• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnoksági változások

DeletedUser1840

Vendég
Sziasztok, szerintem továbbra is van egy alapvető probléma az új bajnokságokkal, már meg lett említve: mind az osztagméretek, mind a tárgyalási költségek (azt hiszem) a játékos osztagméretén alapulnak.

Tehát mondjuk adott két játékos, A és B. Teljesen egyforma várossal rendelkeznek, ugyanakkorák a készleteik, ugyanott tartanak a techfán, ugyanannyi tartományuk van. Egyetlen különbség, hogy A nem kutatta ki a nem kötelező osztagméret növeléseket, B pedig igen.

Ekkor egyforma erőbedobással A mondjuk 10 tartományt tud teljesíteni a bajnokságban, B pedig kb. 7-et.
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok, szerintem továbbra is van egy alapvető probléma az új bajnokságokkal, már meg lett említve: mind az osztagméretek, mind a tárgyalási költségek (azt hiszem) a játékos osztagméretén alapulnak.

Tehát mondjuk adott két játékos, A és B. Teljesen egyforma várossal rendelkeznek, ugyanakkorák a készleteik, ugyanott tartanak a techfán, ugyanannyi tartományuk van. Egyetlen különbség, hogy A nem kutatta ki a nem kötelező osztagméret növeléseket, B pedig igen.

Ekkor egyforma erőbedobással A mondjuk 10 tartományt tud teljesíteni a bajnokságban, B pedig kb. 7-et.
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/játékkal-kapcsolatos-kérdések.74/page-93#post-39645

A bajnoksági osztagméretek és egyezkedési költségek
függnek ezektől:
- Hanyadik tartomány
- Hanyadik szint
- Melyik korban jársz
NEM függnek ezektől:
- Hány osztagméret-növelésed van kikutatva
- Hányas szintű a kaszárnyád/manufaktúráid/..
 

DeletedUser1840

Vendég
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/játékkal-kapcsolatos-kérdések.74/page-93#post-39645

A bajnoksági osztagméretek és egyezkedési költségek
függnek ezektől:
- Hanyadik tartomány
- Hanyadik szint
- Melyik korban jársz
NEM függnek ezektől:
- Hány osztagméret-növelésed van kikutatva
- Hányas szintű a kaszárnyád/manufaktúráid/..

Ez régen így volt, de most a bajnoki osztagméretek biztosan a játékos osztagméretétől függnek. Egyes beszámolók alapján a tárgyalás is, de ebben nem vagyok biztos.

1. hozzászólás itt by Muf-Muf:

https://beta.forum.elvenar.com/inde...es-version-1-25-tournaments-rebalancing.7523/
 

DeletedUser3

Vendég
Ez régen így volt, de most a bajnoki osztagméretek biztosan a játékos osztagméretétől függnek. Egyes beszámolók alapján a tárgyalás is, de ebben nem vagyok biztos.

1. hozzászólás itt by Muf-Muf:

https://beta.forum.elvenar.com/inde...es-version-1-25-tournaments-rebalancing.7523/

Igen, de ha tovább olvasod az általad linkelt hozzászólást, akkor több megjegyzés is van mellette:
1. Ez változhat.
2. Ha kevesebb osztagméret növelésed van, akkor a Világtérképen történő haladásod lesz nehezebb a kisebb osztagok miatt.
 

DeletedUser1840

Vendég
2. Ha kevesebb osztagméret növelésed van, akkor a Világtérképen történő haladásod lesz nehezebb a kisebb osztagok miatt.

Ha szeretnék élni a kisebb osztagok miatti előnyökkel és hátrányokkal, 10. fejezetesként hol tudom deaktiválni az eddigi választható osztagméret növeléseket?
 

DeletedUser1769

Vendég
Ha szeretnék élni a kisebb osztagok miatti előnyökkel és hátrányokkal, 10. fejezetesként hol tudom deaktiválni az eddigi választható osztagméret növeléseket?
sehol
Ha kifejlesztetted, kisebb már nem leszel :)
Különben mindenki 1-1-1-1-1 treanttal menne háborúzni meg kivásárolni bajnokizni :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1056

Vendég
De ennek a fordítottja is igaz. Az, hogy neked nem jó, nem jelenti azt, hogy másnak sem. ;)

A 6 szint elérhető, de ha nem is éred el minden tartományban a 6. szintet, csinálj csak 5-öt, 1-2-vel több tartományban.

A 6. szint szándékosan csak kevés embernek elérhető, azoknak, akik több időt tudnak áldozni a játékra, ha úgy tetszik, őket így jutalmazzák, hogy kevesebb tartományt "kell" megcsinálniuk. De ettől függetlenül te is elérhetsz ugyanannyi nyereményt, kisebb szintre húzással, csak több tartománnyal.
Köszönöm a választ! Ez érthető. Amúgy én nem a játékot akartam megváltoztatni, csupán az én szemszögemből nézem. Ezzel én részemről téma lezárva. Köszönöm.
 

bere007

Veterán
Igen, de ha tovább olvasod az általad linkelt hozzászólást, akkor több megjegyzés is van mellette:
1. Ez változhat.
2. Ha kevesebb osztagméret növelésed van, akkor a Világtérképen történő haladásod lesz nehezebb a kisebb osztagok miatt.

Már bocsi, hogy kekeckedek, de...

itt mindig minden változik, tehát ezt mondhatjuk nyugodt szívvel mindenre. A kérdések arra irányultak szerintem, hogy most hogyan működik és nem arra, hogy változhat-e a jelenlegi, erre egyértelmű a válasz, hogy igen...

a térképen már esélytelen a harcolás, tehát ott édes mindegy a történet, azért volt a kérdés úgy feltéve, hogy a bajnokiban...

Akkor magyarán némileg az aktivált osztagméret is befolyásolja a bajnokiban a védők számát, tehát aki a térképen már meg van lőve és mégis felderít, annak nem éri meg kikutatni azt, ami nem kötelező.

Akkor lenne még egy kérdésem. A védők itt is egyenes arányban vannak a kivásárlási árral, mint a térképen, vagy ez itt máshogy működik? Elhiszem, hogy változhat, de jelenleg hogyan működik?
 

DeletedUser247

Vendég
Sziasztok!....tudja valaki,hogy a bajnokikon milyen árút fognak kérni?
 

DeletedUser247

Vendég
Köszönöm,ezt tudom azon belül miket kérnek /márvány,stb..../
 

DeletedUser3

Vendég
Már bocsi, hogy kekeckedek, de...
Nem kekeckedsz, kérdezel, mi pedig igyekszünk válaszolni.

a térképen már esélytelen a harcolás, tehát ott édes mindegy a történet, azért volt a kérdés úgy feltéve, hogy a bajnokiban...

Akkor magyarán némileg az aktivált osztagméret is befolyásolja a bajnokiban a védők számát, tehát aki a térképen már meg van lőve és mégis felderít, annak nem éri meg kikutatni azt, ami nem kötelező.
Akár így is fel lehet fogni. Én a magam részéről viszont azt javasolnám, hogy inkább kutasson ki mindenki osztagméret növelést, és a normál térképes haladást mellőzze, amíg nem jut olyan szintre, ahol újra tud harcolni.

Akkor lenne még egy kérdésem. A védők itt is egyenes arányban vannak a kivásárlási árral, mint a térképen, vagy ez itt máshogy működik?
Mivel mindenhol szeretnénk a harcos és termelő játékosok közötti egyensúlyt fenntartani, így igen, arányban állnak egymással.
 

DeletedUser1840

Vendég
Akkor magyarán némileg az aktivált osztagméret is befolyásolja a bajnokiban a védők számát, tehát aki a térképen már meg van lőve és mégis felderít, annak nem éri meg kikutatni azt, ami nem kötelező.

Lehet, hogy másnál máshogy működik, de nálam például 100%-ban a saját osztagmérettől függenek:

saját bajnoki osztagméret = saját barakkos osztagméret * tartomány sorszáma / 20
ellenfél bajnoki osztagmérete 5 csapat esetén = saját barakkos osztagméret * tartomány sorszáma / 20 * forduló nehézsége [0,85; 1; 1,15; 1,3; 1,45; 1,6]

Például nálam a barakkos osztagméret 1494, ekkor az 1. forduló 13. tartományában egy 5 csapatos találkozónál
saját osztagméret = 1494 * 13 / 20 = 972
ellenfél osztagmérete = 1494 * 13 / 20 * 0,85 = 826

Ha jól értem a bajnoki tárgyalási költségek is a saját osztagmérettől függenek, például volt, aki megnézte, hogy amikor kikutatta a következő növelést, a költségek arányosan megnőttek.

Tehát röviden: hirtelen igen jelentős hátrányban vagyok egy olyan játékossal szemben, aki nem kutatta ki a nem kötelező növeléseket, és nem tudok ettől a hátránytól sehogy megszabadulni. Simán 2-3 tartománnyal többet megcsinál a bajnokságban hetente ugyanakkora erőfeszítéssel, pont most, amikor ennyire fontosak lettek a testvériségi bajnokságok. A világtérképen a harc meg sokaknál már úgysem játszik, ott én is csak tárgyalok.

Ez így egyszerűen nem fair, nem is értem miért kellett ezt így megváltoztatni. A Bétán a fentieket egyből többen jelezték, erre válaszul írta Muf-Muf, hogy akkor lehet, hogy majd megváltoztatják, de azóta semmi hír.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
a normál térképes haladást mellőzze, amíg nem jut olyan szintre, ahol újra tud harcolni.

Köszi a választ.
De akkor meg a bajnokin kellene többet tárgyalnom, mert a térképen leharcolnám a katonáimat. Tudom, hogy a tervezők azt akarják, hogy ne legyen sok tartományunk, de akkor adjanak több helyet, aztán megállok, becsszó. :D

Tehát röviden: hirtelen igen jelentős hátrányban vagyok egy olyan játékossal szemben, aki nem kutatta ki a nem kötelező növeléseket, és nem tudok ettől a hátránytól sehogy megszabadulni. Simán 2-3 tartománnyal többet megcsinál a bajnokságban hetente ugyanakkora erőfeszítéssel, pont most, amikor ennyire fontosak lettek a testvériségi bajnokságok. A világtérképen a harc meg sokaknál már úgysem játszik, ott én is csak tárgyalok.

Majdcsak csapnak rá egy is púdert, hiszen így felborult a játék egyensúlya. :rolleyes: A javítás javítása talán majd javít valamit. :D Ha meg nem, akkor azt is kijavítják. :D Bocsi a szóismétlésért, de egy ideje már ez megy, ahogy látom.

Ez így egyszerűen nem fair, nem is értem miért kellett ezt így megváltoztatni

Mert így legalább nem olyan egyszerű, mint egy fagolyó. :D
 

bere007

Veterán
Ez így egyszerűen nem fair, nem is értem miért kellett ezt így megváltoztatni. A Bétán a fentieket egyből többen jelezték, erre válaszul írta Muf-Muf, hogy akkor lehet, hogy majd megváltoztatják, de azóta semmi hír.

Erről esetleg van valami hír, hogy változott/változik/változni fog?
 
Fent