• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser3

Vendég
A kaszárnya szintje viszont csak az egyszerre kiképezhető osztagok számát határozza meg, csatába ugyanúgy 5 osztag küldhető.

A rúna viszont jó tipp, az azonos fejezethez tartozó csodák rúnái csak színben térnek el.
 

DeletedUser4490

Vendég
Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írom-e, de lenne egy kérdésem. Az utóbbi időben rengeteget gondolkozom azon, hogy érdemes-e a kristály világítótornyot építeni. Jelenleg 6os szinten áll, és a félszerzeteknél járok. A szövetségen belül rendszeres a pacsik, és a szomszédokkal is szoktam. Nézegettem a top100-as karaktereket és teljesen véletlenszerűen látom a játékosoknál, hogy van-e, avagy nincs.
Tudnátok segíteni? Megéri építeni, vagy bontsam le?
 

DeletedUser4362

Vendég
6. szintű a Kaszárnyád ha jól látom, az ötödik hely a 10. szinten nyílik! :)

A rúnákat könnyű összekeverni, két egymást követő Csoda rúnái egyforma alakúak, csak a "kérdőjel" más színű bennük.

Köszönöm szépen. A rúnás dolgot tapasztaltam, de sajnos egyikhez sem kaptam.

Másik válasz viszont nagyon hasznos volt. Köszönöm szépen!

Itt arra tudok gondolni, hogy esetleg nincs elég egységed. Tudnál egy képernyőképet csatolni róla?


Mindent megteszek. :p
1 Csak elfek számára elérhető egyszarvú, valamint 6 eseményből szerezhető, mindenki számára elérhető egyszarvú van jelenleg a játékban.

Már 5 megvan. Akkor örülök. :cool:

Mrlajos elvileg válaszolt az egységekkel kapcsolatos kérdésre. Köszönöm .

Köszi az azonnali segítséget!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írom-e, de lenne egy kérdésem. Az utóbbi időben rengeteget gondolkozom azon, hogy érdemes-e a kristály világítótornyot építeni. Jelenleg 6os szinten áll, és a félszerzeteknél járok. A szövetségen belül rendszeres a pacsik, és a szomszédokkal is szoktam. Nézegettem a top100-as karaktereket és teljesen véletlenszerűen látom a játékosoknál, hogy van-e, avagy nincs.
Tudnátok segíteni? Megéri építeni, vagy bontsam le?
Ezt te tudod eldönteni, neked megéri-e az a bónusz, amit ad akkora területen, vagy inkább megtermeled magadnak, esetleg elcseréled más játékosokkal, így talán tudsz területet spórolni. Ez a játékstílusodtól, aktivitásodtól függ.
 

DeletedUser362

Vendég
Ha csak az a gond, hogy nincs helyed és már nem tudsz területbővítést se szerezni,akkor sajnos bontani kell. Hogy mit és mennyit az a Te döntésed. Szerintem pl. a 24-es kristálymanu teljesen felesleges, hiszen a maradék már megtermelhető a 27-essel is. Ezen kívül látok jó pár csak kultit adó épületet is. Úgyhogy a "semmit se tudok még elbontani" kicsit sántít.
Na akkor itt a vége gondolom... Elbontottam a feleslegesnek titulált kristálymanut, de az, hogy a játék 8 db 4-es szintű Aranyművest kér, nem kis túlzásnak tartom :(
Ez nem játék, ez szimpla szivatás :(((
Évek óta játszom. Eddig egyetlen ilyen jellegű játék sem fogott meg ennél jobban, de ez most elkeserítő. Nem szoktam nyavalyogni, próbálom megoldani amit kell, de ez.....elszomorítónak tartom. (és el ne felejtsük, az aranyműves mellé még lakóház is kell)
 

DeletedUser3108

Vendég
Na akkor itt a vége gondolom... Elbontottam a feleslegesnek titulált kristálymanut, de az, hogy a játék 8 db 4-es szintű Aranyművest kér, nem kis túlzásnak tartom :(
Ez nem játék, ez szimpla szivatás :(((
Évek óta játszom. Eddig egyetlen ilyen jellegű játék sem fogott meg ennél jobban, de ez most elkeserítő. Nem szoktam nyavalyogni, próbálom megoldani amit kell, de ez.....elszomorítónak tartom. (és el ne felejtsük, az aranyműves mellé még lakóház is kell)
Már miért lenne vége?
Van egy csomó olyan épületed, ami csak kultit ad, azok helyére elférhet a maradék 2 aranyműves, némi átrendezéssel. Ne add fel, biztosan találsz megoldást. :)
Biztosan van olyan lakost is adó kulturális épületed, ami már a Te szinteden elavult, azok helyére próbálhatsz újakat szerezni pl. a mostani event-en. Lesz egy elég jó értékekkel bíró épület, a 21. napon. Érdemes lehet rápróbálni. Bármennyire is szép némely régebbi épület, de ha már nem hoz elegendő hasznot a városod számára, akkor le kell cserélni. Hiszen tudod.... Valamit valamiért.... :)
 

GreenKnight

Veterán
Na akkor itt a vége gondolom... Elbontottam a feleslegesnek titulált kristálymanut, de az, hogy a játék 8 db 4-es szintű Aranyművest kér, nem kis túlzásnak tartom :(
Ez nem játék, ez szimpla szivatás :(((
Évek óta játszom. Eddig egyetlen ilyen jellegű játék sem fogott meg ennél jobban, de ez most elkeserítő. Nem szoktam nyavalyogni, próbálom megoldani amit kell, de ez.....elszomorítónak tartom. (és el ne felejtsük, az aranyműves mellé még lakóház is kell)
Szerintem bármelyik épület, ami visszaépíthető az le is bontható. Ha jól rémlik én 2-3 lakóházat, manukat és majdnem minden csak kultit adó épületet lebontottam. Nálad rengeteg csak kultis épületet láttam a múltkor és emlékeim szerint a lakosságod is feleslegesen sok volt.
 

DeletedUser4400

Vendég
Hejjhó! Nem a játékkal, hanem a fórummal kapcsolatos kérdés: Miért nem vagyok jogosult az ötletek topicba íráshoz? :)
 

DeletedUser4332

Vendég
Na akkor itt a vége gondolom... Elbontottam a feleslegesnek titulált kristálymanut, de az, hogy a játék 8 db 4-es szintű Aranyművest kér, nem kis túlzásnak tartom :(

Ha bontottál manut, akkor bonthatsz lakóépületet is, munkanélküliekre semmi szükség. Meg ott a szakadékod, fejleszd azt, az is ad lakost. Alacsony szinten van, hamar fejleszthető és megéri. A 8db 1es ugyan annyi helyet foglal el, mint a 8db 4es. Bár tudom, hogy külön kiemelve drasztikusnak hangzik, de mivel nincsen helybéli különbség, így szerintem kár külön kiemelni.

Ez nem játék, ez szimpla szivatás :(((

Ez szerintem nem szívatás, hanem kihívás. Annak lenne értelme, hogy ha tele lennénk hellyel és pl 2x ekkora területünk lenne? Hozzáteszem, ha nincsen beosztva és tele van pakolva mindennel, akkor egyszer az is betelne

és el ne felejtsük, az aranyműves mellé még lakóház is kell)

És ne felejtsük el, hogy jó mellé az 1es lakóépület is és ennek még csak csatlakoznia sem kell a főépülettel, a termelését nem befolyásolja.

De már nincsen ilyen épületed, végeztél a fajjal? Vagy meguntad és lebontottál mindent?

Személyes véleményem:
Ez a hátránya a lovaknak, kódexeknek, virágágyásoknak, meg hasonló kramancoknak és ha emellé még társul a hézagosan való építkezés, akkor annak ez az eredménye. Hézagolónak még elmennek, de egybefüggően ilyeneket pakolni egymás mellé nagy és értelmetlen pazarlás. Ezek szerintem csak azért vannak, hogy feltartsák a játékost, ezért osztogatnak mindenhol lovakat, mert ha nincs jól felhasználva, akkor csak hátráltatnak.
 

Lupuj

Erős harcos
Ez egy régi probléma:
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/csodák-támogatásának-nyomonkövetése.1988/

Azóta sem történt ebben SEMMI előrelépés. Biztos nem olyan fontos, mint amilyen idegesítő. ;)

Szia!
Köszönöm a választ! Így már értem, miért nincs kiírva, ki volt az a szerencsés, akit átsegítettem egy szinten.

Más!
Megnéznétek ezeket a játékosokat: Luxuriant 80 és Szeki38.
Én már napok/hetek óta azt látom náluk, hogy építés/fejlesztés közben beragadtak az épületek, miközben a pontjaik változnak, tehát aktívak.
Ez miért van? Hogyan lehetséges?
 

DeletedUser4482

Vendég
Sziasztok! Olyan kérdésem van,hogy honban tudom hogy melyik épület melyikhez tartozhat? Gondolok itt arra,hogy van nekem egy Bőségszarum meg Hold templomeggyüttesem, most raktam egymás mellé őket,nem tudtam hogy egybe tartoznak. Olvastam,hogy a lánc ikon jelzi melyik melyikhez,de én nem látom a lánc ikont! Telefonról játszom,esetleg ahhoz van köze? Van e már a téli eseményben olyan épület ami ehhez a kombóhoz tartozik?

Előre is köszönöm a választ!

Üdvözlettel: Kata :)
 

creatin

Erős harcos
Olyan kérdésem van, hogy honnan tudom hogy melyik épület melyikhez tartozhat?
Talán ez segít (nagy nyelvtudás nélkül egyértelmű a képek alapján):
https://elvengems.com/winter-magic/set-buildings/

Az 1. szett épületei a napidíjakból szerezhetőek meg, illetve ha kinyitottad mind a három fődíjat (ami amúgy a 2. szett épületeit adja), akkor ott is elkezdi beadni a 1. szett épületeit. Itt vannak a napi díjak:
https://elvengems.com/winter-magic/daily-prizes/

Most a 12. napnál járunk, ma van a Kívánság kút.
 

Siorna

Veterán
Én már napok/hetek óta azt látom náluk, hogy építés/fejlesztés közben beragadtak az épületek, miközben a pontjaik változnak, tehát aktívak.
Ez miért van? Hogyan lehetséges?
A pontjaik változnak vagy a helyezésük? Azaz az a szám változik, amit belépéskor az avatarjuk alatt látsz (és a változás iránya növekvő vagy csökkenő?), vagy az a szám, amit a játékoslistában (a "Ranglisták" táblázatban) látsz?
 

DeletedUser4281

Vendég
Olvastam,hogy a lánc ikon jelzi melyik melyikhez,de én nem látom a lánc ikont! Telefonról játszom,esetleg ahhoz van köze? Van e már a téli eseményben olyan épület ami ehhez a kombóhoz tartozik?

Szia!
Ezt keresd mobilon:

u8dMqn4uneC88AU1E3D6GuNSMeTQnnNZSi5it77NyC-F51jqiUSH_mJztOJqnzihe0103s3sg3rbjKeWQmo3Jg7UD5QAE-AoWvi6a8aoED1DmpdjGXHiAcYSxqLfzYv9EBTi7g6wXoru0wD8dVX1u1Q3smYyfdlMdsBT6wA9dD3obeb3m0vkCubQrAS3L_hFomeGrWUBrWkXkMGm6tbJN10VljGkaq_p5U-v22Pxz_M5vgUGyTjrnYbLKYm9YEXL5CvPlJSR2CMu6Nmjh0OP755CTrKrzVP5D5lRSjLHk40acC_raJn7k2eSPmzQLLSaMIkYnomYEnGZVAGiuu6dj-DffjKsxE3PBD2V1up42rUEevNY-YdGAkOS8fXSh_u69d-INifATQKiM7Hckkgn-gKMIyH-nFhYsFAOAU9ym1G2J8jP5OFtdYTY5ctgt5iCCI6AlPSZSh5AXz1U-s1bnZ1EFJEE0rbJsqTwj4UwbG8c9Djmm9juj4APxO9LKB1ykfiPD2Rn0JuTDm6RephO692IvC4FzrnLw1QRZhVY2DzB8w57-JcHQ7D3ulDXBDJ7xW37RSVXtFD07LWLjgrfIR9VZZydgxgz0OXoP-xr7e0I1KfRSSQn-cmEECo4cjax9d7-rCiTQv_6XeolxZpHzkEsu7Fp03mMTRgw-N6GOnt7rwmyAhk1fS-v-ahHTugdQ5rVd3pps1uroBSKPw=w1131-h636-no


Ezt gépen:

7LeRBR2EV20H5TBKhomcoPMKLvL7ttVYs3sPLn4Bf7sCwUiRR2zMSHk1qNyykozUAF57Fch1Hw1QWI6zxRk_9XaK1EUYSMQcdXmsGOfeQBnQ8lLbZz4mIT9Y5LHmw0p-C5q4cF71_mBNKIXWN7SgDnSDB9-jRKQzZY8bf0HT8sMqlw5J469bEK1EtGWW8ga-3T4HVijeOqooRhqg0Dl6E1jq_iEpg1H-XnGG_8imAc1KUpXPJaoZjCdKFZ7M9CHUlYPOwWdwhVb3DPLADLyX-_gc0LTX3pDUdk4M28qiI_dKkyIbYFfKfmFJGWp6psDiljT2Lv5S4x7x6H5EiaaItj3vBfKFI-kxZP4qOoStzu_rynNkEaV4qC4eZsRfJeOmhkdJfudp0M4sTU16Y2-ic7mGFTVtsY6vNJvs4K0tRN4r3QWc1GFHRQed-yRuaLMi2eKHH5ACo5Mjd6Eh52y8xHNmnXkPF2PHksL0QXX94P1Ss2al7fR85t8Vq9fXsV34VC_4kiPsoTZ80T0XBaRYPZcSmb4OqTPe33IdTmxKiK1aC5vnwCNGKty8byM2EyptMISO9rUWyVw0oqnp8e4BaWqq-zKDVRAjDPDVPt4rFrtu90Z-bS3FfV9ADoWUNarUDrgh7I10WPZw8wT2r2RGT0EPbqLnVAynSwC7ba9F0uBx-ansOqu9dWicmhNKXT0hv8QerMDjtGqyQUpDgw=w1130-h636-no
 

Lupuj

Erős harcos
A pontjaik változnak vagy a helyezésük? Azaz az a szám változik, amit belépéskor az avatarjuk alatt látsz (és a változás iránya növekvő vagy csökkenő?), vagy az a szám, amit a játékoslistában (a "Ranglisták" táblázatban) látsz?

Szia!

Egyértelműen a pontjaik (sőt ... a gyémántok száma is) - és nem csak a helyezésük - változik (hiszen a helyezésük inaktívan is változhat), és ez persze növekszik.
Most készítgetem a napi képeket ezekről a hibásan megjelenő településekről.

Az érdekesség, hogy mindenhol olyan épületek ragadnak be, amelyeket kultúrálni lehetne.

De bármi is van, ez egyértelműen ... HIBA!
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Mondjuk az engem még érdekelne, hogy a gyémántjaik számát te hol látod...
Pontjuk viszont nem változhatott, ugyanis nem léptek be.

Szia!
Jogos a kérdés! Ezt benéztem. Azok az én gyémántjaim.
... de hogyan változhat a pontjaik száma?

És mindentől függtlenül ... MIÉRT vannak - napokig/hetekig - be nem fejezett épületeik?
Ha egyszer KÉSZEN VAN az épület, miért nem lehet kultúrálni?
Miért is kell ezzel megvárni a játékos belépését?
 
Fent