg nagyon fontos, hogy mindig amikor új barkácsolás jön, lehetőleg ne legyen aktív barkácsolás, mert akkor 5 helyett csak 4 új barkácsolható opció nyílik.
Szóval összegezve:
1, ha valakinek mindig van aktív barkácsolása amikor az új lehetőségek megnyílnak, akkor már a napi 20 barkács opció helyett csak 16 opcióban dobhat neki kisállat eledelt a rendszer. Ez 20% esély csökkenés.
2, Ha este kimarad egy barkácsolási kör, mert pont úgy van beállítva az időzítés hogy átaludja azt a 6 órát teljesen, akkor már a napi 15 barkács opcióból már csak 12 marad, ez további 20% csökkenési esély. Így az 1 és 2 ponttal már összesen 40% esélyt bukott valaki a kisállat eledel barkácsolás lehetőségére.
3, És ehhez még akkor hozzá jöhet az, hogy ha valaki nem jön fel naponta 3-4 alkalommal, vagy egyszerűen elszalasztja megnézni a barkácsolási ajánlatot, amivel tovább ~20, vagy akár ~40%-al is ronthatja az esélyét arra hogy kisállat eledelt lásson.
Összeadva ezeket a faktorokat, könnyen lehet, hogy valaki csak a figyelmetlensége és kisebb aktivitása miatt már 60-80%-al kevesebb eséllyel lát kisállat eledelt.
Ez volt a kisállat eledel bemeneti (input) oldala.

És akkor még ehhez jön hozzá a kisállat eledel kimeneti (output oldala):
1, Jegesmaci(10)+D111(30as) nélkül 1 hét bajnokozására csak tűzfőnixszel 3-6 kisállat eledel kellene (3db ha 16 óránként nyom 1 kört, 6 db ha szimplán csak naponta 1et). És akkor itt még nincs alkonyfőnix etetés.
2, Ha van jegesmaci(10) és D111(30), akkor csak tűzfőnixszel szombaton kell 2 kisállat eledel, kedden, vagy szerdán meg 1 db. Két bajnoki kör (két hét) összesen 3 kisállat eledelből megvan.
3, Alkonyfőnixszel a 2es pont úgy módosul, hogy szombat 3 kisállat eledel, kedd-szerda 2 kisállat eledel. Két bajnoki kör összesen 5 kisállat eledel (két hét)
Szóval lehet, hogy valakinek 1 héten 6 kisállat eledel kell, valakinek meg csak 2db.

Így a mérleget megnézve nekem az látszik, hogy azért elég sok lehetőség van, ahol emberi hiba miatt kisállat eledel hiány alakul ki.
Én is észrevettem, hogy amíg nem volt jegesmaci(10) és D111(30), addig a kisállateledel nagyon kevés volt, pedig csak heti 3-5db-ot használtam, mert próbáltam16 óránként bajnokozni a tűzfőnix miatt.
Viszont jegesmacival és D111el már ott tartok, hogy 2-3 hónap alatt 140 kisállat eledelem van. Én úgy gondolom, hogy ez nem véletlen. Lehet, hogy nagyon szerencsés vagyok, de ha nem lennék az, akkor is fele, harmad ennyi lenne, tehát többletem keletkezne ha pechem van akkor is.

Érdekes módon a kisállat eledellel teljesen párhuzamos, hasonló a szabadonengedett egységfejlesztés, pompás mágikus szorzó és a felvilágosult könnyűtávolság épületek (barkácsolhatók) mechanikája. Nem mind1, hogy hetente kell ezekből lerakni, vagy csak 2 hetente. Ezek a barkácsolható épületek legalább annyira fontosak, ha nem fontosabbak mint a kisállat eledel, hiszen ezeknél a +25% életerő, +25% sebzés halmozható, a kisállat eledel tűzfőnix hatása pedig nem sokszorozható meg etetéssel.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Sziasztok!
Más játékosnak (ember :ember:) a Normál áruk között tekercsből :tekercs: van bónusza, nekem selyemből :selyem:. Neki a tekercsmanuját 480 körüli lakosságba :ember: kerül fejleszteni, míg nekem (elf :elf:) a selyemmanum fejlesztése 919-et von le a népességemből :elf:. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy valamikor visszajön-e ez a hátrány vagy sem. Persze az is lehet, hogy a tekercsmanut elfként :elf: is olcsó fejleszteni (lakosság :ember:/:elf: szempontjából), de ezt nem hiszem.

Előre is köszöm a választ,

polgarmaercell
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok!
Más játékosnak (ember :ember:) a Normál áruk között tekercsből :tekercs: van bónusza, nekem selyemből :selyem:. Neki a tekercsmanuját 480 körüli lakosságba :ember: kerül fejleszteni, míg nekem (elf :elf:) a selyemmanum fejlesztése 919-et von le a népességemből :elf:. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy valamikor visszajön-e ez a hátrány vagy sem. Persze az is lehet, hogy a tekercsmanut elfként :elf: is olcsó fejleszteni (lakosság :ember:/:elf: szempontjából), de ezt nem hiszem.

Előre is köszöm a választ,

polgarmaercell
Ha összehasonlítod az emberi és elf tekercs manut 1. szinten, akkor azt látod:

Elf: 3x3 terület, 113 lakos, 41 teki/nap --->1 területegységre ez 12.5 lakos, 4.5 teki/nap
Ember: 2x3 terület, 88 lakos, 28 teki/nap --->1 területegységre ez 14.6 lakos, 4.6 teki/nap.

Láthatod, hogy egységnyi területre elég hasonló a szükséges lakosság és a termelés. Nem néztem meg magasabb szintekre, de gyanítom, hogy az arányok nem változnak.
Emellett a termelés mértékére nagy hatással van, hogy a bónuszos ereklyékből mennyi van, mert azok száma növeli a bónuszos áru termelés mennyiségét.
Sőt, vannak még ősi csodák, mint a hegyi csarnok, tárolás örvénye, felvilágosodás fája, amik eltérő szinten eltérő, további bónuszt adnak bizonyos árutípusok termeléséhez.
Ezek mind befolyásolják az egységnyi területre jutó lakosságigényt és a termelt áru mennyiségét.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ha összehasonlítod az emberi és elf tekercs manut 1. szinten, akkor azt látod:

Elf: 3x3 terület, 113 lakos, 41 teki/nap --->1 területegységre ez 12.5 lakos, 4.5 teki/nap
Ember: 2x3 terület, 88 lakos, 28 teki/nap --->1 területegységre ez 14.6 lakos, 4.6 teki/nap.

Láthatod, hogy egységnyi területre elég hasonló a szükséges lakosság és a termelés. Nem néztem meg magasabb szintekre, de gyanítom, hogy az arányok nem változnak.
Emellett a termelés mértékére nagy hatással van, hogy a bónuszos ereklyékből mennyi van, mert azok száma növeli a bónuszos áru termelés mennyiségét.
Sőt, vannak még ősi csodák, mint a hegyi csarnok, tárolás örvénye, felvilágosodás fája, amik eltérő szinten eltérő, további bónuszt adnak bizonyos árutípusok termeléséhez.
Ezek mind befolyásolják az egységnyi területre jutó lakosságigényt és a termelt áru mennyiségét.
Köszönöm a vàlaszt.
 
Fent