• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új Végtelenség Tornya jutalmak!

WarriorKingu

Erős harcos
Mind a négyféle főnixhez jók lesznek a most megnyerhető ereklyék? :rolleyes:

Ha van egy 7-es szintű aranyfőnixem, viszont korszakokkal lemaradva, mint ahol jelenleg tartok a játékban, érdemes elreptetnem és újrabarkácsolnom? Szerezhetek hozzá elég fejlesztőt a 6 hét során vajon? :rolleyes:
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok.

Nekem az a véleményem, hogy a holdkőtár készlet az egész játék egyik legerősebb épületegyüttese. Annak ellenére mondom ezt, hogy nekem tekercs a bónuszos nyersanyagom ÉS egyáltalán nem harcolok, csak és kizárólak kereskedek, minden héten nyersiből maxolom a tornyot és tolom a bajnokságot.

Én azt javaslom, hogy a holdkőtár épületegyüttes ne termeljen tekercset. Helyette termeljen manát, vagy orkot, vagy tudáspontot, stb. Lényeg, hogy ne normál vagy érző árut.

Jelenleg ha sok a tekercsem, akkor felteszem 10-20%-kal olcsóbban, mert túl sok van a holdkőtár miatt. Ha így is sok a tekercsem, elrakok a raktárba bűbájjal 1-2-3 sárkány tekercs manufaktúrát és meg van oldva.
Viszont a holdkőtár által termelt kombináló katalizátor annyira erős, hogy ennek ellenére is bőven megéri. Egy éve játszok, amunikat fejezem be éppen (13. fejezet), 10 db holdkőtár készletem van, ami naponta 10 kombináló katalizátort termel. Emellett gyártok napi 4et és kapok hetente 9-18 db-ot a toronyból (napi ~2 db).
Így durván 16 db kombi katalizátorból barkácsolok minden nap, amivel minden szükséges épületet, bűbájt meg tudok csinálni. Mivel folyamatosan megy a barkácsolás, a víziópor is gyűlik, ezáltal gyorsan kipörgetődik a barkácsolásos jutalomláda, ami az egyik legfontosabb gyémánt forrás. Emellett pedig persze egy csomó hasznos dolgot ad.

A holdkőtár készlet nélkül így már csak a kereskedelmi állomás miatt éri meg tornyozni, mert az legalább termel portál profitot, amivel a korszakokat úgy tudom átpörgetni, hogy nem foglalnak helyet a vendég épületek, csak a portál.

Amit hiányolok a toronyból, az a királyi restauráció. Én egy olyan testvériség tagja vagyok, akik nem maxolják sosem a bajnokságot és így esélyem sincs királyi restaurációt szerezni, pedig sokszor nagyon hasznos lenne. Emiatt természetesen nem fogok egy jó csapatot ott hagyni egy rabszolgahajcsár csapatért, de pont emiatt elgondolkodtató lehetne, hogy a királyi restaurációhoz a játékos önerejéből is hozzájuthasson, mert ez így nem fair.
 
Utoljára szerkesztve:

WarriorKingu

Erős harcos
A holdkőtár készlet nélkül így már csak a kereskedelmi állomás miatt éri meg tornyozni, mert az legalább termel portál profitot, amivel a korszakokat úgy tudom átpörgetni, hogy nem foglalnak helyet a vendég épületek, csak a portál.
A vendégküldetéseket Te nem csinálod? Vagy milyen mértékben teszed meg, hogy nem rakod le a vendégépületeket. Hogy marad ennyi helyed a holdkőtárnak?! :O
 

bere007

Veterán
Amit hiányolok a toronyból, az a királyi restauráció. Én egy olyan testvériség tagja vagyok, akik nem maxolják sosem a bajnokságot és így esélyem sincs királyi restaurációt szerezni, pedig sokszor nagyon hasznos lenne. Emiatt természetesen nem fogok egy jó csapatot ott hagyni egy rabszolgahajcsár csapatért, de pont emiatt elgondolkodtató lehetne, hogy a királyi restaurációhoz a játékos önerejéből is hozzájuthasson, mert ez így nem fair.

A bajnoki a tp, ereklye, bűbájok, rúnák és KR szerzési helye. A torony a gyorsítók, törmelékek, szettes épület, törp páncélos és a gyémánt fő gyűjtőhelye. Azt nagyon remélem, hogy ezek a nyeremények nem lesznek variálva és kombinálva és nem lesz megbontva a rend. Vannak csapatok, akik az egyikre, vannak akik a másikra és vannak akik mindegyikre ráálltak. Hozzáteszem hogy ha a torony maxolva van csapat szinten is és a bajnokiban a 10es megvan, az nagyon sokat tud segíteni a fejlődéseden. Az meg, hogy a csapat összteljesítmény is díjazva van az már elég régi dolog. Ha tetszik ha nem, ez csapat játék és ezért az teljesen logikus, hogy az külön is jutalmazva van. Természetesen nem kötelező olyan csapatba lenni, ahol ki akarják hozni a legtöbbet a játékból, de akkor ne is reklamáljon senki, hogy ha emiatt nem tud úgy haladni. A "rabszolgahajcsárságról" meg annyit, hogy most a bajnokit olyan szinten megvariálták, hogy az 1600 pont/fő szinte simán hozható, mindenféle nehézség nélkül. Ha valaki többet akar, akkor tegyen érte többet. Én ezt a hozzáállást teljesen fairnek és normálisnak tartom.
 

Herannin

Erős harcos
A vendégküldetéseket Te nem csinálod? Vagy milyen mértékben teszed meg, hogy nem rakod le a vendégépületeket. Hogy marad ennyi helyed a holdkőtárnak?! :O
Erdei elfek óta csak addig a pontig rakok le vendégépületet, amíg gyorsítóval annyi cuccot gyártok le belőle, hogy a portál 4. szintre fejlesztéséhez elég legyen és ezután bontom is lefelé és csak a 4. szintű portál marad a fejezet végéig.
Vendég küldetéseket gyakorlatilag a fejezet alatt nem csinálok, mert egész egyszerűen nem illeszkedik abba a fejlődési ütembe, amit csinálok. Emellett a vendégküldetések közül kb 50%-a nem hoz semmi nyereséget. Fejezet végén azokat a vendég küldetéseket csinálom meg, amik abban a pillanatban megvannak, különben el szoktam utasítani. Nem adnak semmi olyat, amit ne termelnék meg magamnak.
 

Herannin

Erős harcos
A bajnoki a tp, ereklye, bűbájok, rúnák és KR szerzési helye. A torony a gyorsítók, törmelékek, szettes épület, törp páncélos és a gyémánt fő gyűjtőhelye. Azt nagyon remélem, hogy ezek a nyeremények nem lesznek variálva és kombinálva és nem lesz megbontva a rend. Vannak csapatok, akik az egyikre, vannak akik a másikra és vannak akik mindegyikre ráálltak. Hozzáteszem hogy ha a torony maxolva van csapat szinten is és a bajnokiban a 10es megvan, az nagyon sokat tud segíteni a fejlődéseden. Az meg, hogy a csapat összteljesítmény is díjazva van az már elég régi dolog. Ha tetszik ha nem, ez csapat játék és ezért az teljesen logikus, hogy az külön is jutalmazva van. Természetesen nem kötelező olyan csapatba lenni, ahol ki akarják hozni a legtöbbet a játékból, de akkor ne is reklamáljon senki, hogy ha emiatt nem tud úgy haladni. A "rabszolgahajcsárságról" meg annyit, hogy most a bajnokit olyan szinten megvariálták, hogy az 1600 pont/fő szinte simán hozható, mindenféle nehézség nélkül. Ha valaki többet akar, akkor tegyen érte többet. Én ezt a hozzáállást teljesen fairnek és normálisnak tartom.
Én értem amit mondasz. Én csak azt mondom, hogy az, hogy egy csapatnak gyenge a teljesítménye a bajnokságon, az nem kellene azt jelentie, hogy azt a csapatot váltani kell. Ettől az a csapat még lehet egy jó közösség.
Lehet én vagyok tájékozatlan, mert nem tudom, hogy hogyan lehet bajnokság nélkül királyi restaurációt szerezni, de így azt érzem, hogy a játék jelenlegi rendszere azt jutalmazza, ha az ember olyan csapatban van, ahol tolják a bajnokságot. Ezzel szemben pedig bünteti azt, aki olyan csapatban van, ahol a többiek nem tulajdonítanak olyan nagy jelentőséget a bajnokságnak.
 

Herannin

Erős harcos
Kiralyi restauraciot tudsz barkacsolni, mivel bar ehhez terkep kellene, de a terkepet kivalthatod gyemanttal, vagyis tudsz onerobol is szerezni.
Köszi az infót, keresem majd hogy hol lehet. Viszont ezidáig elég sügér vagyok, mert nem találom a lehetőségét, hol tudok térképet venni.
 

DavidofBerg

Felderítő
Sziasztok.

Nekem az a véleményem, hogy a holdkőtár készlet az egész játék egyik legerősebb épületegyüttese. Annak ellenére mondom ezt, hogy nekem tekercs a bónuszos nyersanyagom ÉS egyáltalán nem harcolok, csak és kizárólak kereskedek, minden héten nyersiből maxolom a tornyot és tolom a bajnokságot.

Én azt javaslom, hogy a holdkőtár épületegyüttes ne termeljen tekercset. Helyette termeljen manát, vagy orkot, vagy tudáspontot, stb. Lényeg, hogy ne normál vagy érző árut.

Jelenleg ha sok a tekercsem, akkor felteszem 10-20%-kal olcsóbban, mert túl sok van a holdkőtár miatt. Ha így is sok a tekercsem, elrakok a raktárba bűbájjal 1-2-3 sárkány tekercs manufaktúrát és meg van oldva.
Viszont a holdkőtár által termelt kombináló katalizátor annyira erős, hogy ennek ellenére is bőven megéri. Egy éve játszok, amunikat fejezem be éppen (13. fejezet), 10 db holdkőtár készletem van, ami naponta 10 kombináló katalizátort termel. Emellett gyártok napi 4et és kapok hetente 9-18 db-ot a toronyból (napi ~2 db).
Így durván 16 db kombi katalizátorból barkácsolok minden nap, amivel minden szükséges épületet, bűbájt meg tudok csinálni. Mivel folyamatosan megy a barkácsolás, a víziópor is gyűlik, ezáltal gyorsan kipörgetődik a barkácsolásos jutalomláda, ami az egyik legfontosabb gyémánt forrás. Emellett pedig persze egy csomó hasznos dolgot ad.

A holdkőtár készlet nélkül így már csak a kereskedelmi állomás miatt éri meg tornyozni, mert az legalább termel portál profitot, amivel a korszakokat úgy tudom átpörgetni, hogy nem foglalnak helyet a vendég épületek, csak a portál.

Amit hiányolok a toronyból, az a királyi restauráció. Én egy olyan testvériség tagja vagyok, akik nem maxolják sosem a bajnokságot és így esélyem sincs királyi restaurációt szerezni, pedig sokszor nagyon hasznos lenne. Emiatt természetesen nem fogok egy jó csapatot ott hagyni egy rabszolgahajcsár csapatért, de pont emiatt elgondolkodtató lehetne, hogy a királyi restaurációhoz a játékos önerejéből is hozzájuthasson, mert ez így nem fair.
Hasonló helyzetben vagyok (tekercs a bónuszom, iszonyat mennyiségű kombináló katalizátort és bűbájtöredéket használok el), mint te, és nekem is pont ezért van 2 komplett szettem, kicsit másképp letéve (mintha egyre gondoltunk volna). Sajna több komplett szettet nem sikerült letennem (m nem kaptam, nem ezeket dobta a gép), de ha tehetném, simán letenném. A helye elő van készítve.

A királyi restaurációval kapcsolatban csak annyit írnék, h a testvériségeteknek kellene ezt átgondolni, h megcsináljátok. Azt ha ráéreztek az ízére és az előnyére, akkor lehet, h ha nem is minden héten, de egyre többször megcsináljátok a 10 ládát.
 

w.Joe

Felderítő
Köszi az infót, keresem majd hogy hol lehet. Viszont ezidáig elég sügér vagyok, mert nem találom a lehetőségét, hol tudok térképet venni.
A varazsakademiaban a tobbi barkacs recept kozott talalod idonkent. Es nem megvenni kell a terkepet: a recept terkepet fog kerni, de kivalthatod gyemanttal, es ugy mar indithatod a barkacsolast.
 

bere007

Veterán
Ettől az a csapat még lehet egy jó közösség.

A hajtósabb csapat is jó közösség. (sőt talán még akár jobb is lehet...) Ha a jó közösség számít csak, akkor az legyen a fő szempont, de akkor nem kell panaszkodni, hogy nem kapsz annyit. Vannak ilyen csapatok is. Nem az eredmény érdekli őket, hanem "csak úgy elvannak" de ők nem is panaszkodnak emiatt. Ők ezt választották, tudták, hogy így mitől eshetnek el, de nem zavarja őket.

de így azt érzem, hogy a játék jelenlegi rendszere azt jutalmazza, ha az ember olyan csapatban van, ahol tolják a bajnokságot

Ezt jól érzed, mert ez így van és így normális. Az iskolába az kap jobb jegyet, aki okosabb, a munkahelyeken meg azt jutalmazzák, aki dolgozik. Ez is baj? Már lassan itt is alanyi jogon kellene adni mindent? Komolyan mondom, már mindent ingyen akartok? Ezt szerinted normális? Ha akarjátok tegyetek érte. Ha nem kell, akkor meg nem kell nyöszörögni, hogy szemét, igazságtalan rendszer, mert csak akkor ad valamit, ha teszek is érte valamit. A sült galambot lehet várni, de előbb utóbb éhen fogsz halni.

Abba már bele se megyek, hogy régebben nem volt semmiféle áldás és le kellett pakolni minden épületet a vendégfajoknál. Nem nyafogtunk érte, mert volt kihívás. Ezért is volt panasz a PP bevezetése miatt, mert lassan a fagolyó high tech lesz elvenarhoz képest.
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
A holdkőtárat én pl. sose tartottam arra érdemesnek hogy lerakjam a városomban, pedig sikerült többet is nyernem. Viszont emlékszek rá hogy örültem neki mikor a főnixhez tudtam még nyerni ereklyét , mikor ment az event akkor nem jött össze a 10-s szint. Most viszont egyikre sincs igazán szükségem se holdkőtárra se , főnix ereklyére. A 6 hét változás nem nagy idő és úgy gondolom akinek szüksége van rá és sikerül nyernie főnix ereklyét annak sok sikert hozzá!
 

Herannin

Erős harcos
A hajtósabb csapat is jó közösség. (sőt talán még akár jobb is lehet...) Ha a jó közösség számít csak, akkor az legyen a fő szempont, de akkor nem kell panaszkodni, hogy nem kapsz annyit. Vannak ilyen csapatok is. Nem az eredmény érdekli őket, hanem "csak úgy elvannak" de ők nem is panaszkodnak emiatt. Ők ezt választották, tudták, hogy így mitől eshetnek el, de nem zavarja őket.



Ezt jól érzed, mert ez így van és így normális. Az iskolába az kap jobb jegyet, aki okosabb, a munkahelyeken meg azt jutalmazzák, aki dolgozik. Ez is baj? Már lassan itt is alanyi jogon kellene adni mindent? Komolyan mondom, már mindent ingyen akartok? Ezt szerinted normális? Ha akarjátok tegyetek érte. Ha nem kell, akkor meg nem kell nyöszörögni, hogy szemét, igazságtalan rendszer, mert csak akkor ad valamit, ha teszek is érte valamit. A sült galambot lehet várni, de előbb utóbb éhen fogsz halni.

Abba már bele se megyek, hogy régebben nem volt semmiféle áldás és le kellett pakolni minden épületet a vendégfajoknál. Nem nyafogtunk érte, mert volt kihívás. Ezért is volt panasz a PP bevezetése miatt, mert lassan a fagolyó high tech lesz elvenarhoz képest.
Sajnálom, hogy felböffentettem belőled a "dögöljön meg a szomszéd tehene" éned. Mindig sajnálatos amikor ilyen egysíkú, csak 1db szempontot figyelembe vevő, egoista, empátia nélküli gondolkodásmóddal találkozik az ember. Ez tipikusan az a mentalitás, hogy mindenki annyit ér, amennyije van és persze az annyi, az csakis 1féle dologgal mérhető.
Lehet, hogy te olyan csapatban játszol, ahol nagyon jó tanulók vannak, aztán lehet az első botlásnál dobnának lelkiismeret furdalás nélkül (mert az összetartás lehet csak addig tart, amíg van elég zsákmány).
A csapatunk igen szeretne fejlődni és teszünk is érte. Nekem az a véleményem, hogy nem ott hagyni kell egy csapatot, meg lesajnálni azt, aki nem profi, hanem azt a csapatot kell szép lassan felfejleszteni egy magasabb szintre. Egy közösség így működik szerintem.
 

Wiccara

Veterán
hanem azt a csapatot kell szép lassan felfejleszteni egy magasabb szintre.
Szia,

ez így van, de nem a kihívás mértékét kell csökkenteni, hanem a kihívások számával gazdálkodni. Lehet, eleinte csak 6 hetente ugrotok neki a 10 ládának; ha sima ügy, akkor majd 4 hetente, és szép lassan beépül a csapat napi rutinjába, amikor már több is össze fog jönni.
A csapatot a közös siker (is) összekovácsolja ;)

W.
 

bere007

Veterán
Az újaknak való könnyítésnek soha nem voltam az ellenzője, akár hiszed akár nem. Az, hogy nincs bennem empátia, az meg aztán tényleg nem igaz. De az ami itt folyik, már teljesen átesett a ló túlsó oldalára. Kb az utolsó 2 év arról szól, hogy az újaknak segíteni. Ezzel semmi gond. Aztán az újaknak mégtöbbet segíteni, a régieket cseszegetni. Na ez már gond volt. A bajnokiban az 1500-2000 pontot simán össze lehet szedni mindenféle "profizmus" nélkül, alap hangon. Csak egy kis aktivitás kell hozzá.

És megjegyezném, hogy a KR-hez nem kell 10 ládát szerezni a bajnokin, köztes ládák is adnak, tehát az, hogy nem tudsz szerezni csak 10 ládával, az nem igaz.

A csapatunk igen szeretne fejlődni és teszünk is érte. Nekem az a véleményem, hogy nem ott hagyni kell egy csapatot, meg lesajnálni azt, aki nem profi, hanem azt a csapatot kell szép lassan felfejleszteni egy magasabb szintre. Egy közösség így működik szerintem.

Fejlődni csak úgy lehet, ha az adott szintet egy idő után eléritek. Az nem fejlődés, hogy ha a szintet vesszük lejjebb. Attól még a csapat egy dekát nem fog fejlődni. Mindenki az alapoktól kezdte az egészet. Nektek már így is sokkal könnyebb, mint nekünk volt, de nekem ezzel sincs bajom. Még ha úgyis tűnik neked, legalábbis a reakció alapján azt gondolom. De az, hogy már lassan gondolkozni sem kell, hanem csak kattintgatni és minden csak simán elérhető legyen, az nem normális. Ezért is írtam azt, hogy ha többet akartok, akkor tegyetek érte többet. Egy idő után az már úgyis alappá fog válni és akkor majd emlékezz vissza erre.
 

Calyr

Veterán
Sajnálom, hogy felböffentettem belőled a "dögöljön meg a szomszéd tehene" éned. Mindig sajnálatos amikor ilyen egysíkú, csak 1db szempontot figyelembe vevő, egoista, empátia nélküli gondolkodásmóddal találkozik az ember. Ez tipikusan az a mentalitás, hogy mindenki annyit ér, amennyije van és persze az annyi, az csakis 1féle dologgal mérhető.
Lehet, hogy te olyan csapatban játszol, ahol nagyon jó tanulók vannak, aztán lehet az első botlásnál dobnának lelkiismeret furdalás nélkül (mert az összetartás lehet csak addig tart, amíg van elég zsákmány).
A csapatunk igen szeretne fejlődni és teszünk is érte. Nekem az a véleményem, hogy nem ott hagyni kell egy csapatot, meg lesajnálni azt, aki nem profi, hanem azt a csapatot kell szép lassan felfejleszteni egy magasabb szintre. Egy közösség így működik szerintem.
És ez belőled mitől nem felböffentés? Illetve mitől nem "egysíkú, csak 1db szempontot figyelembe vevő, egoista, empátia nélküli gondolkodásmód"?

Tényleg az van, hogy ha ilyen extra könnyítésekkel sem megy a 10 láda/egyebek, akkor ott alaposan át kellene gondolni, ki mit csinál rosszul, mert az fix, hogy valamit rosszul csináltok. De ez a fórum arra is jó, hogy ha kiderülnek a részletek, ezekben többen is segíteni tudnak nektek.
 

DavidofBerg

Felderítő
Akkor az első heti élményem az új toronnyal kapcsolatban:
felértem a tetejére.

0 db főnixereklye
Persze nem panaszkodom, m rengeteg bűbájtöredéket, gyorsítót, váratlan ajándékot, portál profitot, és Gyémántot is kaptam (utoljára 125 gyémántot, igaz 50-et elhasználtam belőle). Tűzfőnix ma jelent meg először, barkácsoltam is belőle egyet.
 
Fent