• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új Végtelenség Tornya jutalmak!

bere007

Veterán
A kisállateledel szintén különb a többi bűbájnál, valahol a tervrajz és a teleport után van elvenari értékrendben.

Azt azért nem mondanám, hogy a kaja többet ér, mint a tervrajz. Elég megnézni azt, hogy mihez hogyan és milyen gyakran lehet hozzájutni. Kaját lehetett már nyerni eventen, de tervrajzot emlékeim szerint még nem.

Azt mondjuk elhibázott marketingnek tartom, hogy kaját nem lehet venni nagyobb adag gyémántért sem. De adok neki bő fél évet és lehet majd venni azt is, ha így marad minden.
 

DavidofBerg

Felderítő
2. hét tapasztalat: 1 ereklye úgy, h teljesen felmentem a torony tetejére. Term. mellette sok gyorsító, bűbájtöredék, stb. Talán ezen a héten több ereklyém lesz. :) Viszont nem minden rejtélyes láda tartalmaz ereklyét, mint megnyerhető ajándékot.
 

Pircsi33

Újonc
Sziasztok!Nekem csak egy gondom van, nem tálalom sehol, h ezek a főnixek mit adnak a különböző fejezetekben... Nem tudja esetleg valaki hol tálalom a leírásukat?
Köszi!
 

Tessaiga

Erős harcos
Sajnálom, hogy felböffentettem belőled a "dögöljön meg a szomszéd tehene" éned. Mindig sajnálatos amikor ilyen egysíkú, csak 1db szempontot figyelembe vevő, egoista, empátia nélküli gondolkodásmóddal találkozik az ember. Ez tipikusan az a mentalitás, hogy mindenki annyit ér, amennyije van és persze az annyi, az csakis 1féle dologgal mérhető.
Lehet, hogy te olyan csapatban játszol, ahol nagyon jó tanulók vannak, aztán lehet az első botlásnál dobnának lelkiismeret furdalás nélkül (mert az összetartás lehet csak addig tart, amíg van elég zsákmány).
A csapatunk igen szeretne fejlődni és teszünk is érte. Nekem az a véleményem, hogy nem ott hagyni kell egy csapatot, meg lesajnálni azt, aki nem profi, hanem azt a csapatot kell szép lassan felfejleszteni egy magasabb szintre. Egy közösség így működik szerintem.
Szia! E mellett már nem tudok elmenni szó nélkül. A jelzőidet hagyjuk. Most úgy érzem te nézed egyetlen szemszögből. Tapasztalataim akartam leírni, de ez várat magára.
Van pár dolog, amit muszáj megértened. Ha a tanulós példát vesszük, az osztály átlaga tőled csak kis mértékben függ. Ha te jó tanuló vagy, a többiek meg bukdácsolnak, vhaly keveset húzol a társaságon. Ha a szüleid tehetik biztos jobb helyre iratnak.
Természetesen ki lehet tartani a "bajtársak" mellett, de ez nem az a játék. Egyrészt a fejlődésed, és a játékod élményét hátráltatod, rongálod. Másrészt sok-sok top szövetség keres akár kis, de aktív társat. Akár hiszi valaki, akár nem. A másik, amit eddig a hsz.- ig nem olvastam, hogy átalakították a bajnokit nem oly rég. Még könnyebb elérni a 10 ládát, tervet, mint valaha. Mondjuk 6 tartományt kell csupán mindenkinek maxolni, ami nem megeröltető, akármilyen szinten is legyen a 25 tag. (Eltekintve azoktól, akik még 6 teljesíthető tartománnyal sem rendelkeznek, illetve a létszámhiányos szövetségektől.) Ha hosszabb távon nem látni a fejlődést a csapatban, akkor válts testvériséget! A többségnek láthatóan elég a tengi-lengi, nem úgy, mint neked.
Ne felejtsd ez egy csapatjáték! "Szólóban" csak korlátozottan tudsz előre haladni.
Megjegyzem, kis taktikával, és előre látással rájöhetsz majd, hogy megéri odatevős csapatban játszani. Ahogy biztos olvastad már valahol - ha mindenben odateszed magad, akkor az egyik nyereményeiből finanszírozni tudod a másikat, a másikból a harmadikat, és a harmadikból az elsőt. Bajnoki, torony, kaland...
Nem mellesleg vannak nem zsarnoki, de sikeres szövik. ;)
 

Tessaiga

Erős harcos
2 hét alatt sajnos egyetlen ereklyét sem nyertem. (2-es szint végéig megyek mindig - nem egy ládában nyerhettem volna, de nem.) Nekem felesleges PP-t persze igen. :D Ilyen szempontból teljesen ki lehetett volna venni a PP-t, nem csak 5. korig. örültem volna egy kis alapanyag áldásnak. Természetesen ezt a saját taktikám miatt mondom, másoknak biztos jó. A többit tekintve, mintha nem is változott volna semmi. Persze mindig is a szerencsétlenek közé tartoztam. De na. Csodálkoznék, ha 6 hét alatt akár egyetlen ereklyét is nyernék. :D Lecserélném a könyvtár szettet is, mert most léptem nem rég kort... De ami késik, az nem múlik. :) Sajnos a szerencse miatt egyelőre nem érzem, hogy ez a 6 hét bármire is jó lenne nekem, de majd kiderül. A többieknek sok sikert!
Még egy szakadék képző megjegyzés, egyeseknek első pár nap alatt összejött 9 ereklye, másoknak meg "6 hét" alatt egy sem fog. Természetesen ez fikció, de az esélye megvan. Így, mint említették is, az, akinek nem volt elég ereklyéje lehet nem is lesz. Akinek meg volt, még több lesz.
Egyébként jó dolog lehetne ez a változó, torony jutalmas elképzelés, ám sajnos kaszinó. Pár hónap alatt pl.: képtelen voltam varázslatos műhelyt nyerni. Jó lenne már 1.
Természetesen ez nem kötekedés akart lenni, és csapongtam is. Tessék mögé látni a mondókámnak! :D
 
Utoljára szerkesztve:

WarriorKingu

Erős harcos
"Increase your goods production by up to 300% of the base production. "
Hali! Kipöccintettem 10-esre az aranyfőnixem (7-es-en volt a tornyos lehetőség előtt) viszont alig ad bónuszt etetéssel is. Mi az oka? A 300% a nem bónuszosokra vonatkozik? :rolleyes:
 

Tessaiga

Erős harcos
Sajnos az alap termelésedre vonatkozik, nem a mindenféle bónuszoddal együttire. Ha böngészőben egy termelő épületedre kattintasz, akkor látod mit mikorra termel. Ilyenkor vidd a kurzort az áru, és mennyisége fölé. Ott részletesen látni fogod, hogy mennyi az alaptermelésed, és melyik bónusz mennyit ad ehhez. ;)
Névtelen.png
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
"Increase your goods production by up to 300% of the base production. "
Hali! Kipöccintettem 10-esre az aranyfőnixem (7-es-en volt a tornyos lehetőség előtt) viszont alig ad bónuszt etetéssel is. Mi az oka? A 300% a nem bónuszosokra vonatkozik? :rolleyes:
Tessaiga jól mondja, de csatolok még konkrétabb képet.
aranyfonixetetes.png
Az alap a 440 db. Az aranyfőnix etetéses bónusza az utolsó sor, a 66 (ez itt 15 %). Azaz ebből lehet 300 %-al 1320 db.
Ez amúgy valóban nem sok, tekintve, hogy az etetés hatása 3,5 óráig tart, ezért úgy érdemes használni, hogy a Fenséges fabrikálás bűbáj mellett, reggel, az esti 9 órás termelést kell vele begyűjteni, plusz még egy 3 órásat.
 

liliputy

Veterán
Elkezdtem a 3. heti tornyot, (igaz, még csak az elején vagyok) bízva abban, hogy talán-talán összejön egy kis bűbájtöredék. Nekem ez a legnagyobb problémám jelenleg is, és már régóta. Nem kapok, vagy csak keveset, pillanatnyilag is 5454 db van belőle. Ezzel a mennyiséggel képtelenség a varázsakadémia kínálta lehetőségeket kiaknázni. Ezért is vágott mellbe, hogy kivették a holdkőtárat, mert abból is össz-vissz csak egyet sikerült összeszednem a torony megléte óta. :( Kezdem elveszíteni a reményt, és úgy érzem, hogy nekem nem éri meg a torony.
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!Nekem csak egy gondom van, nem tálalom sehol, h ezek a főnixek mit adnak a különböző fejezetekben... Nem tudja esetleg valaki hol tálalom a leírásukat?
Köszi!
A főnixekből egyedül a tűzfőnix amit érdemes kifejleszteni , az 10-s szinten +50% sebzést ad minden egységednek, ilyet az egész játékban semmi mással se tudsz. Az etetés hatása 24 órás, ha ésszel etetsz akkor bajnokságból is tudsz több kört csinálni meg a toronyból is egy etetéssel, meg érdemes még a tartományozást is hozzá időzíteni. Amennyiben sikerül pár ereklyét gyűjtened alacsonyabb fejlesztés mellett is ez éri meg az összes főnixből.
 

zsivany

Erős harcos
Mikor kiderült, hogy lehet főnix ereklyét nyerni a toronyban, szerencsére az akadémiában tudtam 1 tűzfőnixet barkácsolni. A toronyban ez alatt a 3 hét alatt egyetlen egy ereklye jött össze. Most van egy egész tűzfőnixem, 1-es szinttel..... hahaha :D. Háááát, rendesen elhúzták az orrom előtt a mézesmadzagot.
 

Badar

Újonc
Kiszámoltam az esélyeket az ereklyékre. A 6 hét alatt átlagos szerencsével 6 db ereklye jön össze akkor, ha minden héten följutunk a torony legtetejére.

Részletesebben: A toronyban 55% esély van egy héten az ereklyére a kapuk előtti ládákból. Ehhez jön még hozzá az Epikus (sárga) és a Legendás (lila) ládákban nyerhető ereklyék. Egy héten 6,3 Misztikus ládára van esély, amelynek a kb. 60-70%-a Ritka (kék) láda, és amelyben nincs ereklye. Az Epikus és Legendás ládákra kb. 10-20% esély van, ennek a pontosítására még egy ideig írnom kell a statisztikát. Így a kb. 6 ládából átlag 1 lesz Epikus és 1 Legendás. Ami kb. 10% és 30%-ot ad az esélyekhez. Összesen: 55%+10,2%+35,8%=101% esély/hét. (A saját statisztika eredményeiből származnak a pontos százalékok, idővel pontosabb lesz.)
:)

Az egyik városban 3 hét alatt 3 db, a másikban 2 db ereklyét nyertem, azaz az egyik városban átlagos volt a teljesítményem, a másikban pedig híján voltam kicsit a szerencsének.

Ha az volt a cél, hogy aki később kezdte a játékot, annak is legyen esélye felépítenie valamelyik Főnixet, akkor úgy érzem egy kicsit alul tervezték a fejlesztők az esélyeket. Ez inkább csak arra elég, hogy akinek eddig nem sikerült 10-es szintre fejlesztenie, az most kapott rá egy esélyt. Igazán megérdemeltük volna, hogy aki minden héten fel tud jutni a torony tetejére, az a három főnixből egyet v. kettőt is teljesen fel tudjon építeni.
 

zsivany

Erős harcos
Most még csak a magas folyosókig mentem: csak :arany:, :alapanyag:, gyorsító, 1 portálprofit, 25 :gyémánt:, semmi plusz láda. Szomorú tapasztalat, vagy inkább elkeserítő. :mad: Érdemes folytatni?
 

Badar

Újonc
3.hét tapasztalat: 0db ereklye. Többet nem is írok. Természetesen teljesen felmentem a torony végéig, mint idáig mindig.
Akkor neked különösen nem volt szerencséd. :( Kitartás, hátha fordul a szerencséd.
Nekem lement a 4. hét is, a nagyobbik városomban 4 ereklye, a kisebbikben 2 ereklye jött össze.
 

Calyr

Veterán
Aki szeretne ereklyét, és nem kap, annak részvétem, biztos extra bosszantó lehet ez a fajta bizonytalanság - pláne annak tükrében, ha azt látják, hogy akinek meg nem kell, annak meg néha kb. záporoznak az ereklyék. Nekem pl. nem kell, és örültem is, hogy eddig egész jól megúsztam, erre a héten az egyik nap beesett négy. De ez akkor ara lehet példa, hogy nem érdemes feladni, bármikor jöhet extra kör.
Ezzel kapcsolatban egy tipp: nem tudom, ki hogy szokta ezt csinálni, de szerintem érdemes meghagyni a kapott ládákat, nem kinyitni egyből, megvárni, amíg az adott szint tetejére értünk, és akkor sorban végigkattogtatni őket. Többünk tapasztalata, hogy így mintha nagyobb eséllyel "ragadna be" a séma, azaz az egymás utáni ládanyitások nagyobb eséllyel adják be ugyanazt.
 

DavidofBerg

Felderítő
Aki szeretne ereklyét, és nem kap, annak részvétem, biztos extra bosszantó lehet ez a fajta bizonytalanság - pláne annak tükrében, ha azt látják, hogy akinek meg nem kell, annak meg néha kb. záporoznak az ereklyék. Nekem pl. nem kell, és örültem is, hogy eddig egész jól megúsztam, erre a héten az egyik nap beesett négy. De ez akkor ara lehet példa, hogy nem érdemes feladni, bármikor jöhet extra kör.
Ezzel kapcsolatban egy tipp: nem tudom, ki hogy szokta ezt csinálni, de szerintem érdemes meghagyni a kapott ládákat, nem kinyitni egyből, megvárni, amíg az adott szint tetejére értünk, és akkor sorban végigkattogtatni őket. Többünk tapasztalata, hogy így mintha nagyobb eséllyel "ragadna be" a séma, azaz az egymás utáni ládanyitások nagyobb eséllyel adják be ugyanazt.
Köszi az ötletet, és csak erősítem a tapasztalatot, m én is így csinálom. Viszont PC-n lehet látni, h nem mindegyik megjelenő láda tartalmazza az ereklyét. Konkrétan a türkizzöld nem. Volt, h megjelentek a rejtélyes ládák szép számmal, de a 3/4-e türkizzöld volt. Azaz egyáltalán nem volt rá esélyem az ereklyére. A maradék 1/4 meg nem adott, vagy csak 1-et. Én ezt tapasztaltam, azért is írtam le, h a készítők, fejlesztők kapjanak visszajelzést. Van még vissza hét, szóval ki tudja, mi lesz. A testvériségben -ahogy a chat-en olvastam- vagyunk páran, akik így jártak, mint én. Persze, rosszul esik, h csak 1 ereklye van meg eddig, de attól még teljesen megcsinálom a tornyot. Utána meglátom, h marad ez, vagy csak addig megyek fel, ameddig a plusz ajándékokat is megkapom.
 

DavidofBerg

Felderítő
Akkor neked különösen nem volt szerencséd. :( Kitartás, hátha fordul a szerencséd.
Nekem lement a 4. hét is, a nagyobbik városomban 4 ereklye, a kisebbikben 2 ereklye jött össze.
Igen, most ezt a csoportot én képviselem. :) Máskor meg szerencsém vol/van. Azt hozzá teszem, h annak ellenére, h jó pár gyémántot elköltöttem, h sikerüljön feljutni a toronyba, mégis nőtt a gyémántjaim száma úgy, h nem kellett vennem. A toronyból visszakaptam. Pl.: a héten az utolsó ládánál egyszerűen nem volt elég nyersanyagom újra alkudni, a seregem sem tudott győzni, így 75 gyémántot fizettem az újabb lehetőségekért. 125-öt kaptam vissza. Összességében a 3 hét alatt kb. +500 gyémánttal zártam úgy, h nem vettem gyémántot, és többször költöttem a torony feladatoknál. Ha így nézem, akkor meg a nagyon nagy szerencsések közé tartozom. :) ;)
 

Moana28

Felderítő
Sziasztok, a fentebb olvasott statisztikába illik az eddigi torony eredmény nálam is.
1. hét semmi
2. hét 1 db
3. hét 3 db
4. hét semmi
Van még 2 hét, remélem összejön még pár, de úgy látszik 6 db ra van esély átlagosan. Egy kezdőnek nincs esélye a 3 közül 1 maxos épületre szert tenni így. Jó lenne ha lehetne hosszabbítani, 3 éve lesem az alkalmakat a főnix fejlesztőkre, jól esne nekem is egy kis hosszabbítás. 6 hét kevés, egy bajnoki ciklus is 9 hét, egy fejlődő épülethez is 9 ereklye kell, aruból is 9 fajta van, olyan szép az a 9es szám:) Annak is jól esne szerintem, aki nem tudott az elmúlt hetekben sem szerezni fejlesztőt.
 
Fent