• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Aratási fesztivál

DeletedUser1766

Vendég
Nekem mindenből kevesebb van, de mindent azonnal fejlesztek, ahogy a kutatások engedik.
Pár hónapja játszok csak így érdekel, hogy hogyan alakítsam a játékomat, hogy legközelebb gyorsabban be tudjam gyűjteni.

1. Előre tudni lehet a küldi sort (köszönet a bétásoknak érte), tehát annyi mini manut (1-es szintűt) építs és indítsd el a hosszabbakat 1-2 napos amennyi a teljes sorhoz kell majd.
2. Műhelyekből is építs kicsi 1-es szintűt és indítsd el az 1 naposakat előre.
3. Az, hogy egy épületet fejlessz 10-es szintűre nem azt jelenti, hogy 9-es szintűre van szükséged, hanem minimum 10-es szintűre kell fejleszteni. Jó lesz az 12-es, 15-ös vagy 20-as szintre is. :)
4. Leggyorsabban és a legkisebb helyigénnyel a márvány manut tudod 2-3-4-5-ös szintre húzni. Amikor ilyen feladatot kapsz (2-3-4 épületre) akkor ezt érdemes fejleszteni. Utána nyugodtan bonthatod is azokat.
5. Ha nincs elég helyed akkor bontsd a mini épületeket, manuk-műhelyek, mindig a következő 5-10 feladatra készülj.
6. Nagyobb szintű fejlesztésnél út bontással tudod az építést "megállítani" közel a lejárathoz.
7. Kutatások is időzíthetők, ha nem oldod fel azonnal a kikutatott technológiát, hanem előre nézve a küldi soron felméred mennyire lesz szükséged.
8. Tartomány felderítést is úgy időzítheted, hogy vársz a felderítő elindításával és inkább rászámolsz néhány órát mert nincs annál bosszantóbb, mint egy 40 órás felderítés 5-10 perccel korábban ér véget a kelleténél. :D

Szóval amint látod elég sok lehetőség van arra, hogy taktikázz és bőven idő előtt be tudd fejezni a feladatokat. Hajrá és sok sikert a jövőben! ;)
 

DeletedUser4362

Vendég
Sziasztok!
(Először írok ide. Ha valamit el.....ek, akkor bocsi!)

Ma elvileg dupla napkitöréses napnak kellene lennie. Nem?
Vagy én néztem be valamit?
Esetleg később jelenik csak meg?
Köszi
 

DeletedUser4369

Vendég
Ma reggel átrendeztem párszor az épületeket, és erre jutottam én is.

Köszönöm
 

DeletedUser4217

Vendég
Sziasztok!
Sikeresen megszereztem mind a 3 nagydíjat és a hozzájuk tartozó épületegyütteseket is, de hiába rakom össze az együtteseket nem adja az összes bónuszt oda. Akárhogyan próbálgatom mindig hiányzik az utolsó bónusz. Mit csinálhatok rosszul?
 

Dizel1

Veterán
Azt olvastam az Elvengems-en, hogy ebben az eventben valami hiba folytán 2 órával később kezdődik (és végződik is?) a duplázás.
Ez így volt. Reméltem, hogy titokban marad, és működni fog a következő küldetésben is, de így már biztosan javítva lesz.
 

DeletedUser3

Vendég
Ez így volt. Reméltem, hogy titokban marad, és működni fog a következő küldetésben is, de így már biztosan javítva lesz.

Nem kell @Kiralynore fújni emiatt, amúgy is javítva lenne a következő eventre.
Amúgy éjfélkor kezdődik és vegződik, csak más időzónában. :D
 

DeletedUser3618

Vendég
Sikerült elérnem a 3 főépületet ennek nagyon örültem. Maradt azonban 100 körüli holdszilánk. Nem lehet átruházni testvériség tagoknak. Nagyszerű gesztus lenne annak, aki épp nem éri el valamelyik főépületet.
 

DeletedUser4217

Vendég
Sziasztok!
Sikeresen megszereztem mind a 3 nagydíjat és a hozzájuk tartozó épületegyütteseket is, de hiába rakom össze az együtteseket nem adja az összes bónuszt oda. Akárhogyan próbálgatom mindig hiányzik az utolsó bónusz. Mit csinálhatok rosszul?
 

DeletedUser4345

Vendég
Sikerült elérnem a 3 főépületet ennek nagyon örültem. Maradt azonban 100 körüli holdszilánk. Nem lehet átruházni testvériség tagoknak. Nagyszerű gesztus lenne annak, aki épp nem éri el valamelyik főépületet.

Sajnos elég sok visszaélésre adna lehetőséget.
 

DeletedUser4340

Vendég
Sziasztok!
Sikeresen megszereztem mind a 3 nagydíjat és a hozzájuk tartozó épületegyütteseket is, de hiába rakom össze az együtteseket nem adja az összes bónuszt oda. Akárhogyan próbálgatom mindig hiányzik az utolsó bónusz. Mit csinálhatok rosszul?

Egyszerű geometria ami alapján könnyen kiszámolható, hogy lehetetlen. Tegnap én is megkérdeztem a tesókat, de nem lett megoldása, mivel nincs megoldása. Ha a kiegészítő épületekből sikerült 2-2 darabot megnyerni, akkor lehet csak összehozni...
 

DeletedUser683

Vendég
Arra hogyan készülsz fel, hogy legyen 2 épületed 10es?
Szia! :)
Csak egy részletet ragadtam ki a hozzászólásaid egyikéből. Hogyan lehet teljesíteni az eventet? Szorgalommal, tervezéssel, és egy kis rutinnal, amit ha figyelsz a többiek tanácsára, te is megszerzel. ;) Ha eleve szivatásnak, és nem kihívásnak veszed, nem fog sose sikerülni. Szerintem válaszd az utóbbit, és sok örömed lehet az elkövetkező eventekben, mert főként korai fejezetekben jelentős löketet adhat egy ilyen event a városodnak. ;)
GCulNLE.png
Ez egy bizonyíthatóan 8 napos város az új szerveren. Kész az event. :)
Ezért is mosolyogtam egy jót, amikor valaki korábban azt írta, hogy hobbijátékos vagyok. :D Néha érdemes szétnézni, mert nagyon sok jó játékos van Elvenarban, és nem biztos, hogy nem áll fenn a "bagoly mondja verébnek..." esete. :D
A fejlesztős feladatnál, amit megemlítettél, volt más alternatíva is. Ahol ilyen van, válaszd a számodra könnyebben teljesíthetőt, esetedben a 2 felderítés lett volna. Szóval inkább kérj bátran tanácsot az itteniektől, mert sok használható ötletet adhatnak, és a legközelebbi eventet már gond nélkül fogod teljesíteni. Én azt kívánom, így legyen! ;)
 

Jocek73

Újonc
Egyszerű geometria ami alapján könnyen kiszámolható, hogy lehetetlen. Tegnap én is megkérdeztem a tesókat, de nem lett megoldása, mivel nincs megoldása. Ha a kiegészítő épületekből sikerült 2-2 darabot megnyerni, akkor lehet csak összehozni...

Ennél az eventnél a 2 darabos verzió nem működött. A második napi szett épület jó kis szívatás volt, amihez kellett egy kis malac, hogy meglegyen. (tudom a profiknak már addigra megvolt a feladatsor oda vissza, és nem kellett a malac de... na mindegy) Egy idő után leesett, hogy most nem biztos, hogy lesz második lehetőség rá, mert túl sok a két szett. Ezért begyűjtöttem egy későbbiből 2 darabot, de a többi tagnál csak az egyiket számolta kapcsolatnak.
 
1. Előre tudni lehet a küldi sort (köszönet a bétásoknak érte), tehát annyi mini manut (1-es szintűt) építs és indítsd el a hosszabbakat 1-2 napos amennyi a teljes sorhoz kell majd.
2. Műhelyekből is építs kicsi 1-es szintűt és indítsd el az 1 naposakat előre.
3. Az, hogy egy épületet fejlessz 10-es szintűre nem azt jelenti, hogy 9-es szintűre van szükséged, hanem minimum 10-es szintűre kell fejleszteni. Jó lesz az 12-es, 15-ös vagy 20-as szintre is. :)
4. Leggyorsabban és a legkisebb helyigénnyel a márvány manut tudod 2-3-4-5-ös szintre húzni. Amikor ilyen feladatot kapsz (2-3-4 épületre) akkor ezt érdemes fejleszteni. Utána nyugodtan bonthatod is azokat.
5. Ha nincs elég helyed akkor bontsd a mini épületeket, manuk-műhelyek, mindig a következő 5-10 feladatra készülj.
6. Nagyobb szintű fejlesztésnél út bontással tudod az építést "megállítani" közel a lejárathoz.
7. Kutatások is időzíthetők, ha nem oldod fel azonnal a kikutatott technológiát, hanem előre nézve a küldi soron felméred mennyire lesz szükséged.
8. Tartomány felderítést is úgy időzítheted, hogy vársz a felderítő elindításával és inkább rászámolsz néhány órát mert nincs annál bosszantóbb, mint egy 40 órás felderítés 5-10 perccel korábban ér véget a kelleténél. :D

Szóval amint látod elég sok lehetőség van arra, hogy taktikázz és bőven idő előtt be tudd fejezni a feladatokat. Hajrá és sok sikert a jövőben! ;)


Ez így elég korrekt segítség, sok érdemes dolog van benne, amit én is értek.

Egy kérdés még!
Mikor várható következő event?
Mivel a kereskedelmi bástya nyeremény egyszer csak lejár! 3 ilyen épületem ingencsak megdolja a kulturámat, ha lejárnak meglepődhetek!
 

mac001

Tag
@Petrope : ilyen nagy event -én úgy vettem észre, h- évszakonként tuti van.
De lesz most egy kisebb, most írták a bétások a fórumra. 10napos, most bezsebelhetsz egy csomó gyorsítót :)
A keri bástya ha lejár (nm ad áldást) attól még a kultúrát adni fogja. ^^ (ha meg kulti kell, nézz szét az épületek menüpont/kultúra fülön, mert tudsz venni is sok jó kultit adó épületet.)
 
Fent