• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Harci tanácsok kezdőknek

DeletedUser4520

Vendég
Ha pl van törp védőbástyád akkor már az 5. körben is érvényeslni fog ha nincs ilyesféle csodád akkor nyilván seholsem fog érződni a hatása . ( feltételezvén , hogy a bajnokság szempontjából kérdezted )
Nem valószínű, mivel a már elérhető tartományokban nem fog változni a találkozókban a gép osztagmérete, de a tiéd sem, mivel elérhetővé vált, és a rendszer az előző (kutatás feloldása előtti) állapotból számolta ki a te, és a gép osztagméretét. :)
A törp védőbástya semmiféle hatással nincs az osztagméret növelésre, az a kiképzési osztagméretre van befolyással.
Djyahellel maximálisan egyetértve még egy észrevétel: szerintem nem érdemes bajnoki közben osztagméretet kikutatni. A példádban a 6. körtől ugyanis már a te osztagméreteid is változnak, node erre a gép is reagálni fog, és az is változik. Viszont az egységtermelésed még az előző osztagmérettel ment végig, így szerencsétlen esetben könnyen abban a helyzetben találhatod magad, hogy mintha "hamarabb elfogyna" a rendelkezésre álló sereged. Ha viszont közvetlen bajnoki után aktiválod az osztagméreted, akkor lesz három napod feltermelni az új osztagméreteddel az egységeket a következő bajnokiig.
Tyűűű de rég volt már ez a kérdés :)
Sajnos kissé késtek a válaszok, de sebaj. Azóta sajnos többször is előfordult a dolog, merthogy a TP-t elsősorban a Kutatásba szeretem betenni.

Szóval ha bajnoki közben kikutatsz egy Osztagméret növelést (én se szeretem, de néha ez van), akkor a hatás azonnal érvényesül, azaz ha egy adott tartomány adott körében a találkozók már elérhetők, bekukkantasz, majd Feloldod az Osztagméret növelést, akkor az ismételt megtekintéskor már megnövelt Egyezkedési költségek és Ellenséges sereg vár rád.
Én is elodázom amíg lehet, de inkább a Kutatással haladok, mint a csodáim fejlesztem. A csodáim kapnak épp elég TP áldást (pl. heti bajnoki jutalom, eventek és persze barkácsolni is szeretek).
 

bere007

Veterán
Törölhető bejegyzés.

Most látom, hogy a bajnokiról volt szó, de a térképi harcban van ez máshogyan.
 

DeletedUser4520

Vendég
Ha már bajnoksági osztagméretről van szó, akkor itt is elérhetővé teszem azt a képletet, amit korábban oly sokáig kutattam és valamelyik fórum oldalon találtam meg:
bajnoksági osztagméret = 5%*<tartomány sorszáma>*<általános osztagméret>

Valamint egy linket is, ami a körök nehézségével kapcsolatos (az osztagméretes képlet itt is megtalálható, csak egy kicsit másként):
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/bajnoksági-változások.1438/page-3#post-40127

Így ha valaki még nem ismeri, akkor itt egy helyen elérhetők a kalkulációkhoz szükséges képletek.
A statisztikám alapján azt tapasztaltam, hogy ezek a képletek csak a középértékeket mutatják. Mindkét irányban előfordulhatnak szórások, így előfordulhat, hogy például két egymást követő bajnoksági tartomány azonos köre közel azonos mind Egyezkedési költséget illetően, mind az ellenség létszámában.
 

DeletedUser2182

Vendég
Sziasztok!
Van egy olyan táblázat vagy leírás magyarul, ahol teljesen érthetően le van írva melyik bajnokira melyik katonából kell sokat és melyikből kell kevesebbet termelni, Próbálnék bizonyos bajnokságokra előre termelni, de sajnos az angol tudásom inkább 0, és nem igazán értem a google fordító alapján a leírásokat. Köszönöm szépen
 

DeletedUser4520

Vendég
Sziasztok!
Van egy olyan táblázat vagy leírás magyarul, ahol teljesen érthetően le van írva melyik bajnokira melyik katonából kell sokat és melyikből kell kevesebbet termelni, Próbálnék bizonyos bajnokságokra előre termelni, de sajnos az angol tudásom inkább 0, és nem igazán értem a google fordító alapján a leírásokat. Köszönöm szépen
Én az elvengems oldalakat ajánlanám, amelyek angol tudás nélkül is elég érthetőek. Például a mostani márvány bajnokira:
https://elvengems.com/tournament/marble/
E mellé a wiki Egységek és Harc lapjait:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Egységek
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Harc
A Harc oldalon a Harci ötszög megmutatja a lényeget. Ha tudod, hogy miként nézheted meg a harcterepet, akkor már csak a tapasztalatszerzés marad és gyorsan profi lehetsz :)
(A városodból ítélve már az vagy.)
 

DeletedUser2182

Vendég
Én az elvengems oldalakat ajánlanám, amelyek angol tudás nélkül is elég érthetőek. Például a mostani márvány bajnokira:
https://elvengems.com/tournament/marble/
E mellé a wiki Egységek és Harc lapjait:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Egységek
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Harc
A Harc oldalon a Harci ötszög megmutatja a lényeget. Ha tudod, hogy miként nézheted meg a harcterepet, akkor már csak a tapasztalatszerzés marad és gyorsan profi lehetsz :)
(A városodból ítélve már az vagy.)
Amikor már harcolni kell nincs gondom de sajnos soha nem tudom mit gyártsak ami majd jó lesz, mostanában már felírom magamnak de ritkán bajnokiztam ezért nem tudom hogy mit érdemes előre gyártani. Köszönöm a linkeket!:)
 

DeletedUser683

Vendég
Szóval ha bajnoki közben kikutatsz egy Osztagméret növelést
Szia! :)
Azt tudtam, hogy a hatás azonnal érvényesül, de úgy tudtam a már feloldott, elérhető tartományoknál még nem érvényesül. Vagy nem tudtam jól, vagy változott időközben. Bocsi, természetesen nem akartam fals infót adni. Igaz, én sose oldom fel az osztagméretkutatást futó bajnoki közben, mert nem jó, és mindig akad valami más mellete, ahová be lehet tenni a tp-t, ha meg nem, várhat 1-2 napot. Nem nagyon érint az infó, mert ezután is így fogok eljárni, de köszi, ezt is megtudtuk! :)
 

DeletedUser4917

Vendég
Tyűűű de rég volt már ez a kérdés :)
Sajnos kissé késtek a válaszok, de sebaj. Azóta sajnos többször is előfordult a dolog, merthogy a TP-t elsősorban a Kutatásba szeretem betenni.

Szóval ha bajnoki közben kikutatsz egy Osztagméret növelést (én se szeretem, de néha ez van), akkor a hatás azonnal érvényesül, azaz ha egy adott tartomány adott körében a találkozók már elérhetők, bekukkantasz, majd Feloldod az Osztagméret növelést, akkor az ismételt megtekintéskor már megnövelt Egyezkedési költségek és Ellenséges sereg vár rád.
Én is elodázom amíg lehet, de inkább a Kutatással haladok, mint a csodáim fejlesztem. A csodáim kapnak épp elég TP áldást (pl. heti bajnoki jutalom, eventek és persze barkácsolni is szeretek).
Ácsi ácsi , akkor ezek szerint aki nem kutatja ki az osztagméretnövekedéseket ott ahol lehet az jobban jár . Na ha indul vala új szerver akkor azokat a kutatásokat kihagyom .
 

bere007

Veterán
Ez nem igaz, kihagytam az összeset és így is leharcolhatók a tartományok

Lehet ilyen is, ez is játékstílus függő. A fejlettségi szinted és a térképen szerzett pontjaid alapján, szerintem mindig arra törekszel, hogy az elvárt, minimum tartomány legyen még és a fa végén harcolsz? Mert ilyen esetben a kézi harc működhet olyannak, aki képbe van vele. Nekem szinte mindig ment a felderítőm és mindig csináltam is és így nem lehetett kihagyni ezeket. (Bár nekünk akkor a kutya nem mondta, hogy ez így működik. Nem kevés melónk van abba, hogy ami már alapnak számít és a tudtad-e sávban is ott van, az ott legyen... nagyon sok dolgot külön kellett kérdezgetni és párszor rossz választ is kaptunk rá... ) Erre mondják, hogy valamit valamiért. A könnyebb bajnokiért cserébe feladtad azt, hogy a térképen tovább juthass. Abból a szempontból ez jó, hogy könnyebb, de viszont nem tudsz annyit nyitni. Ráérősebb hetemen egy könnyebb bajnokin kb 60-65 tartományt nyitottam. 17től felfelé csak a 2. csillagig mentem, az már önmagában majdnem 300tp. Az igaz, hogy ezek a bajnoki ranglistán nem csillognak olyan fényesen, mivel kevés pontot ad a megcsinálásuk, de attól még nagyon hasznosak. :D
 

DeletedUser

Vendég
@bere007 Akár auto harccal is lemennek ezek a tartományok jellegtől függően 0-25% veszteséggel harci 4egységes épületek nélkül is.
Ohh a régi szép időben utólag még be is szúrtak kötelező növeléseket a techfába, amiért nyúlhattuk vissza :D
A bajnoki más tészta, abban én nem érzem magam illetékesnek nyilatkozni
 

DeletedUser4917

Vendég
@bere007 Akár auto harccal is lemennek ezek a tartományok jellegtől függően 0-25% veszteséggel harci 4egységes épületek nélkül is.
Ohh a régi szép időben utólag még be is szúrtak kötelező növeléseket a techfába, amiért nyúlhattuk vissza :D
A bajnoki más tészta, abban én nem érzem magam illetékesnek nyilatkozni
Bocsi mi az a harci 4egységes épület ?
 

DeletedUser

Vendég
@Ferenc99
pompás mágikus szorzó, felvilágosult könnyűtávolság, szabadonengedett egységfejlesztés, kutyatápolt strucctojás (idézések)
 

DeletedUser4520

Vendég
Lehet ilyen is, ez is játékstílus függő. A fejlettségi szinted ...
(Bár nekünk akkor a kutya nem mondta, hogy ez így működik...
Az általam közölt link hozzászólása 2017 áprilisi, szóval volt idő dönteni, hogy ki melyik játékstílust választja. Abban teljesen egyetértek, hogy ezt tényleg a kutya se mondta és még mindig sokaknak új ez az Osztagméretes dolog. A fórum követése ezért hasznos, hiszen ha valaki a fejlődésének még csak a közepén jár és rájön a beszélgetések alapján, hogy lehetne másként is, az még mindig dönthet a kisebb Osztagméret mellett, ha a továbbiakban nem oldja fel a nem kötelezőket.
 

DeletedUser4917

Vendég
@Ferenc99
pompás mágikus szorzó, felvilágosult könnyűtávolság, szabadonengedett egységfejlesztés, kutyatápolt strucctojás (idézések)
Kösz :)
Az életbe nem jöttem volna rá , hogy az épület által elfoglalt helyre gondolsz 4 egység tekintetében és valószínűleg azért nem mert a fejembe a tartományi harcok voltak amihez szerintem senki nem használ ilyen épületeket ,ha csak nem bajnoki van közbe és épp mondjuk már be van gyújtva a madár hátsója a 4 egységesekkel karöltve .
Na jól van akkor szerintem harc tekintetében majdnem mindent tudok .
 

DeletedUser4917

Vendég
Kaszárnya , zsoldostábor és kiképzőpálya egységeit nézve nektek melyik viszi el a prímet . Ha csak egyet lehet választani . Nekem a zsoldostábor egységei győznek . Persze lehet , hogy rosszul járnék mert összesítésbe a kaszárnya vagy a kiképzőpálya jobb , de kiváncsi vagyok ha csak 1 et választhattok , hogyan döntenétek .
 

DeletedUser1524

Vendég
Kaszárnya , zsoldostábor és kiképzőpálya egységeit nézve nektek melyik viszi el a prímet . Ha csak egyet lehet választani . Nekem a zsoldostábor egységei győznek . Persze lehet , hogy rosszul járnék mert összesítésbe a kaszárnya vagy a kiképzőpálya jobb , de kiváncsi vagyok ha csak 1 et választhattok , hogyan döntenétek .

Nos ha mindent figyelembe veszel akkor a kaszárnya egységei a legerősebbek hiszen általában 2 típus ellen hasonlóan jók. A zsoldostábor és a kiképzőpálya egységei speciálisan jobbak 1-1 adott típus ellen (a másik típus elleni bónuszuk viszont rosszabb mint a kaszárnyában lévőnek ill még rosszabbak mint a másikban lévőnek).
Példa:
Könnyű közelharci egységek:
Kaszárnya: mágus és könnyű távoli ellen is nagyon jó
Kiképzőpálya: mágus ellen kiváló és könnyű távoli ellen közepesen jó
Zsoldostábor: mágus ellen közepesen jó és könnyű távoli ellen kiváló
stbstbstb...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent