• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

DeletedUser4917

Vendég
Szia, ha az elmúlt 6 oldal nem tette volna egyértelművé, akkor leírom neked : 80 tartományt 6 csillaggal MINDIG nem fogsz csinálni.
Gyanítom, több millás árukészletes is csak egyszer tudná a 80 tartományt; már ha van olyan elvetemült, aki erre pazarolná.
Csatával is esélytelen a 80 tartomány , bármennyi plusz harcászati segítőt nyomsz mellé, az osztagméret különbségek mindent visznek.
Kérlek cáfolj rá minden elméleti fejtegtésre, csináld meg, és meséld el, mennyibe fájt.
Ha lesz olyan hetem megcsinálom harccal , de a kérdés arra vonatkozik , hogy mennyi manufaktúra kellene a városba amiből rendszeresen meg lehet csinálni .
Talán Syntex tudja a választ
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Putyika

Veterán
Először nem akartam reagálni, mert nincs nagyobb troll a fórumon, mint te....de aztán meggondoltam.
minden tartomány típusból van 80
Ezt már eleve nem tartom reálisnak, mert az (ha jól számolom) 720 tartományt jelentene, nem hiszem, hogy bárki is ennyire előre szaladt volna....de ki tudja talán van néhány elvetemült.
Ha lesz olyan hetem megcsinálom harccal
:D:D:D:D:D
mennyi manufaktúra kellene a városba amiből rendszeresen meg lehet csinálni .
Egyszerű a képlet. Csináld végig a ma kezdődő bajnokit az összes tartományban 6 csillagra, nézd meg, hogy mennyi áru kellett hozzá, azt szorozd meg 9-el és az így kapott mennyiségből, valamint a manuid termeléséből könnyen kikalkulálhatod.
 

Erica

Veterán
Szia, megnéztem a bajnoksági statisztikád. Azt a 2070 pontos átlagot, amit eddig csináltál, ezután is simán fogod tudni hozni. A januári drágakőnél elért 6048-at pedig ilyen gyakorisággal szintén.
Imádom a Fórumot, olyan szinten nyeltem félre a kávém, mert nem tudtam röhögjek-e vagy sírjak. Imádlak @Wiccara
először nem akartam reagálni, mert nincs nagyobb troll a fórumon, mint te....de aztán meggondoltam.
Na, persze előtte ezt olvastam el... gyerekek imádlak benneteket, jól indúlt a napom...téged is Ferikém.
Én megpróbálom a következő bajnokságban hozni a húszmilliónégyszáznegyvenhatvanhét új győzelmes max pontomat....hátha...
 

DeletedUser4917

Vendég
Egyszerű a képlet. Csináld végig a ma kezdődő bajnokit az összes tartományban 6 csillagra, nézd meg, hogy mennyi áru kellett hozzá, azt szorozd meg 9-el és az így kapott mennyiségből, valamint a manuid termeléséből könnyen kikalkulálhatod.
Végül is nem mondasz hülyeséget , azt hiszem kipróbálom gyakorlatban a magyar szerveren , de kétlem , hogy Wiccara válasza reális , mert milliók egy bajnokira kevés akár 60 tartománynál is elvérzés lenne , de legalább a tippje alapján tudtam saccolni , na köszönöm gyerkőcök , mindig jó íránymutatók vagytok .
 

SirSmithy

Veterán
Végül is nem mondasz hülyeséget , azt hiszem kipróbálom gyakorlatban a magyar szerveren , de kétlem , hogy Wiccara válasza reális , mert milliók egy bajnokira kevés akár 60 tartománynál is elvérzés lenne , de legalább a tippje alapján tudtam saccolni , na köszönöm gyerkőcök , mindig jó íránymutatók vagytok .
Azt is tudjuk, h nem az itteni varosod a menő. Úgyhogy nem fogjuk látni dicső gyozelmed az új rendszer felett! :(
 

DeletedUser4917

Vendég
Acél bajnoki jön , kérdés működik e a régi virághercegnős móka mert akkor az árukészlet megmaradna csak leírnám mennyibe fájt volna .
 

DeletedUser4917

Vendég
Azt is tudjuk, h nem az itteni varosod a menő. Úgyhogy nem fogjuk látni dicső gyozelmed az új rendszer felett! :(
Hát lehet , hogy az új rendszert is meg kellene kóstolnom csak az életem a virtuális életem rovására megy :D
(Nincs rá időm )
 

DeletedUser4917

Vendég
Virághercegnő az acél bajnokin? :eek: Mindig tanulok itt valami újat! :)
Lehet , hogy az új rendszerbe nem működik , de ha igen ajánlok egy üzletet , ha valaki elffel van és 30 as minimum a sárkány apátsága és le tud tenni 3 mágus szorzót vagy 2 mágus szorzót és eteti a 10 es szintű tűzfőnixet a bajnoki alatt és leírja minden virághercegnővel végzett harc előtt mibe került volna majd a végén összeadja azzal szívesen cserélek árut úgy hogy kitehet néhány 0 csillagos ajánlatot amíg a készletem tart , gondolom ez nem tilos , különben akkor miért lenne ilyen lehetőség a piacon . Meg a tartományok számát is leírhatná .
Hátha érdekel valakit , persze végig kézi harc kell úgyhogy sok időbe telik még negyed annyi csatával is mint régen .
 

DeletedUser1780

Vendég
Nem szoktam fórumozgatni, most is csak ide írok ...
s hogy finom legyek és nőies röviden tömören az új bajnoki egy hányadék...

Lényegében pont azok számára ölték meg ezzel a játékot akik eddig a legtöbbet tettek bele, mind órában mind tervezésben, mind fejlesztésben..

Nagyjából az első 1-250 játékos kezdett elérni valahová amit szeretett volna ,úgy alakította a városát ahogy azt a játék megkívánta..

Nagyon jól tudtuk, hogy fejlődni a megfelelő csodák felhúzása révén lehet, s minél gyorsabb csoda húzáshoz a heti bajnoki volt a legjobb megoldás. Ennek megfelelően épültek ki a városok, azok a csodák lettek felhúzva "az égbe" melyek ezt támogatták.

Erre egy tollvonással megöltétek a játékot...!!!
Amit eddig felépítettünk/elértünk 80%-ban x--rt se ér már, a magas csodák nemhogy előnyt, immár hátrányt jelentenek.

Ne legyen igazam de ezzel az inno öngólt lőtt... nem is kicsit.

Azok akik naponta 5-6 órát ültek a gép előtt s akár költöttek is a játékra elkopnak, lassan beleunnak eltűnnek.. a kicsik (ahol mellesleg 5x könnyebb az egész bajnoki rendszer) meg többet nem fognak játszani, illetve eszük ágában sem lesz népet váltani, ha értelmetlen módon nő a bajnoki nehézsége !!!

Summa-summárum a jelenlegi bajnoki rendszer jó a kicsiknek, azoknak akik napi 3x 10 percre bekukkantanak, akik Sim City-znek, de az elől lévő százaknak semmiképp !!!
 

DeletedUser4917

Vendég
A régiben sem működött. :D
A régiben nem voltak íjjászok ezért működött , azért látszik , hogy nem játszol olyan régóta mint én mert akkor ezt tudnád .
Így viszont a nehezítés nem csak több egység elvesztését jelenti hanem még többét , mert nemcsak az ellenség osztagméretét növelték hanem a csaták is jobban igénylik az egységeket , ez volt valószínűleg a cél .
Játszunk tovább aztán ha nagyon nem tetszik abbahagyjuk én biztos azt fogom tenni , azért annyit nem ér ez a játék , javaslom gondolkodjatok el ezen ti is .
 

Putyika

Veterán
A régiben nem voltak íjjászok ezért működött , azért látszik , hogy nem játszol olyan régóta mint én mert akkor ezt tudnád .
Elnézést Őfelsége, mindig elfelejtem, hogy az Elvenar egyik alapítójával beszélgetek.
De ha azt nézzük, hogy a béta szerver 2014 vége felé indult, én pedig 2015 augusztusában regisztráltam a játékba, akkor olyan hatalmas előnyöd nem lehet velem szemben. A bajnokikon elért pontjainkat inkább össze se hasonlítom. :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Elnézést Őfelsége, mindig elfelejtem, hogy az Elvenar egyik alapítójával beszélgetek.
De ha azt nézzük, hogy a béta szerver 2014 vége felé indult, én pedig 2015 augusztusában regisztráltam a játékba, akkor olyan hatalmas előnyöd nem lehet velem szemben. A bajnokikon elért pontjainkat inkább össze se hasonlítom. :D
Nem tudom miért jöttök a bajnoki pontjaimmal , egy egyszerű kérdést tettem fel , ha meg ilyen régóta játszol hogy hogy nem tudtad azt , hogy az acélbajnoki végigvihető volt a régi bajnoki rendszerben a virághercegnővel , de igazából csak egy kérdést tettem fel amire majdnem mindenki csak trollkodó választ adott . Ilyenek vagytok
 

Erica

Veterán
Nem tudom miért jöttök a bajnoki pontjaimmal ,
Kedvesdrága Ferenc
Azért ,mert a Bajnokságban megszerzett pontocskák, utalhatnak némi tapasztalatra.
acélbajnoki végigvihető volt a régi bajnoki rendszerben a virághercegnővel
..igen, én is próbáltam. Kell hozzá egy-kettő Törppáncélkészítő, kell fullra a Főnix kacsa és még némi 10 millió virághercegnőcske is. Az sem baj, ha az apátság csodád a 35.ik szinten van....meg pár csoda még...és mehet a buli.
Kérlek ne sértődj meg, ha valaki szkeptikus a "tapasztalataidat" illetően, hiszen ami városod itt áll, nem ad arra okot, hogy rábólintsunk a megnyilvánulásaidra. Bár ,mi nagyok szivesen fogadunk minden nemű tanácsot, attól aki olyan tapasztalt, hogy ennek látszata is van.
Legyen drágám szép napod!
 
Üdv Mindenkinek!

Nem szokásom fórumozni, de ezt az új bajnoki rendszert már én sem bírom megállni szó nélkül!

Szeretném megkérni az illetékeseket, hogy legyenek szívesek továbbítani az üzenetemet, észrevételeimet az InnoGames felé!

Fogadják gratulációmat, amiért a játék egyik legfontosabb, központi részét is sikerül teljes mértékben elrontaniuk!


Az új bajnoki rendszer semmit nem ad, csak elvesz a játékosoktól és mindenki számára kedvezőtlen a hatása, de sajnos ennél még jóval összetettebb és komolyabb problémákat okoz:
  • elveszi a lehetőséget, hogy mindenki a megszokott tempóban fejlődhessen (ez nemcsak a magasabb fejezetben lévő játékosoknál érzékelhető, hanem az alacsonyabb fejezetben lévőknél is érvényesül)
  • a harc része a bajnokinak nagyon sok sebből vérzik – ilyen erővel akár törölhették volna belőle, és maradhatna csak a tárgyalás (ami ugyebár eddig csak egy kiegészítő opció volt, de most ezt helyezték előtérbe) Teljesen mindegy, hogy milyen fejezetben van a játékos a bajnokizást egység képzéssel nem lehet finanszírozni! Ugyanúgy a kicsik sem tudják, mint ahogy a nagyok sem, szóval ezzel a harcnak, és minden játékosnak csak ártottak!
  • Az egységeket erősítő csodák immáron nemcsak a játékosok egységeit erősítik, hanem az ellenfeleket is! Ennek következtében számos csoda teljesen értelmetlenné vált, akár törölhetők is a játékból! Ezzel szintén ártottak mindenkinek!
  • Ugyancsak a harc rész kiiktatására irányul az is – mindamellett hogy nem lehet egység termeléssel bírni -, hogy ellenfélként az új rendszer bármit beadhat, így nem lehet előre készülni a bajnokira!
  • A mennyiségi problémák mellett ez a változtatás igazságtalan abból a szempontból is, hogy az ellenfeleket többnyire úgy válogatja össze az új bajnoki rendszer (és ez itt nem random szerű, hanem szándékos), hogy nem lehet optimális felállással harcolni ellenük, és ez mindenképpen nagy mértékű egységveszteséget eredményez, ami szintén arra utal, hogy ne harcoljunk, vagyis harcolhatunk de pár tartomány után úgyis elfogynak az egységek és nem lesz mivel tovább harcolnunk. Szóval ennyi volt a harc..
  • Az új bajnoki rendszerben az ellenfelek erősségének, mennyiségének szintén egyik alapja, hogy melyik fejezetben vagyunk, hogy állunk a technológia feloldásokkal. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy büntet az új bajnoki rendszer azért amiért fejlődik a játékos! Szóval ha valaki minél jobban szeretne bajnokizni, akkor ne haladjon előre a fejlődésben technológiák feloldásával, de mint korábban említettem a csodákat se fejlessze, mert az által is csak a saját helyzetét rontja a játékos a bajnokizásban! De kérdem én! Akkor minek bajnokizzunk? Hová tegyük a pontokat??? Ez egy agyrém, és innen is látszódik mennyire átgondolatlan volt az új bajnoki rendszer kialakítása! Egyértelműen arra ösztönöz, hogy semmilyen téren ne fejlődjön a játékos, mert azzal csak ront a helyzetén!
Tömören összefoglalva tehát az új bajnoki rendszer és annak hatásai:
  • harc olyan mértékben használhatatlan, hogy akár törölhető is a játékból
  • ebből kifolyólag nyugodtan törölhetőek azok a csodák is a játékból, amelyek egység erősítéssel kapcsolatos tulajdonságúak
  • de ha már itt járunk, akkor nyugodtan lehetne törölni a kaszárnyát, kiképzőpályát, zsoldostábort is, és nem lenne szükséges további technológiákat betenni azok fejlesztésére legalább :), sőt akkor már az egységeket is ki lehet venni a játékból
  • ha bajnokizni akarunk akkor ne fejlődjünk, sem tech fán való előrehaladással, sem pedig csodák fejlesztésével!
  • Ebben az esetben pedig minek bajnokizni? Szóval ne is játszunk a játékkal, mert mindennel csak magunknak ártunk!

A célját az új bajnoki rendszer – hogy közelebb hozza egymáshoz a fejezetekben egymástól távol lévő játékosokat – mindezen áldozatok árán is csak csekély mértékben valósította meg! Az új rendszerrel az alacsonyabb fejezetekben lévőknek is ártottak, arról nem is beszélve, hogy azokat akik évek óta játszanak a játékkal – nemhogy megbecsülnék - kifejezetten büntetik az új bajnoki rendszer bevezetésével!

És mindezek után még azt is le merném fogadni hogy az InnoGames lesz meglepődve, és fognak értetlenül állni a dolog előtt, hogyha hirtelen nagy mennyiségű játékos távozik végleg a játékból! Az utóbbi idők változtatásai egyáltalán nem arról szólnak, hogy a játékosoknak kedvezzenek, vagy az ő érdekeiket, szempontjaikat tartsák szem előtt (pl.: kívánságkutak elvétele, időcsökkentések teljes elvétele az eventekből, eventes nyeremények is egyre használhatatlanabbak.... és még sorolhatnám, de minek...)

Üdvözlettel, az ÚJ BAJNOKI RENDSZER BEVEZETÉSÉIG a játék egyik rajongója:

John83hun
 
Fent