• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Harci tanácsok kezdőknek

DeletedUser2262

Vendég
Megvan a Törp Védőbástyám és kiképezett már kardakrobatákat, több egységet. Azt kérdezném, hogy hol és mikor jelennek meg és melyik kiképzőhelyemen, illetve mikor tudom őket harcba indítani? Kaszárnyám Ork szinten van, kiképzőpályáim is megvannak.
 

DeletedUser3108

Vendég
A Törp Védőbástya által képzett kardakrobatákat is a Kaszárnyádban találod meg, nincsenek megkülönböztetve a a kaszárnyában, illetve a védőbástyában képzett egységek. Harcolni is ugyanúgy tudod küldeni őket, mint eddig is.
 

DeletedUser3281

Vendég
Én még azt értem, hogy mi ellen mit érdemes, ez majdnem olyan mint a tűz ellen a víz stb..
De azt nem látom fair jelleggel és hiába nézem a képeket, ar arányosság elve akkor is elvész.
Hisz ellenségnek 2-3x akkor a csapata 2x akkora az ereje 2x akkora a HP ja, ebben nem látok fairságot.
És ebben olybá de úgy vélem lehet igaz csak saját szkepticizmus, de keveset érek a dolgokkal amit leírtatok.
Eddig hasonlóképp gondolkodtam amit itt leírtatok figyelve a játékban mik a gyengéi mik ellen az ellenfélnek és aszerint össze állítani csapatot, 80% ban így is vesztettem mert túl van húzva az ellenfél.
 

DeletedUser

Vendég
Hisz ellenségnek 2-3x akkor a csapata 2x akkora az ereje 2x akkora a HP ja, ebben nem látok fairságot.
Ez azért lehet, mert túl messzire mentél a térképen a fejezetedhez képest. Ha megnézed a következő fejezet elején a ládanyitáshoz szükséges tartományszámot, valahogy ahhoz kellene viszonylag közel maradnod, hogy tudjál is harcolni. Ha új fejezetbe lépsz (=kikutatod a fejlett felfedezőket a fejezet elején), az újonnan felderített tartományokban könnyebb lesz harcolni és olcsóbb is lesz ezzel. De nem lehet nagyon előrehaladni, ez a korlát. :)
 

DeletedUser3281

Vendég
Értem, akkor lehet én vagyok a túl törtető és túl sokat akartam harcolni területekért :D
Sajna a gyenge és simán erős területeim elfogytak :( Már csak a Nagyon erősek vannak felfedezve azokkal nem bírok el, " még" ezekszerint.
 

DeletedUser1637

Vendég
Én még azt értem, hogy mi ellen mit érdemes, ez majdnem olyan mint a tűz ellen a víz stb..
De azt nem látom fair jelleggel és hiába nézem a képeket, ar arányosság elve akkor is elvész.
Hisz ellenségnek 2-3x akkor a csapata 2x akkora az ereje 2x akkora a HP ja, ebben nem látok fairságot.
És ebben olybá de úgy vélem lehet igaz csak saját szkepticizmus, de keveset érek a dolgokkal amit leírtatok.
Eddig hasonlóképp gondolkodtam amit itt leírtatok figyelve a játékban mik a gyengéi mik ellen az ellenfélnek és aszerint össze állítani csapatot, 80% ban így is vesztettem mert túl van húzva az ellenfél.
Ha előreszaladtál a felderítésekkel, akkor lehet olyan állapot, hogy nem tudsz nyerni, ahogyan fentebb is írták. Ha következő fejezetbe lépsz, és kikutatod a Fejlett Felderítők kutatást, lesznek a mostaninál olcsóbb, és ezáltal könnyebb tartományok is, bár ahogy olvaslak, azok is a "Nehéz" kategóriába fognak tartozni. 2 dolgot tudsz tenni: 1 vársz, amíg nem lesznek könnyebb tartományok is, és addig nem fedezel fel.
2. Úgy teszel, mint az előrehaladottak, és belenyugszol, hogy normál tartományokat csak kivásárolni tudsz ezentúl. :)

Értem, akkor lehet én vagyok a túl törtető és túl sokat akartam harcolni területekért :D
Sajna a gyenge és simán erős területeim elfogytak :( Már csak a Nagyon erősek vannak felfedezve azokkal nem bírok el, " még" ezekszerint.
Azokat majd akkor lesz érdemes harccal teljesíteni, ha néhány osztagméret-kutatást feloldasz, amikkel a te osztagméreted fog nőni. :)
 

DeletedUser3845

Vendég
Hali
Lenne egy olyan kérdésem hogy mennyire életképes az a város ami kb csak a harcra van kialakítva minimális termelés (pl. 3 3 3) az érdekelne hogy ezzel lehet e haladni a tartományokba, bajnokságot csinálni és eventeket? Az elképzelésem egy olyan város ami főként a seregre épül és úgy mond elfoglalja a tartományokat nem pedig egyezkedik.
 

nlstemplar

Veterán
Hali
Lenne egy olyan kérdésem hogy mennyire életképes az a város ami kb csak a harcra van kialakítva minimális termelés (pl. 3 3 3) az érdekelne hogy ezzel lehet e haladni a tartományokba, bajnokságot csinálni és eventeket? Az elképzelésem egy olyan város ami főként a seregre épül és úgy mond elfoglalja a tartományokat nem pedig egyezkedik.

Néz rá az én városomra. Az Elementálok korábban vagyok.
Az 1-es szintű manúkat hagyd figyelmen kívül, azok csak az event miatt jöttek be.
 

DeletedUser1524

Vendég
Hali
Lenne egy olyan kérdésem hogy mennyire életképes az a város ami kb csak a harcra van kialakítva minimális termelés (pl. 3 3 3) az érdekelne hogy ezzel lehet e haladni a tartományokba, bajnokságot csinálni és eventeket? Az elképzelésem egy olyan város ami főként a seregre épül és úgy mond elfoglalja a tartományokat nem pedig egyezkedik.

Hali!
Mindenki úgy játszik ahogy akar, pl az én városom is harcra van kiépítve amit ha jól csinálsz nem tart vissza a fejlődésben (nézd meg nyugodtan a városomat, csupán 2-2-2 (most +2 az érzékeny áruk miatt) árutermelőm van és az Elementáloknál tartok, az elején nekem is volt 3-3-3 míg elfért). Természetesen itt is működik a "valamit valamiért" így eventeken hátrányban vagy mivel az alapanyag elmegy a seregre, ha túl sok műhelyt építesz akkor még több ház és kultúra kell stbstb és nem fogsz elférni, én ezt úgy kompenzálom egy kicsit, hogy a kultúrát 170%on tartom így 'szinte' eleget termelek a sereghez és a fejlődéshez, ha marad felesleg akkor orkot is gyártok stb. Emellett az eventekhez szükséges plusz kis épületek nem nagyon fognak elférni, de természetesen sokminden megoldható némi kompromisszummal (pl az event alatt bontasz pár manatermelőt/kultúrát (nem tudom hol tartasz) stbstb).
 

DeletedUser3845

Vendég
K
Hali!
Mindenki úgy játszik ahogy akar, pl az én városom is harcra van kiépítve amit ha jól csinálsz nem tart vissza a fejlődésben (nézd meg nyugodtan a városomat, csupán 2-2-2 (most +2 az érzékeny áruk miatt) árutermelőm van és az Elementáloknál tartok, az elején nekem is volt 3-3-3 míg elfért). Természetesen itt is működik a "valamit valamiért" így eventeken hátrányban vagy mivel az alapanyag elmegy a seregre, ha túl sok műhelyt építesz akkor még több ház és kultúra kell stbstb és nem fogsz elférni, én ezt úgy kompenzálom egy kicsit, hogy a kultúrát 170%on tartom így 'szinte' eleget termelek a sereghez és a fejlődéshez, ha marad felesleg akkor orkot is gyártok stb. Emellett az eventekhez szükséges plusz kis épületek nem nagyon fognak elférni, de természetesen sokminden megoldható némi kompromisszummal (pl az event alatt bontasz pár manatermelőt/kultúrát (nem tudom hol tartasz) stbstb).
Köszönöm a segítséget akkor kicsit számolgatok és elkezdem a military város építését esetleg 3-3-4 arányban vagy 2-3-3 és akkor alapanyag is lesz és a seregét is tudom menedzsmentelni.
 

DeletedUser1524

Vendég
K

Köszönöm a segítséget akkor kicsit számolgatok és elkezdem a military város építését esetleg 3-3-4 arányban vagy 2-3-3 és akkor alapanyag is lesz és a seregét is tudom menedzsmentelni.

Nincs mit, hát számolni azt kell hozzá rendesen, van mit illetve érdemes használnod majd a várostervező weboldalt a sok változás miatt :) De pl nekem még csodákból is csak az van meg ami a sereget 'támogatja' (persze van 1-2 másféle is de csak azért mert volt egy pont akkora üres hely és be kellett tölteni valami 'hasznossal')... Azt még hozzáteszem, hogy ha harcra építed a várost akkor szerintem minimum 3 fegyvertárral számolnod kell (nekem 5 van/volt/lesz, de az talán túlzás másoknak illetve nem fogom másra erőltetni az én módszeremet, hiszen mint írtam mindenki úgy játszik ahogy szeretne(az én módszerem nekem jó, másnak nem biztos)), különben néha nem tudod időben pótolni a veszteségeket (sok harc esetén fenn áll a sok veszteség lehetősége) :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Sziasztok!

Nekem folyamatosan ment a felderítőm és folyamatosan teljesítettem a tartományokat. Most a Tündérek fejezetben járok és minden tartományom teljesítésének lehetősége "nagyon nehéz". Le kell állnom a felderítéssel is, vagy csak a tartományok teljesítésével, hogy utolérjem magam az osztagméret növelésekkel, hogy változzon a helyzet a nehéz, vagy netán még könnyebb felé?
 

DeletedUser1524

Vendég
Sziasztok!

Nekem folyamatosan ment a felderítőm és folyamatosan teljesítettem a tartományokat. Most a Tündérek fejezetben járok és minden tartományom teljesítésének lehetősége "nagyon nehéz". Le kell állnom a felderítéssel is, vagy csak a tartományok teljesítésével, hogy utolérjem magam az osztagméret növelésekkel, hogy változzon a helyzet a nehéz, vagy netán még könnyebb felé?

No igen, a "Nagyon nehéz" szint már tényleg nehéz és szinte vagy néha teljességgel lehetetlen harccal győzni :) Elég elvben a harcokkal leállni, persze felderíteni attól még lehet, igaz többe kerül mintha már a következő fejezetben lennél, de az más kérdés és a döntés a tiéd.
Szerk.: ez utóbbi tanácsot áthúztam, mivel mint lentebbi hozzászólásokban látszik ez a rész butaság :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
No igen, a "Nagyon nehéz" szint már tényleg nehéz és szinte vagy néha teljességgel lehetetlen harccal győzni :) Elég elvben a harcokkal leállni, persze felderíteni attól még lehet, igaz többe kerül mintha már a következő fejezetben lennél, de az más kérdés és a döntés a tiéd.
Köszi a választ.
Igaz, hogy lehetetlen harcolni és az egyezkedésnél is rengeteg anyagot kér, azért gondoltam, hogy a tartományok teljesítésével leállok, igaz a területszerzés miatt csináltam eddig. Ha a kutatás fán előre haladok akkor csak változik majd a helyzet és megváltozik a "nagyon nehéz" megnevezés is.
A felderítés is elég drága, de van aranyam rá, így úgy gondoltam, hogy azt csinálnám, csak az a kérdés, hogy nem baj-e ha túl sok tartomány lesz felderítve?
 

DeletedUser683

Vendég
csak az a kérdés, hogy nem baj-e ha túl sok tartomány lesz felderítve?
Szerintem ne deríts fel. Ha a következő fejezet elején kikutatod a Fejlett felderítő kutatást, egyrészt olcsóbb lesz a felfedezés, másrészt az ellenség osztagmérete is kisebb lesz. ha viszont drágán fedezel fel most, marad ugyanannyi az ellenség, vagyis, ha felfedezel, és jegeled a teljesítést, akkor a Fejlett felderítő kutatás után is akkora marad az osztagméret a már előzőleg felfedezett tartományban, illetve a kivásárlás költsége is. Felderítés után már nem változik, de a Fejlett felderítő kutatás mindig csökkenti, de csak az újabb felderítéseknél. Vagyis, ha olcsóbban fedezel fel egy tartományt, azt könnyebb is lesz teljesíteni. Inkább várj most a felderítéssel! ;)
 

DeletedUser1524

Vendég
Köszi a választ.
Igaz, hogy lehetetlen harcolni és az egyezkedésnél is rengeteg anyagot kér, azért gondoltam, hogy a tartományok teljesítésével leállok, igaz a területszerzés miatt csináltam eddig. Ha a kutatás fán előre haladok akkor csak változik majd a helyzet és megváltozik a "nagyon nehéz" megnevezés is.
A felderítés is elég drága, de van aranyam rá, így úgy gondoltam, hogy azt csinálnám, csak az a kérdés, hogy nem baj-e ha túl sok tartomány lesz felderítve?

Hmm utánaolvasva ezt találtam:

Hoshi mondta:
A Fejlett Felderítők technológia csökkenti a felfedezés költségét. A játék a kifizetett költség alapján számolja az ellenfél osztagméretét és az egyezkedés költségeit is. Viszont, ha felfedeztünk egy tartományt, majd pedig utána kutatjuk ki a technológiát, akkor az ellenfél mérete nem csökken. Csak a kutatás utáni tartományokra érvényes ez.
Tehát (személyes tipp, ezt nehogy úgy vegye bárki, hogy így KELL csinálni): Érdemes a felfedezett tartományokat felfedezésük után mihamarabb befejezni, ugyanis azok nehézsége már nem fog változni. Ugyanakkor a fejezetek vége felé érdemesebb a tartományokkal leállni egy kicsit, és majd csak a technológia kutatása után felfedezni, ezzel is könnyítve a saját dolgunkat. (Feltéve ha a következő fejezet feloldásához szükséges tartományok megvannak.)

Tehát butaságot írtam, elnézést kérek. Így viszont valóban érdemesebb leállni a felderítéssel is, különben "nagyon nehéz" marad minden amit annak fedeztél fel...
 
Fent