• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve Chat parancsok visszahozatala

DeletedUser3

Vendég
A chat lényege az azonnali kérdés-válasz, azaz a gyors kommunikáció. Ezt segítette a /who parancs. Tudtuk, hogy van-e értelme használni a chat-et.
Igen, gyors kommunikáció, ebben egyetértünk.
Viszont akkor ha:
a /who-ra azt láttad, hogy van aktív játékos, feltetted a kérdést. Kaptál rá választ. Mindenki örült neki.
a /who-ra azt láttad, hogy nincs aktív játékos. Ekkor vagy nem tetted fel a kérdést, vagy feltetted, de várnod kellett a válaszra.

Most, hogy nincs /who: Felteszed a kérdést, és jó esetben kapsz azonnal választ. Vagy felteszed a kérdést, és később kapsz választ.

A játékosok chathasználati szokásai nem változnak (sőt, nem kapcsol szét a chat...), ugyanannyiszor lesznek elérhetők, mint eddig.

Ezek után le kell kérdezni, hogy ez a játékos halmaz közül mennyien használták mindössze 1-2 alkalommal és ki használta ennél többször.
Nem azt vitattuk, hogy használták-e az emberek. Azt, hogy ez volt-e bármilyen hatással a játékban történő előrehaladásra. Változtat-e a bajnokságon, a kalandon vagy bármilyen más dolgon, hogy tudod-e, hogy X vagy Y gépén épp fut-e a játék.

Tekintve, hogy a játék egyik legnagyobb megtartó ereje (ha nem a legnagyobb) a közösség élménye, egy ilyen apróságnak tűnő dolgon nagyon sok múlhat.
De a közösség élménye nem az, hogy tudod-e, fent van, hanem az, hogy beszéltek, nem?

Ami elkerülte a figyelmedet: Ha van "/who", akkor a kalandban nem kell arra várnunk aki nincsen itt és ezt kérdezgetnünk sem kell, akkor amikor sokszor minden perc számít. Viszont ha látom, hogy online, akkor legalább van értelme megkérdeznem is, hogy tesz-e jelvényt. Így meg kérdezek és csak várok, az idő meg közben megy, mert azt sem tudom, hogy egyáltalán van-e esélyem arra hogy válaszolna.
nem kerülte el a figyelmem, valami másra válaszoltam, de ide is jöhetne. De akkor kérdezek. Az miért jobb, ha tudod, hogy online, de csak vársz, hogy válaszoljon, (lehet csak úgy maradt a gép), mint hogy nem tudod, hogy online. Ugyanúgy nem ír, ugyanúgy nem aktív. Ha látod, hogy online, de fél-egy órája nem ír, akkor várhatsz rá a kalandban...

facebook csoportot használunk, saját belső chatszobával, de hogy e miatt kilépkedjünk most azért is, hogy ki játszik éppen bent a játékban, és messengeren kérdezgessük egymást, mert egyszerűen nem engeditek látni.
Én nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem a társadalom nagy része hamarabb reagál egy gyors messenger/discord/skype/whatsapp/viber/bármi üzenetre, mint egy játék chatjére.

Én inkább megfordítanám a kérdést! Miért is nem lehet "/who" a játékban, mi akadályozza a használatát? Mi indokolta azt, hogy megszüntessék?
Nem fogom azt mondani, hogy technikai okai voltak, mert sajnos nem tudom, hogy az volt-e. Az előző chatrendszer át lett véve máshonnan, onnan maradt benne (bevallom őszintén - illetve teljesen mindegy, nem én programozom a dolgot - el is kerülte akkor a figelmünket). Most egy teljesen új, 0-ról írt rendszer került be. Ugyanúgy néz ki, de máshogy működik. Emiatt nem lehet a régiből csak bemásolni az egészet - ha lehetne, már bent lenne, és nem beszélnénk ennyit erről.

Mielőtt még bárki rosszat gondolna: Én nagyon szeretném, hogy ezt visszakapjátok, mert tudom, olvasom, hogy erre szükségetek van. Viszont egy pár kört már lefutottunk a fejlesztőkkel, hogy miért kell ez nekünk, kb hasonló eredménnyel, mint itt. Nem azért feszegetem a dolgokat, mert nem akarom ezt nektek, hanem hogy tudjak egy épkézláb indokot mondani, miért kell ez nektek, hol ütközik ki a funkció fontossága. Ha nincs neki olyan szerepe, ami hat a játék többi elemére, akkor sajnos nem tudjuk feljebb rakni a prioritási listán. Meg akarom érteni, miért fontos ez nektek, hogy le tudjam írni, alá tudjam támasztani az egészet.
 

DeletedUser2066

Vendég
Hoshi ne várd el tőlünk, hogy elmagyarázzuk miért szeretjük a kedvenc ételünket. Egyszerűen szívesen fogyasztjuk, annak ellenére, hogy más arról győzköd minket, hogy ne azt együk, hanem az általa kedvelt ételt, mert az sokkal finomabb. Lehet erről pro és kontra vitatkozni. A kedvenc étel marad.
Egyébként meg nem találkoztam még olyan hozzászólással, aki kifejezetten örül annak, hogy nincs lehetőség a /who funkció használatára.
 

DeletedUser683

Vendég
Teljesen komolyan és őszintén kérdezem, ez játékosként miért fontos? Komolyan meg szeretném érteni, ennek mi volt szerintetek a funkciója?
Volt funkciója, használtuk is. :) Az hogy vannak, akik nem nagyon használták, vagy nem értékelték, az még nem jelenti azt, hogy másnak nem volt hasznos, több szempontból is, de kiemelek egyet a kedvedért: a Testvériségi kalandok alatt követhető, hogy ki/kik vannak gyakran online, kik tesznek is valamit a közös játék érdekében. Persze most valaki azt fogja írni, hogy nézegesse végig a főmágus, hogy ki rakott jelvényt, de ez egyrészt jóval több idő, másrészt egy örvénynél követhetetlen. Más célból is hasznos volt, mi legalábbis megtaláltuk, és mivel máshogyan nem lehet követni tesóságon belül, hogy kik azok, akik gyakran online vannak, és kik, azok, akik nem, így nem is értem, hogy miért nem érzed hasznosnak ezt. Van, ahol fontos az aktivitás, a testvériség erre épül. ;)
(olyan megjegyzéseket nem kérek, hogy az aktivitás másként is mérhető, mer bár igaz, de megint csak több kutakodással jár) :)

A "Van itt valaki?" nem helyettesíti az online státusz kijelzését. Ha nem válaszol senki, az még nem jelenti azt, hogy nem fogok tudni valakivel kommunikálni belátható időn belül.
Ez így van, mert ha például bajnokizik, és épp csata közben van, akkor azonnal nem válaszol, de várhatóan rá fog pillantani, ha írok neki valamit, tehát megint csak van értelme a who parancsnak. Ahol fontos a kommunikáció, ott nem mindegy, hogy van, vagy nincs ilyen lehetőség. Én úgy érzem, hogy nekünk ez fontos volt, és ezt most elvették, tehát hiányzik. ;)

Épp ezért érdemes többféle jelvényt termelni. Ami megmarad, az jó lesz később is. ;)
Ez nem érv, bocsi, mert amúgy is többfélét termel mindenki, viszont az ideje behatárolja, hogy milyet tud, és ha éppen olyan kell, ami hosszabb ideig gyártódik, és neki van, akkor nem mondhatom Jóskapistának, hogy kezdj el gyártani 1 napost, ami egyébként van a másiknak. Általában tervezünk, hogy ki mit gyárt, és jó tudni, hogy szükségesség esetén jelen van-e, és emiatt ne kelljen írni több mondatot a chatfalra, hogy megtudjam, hogy jelen van-e, vagy épp nincs játékban. Tesósági kalandoknál fontos az online láthatóság lehetősége, de több más esetben is, amit lehet, hogy vannak, akik nem használnak ki, de ettől még léteznek.;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Még mindig nem győztetek meg arról, hogy a /who olyan funkciót töltött volna be, amit egyszerű kommunikációval nem lehetne megoldani.

Már elnézést, de ahogy a reagálásokat olvastam, lenne egy javaslatom, a fenti "győzzetek meg, ha tudtok" válaszok alapján.

Töröljük el a csetet teljes egészében.
A cseten kommunikálunk egymással, arra jó a levelezés is (testvériségi körlevél), a cset csak 100 bejegyzést jelenít meg, azután törli a régieket, ha van új beírás, de a körlevél megmarad. A levelezésben is be lehet írni, hogy "Van itt valaki?", nem kell ahhoz a cset. A suttogás és az online ittlét parancsikon megszűnése miatt, már teljesen felesleges a cset, hiszen minden szempontból helyettesíthető a levelezéssel, sőt az még a "memóriájában" jobb is.

Gyors, hatékony kommunikálás, szinte mindenki használja, megszokta és egyszerű. Nincs érv a megtartása mellett, de mégis megmarad, sőt még fejlesztve is lesz. Pedig a "győzzetek meg, ha tudtok" párharcban alul maradna, mert amit tud, arra ott a levelezés, így teljesen feleslegesen fut párhuzamba ez a 2 dolog.

A megszűnt funkciókkal is ugyan ez a helyzet (legjobban a /who az, ami hiányzik mindenkinek). Helyettesíthető mással, csak az macerásabb. A játékosok megszokták, "megszerették" sokan használják/használták és most, hogy el lett tőlünk véve, annyit kérünk Tőletek, hogy továbbítsátok a fejlesztő csapat felé, hogy hiányzik és vissza szeretnénk kapni. A csapatunk nevében tudok nyilatkozni, ott 25 főnek hiányzik.

Nem szól mellette olyan megdönthetetlen érv (legalábbis nekem nem jut az eszembe semmi), ami létfontosságúvá tenné a meglétét, lehet nélküle játszani és lehet helyettesíteni más módon (ami macerásabb), tehát a "győzzetek meg ha tudtok" párbajban alulmaradunk ezzel, ugyan úgy, mint ahogy a teljes cset rendszernek a működése is alul marad a levelezéssel szemben.

Csak annyi érv szól mellette, hogy a játékosok vissza szeretnék kapni ezt a megszűnt funkciót, amit nagyon régóta használnak nagyon sokan és ennek a megléte nem borítja fel a játékegyensúlyt, nem befolyásol semmit.

Amúgy a megléte ellen ugyan úgy nincsen semmi felhozható érv, mint mellette. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Egyébként meg nem találkoztam még olyan hozzászólással, aki kifejezetten örül annak, hogy nincs lehetőség a /who funkció használatára.

Nem is fogsz. Viszont aki nem ír, az feltételezhetően nem nagyon használta, vagy épp megvan nélküle.
De egyébként általános, hogy a pozitív hozzászólásokat inkább meg sem írják, hisz az a standard, ha valami jó. :)

kik azok, akik gyakran online vannak, és kik, azok, akik nem, így nem is értem, hogy miért nem érzed hasznosnak ezt. Van, ahol fontos az aktivitás, a testvériség erre épül.
Igen, az aktivitás hasznos. De ahogy egy párszor már leírtam, amit ez kiírt, nem volt megbízható. Volt benne késleltetés is, és nem azt nézte, csinál-e valamit a játékos, hanem azt, hogy be van-e jelentkezve. Vagyis ha reggel elindítom a gépet, belépek, majd elmegyek mosogatni, bevásárolok, megfőzök, dolgozok, és majd csak a belépés után 10 órával indítom el az első termelést, akkor is végig aktívnak mutat a játék. Erre nem lehet aktivitásként hivatkozni. Arról nem is beszélve: képes lennél ezt minden percben lekérdezni, pláne egy kaland végén a hajrában? Még mindig jobbnak látom, hogy

- két pék, három ács kell még
- van egy pékem
- nekem egy pékem egy ácsom
- akkor gyorsan csinálok ácsot

Töröljük el a csetet teljes egészében.
Érzem én, hogy poénkodni próbálsz vele, de ugye tudod, hogy a testvériség saját döntése, milyen módon kommunikálnak egymással.

annyit kérünk Tőletek, hogy továbbítsátok a fejlesztő csapat felé, hogy hiányzik és vissza szeretnénk kapni.
Olvasd el, amit fentebb írtam. Ezt szeretnénk megtenni. Sőt, megtettük már, viszont amíg nem a játékra nagyban hatással lévő funkció, addig nem fog egyhamar megtörténni. Egész egyszerűen van más, ami fontosabb (új fajok, mobilalkalmazás tovább fejlesztése, eventek, hibajavítások stb). Erre kérlek titeket, segítsetek megtalálni, miért olyan fontos. Minden amit leírtatok, már megírtam a fejlesztőknek, és azokat a válaszokat kaptam, amiket itt leírtam nektek.

győzzetek meg ha tudtok"
ne így állj hozzá, lásd előző válasz.

Amúgy a megléte ellen ugyan úgy nincsen semmi felhozható érv,
Játékosként nincs, fejlesztőként: időbe telik megcsinálni, amit másra kell fordítani.
 

Rikari

Veterán
Most egy teljesen új, 0-ról írt rendszer került be. Ugyanúgy néz ki, de máshogy működik. Emiatt nem lehet a régiből csak bemásolni az egészet - ha lehetne, már bent lenne, és nem beszélnénk ennyit erről.
Most akkor itt arról van szó, hogy lenne még munkájuk ezzel a fejlesztőknek, hogy minden visszaálljon a régiben, csak ez olyan munkát igényel, ami szerintük felesleges és túl sok időt venne el tőlük. Mérlegeltek ők, és azt mondották, nem kell ez nekünk! Remélem játszanak is a játékkal és azt is remélem olyan testvériségben teszik ezt, ahol van értelme az online lét megtekintésének. Akkor egyet tudok érteni, ha egy olyan testvériségben nézegetik ezt, ahol szinte alig van kommunikáció, ahol nem vesznek részt egy közös munkában sem a tagok, mert ott tényleg nem kell /who, hiszen sosincs senki online, ha meg igen akkor max. 5 percre. Leszed-kiad és lelép. Ilyen testvériségekben valóban nem venni hasznát ennek a funkciónak. De itt kardoskodunk még azok, akik használják és használnák, az aktív testvériségek tagjai, legalább akkor azt vegyék figyelembe, hogy még vannak ilyenek és támogassanak bennünket ezzel a funkcióval, ha már többször is leírtuk, hogy szükségünk van rá.
Mielőtt még bárki rosszat gondolna: Én nagyon szeretném, hogy ezt visszakapjátok, mert tudom, olvasom, hogy erre szükségetek van. Viszont egy pár kört már lefutottunk a fejlesztőkkel, hogy miért kell ez nekünk, kb hasonló eredménnyel, mint itt. Nem azért feszegetem a dolgokat, mert nem akarom ezt nektek, hanem hogy tudjak egy épkézláb indokot mondani, miért kell ez nektek, hol ütközik ki a funkció fontossága.
Jó ezt tudni, hogy te mit szeretnél és hogy velünk érzel. De rossz a megközelítés, mert nem a játék funkcióját befolyásolja, és természetesen nem egyenlő egy épület fejlesztésével járó prioritással, de a kapcsolattartásunkat igen is befolyásolja, ha nem látom pár karakter beütésével, kivel tudok szóba állni a -"ki van itt?" kérdés feltétele nélkül.
 

DeletedUser

Vendég
Mielőtt még bárki rosszat gondolna: Én nagyon szeretném, hogy ezt visszakapjátok, mert tudom, olvasom, hogy erre szükségetek van. Viszont egy pár kört már lefutottunk a fejlesztőkkel, hogy miért kell ez nekünk, kb hasonló eredménnyel, mint itt. Nem azért feszegetem a dolgokat, mert nem akarom ezt nektek, hanem hogy tudjak egy épkézláb indokot mondani, miért kell ez nektek, hol ütközik ki a funkció fontossága. Ha nincs neki olyan szerepe, ami hat a játék többi elemére, akkor sajnos nem tudjuk feljebb rakni a prioritási listán. Meg akarom érteni, miért fontos ez nektek, hogy le tudjam írni, alá tudjam támasztani az egészet.
Mondok egy valós okot:
Tegyük fel, csoda-vadászok vagyunk és valamelyikünk talál egy csodát, amelyet gazdaságosan le lehet hozni. Csak úgy nem megy, hogy én beteszek, aztán majd a levelemre jönnek a többiek, mert könnyen betalál más és belepiszkál a matekba.
Itt kifejezetten fontos szerepe van a /who parancsnak és a suttogásnak is :D

Mondok másik példát:
pörgetni szeretném a küldetéseket, amit megszokott partnerrel csinálunk, mert a küldi miatt átdobált árut rutinosan, bejáratva vissza is dobja.
Megnézem online van-e? Ha nincs, elmegyek enni még 1 keszeget, nem ücsörgök a gépnél feleslegesen.

Mondok egy 3. példát: egy friss tagunk hangyafülnyi aktivitást se nagyon mutat, nem nagyon van pontja a bajnokságban pl. A /who egész szépen mutatta, hogy azért feljár-e termelni/aratni, aktívkodni, vagy sem? Alibizik az illető, vagy ténylegesen nincs civil ok miatt?

A suttogásra is 1-et:
teszem azt valaki segítséget kér a városát átrendezni. A suttogással meg lehetett oldani úgy a koordinálást, hogy másokat nem zavart. A levelezést nem lehet használni, mert ott ki-be kell lépkedni, nem azonnali a kommunikáció

A suttogásra még1: egyszerűen kiválóan lehet privát, másra nem tartozó infót megosztani, pl. ritka árut tett ki valaki és szólok a számomra fontosabb és stratégiailag hasznosabb társamnak.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Én nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem a társadalom nagy része hamarabb reagál egy gyors messenger/discord/skype/whatsapp/viber/bármi üzenetre, mint egy játék chatjére.
Ez a mai fiataloknak alap, de a régi motorosoknak nem. Egyébként meg használjak egy plusz eszközt, hogy tudjak tájékozódni egy játékban, egy játékról ,miközben annak van chatfelülete? Bocsi, de a who parancs beírása nekem gyorsabb, és kevesebb energiát emészt fel, mint hogy egy pót eszközt használjak, ha nem muszáj, és nekem már gondolnom kell a felesleges energiákra. :D ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Igen, az aktivitás hasznos. De ahogy egy párszor már leírtam, amit ez kiírt, nem volt megbízható. Volt benne késleltetés is, és nem azt nézte, csinál-e valamit a játékos, hanem azt, hogy be van-e jelentkezve. Vagyis ha reggel elindítom a gépet, belépek, majd elmegyek mosogatni, bevásárolok, megfőzök, dolgozok, és majd csak a belépés után 10 órával indítom el az első termelést, akkor is végig aktívnak mutat a játék. Erre nem lehet aktivitásként hivatkozni. Arról nem is beszélve: képes lennél ezt minden percben lekérdezni, pláne egy kaland végén a hajrában? Még mindig jobbnak látom, hogy

- két pék, három ács kell még
- van egy pékem
- nekem egy pékem egy ácsom
- akkor gyorsan csinálok ácsot
Nem, nem értettél meg, mert mi másként csináljuk a kalandot. A hosszabb termeléseket vezetjük az örvény alatt is, hogy ki mit rakott be termelésbe, és csak a rövidekre kell rákérdezni. Az a baj, hogy azt érzem, nem vagy nyitott rá,és tartok tőle, hogy így nem is fogod megérteni. o_O
Egy laza tesóságnál talán nem számít ennyire, de egy aktívabb csapatnál igenis számít, és nem csak 1-2 testvériségben vannak többségében aktív tagok...
 

DeletedUser3

Vendég
Most akkor itt arról van szó, hogy lenne még munkájuk ezzel a fejlesztőknek, hogy minden visszaálljon a régiben, csak ez olyan munkát igényel, ami szerintük felesleges és túl sok időt venne el tőlük...
Mérlegeltek, és meglátták, hogy a chat alapvető funkcióira van idő, a kényelmi funkciókra nincs. És mivel tudták, hogy az alapvető funkciók problémái sokkal fontosabbak, így ezt oldották meg. Senki nem mondta, hogy nem kell ez nektek, meg azt sem, hogy nem lesz, csak azt, hogy nem tujuk mikor, valószínűleg nem a közeljövőben. A /who nélkül működő chat még mindig jobb, mint a /who-val nem működő chat...

Tegyük fel, csoda-vadászok vagyunk és valamelyikünk talál egy csodát, amelyet gazdaságosan le lehet hozni. Csak úgy nem megy, hogy én beteszek, aztán majd a levelemre jönnek a többiek, mert könnyen betalál más és belepiszkál a matekba.
Itt kifejezetten fontos szerepe van a /who parancsnak és a suttogásnak is :D
A morális kérdésbe most ne menjünk bele, de chatre kiírhatod, hogy "van valakinek 200 fölös TP-je?" - jönnek a segítők, privátban megbeszéled a részleteket.

Mondok másik példát:
pörgetni szeretném a küldetéseket, amit megszokott partnerrel csinálunk, mert a küldi miatt átdobált árut rutinosan, bejáratva vissza is dobja.
Megnézem online van-e? Ha nincs, elmegyek enni még 1 keszeget, nem ücsörgök a gépnél feleslegesen.
Mi ezt szintén úgy oldottuk meg eddig is, hogy beírtuk, "van valakinek X márványa küldihez? egyből visszaadom."

egy friss tagunk hangyafülnyi aktivitást se nagyon mutat, nem nagyon van pontja a bajnokságban pl. A who egész szépen mutatta, hogy azért feljár-e termelni/aratni, aktívkodni, bagy sem? Alibizik az illető, vagy ténylegesen nincs civil ok miatt?
Ezt azért a legtöbb testvériség úgy oldja meg, hogy ír neki egy privátot, hogy "figyi, egy hete semmit nem fejlődtél. Baj van, játszol még, vagy mi történt?" - a /who erről egy deka infót nem adott eddig sem.

teszem azt valaki segítséget kér a városát átrendezni. A suttogással meg lehetett oldani úgy a koordinálást, hogy másokat nem zavart. A levelezést nem lehet használni, mert ott ki-be kell lépkedni, nem azonnali a kommunikáció
Na, látod, ez egy olyan példa, amire nem gondoltam, de megáll a lábán. Felírtam. :)

A suttogásra még1: egyszerűen kiválóan lehet privát, másra nem tartozó infót megosztani, pl. ritka árut tett ki valaki és szólok a számomra fontosabb és stratégiailag hasznosabb társamnak.
Őszintén, én a suttogást még annyiszor sem használtam, mint a who-t, de ha az illető épp offline volt, akkor nem kapta meg az üzenetet. Arra jobb a privát. De ha nem volt online, akkor mindegy is, mert mire felment, az az ajánlat már nem volt fent ;)

pót eszközt használjak, ha nem muszáj, és nekem már gondolnom kell a felesleges energiákra.
akkor gondolom az elvenarchitect és társait sem használod. ;) (poén :p )

A hosszabb termeléseket vezetjük az örvény alatt is, hogy ki mit rakott be termelésbe, és csak a rövidekre kell rákérdezni. Az a baj, hogy azt érzem, nem vagy nyitott rá,és tartok tőle, hogy így nem is fogod megérteni.
azt tényleg nem értem, hogy a who miért fontos ahhoz, hogy tudd, ki mit rakott be. vagy nézed a pontokban, vagy rákérdezel, de az online jelző nem jelzi, kinek milye van még. De tényleg lehet nagyon este van már ehhez.

@MoonlightZsolt kérlek ne offold tele a topikot. Többször írtam.
 

Dizel1

Veterán
Most, hogy nincs /who: Felteszed a kérdést, és jó esetben kapsz azonnal választ. Vagy felteszed a kérdést, és később kapsz
nem kerülte el a figyelmem, valami másra válaszoltam, de ide is jöhetne. De akkor kérdezek. Az miért jobb, ha tudod, hogy online, de csak vársz, hogy válaszoljon, (lehet csak úgy maradt a gép), mint hogy nem tudod, hogy online. Ugyanúgy nem ír, ugyanúgy nem aktív. Ha látod, hogy online, de fél-egy órája nem ír, akkor várhatsz rá a kalandban...
Én nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem a társadalom nagy része hamarabb reagál egy gyors messenger/discord/skype/whatsapp/viber/bármi üzenetre, mint egy játék chatjére.

Nem fogom azt mondani, hogy technikai okai voltak, mert sajnos nem tudom, hogy az volt-e. Az előző chatrendszer át lett véve máshonnan, onnan maradt benne (bevallom őszintén - illetve teljesen mindegy, nem én programozom a dolgot - el is kerülte akkor a figelmünket). Most egy teljesen új, 0-ról írt rendszer került be. Ugyanúgy néz ki, de máshogy működik. Emiatt nem lehet a régiből csak bemásolni az egészet - ha lehetne, már bent lenne, és nem beszélnénk ennyit erről.

Mielőtt még bárki rosszat gondolna: Én nagyon szeretném, hogy ezt visszakapjátok, mert tudom, olvasom, hogy erre szükségetek van. Viszont egy pár kört már lefutottunk a fejlesztőkkel, hogy miért kell ez nekünk, kb hasonló eredménnyel, mint itt. Nem azért feszegetem a dolgokat, mert nem akarom ezt nektek, hanem hogy tudjak egy épkézláb indokot mondani, miért kell ez nektek, hol ütközik ki a funkció fontossága. Ha nincs neki olyan szerepe, ami hat a játék többi elemére, akkor sajnos nem tudjuk feljebb rakni a prioritási listán. Meg akarom érteni, miért fontos ez nektek, hogy le tudjam írni, alá tudjam támasztani az egészet.
Kedves Hoshi!
Bár azt írtam, hogy kiszállok, de mégis visszajöttem a válaszaid miatt. Kicsit úgy érzem magam, mint pár hónapja egy felvetésemmel. Kevesen támogatták, és többen nem. A nagy vitában kiderült, hogy kivétel nélkül olyanok ellenezték, akiket nem is érintett volna. A válaszaidból úgy tűnik, hogy a játékon kívül még sosem cseteltél, vagy ha igen, akkor nem kellett "életszerűen" használnod. Látható, hogy nem éreztél rá a lényegére, mert az indokainkat gyakorlatiatlan válaszokkal ütöd le. Értem én, hogy meg kell győznöd a fejlesztőket az online állapot bármiféle kijelzésének fontosságáról ahhoz, hogy legyen belőle fejlesztés. Ha nem érezted meg a sok hozzászólásból a téma lényegét, akkor küldd el az egész fórumozást! És ha nem tudunk meggyőzni, akkor csak simán hidd el, hogy jó nekünk, és segít a játékban, ha tudjuk, ki van bejelentkezve!
 

Rikari

Veterán
8v91zbqniz.png

na még ennyit hoztam hoshi és utánna lelőhetsz :)
Rám szóltál, hogy ne használjak színt az íráskor. Rendben. Most akkor kérdezem én tőled, szerinted ez a cleaner-es cucc, mennyiben kapcsolódik a témánkhoz? Szóval ha lehetne, akkor ragaszkodj ha megkérhetlek a jövőben ahhoz amiről beszélgetünk. Ha nincs mit érdemben mondanod hozzá, akkor ne pakolj bele olyat ami nem oda való. Javaslom indíts magadnak a fórumon egy ilyen segítő oldalt azoknak akiknek szükségük van rá. Ettől még az is jobb volt, hogy kékkel írtam. :p
 

DeletedUser683

Vendég
azt tényleg nem értem, hogy a who miért fontos ahhoz, hogy tudd, ki mit rakott be
Termelésre gondoltam, nem jelvényre, mert úgy fogalmaztam, hogy "mit rakott be termelésbe".
de az online jelző nem jelzi, kinek milye van még
Azt nem, hanem azt jelzi, hogy jelen van-e, és rá tudok kérdezni, hogy "Ángyika, meg van még az az egy darab kovácsod, vagy várjunk Jóskapistára?" Mert ha várnunk kell, akkor elmehetek pisilni, enni, inni, amire eddig nem volt időm, vagy a szomszédasszonyt meglátogatom, de ha ott van, és megvan neki, akkor tovább tudnunk lépni, érted? :D Viszont az talán nem várható el, hogy 8-10 kérdést kiírok, mert nem tudom, hogy ki van online, és abból a célból, hogy tudjak koordinálni. Tudod, ahol hajtás van, így megy, és akkor megyek enni, vagy inni, meg egyebek, ha van éppen rá időm, de ha eksön van, akkor nem. ;)
 
Várj, ha most azt válaszolom, hogy de, akkor nekünk nem is hiányzik a parancs? o_O
Úgy csináltok mint ha Hoshi tehetne róla.
Szerintetek az övé az egész szerver?ő dönt egyedül mindenről?
Ne piszkájátok létszives rosz olvasni..
Európai szerverről van szó ahol legalább 10 ország részt vesz egy közös szerveren.
Kár hogy nem kéritek meg Hosit hogy mind a 10 országba írja át a parancsot mert a Magyaroknak így tartja kedve.
Erre gondolt valaki egyáltalán?
Fogadni mernék senkinek nem jutott eszébe.
 

DeletedUser683

Vendég
Úgy csináltok mint ha Hoshi tehetne róla.
Szerintetek az övé az egész szerver?ő dönt egyedül mindenről?
Ne piszkájátok létszives rosz olvasni..
Európai szerverről van szó ahol legalább 10 ország részt vesz egy közös szerveren.
Kár hogy nem kéritek meg Hosit hogy mind a 10 országba írja át a parancsot mert a Magyaroknak így tartja kedve.
Erre gondolt valaki egyáltalán?
Fogadni mernék senkinek nem jutott eszébe.
Amúgy minden rendben van? Csak kérdezem. :p:D
Tudjuk, hogy nem csak ez a szerver van, de mi itt játszunk, és itt elmondjuk, hogy mi a véleményük, tetszik érteni? ;)
Nem piszkáljuk Hoshit, hanem próbáljuk meggyőzni valamiről, amit egyébiránt ő is kért, hogy tegyük meg. ;)
 
Rám szóltál, hogy ne használjak színt az íráskor. Rendben. Most akkor kérdezem én tőled, szerinted ez a cleaner-es cucc, mennyiben kapcsolódik a témánkhoz? Szóval ha lehetne, akkor ragaszkodj ha megkérhetlek a jövőben ahhoz amiről beszélgetünk. Ha nincs mit érdemben mondanod hozzá, akkor ne pakolj bele olyat ami nem oda való. Javaslom indíts magadnak a fórumon egy ilyen segítő oldalt azoknak akiknek szükségük van rá. Ettől még az is jobb volt, hogy kékkel írtam. :p
Bocsi
építő jelegű kritikát akartam írni.Van akinek nem megy simán minden.De látom képbe vagy és örülök ennek.
De van akinek nem ennyire egyértelmű.Elmondom neked évekig voltam modi és újra és újra el kell mondani az új játékosoknak.Minden áldott nap,nem nézhetsz le másokat mert neked kicsit több a tudásod hozzáértésed.
Minden nap csatlakoznak ezren vagy kétezren csak Magyarországon.És ha kérdeznek nem küldheted csak úgy...ez szöges ellentéte a Fórum szabályzatának.
 

Rikari

Veterán
Úgy csináltok mint ha Hoshi tehetne róla.
Szerintetek az övé az egész szerver?ő dönt egyedül mindenről?
Ne piszkájátok létszives rosz olvasni..
Európai szerverről van szó ahol legalább 10 ország részt vesz egy közös szerveren.
Kár hogy nem kéritek meg Hosit hogy mind a 10 országba írja át a parancsot mert a Magyaroknak így tartja kedve.
Erre gondolt valaki egyáltalán?
Fogadni mernék senkinek nem jutott eszébe.
Jajj drága csillagom, te el vagyol tévedve...senki nem bántja Hoshit és ezt Ő is tudja, meg mi is. Egyszerűen pro és kontra van, amire neki is szüksége van, ha visszaolvasol figyelmesen akkor megtudod miért. Ha megnézed a csatlakozásainkat mi már itthon vagyunk, egyenlőre te vagy a friss vendég és no para, nem fog vér folyni, Hoshit nem kell megvédelmezned, mert minden tehetsége megvan önmaga védelméhez. Nem támadja őt senki, így nem kell kardot rántani senkinek, ahogyan neked sem.;)
 
Utoljára szerkesztve:
Fent