• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve Chat parancsok visszahozatala

DeletedUser3513

Vendég
Amíg visszakapjuk a /who-t, vagy egyéb online állapot kijelzőt javaslom, hogy indítsunk egy szavazást
A legtalálóbb költői hasonlat vagy egyébb ...
(in memoriam /who)​
címmel.

Néhány példa a teljesség igénye nélkül:

Hoshi ne várd el tőlünk, hogy elmagyarázzuk miért szeretjük a kedvenc ételünket. Egyszerűen szívesen fogyasztjuk, annak ellenére, hogy más arról győzköd minket, hogy ne azt együk, hanem az általa kedvelt ételt, mert az sokkal finomabb. Lehet erről pro és kontra vitatkozni. A kedvenc étel marad.

jó néha brekegni a chaten,de ha éppen nincs is fent senki,vagy senki olyan,akivel lehetne kávézni egyet,akkor nem írogatok feleslegesen. Milyen már..hahó,itt vagyok,van itt valaki? Kicsit olyan mint sötétben elkezdeni olvasni.

napok óta úgy érzem magam, mint aki magába beszél, osztja az észt egy láthatatlan hallgatóságnak!

Nem értem a testvériségen belül a chat falon miért kell vakon tapogatózva érdeklődni, hogy "Hahó, van itt valaki?".

Összetartja a csapatot, igazán csapat érzés van, ha ugyan nem szól senki és én se szólnék épp senkihez, de tudom, látom, hogy ott vannak. Nem tudom ezt megmagyarázni ész érvekkel, de több kedvem van a játékhoz is, ha - bár nem beszélek velük, de - legalább tudom, hogy ott vannak.
 

DeletedUser2554

Vendég
A legegyszerűbb az lenne ha a testvériség fülnél mikor lenyitod egy szines kör jelezné az állapotát.
Pl.:
jelen van - zöld
elmúlt 12 órában belépet - citromsárga
elmult 48 órában belépet - narancssárga
elmúlt 7 napban belépet - piros
több mint egy hete nem lépet be - fekete
upload_2018-7-7_19-26-34.png
 

Dizel1

Veterán
A legegyszerűbb az lenne ha a testvériség fülnél mikor lenyitod egy szines kör jelezné az állapotát.
Pl.:
jelen van - zöld
elmúlt 12 órában belépet - citromsárga
elmult 48 órában belépet - narancssárga
elmúlt 7 napban belépet - piros
több mint egy hete nem lépet be - fekete
1189 bővítmény megtekintése
Ezt javasolta GreenKnight, én pedig valami hasonlót a chat panel oldalán csak világító számokkal. De ne legyünk telhetetlenek! Érjük be bármilyen jelzéssel, hogy be van jelentkezve a játékba!
 

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok!
A mi szövetségünkben is mindenki használta a /who parancsot!
Ha ez nem megy, hogy visszategyék, akkor szeretnénk a szövi tagok listáján egy kis zöld lámpácskával jeleztetni hogy éppen online, de ennek kibővítését is javaslom pl hogy ha több mint 1 hete nem lépett be akkor piros lámpácska ill ha 1 napja sárga ha 3 napja akkor narancs Nagyon sok hasonló játékban "valósidejű" nem 1 perces késéssel megjelenő hogy ki éppen "online" Ha ez így nem megy akkor ezt a másik ötletet jó lenne megvalósítani. Ez esetleg a későbbiekben az olyan várósoknál amelyek elhagyottak látható hogy az illető valóban elhagyta a városát... nem pedig a térképet feltöltve inaktív városokkal... szóval ezt a valósidejű lámpás vagy más jelzést,--- ki online és ki nem ----szeretnénk valamilyen formában visszakapni. Megjegyezném, hogy a béta fórumon is nagyon szeretnék ezt a funkciót visszakapni!!!! miért nem kérdezik meg a játékosokat?? "használjátok" vagy nem?? csak törölgetnek dolgokat a játékban!!!! Mi veszünk gyémántot valós pénzen abból fizetjük őket, akkor ennyit igazán megtehetnek. Arról nem is beszélve hogy 2 hónapja semmit sem fejlesztettek, hogy új faj legyen.. ( na erről ennyit)
Legutóbb a béta fórumon bóklásztam és ezt a hasznos linket találtam..
https://www.elvenstats.com/player/hu1/30180
itt lehet keresni városokra és lehet a szövetség munkáját is statisztikailag látni.
Nyelv is átállítható.

Köszönöm: Mircipirci
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
Arról nem is beszélve hogy 2 hónapja semmit sem fejlesztettek, hogy új faj legyen.. ( na erről ennyit)
Bár a többivel nagyrészt egyetértek, de ez a része az írásodnak nem teljesen fedi a valóságot, ugyanis egy új tipusú eventet kapunk, amin látszik, hogy sokat dolgoztak, plusz egy új fajt nem lehet összedobni rövid idő alatt. Annak ugye van egy történeti háttere is, ki kell dolgozni a kutatásokat, fejlesztéseket, el kell készíteni a sok új épület grafikáját, szóval ez nem csak annyiból áll, hogy pár deszkából szöggel összeütünk egy kutyaólat. ;) Elnézést, nem piszkálni akarlak, csak egy új faj bevezetése elég összetett, és időigényes munka, legyünk reálisak! :)
 

bere007

Veterán
egy új fajt nem lehet összedobni rövid idő alatt

Februárban jöttek az elementalok. Volt, amikor Hoshi azt írta, hogy egyszerre már több vendégfaj is megvan és amíg a következőnél az egyik csapat nem tud csinálni semmit, mert a másikak bütykölik, addig ők csinálják a másikat. Tehát az eddig eltelt 5 hónapnál régebbóta dolgoznak az új fajon.
Bár azzal egyetértek, hogy inkább tartson tovább, mint megint hozzon hibát. :D

ugyanis egy új tipusú eventet kapunk, amin látszik, hogy sokat dolgoztak

Ahonnan ez az "új típusú event" ki lett szedve, pár hetet játszottam. Ezért amikor láttam róla képet, akkor ismerősnek tűnt, mert pont akkor volt ott is valami virágos event. És azután itt is írták, hogy eléggé hasonlít rá, sőt a képeket leszámítva ugyan olyan lesz, csak át lett címkézve és mivel egy a cég, gondolom volt ctrl-c, ctrl-v. ;)
 

DeletedUser2062

Vendég
Ahonnan ez az "új típusú event" ki lett szedve, pár hetet játszottam. Ezért amikor láttam róla képet, akkor ismerősnek tűnt, mert pont akkor volt ott is valami virágos event. És azután itt is írták, hogy eléggé hasonlít rá, sőt a képeket leszámítva ugyan olyan lesz, csak át lett címkézve és mivel egy a cég, gondolom volt ctrl-c, ctrl-v. ;)
Ez már meg sem lepett! :D
 

DeletedUser683

Vendég
Februárban jöttek az elementalok. Volt, amikor Hoshi azt írta, hogy egyszerre már több vendégfaj is megvan és amíg a következőnél az egyik csapat nem tud csinálni semmit, mert a másikak bütykölik, addig ők csinálják a másikat. Tehát az eddig eltelt 5 hónapnál régebbóta dolgoznak az új fajon.
Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nincs meg hamar 1-1 új faj, és azt talán a többség belátja, plusz arra, hogy egyéb más fejlesztések, javítások is folynak a háttérben, nem csak az új faj kalapálása, de én kérek elnézést. :)
De ha meg előjövök azzal, hogy mi mennyit vártunk régen a fajokra, akkor megkapom, hogy ezt ne írjam, mert nem szereti senki, és valóban így van, de attól még tény, hogy a "mi időnkben" ezt mindenki tudja, aki már felnőtt, és visszaemlékszik a gyerekkorára. :)
 

Dizel1

Veterán
Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nincs meg hamar 1-1 új faj, és azt talán a többség belátja, plusz arra, hogy egyéb más fejlesztések, javítások is folynak a háttérben, nem csak az új faj kalapálása, de én kérek elnézést. :)
De ha meg előjövök azzal, hogy mi mennyit vártunk régen a fajokra, akkor megkapom, hogy ezt ne írjam, mert nem szereti senki, és valóban így van, de attól még tény, hogy a "mi időnkben" ezt mindenki tudja, aki már felnőtt, és visszaemlékszik a gyerekkorára. :)
Én az említett két időszak között kezdtem a játékot. Hatalmas volt azóta a fejlődés, és mivel látom a különbséget, így pontosan tudom, hogy milyen is lehetett a kezdetektől. Nincs semmi baj azzal, ha időbe kerül egy fejlesztés. Kivárjuk. Legalábbis ahogy látom, mi ketten Djyahellel biztosan. Itt most azzal volt baj, amit elvettek tőlünk, mert aki elvette, nem tudja, mekkora jelentősége van/volt, és most nem csak könyörögni, hanem harcolni is kell azért, hogy legyen valami megoldás. És itt jött be a képbe az időtényező. Ezt mi ketten sem akarjuk kivárni. Ez most "garanciális" probléma. De ezen már túlléptünk, vagy legalábbis túl kellett volna lépnünk, amikor Hoshi ígéretet tett a probléma kezelésére. Bár az ő, és a fejlesztők hitetlensége miatt erős kételyeim vannak a gyors megoldásal kapcsolatban. De ez az én problémám, hogy miben hiszek.
 

DeletedUser3

Vendég
A következőt kaptam a fejlesztőcsapattól:

Jelenleg megnézzük, milyen módon lehetne a /who parancsot, vagy egy másik, hasonló funkciót behozni a játékba. Nem tudunk pontos időt mondani, mikorra kerül be a játékba, vagy milyen formában, de értjük, hogy a funkció fontos számotokra. Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy pontos információval szolgáljunk nektek arról, ki érhető el éppen a testvériségetekben.
 

unseen

Veterán
A következőt kaptam a fejlesztőcsapattól:

Jelenleg megnézzük, milyen módon lehetne a /who parancsot, vagy egy másik, hasonló funkciót behozni a játékba. Nem tudunk pontos időt mondani, mikorra kerül be a játékba, vagy milyen formában, de értjük, hogy a funkció fontos számotokra. Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy pontos információval szolgáljunk nektek arról, ki érhető el éppen a testvériségetekben.
Köszönjük! És bízunk benne, hogy mihamarabb megoldódik.
 

Tybor land

Újonc
Folytassuk itt a beszélgetést.

Nem.
Két parancsról volt szó, amiből az egyik privát üzenetváltásra szolgál - erre most is ugyanúgy elérhető a privát üzenet a játékban. A chat a testvériség közösségi beszélgetőcsatornája, a privát üzenet pont ezt a funkciót teszi semmissé.

A /who parancs megmutatta ki volt online az adott pillanatban (illetve pár perccel azelőtt, nem volt teljesen pontos, volt pár perc késleltetés benne). Teljesen komolyan és őszintén kérdezem, ez játékosként miért fontos? Komolyan meg szeretném érteni, ennek mi volt szerintetek a funkciója? Meg lehetett nézni, hogy fent van-e valaki, de hogyan tovább? Erre egy "Van itt valaki?" üzenet is képes, bár igen, többet kell hozzá gépelni, és nem biztos hogy visszaírnak a többiek, lehet, hogy valaki épp csak fél percre felnézett az nem épp úgy elérhető, mint aki fél-egy órát tervez ott lenni.


Ha találtok ténylegesen olyan okot, ami a játékot befolyásolja, könnyebbé teszi az életeteket a játékban, akkor meg fogom írni a fejlesztőknek, hogy ezek miatt volt fontos.


Ha ez lett volna tervben, ez lett volna beharangozva.


Nem azzal van a gond, hogy leírod, vagy leírod ötször, hatszor. Azzal van gond, hogy egyre vehemensebben írod, és már átléptél egy határt. Saját magadat hergeled.


Semmi gond :)
Melyik érved volt cáfolhatatlan? Lehet elsiklottam felette, kérlek írd meg.
Nem vitázni akarok én sem, mindössze megérteni, miért olyan fontos ez a parancs.
Már leírtam, hogy a parancs visszahozatala, vagy más megoldás erre nincs a prioritási listán, ugyanis közvetlenül nem befolyásolja a játék többi részét. Ez nem azt jelenti, hogy központilag ki lett adva, hogy nem lehet. Pont hogy arra próbálunk választ találni, hogy miért kellene hamarabb. De amíg nem adtok erre választ, nem tudunk mit tenni.

A példákat csak szemléltetésként hoztam fel, nem várjuk el, hogy irogasd be a chatbe hogy XY itt vagy? Csak egy példa volt. Talán így jobban átjön: Ha valaki aktív, azt úgyis észreveszed, hiszen beszélhet a chaten, elviszi az ajánlataidat, támogat, stb. A /who-val csak azt láttad, megy-e nála a játék, vagy sem, de azt nem tudhattad, hogy épp foglalkozik-e a játékkal.


Tetszik a hasonlat, de ez így nem tükrözi a chatet. Állsz egy panel előtt és nézed hol ég a villany. Ahol ég, ott otthon vannak. Vagy úgyfelejtették a lámpát. Eddig se tudtuk megmondani, egy online jelzővel se fogjuk tudni megmondani.


De a személyes beszélgetésre miért nem használod a privát üzeneteket? A chat inkább egy közös megbeszélde.


Ezzel egyetértek, tényleg nem adna megbízható infót a dologról.

Offtopik hsz-eket töröltem.

Üdv mindenkinek!
Bárki, bármit mond én és csapattársaim is használtuk a /who parancsot, de mondok mást. [moderálva, kérlek ne nevezz meg más játékokat] és más játékban szintén van /who-nak megfelelője.
Kérdésem a következő: Hosi, te a kinek az érdekeit tartod fontosnak?A játékosokét , akik esetenként kp-el támogatják a fejlesztőket különböző vásárlásokkal és jelzik feléd ennek hiányát, vagy azt a céget akit csak a te általad fontosnak tartott dolgokkal zaklatnád. Mert Dizel1nek adott válaszodból ez derül ki!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
te a kinek az érdekeit tartod fontosnak?
A játékosokét. Éppen ezért továbbítottam a problémát a fejlesztők felé, és ezért is követem a témát és számolok be a fejleményekről, amikről csak tudok. Ha továbbolvasod a témát, akkor te is megláthatod ezeket a hozzászólásokat is.

Ettől függetlenül kérlek kerüld a dupla hozzászólást és a konkurens játékok megnevezését. Köszönöm. :)
 

gilingalang

Veterán
Jelenleg megnézzük, milyen módon lehetne a /who parancsot, vagy egy másik, hasonló funkciót behozni a játékba.
@Hoshi, egyrészt köszi az infót, másrészt azt még megtennéd légyszi', hogy közvetítesz egy kicsit?
Átmenetileg a /who visszaállítása is tökéletesen megtenné, a lényeg az lenne, hogy ne kelljen heteket várni. Nem értek hozzá, nem tudom, mennyire bonyolult a régiből átemelni, de talán kisebb projekt, mint új megoldást kitalálni. Napi szinten érezzük a funkció hiányát, ezért a folyamatos nyígás...
A jövőben persze mind fetrengeni fogunk a boldogságtól, ha lesz jobb verzió! Most viszont tök jó lenne valami S.O.S. megoldás is.
Köszi!
 
Fent