• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Aratási fesztivál

DeletedUser3

Vendég
Ez mindig így működött, annyi kivétellel, hogy egyre könnyebb több napsugarat szerezni.
Ha valaki a nagydíjakra pályázik, akkor érdemes eleinte csak gyűjteni, és a duplázós napokon nyitni, valamint odafigyelni a lehulló holdszilánkokra. Ezen kívül ugye lehet holdszilánkot is nyitni.
Ha nem a nagydíjra pályázol, hanem napi díjra, akkor érdemes ott többet nyitni.

El kell dönteni, mi az, ami neked fontosabb és úgy nyitogatni.
 

Dizel1

Veterán
Kedves Hoshi!

Belefutottam egy problémába, ami másokkal is megeshet. Ahhoz a feladathoz értem, hogy kutassak ki 2 Technológiát, VAAAAAAGY fejlesszek két épületet 12- nél magasabb szintre. Én ezt értem. De véletlenül (vagy mégsem) ment egy épületfejlesztés, és közben feloldottam egy Technológiát. Ezek után nem fogadta el az épületfejlesztést, hanem még egy technológia feloldás kell neki. Nekem nincs a közeljövőben még egy feloldásra alkalmas Technológiám. (De azért mégis volt.)
Most ilyenkor mi van? Nem túl szigorú a feladat? Ez jó vagy nem jó így?
 

DeletedUser4281

Vendég
Szerintem az összes "vagy" típusú feladat ilyen, én a teljesíts 20 találkozót / vásárolj 20 tapasztalatpontot feladatnál jártam így. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Kedves Hoshi!

Belefutottam egy problémába, ami másokkal is megeshet. Ahhoz a feladathoz értem, hogy kutassak ki 2 Technológiát, VAAAAAAGY fejlesszek két épületet 12- nél magasabb szintre. Én ezt értem. De véletlenül (vagy mégsem) ment egy épületfejlesztés, és közben feloldottam egy Technológiát. Ezek után nem fogadta el az épületfejlesztést, hanem még egy technológia feloldás kell neki. Nekem nincs a közeljövőben még egy feloldásra alkalmas Technológiám. (De azért mégis volt.)
Most ilyenkor mi van? Nem túl szigorú a feladat? Ez jó vagy nem jó így?
Vagy 2 technológia, vagy 2 épületfejlesztés. Egy ilyen-egy olyan nem jó. Ha megcsináltál egy épületfejlesztést, majd egy technológiát, akkor utána a következő épületfejlesztést be fogja számolni másodiknak.
Ha ment egy épületfejlesztés (vagyis folyamatban volt, de nem fejeződött be), befejeztél egy technológiát, akkor mutatta a számláló az 1/2-es állást a technológia miatt. Ha két perccel később befejeződött az épületfejlesztés, akkor a számláló még mindig 1/2-t mutat, mert az külön feltétel. A háttérben számolja tovább, nem veszik el. Ha még egy épületet fejlesztesz, be fogja számolni.

Ez egyébként minden ilyen feladatra érvényes: A háttérben számolja a teljesítéseket, de a sávon/számlálóban csak azt mutatja, ami százalékos arányban közelebb van a teljesítéshez. Pl. Ha az lenne a feladat, hogy építs 10 lakóházat vagy 5 fegyvertárat, és te megépítesz 3 fegyvertárat, akkor a számláló 3/5-öt mutat (ami ha jól tévedek 60%, ezt persze nem írja sehol). Majd úgy döntesz, hogy mégis inkább lakóépületet építesz, akkor az első 6 építéséig a számláló a 3/5-öt fogja építeni, mert a gép azt veszi logikusnak, hogy azt hamarabb meg tudod csinálni, mert közelebb van a befejezéshez. A 7. lakóháznál fog átváltani 7/10-re (mivel ez a 70% közelebb van a befejezéshez).

Remélem ezzel tudtam valamit segíteni.
 

creatin

Erős harcos
...hiába csinálja meg valaki az összes feladatot, egyáltalán nem biztos, hogy megnyeri a főnyereményt? Vagy én értem rosszul?
Most vasárnap van, nagyon ráérek a déli húsleves/birka pörkölt/piskótatekercs kombó után :D
Az event 26 napos (szept. 27 - okt. 22):
Ennyit lehet szerezni:

100 holdszilánk - ha van regisztrált emil cím
50 holdszilánk - mindenki erről indul
2787 holdszilánk - a 86 feladat teljesítésekor ennyi az összes jutalom, a 87. feladat nem létezik (én már elértem oda)
910 holdszilánk - a 26 nap alatt a napi feladatok ennyit adnak összesen: 26*35=910
780 holdszilánk - ha naponta 30 lehullóval számolunk, ezt csak saccolom, soha nem számoltam de erősen felülről becsülöm :)
----------------------
4627 holdszilánk

Ha csak és kizárólag a duplázós napokon nyitunk, akkor egy 140-es bőségszaruval 40 napsugarat (vagy hogy hívják) kapunk.
4627 : 140 = 33 nyitás, ami 33 * 40 = 1320 napsugarat ad eredményül.

Mindhárom fődíj megszerzése 250 + 400 + 800 = 1450 napsugár. A hiány 130 napsugár, azaz 7 olyan nyitás is kell, amikor vagy 200 vagy 140 holdszilánkot kapunk eredményül. Ezeknek a 140-es láda esetén 23% az összesített esélye, így annak a valószínűsége, hogy 33 nyitásból legalább 7-szer (200 vagy 140) holdszilánkot kapjunk vissza (binomiális eloszlás n=33, k=7..33, p=0,23) 0,6624.

Azaz, ha nem is biztosan jelenthető ki, de kis szerencsével a három fődíj megszerezhető. Persze, ekkor le kell mondanunk az esetlegesen nekünk tetsző napi nyereményekről, hiszen csak a duplázós napokon nyitogatunk. Ezért:
El kell dönteni, mi az, ami neked fontosabb és úgy nyitogatni.
 

Dizel1

Veterán
Vagy 2 technológia, vagy 2 épületfejlesztés. Egy ilyen-egy olyan nem jó. Ha megcsináltál egy épületfejlesztést, majd egy technológiát, akkor utána a következő épületfejlesztést be fogja számolni másodiknak.
Ha ment egy épületfejlesztés (vagyis folyamatban volt, de nem fejeződött be), befejeztél egy technológiát, akkor mutatta a számláló az 1/2-es állást a technológia miatt. Ha két perccel később befejeződött az épületfejlesztés, akkor a számláló még mindig 1/2-t mutat, mert az külön feltétel. A háttérben számolja tovább, nem veszik el. Ha még egy épületet fejlesztesz, be fogja számolni.

Ez egyébként minden ilyen feladatra érvényes: A háttérben számolja a teljesítéseket, de a sávon/számlálóban csak azt mutatja, ami százalékos arányban közelebb van a teljesítéshez. Pl. Ha az lenne a feladat, hogy építs 10 lakóházat vagy 5 fegyvertárat, és te megépítesz 3 fegyvertárat, akkor a számláló 3/5-öt mutat (ami ha jól tévedek 60%, ezt persze nem írja sehol). Majd úgy döntesz, hogy mégis inkább lakóépületet építesz, akkor az első 6 építéséig a számláló a 3/5-öt fogja építeni, mert a gép azt veszi logikusnak, hogy azt hamarabb meg tudod csinálni, mert közelebb van a befejezéshez. A 7. lakóháznál fog átváltani 7/10-re (mivel ez a 70% közelebb van a befejezéshez).

Remélem ezzel tudtam valamit segíteni.
Kedves Hoshi!

Köszönöm a részletes választ. Eddig nem próbálkoztam vegyesen. Ez most egy kicsit kísérletezés is volt, meg spórolás is lett volna. De így már értem a mechanizmust. Végülis az a lényeg, hogy nem veszett volna kárba semmi.

Köszi még egyszer.
 

Tejinashi

Erős harcos
Most vasárnap van, nagyon ráérek a déli húsleves/birka pörkölt/piskótatekercs kombó után :D
Az event 26 napos (szept. 27 - okt. 22):
Ennyit lehet szerezni:

100 holdszilánk - ha van regisztrált emil cím
50 holdszilánk - mindenki erről indul
2787 holdszilánk - a 86 feladat teljesítésekor ennyi az összes jutalom, a 87. feladat nem létezik (én már elértem oda)
910 holdszilánk - a 26 nap alatt a napi feladatok ennyit adnak összesen: 26*35=910
780 holdszilánk - ha naponta 30 lehullóval számolunk, ezt csak saccolom, soha nem számoltam de erősen felülről becsülöm :)
----------------------
4627 holdszilánk

Ha csak és kizárólag a duplázós napokon nyitunk, akkor egy 140-es bőségszaruval 40 napsugarat (vagy hogy hívják) kapunk.
4627 : 140 = 33 nyitás, ami 33 * 40 = 1320 napsugarat ad eredményül.

Mindhárom fődíj megszerzése 250 + 400 + 800 = 1450 napsugár. A hiány 130 napsugár, azaz 7 olyan nyitás is kell, amikor vagy 200 vagy 140 holdszilánkot kapunk eredményül. Ezeknek a 140-es láda esetén 23% az összesített esélye, így annak a valószínűsége, hogy 33 nyitásból legalább 7-szer (200 vagy 140) holdszilánkot kapjunk vissza (binomiális eloszlás n=33, k=7..33, p=0,23) 0,6624.

Azaz, ha nem is biztosan jelenthető ki, de kis szerencsével a három fődíj megszerezhető. Persze, ekkor le kell mondanunk az esetlegesen nekünk tetsző napi nyereményekről, hiszen csak a duplázós napokon nyitogatunk. Ezért:

Arra a 100 holdszilánkra nem emlékszem, hogy kaptam volna, de ha jól tudom, elvileg mindenkinek kell hogy legyen email címe, másképp nem tud játszani...
 

SirSmithy

Veterán
Most vasárnap van, nagyon ráérek a déli húsleves/birka pörkölt/piskótatekercs kombó után :D
Az event 26 napos (szept. 27 - okt. 22):
Ennyit lehet szerezni:

100 holdszilánk - ha van regisztrált emil cím
50 holdszilánk - mindenki erről indul
2787 holdszilánk - a 86 feladat teljesítésekor ennyi az összes jutalom, a 87. feladat nem létezik (én már elértem oda)
910 holdszilánk - a 26 nap alatt a napi feladatok ennyit adnak összesen: 26*35=910
780 holdszilánk - ha naponta 30 lehullóval számolunk, ezt csak saccolom, soha nem számoltam de erősen felülről becsülöm :)
----------------------
4627 holdszilánk

Ha csak és kizárólag a duplázós napokon nyitunk, akkor egy 140-es bőségszaruval 40 napsugarat (vagy hogy hívják) kapunk.
4627 : 140 = 33 nyitás, ami 33 * 40 = 1320 napsugarat ad eredményül.

Mindhárom fődíj megszerzése 250 + 400 + 800 = 1450 napsugár. A hiány 130 napsugár, azaz 7 olyan nyitás is kell, amikor vagy 200 vagy 140 holdszilánkot kapunk eredményül. Ezeknek a 140-es láda esetén 23% az összesített esélye, így annak a valószínűsége, hogy 33 nyitásból legalább 7-szer (200 vagy 140) holdszilánkot kapjunk vissza (binomiális eloszlás n=33, k=7..33, p=0,23) 0,6624.

Azaz, ha nem is biztosan jelenthető ki, de kis szerencsével a három fődíj megszerezhető. Persze, ekkor le kell mondanunk az esetlegesen nekünk tetsző napi nyereményekről, hiszen csak a duplázós napokon nyitogatunk. Ezért:

És az épület együttesek többi részével nem számoltál? Ez alapján, csak gyémánttal lehet megszerezni a szetteket?
 

creatin

Erős harcos
És az épület együttesek többi részével nem számoltál? Ez alapján, csak gyémánttal lehet megszerezni a szetteket?

A három fődíj megszerzésének elérhetősége volt a kérdés.
A válaszomból egyértelmű, hogy ha a szett(ek) többi - napi nyeremény épületként megjelenő - épületeire is ráhajtunk és ahhoz nem duplázós napon nyitunk, akkor a három fődíj megszerzésének esélye rohamosan csökken, pontosabban: kis szerencse -> nagy szerencse -> iszonyat mák -> gyémántért megveszem irányába fog tolódni. :)
De őszintén megvallom, a három fődíjon kívül meg sem néztem a szettek többi darabjait (lehet olyan is van, amihez nem is kell egyetlen fődíj sem: nem tudom), én néhány 50 illetve 100 napig működő épületre illetve manát adó kis házikókra hajtok.
 

Tejinashi

Erős harcos
Mondhatnám, hogy ez a mai reggel rácáfolt mindenre, ami eddig le volt írva :D
Négy 140-es beadásból adott elsőre 190 holdszilánkot, másodikra 200 holdszilánkot, és a harmadik és negyedik nyitásra egy-egy napi díjat, tehát most két Hold Templomom van, igaz viszont,. hogy a Nap templomot anno nem adta be, így lehet, hogy most az egyik Hold Templom fogja azt helyettesíteni. Ja és még maradt 380 szilánkom és a második fődíjból már 220 van beadva.
 
Utoljára szerkesztve:

Tejinashi

Erős harcos
Én nem tudom, lehet, hogy én értek félre valamit, de a duplázós nap nem azt jelenti, hogy amikor felszedek egy szilánkot, akkor kettőt kapok? Mert hajnali ötkor csak egyet kaptam...
 

DeletedUser3108

Vendég
Én nem tudom, lehet, hogy én értek félre valamit, de a duplázós nap nem azt jelenti, hogy amikor felszedek egy szilánkot, akkor kettőt kapok? Mert hajnali ötkor csak egyet kaptam...
Nem, nem azt jelenti.
Amikor kinyitod valamelyik bőségszarut, x holdszilánkért, akkor dupla napkitörést kapsz a duplázós napokon. :)
 

DeletedUser1702

Vendég
Sziasztok! Nem sikerült megszereznem a Nap templomegyüttest:( Pedig vagy 7 ládát nyitottam (bad luck). Lesz ismétlése? Szokott lenni, hogy eventbe beteszik ismétlésbe az együttesek darabjait. De most ahogy elnézem sok kis darab van, szal nem hiszem, hogy jutna idő, vagy inkább nap, hogy bármelyik is ismétlődjön:( :( Valaki cáfoljon meg plz!!!!!!! :D :D Nagyon tetszik az együttes megjelenése, 1 éve talán most először képes lennék nem különféle napi díjakra fókuszálni :D Előre is köszi! :D szép napot Mindenkinek! :D Ha nem ismétlődne, akkor is! :D
 

Tejinashi

Erős harcos
Nem változtatták, ez régebben is így volt ahogy most. Rosszak az emlékeid vagy kevered valamivel.
Nem keverem, határozottan emlékszem rá, hogy volt ilyen.

Utánanéztem, mert megvannak a régebbi eventek ajándék- és feladatleírásai. Például a húsvéti Főnix eventben dupla főnixtollakat lehetett szedni időnként.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser2853

Vendég
Üdv.

Átnéztem ezt az oldalt https://elvengems.com/harvest-festival/daily-prizes/ és ha már a 800-as fődíjra esélyem sincs, gondoltam a 2. kis épületere benevezek.
Igen ám, csak, hogy a listában nincs meg, hogy mikor lehet megszerezni!
Ha esetleg valaki tudna rá magyarázatot adni, akkor megköszönném.
Szia Banzin,

a listában a béta szerver napi exkluzív nyereményei szerepelnek,
ehhez képest általában egy héttel később érkeznek hozzánk a napi jutalmak.

A városodban az event ablakban láthatod,
hogy a mai napi nyeremény az ősz tava, ami a 14. napi jutalomépület.
Holnap várható a 15. napi jutalom, azután a 16. napi, stb.

Amelyik épület korábban szerepelt a listán, arról sajnos lemaradtál,
de talán még visszatér valamelyik napon (garancia nincs rá),
érdemes figyelni a listát.;)

:)
 
Fent