• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnoksági változások

bere007

Veterán
"Az egyszerre tárolható szilánkok maximális száma egyelőre 10 marad, így figyeljetek arra, legyen elég hely a tárolóban, hogy minden nyereményt megkapjatok."

És akinek ki van kutatva minden elérhető csodája és a törötteknél is alig van hely? Ha az betelt akkor az nem kap jutalmat?

Csak halkan jelezném, hogy először talán a tárolható szilánkok mennyiségét kellett volna növelni és úgy adni törött szilánkokat olyan eseményen, amin nagyon sokan részt vesznek. Így lett volna logikus...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1637

Vendég
És akinek ki van kutatva minden elérhető csodája és a törötteknél is alig van hely? Ha az betelt akkor az nem kap jutalmat?
Az nem kap, elvész Elvenar világában, de ha tudod, hogy csak egy hiányzik, amint megkapod, gyártasz egy rúnaszilánkot valamelyik csodához, és csak azután fogsz hozzá a következő bajnoksági tartományhoz, ugyanis az új bajnokiban a törött szilánkokat nem a bajnokság végén fogod kapni, hanem egyes tartományok teljesítése után! Az hogy ne veszítsen senki törött szilánkot, az a saját felelősség elve alapján működik, ahogyan sok másra is nektek kell figyelni, hisz ti vagytok a városotok gazdái!;)
 

bere007

Veterán
Az hogy ne veszítsen senki törött szilánkot, az a saját felelősség elve alapján működik

Supporter vagy, így megnézheted. A jólét tornyomhoz 1 rúna hiányzik, az összes többi készen van, a törötteknél talán 3-4 hely van. Az azt jelenti, hogy 13-14db töröttet tudok majd nyerni, amíg valami csodát nem fejlesztek rúna betevős szintig. De ha oda fejlesztem, akkor vannak rúnáim, amikkel egyszerre felhúzom a következő szintre. Tehát amíg az ork csodákat nem kutatom ki, addig eléggé érdekes lesz a jutalmazás, azt meg mivel nemrég kezdtem cirka 3 hónap. :D
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
"Ahhoz, hogy minden ládát érdemes legyen elérni, átrendeztük a jutalmakat. Sok helyről azt a visszajelzést kaptuk, hogy egyes ládák jutalmai nem érik meg az erőfeszítést."

Ezt eddig el sem olvastam. Ezt a visszajelzést nem úgy kellett volna értelmezni, hogy ha eddig nem érte meg, akkor most csökkentsünk a jutalmakon, hátha megéri... fordított napot tartottak a fejlesztők? :D
 

DeletedUser1761

Vendég
Sziasztok!
Hát ez a változtatás sem jött be nekem. Eddig a tp-ért megérte tolni a bajnokit, most ennek is annyi. Tekintve, hogy fel nem használt rúnákkal tele a padlás nem sokat segítenek a nyeremények, meg csak 5 szintenként van rájuk szükség, azt meg eddig is össze lehetett szedni. Az előző bajnokságban 10-12 tartományt toltam le, mert megérte, most már 6-nál elegem van, mert eddig semmit nem adott amiért megérné a befektetett energia, és ahogy nézem a csapat sem jut messzebb mint eddig. Valamire való tp mennyiség csak a 11. tartománytól van, ott meg már nagyon eszi az egységeket. Remélem módosítanak ezen a rendszeren, mert ez így teljesen elvette a kedvem az egésztől.
 

DeletedUser992

Vendég
Sziasztok!
Inkább nehezebb lett a bajnokság, mint könnyebb. Kevesebb jutalom, nehezebb láda nyitás. A kicsi, kezdő játékosok felzárkózási lehetőségét ezzel itt is elvették. Múlt héten 2 tartomány vittem el gond nélkül 5 szintig a hatodikra időm nem volt, mert elutaztam. Egy ládát kinyitottam. 20-30 tp, ereklyét szereztem. Ez most nincs. A bűbályok számomra nem értékesek, azt lehetett ereklyéből gyártani, bár most az így meglőve. Igaz nem is használok bűbályt. A kevés ereklye miatt a bónuszos árú termelést sem lehet olyan mértékben növelni mint eddig. Az egyes tartományokért kapott bajnok pont is sokkal kevesebb, mint eddig, hiába csökkentették a ládákhoz szükséges pontokat.
Összeségében sokkal rosszabb, inkább negatívumokat tudok csak említeni a változtatásokkal kapcsolatban.
 

liliputy

Veterán
Látom nem vagyok egyedül, nem csak nekem nem tetszik ez a bajnoki rendszer. De ennek ellensúlyázására felvetett ötletem, amivel több tp-hez lehetne jutni többeknek nem tetszik, ami előtt még mindig értetlenül állok.
Csak halkan kérdezem meg, mégis kinek jó ez az új bajnokság? megint adtak a kakinak egy pofont :(
 

Rikari

Veterán
Az új bajnoki rendszer azt is elvette, amiért eddig érdemes volt belekezdeni. Lehetőségem volt TP begyűjtésre a techfához és csurrant cseppent ereklye is. Na de most?! Kinek jó ez? Ráadásul azt vettem észre, hogy amit eddig simán vittem atomata harccal, most sorban kapom a sokkal nagyobb osztagméreteket, így már ennek is "lőttek". Legfeljebb nem csinálok bajnokit és az alapanyagaimat tartományokra költöm. Pedig szerettem a bajnokságokat.
 

Tekla

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Egy napja fogalmazom magamban, hogyan írjam le a véleményemet úgy, hogy egyértelművé váljon a nemtetszésem, mégse bántsak meg senkit. A fejlesztők szerintem hagyják abba a bajnoksági újításokat, mert akárhogy is próbálkoznak, valahogy nem sikerül úgy összehozni, hogy az jó legyen. Első nap még örültem annak, hogy 8 helyett 4 találkozót kell teljesíteni, meg annak is, hogy többféle jutalmat lehet kapni. Aztán sorban elvéreztem a harcban, alapanyaggal alig győztem, még a katonákat sem tudtam teljes egészében a másnapi bajnokságra visszagyártani. A törött szilánkoknak először szintén örültem, aztán rájöttem, hogy hamarosan nem lesz hova beforgatnom, mert nincs elég hely letenni a csodákat, ahol felhasználhatnám őket. Szóval a bajnokság végére teljesen elment a kedvem az egésztől, eddig 10 tartományt meg tudtam csinálni 5 csillagosra, ezután a felét vagy még kevesebbet fogok, de azt is csak a szövetségem kedvéért. Most már nem játéknak érzem ezt a" játékot", hanem teljesítendő feladatnak, ahol nem kikapcsolódás vár, hanem meló és bosszankodás, abból viszont jut elég a munkahelyen is. Így arra jutottam, hogy erőforrásaimat inkább a tartományok teljesítésére fordítom, a bajnokságot pedig minimálisan fogom látogatni.
 

DeletedUser1056

Vendég
Sziasztok!
Mint az előttem szólóknak, nekem is nagy csalódás ez az újítás. Az tény, hogy drágább lett és a sereget sem lehet feltölteni a következő bajnokságra. Én is a TP-k miatt harcoltam, költöttem seregre és nyersanyagra ami már tényleg nem játéknak számít, hanem "teljesítendő feladat" ahogy Tekla is írta. A másik, 16 óránként lehet újra csatázni. Ezt nem olyanoknak találták ki, aki melózik vagy suliba jár és 8 órát nincs gép előtt. Annak esélye sincs végig vinni a bajnokságokat, lényegtelen hány tartományt fedezel fel vagy "feloldasz". A felhalmozódó szilánkokról amit nem is használnak sokan, arról semmi fejlesztés, pedig ötletek voltak. Vagy csak az maradt, hogy építsünk fel egy csodát és bontsuk el, ha véletlenül felépül és a szilánkok mind bele mennek? Holott nékem más csodára kéne a rúnaszilánk. Még egy észrevétel: a vendégfajok igen le lassítják a kutatást, így csak csodákat lehetne fejleszteni, ha nem vonták volna meg a TP-ket a bajnokságoknál, igaz most is van, de sok fölöslegest is meg kell szerezni ahhoz, hogy hozzáférjünk a TP-hez ami nevetséges a kiadásokhoz képest akár nyersanyag akár sereg, ezek előállítása nem olcsó és időigényes.
 

DeletedUser1769

Vendég
Csak azért, hogy ne csak negatívumok legyenek a topicban :)

Sziasztok!
A másik, 16 óránként lehet újra csatázni. Ezt nem olyanoknak találták ki, aki melózik vagy suliba jár és 8 órát nincs gép előtt. Annak esélye sincs végig vinni a bajnokságokat, lényegtelen hány tartományt fedezel fel vagy "feloldasz".

Az újítás ezt éppen hogy jó irányba tolta, mivel a szintek között nincs a régi rend szerinti duplázódó pontkülönbség
Így ha nem tudsz minden szintet teljesíteni, korántsem ér akkora hátrány (a csapatot pedig főképp nem), mint ezelőtt. Ha 1-el több tartományt viszel, az olyan, mintha az első 5 tartományodat nem 5-ös, hanem 6-os szintre teljesítenéd és pontban csekély lesz a különbség.

csak az maradt, hogy építsünk fel egy csodát és bontsuk el, ha véletlenül felépül és a szilánkok mind bele mennek? Holott nékem más csodára kéne a rúnaszilánk.
na akkor ebben ismét a szerencsések közé tartozol, mert az új rendszer szerinti törött rúnaszilánkokkal (a rúnaszilánk-szilánkokkal :D ) éppen megoldódik ez a problémakör is. Bár az építés, szilánktörés is működik, miként írtad is
 

DeletedUser1056

Vendég
Csak azért, hogy ne csak negatívumok legyenek a topicban :)



Az újítás ezt éppen hogy jó irányba tolta, mivel a szintek között nincs a régi rend szerinti duplázódó pontkülönbség
Így ha nem tudsz minden szintet teljesíteni, korántsem ér akkora hátrány (a csapatot pedig főképp nem), mint ezelőtt. Ha 1-el több tartományt viszel, az olyan, mintha az első 5 tartományodat nem 5-ös, hanem 6-os szintre teljesítenéd és pontban csekély lesz a különbség.


na akkor ebben ismét a szerencsések közé tartozol, mert az új rendszer szerinti törött rúnaszilánkokkal (a rúnaszilánk-szilánkokkal :D ) éppen megoldódik ez a problémakör is. Bár az építés, szilánktörés is működik, miként írtad is


Gratulálok a matek tudásodnak! Épp ez a gond, hogy 6-os szintig lehetetlen eljutni. Kis matekot ajánlom a figyelmedbe. 9 órát vagyok távol a géptől. A 24 órát számold ki a minusz 9 órával amikor is, a 16 óra azaz a következő csata lehetséges lenne épp akkor nem vagyok gép közelben. Az, hogy neked ez jó, nem biztos, hogy másnak is.
 

DeletedUser683

Vendég
Gratulálok a matek tudásodnak! Épp ez a gond, hogy 6-os szintig lehetetlen eljutni. Kis matekot ajánlom a figyelmedbe. 9 órát vagyok távol a géptől. A 24 órát számold ki a minusz 9 órával amikor is, a 16 óra azaz a következő csata lehetséges lenne épp akkor nem vagyok gép közelben. Az, hogy neked ez jó, nem biztos, hogy másnak is.
Szerintem itt valamit nagyon félreértesz! A 16 óra várakozás meg eddig is megvolt, a kezdetektől. ;)
 

DeletedUser1916

Vendég
Az, hogy neked ez jó, nem biztos, hogy másnak is.
De ennek a fordítottja is igaz. Az, hogy neked nem jó, nem jelenti azt, hogy másnak sem. ;)

A 6 szint elérhető, de ha nem is éred el minden tartományban a 6. szintet, csinálj csak 5-öt, 1-2-vel több tartományban.

A 6. szint szándékosan csak kevés embernek elérhető, azoknak, akik több időt tudnak áldozni a játékra, ha úgy tetszik, őket így jutalmazzák, hogy kevesebb tartományt "kell" megcsinálniuk. De ettől függetlenül te is elérhetsz ugyanannyi nyereményt, kisebb szintre húzással, csak több tartománnyal.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1769

Vendég
Gratulálok a matek tudásodnak! Épp ez a gond, hogy 6-os szintig lehetetlen eljutni. Kis matekot ajánlom a figyelmedbe. 9 órát vagyok távol a géptől. A 24 órát számold ki a minusz 9 órával amikor is, a 16 óra azaz a következő csata lehetséges lenne épp akkor nem vagyok gép közelben. Az, hogy neked ez jó, nem biztos, hogy másnak is.
Nyeltem kettőt, felvettem a joviális mosolyomat és így már merek Neked válaszolni:
Kérlek, olvasd el újra, amire ily hevesen reagáltál, épp arra ad választ, hogy NEM KELL a 6. szintet is teljesítened, ha 5 tartományonként további 1-el többet viszel és majdnem elérheted ugyanazt a pont mennyiséget.

Üdv
 
Fent