• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve Chat parancsok visszahozatala

Dizel1

Veterán
Szóval egy sima copy-paste szerintem nem müködne, se programozási, se jogi oldalról.
Köszi.
Ezt vágom. Nem is ilyen formán értettem a másolást. Ezen a területen alapismeretekkel rendelkezem, tehát csak értem, hogy miről beszéltek. Magára az ötlet, a megoldás átültetésére gondoltam, de nem tudom, hogyan működik. Csak feldobtam.
 

DeletedUser2062

Vendég
Jó reggelt! :)

Nos...itt elsődlegesen a sorrend volt az,amibe rögtön belekötök. Először is azért,mert előtte kellett volna megkérdezni,hogy szükségünk van-e a chat parancsokra,vagy ha ez elkerülhetetlen volt,akkor valamiféle magyarázatot adni,hogy erre miért is lesz szükség. Miben rontja egy ilyen parancs a játék,vagy a chat minőségét,mi az a probléma,ami miatt ezt muszáj megszüntetni. Tök egyszerű példa..valamit alá kell írnom,de nincs tollam,más előtt látok egyet,nyilván nem fogom elmarni szó nélkül,hanem valamit odanyögök neki.
Egyébként szerintem ez egy alap kellene legyen,hogy láthassuk a csapattársak státuszát.Inkább itt olyan lehetőség lehetne,hogy a játékos maga dönthesse el,hogy megmutatkozik,vagy nem. :) Tehát itt egyetértek Dizellel,hogy kicsit visszafelé kanyarodást mutat a "fejlesztés".
Már leírták előttem többen,hogy a kalandoknál ez igenis fontos. De mivel játékról van szó,ami ugye szórakoztat elvileg,jó néha brekegni a chaten,de ha éppen nincs is fent senki,vagy senki olyan,akivel lehetne kávézni egyet,akkor nem írogatok feleslegesen. Milyen már..hahó,itt vagyok,van itt valaki? Kicsit olyan mint sötétben elkezdeni olvasni. Ezt szerintem nem kell különösebben megmagyarázni (nekünk,játékosoknak!) volt,működött,kellett és most hiányzik. Jó lenne ezt mielőbb valahogy helyrehozni szerintem :) Néha nehéz eldönteni,hogy most a játékos megtartása a cél a fejlesztésekkel,vagy éppen az elmarása,hogy a játékos van a fejlesztőkért,vagy a fejlesztők vannak a játékosokért. Egyszerűen nem lehet mindent megmagyarázni ennyivel,hogy "erre most szükség volt"
Nekünk meg erre van szükségünk. Most. :)
Pusziiik!
 

GreenKnight

Veterán
Ha van "/who", akkor a kalandban nem kell arra várnunk aki nincsen itt
Rikari megfogta a lényegét, amiért én a /whot-t használtam. Nem az érdekelt, hogy ki van, hanem, hogy ki nincs. Aki nem volt, azt nem kerestem feleslegesen és tudtam, hogy ha valamit akarok, akkor üzenetet kell neki küldenem.
És nem mellesleg a játék frissítésekor a /who és a suttogás is eltűntek, tehát nem terhelték feleslegesen a chat-et. A suttogás is arra volt jó, hogy csak egymás közt prompt megbeszéljünk valamit. Amivel se a chat-et, se az üzeneteket nem terheltük utána. Megbeszéltük, megcsináltuk, letudtuk és ki is törlődött egy frissítés után.
Ehelyett most majd üzeneteket fogunk küldözgetni, amivel meg majd az lesz a problémátok, hogy túlterheli a rendszert. Csakhogy akkor majd ne feledkezz meg jelezni a fejlesztőknek, hogy ezt saját maguknak köszönhetik.
 

gilingalang

Veterán
Hááát, ahogy elnézem, pont a legaktívabb csapatok hangulatát érinti ez a kérdés függetlenül attól, hogy racionálisan eléggé hasznosnak ítéltetik-e az online mód jelzése + a suttogás vagy sem. A spontán megszólalásokban már most érezhető a különbség. Lehet, hogy rossz nyomon járok, de szociálisan introvertált emberek szokták szeretni az írott kommunikációs fórumokat az átláthatóságuk miatt és kevésbé fognak megszólalni, ha nem tudják, hogy kihez beszélnek. Mondhatod nekik, hogy de hát így is megszólalhatnak, kérdezzék meg, ki van bent, de... [hatásszünet] ...képzeld, ettől még nem fogják ezt tenni. Inkább hallgatnak.
Azt értem, hogy ez nem érdekli a fejlesztőket. Nekünk viszont csökkentette az eddigi játékélményt, tudjatok róla.
 

Senta

Erős harcos
Teljesen egyetértek hogy kell valami visszajelzés az online-státusz miatt.. napok óta úgy érzem magam, mint aki magába beszél, osztja az észt egy láthatatlan hallgatóságnak! persze biztosan olvassák a tesók a chat-et, csak hát nem tudom ki-mikor.. ha levelet írok a mobilosok nem látják, ha chat-en beszélek, meg mint már elhangzott egy sötét terembe mondanám a mondandómat, csak elég idiótának érzem magam, hogy akihez szólok lehet ott sincsen!
persze van más lehetőség Messenger stb.. de miért kéne még egy oldalt nyitni, mikor megvolt itt is a lehetőség, hogy láthattam a státuszt! egy főmágusnak, mágusnak, kalandfelelősnek, vagy csak simán egy csapat összetartó játékosnak, borzalmas idegesítő, hogy nem látja ki van online!
 

Xenia

Veterán
Eddig csak olvasgattam, amiket írtatok és egyre jobban ment fel bennem a pumpa, hogy @Hoshinak is bizonygatnunk kell, miért is volt jó a /who parancs.
Senki nem @Hoshit támadta, de a pici agyam nem tudja felfogni, hogy miért nem lehet visszaállítani az előző csetet legalább addig, amíg nem lesz meg az a szuper, amit ígérnek a fejlesztők.
Csendben tűrtük, hogy minden belépéskor a piros 100-as fogadott bennünket, mert azt hittük, hogy miután eltűnik, egy jó cset lesz a helyén, ebben viszont egy jó nagyot tévedtünk. Az egyetlen jó dolgot is elvették tőlünk ( /who), - amit rengetegen használtunk - amíg el nem tűnt a 100 -as.
Nem tudom elhinni, hogy más országokban nem használták volna a /who parancsot és nekik nem hiányozna.

Nagyon köszönjük nektek, ironikusan: játékosbarát fejlesztők!!! Ha mi játékosok nem lennénk, akkor nektek nem is kellene fejlesztenetek, akkor kikkel ba..nátok ki rendszeresen?
 

DeletedUser3513

Vendég
Tetszik a hasonlat, de ez így nem tükrözi a chatet. Állsz egy panel előtt és nézed hol ég a villany. Ahol ég, ott otthon vannak. Vagy úgyfelejtették a lámpát. Eddig se tudtuk megmondani, egy online jelzővel se fogjuk tudni megmondani.

Kedves Hoshi!

Először is szeretném megköszönni az áldozatos munkádat - tisztában vagyok vele, hogy milyen sok időt vesz igénybe a rengeteg beírás olvasása, megválaszolása, és ez még nem is fedi le azt a rengeteg munkát, amit belefektetsz a játékba, hogy mi jól érezhessük magunkat. :)

Kérlek hidd el, hogy a /who parancs nagyon jó volt. Azt hogy mennyien használták a testvériségben, csak abból láttam, hogy az elmúlt napokban hányszor jelent meg. Már azzal viccelődtünk, hogy ez lesz az új köszönés, vagy titkos jelszó ;)

Ha van rá mód, kérlek továbbítsd a fejlesztőknek, hogy többen igénylik a /who parancs visszaállítását :rolleyes: - és nem is szaporítanám tovább az olvasnivalódat.

Segítségedet előre is megköszönve,
további élményekben gazdag játékot és sikerekben gazdag munkát kívánva:
Zselyke77 :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
Nekem már tisztán látszik, hogy azért kell bebizonyítanunk ezt Hoshinak, aki majd tovább viszi a szálat, mert Ő maga sem használta túl gyakran ezt a parancsot és a testvériségében nem volt ennek akkora jelentősége, hogy a hiányát érezze, érezzék. Azt feltételezem, ha már modi vagy, akkor játszol és azt egy testvériségben teszed. Ha rendszeresen használtátok volna ezt az apró szót a chatfalon, a kérdés fel sem merült volna benned. De így legalább lett egy pezsgőfürdőnk a fórumon ebben a számomra meddőnek látszó, gyors megoldást nem ígérő kérdésben. Elnézést kérek a feltételezésemért Hoshi, de nem tudok már másra gondolni a hozzászólások és az általad írt reflektálások összefésülése után. Attól még te lehetsz ám egy nagyszerű fickó, ha nem használod a /who-t.;)

PS: Az Esszencia testvériség nevében írom (24 fő), hogy kérjük vissza a /who chatparancsot! /Főmágus/
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Csak úgy kíváncsiságból rámentem a fészbukon az Elvenarra.
Az első hozzászólás ez volt:
/who was great so that we weren't talking into the ether. Please let us know if it'll be restored.
1f642.png
:)
 
Sziasztok!

Még itt a Fórumon is lehet látni név szerint, hogy melyik tag van fenn. Nem értem a testvériségen belül a chat falon miért kell vakon tapogatózva érdeklődni, hogy "Hahó, van itt valaki?". Én használtam a /who-t és nagyon hiányzik! :(
 

bere007

Veterán
Érzem én, hogy poénkodni próbálsz vele, de ugye tudod, hogy a testvériség saját döntése, milyen módon kommunikálnak egymással.

Nem poénnak szántam. Nem tudsz olyan indokot mondani a cset mellett, amire ne tudnám rávágni, hogy ott a levél (mint a /who helyett a "van itt valaki? xy itt vagy?"). És ilyenkor már az a válasz, hogy a testvériség saját döntése... Az is a saját döntésünk volt, hogy hogyan nézzük meg, hogy ki van online.

Ezekkel a felesleges kérdezgetésekkel az előző üzenetek eltűnnek, míg ha a /who-t beírod, vagy ha suttogsz az egy frissítéssel eltűnik és ismét látod a legutolsó 100 bejegyzést. Ha a suttogás helyett levelet írsz és nem törlöd ki, akkor az 3 hónapig terheli a rendszert, míg a suttogás eltűnik az első frissítéskor. Íme kettő, kézzel fogható ok mellette. Bár ha már megvan a döntés, akkor úgyis felesleges erről beszélni.

gyors megoldás

Ez a 2 szó elég volt ahhoz, hogy majdnem hangosan nevettem. :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Ő maga sem használta túl gyakran ezt a parancsot és a testvériségében nem volt ennek akkora jelentősége, hogy a hiányát érezze, érezzék.
Tény és való, a mi testvériségünkben - ahol nem én vagyok a főmágus - nem használtam annyit a parancsot, mint ahogy itt ti leírjátok. Mi nem arra álltunk rá, hogy név szerint megszólítunk valakit a chaten, hanem nagy összességében a csapathoz szólunk ott. Épp ezért nem volt túl informatív tudni, hogy ki van épp az adott pillanatban fent.

miért nem lehet visszaállítani az előző csetet legalább addig, amíg nem lesz meg az a szuper, amit ígérnek a fejlesztők.
Ez az új chat, ami működik. Egy működő chat lett ígérve. Én ezt még mindig úgy ítélem meg, hogy jobb, mint a folyton elszálló chat, amiben volt két parancs.
Support statisztika alapján is úgy látjuk, hogy jobb, ugyanis eddig naponta több jegyet kaptunk az elszállt chatről, míg a hiányzó parancsról a frissítés óta hát nem sokat (éppen talán kell két kéz hozzá).

Ettől függetlenül a beszélgetés lényegét továbbítani fogom a fejlesztőcsapat felé. - Ennyit tudok ígérni.

Valamint: Lehet nektek annyira nem, de nekem tetszik, hogy sikerült ennyit beszélnünk egy ilyen témáról. Így lehet látni, mennyire érdekel titeket a játék, ebből tudunk mi is dolgozni. Várható lesz még hasonló a közeljövőben. ;) Köszönöm a hozzászólásokat. Bár lehet, hogy nézőpontjaink nem mindenben egyeznek meg, de meg tudjuk beszélni a dolgokat. :)
 

Rikari

Veterán
Ettől függetlenül a beszélgetés lényegét továbbítani fogom a fejlesztőcsapat felé. - Ennyit tudok ígérni.

Valamint: Lehet nektek annyira nem, de nekem tetszik, hogy sikerült ennyit beszélnünk egy ilyen témáról. Így lehet látni, mennyire érdekel titeket a játék, ebből tudunk mi is dolgozni. Várható lesz még hasonló a közeljövőben. ;) Köszönöm a hozzászólásokat. Bár lehet, hogy nézőpontjaink nem mindenben egyeznek meg, de meg tudjuk beszélni a dolgokat. :)
Köszönjük, ha nem süllyed el ez is az "örvénybe", mint ahogyan a csodák zárásával/töltésével kapcsolatos visszajelzés módja a játékban, mert az ahogyan most működik egy nagy nulla, mint ahogyan ez is az.
Az nekem is tetszik, hogy ekkora részvételt generált a /who elvétele, viszont az már nem, hogy újfent mi lettünk a szerveren játszók a kárvallottjai ennek a frissítésnek és csak ezért kerekedett ekkora beszélgetés.
Én annak örültem, hogy velem azonosan látják sokan az aktív játékosok közül, hogy a "kényelminek" nevezett parancsszó hiányzik a játékból. Miután nem befolyásolja a hiánya a játék menetét, így soha nem lesz belőle elengedhetetlen funkció, és nem is kap prioritást, de ha már itt töltjük/költjük el az időnket és pénzünket, érezhessük már magunkat jól is! ;)
Remélem Hoshi sikerre viszed az óhajunkat és képviseled az érdekeinket objektíven, még akkor is, ha továbbra is úgy érzem, hogy szubjektíven nem változott meg a véleményed és tény, hogy így kissé nehezebb lesz a meggyőzés, de köszönjük szépen a továbbítást.:cool:
 
Utoljára szerkesztve:

Siorna

Veterán
Tudom, téma túltárgyalva, neheztelés továbbítva... De azért hadd osszam meg ezzel kapcsolatos benyomásomat:
/who nélkül kicsit úgy érzem magam, mint a Láthatatlan kiállításon. (Aki még nem volt: ez egy olyan kiállítás, ahol teljes sötétségben tapogatózol. Alapvetően arra lett kitalálva, hogy a látók kicsit megtapasztalják a vakok világát.) Bizonytalanul lépkedek, keresem az egyensúlyomat, végülis mindent meg tudok oldani (akár még a cérnát is befűzöm teljes sötétségben a tűbe), de azért nem jó érzés! És nagyon örülök, amikor újra látok!!!! Szeretném visszakapni itt is a "látásomat".
 

Wiccara

Veterán
Ettől függetlenül a beszélgetés lényegét továbbítani fogom a fejlesztőcsapat felé. - Ennyit tudok ígérni.
Kedves @Hoshi !

Köszönjük, hogy meggyőzően fogsz kiállni értünk és szegény /who-t visszahozod halottaiból!
Emlékszem még, amikor közfelháborodást okozott a kultik szintrehozása miatti óriási kiesések lakosságban/ kultúrában szinte mindenkinél; akkor is engedtetek a nyomásnak, és kompenzálással enyhítettétek a helyzetet.
Bízom benne, hogy ez is a pozitívan fog végződni ;):rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Na még így a végére. A fejlesztők is úgy alakították a játékot az évek során, hogy egyre fontosabb lett benne a csapatjáték. Bajnokságok csapatossá tételével, kalandokkal. Érdekesebb így, hogy a csapatok is versenyeznek egymással, meg sokan nagyon szeretjük a csapatban játszást. :) Lehet hogy a fejlesztők ezt nem így élik meg, de mi itt sokan fontosnak tartjuk, hogy játék közben lássuk, mennyien és kik vagyunk jelen. Akár pár perc késéssel is. Fontos tudnunk, amikor szeretnénk, hogy épp hányan vagyunk. Jó látni, hogy naponta többször megnézve, mindig legalább 10-en online vagyunk a csapatban. És kik azok, akik szinte minden létszámellenőrzéskor ott vannak, akikre szinte bármikor lehet számítani, akikhez szinte bármikor lehet szólni. Összetartja a csapatot, igazán csapat érzés van, ha ugyan nem szól senki és én se szólnék épp senkihez, de tudom, látom, hogy ott vannak. Nem tudom ezt megmagyarázni ész érvekkel, de több kedvem van a játékhoz is, ha - bár nem beszélek velük, de - legalább tudom, hogy ott vannak. Ezt üzenem a fejlesztőknek. :) Szeretettel és köszönettel a mindenkori munkájukért. :)

Elvenar egyik lelkes híve :)
(Ahogy nekem is, ahogy írtad @Rikari , jó látni, hogy bár külön csapatban vagyunk, de most itt összetalálkoztunk egy időre mi, hasonlók. ;) )
 
Fent