• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

AdamK

Tag
Azért az egyik lengyel szerveren a 370 ezres bajnoki eredmény, nos hát kemény:D

Amúgy lehetne egyszer valami Winyandor/Arendyll szerverek közti bajnoki verseny is:) és akkor az egész szerver 1 csapatként működhetne együtt:)
Ezen a bajnokságon lehetne megszerezni Elvenar elveszett ősi ládáit:) Ezek pl megnyithatnánk az eventes épületek 10. szint utáni fejlesztéseit:)
 
Utoljára szerkesztve:

Corvo

Veterán
Azért az egyik lengyel szerveren a 370 ezres bajnoki eredmény, nos hát kemény:D

Amúgy lehetne egyszer valami Winyandor/Arendyll szerverek közti bajnoki verseny is:) és akkor az egész szerver 1 csapatként működhetne együtt:)
Ezen a bajnokságon lehetne megszerezni Elvenar elveszett ősi ládáit:) Ezek pl megnyithatnánk az eventes épületek 10. szint utáni fejlesztéseit:)
Magam ellen nem játszom. Mind 2 szerverem játszom, ahogy a játékosok 50% szerintem.
 

Putyika

Veterán
A játékunk nem rólam szól (csak egy apró része vagyok), hanem egy nagy közösségről, melyben most a játékosok 80%-ának az új bajnoksági rendszer előnyt jelent, eredményességet és sikert hoz. A sikerérzés biztosítja azt, hogy együtt maradunk, csökken a játékelhagyók száma. A 20%-ot meg nem igazán kell sajnálni, mert ők már olyan képességekkel és tehetséggel bírnak, hogy számukra aligha létezik lehetetlen.
Túlzónak tartom a %-os leosztásod, de ebbe most ne menjünk bele.
Lehet, hogy pillanatnyilag csökken a játékelhagyók száma, mert a kicsiknek most hűdejó, de amikor ezek a kicsik megnőnek, és állítólag ezzel a változtatással nagyon gyorsan fognak fejlődni....na majd akkor kíváncsi leszek, hogy mennyi "eldobott" város lesz a pofára esés miatt, mert "hoppá, megnőttem és már szívás az egész". Ráadásul mögöttük nem lesz ott az a mértékű tapasztalat, ami nekünk van.
A nagyok akiket szerinted nem kell sajnálni, mert "olyan képességekkel rendelkeznek", megdolgoztak azért a tudásért a hosszú évek alatt és nem ajándékba kapták. A jutalmuk pedig az lett, hogy kaptak egy rendesen megnehezített bajnokit amivel vagy megbirkóznak vagy csak csinálgatják vagy inkább hagyják az egész játékot és keresnek mást, ahol nem csak a kezdőket preferálják.
Ami még feltűnt az előző hozzászólások kapcsán, hogy amíg több nagy játékos, amellett, hogy neheztelte a csapást amit ránk mértek, kifejezte az örömét amiatt, hogy a kicsiknek könnyebb lett. Viszont egyetlen kisebb játékostól sem olvastam, hogy szóvá tette volna, hogy neki ugyan jó, de nem fair a nagyokkal szemben.....na, mindegy, ezt csak úgy halkan jegyeztem meg.
Valamint egy kérdésem is lenne, amire talán @Syntex tud válaszolni. Felmerült esetleg a készítőkben a gondolat, hogy az eventek feladataiban csökkentik a bajnoksági találkozók számát? Mert így 8-10 találkozó, már nem annyira barátságos.
 

Corvo

Veterán
Valamint egy kérdésem is lenne, amire talán @Syntex tud válaszolni. Felmerült esetleg a készítőkben a gondolat, hogy az eventek feladataiban csökkentik a bajnoksági találkozók számát? Mert így 8-10 találkozó, már nem annyira barátságos.

A mostani bétás eventben ezek vannak.
5Solve 4 Encounters and/or Solve 4 Tournament Encounters
9Solve 2 Encounters and/or Solve 2 Tournament Encounters
19Solve 4 Encounters and/or Solve 4 Tournament Encounters
31Solve 6 Encounters and/or Solve 6 Tournament Encounters
38Solve 6 Encounters and/or Solve 6 Tournament Encounters
42Solve 8 Encounters and/or Solve 8 Tournament Encounters
49Solve 4 Encounters and/or Solve 4 Tournament Encounters
53Solve 10 Encounters and/or Solve 10 Tournament Encounters
 

Erica

Veterán
Egyéni csúcsot sikerült elérnem 8000 pont feletti eredménnyel.
Ehhez tiszta szívből Gartulálok! Szép teljesítmény!
tűzfőnix-szel nem rendelkezem és azért a csodáim se olyan magas szintűek.
..ez viszont némi rossz érzést vált ki belőlem. Félre értés ne essék, újra írom, nagyon örülök a Kicsik sikereinek, hiszen tudom milyen is kicsi városnak lenni...DE!!.. nekem van Tűzfőnixem, Barnásmackóm, olyan csodáim ami hat az egységek erejére. Mégis keserű száj ízzel írom le, hogy nálam az 5000 pontot rendesen kihívás volt elérni, mert nem nagyon ment sem a manuál harc, sem pedig az automata. Már írtam valahol, hogy a 20.ik tartomány után úgy eszi az árumat is, mint a bevándorló a zsíroskenyeret...Nem találom a középutat a bajnokságban, hiszen @AdamK a félszerzetkorban majd dupla annyi pontot ért el, mint én a pillanatnyilag elérhető utolsó fajnál. Fejlettség, idő, belefektetett munka, tapasztalat mint mind elvész már.
A vegyes egységeknek köszönhetően új taktikát kell kidolgozni,
..taktika már nehéz olyan magasságokban, vagyis jóval nehezebb ahol a nagy városok vannak, itt is a kicsiknek kedvezett.
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Köszi @Corvo! :) Ezt láttam én is, de felmerült benne, hogy hátha enyhítenek rajta, mielőtt ideér, mert ez soknak tűnik.
Bár én szerencsés helyzetben vagyok, mert még nincs meg az 500 tartományom, de sokan vannak akiknek már a sima találkozó sem csábító alternatíva.
 

AdamK

Tag
ekem van Tűzfőnixem, Barnásmackóm, olyan csodáim ami hat az egységek erejére.

nálam volt lenn 3 könnyű távolságra ható, 1 varázslóra ható 2*2-es és 2 hp nővelő 2*2, továbbá húzom a monostort és a vihart is.
A játék készítői írták, hogy sok minden hat most a bajnokik nehézségére, az egységméretre. Ezért az is szempont lehet, hogy valaki nem jól feljesztett, nem célirányosan húzta a csodákat, hanem mindent kb 1 kicsit és így nem adódnak jól össze a bónuszok.
Azon, hogy a játékban haladva előre egyre nehezebb lesz én nem lepődöm meg és ez a jó irány SZERINTEM..
Illetve még az is benne van, hogy a veteránok kicsit hozzászoktak az eddigi sétagalopphoz, hogy kb minimális veszteséggel lehoznak 8-15 ezer pontot és heti szinten brutális mennyiségű jutalmat zsebeltek be.míg a kicsik kb semmit, miközben nekik talán jobban lenne szükségük rá.
Új rendszer van, új taktika lesz a nyerő, érthető hogy aki eddig a fotelből nyomkodta az autoharcot, most nem lesz olyan eredményes, mint az aki komolyan tervez,rákészül,felderít és gondolkodik, de azzal szerintem mindenki tisztában van, hogy a fejlesztőknek simán van lehetőségük korrigálni a mostani és a majdani tapasztalatok alapján. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja még milyen épületek,új csodák kerülhetnek be a játékba.
A magam részéről köszönöm minden veteránnak, hogy taposta az utat és eljutott a játék oda, ahol most tart, mert számomra igen élvezhető, de hogy ezért bármiféle előjogokat,könnyítéseket kapjanak azzal nem értek egyet, mégha idővel emiatt én is szívni fogok, de nem tehetek róla én szeretem az egyre nehezedő kihívásokat.

U.I. Erica: a testvériségben van pár emberke aki az utolsó fejezetet pörgeti és ha nem is gond nélkül de ismán hoztak 6000-8000 pontot, akár egyéni rekordot elérve.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Én úgy gondolom hogy nem a más országbeli szerverekkel kellene foglalkozni, hanem a Mi világainkal. Mert mi ezekben játszunk. :) Persze tudom hogy sokan játszanak/játszhatnak külföldi szervereken is vagy olvassák az ottani fórumokat. Ismét a magam nevében beszélek nehogy durcika legyen belőle. :) Piciként most én is túlteljesítettem az eddigi eredményemet a bajnokságom. Teszem hozzá a nagyok által kitaposott úton. Akik éveken át ötleteltek és átadták nekünk a tapasztalataikat. Ezer hálás köszönet érte ! :) Ám a jövőbe tekintve játszom, és biztos vagyok benne, ha növök és erősödik picit, sokkal hamarabb, verem be a buksimat a bajnokin. Mindenki szembesülni fog azzal előbb-utóbb hogy a nagyok élete most nehezebb lett. Az macikáik és a főnixeik ellenére. Leírták hogy nagynak lenni nem is olyan könnyű dolog. Sőt ahogy növöget a városuk, vagy amikor megérkeznek a druidák, akkor még nehezebb lehet. Én hiszek abban hogy sok játékos ezt belátja. Csak épp nem írja le. Szeretnék abban a tudatban játszani hogy a kicsik is meghálálják a nagyok tanítását, és megosztott tapasztalatait. Hiszek a Támogató csapatunkban is! Ők minden játékost egyformán képviselnek az InnoGames előtt. S idővel ahogy egyre több bajnoki forduló lezajlik, gondolnak azért a nagyokra is, hogy nekik is kijár a segítség! Hiszen az általuk kitaposott úton járunk. S ezt mindenki jól tudja . :) Mint említettem ez csupán magányvélemény volt, de úgy éreztem hogy meg kell osztanom Veletek kedves játékostársaim ! Köszönöm szépen a türelmeteket !

Üdvözlettel: venom
 

Erica

Veterán
Erica: a testvériségben van pár emberke aki az utolsó fejezetet pörgeti és ha nem is gond nélkül de ismán hoztak 6000-8000 pontot, akár egyéni rekordot elérve.
Szia
Nem azt írtam ugye, hogy nem tudom hozni, vagy nem tudnám hozni akár a 10000 pontot is, mivel a raktáramba több milliós tétel lapul, de ha a harc egy része nem megy, (lehetetlen nyerni) akkor sem szeretném rá áldozni az árukészletemet,(tárgyalással) mivel ugye ez el fog fogyni hamarosan akkor. Mivel az új faj is lassan itt lesz, jó azért tartalékolni. Ergo: a nagy városoknak igen csak oda kell figyelni a bajnokság részleteire.
 

SirSmithy

Veterán
nálam volt lenn 3 könnyű távolságra ható, 1 varázslóra ható 2*2-es és 2 hp nővelő 2*2, továbbá húzom a monostort és a vihart is.
A játék készítői írták, hogy sok minden hat most a bajnokik nehézségére, az egységméretre. Ezért az is szempont lehet, hogy valaki nem jól feljesztett, nem célirányosan húzta a csodákat, hanem mindent kb 1 kicsit és így nem adódnak jól össze a bónuszok.
Azon, hogy a játékban haladva előre egyre nehezebb lesz én nem lepődöm meg és ez a jó irány SZERINTEM..
Illetve még az is benne van, hogy a veteránok kicsit hozzászoktak az eddigi sétagalopphoz, hogy kb minimális veszteséggel lehoznak 8-15 ezer pontot és heti szinten brutális mennyiségű jutalmat zsebeltek be.míg a kicsik kb semmit, miközben nekik talán jobban lenne szükségük rá.
Új rendszer van, új taktika lesz a nyerő, érthető hogy aki eddig a fotelből nyomkodta az autoharcot, most nem lesz olyan eredményes, mint az aki komolyan tervez,rákészül,felderít és gondolkodik, de azzal szerintem mindenki tisztában van, hogy a fejlesztőknek simán van lehetőségük korrigálni a mostani és a majdani tapasztalatok alapján. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja még milyen épületek,új csodák kerülhetnek be a játékba.
A magam részéről köszönöm minden veteránnak, hogy taposta az utat és eljutott a játék oda, ahol most tart, mert számomra igen élvezhető, de hogy ezért bármiféle előjogokat,könnyítéseket kapjanak azzal nem értek egyet, mégha idővel emiatt én is szívni fogok, de nem tehetek róla én szeretem az egyre nehezedő kihívásokat.

U.I. Erica: a testvériségben van pár emberke aki az utolsó fejezetet pörgeti és ha nem is gond nélkül de ismán hoztak 6000-8000 pontot, akár egyéni rekordot elérve.
Egy kicsit fordítva tetszik ülni a lovon, kerem szépen.
Nos... ha sok sok időt és energiát ölünk a városban, akkor annak eredménye kell hogy legyen, nem hogy rontani a korábbi teljesítményt. Szóval amíg egy 5ös fejezetű város lazán hozhat 8000 pontot, addig az vicc, h egy 16os fejezetű ezerrel szív, h elérje a 8000 pontot. Én ebben látom a hibát. Miért is haladjak előre a techfan, ha ilyen szinten bűntetve vagyok?!
 

bere007

Veterán
Tűzfőnix-szel nem rendelkezem és azért a csodáim se olyan magas szintűek. A lényeg a helyes egységválasztás és pálya kihasználása. Szinte kivétel nélkül a Dryad-okkal és a bimbókkal mentem. A vegyes egységeknek köszönhetően új taktikát kell kidolgozni, hiába magasabb az ellenfél, közel a duplája ha egyszerűen nem érnek oda hozzád vagy le tudod szedni őket 1 lövés után. Elég sok 25+-os tartományt csináltam meg veszteség nélkül, mert itt sokszor(bár nem minden esetben) már nem az számított mi mi ellen bónuszos, hanem hogy tudjak úgy mozogni a pályán, hogy ne érjenek el.
Fontos például hogy az egységek milyen sorrendben vannak lerakva, mert így pl elérhető hogy a cerberus első körben ne érjen el senkit vagy akár a mágus vagy a gólem se tudjon meglőni.
Érdemes lehet 1 vadőrrel bemenni a pályára, hogy lásd milyen akadályok vannak és mielőtt még veszteséget könyvelhetnél el, feladni, hogy lásd mivel fogsz szemben állni.
Nekem a taktika része volt, hogy minél több tartományt derítsek fel és ami nagyon szívás volt azt vagy lefizettem vagy kihagytam. de így is az elérhető tartományok 80%-át hoztam 6 csillagosra.
Nem győzöm hangsúlyozni a manuális csaták most még inkább megérik, mint eddig valaha

Köszönjük szépen a tanácsodat. Ez mind szép és jó, de nekünk nem ezzel van a bajunk. A nehézség nem csak az osztagméretekben van. Ebbe bele van kalkulálva az is, hogy milyen a felállás. Mindkét világon vagyok, de az ellenfél felállásában is ég és föld volt az eltérés. Ahol kicsi vagyok, ott sokszor 5 egyformával tudtam menni, vagy 3-2 felállásba. A másikon meg sokszor vakaróztam, hogy mi a fenét csináljak. És nem az volt a baj, hogy ne tudnám mi mi ellen jó, vagy kiválasztáskor milyen sorrendbe pakolja le azokat a gép. És ilyeneket olvasni picit vicces és lehangoló is annak a tudatában, hogy gyanítom a 30+ tartományomban több katonát küldtem harcba, mint amennyi neked összesen van. :) Az egyiken 4-500 pontokat szoktam csinálni, most több mint 2e összejött és alig vesztettem valamit. Tehát könnyebb volt 5x annyi pontot csinálnom. A másik világon bő 8e pontot szereztem, de sokkal több katonám maradt ott, mint amikor 16e pontot csináltam. Ha nem láttam és tapasztaltam volna ezeket az eltéréseket, el se hittem volna. Majd ráállok egy kényelmes pontszámra és amikor itt olvasom, hogy miért nem tudunk több pontot csinálni és hogyan kellene harcolnunk és milyen taktikát kövessünk, majd mosolygok egyet mindig. Most azt a világot éljük ahol minket keményen büntetnek az újakat meg brutálisan támogatják.
 

AdamK

Tag
Az egyiken 4-500 pontokat szoktam csinálni, most több mint 2e összejött és alig vesztettem valamit. Tehát könnyebb volt 5x annyi pontot csinálnom.

Minden tiszteletem a Tied Bere, mert tapasztalt, jó játékos vagy, de ezt azért túlzásnak érzem:) Nekem is van kisvárosom és eddig is simán hoztam vele 1500-2500 pontot, most 3000 lett :)
Most is vannak játékosok, akik ugyan úgy hozzák az 15K pontot sőt vannak olyanok is, akik 20K felett teljesítenek, lehet többet kell most belefektetni mint eddig, de nem lehetetlen. A játékot folyamatosan fejlesztik, változtatnak az eddigi egyensúlyon. biztos vagyok benne, hogy fog ez még változni, de abban is, hogy olyan változtatások nem lesznek, amik mindenkinek egyaránt jók.
Azt is érdemes figyelembe venni, hogy valószínűleg a 80% kezdő réteg többet költ a játékra, mint a 20% veterán és ez is 1 fő szempont, elvégre a fejlesztők se szabadidejükben foglalkoznak a játékkal. Ha a kezdőnek nincs sikerélménye, szenved a haladással akkor itt fogja hagyni és nem invesztál se időt, se pénzt többet a játékba, míg akik már régóta játszanak azok nehezebben morzsolódnak le, mert ideköti a nosztalgia, a baráti társaság, az eddig elért eredmények.
 

Wiccara

Veterán
Most azt a világot éljük ahol minket keményen büntetnek az újakat meg brutálisan támogatják.
“Az élet a komfortzónán kívül kezdődik” valamint "A legnehezebb csatákat a legnagyobb harcosok kapják"
Nem vagyok bajnokizós, de elég régóta fórumozok ahhoz, hogy tudjam, nagy stratégák vannak köztünk.
Számos újítást meg kellett már emésztenünk és feldolgoznunk; addig alakítottuk, kerestük a megoldást míg a hegyek dombokká koptak általatok! Biztos vagyok benne, hogy túl egy teljes bajnoki évadon, a legnehezebb típusok után már meglesz az új csapásvonal, mit hogyan lesz érdemes csinálni.
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
az is szempont lehet, hogy valaki nem jól feljesztett, nem célirányosan húzta a csodákat, hanem mindent kb 1 kicsit és így nem adódnak jól össze a bónuszok.
Úgy látom, hogy te nagyon vágod ezt a témát, írok neked pár csodát a városomból a szintjeikkel együtt. Megmondanád kérlek, hogy jó irányba fejlesztettem-e, hogy eredményes lehessek a csatákban?
Repülő akadémia 21-es, Varangyok temploma szintén 21-es, Katonai monostor 16-os, Sárkány apátság 9-es, Vihar tűi 16-os, A megtisztulás piramisa 6-os, Győzelmi forrás 7-es, Gombák szentélye 21-es. Eddig úgy tűnt, hogy ez jó irány, de most megdőlni látszik a dolog.
a veteránok kicsit hozzászoktak az eddigi sétagalopphoz, hogy kb minimális veszteséggel lehoznak 8-15 ezer pontot
Gyanítom, hogy nem csináltál még 10e pontot, ha szerinted az eddig sétagalopp volt.

De bevallom őszintén, hogy egyébként nem is értem ezt az egész "milyen nehéz volt eddig a kicsiknek" dolgot. Április 19.-én indult a Winyandor szerver, az elvenstats-on az 1. bajnoki amit már rögzítettek az július 21, akkor csináltam 1410 pontot. Mivel csak poénból regisztráltam és akkor még úgy gondoltam, hogy a másik városom marad a fontosabb, itt nem igazán voltam aktív, így a bajnokit is csak csinálgattam, de simán hoztam mindig 1000 fölött és aztán ráálltam egy nekem tetsző, nem megerőltető, kevés időt és katonát igénylő 1926 pontra. Mivel nem kapkodtam a fejlesztésekkel és a fajokkal, így ebben az időszakban nyilván nem voltam nagynak nevezhető, de ezt a közel 2000 pontot minden héten lazán meg tudtam csinálni, és éreztem, hogy ha akarnám sokkal többet is ki tudnék hozni a bajnokikból. Lehet, hogy velem van a baj, de én nem emlékszem rá, hogy olyan nehéz lett volna kicsiként bajnokizni. Bár az is igaz, hogy akik most újak, azoknak már fogalma sincs arról, hogy milyen volt az élet a 16 csatás bajnoksági tartományok idejében, amikor még nem volt gyorsító, pp és ingyen gyémánt. Azt hiszem, hogy bennünket megedzett a játék rendesen és felkészített a nehézségekre, ez nem mondható el a frissen regisztráltakról, ezért kellett most nekik ilyen drasztikus kedvezményt adni. Én szeretem a kihívásokat és már többször említettem, hogy lassan nem marad a játékban semmi ami annak tekinthető, de a mostani változtatással, talán kicsit túllőttek a célon. Nade sebaj, majd lesz valahogy. Mindenesetre kíváncsian várom, hogy a most ujjongó kicsik felérjenek a nagyok szintjére és elárulják nekünk, hogy hogyan kell ezen a szinten eredményesen bajnokizni.
Sok sikert mindenkinek!
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok , ha pl valaki az utolsó korral is végzett és minden tartomány típusból van 80 , akkor mennyi manufaktúra és mennyi fegyvertár kell ( természetesen maximális szintén ) , hogy mindig végigvigye 6 csillaggal az összes tartományt . Válaszotok előre is köszönöm
 

Wiccara

Veterán
mindig végigvigye 6 csillaggal az összes tartományt
Szia, ha az elmúlt 6 oldal nem tette volna egyértelművé, akkor leírom neked : 80 tartományt 6 csillaggal MINDIG nem fogsz csinálni.
Gyanítom, több millás árukészletes is csak egyszer tudná a 80 tartományt; már ha van olyan elvetemült, aki erre pazarolná.
Csatával is esélytelen a 80 tartomány , bármennyi plusz harcászati segítőt nyomsz mellé, az osztagméret különbségek mindent visznek.
Kérlek cáfolj rá minden elméleti fejtegtésre, csináld meg, és meséld el, mennyibe fájt.
 
Fent