• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Csodák támogatásának nyomonkövetése

creatin

Erős harcos
Sziasztok!
Hasonló ötlet már volt 2016-ban is, de akkor az elhalt (érzésem szerint túl sokat is szeretett volna egyszerre). 2017 őszén szintén felmerült hasonló, akkor továbbításra is került. De azóta sincs róla hír.

De most már nagyon aktuálissá vált, hiszen az 1.50-es frissítés miatt megnőtt a kötelezően csodákba teendő TP-k mennyisége (Tudáspont áldások a bajnokságok végén).
Emiatt nyilván megnő a más játékos csodáiba tett TP-k mennyisége is, illetve több játékostársat is fogunk támogatni, egyszerre több vasat tartva a tűzben (TP és rúna gyűjtése miatt is fontos). Ezért ez az újítás most már megköveteli a csodák támogatásának jobb nyomon követhetőségét. Ha már rászorítottak bennünket egy ilyen áldáskupacra, akkor illő lenne fejleszteni ezt a részét is.
Így lenne két javaslatom:

1. Ha egy általunk támogatott játékosnál kigyűlik egy csoda, akkor a program informáljon már arról is, hogy ez kinél, melyik támogatott játékosnál következett be. Mert jelenleg csak a kapott TP-k számát és (ha kapunk) a rúnát jelzi. De hogy melyik játékostól, azt nem. Tehát a nevét jelezze azon a képernyőn.

2. Ez már a fullos verzió lenne: jó lenne, ha a program valahol számunkra is kiírná (mondjuk az ősi csodák ikonra kattintva lenne egy ilyen menüpont is), hogy kit támogattunk, és az ő csodája hol tart TP ügyileg. Pl. Bikafej - Aranyszakadék 175/510.
Természetesen, ha egy játékosnál több csodába is raktunk, akkor azt is hasonlóképpen jelezné.
Hasonló került továbbításra 2017 őszén.

A javaslatokban foglaltakat eddig is nyilvántartotta a program, csak a támogatónak nem jelezte vissza. Úgy gondolom, nem kerülne nagy erőforrásba ezek megvalósítása.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Támogatom!
Felugró ablak helyett ( vagy megjelenik vagy nem), az értesítőkben legyen nyoma.
Szintén némi csiszolásra szorul az értesítő és a megjelent TP-k összehangolása; többször előfordult, hogy a TP-k után órákkal jött az értesítő.

A 2. pont nekem sok(k), 24 tesó, cca 10 csodás szomszéd, fejenként tucatnyi csodával... nem, nem szeretném követni ezeket direktbe; de megértem, ha valaki figyelemmel szeretné kísérni a befektetései megtérülési idejét :D
 

liliputy

Veterán
Támogatom.
Csak nem fogják megcsinálni, mert a foéban már van ilyen és nem másolnak.
Ez miért zárja ki annak a lehetőségét, hogy itt is működjön. Van aki csak ezzel a játékkal játszik (pl. én is) és nem hatja meg, hogy ott mi hogy van. (egyébként meg ahogy olvastam, elég sok mindent "átemeltek" onnan ebbe a játékba)
 

Rikari

Veterán
Szerintem ez a kérdés már nem igazán igényel a részünkről további felvetést/támogatást és miután már többször kértük a csodatöltések visszajelzésével kapcsolatos áttekinthetőbb (részletgazdagabb) értesítést, így csak a gittet rágjuk. Ami már a fejlesztők elé került, abból idővel megszületik a nyomon követhetőség megoldása is, csak meg kell várnunk türelemmel a kérésünk beépítését a játékba. Bizonyosan van fontossági sorrend a már meglévők javítását illetően és az újítások megjelenítésében. Megértem, hogy a csodák zárásával foglalkozó értesítés nem élvez akkora prioritást, mert a játék menetét nem befolyásolja. A magam részéről azzal is elégedett lennék, ha csak az jelenne meg az értesítésben kinek a csodája zárult és az nekem mit hozott a konyhára. A felturbózott változat, hogy lássam az összes aktuális támogatásomat, és még azt is, hogy éppen hol tart, szükségtelen. Majd elmegyek hozzá és megnézem, ha annyira kíváncsi vagyok rá. Várjunk tovább türelemmel, mert nem söpörték le az asztalról és biztosan lesz ebben elmozdulás a javunkra.
 

Corvo

Veterán
Támogatom.

Ez miért zárja ki annak a lehetőségét, hogy itt is működjön. Van aki csak ezzel a játékkal játszik (pl. én is) és nem hatja meg, hogy ott mi hogy van. (egyébként meg ahogy olvastam, elég sok mindent "átemeltek" onnan ebbe a játékba)
Mert a múltkor megkaptam, hogy nem másolnak más játékot.
 

DeletedUser1121

Vendég
Szerintem ez a kérdés már nem igazán igényel a részünkről további felvetést/támogatást és miután már többször kértük a csodatöltések visszajelzésével kapcsolatos áttekinthetőbb (részletgazdagabb) értesítést, így csak a gittet rágjuk. Ami már a fejlesztők elé került, abból idővel megszületik a nyomon követhetőség megoldása is, csak meg kell várnunk türelemmel a kérésünk beépítését a játékba. Bizonyosan van fontossági sorrend a már meglévők javítását illetően és az újítások megjelenítésében. Megértem, hogy a csodák zárásával foglalkozó értesítés nem élvez akkora prioritást, mert a játék menetét nem befolyásolja. A magam részéről azzal is elégedett lennék, ha csak az jelenne meg az értesítésben kinek a csodája zárult és az nekem mit hozott a konyhára. A felturbózott változat, hogy lássam az összes aktuális támogatásomat, és még azt is, hogy éppen hol tart, szükségtelen. Majd elmegyek hozzá és megnézem, ha annyira kíváncsi vagyok rá. Várjunk tovább türelemmel, mert nem söpörték le az asztalról és biztosan lesz ebben elmozdulás a javunkra.
Tetszik az optimizmusod! :)
 

nlstemplar

Veterán
Szerintem ez a kérdés már nem igazán igényel a részünkről további felvetést/támogatást és miután már többször kértük a csodatöltések visszajelzésével kapcsolatos áttekinthetőbb (részletgazdagabb) értesítést, így csak a gittet rágjuk. Ami már a fejlesztők elé került, abból idővel megszületik a nyomon követhetőség megoldása is, csak meg kell várnunk türelemmel a kérésünk beépítését a játékba. Bizonyosan van fontossági sorrend a már meglévők javítását illetően és az újítások megjelenítésében. Megértem, hogy a csodák zárásával foglalkozó értesítés nem élvez akkora prioritást, mert a játék menetét nem befolyásolja. A magam részéről azzal is elégedett lennék, ha csak az jelenne meg az értesítésben kinek a csodája zárult és az nekem mit hozott a konyhára. A felturbózott változat, hogy lássam az összes aktuális támogatásomat, és még azt is, hogy éppen hol tart, szükségtelen. Majd elmegyek hozzá és megnézem, ha annyira kíváncsi vagyok rá. Várjunk tovább türelemmel, mert nem söpörték le az asztalról és biztosan lesz ebben elmozdulás a javunkra.

Akkor nagyon nem egyezik a véleményünk, hogy minek mennyi a fontossági sorrendje.
Ez szerintem sürgős lenne most már. Eleget várakoztattak minket.
Hogy lássam kinek a csodájába és mennyit pakoltam nagyon is szükségesnek látom.
 

Corvo

Veterán
Még 1 plusz ötlet a támogatásból vissza kapott tudáspontokat ne a sávra hanem ősi tudásban kapnánk.
 

creatin

Erős harcos
Szerintem ez a kérdés már nem igazán igényel a részünkről további felvetést/támogatást és miután már többször kértük a csodatöltések visszajelzésével kapcsolatos áttekinthetőbb (részletgazdagabb) értesítést, így csak a gittet rágjuk...

Sajnos nem értek egyet, mert az 1.50 fejlesztés óta rászorítottak bennünket a csodák fejlesztésére. Szépen meg is magyarázták, el kellett fogadnunk: „Eszi, nem eszi, nem kap mást!”. Ez hozta magával, hogy most már akkor ténylegesen fejlesszék a csodákba rakott TP-k nyilvántartását!
A továbbított ötletek mint egy feneketlen kút, csak dobáljuk bele, de nem történik semmi. Azaz szükséges, hogy állandóan kongassuk a harangot, hátha elér a hangja oda, ahová kell!
 

Corvo

Veterán
Na még csak az kéne!!! Így se lehet haladni, mert a bajnokit is TP-átokba kapjuk, ha ez is eltűnik, akkor a csiga fogja húzni a techfát gyökkettővel!
Van élet az elementálok alatt is.... mi még haladnánk...köszi a megértést!
Ma azért buktam 5 tudáspontot mert betellett a sáv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az egyik testvériségi tagnak tele lett az egyik csodája, én meg nem voltam gépnél mikor megkaptam a tudáspontokat.
 

liliputy

Veterán
Még 1 plusz ötlet a támogatásból vissza kapott tudáspontokat ne a sávra hanem ősi tudásban kapnánk.
Ez már az én fejemben is megfordult, mert sokszor járok így. Ha már egyszer ősi tudásból kapjuk, akkor forgassuk is vissza . ;)
Vagy talán egy új ötletként kéne felvetni?
 

creatin

Erős harcos
Ez már az én fejemben is megfordult, mert sokszor járok így. Ha már egyszer ősi tudásból kapjuk, akkor forgassuk is vissza . ;)
Vagy talán egy új ötletként kéne felvetni?

Mindenképp. Az általam felvetett ötletben a csodák támogatásának nyilvántartásáról van szó és nem a TP-k felhasználásáról. Így se igen lesz belőle semmi, de ha még bonyolítjuk, akkor meg pláne... :rolleyes:
 
Fent