• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok. Arendyll nem töltődik be, a másik világban pedig nem mindenkit tudok a testvérek közül látogatni. A rendszergazda azt írta, hogy a böngésző gyorsítótárát takarítsam ki. Chrom-mom van.Valakik segíteni tudna, hogy mit kell tennem? Köszönöm.
Szia! :) A böngésződ jobb felső sarkában van 3 kis pötty egymás alatt. Oda kattintva legördül egy ablak, és ott válaszd a További eszközök opciót, illetve tartsd rá az egeredet, és a lebukkanó kis ablakban a Böngészési adatok törlése lehetőséget. Megnyílt oldalon mindhárom lehetőséget pipáld be (időszak a Mindenkori legyen), és nyomj rá az Adatok törlése opcióra. Ugyanezt gyorsgombokkal is megteheted. ha lenyomod egyszerre a Ctrl+Shift+Del gombokat. :) Ezt időnként érdemes megtenni, legalább a frissítések után. Sok sikert! :)
 

Klarao

Tag
Szia! :) A böngésződ jobb felső sarkában van 3 kis pötty egymás alatt. Oda kattintva legördül egy ablak, és ott válaszd a További eszközök opciót, illetve tartsd rá az egeredet, és a lebukkanó kis ablakban a Böngészési adatok törlése lehetőséget. Megnyílt oldalon mindhárom lehetőséget pipáld be (időszak a Mindenkori legyen), és nyomj rá az Adatok törlése opcióra. Ugyanezt gyorsgombokkal is megteheted. ha lenyomod egyszerre a Ctrl+Shift+Del gombokat. :) Ezt időnként érdemes megtenni, legalább a frissítések után. Sok sikert! :)

Szia. Köszönöm szépen a gyors választ illetve a segítségedet!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy ... csak én nem látom, vagy valóban nem írja ki egy segített Ősi Csoda szintlépésekor kapott üzenetben, hogy ugyan kinek is lett kész éppen az aktuális szint?
"... Nagyszerű segítségedért ..." De kinek is segítettem? Ki lépett szintet? Mert lehetnek néhányan.
 

Corvo

Veterán
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy ... csak én nem látom, vagy valóban nem írja ki egy segített Ősi Csoda szintlépésekor kapott üzenetben, hogy ugyan kinek is lett kész éppen az aktuális szint?
"... Nagyszerű segítségedért ..." De kinek is segítettem? Ki lépett szintet? Mert lehetnek néhányan.
Sajnos nem írja kinek segítettél, mikor megkaptad a jutalmat érte.
 

creatin

Erős harcos
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy ... csak én nem látom, vagy valóban nem írja ki egy segített Ősi Csoda szintlépésekor kapott üzenetben, hogy ugyan kinek is lett kész éppen az aktuális szint?
"... Nagyszerű segítségedért ..." De kinek is segítettem? Ki lépett szintet? Mert lehetnek néhányan.

Ez egy régi probléma:
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/csodák-támogatásának-nyomonkövetése.1988/

Azóta sem történt ebben SEMMI előrelépés. Biztos nem olyan fontos, mint amilyen idegesítő. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Ha a fórumon lenne egy hely, ahol az lenne a cél, hogy segítsük a játékosokat aktuális dolgokkal, hát ott lenne a helye!
Ezt a táblázatot én csináltam régen. Most csak véletlenül lett aktuális azzal, hogy ugyanazok a feladatok, mint a legutóbbi eventen, amit ebben a táblában közzétettem. Csak némi szöveget írtam át benne, de nem fogom aktualizálni az elkövetkező eventekhez, mert már nincs rá energiám. Viszont a Bétás tapasztalatok topicban és az eventek aktuális kibeszélőjében valószínűleg mindig lesz infó a feladatokról, mert több segítő szándékú kedves emberke felteszi. Az, hogy te valamiért nem találod, az nem azt jelenti, hogy nincs ott. ;) :p
Én is köszönöm nekik! :)
 

DeletedUser683

Vendég
Van itt sok minden, csak meg kell találni. Pedig még rendszer is van benne, de ha nem találja valaki, és kérdez, mindenféle sértegetés nélkül, azok általában szoktak segítséget kapni, én úgy tapasztaltam. :)
Az aktuális event kibeszélője:
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/téli-varázs.2273/#post-75208
A bétás topikban:
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/bétás-tapasztalatok-avagy-mi-is-várható.191/page-94#post-75024
Köszönet azoknak, akik folyton összeszedik a többieknek a hasznos infókat!
Ahogy írták, nincs hivatalos feladatsor, így nincs is külön helye neki @Petrope . ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4340

Vendég
Valaki elmondaná, hogy működik az építők motiválása?

Azt vettem észre, hogy motiválják az építőimet mégse kapom meg a bónuszt utánuk. Ha van 3 építőm, akkor elméletileg nem 3x10%-kal kéne csökkennie az építési időnek? Ja igen és a motiváció meddig tart? Most konkrétan a 18:30-as motiváció már nem működik este 8-kor. Előtte is kaptam motivációt egy fél órával és nem hogy 2, de 0 motivációm van...építő.png építő2.png
 

DeletedUser683

Vendég
Valaki elmondaná, hogy működik az építők motiválása?

Azt vettem észre, hogy motiválják az építőimet mégse kapom meg a bónuszt utánuk. Ha van 3 építőm, akkor elméletileg nem 3x10%-kal kéne csökkennie az építési időnek? Ja igen és a motiváció meddig tart? Most konkrétan a 18:30-as motiváció már nem működik este 8-kor. Előtte is kaptam motivációt egy fél órával és nem hogy 2, de 0 motivációm van...1314 bővítmény megtekintése 1315 bővítmény megtekintése
Nagyon egyszerű: felhasználtad a segíségeket. Jelenleg dolgozik minden építőd. Az építő támogatás felhasználásig tart, nem vész el, csak ha felhasználod, építesz. Nem 3x10 százalékal csökken az építési időd 1 építkezésre kivetítve, hanem 3 építkezésnél 10-10% a csökkenés. ;)
raZOjM2.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser362

Vendég
Végeztem az utolsó fejezettel is, és most csinálom a záró feladatokat. Nem értem...
Hogy lehet ezeket úgy megcsinálni, hogy ne kelljen lebontanom a fél városomat? Gyakorlatilag nevetséges, illetve túlságosan szívatós. Semmit nem tudok még elbontani, egy centiméternyi helyem sincs, így képtelenség megcsinálni amiket kér a játék :(
 

GreenKnight

Veterán
Végeztem az utolsó fejezettel is, és most csinálom a záró feladatokat. Nem értem...
Hogy lehet ezeket úgy megcsinálni, hogy ne kelljen lebontanom a fél városomat? Gyakorlatilag nevetséges, illetve túlságosan szívatós. Semmit nem tudok még elbontani, egy centiméternyi helyem sincs, így képtelenség megcsinálni amiket kér a játék :(
Ha csak az a gond, hogy nincs helyed és már nem tudsz területbővítést se szerezni,akkor sajnos bontani kell. Hogy mit és mennyit az a Te döntésed. Szerintem pl. a 24-es kristálymanu teljesen felesleges, hiszen a maradék már megtermelhető a 27-essel is. Ezen kívül látok jó pár csak kultit adó épületet is. Úgyhogy a "semmit se tudok még elbontani" kicsit sántít.
 

DeletedUser362

Vendég
Ha csak az a gond, hogy nincs helyed és már nem tudsz területbővítést se szerezni,akkor sajnos bontani kell. Hogy mit és mennyit az a Te döntésed. Szerintem pl. a 24-es kristálymanu teljesen felesleges, hiszen a maradék már megtermelhető a 27-essel is. Ezen kívül látok jó pár csak kultit adó épületet is. Úgyhogy a "semmit se tudok még elbontani" kicsit sántít.
A kisebbik kristálymanut valóban talán el lehetne tüntetnem, de kultihoz már nem nyúlhatok :( De köszi... ezt megpróbálom
 

DeletedUser4362

Vendég
Sziasztok!
Összegyűlt néhány kérdésem, amikre nem találtam eddig választ.
1. Hogyan tudom a támadó egységeim számát növelni? Még mindig csak 4 egység.
2. Miért veszítek olyan csatákat, amikben a megfelelő típusú támadóval megyek és az én egységeim nagyobbak ? (Létszám és csillag alapján is)
3. Miért nem kapom meg a rúnáimat rendszeresen? (na jó, csak 3 hiányzik eddig)
4. Hány féle unikornis van a játékban?

Válaszokat nagyon köszi!
 

DeletedUser3

Vendég
1. Hogyan tudom a támadó egységeim számát növelni? Még mindig csak 4 egység.
Osztagméret növeléssel tudod egy osztag méretét növelni. Figyelembe kell venni, hogy egy egység mérete lehet akár 6 is, így egy 6-os méretű osztagban és egy 10-es méretű osztagban is egy darab egység fér el.

2. Miért veszítek olyan csatákat, amikben a megfelelő típusú támadóval megyek és az én egységeim nagyobbak ? (Létszám és csillag alapján is)
Automata vagy kézi csata? Kézi csatánál látod, melyik ellenséges egység okoz gondot, érdemes arra koncentrálni. Az automata csata nem optimális módon harcol - ez a sebesség ára.

3. Miért nem kapom meg a rúnáimat rendszeresen? (na jó, csak 3 hiányzik eddig)
Miből gondolod, hogy nem kaptad meg? Mennyit, milyet, mikor, honnan kellett volna szerinted kapni. Ezekkel kérlek jelentkezz a supporton, ott ki tudjuk vizsgálni pontosan mi történt.

4. Hány féle unikornis van a játékban?
Sok. :D
 

DeletedUser4362

Vendég
Elsőnél arra gondolok, hogy 4 osztagot tudok csak csatába küldeni. Hogy lehet az ötödik "hatszöget" aktiválni?
Rúnát tartomány befejezés után szoktam kapni. Onnan tudom, hogy nem kaptam meg, hogy nem volt mit beilleszteni az ősi csodába. Ha csak nem valahova máshova kaptam, amiről nem tudok. :(
Csata ...
Gyanítom azért nem értem a válaszod, mert én csak a buta telefonos verzióval bírok.
Unikornisos válaszoddal levettél a lábamról.

Szóval köszönöm szépen!
 

DeletedUser3

Vendég
Elsőnél arra gondolok, hogy 4 osztagot tudok csak csatába küldeni. Hogy lehet az ötödik "hatszöget" aktiválni?
Itt arra tudok gondolni, hogy esetleg nincs elég egységed. Tudnál egy képernyőképet csatolni róla?

Rúnát tartomány befejezés után szoktam kapni. Onnan tudom, hogy nem kaptam meg, hogy nem volt mit beilleszteni az ősi csodába. Ha csak nem valahova máshova kaptam, amiről nem tudok.
Kaphattad másik csodába, esetleg olyanba, ami még nincs kikutatva, és ezért nem látod.

Gyanítom azért nem értem a válaszod, mert én csak a buta telefonos verzióval bírok.
Igen, mobilon egyelőre még nem érhető el a manuális csata, ott sajnos csak az automatára van lehetőség.

Unikornisos válaszoddal levettél a lábamról.
Mindent megteszek. :p
1 Csak elfek számára elérhető egyszarvú, valamint 6 eseményből szerezhető, mindenki számára elérhető egyszarvú van jelenleg a játékban.
 

DeletedUser4281

Vendég
Elsőnél arra gondolok, hogy 4 osztagot tudok csak csatába küldeni. Hogy lehet az ötödik "hatszöget" aktiválni?
6. szintű a Kaszárnyád ha jól látom, az ötödik hely a 10. szinten nyílik! :)

A rúnákat könnyű összekeverni, két egymást követő Csoda rúnái egyforma alakúak, csak a "kérdőjel" más színű bennük.
 
Fent