• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

Calyr

Veterán
Azt azt hiszem még kifelejtettem, de mivel a több körös teljesítések felé mozdultunk el. Aki 6 csillagra akar tartományt és nem rendelkezik gyorsítóval(jegesmaci, csoda), annak igencsak taktikáznia kell az idővel, különben kelhet fel az éjszaka közepén, hogy ne csússzon ki az időből.
Könnyen kiszámolható, hogy a 6 csillagos tartományok 96 óra alatt +/- egy-két óra alatt teljesíthetőek. Így ha az ember normál időben teszem azt reggel 8 és este 10 óra között elérhető, mert mondjuk a többi időt alvással tölti, akkor a 16 órás ciklus miatt, akár bukhat is 1 kört, ami így még nagyobb veszteség lesz pontszámban és jutalomban egyaránt...
Ez eddig is így volt, és jó ütemezéssel nincs vele gond. Kedden hétkor el kell kezdeni a bajnokit, és szerdán folytatni 11-12 között. Ezután csütörtökön kell egy kora reggeli, és akkor csütörtök este belefér még egy kör. Ez a kulcsa, hogy legyen egy nap, amikor a 16 órás időtartammal is belefér két kör (pl. 7-23 vagy 8-24). Utána már mehet lazábban a péntek-szombat, több óra csúszás is belefér.
 

AdamK

Tag
pont ezt mondom:) hogy ha valaki nem tudja precízen kiszámolni, annak nehezebb lesz ugyan azt a pontot elérni mint eddig.
Eddig kezdőként megcsinált mondjuk 9 tartomány 4-5 csillagosra. és így nem kellett kora reggel, illetve késő este foglalkoznia vele, meglett a pont és a jutalom.
Most nem fog tudni 10 tartományt megcsinálni csak 5-6-ot és azt is 4-5 csillagosra...ez kevesebb pont, kevesebb jutalom
 

bere007

Veterán
A szakadékot én is nagyon nagynak érzem a relatíve új felhasználók és a régi veteránok között, legalábbis, ami a megszerezhető pontokat és a velük járó jutalmakat jelenti, talán ez csökkenni fog.

Mennyiségben számolva csökkenni fog a szakadék, de arányokban számolva viszont megkockáztatom, hogy meg fog nőni. Ezzel az lesz elérve, hogy akik most sokat csinálnak, kevesebbet fognak tudni megcsinálni, de még így is meglesz a 10 ládájuk. Akiknek eddig éppen pont megvolt a 10 láda, most nem lesz meg. Ilyen egyszerű. ;)
Persze ez nem biztos hogy így lesz, ez csak az én képzeletem szüleménye és elképzelhető, hogy az lesz, amit a fejlesztő csapat kommunikált, hogy a kisebb játékosok többet tudnak majd csinálni. :rolleyes:
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Megkockáztatnék egy utolsó hozzászólást a holnapi start előtt. :)
A sok logikai és matematikai tényező közé, be lehetne esetleg iktatni az Emberi tényezőt is. Ha az erős csapatok főmágusai rajta tartanák a szemüket a kisebb játékosokon is ? Akiknek elvileg úgy tűnik most könnyebb lesz a bajnokság. S akinek már megvan a türelme, szorgalma és kitartása.
Ha ezek a nagy csapatok adnának a kisebb de szorgalmas játékosoknak esélyt ? Talán még jobban enyhíthető a szakadék, de a játékosok, és nem a matematika alapján. Egy kisebb játékos nagyon lelkesen küzdene a közös érdekért mert ezáltal ő maga is jobban fejlődne. A csapat érdekeit szem előtt tartva. :)
Tisztelettel megköszönöm ha elolvastátok eme újabb ideámat. :)
 

Senta

Erős harcos
Sziasztok ! :)
Megkockáztatnék egy utolsó hozzászólást a holnapi start előtt. :)
A sok logikai és matematikai tényező közé, be lehetne esetleg iktatni az Emberi tényezőt is. Ha az erős csapatok főmágusai rajta tartanák a szemüket a kisebb játékosokon is ? Akiknek elvileg úgy tűnik most könnyebb lesz a bajnokság. S akinek már megvan a türelme, szorgalma és kitartása.
Ha ezek a nagy csapatok adnának a kisebb de szorgalmas játékosoknak esélyt ? Talán még jobban enyhíthető a szakadék, de a játékosok, és nem a matematika alapján. Egy kisebb játékos nagyon lelkesen küzdene a közös érdekért mert ezáltal ő maga is jobban fejlődne. A csapat érdekeit szem előtt tartva. :)
Tisztelettel megköszönöm ha elolvastátok eme újabb ideámat. :)
Egy erősnek számító csapat főmágusa vagyok, így simán tudok válaszolni neked :) Igen, rajta tartom a szemem a kisebb játékosokon, sőt mikor a bajnoki húzók 10K pontot hoznak/tak a picik tudnak/tak akár pihenni is, mert bőven megvolt a 10 láda! Ezután is meglesz, amig egy gyengébb csapatnak, rezegni fog a léc!
De kiváncsian várom a lelkes és feltörekvő apró városokat, itt a lehetőség bizonyítani és sok-sok 10 ládás testvériség születhet a mostani pár helyett!!
 

DeletedUser5848

Vendég
Nagyon jó volt olvasni a soraidat ! :)
Köszönöm a válaszodat és sok sikert kívánok a csapatodnak, és példamutató a hozzáállásod !
Remélem akadnak követőid.. :)
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Békés természetemhez kicsit közelebb került a csihi-puhi. :)
Nekem az első benyomáson immár éles szerverről az, hogy nagyon jó lett és szépen fut, nem fagy a szerver. :)
Mind a harc, mind a kereskedés ahogy észrevettem pont a csatolt táblázatok függvényében nehezedik.
Határozottabban látványosabb és élvezetesebb lett minden. Ahogy számítottam is rá, engem a 20-ik tartománynál kezdek becsületen felpofozni, illetve egyre korruptabbak lenni. Sok észrevétel fog jönni abban bizton vagyok, de személyen élményeim szerint, sokkal élvezetesebb lett a bajnokság! Köszönöm szépen hogy rész vehetek rajta, és szívből gratulálok a Támogató és a Fejlesztő Csapatnak is ! :):)
 

Deleted User - 250839

Vendég
Sziasztok ! :)
Békés természetemhez kicsit közelebb került a csihi-puhi. :)
Nekem az első benyomáson immár éles szerverről az, hogy nagyon jó lett és szépen fut, nem fagy a szerver. :)
Mind a harc, mind a kereskedés ahogy észrevettem pont a csatolt táblázatok függvényében nehezedik.
Határozottabban látványosabb és élvezetesebb lett minden. Ahogy számítottam is rá, engem a 20-ik tartománynál kezdek becsületen felpofozni, illetve egyre korruptabbak lenni. Sok észrevétel fog jönni abban bizton vagyok, de személyen élményeim szerint, sokkal élvezetesebb lett a bajnokság! Köszönöm szépen hogy rész vehetek rajta, és szívből gratulálok a Támogató és a Fejlesztő Csapatnak is ! :):)
Kíváncsian várom, hogy aki 25+ tartomány felett csinált, az egyetért-e veled.... Nagy karakteremmel kínszenvedés, kicsivel sétagalopp ugyanaz a tartomány szám.
 

AdamK

Tag
Sziasztok,

a 31. tartománynál járok, alapvetően vegyesek a benyomásaim. Összességében nem vesztettem annyit egységet, mint szoktam, de mégis nehezebbnek tűnik, igaz elég sok 2*2-es hadi épületet raktam le, viszont engem személy szerint nagyon zavar hogy ennyire vegyesek az egységek, egyszerűen csak a mázlinak köszönhető, hogy minimális veszteséggel megússzam.
Viszont továbbra is tartom, hogy ennek köszönhetően a tűzfőnix messze a legjobb épület lett az általános sebzése miatt.
Kivétel nélkül harcoltam, de néztem az egyezkedés költségeit is, ezeket én még mindig abszurdnak tartom, leginkább a spéci nyersanyag igények miatt(pl mana)

Amúgy az adott szintű tartományoknál mindenkinél ugyan azok az egység típusok vannak és csak a számosság változik a titkos képlet alapján vagy ez is a véletlenen múlik? Volt olyan tartomány, ahol jó egységeket kaptam és nulla veszteséggel hoztam le, míg 1 másiknál 5-ből 4 egység elhullott pedig a csatamező kb hasonló volt mindkettőnél, kevés akadály. Azért kérdezem mert nagyon nem mindegy hogy pl valaki 30-ból 20-ban nagyon nehéz kombinációt kap, míg mondjuk más csak 2-3 alkalommal és a többi könnyen lehozható minimális veszteséggel.
 

DeletedUser5848

Vendég
Kíváncsian várom, hogy aki 25+ tartomány felett csinált, az egyetért-e veled.... Nagy karakteremmel kínszenvedés, kicsivel sétagalopp ugyanaz a tartomány szám.
Nem hiszem hogy egyetértene. :) Sőt... Ami azt illeti 28+nál szinte lenuállzta a sereget. Sajnos nincs főnixem, ezért e következő körben bevetek mindent amit a toronyban nyertem segítő épületként. Vagy azokkal együtt még hamarabb lepofoznak ? Mintha a tárgyalási költségek jobban emelkednének mintha csatáznék. Én is kihagytam 2 osztagbővítést. Lehet hogy nem kellett volna. Mágusokkal alapjában jól haladtam. De a monostorom nagyon kicsi még a megszentelt páncélú lovagok nagyon elvertek. Remélem abban mindeki egyetért hogy előbb vagy utább lesz hatékony taktika a random seregek ellen. Az autocsata biztosan nem lesz köztük. :)
 

DeletedUser3909

Vendég
Hát az első tapasztalat katasztrofális :( :( :(
Volt pár kikutatott de eddig nem aktívált osztagméret növelésem. A leírásban úgy szerepelt ezt most már nyugodtan lehet aktiválni.
Aktiváltam a 54-55-56-at. :( ehhez képest úgy néz ki az ellenség osztagmérete rendesen kiterebélyesedett :( nem értem mire jó ez :(
A katonai csodáim sem alapszintűek, megtáplált tűzmadárral is rendelkezem. alapból mindez semmit sem ér,
a harc a 26. tartománynál már kezd kilátástalan lenni :(
Íme egy példa, lássátok ua. felállás esetén mivel is kell szembenézni :( milyen jelentős különbségek vannak :(
2020-10-06 at 22-59-57.jpg
 

Deleted User - 250839

Vendég
Kedves Ádám ! :)
Valamelyik hozzászólásomban megemlítettem hogy most szerintem kaphatna priorítást a manuális csata, mobilos lehetősége.
Fel is vetem ötletként. :)
Jó lenne. Én csak mobilos játékos vagyok. Első körben 39-40. tartomány a vízválasztó. Tök egyértelmű ellenféllel szemben bukta van. Főnix, páncélkészítő lent.

Egy dolgot még nem értek, aki szerint jó a változás, vagy mindegy, hogy lett változás, az miért nem tolja a bajnokit? Változott nála valami? Amennyiben mindegy, akkor miért kampányoltak mellette?!
 

Wiccara

Veterán
miért kampányoltak mellette?!
Szia Retex! :)

Nem folyt kampány, ez a változás nem kérdéses volt, hanem tény. Az elfogadásában ( hogy könnyebben lecsússzon ez a keserű pirula ) tudtunk kiragadni olyan dolgokat, amik jók. Mint az életben, miszerint minden rosszban van valami jó.
Te a Nagy Harcosok közé tartozol, és a helyedben én se örülnék a 20-25 tartomány után tapasztalható osztagméret különbségnek.
Nőiesen bevallom nem szerettem bajnokizni - mea culpa - nekem nyűg volt a kötelező kvóta és időigényes kattintgatások.
Tisztában vagyok vele, hogy a haladáshoz, fejlődéshez rengeteg tp és ezért rengeteg munkátok van benne minden héten, ezért mindig is tisztelettel adóztam a Top bajnokisoknak!
Ami az első két forduló tapasztalata nálam - nem vagyok csúcsrajáró, 15 tartományt csináltam - az 1 csata és gyors végigpörgetés egy álom :)
 

Melkor

Tapasztalt építő
sziasztok

Nem tudom volt-e esetleg már említve, de az új bajnoki rendszerben nekem az "fáj" picit hogy minden tartomány teljesítése után lezárul a bajnoki ablak és újra meg kell nyitni. :D
 
Fent