• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

Senta

Erős harcos
A bajnokság ládánkénti pontszámai nem változnak. A 10 ládához továbbra is 40.000 pont kell. Ezen felül 11.000 pontonként nyithatunk újabb ládát a bajnokságban összesen még 9-et.
lehet félreérthetően fogalmaztam, nem a csapat teljesítmény , hanem a 10 ládánál az egyéni differenciálás alapján hol lesz az a pont amitől jár a tervrajz :) 1600? mert ez lenne a 40K 25-re osztva, vagy más a szisztéma? :)
 

Rikari

Veterán
Amennyiben a 2. rövid, de tömör kérdésemre kimerítő választ kapunk, akkor abból ennek ki kell derülnie. Gondolom a legtöbb csapatot, akik 10 ládáznak, az általam feltett két kérdés izgatja a legjobban. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Valaki árulja már el,hogy miért kellet tönkretenni a harcászatot ebben a játékban???
Hosszú idő kellet,hogy a jelenlegi kialakuljon.Ha ez is olyan katasztrófálisan rossz
lessz,mint a bétán,akkor gyakorlatilag az elvenar megszűnik harcászati stratégiai
játéknak.15-20 perc bajnoki fordulókért nem sok értelme lessz ide feljönni.
Legózni és chatelgetni eddig is voltak játékok.
Gratulálok a fejlesztőknek!
Én nem értelek téged. Idehuhogsz egy elégedetlenkedést abban a stílusban amin én már meg sem lepődök. Elbizonytalanítod a közösséget, megrémíted azt is aki eddig érdeklődéssel és reményteli várakozással volt a téma iránt. A véleményed viszont teljesen ellentétes a bétás teljesítéseddel. Ott már hetek óta így bajnokolunk. Te 12.000-5.000 pontok közötti teljesítményekkel viszed le a bajnokságaidat minden héten. Ha neked ez nem menne, akkor valóban gondot jelentene a bajnokság átszabása számodra és valóban lenne okod arra amit írtál. De így miről beszélünk?

A béta fórumon kellett volna kirukkolnod ezzel a harákolással, miután te ezzel már sokkal hamarabb találkoztál. Ott kellett volna részletesen kifejtened azokat a hiányosságokat, melyek szerint számodra élhetetlen az új bajnoksági forma. De nem tetted, pedig ott lett volna ennek csak igazán foganatja. Miután ott minden változás tesztüzemben megy és a sok reagálásra így is többször módosítottak (szinte 2-3 naponta foltozgatták, próbálták a felvetések szerint átrajzolni) a teljes bajnoksági rendszert, hogy mire ideérkezik addigra egy letisztult formációt kaphassunk.

Végre eljutottunk most abba a fázisba, hogy az éles szerveren is ezzel a megújult bajnoksági formával játszhassunk. Aki még nem ismeri, annak azért azt üzenem, hogy ne aggódjon, mert egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogyan az a pesszimista bejegyzésekből lejön. Kifejezetten jónak tartom az új bajnokságban, hogy a középszinten és attól még alacsonyabb szinten játszóknak is sokkal több sikert hoz, mint amit eddig átéltek. Több tartományt tudnak nyitni és azokat több körön tudják levinni, mint eddig valaha. Óriási szakadék tátongott a nagy kaliberek és a már említett "kisebb" játékosok között. Ez most kapott egy hidat, aminek örülni kell, mert ezzel létrejön egy kiegyenlítettség is. Nyilván a "nagyoknak" megnehezül minden, ennek köszönhetően már nem tudnak annyi tartományban, annyi kört letudni, hogy csapatládában rendre 300.000 pontokat csinálnak, egyéniben pedig már le sem írom mennyit. Amihez csak gratulálni tudok, de ennek az eltolódásnak/torzulásnak oka volt.

Mind tudjuk, hogy a bajnokságok egyéniben is hozzák a jutalmakat, így a leírtakból következően a kisebbek sokkal kevesebb jutalmat tudtak összekalapálni, ami az elrőlépésüket/gyarapodásukat is nehezítette. Ezzel szemben a tehetős játékosok annyi mindent szedtek össze, amit nem szégyelltek, ezzel is csak még mélyebbé téve a már meglévő szakadékot. Időszerű volt már ennek valahol egy határt szabni, a fejlettségi szinteknek megfelelően megnehezíteni a bajnokságot, mert hatalmas aránytalanságokat eredményezett. A kisebbek sokkal nehezebben harcoltak a még fejletlen képességeik miatt, viszont termeltek, de soha nem eleget ahhoz, hogy sikerüljön nekik egy számukra is elfogadható bajnoksági pontot a vele járó jutalmakkal összeszedni úgy, hogy vészjóslóan azért ne heréljék ki teljesen a raktáraikat. A következő hétre meg már csak a lemerülésre tudtak koncentrálni, a bajnokságra viszont kevésbé.

Most ez változik. Nagyoknak fék, kicsiknek lendület! Részemről ezzel nincsen semmi baj, sőt üdvözlöm, hogy a felzárkózás végre ebben a játékelemben is lehetőséget kapott. Mielőtt még szó érné a ház elejét, azok közé tartozom, aki maga szabja meg a bajnoksági határait és nem a készlet. Mondhatjuk azt is, hogy magam ellen beszélek, de rajtam kívül Elvenarban játszanak mások is és ha azt szeretnénk, hogy a társadalmunk örömét lelje abban, hogy sikeresebben bajnokol, akkor azt én csak üdvözölni tudom. Voltam én is kezdő valamikor, és harcászatban elképesztően harmatgyenge, amit csak a termeléseimmel/szorgalmammal igyekeztem, (hogy tárgyalhassak legalább, ha már nem tudok verekedni) ellensúlyozni. Tudom azt, hogy milyen érzés, amikor minden katona elvérzik a csatamezőn, hiába teszel be másikat, mert még az ereje minimális. Én most az ő nevükben emeltem szót, mert nekik kell a segítség, a lendület és a siker ízének érzése, s nem azoknak, akik olyan szinteken játszanak, hogy őket már semmi nem vágja a földhöz. A "nagyok" már abban is nagyok hogy ők a túlélők, a veteránok, mindennel rendelkeznek, ami ahhoz kell, hogy továbbra is sikeresek legyenek. Nem féltem őket és aki eddig maradt, az nem egy átszabott bajnokság miatt fog elfutni.

Vannak még homályos pontok az újítással kapcsolatban, de erre vonatkozóan feltettem ebben a topikban a kérdéseimet, melyre vonatkozóan remélem kimerítő válasszal szolgál az általam eddig is nagyrabecsült új modicsapat valamelyik tagja. Kedden a köd amúgy is felszáll és majd ti is meglátjátok, hogy mennyivel egyszerűbb lesz minden (többeknek könnyebb, mint amennyinek nehezebb) és hogy semmi nem lesz annyira halálos, mint ahogyan azt a "nagyok" tartják (de csak mert hazabeszélnek, ami persze nem baj). Most ők kicsit hátrányos helyzetbe kerülnek (pont a nagyságuk miatt) ez tény, de annyi előnnyel bírnak már minden téren, hogy ez beleférhet nekik is.
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
A kisebbek sokkal nehezebben harcoltak a még fejletlen képességeik miatt, viszont termeltek, de soha nem eleget ahhoz, hogy sikerüljön nekik egy számukra is elfogadható bajnoksági pontot a vele járó jutalmakkal összeszedni.

Pontosan ez volt a jó megközelítés. Így voltunk mi is ösztönözve arra, hogy fejlődjünk jobban, haladjunk jobban és gyorsabban, mert később majd könnyebb lesz. Ami teljesen normális dolog, hiszen azért fejlődünk és haladunk előre, hogy a későbbiekben könnyebb dolgunk legyen. Most meg az az üzenet lesz, hogy gyere, segítünk a haladásba, de ha haladsz előre, akkor meg jól odacsapunk. Ilyenkor elgondolkozik az ember, hogy megéri-e haladni azért, hogy később meg nehezebb legyen? Ezzel pont a fejlődésre való motiváció lesz elvéve. Ha ez szerinted normális dolog, akkor ezt máshogy látjuk. A nagyobb aktivitás eddig jutalmazva volt, most meg büntetve lesz. Mindezt úgy írom, hogy én örülök ennek, mert a sok kattintgatást már nagyon untam és teljesen elvette a kedvemet a bajnokitól, de attól hogy így most könnyebb lesz nekem, még nem értek egyet ezzel a döntéssel. De mint tudjuk, evvan.
 

Deleted User - 250839

Vendég
Én nem értelek téged. Idehuhogsz egy elégedetlenkedést abban a stílusban amin én már meg sem lepődök. Elbizonytalanítod a közösséget, megrémíted azt is aki eddig érdeklődéssel és reményteli várakozással volt a téma iránt. A véleményed viszont teljesen ellentétes a bétás teljesítéseddel. Ott már hetek óta így bajnokolunk. Te 12.000-5.000 pontok közötti teljesítményekkel viszed le a bajnokságaidat minden héten. Ha neked ez nem menne, akkor valóban gondot jelentene a bajnokság átszabása számodra és valóban lenne okod arra amit írtál. De így miről beszélünk?

A béta fórumon kellett volna kirukkolnod ezzel a harákolással, miután te ezzel már sokkal hamarabb találkoztál. Ott kellett volna részletesen kifejtened azokat a hiányosságokat, melyek szerint számodra élhetetlen az új bajnoksági forma. De nem tetted, pedig ott lett volna ennek csak igazán foganatja. Miután ott minden változás tesztüzemben megy és a sok reagálásra így is többször módosítottak (szinte 2-3 naponta foltozgatták, próbálták a felvetések szerint átrajzolni) a teljes bajnoksági rendszert, hogy mire ideérkezik addigra egy letisztult formációt kaphassunk.

Végre eljutottunk most abba a fázisba, hogy az éles szerveren is ezzel a megújult bajnoksági formával játszhassunk. Aki még nem ismeri, annak azért azt üzenem, hogy ne aggódjon, mert egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogyan az a pesszimista bejegyzésekből lejön. Kifejezetten jónak tartom az új bajnokságban, hogy a középszinten és attól még alacsonyabb szinten játszóknak is sokkal több sikert hoz, mint amit eddig átéltek. Több tartományt tudnak nyitni és azokat több körön tudják levinni, mint eddig valaha. Óriási szakadék tátongott a nagy kaliberek és a már említett "kisebb" játékosok között. Ez most kapott egy hidat, aminek örülni kell, mert ezzel létrejön egy kiegyenlítettség is. Nyilván a "nagyoknak" megnehezül minden, ennek köszönhetően már nem tudnak annyi tartományban, annyi kört letudni, hogy csapatládában rendre 300.000 pontokat csinálnak, egyéniben pedig már le sem írom mennyit. Amihez csak gratulálni tudok, de ennek az eltolódásnak/torzulásnak oka volt.

Mind tudjuk, hogy a bajnokságok egyéniben is hozzák a jutalmakat, így a leírtakból következően a kisebbek sokkal kevesebb jutalmat tudtak összekalapálni, ami az elrőlépésüket/gyarapodásukat is nehezítette. Ezzel szemben a tehetős játékosok annyi mindent szedtek össze, amit nem szégyelltek, ezzel is csak még mélyebbé téve a már meglévő szakadékot. Időszerű volt már ennek valahol egy határt szabni, a fejlettségi szinteknek megfelelően megnehezíteni a bajnokságot, mert hatalmas aránytalanságokat eredményezett. A kisebbek sokkal nehezebben harcoltak a még fejletlen képességeik miatt, viszont termeltek, de soha nem eleget ahhoz, hogy sikerüljön nekik egy számukra is elfogadható bajnoksági pontot a vele járó jutalmakkal összeszedni úgy, hogy vészjóslóan azért ne heréljék ki teljesen a raktáraikat. A következő hétre meg már csak a lemerülésre tudtak koncentrálni, a bajnokságra viszont kevésbé.

Most ez változik. Nagyoknak fék, kicsiknek lendület! Részemről ezzel nincsen semmi baj, sőt üdvözlöm, hogy a felzárkózás végre ebben a játékelemben is lehetőséget kapott. Mielőtt még szó érné a ház elejét, azok közé tartozom, aki maga szabja meg a bajnoksági határait és nem a készlet. Mondhatjuk azt is, hogy magam ellen beszélek, de rajtam kívül Elvenarban játszanak mások is és ha azt szeretnénk, hogy a társadalmunk örömét lelje abban, hogy sikeresebben bajnokol, akkor azt én csak üdvözölni tudom. Voltam én is kezdő valamikor, és harcászatban elképesztően harmatgyenge, amit csak a termeléseimmel/szorgalmammal igyekeztem, (hogy tárgyalhassak legalább, ha már nem tudok verekedni) ellensúlyozni. Tudom azt, hogy milyen érzés, amikor minden katona elvérzik a csatamezőn, hiába teszel be másikat, mert még az ereje minimális. Én most az ő nevükben emeltem szót, mert nekik kell a segítség, a lendület és a siker ízének érzése, s nem azoknak, akik olyan szinteken játszanak, hogy őket már semmi nem vágja a földhöz. A "nagyok" már abban is nagyok hogy ők a túlélők, a veteránok, mindennel rendelkeznek, ami ahhoz kell, hogy továbbra is sikeresek legyenek. Nem féltem őket és aki eddig maradt, az nem egy átszabott bajnokság miatt fog elfutni.

Vannak még homályos pontok az újítással kapcsolatban, de erre vonatkozóan feltettem ebben a topikban a kérdéseimet, melyre vonatkozóan remélem kimerítő válasszal szolgál az általam eddig is nagyrabecsült új modicsapat valamelyik tagja. Kedden a köd amúgy is felszáll és majd ti is meglátjátok, hogy mennyivel egyszerűbb lesz minden (többeknek könnyebb, mint amennyinek nehezebb) és hogy semmi nem lesz annyira halálos, mint ahogyan azt a "nagyok" tartják (de csak mert hazabeszélnek, ami persze nem baj). Most ők kicsit hátrányos helyzetbe kerülnek (pont a nagyságuk miatt) ez tény, de annyi előnnyel bírnak már minden téren, hogy ez beleférhet nekik is.
Ezzel nem értek egyet. Mi nagyok nem bejártuk az utat ami ide vezettet?? Nem ez a játék lényege? Miért így kell a szakadékot eltüntetni? Meg egyáltalán miért kell? A top csapatok (köztük ti is Rikari) érdekes módon tolják ezerrel a bajnokit, mert ez a kulcsa a haladásnak (tisztelet a kivételnek.). Amikor kezdtem én is szerettem volna rögtön a top játékosok közé tartozni, mert nem akkor kezdtem, mint ti sokan. Kitartással és akarattal sikerült, másnak is nyitott az út. Az elején a gyenge katonák miatt éreztem késztetést arra, hogy csak azért is előrébb jussak, hogy jobb legyek. Ezek után van értelme belekezdeni a következő fajba. Sehol nincs ilyen, hogy minél nagyobb vagy, annál nehezebb... Részemről vicc kategória.
 

Rikari

Veterán
Ezzel pont a fejlődésre való motiváció lesz elvéve.
Gondoltam ám, hogy az írásom több eltérő véleményt szül és más irányba futó gondolkodást eredményez. Ezért fórum ez, van vélemény, van más meglátás akkor beszélünk róla. Szeretem ha gondolatokat cserélünk, mert többen többféleképpen látjuk Elvenar világát. Örülök a reagálásodnak, mert erre azt tudom írni, hogy azért annyira nem lesz megkönnyítve senkinek a dolga, hogy a motiváció elvesszen. Ettől nem kell tartani. :)

Kitartással és akarattal sikerült, másnak is nyitott az út.
Igazad van Retex mindenkinek adottak a lehetőségek mindenre amiről beszélgetünk. Attól, hogy nekem nehezebb volt ez az út, mint az utánam érkező generációknak lesz, attól én nem leszek szegényebb. Az hogy ott tartok ahol, nem ok arra, hogy ha van lehetőség másoknak egy könnyedebb játékra azt ne támogassam.

"Ezek után van értelme belekezdeni a következő fajba. Sehol nincs ilyen, hogy minél nagyobb vagy, annál nehezebb..." írod te, miközben Elvenar pont arról szól, hogy minél fejlettebb vagy, annál nagyobbak feléd az elvárások is. A szintednek megfelelően növekednek az igények is folyamatosan és minden téren. Az új fajba pedig minden további nélkül belevetem magam, mert szeretem a kihívásokat és élvezem az újdonságokat. Szeretek játszani és a kedvemet inkább az emberi viselkedés szokta elrontani, nem pedig a játékban velem szembe jövő és megoldásokra váró feladatok.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 250839

Vendég
Gondoltam ám, hogy az írásom több eltérő véleményt szül és más irányba futó gondolkodást eredményez. Ezért fórum ez, van vélemény, van más meglátás akkor beszélünk róla. Szeretem ha gondolatokat cserélünk, mert többen többféleképpen látjuk Elvenar világát. Örülök a reagálásodnak, mert erre azt tudom írni, hogy azért annyira nem lesz megkönnyítve senkinek a dolga, hogy a motiváció elvesszen. Ettől nem kell tartani. :)


Igazad van Retex mindenkinek adottak a lehetőségek mindenre amiről beszélgetünk. Attól, hogy nekem nehezebb volt ez az út, mint az utánam érkező generációknak lesz, attól én nem leszek szegényebb. Az hogy ott tartok ahol, nem ok arra, hogy ha van lehetőség másoknak egy könnyedebb játékra azt ne támogassam. Elevenar pont arról szól, hogy minél fejlettebb vagy, annál nagyobbak feléd az elvárások is. A szintednek megfelelően növekednek az igények is folyamatosan és minden téren. Az új fajba pedig minden további nélkül belevetem magam, mert szeretem a kihívásokat és élvezem az újdonságokat. Szeretek játszani és a kedvemet inkább az emberi viselkedés szokta elrontani, nem pedig a játékban velem szembe jövő és megoldásokra váró feladatok.
A fizetést is ha lefelezik, biztosan "szeretjük". Meg azt is, ha az újonc többet kap. Ez most pont erről szól. Részemről nagyjából ennyi.
 

bere007

Veterán
Örülök a reagálásodnak, mert erre azt tudom írni, hogy azért annyira nem lesz megkönnyítve senkinek a dolga, hogy a motiváció elvesszen. Ettől nem kell tartani. :)

A motiváció nem a könnyítés miatt fog elveszni. Az azért fog elveszni, mert aki hajt, annak nehezebb lesz és meggondolja, hogy megéri-e hajtani ha utána meg megszívatják, mint ahogy azt fentebb is írtam. :) Tehát pont azoktól veszik el a motivációt, akiket most "segítenek" majd.

A hivatalos verzió az az, hogy egyenlőség meg a többi halandzsa szöveg. A mögöttes tartalom meg a játék lassítása. Nem nézték jó szemmel, hogy az új fajt ilyen hamar ledaráltuk. Nem számoltak azzal, hogy egy nagyobb bajnoki alatt 7-800tp is bejöhet, így hiába volt 2-300tp 1 kutatás, az sem volt nagy probléma.

Az hogy ott tartok ahol, nem ok arra, hogy ha van lehetőség másoknak egy könnyedebb játékra azt ne támogassam.

Itt szerintem félreérted. Nem az a baj, hogy másoknak könnyebb lesz. A baj azzal van, hogy minket "büntetnek" azért, mert régebb óta itt vagyunk és előrébb állunk és igenis volt olyan időszak, amikor rengeteget itt voltunk és nagyon aktívak voltunk a gyors haladásért. Ez a fejlesztés ez olyan, hogy az egyik oldalnak ad, a másiktól meg elvesz és ez nem fair. Nem vagyok irigy, engem nem zavar, ha valakinek adnak. De az, hogy megdolgoztunk valamiért és 4 év után bedobják azt, hogy amiért eddig így teljesítettél most bűnhődni fogsz, na ehhez már tényleg pofa kell.

És örülök neki, hogy ezt írtad, mert így be tudom idézni az egyik érvedet, ami a torony könnyítése ellen szólt. Hozzáteszem, hogy ezen meglepődtem, amikor olvastam. Mert ott arról volt szó, hogy lesz akiknek kis könnyítés és lesz akiknek nem változik (nem pedig nehezedik!!).

Többször futok bele abba, hogy ezt is meg azt is akarom, de nem tudom megszerezni. Az eszetekbe sem jut ilyenkor, hogy talán azért van ez így, mert még nem vagy-vagytok hozzá elég erősek és csak idő kérdése, de majd azok az eredmények is jönnek. Tartsatok ki, adjatok magatoknak és a csapatotoknak is időt arra, hogy jobbak lehessetek. Nincsen ami kerget, nem sürget benneteket semmi, csak a vágy az ami arra sarkall benneteket, hogy a játék elemei a ti arcotokra legyen szabva. Akkorát álmodjatok, hogy az teljesülhessen. Legfeljebb legyen "Bakancslistán a Torony", mert az álmodónak kell a cél, ami előreviszi a tettek mezején, de ne akarjatok mindent akkor, amikor annak még nem jött el az ideje.
 

Calyr

Veterán
@Rikari,
ha te magad is azt mondod, hogy ez egy fórum, ahol a vélemények fontosak, akkor nem szép dolog nekimenni egy játékostársadnak, csak mert mást lát ebben a "fejlesztésben", mint te. Pláne nem szép a bétás dolgokra hivatkozni annak tükrében, hogy tényszerűen nagyon sok játékos totál részletesen kifejtette, mi a gondja ezzel az iránnyal, csak ott 90 oldalnyi fórumbejegyzés jött össze, és összesen lehet kb. másfél sornyi adat, ami ebből a fejlesztőket érdekelte is.
 

Rikari

Veterán
A baj azzal van, hogy minket "büntetnek" azért, mert régebb óta itt vagyunk és előrébb állunk és igenis volt olyan időszak, amikor rengeteget itt voltunk és nagyon aktívak voltunk a gyors haladásért.
Biztosan velem van a baj, de nem tudok erre bűntetésként tekinteni. A beidézett szövegrészre emlékszem és annyira jó volt utólag olvasni, hogy én milyen szépen tudok fogalmazni.. :p
 

Rikari

Veterán
@Rikari,
ha te magad is azt mondod, hogy ez egy fórum, ahol a vélemények fontosak, akkor nem szép dolog nekimenni egy játékostársadnak, csak mert mást lát ebben a "fejlesztésben", mint te. Pláne nem szép a bétás dolgokra hivatkozni annak tükrében, hogy tényszerűen nagyon sok játékos totál részletesen kifejtette, mi a gondja ezzel az iránnyal, csak ott 90 oldalnyi fórumbejegyzés jött össze, és összesen lehet kb. másfél sornyi adat, ami ebből a fejlesztőket érdekelte is.
Én a tényeket írtam le, amiért nem értettem Sweet kirohanását. Nem szép dolog, valóban nem, ahogyan tettem. Csak annyira voltam súrolópapír, mint amennyire Ő. A nekimenésért Mea culpa, me maxima....
A bétás fórumot miért is nem szép emlegetni? Innen is odaküld egy link és abban pedig nincsen igazad, hogy nem vettek figyelembe csak minimális javaslatot. Folyton változott a bajnokságunk, nem volt olyan hét, hogy ne érkezzen valami újítás benne és azok többnyire javítások/ballanszkönnyítések voltak.
 

Calyr

Veterán
" míg a régebbi játékosok is megtalálják majd benne a kihívást: "

vs.

"az ellenfél ezek után mindig 5 osztag lesz, így nem lesz szórás az ellenfél számának tekintetében. Így könnyebb lesz kiszámolni a harc nehézségi szintjét, illetve azt is kitalálni, hogy milyen egységekből állítsuk össze a saját haderőnket."

vs.

" Az ellenfelek minden tartományban véletlenszerűen fognak megjelenni, persze 1-1 típus még mindig kapcsolható lesz 1-1 Bajnoksághoz. Ez azt jelenti, hogy lényegében bármilyen típusú egység megjelenhet, bármelyik bajnokság tartományiban"

Azt gondolom, egy ilyen újítást ennél cinikusabban nem nagyon lehetett volna tálalni - kár érte, nem jó érzés azzal szembesülni, hogy ezt így nyomják le az emberek torkán. Tényleg őszintén megható, hogy csakis a számolás megkönnyítése lebegett a fejlesztők szeme előtt, de valójában ennek álcájában az történt, hogy pár ténylegesen segítő funkció bevezetése mellett (pl. 4 csata helyetti 1 csata) a random egységtípusokkal alaposan megnehezítettek minden csatát. Amelyről érdekes módon szinte senki nem beszél, pedig ez az újítások legdrasztikusabb és egyben legértelmetlenebb része.
Mert miről is van szó valójában?

Van ugye pl. a tekercs bajnokiból ismert jelenség, hogy a három különböző egységtípus ellenfél ellen nincs jó recept, mert a "kör bezárul". Bármilyen egység csoportokkal megyünk, van, amelyik szívni fog, mert az ellenfél pont ez ellen jó egységtípusa extrát sebez rajta.
Na mostantól ebből lesz 5 féle, igen nagy gyakorisággal.
Igaz, hogy utólag finomítottak annyit az arányokon, hogy bizonyos egységek előfordulási esélye nagyobb lesz egy bajnoki típuson - de ettől még ott lesznek mellette a sokféle másfélék.

Mit eredményez ez?

Felvilágosult könnyűtávolság + Pompás mágikus szorzó bónuszok szerepe alaposan leértékelődik, hiszen már nem lehet készülni velük egy adott bajnokira, illetve vegyesen kell használni őket. Mivel a legtöbb játékos nem rendelkezik ezekből sok tucatnyival raktáron, az egész koncepció esetlegessé válik.
Tűzfőnix szerepe még jobban felértékelődik, hiszen minden egységet bónuszol, azaz akinek nincs, az így járt.
Szabadonengedett + törp páncél jelentősége alaposan megnő - lényegében ezzel fog eldőlni a teljesíthetőség felső elvi határa.
A vegyes ellenfelek miatt hiába van 3 harci épületben 5 féle egység, bizonyos egységek totál feleslegessé vállnak. Ez az egész rendszer értelmetlenné fogja tenni a teljes harci ötszöget - taktika helyett ezentúl a számok döntenek.
Elfeknek még nagyobb szívás jön, mert a varázslónő és a gólem eddig is sokkal gyengébb volt a papnál és az ágyúsnál, de így, hogy a vegyes ellenfelek miatt mindig lehet olyan, ami bónuszosan irtja őket, az olló még jobban kinyílik.
A vegyes ellenfelek miatt készülni sem lehet úgy egy hétre az egység termeléssel, mint eddig - kb. minden értelmesebb egységtípust folyamatosan termelni kell és kész.
Aki azt hitte, hogy a barna maci szerepe a párhuzamos egység termelésekkel csökkent, az idővel majd belátja, hogy éppenhogy megnőtt, mivel a fentiekkel a bajnokik a minőségi-stratégiai irányból elég egyértelműen elmozdultak egy mennyiségi irányba (akinek több egysége van letermelve, az lesz előrébb). Az 5 féle egységtípus miatti garantált veszteségektől az egész harc át fog menni egy egység termelési versenybe, amelyet a begyűjtési bónuszokon túl az alapanyag termelés, a varázsműhelyek és az alapanyag bűbájok vezérelhetnek.
A nehézségi képletben szereplő ősi csoda büntetés voltaképpen remek trükk a push mániások ellen, de az igen érdekes lesz, amikor pár hét tapasztalattal a top játékosok kiszámolják, mi kellhet a nagyobb hatékonysághoz, és egy városépítő játékban elkezdenek több éven át fejlesztett csodákat törölgetni.

És akkor még ezután jön majd az, ami a tapasztalatok során kiderül.
Az előzetes infók alapján ez teljesen egyértelműen a jelenlegi élmezőny ellehetetlenítését célozza - erre a béta fórumon komplex elemzések is mentek. Az okát még érteni is vélem, és ha csak erről lenne szó, egy nagyobb jó érdekében ennek még lehetne is értelme... de mondjuk ki, hogy ez a megoldás bármilyen igazságosságtól igencsak messze áll.

Ezzel együtt természetesen sokan meg fogjuk nézni az új rendszert, és a gyakorlat majd eldönti, mi mennyit ért valójában. És az is igaz, hogy mivel ezen úgy sem lehet érdemben változtatni, ahogy fentebb már írták, alkalmazkodni kell.
Az eddigi visszajelzések alapján elsősorban a top játékosoknak lett elege ezzel a játékból, és mert vélhetően ez is volt ezzel a cél, logikus azt feltételezni, hogy ezzel alapos átrendeződés indulhat el. És akkor itt már bejön sokak sokféle érdeke - amelynek a lényege kb. az lesz, hogy akik maradnak/kitartanak, azok mennyire tudnak majd alkalmazkodni, vagy ebben a rendszerben is új kiskapukat találni.

Nekem egyébként annyi gondom van ezzel az egésszel, hogy a nagyvárosos játékosok a cég saját hibázásai miatt lesznek büntetve. Nem mi találtuk ki a tűzfőnixet, barna macit, nem mi borítottuk fel az egyensúlyt, mi csak alkalmazkodtunk a cég által megváltoztatott körülményekhez. És emiatt most bejön a számla, a jelek szerint kamatostul - ez azért semmilyen körítéssel nem lenne szép, a fentivel meg különösen nem.
 

Calyr

Veterán
A bétás fórumot miért is nem szép emlegetni? Innen is odaküld egy link és abban pedig nincsen igazad, hogy nem vettek figyelembe csak minimális javaslatot. Folyton változott a bajnokságunk, nem volt olyan hét, hogy ne érkezzen valami újítás benne és azok többnyire javítások/ballanszkönnyítések voltak.
Szerintem azért nem szép a bétát úgy emlegetni, hogy figyelembe lettek véve az oda írtak, mert aki követte az ottani (és az EN fórumos) visszajelzéseket, az láthatta, hogy ezt az újítást a visszajelzések alapján kb. 30-40 %-ban finomítani kellett volna. És erre rengeteg érv és ötlet érkezett.
Ehelyett ezt megtették kb. 0.1 %-ban, és az volt mellé a marketing, hogy ez a béta fórum eredménye. Azaz lényegében volt egy igen konkrét fejlesztői elképzelés, amit a visszajelzésektől függetlenül végigvittek... csak PR jelleggel dobtak mellé pár gumicsontot is, a lényeget nem érintve.

De az elkövetkezendő pár hónapban kiderül, hogy ezek az újítások milyen következményekkel járnak az összes szerveren. Amint lesz rá konkrét tapasztalat, ide is biztos sok visszajelzés jön.
 

bere007

Veterán
Biztosan velem van a baj, de nem tudok erre bűntetésként tekinteni. A beidézett szövegrészre emlékszem és annyira jó volt utólag olvasni, hogy én milyen szépen tudok fogalmazni.. :p

A fogalmazással nincs is baj, szépen összehoztad, de ez már tőled megszokott. :) Csak az a mostanihoz képest egy 180 fokos fordulat és főként ez fogott meg engem benne. :)

Aki azt hitte, hogy a barna maci szerepe a párhuzamos egység termelésekkel csökkent, az idővel majd belátja, hogy éppenhogy megnőtt, mivel a fentiekkel a bajnokik a minőségi-stratégiai irányból elég egyértelműen elmozdultak egy mennyiségi irányba (akinek több egysége van letermelve, az lesz előrébb).

Ez igaz lesz, ha mindent ugyan így szeretnél folytatni és ennyire nyomni a bajnokit. Csak ilyenkor jön az a képbe, hogy mérlegelni kell. Megéri-e azért teperni, hogy később mégtöbbet teperhess, mert nehezebb lesz megint. Ez egy ördögi kör lesz. Vagy pedig az lesz, hogy mindenki hozza a minimumot, a tp áldásokat meg majd a raktárba nézegetjük. Aki pörgősebb játékba akar részt venni, ahol nem büntetik azért mert aktív, az elmegy, aki a nyugalomra vágyik, az meg marad. Nagyban megkönnyítik a fejlesztők munkáját majd ezzel, mert akik nem akarnak pörögni nem fogják zargatni őket az új fajért, a jobb nyereményekért. Ez is egy stratégia.
 

Putyika

Veterán
Felmerült bennem egy újabb kérdés, (bár még előzőre sem kaptam választ :D , de majd biztos fogok, ha ráér az illetékes).
Mi a helyzet a Tűzfőnix és a Barnamaci bónuszával? Anno az a hír jött a bétáról, hogy csökkentették őket. Nálunk eddig ez még nem történt meg, gondoltam, majd a bajnoki változtatással érkezik az is, de a bejelentésben nincs róla szó. Ha a bétások meg tudnák mondani, hogy akkor most náluk mennyik is ezek a bónuszok, vagy @Syntex elárulná, hogy nálunk csökken-e, azt megköszönném. :)
 

Calyr

Veterán
Ez igaz lesz, ha mindent ugyan így szeretnél folytatni és ennyire nyomni a bajnokit. Csak ilyenkor jön az a képbe, hogy mérlegelni kell. Megéri-e azért teperni, hogy később mégtöbbet teperhess, mert nehezebb lesz megint. Ez egy ördögi kör lesz. Vagy pedig az lesz, hogy mindenki hozza a minimumot, a tp áldásokat meg majd a raktárba nézegetjük. Aki pörgősebb játékba akar részt venni, ahol nem büntetik azért mert aktív, az elmegy, aki a nyugalomra vágyik, az meg marad. Nagyban megkönnyítik a fejlesztők munkáját majd ezzel, mert akik nem akarnak pörögni nem fogják zargatni őket az új fajért, a jobb nyereményekért. Ez is egy stratégia.
Ez jogosnak tűnik, sajnos (és nem miattad sajnos).
 

Syntex

Ex-Csapattag
A fejlődésed szintje a meghatározó (ahogy írja a
"A változások közt szerepelnek például kinézeti változások, erőfölény beállítások, és persze ezek a játék más részeire is hatással lesznek, például a Végtelenség Tornyára. Összességében úgy véljük, hogy a változásoknak köszönhetően a Bajnokságok kevésbé lesznek frusztrálóak, és nem kell majd olyan rengeteget kattintani a harcok miatt sem, ugyanakkor a Testvériségen belül is máshogy lesz felosztva a jutalom, természetesen a Bajnokságban való részvétel alapján, nem pedig egyenlő felosztás lesz."
Az idézettel kapcsolatban felmerült kérdéseim:
1. Milyen hatással lesz az új bajnoksági forma a Toronyra?
2. Hogyan lesznek felosztva részvétel alapján a jutalmak?
  1. A toronyra gyakorolt hatás már bevezetésre került a játékba az 1.111-es frissítéssel (bővítések hatása a nehézségre).
    • A Végtelenség Tornya nehézségének kiszámolására gyakorolt hatása a Normál (Tartományi és Kutatási) és Prémium Bővítéseknek csökkentve lett. A Prémium Bővítések hatása a normál Bővítésekénél is jobban csökkentve lett.
  2. Az első 10 Ládába változatlan marad, utána a további 9 láda mindegyikében 10 Ősi Tudás és 1 Királyi restauráció lesz szerezhető.
    d%C3%ADjak.png

    Mellékelek egy táblázatot is a pontos értékekről, remélem segít:
    Bónusz láda123456789
    Szükséges pontok100001100012000130001400015000160001700018000
    Pontok összesítve50000610007300086000100000115000131000148000166000
 

sleeky41

Veterán
Az első 10 Ládába változatlan marad

A jutalom is változatlan marad? Mert most szerintem sokan azt szeretnénk megtudni, hogy a 10 ládához egy játékosnak hány pontot kell berakni, vagy pontoktól függetlenül megkapja a jutalmakat mint eddig? Mert a bejelentsében az volt, hogy részvétel alapján kapjuk meg a jutalmat.

1601727015450.png


Mellékelek egy táblázatot is a pontos értékekről, remélem segít:
Bónusz láda123456789
Szükséges pontok100001100012000130001400015000160001700018000
Pontok összesítve50000610007300086000100000115000131000148000166000


Táblázatott már szerintem sokan láttuk de itt is ugyan az a kérdés a bónusz 1 ládához elég ha berakok 30 pontot vagy meghatározott pont kell hozzá, hogy járjon a jutalom?
 

Syntex

Ex-Csapattag
A jutalom is változatlan marad? Mert most szerintem sokan azt szeretnénk megtudni, hogy a 10 ládához egy játékosnak hány pontot kell berakni, vagy pontoktól függetlenül megkapja a jutalmakat mint eddig? Mert a bejelentsében az volt, hogy részvétel alapján kapjuk meg a jutalmat.

2444 bővítmény megtekintése





Táblázatott már szerintem sokan láttuk de itt is ugyan az a kérdés a bónusz 1 ládához elég ha berakok 30 pontot vagy meghatározott pont kell hozzá, hogy járjon a jutalom?
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmünket. Úgy látom elveszett a fordítás során a mondat eredeti jelentése. Nem változik semmi a jutalmakat tekintve ilyen szempontból, vagyis továbbra is elég lesz egy bajnoksági találkozó teljesítése a feloldott ládák megszerzéséhez. A mondat lényege az, hogy mivel mindenkinek sokkal könnyebben elérhető lesz a bajnokság, a terhet is jobban feltudják osztani a tagok egymás között, és mindenki szinte azonos mennyiségű pont szerzésével tud hozzájárulni, nem lesz az hogy bizonyos tagok több ezer pontot érnek el könnyen, míg mások, épp az 1000 pont elérésével is küzdenek. Módosításra került a mondat a bejelentésben is:
  • "Összességében úgy véljük, hogy a változásoknak köszönhetően a Bajnokságok kevésbé lesznek frusztrálóak, és nem kell majd olyan rengeteget kattintani a harcok miatt sem, ugyanakkor emiatt a Testvériségen belül is könnyebb lesz a tagok között elosztani a terhelést a bajnokságok teljesítése szempontjából, ahelyett, hogy csak néhány játékosra nehezedne a teher"
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Először is köszönjük szépen Syntex-nek a táblázatot. Sok homályos részletet fedett fel, és nagyon hasznos mindenkinek ! :)
Ha megengeditek pár gondolatot írnék vállalva a "következményeket". Soka játékos nem regisztrált a Fórumra de olvassa azt. De ti is tudjátok. Szintén köszönet illet minden egyes hozzászólót, mert sokat lehet tanulni a kommentárokból. S valami mást is. Rikari jól látja. Most egy híd épülhet a nagyok és a kicsik közé. Ettől én azt várom hogy sokan nem rettennek el az elején és adják fel a játékot. A kommentekből jobbára a harcászati kérdések merültek fel. De van egy tárgyalási oldala is is bajnokságnak. Esetleg az egy opció lehetne ha egy tapasztalt és erős játékos segítene egy frissen alakult Testvériség lelkes játékosainak ? Remek tutorialok vannak, de ehhez pár bíztató szóval kiegészítve meg lehetne tanítani mint a harcászatot és a sikeres tárgyalást is. :) A kisebb játékosoknak most kicsit könnyebb a a bajnokság és a torony is. Most kellene megalapozni hogy ők is fejlődhessenek de ne rohanás árán. Mindenki tudja mi ennek a következménye. A játékos beállítottságától is függ hogy mi az igazán fontos. Nekem a játékélmény. Most azt gondolhatjátok hogy túlságosan idealista vagyok. Sokat érdeklődöm, szegény Supportot sem kímélve. Ők máig türelmesen válaszolnak. S bíztató hangnemben. :) Úgy érzem a támogató és a moderátor csapat, sőt az InnoGames is arra törekszik hogy közelebb hozzák a játékosokat egymáshoz. Így mindenki jól jár. Sokáig nem is mertem kérdezni top játékostól semmit. De amint megpróbáltam, kellemes meglepetés ért. Elvenar máig is a békesség és a varázslatok földje. De minden játékos úgy játszik hogy neki és a klánjának jó legyen. Itt forr egybe az egyéni és a közösség érdeke. Ami tény hogy a támogató csapatunk mindent véleményt és ötletet megvizsgál. Ők értünk dolgoznak. Végezetül annyit szeretnék hozzáfűzni hogy itt élesben próbálhatunk ki mindenféle taktikát. Ez nem teszt szerver. Bár biztos vagyok abban ha kell még módosítanak rajta. Sokan keményen megküzdöttek azért amit elértek. Az elejétől fogva. Azóta a játék is változik folyamatosan. Most úgy tűnik a kicsiknek kedvez. De előbb-utóbb ők is megnőnek és nehezebb lesz nekik is minden. Bár úgy fogalmaznék, hogy gyarapodnak a kihívások amik tettekre sarkallják őket ! Ehhez minden segítséget megkapunk. S figyelembe veszik mind a harcos, mind a tárgyalós beállítottságú játékosok igényeit. Eme írásomat a PLay áruházban az Elvenar bemutató klippje ihlette. Merjetek álmodni. Ez a világ erre való. A gondolatok megérnek és a csapatunk tagjai megbeszélik szerintem, hogy lehet az álomból valóság. S miért ne lehetne ?
Továbbra is nagyon sok sikert és jól megérdemelt jutalmakat kívánok minden kedves játékosnak ! :)

Szívélyes üdvüzlettel és tisztelettel: venom
 
Fent