• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Harci tanácsok kezdőknek

Wiccara

Veterán
Tehát butaságot írtam
Szia, szerintem nem írtál butaságot, az ideális valahol az arany középút lehet!
Az eventek miatt jó, ha van 3-4 ( egyéni döntés) tartomány felfedezve, azokra az esetekre, amikor X számú találkozót kér; vagy akár ereklyék gyűjtésére, ha épp nincs bajnoki és nem várnál rá. ;)
Nálam korszakváltásnál első az osztagméret kutatás ( kövezzenek meg, h nem a portál, stb), így a narancs színű nehéz jelzések - erre váltott a pirosról a felfedezők kutatásával - is zöldre, azaz könnyűre változnak, és onnantól megállás nélkül mennek, amíg belefér.
 

GreenKnight

Veterán
A nehézség nem a fejlett felderítőktől, hanem az osztagmérettől függ. Viszont a felfedezés költségét és idejét csak és kizárólag a fejlett felderítő kikatatása csökkenti.
Ha van aranyad bőven, akkor szerintem folytasd a felderítést, hiszen ezzel időt spórolsz, viszont többe kerül. Ha áll a felderítő az ingyen van, de szerintem pazarlás, hiszen azt az időt már soha nem kapod vissza. De ez az aranyad mennyiségétől függ, azt viszont Te látod.
Egyébként pedig, ha a tartományokat nem oldod fel, akkor egy idő után (területtől függően) amúgy is elfogynak a felderíthető tartományok, hiszen körbezárod magadat. Szóval szerintem, ha van pénz, paripa és fegyver, akkor felderítésre fel! A feloldás ráér később. :)
 

Putyika

Veterán
A nehézség nem a fejlett felderítőktől, hanem az osztagmérettől függ.
Nem így van, attól is függ. Ha megnézed a techfán a fejlett felderítő leírását, ott is láthatod. Ezt írja: "Jelentősen csökkenti a felderítési költséget. Az alacsonyabb felderítési költség olcsóbb egyezkedést és kisebb ellenséges osztagokat jelent."
De elég csak visszaolvasni, 2 válasszal korábban Vadkörte bemásolta amit Hoshi írt erről. ;)
 

DeletedUser3317

Vendég
Tudna valaki tanácsot adni, milyen sorrendben tegyem le az egységeimet csatában?... Van hozzá egy leírás, hogy ha x helyre rakom, mikor kerül rá a sor, de hát ez nekem nem sokat mond az éppen aktuális legjobb elrendezésről.:D
 

Wiccara

Veterán

DeletedUser3317

Vendég
Szia,
a sorrendiséget itt remekül szemléltetik:https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Harc

Nem pozíció függő, hanem az egységek kezdeményező pontja határozza meg. ( ezért közutálat tárgya a ködjáró pl).
Áh, igen, ezt nézegettem, de nekem iszonyat bonyi... :confused:Annyi rajta az infó...:oops: Azt hogy tudom elérni, hogy minden katonámmal előbb jöjjek, mint az ellenség?:D A ködjárók ellen nekem be szokott jönni a gólem, de ha van ez ellen egy kupac egysége, akkor pislogok, hogy pakolásszam (autocsatákat nyomok, mert a normált legtöbbször elvesztem, vagy oltári nagy veszteségeket csinálok).

Az a henye béka tök cuki! Olyat akarok, de tök messze van...:(
 

Wiccara

Veterán
iszonyat bonyi.
:)
Az első egységed középre kerül, amit másodiknak jelölsz ki, az közvetlen fölé, a 3. közvetlen alá. A 4. lesz a legtetején a sornak és az 5. legalul.
A ködjárók ellen nekem be szokott jönni a gólem
Nem az a gond, mi jó ellene, hanem hogy a kezdeményező pontja 21, tehát ha ő szerepel az ellenség soraiban, ő kezd.
@Vadkorte remek kis csatavideókat töltött fel youtube-ra, nekem sokat segített a kézi harcokhoz.
henye béka tök cuki
Amíg veled szembe lesz, hidd el, nem az :D :cool::rolleyes:
 

DeletedUser3317

Vendég
Köszi!
A sorrend kiválasztása azért nehéz nekem, mert nem tudom előre kitalálni, kinek milyen a kezdeményezése.

A videókat meglesem este, láttam őket korábbi oldalon, de nem tudtam megnézni.

A békák cukik és kész. Akkor is, ha ki akarnak nyírni.:p
 

DeletedUser683

Vendég
A nehézség nem a fejlett felderítőktől, hanem az osztagmérettől függ
Ebben sajnos tévedsz! Mindig a felfedezés költsége határozza meg! Ahogyan Vadkörte kimásolta Hoshi korábbi bejegyzését, úgy működik. Alapvetően a felfedezés költsége határozza meg mindig, hogy könnyebb, vagy nehezebb a tartomány, így bizony előfordulhat teszem fel az, hogy egy Fejlett felderítő kutatás után a városod körül minden tartomány a könnyű kategóriába tartozik, viszont néhány felfedezés után már lesznek közepes tartományok is, mert minél többet fedezel fel, úgy nő a költsége is, ergo az ellenség, és a kivásárlás költsége is!!! ;)
 

DeletedUser2182

Vendég
Sziasztok! Lenne egy kérdésem a zsoldosokkal kapcsolatban. Mennyire fontos a zsoldostábor megépítése? Katonaságom eddig fejlesztettem rendesen, de kell-e egyáltalán megépíteni a zsoldosokat? Vagy esetleg termékkel is meg lehet később szerezni a területeket? Azért kérdezem, mert egyre többe kerül mindenmemű fejlesztés és ha nem létfontosságú akkor nem építeném meg, mert ahhoz még 2 szintet kellene a főépületet is növelni. Kutya sokba kerül, köszönöm
 

Wiccara

Veterán
Mennyire fontos a zsoldostábor megépítése? Katonaságom eddig fejlesztettem rendesen,
Szia,
ha harcolsz, akkor van értelme, főleg, ha eddig ebbe a vonalba invesztáltál. Természetesen a fegyvertárak elbonthatóak ( a kiképző nem ), ha inkább áttérnél az alkudozásra.
egyre többe kerül mindenmemű fejlesztés
Minden téren egyre drágább, és az is fontos, hogy ha eddig a katonai csodákat húztad, akkor többe van átállni a termelést segítő csodákra!
2 szintet kellene a főépületet is növelni
Hát, sokkal több szintet kell még rajta, és még nem látjuk a végét.. ;):D
 

DeletedUser2182

Vendég
Szia,
ha harcolsz, akkor van értelme, főleg, ha eddig ebbe a vonalba invesztáltál. Természetesen a fegyvertárak elbonthatóak ( a kiképző nem ), ha inkább áttérnél az alkudozásra.

Minden téren egyre drágább, és az is fontos, hogy ha eddig a katonai csodákat húztad, akkor többe van átállni a termelést segítő csodákra!

Hát, sokkal több szintet kell még rajta, és még nem látjuk a végét.. ;):D
Köszönöm, végül is megépítettem, de nem fogom egyenlőre fejleszteni, majd meglátom! _:D
 

DeletedUser4520

Vendég
Bár már elég régen nem írtak ide, megkérdezném a következőt.
Bajnoki közben elérhetővé válik az 5. kör a tartományokban (mindben). Ezt követően feloldok egy osztagméret növelést.
Ennek hatása már az 5. körben is érvényesülni fog, vagy csak a 6. körben ?
 

DeletedUser4917

Vendég
Bár már elég régen nem írtak ide, megkérdezném a következőt.
Bajnoki közben elérhetővé válik az 5. kör a tartományokban (mindben). Ezt követően feloldok egy osztagméret növelést.
Ennek hatása már az 5. körben is érvényesülni fog, vagy csak a 6. körben ?
Ha pl van törp védőbástyád akkor már az 5. körben is érvényeslni fog ha nincs ilyesféle csodád akkor nyilván seholsem fog érződni a hatása . ( feltételezvén , hogy a bajnokság szempontjából kérdezted )
 

DeletedUser683

Vendég
Bár már elég régen nem írtak ide, megkérdezném a következőt.
Bajnoki közben elérhetővé válik az 5. kör a tartományokban (mindben). Ezt követően feloldok egy osztagméret növelést.
Ennek hatása már az 5. körben is érvényesülni fog, vagy csak a 6. körben ?
Nem valószínű, mivel a már elérhető tartományokban nem fog változni a találkozókban a gép osztagmérete, de a tiéd sem, mivel elérhetővé vált, és a rendszer az előző (kutatás feloldása előtti) állapotból számolta ki a te, és a gép osztagméretét. :)
A törp védőbástya semmiféle hatással nincs az osztagméret növelésre, az a kiképzési osztagméretre van befolyással.
 

Calyr

Veterán
Bár már elég régen nem írtak ide, megkérdezném a következőt.
Bajnoki közben elérhetővé válik az 5. kör a tartományokban (mindben). Ezt követően feloldok egy osztagméret növelést.
Ennek hatása már az 5. körben is érvényesülni fog, vagy csak a 6. körben ?
Djyahellel maximálisan egyetértve még egy észrevétel: szerintem nem érdemes bajnoki közben osztagméretet kikutatni. A példádban a 6. körtől ugyanis már a te osztagméreteid is változnak, node erre a gép is reagálni fog, és az is változik. Viszont az egységtermelésed még az előző osztagmérettel ment végig, így szerencsétlen esetben könnyen abban a helyzetben találhatod magad, hogy mintha "hamarabb elfogyna" a rendelkezésre álló sereged. Ha viszont közvetlen bajnoki után aktiválod az osztagméreted, akkor lesz három napod feltermelni az új osztagméreteddel az egységeket a következő bajnokiig.
 
Fent