• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

Wiccara

Veterán
Azt hol lehet látni a jutalmak felosztását teljesítmény szerint?
Szia,

nincs ilyen. Az is megkapja a 10.láda tervrajzát, aki csak 30 ponttal nyúlt bele a bajnokságba.
Ha a 11.-19. láda jutalma érdekel, emlékeim szerint 1 KR és egy TP áldás ládánként....
Nem változik semmi a jutalmakat tekintve ilyen szempontból, vagyis továbbra is elég lesz egy bajnoksági találkozó teljesítése a feloldott ládák megszerzéséhez. A mondat lényege az, hogy mivel mindenkinek sokkal könnyebben elérhető lesz a bajnokság, a terhet is jobban feltudják osztani a tagok egymás között, és mindenki szinte azonos mennyiségű pont szerzésével tud hozzájárulni, nem lesz az hogy bizonyos tagok több ezer pontot érnek el könnyen, míg mások, épp az 1000 pont elérésével is küzdenek.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Jó ez az új Bajnoksági rendszer, kipróbáltam. Kevesebb egérbillentyű használat, és ugyan az a hatás. (legalábbis auto harc esetében) Legalábbis a közepes méretű városommal ezt tapasztalom.
 

Laci0212

Erős harcos
Valaki árulja már el,hogy miért kellet tönkretenni a harcászatot ebben a játékban???
Hosszú idő kellet,hogy a jelenlegi kialakuljon.Ha ez is olyan katasztrófálisan rossz
lessz,mint a bétán,akkor gyakorlatilag az elvenar megszűnik harcászati stratégiai
játéknak.15-20 perc bajnoki fordulókért nem sok értelme lessz ide feljönni.
Legózni és chatelgetni eddig is voltak játékok.
Gratulálok a fejlesztőknek!
Szia, szerintem a csoport a fontos,te meg nézz magadba.
 

Bildiko

Felderítő
Sziasztok Elvenariak !
Csak egy egyszerű kérdésem lenne :
30 tartományt viszek 2 x . Azért csinálom így az 1600+ pontom , mert a 2. Körben ömlik a tp .
Szóval autoharccal tolom , ezután is menni fog ? Vagy majd nézek mint ló a mozijegyet ?
Szia
Eddig én is így toltam, egy Tűzfőnix etetéssel győztem minden harcban. Tegnap megakadtam a 25. tartománynál. Nem tudtam győzni csak Tűzfőnixxel. Ellátnom kellett a többi tartományt, szóval szerintem jelentősen nehezedtek a harcok. A Varázsakadémia, de a Torony sem ad elég harcászatot segítő Törp páncélt, illetve Szabadon engedett egységfejlesztést..... Igen, szerintem nehezebb ez így sokkal, igaz, gyorsabb.
 

DeletedUser4917

Vendég
Szia
Eddig én is így toltam, egy Tűzfőnix etetéssel győztem minden harcban. Tegnap megakadtam a 25. tartománynál. Nem tudtam győzni csak Tűzfőnixxel. Ellátnom kellett a többi tartományt, szóval szerintem jelentősen nehezedtek a harcok. A Varázsakadémia, de a Torony sem ad elég harcászatot segítő Törp páncélt, illetve Szabadon engedett egységfejlesztést..... Igen, szerintem nehezebb ez így sokkal, igaz, gyorsabb.
Egyetértek , sajna ezt elhibázták a fejlesztők , kicsit az eventekre hajaz a fejlesztés , így tovább fejlesztő csapat , ( ez nem tartozik ide de több időt töltök így a barátnőmmel ) , őszintén , már csak 1 ilyen fejlesztés kell és törlöm a városom , kedvem csökkent Elvenarhoz , kívülről látva magam ez szomorú , de várom , hogy kedvem szeglye vagy hozzá igazítsa Elvenarhoz a következő fejlesztés , vagy "fejlesztés"? :)
Számít a véleményem mert ismerem a mesevilágot , jó éjszakát tudom , hogy igazából kedves fejlesztők vannak Elvenarban .
 

DeletedUser3513

Vendég
1. kör 27. tartomány
Találós kérdés: Melyik típusú egységet hagyták ki az ötből? o_O

1602105803779.png
Ha megfeszülök se tudok rájönni, mivel menjek rájuk :rolleyes:
 

Calyr

Veterán
1. kör 27. tartomány
Találós kérdés: Melyik típusú egységet hagyták ki az ötből? o_O

2451 bővítmény megtekintése
Ha megfeszülök se tudok rájönni, mivel menjek rájuk :rolleyes:
Erről írtam fentebb, hogy a többféle egységtípussal a bónusz "körbeér", kb. lehetetlen kihívást teremtve.
Íjász ellen ágyús a tuti. Ezt üti a Banshee. Ellene íjász kellene - ezt üti az ork stratéga. A lovag ellen íjász vagy mágus kellene - ezt kinyírja a cerbi.
Szép lassan majd mindenkinek meglesz a tapasztalata arról, mit jelent ez valójában. és ez ugye még az egyik legkönnyebb bajnoki típus...

Egyébként ha vannak bónuszok, akkor a cerbi miatt kell két béka - azok előbb jönnek, és kinyírják őket/jól megritkítják. Az íjász miatt nem érdemes varázsló egységet berakni, mert egy lövéssel leszedik - vagy meg kell nézni, milyen a csatatér és a felállás, és olyan helyre tenni, ahol az íjász nem éri el. Itt bejön az új bajnokira jellemző tényező - a SZERENCSE. Ha ugyanis le tudsz tenni két varázsló egységet (virágmágust+papot), amelyek túlélik az első íjász lövést, akkor sima sika - két béka, egy ágyús, két varázsló egység (egy virágmágus+egy pap). És akkor a két béka irtsa a cerbit, a többi az íjászt, és utána jöhet a takarítás/győzelem (az NT, NK egységek lassúak, és sok lövést beszedhetnek, mire gyilkolhatnának).
Ha ez az íjász védelmes eset nem áll fenn, akkor az pech. Sebzés és életerő bónusz nélkül ez esélytelen.
Manuál harc nélkül esélytelen.
Elffel sem mennék neki ilyennek, az fix, mert több lesz a veszteség, vagy még nehezebben lehet nyerni...
 
Utoljára szerkesztve:

gabcsyking

Újonc
Ez egy nagyon elhibázott fejlesztés lett! Igaz, hogy gyorsabb lett valamivel,de a harcok 25 felett sokkal nehezebb lett! :(
Ráadásul a varázsakadémia is nagyon ritkán ad be madáreledelt , hogy a tűzfőnixet etetni lehessen! :(
 

Deleted User - 204368

Vendég
szerintem az eddigi legjobb fejlesztés lett. elegem volt abból h gyakorlatilag korlátlanul tudom teljesíteni a tartományokat és bezsebelhetek bármit amit szeretnék. végre döntéseket kell hozni meddig éri meg csinálni a bajnokságot. én minden szempontból elégedett vagyok. végre van hova elverni az aranyamat van értelme a kultúrát maxolni sokat dobott ez a fejlesztés
 

Garrett

Újonc
Sziasztok! Végigolvastam a topikot. Sok hasznos infót kaptam, köszönöm a hozzászóloknak. Egy kis segitséget szeretnék kérni. Vki össze tudná foglalni, ha lehet a főbb szempontokat, amelyek alapján a nehézség számolodik? Pár gondolat, kérdés. 1) Kutatásban való előrehaladás ez nyilvánvaló, 2) Felfedezett tartomanyok szama hogyan szamit? Aki előrébb tart, mint a kutatáshoz szükséges minimum, annak van hátránya? 3) Harcos ősi csodák, melyek ezek konkrétan? Elsősorban erre lennék kiváncsi. Nekem most csak vihar van, ez hátráltat vmit? Törp védő, gomba, varangy ezekkel mi a helyzet? 4) Nem kötelező osztagméret növelő kutatásokkal mi a helyzet? Vmi lényegeset kihagytam? Megköszönném a segitséget, csak lényegretörően, nem a bonyolult képletre gondolok itt. Azt örömmel konstatálom h. a tüzfőnix, barna maci hatása nem csökkent. Értelemszerüen a jelentőségük ettől függetlenül átértékelődik. Köszönöm a válaszokat!
 

Tatos

Tag
Sziasztok! Végigolvastam a topikot. Sok hasznos infót kaptam, köszönöm a hozzászóloknak. Egy kis segitséget szeretnék kérni. Vki össze tudná foglalni, ha lehet a főbb szempontokat, amelyek alapján a nehézség számolodik? Pár gondolat, kérdés. 1) Kutatásban való előrehaladás ez nyilvánvaló, 2) Felfedezett tartomanyok szama hogyan szamit? Aki előrébb tart, mint a kutatáshoz szükséges minimum, annak van hátránya? 3) Harcos ősi csodák, melyek ezek konkrétan? Elsősorban erre lennék kiváncsi. Nekem most csak vihar van, ez hátráltat vmit? Törp védő, gomba, varangy ezekkel mi a helyzet? 4) Nem kötelező osztagméret növelő kutatásokkal mi a helyzet? Vmi lényegeset kihagytam? Megköszönném a segitséget, csak lényegretörően, nem a bonyolult képletre gondolok itt. Azt örömmel konstatálom h. a tüzfőnix, barna maci hatása nem csökkent. Értelemszerüen a jelentőségük ettől függetlenül átértékelődik. Köszönöm a válaszokat!

Szia itt is! :)

-minden egyes terület növeli egy hajszállal a csapat méreteket, viszont a gyémántért vett terület kevesebbel.
-minden egyes csoda szint növeli egy hajszállal szintén. csodákból aki sokat épít az viszont eljuthat oda hogy akár 20-30%al is nagyobb számokkal kell játsztania mint aki csak pár csodát húzott. Viszont ez a veszteség szempontjából érdekes, a nehézség mindig fixen a saját osztagmérethez van állítva.
 

ElfSusa

Erős harcos
szerintem az eddigi legjobb fejlesztés lett. elegem volt abból h gyakorlatilag korlátlanul tudom teljesíteni a tartományokat és bezsebelhetek bármit amit szeretnék. végre döntéseket kell hozni meddig éri meg csinálni a bajnokságot. én minden szempontból elégedett vagyok. végre van hova elverni az aranyamat van értelme a kultúrát maxolni sokat dobott ez a fejlesztés
...és még szép is vagy...
 
Fent