• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

B i l l K a p u

Erős harcos
Üdvözlehheletem!

Első benyomás a bajnokiról, hogy remek, az én játékstílusomba passzolnak a könnyítései. Köszönöm is szépen! :)
Egy megjegyzésem azért még is csak lenne. A + ládák jutalmazása igen csak szerény. 1 KR meg 10 tp, és végig ugyan az. Ezen még lehetne csiszolni valamennyit. Például tervrajz is lehetne itt ott, ami az akadémiareceptek alapján kb 1:10 be váltja a KR-t. Vagy más finomabb falatok.
 

Klarao

Tag
Nekem jobban tetszik az új bajnokság. Általában a tárgyalásos megoldásokat szeretem, nem harcolok.A testvériségi kalandok viszont egyre nehezebben teljesíthetők, a harmadik szint már nem szokott menni. Mi egy jó kis közösség vagyunk, támogatjuk és szívesen látjuk a kicsiket is, a fejlődés és játék a célunk. Sokszor kimerül a közösség , hogy ha teljesíteni akar.
 

DeletedUser3268

Vendég
Hát a bajnoki egy kicsit megnehezült de így izgalmas az élet az elvenáron
 

Syntex

Ex-Csapattag
Hát az első tapasztalat katasztrofális :( :( :(
Volt pár kikutatott de eddig nem aktívált osztagméret növelésem. A leírásban úgy szerepelt ezt most már nyugodtan lehet aktiválni.
Aktiváltam a 54-55-56-at. :( ehhez képest úgy néz ki az ellenség osztagmérete rendesen kiterebélyesedett :( nem értem mire jó ez :(
A katonai csodáim sem alapszintűek, megtáplált tűzmadárral is rendelkezem. alapból mindez semmit sem ér,
a harc a 26. tartománynál már kezd kilátástalan lenni :(
Íme egy példa, lássátok ua. felállás esetén mivel is kell szembenézni :( milyen jelentős különbségek vannak :(
2450 bővítmény megtekintése
Az opcionális osztagméret kutatásoknak nincs semmilyen hatása már a bajnokságokra. Sőt, a bajnokság megkezdése után már nem változik a nehézség, a bajnokság kezdetekor számolódik ki a nehézség, és a végéig nem változik, még akkor is ha közben más kutatásokat fejlesztesz ki. Valószínűnek tartom, hogy a kutatás után értél pont a nehezebb tartományokhoz.
 
nekem bejöt ez többet harcoltam,alkudoztam és soha ennyi tartományt nem teljesítettem a pontok is majdnem négyszeresére nőttek.eddig nem éreztem hogy a 10 láda közelébe juthat majd a csapat de most reális közelségbe került.
 
Üdv! Nekem lényegét tekintve tetszik az új bajnokság, egyetlen dolog kivételével. A térképen már jojózik a szemem, mire kikeresem a sorrendben következő újabb bajnoki tartományt. Túl kicsik lettek az ezt jelőlő ikonok. Ha lehetséges, szeretném kérni, hogy az ikonokat némileg növeljétek meg!
Köszi! ;) (gépről játszom, alapméretezéssel, mivel nagyítva sokszor széthullik a grafika)
Ladiszlausz/Winyandor/
 

Brjns

Tag
Szuper, sokkal kevesebb időmet rabolja el a bajnoki, és meglátásom szerint az 1600 pont / bajnoki fejkvóta is könnyebben hozható. Így a kisebb csapatok is hamarabb elérhetik a 10 ládát. Szal szuper , csak maradjon is így.
 

Rikari

Veterán
Üdv! Nekem lényegét tekintve tetszik az új bajnokság, egyetlen dolog kivételével. A térképen már jojózik a szemem, mire kikeresem a sorrendben következő újabb bajnoki tartományt. Túl kicsik lettek az ezt jelőlő ikonok. Ha lehetséges, szeretném kérni, hogy az ikonokat némileg növeljétek meg!
Köszi! ;) (gépről játszom, alapméretezéssel, mivel nagyítva sokszor széthullik a grafika)
Ladiszlausz/Winyandor/
Kedves Ladiszlausz!
A térképen történő keresgélést kiváltja egy sokkal gyorsabb és egyszerűbb játéktechnikai megoldás. Amikor kimész a térképre, hogy bajnokolj, akkor a játékfelület alsó részén lévő bajnoki sátorra kattints rá és ott válaszd ki melyik tartományt akarod meghódítani. A rákattintást követően sorban (egymás alatt) ott vannak azok a tartományok amiket már megnyitottál, első körben amiket nyithatsz és mellettük az infósáv mely azt is megmutatja neked mennyi idő kell még hogy újra küzdhess, továbbá itt van lehetőséged az időgyorsító használatára is, és esetlegesen arra is hogy gyémántot használj a hozzáfárási idő kiváltására.
 

Rikari

Veterán
Örülök, hogy jönnek az elégedett visszajelzések az új bajnoksági rendszerrel kapcsolatban. Mint azt már előzőleg kifejtettem és hosszú ideig bizonygattam is, már látszik az, hogy többeknek hoz ez örömet, mint ahánynak bosszúságot. Az tagadhatatlan és erről is írtam, hogy a magasabb szinteken játszó játékosoknak nehezültek a csaták, főként a 20. tartomány után. Tudtam, hogy nagyon sokan inkább a termeléssel vannak elfoglalva, mert alapból ez nem Wars játék, ezért akik dolgoztatják a manufaktúráikat és rendszeresen kereskednek a megtermelt árúikkal, azoknak ez a verzió kedvezőbb lesz. Üdvözlöm a felzárkóztatás lehetőségét, amit ez a bajnoksági forma támogat leginkább.

Teljes Elvenart nézve az mindenkinek jó, ha többen tudnak fejleszteni és a fejlődésükkel magasabb szintekre jutnak el. Ez fontos azoknak is, akik már nagy városok, hiszen a felzárkózókkal bővül az érzőpiacunk, lendületet kapnak a mi városaink is. Eleinte igyekeztem érvelni az új bajnoki mellett, annak ellenére, hogy számomra mindenből többet kér, a seregeim sokkal hamarabb véreznek el. Majd átmentem csak olvasó üzemmódba és vártam hogy jöjjenek a tapasztalatok. A játékunk nem rólam szól (csak egy apró része vagyok), hanem egy nagy közösségről, melyben most a játékosok 80%-ának az új bajnoksági rendszer előnyt jelent, eredményességet és sikert hoz. A sikerérzés biztosítja azt, hogy együtt maradunk, csökken a játékelhagyók száma. A 20%-ot meg nem igazán kell sajnálni, mert ők már olyan képességekkel és tehetséggel bírnak, hogy számukra aligha létezik lehetetlen. Azt is látom, hogy egy kicsit jobban felértékelődött a kisebb városok ázsiója, pont azáltal, hogy a könnyítés kapcsán hasznosabb tagjai lehetnek egy bajnokságot is preferáló csapatnak.

Kétségtelen az időspóroló gyorsgomb mindenki számára közkedvelt lett, annak ellenére, hogy egyszerre visz el minden mennyiséget. De aki figyelmesen bajnokizik, az a kurzort ráhelyezve az igényekre látja a képességeit arra a csatára vonatkoztatva és nyersanyagra is. Azt is jónak tartom hogy pirossal jelenik meg az a mező az igényeknél, melyből a tartomány már nem vihető le. Átgondoltan lehet nekifogni a tartománynak, hogy ne érjen bennünket kudarc. Az első kör után a saját tapasztalatom az, hogy még azok a játékosok is többet hoztak ki magukból, mint általában, akik magasabb szinten játszanak. Lehet persze, hogy a gyorsgomb használata adott ehhez kedvet, de nem feltétlen.
 

larry

Újonc
Nekem tetszik... ugyanúgy lehet etetni a bajnokit katonával és nyersanyaggal mint eddig! Szóval Gratu a fejlesztőknek!!
 
Egy szóban kifejezve:IMÁDOM!
Magyarázat:nem szeretek harcolni,nagyon nem,így kevesebbet kell harcolni és könnyebb is számomra.
Köszönet a fejlesztőknek!!!!
 

DeletedUser3317

Vendég
Nagyon szépen köszi ezt az újítást, nekem abszolút bejön az új bajnkoság! Utáltam, hogy mindig 4x kell verekedni/alkudozni, szóval ez már eleve plusz pont. Aztán valamivel tovább is bírtam, mint eddig, szóval nem éreztem úgy, hogy a gatyám is rámegy. xD KÖSZI AZ ÚJÍTÁST!!!
 

Vicacica1

Erős harcos
Nagyon bejön az új bajnoki...Nagyon ritkán vettem részt a bajnokikban de ez a változás meghozta a kedvem...Szerintem nagyon jó lett...
 

Putyika

Veterán
Aki lenyom 30 tartományt Tűzfőnix és harcászati csodák nélkül, Törpike korban, de az nem akinek minden megvan a városában maxon, ott az egyensúly számomra megingott.
Ha nincs sikerélmény, a játékosnak nincs motiváció.
Bár ez a hozzászólás nem itt született, de idetartozik, ezért áthoztam ide, és itt reagálnék rá.
Teljesen egyetértek az egyensúly hiányával. Nem sajnálom a kicsiktől a könnyítést, sőt örülök neki, de kicsit elkeserítő, hogy a nagyoknak és leginkább a harcolóknak, ennyire megnehezítették. Megint azt érzem, amit már több újításnál, mások is emlegettek, hogy igyekeznek a nagyokat ellehetetleníteni. Úgy tűnik, hogy velünk csak a baj van, sokan unatkoznak és várnak a techfa végén, ezért nyilván nagy nyomást éreznek a készítők miattuk.
Ami a motivációt illetti, pont azoktól vették el akiknek más fajta már nincs. A kicsiket még motiválhatja a haladás, az új fajok felfedezésének az élménye, de aki végzett, annak már csak a bajnoki, a torony és esetleg az eventek maradtak. A torony fix teljesítményt enged csak, tehát ha azt minden héten hozza valaki, akkor nincs benne több kihívás. Az eventek véges feladatsorral jönnek, tehát ott sincs olyan lehetőség, hogy többet teljesítsek, megnézzem mit tudok magamból kihozni. Vagyis kizárólag a bajnoki volt az, ahol feszegethette az ember a határait és kapott is érte jól megérdemelt jutalmakat. Úgy érzem, hogy egy ilyen mértékű nehezítés, sok játékos kedvét el fogja venni.
 

Senta

Erős harcos
az első bajnoki volt az új rendszerbe, egyenlőre vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatba.
olvasom itt a kisebb városok lelkes hozzászólásait, és tetszésnyilvánításait, olvasom a nagyobb városok, erős bajnokisok visszafogott csalódottságát, és nem igazán visszafogottat :D Tény, hogy gyorsult, tény, hogy a kicsi városoknak most egyszerűbb lett, de úgy érzem hogy az egyensúly most igazán felborult a nagy és techfa végén álló városok és az erős bajnokis testvériségek kárára. Továbbra is megvan a 10 láda és némi plussz is persze, annyira már profik a "erős" testvériségek, de azért erős véráldozatokat követelt ez a könnyűnek mondott bajnoki, a magas toronyszinttel összekombinálva heti szinten, na ezt még nem is látjuk át igazán. a Plusz ládák jutalmazása pedig finoman szólva sincs arányba a befektetett teljesítménnyel!
 

bere007

Veterán
Arra azért felhívnám a figyelmét azoknak, akik most nagyon örülnek a könnyítésnek és csak úgy hasítanak a bajnokin, hogy előbb utóbb nekik is nagy városuk lesz és akkor majd átérzik a mi helyzetünket. Tehát hajrá. Haladjatok csak előre nagy léptekkel és el nyeritek majd ti is a jutalmat a szorgalmatokért. Nehezebb lesz majd minden. Csak ügyesen. ;)
 

AdamK

Tag
Sziasztok,

alapvetően nekem is tetszik ez a bajnoki rendszer:) Egyéni csúcsot sikerült elérnem 8000 pont feletti eredménnyel.
Tűzfőnix-szel nem rendelkezem és azért a csodáim se olyan magas szintűek. A lényeg a helyes egységválasztás és pálya kihasználása. Szinte kivétel nélkül a Dryad-okkal és a bimbókkal mentem. A vegyes egységeknek köszönhetően új taktikát kell kidolgozni, hiába magasabb az ellenfél, közel a duplája ha egyszerűen nem érnek oda hozzád vagy le tudod szedni őket 1 lövés után. Elég sok 25+-os tartományt csináltam meg veszteség nélkül, mert itt sokszor(bár nem minden esetben) már nem az számított mi mi ellen bónuszos, hanem hogy tudjak úgy mozogni a pályán, hogy ne érjenek el.
Fontos például hogy az egységek milyen sorrendben vannak lerakva, mert így pl elérhető hogy a cerberus első körben ne érjen el senkit vagy akár a mágus vagy a gólem se tudjon meglőni.
Érdemes lehet 1 vadőrrel bemenni a pályára, hogy lásd milyen akadályok vannak és mielőtt még veszteséget könyvelhetnél el, feladni, hogy lásd mivel fogsz szemben állni.
Nekem a taktika része volt, hogy minél több tartományt derítsek fel és ami nagyon szívás volt azt vagy lefizettem vagy kihagytam. de így is az elérhető tartományok 80%-át hoztam 6 csillagosra.
Nem győzöm hangsúlyozni a manuális csaták most még inkább megérik, mint eddig valaha

Többen írták, hogy a márvány 1 könnyű bajnokság...nos a kevert egységek miatt ez nehezebb lett mint volt, viszont pont ezért a T3-asok meg könnyebbek lesznek/lehetnek hasonló okokból kifolyólag, de majd meglátjuk, ha odaérünk:)
Nálunk a testvériségben mindenki odatette magát és 13 ládáig jutottunk. Szerintem 10 láda felett már nem a nyereményekről szól a történet, hanem a bajnoki rangsorról. Én a magam részéről ezért örülnék ha ne csak a személyeket lehetne látni, hanem a testvériségeket is sorrendben, ahogy a toronynál és a testvériség kalandoknál is:) És például lehetne olyan jutalom, hogy az első 10-20 testvériség kap a következő hétre 10% alapanyag termelési bónuszt, az első 5 ezen felül kap még 10% manufaktúra bónuszt vagy valami hasonló:)

Ádám
 
Utoljára szerkesztve:
Fent