• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ez aztán a "nagyszerű" - főleg az indoklás!!!
Mindenki, az első perctől kezdve, folyamatosan verte a tam-tamot, hogy ez így nem kerek, nem lehet egyik napról a másikra bevezetni olyan feladatokat, ami összeegyeztethetetlen számos játék stílussal. Itt nálunk @Mihaszna konkrétan le is lett kapva a tíz körméről, hogy mit akar, miféle előre bejelentést, mikor van béta, meg fórum, meg pletyka, meg gondolatolvasás, nehogy már előre bejelentsenek feladatokat hivatalosan, mert az eddig sose volt (kiváló indoklás, amúgy!) Egyébként is két hét a bétán teljes mértékben elég volt, hogy minden ízében kiteszteljék az új módit, nem kell semmit változtatni, nem kell halasztani az indulást (ahogy a bétán többen javasolták), mehet élesben minden.
Erre második nap borítják az egészet, mert ja mégsem gondolat olvasók a játékosok és élesben mégsem úgy működnek a dolgok, mint, ahogy azt Móriczka elképzelte.
Remélem van még a tarsolyban néhány hasonló húzás, hogy még élvezhetetlenebbé tegyétek a játékot!

De ha már úgyis menet közben változtatják a szabályokat, akkor igazán megtehetnék, hogy a "termelj csilliárd Bónuszos T1-s" feladatot átalakítsák úgy, hogy nem bónuszost is beszámítja: nem mi találtuk ki ugyanis, hogy az eventes épület együttesek milyen árukat termelnek. Viszont a normális játékos ennek alapján lövi be a termelését, nem állít be csak azért extra kapacitást, mert nem bónuszos árut kap, inkább csak kevesebbet jár piacozni. De a nem bónuszos termelés éppolyan termelés, mint a bónuszos!

És persze a csak a T1 manu termelés elfogadásához sem kéne foggal-körömmel ragaszkodni, ezek után. Legyen már OK a T2, T3 és S1-3 termelés is.
 

DeletedUser1177

Vendég
Megértem, hogy újítani, fejleszteni akarnak. Viszont a kísérleteket hagyják meg bétára, páran csak játszani szeretnénk egy jó környezetben. De így?
 

Deleted User - 204368

Vendég
aki akart tudott róla időben h ez az újítás bekerül. előnye van a bétának a fórumnak mert itt már 2 hete beszélünk erről és 2 hét alatt aki akart fel tudott készülni. szerintem teljesen rendben van ez az egész végre nincs ez a fölösleges 1es szintű épületek lepakolása a nagy semmiért h kitörölhessük őket. nekem tetszik az új módi
 

SirSmithy

Veterán
aki akart tudott róla időben h ez az újítás bekerül. előnye van a bétának a fórumnak mert itt már 2 hete beszélünk erről és 2 hét alatt aki akart fel tudott készülni. szerintem teljesen rendben van ez az egész végre nincs ez a fölösleges 1es szintű épületek lepakolása a nagy semmiért h kitörölhessük őket. nekem tetszik az új módi
Azért a 188–>80 kulcs durva nerf lett. Egyáltalán nem lettek könnyebben a küldik mert az 1 napos műhely küldi 30% kevesebbszer jelenik meg....
 

GreenKnight

Veterán
Most akkor mi csökkent? Csak a műhelyes termelések aránya vagy a manufaktúráké is? A bejelentésből számomra nem derül ki egyértelműen:
"A szinthez kötött műhelyes termeléseket kérő küldetések előfordulási lehetőségét csökkentettük - átlagosan 30%-kal.
Ez azt jelenti, hogy a szinthez kötött termeléseket kérő küldetéseket ritkábban kapjátok meg
,"

Amúgy meg rohadtul örülök, hogy egyeseknek még a fagolyó is bonyolult lenne. Én pont ezen küldetések miatt húztam fel (nem kevés anyag és gyorsító használatával) 3 manut 24-esre és 2 műhelyt 26-osra. Most meg kiderül, hogy gyakorlatilag felesleges volt. Cserébe gyárthatom a 15-ös vízióporokat, mert nekem a felderítés 5+ napos, kikutatni való technológiám meg már nincs.
Nem mellesleg még nagy termelőt kérő feladatot nem kaptam a tervezhető első 30-ban levőn kívül, de felderítésből már 2 beérkezett. Köszönjük a reklamálóknak...
 

Calyr

Veterán
Az szép változás... De ahogy látom a külföldi fórumokat, kb. az egész mindenhol lángol. :(

A -30 % szintes műhelyesdi elvileg jól hangzik, de sajnos nem csak ezt jelenti.
A következő műhelyes feladatok voltak: ital, egyszerű szerszám, kenyér, fejlett szerszám, kosár, doboz. Ha egyenlő arányban adta meg a program, akkor ebben a szerszámosdoboz csak maximum 17 %-os arányt képviselt. Azaz ez a változtatás valójában arról szól, hogy ez a 17 % lesz 30 %-al kisebb eséllyel - de akkor ez minden más műhelyesdire is áll! Azaz a szerszámosdoboz a többihez képesti 17 %-os esélye 12 %-ra csökkent, ez lett a könnyítés - ellenben a többi, elvileg nagyon könnyűnek számító műhelyes feladat előfordulási esélye meg a műhelyes feladatokon belül a 83%-os arányról 58 %-ra csökkent. És akkor mi jöhet helyette? Hát ami maradt még, természetesen, benne a legnehezebb feladatokkal is. Megspékelve ezt azzal, hogy mivel ennyi "könnyítést" kaptunk, nem kell annyi kulcs, így az 188->80 extra alaposan vissza lett vágva, felülről totál bekorlátozva a "végtelenített lehetőségeket".

Hát ez így nem tűnik könnyítésnek, ahogy a közleményben szerepel. Vélhetően eleve nagyon kevesen kezdték el az eventet, és így próbálják őket becsalogatni - gyanús ez, hogy x hét felkészülés és béta játék után egyszercsak élesben megy ilyen kapkodás.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Köszönjük a reklamálóknak...
Az ilyeneket látva eszembe jutott egy fejlesztési ötlet - ne csak "Kedvel" funkció legyen a hozzászólásoknál, hanem "Vicces" vagy "Könnyezve röhögő fejecske" is. Ezzel szerintem egy csomó olyan esetet meg lehetne előzni, hogy a felhasználók hozzászólásban fejezzék ki a véleményüket. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Most akkor mi csökkent? Csak a műhelyes termelések aránya vagy a manufaktúráké is? A bejelentésből számomra nem derül ki egyértelműen:
"A szinthez kötött műhelyes termeléseket kérő küldetések előfordulási lehetőségét csökkentettük - átlagosan 30%-kal.
Ez azt jelenti, hogy a szinthez kötött termeléseket kérő küldetéseket ritkábban kapjátok meg
,"
Manufaktúra és műhely is, átlagban 30%-kal. Van ami jobban csökkent, van ami nem annyira.

Személyes megjegyzés, már ha lehet: én sem örülök neki, de ez van...

Az ilyeneket látva eszembe jutott egy fejlesztési ötlet - ne csak "Kedvel" funkció legyen a hozzászólásoknál, hanem "Vicces" vagy "Könnyezve röhögő fejecske" is. Ezzel szerintem egy csomó olyan esetet meg lehetne előzni, hogy a felhasználók hozzászólásban fejezzék ki a véleményüket. ;)
Vigyázz mit kívánsz ;)
 

GreenKnight

Veterán
Személyes megjegyzés, már ha lehet: én sem örülök neki, de ez van...
Hát ma én se! A kapott feladványaim ebben a sorrendben:
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.
- Szerezz 4 vízióport.
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.

Újfent hálás vagyok azoknak, akik a nagy manuk miatt reklamáltak! Szeretném kérni, hogy a termeléses feladatok valószínűségét emeljék!!!
 

Robotolo

Újonc
Sziasztok!
A feladat ez volt: Gyűjts három bűbájt.
Gyűjtöttem egy Kisállateledelt, ami a Raktárban bűbáj, a feladat teljesítése során ez nem bűbáj, nem fogadja el teljesítésnek?
Mi történik itt (is)?
 

Mihaszna

Veterán
Gyűjtöttem egy Kisállateledelt, ami a Raktárban bűbáj, a feladat teljesítése során ez nem bűbáj, nem fogadja el teljesítésnek?
Bűbájnak számít: Erőteljes ellátás, Mágikus műveltség, Fenséges fabrikálás és a KK (Kombinációs Katalizátor).A kisállateledelt nem tudom hova besorolni. Szerintem Áldás vagy valami ilyesmi (bocs, ha hülyeséget írtam).
 

GreenKnight

Veterán
Hát ma én se! A kapott feladványaim ebben a sorrendben:
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.
- Szerezz 4 vízióport.
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.
Ez most mi? A feladat változott, a mennyiség nem? A második kérést nem oldottam meg, erre most ez a feladvány. :O
upload_2019-9-25_14-44-50.png
 

Moana28

Felderítő
Szia, nekem is váltott az event-feladat, reggel még 3 szerszámos ládát kellett volna csinálnom, még megy a gyártás, de most meg 6 fejlett szerszámot kér, pedig még be sem fejeztem az előző feladatot én sem.:O
 

SirSmithy

Veterán
Szia, nekem is váltott az event-feladat, reggel még 3 szerszámos ládát kellett volna csinálnom, még megy a gyártás, de most meg 6 fejlett szerszámot kér, pedig még be sem fejeztem az előző feladatot én sem.:O
Detto! A szerszamos ladara várok... erre meg fejlett szerszám kell. Ezmiez? @Hoshi, van erre magyarázat?
 

Moana28

Felderítő
Összefügg ez azzal, hogy gépen a mai frissítés óta nem tudok belépni, mert szerverhibát ír? 11/27- nél betöltéskor...
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Hát ma én se! A kapott feladványaim ebben a sorrendben:
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.
- Szerezz 4 vízióport.
- Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport.
Ez most mi? A feladat változott, a mennyiség nem? A második kérést nem oldottam meg, erre most ez a feladvány. :O
1553 bővítmény megtekintése
Szintén zenész :( Annyi, hogy nekem 3 bűbáj volt a 2 felderítés között. És nekem a szerszám mellé még 10 tp-t is be kéne gyűjtenem.
Elkezdtem a 15 víziópor összegereblyézés, már 11 meg volt. Supportra írtam, hogy állítsák vissza a 3 bűbáj megszerzése utáni állapotot, várom a választ.
Mivel hetek óta direkt nem indítottam barkácsolást, hogy gyűljön az eventre a KK, ez elég mély gyomros.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Azért a 188–>80 kulcs durva nerf lett. Egyáltalán nem lettek könnyebben a küldik mert az 1 napos műhely küldi 30% kevesebbszer jelenik meg....
mert túl sokat kaszálnál rajta. előző eventbe 23 ereklyét szedtem össze amivel lehet fejleszteni az eventes épületet. szerinted mennyire volt fair?
 
Fent