• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új Végtelenség Tornya jutalmak!

polgarmaercell

Erős harcos
Nem tudok pontos időt mondani neked,de event sorrendben jelennek meg, a 6 hetek ismeretében ki tudod számolni.
Ne köszönd meg a nagy semmit'!
Kiszámoltam. A Hullámok Diadala ereklye 24 hét múlva jön (elvileg, lehet, hogy elszámoltam, mert a Tiltott Romokos esemény az együttest ad...) Addig várnom kell egy “kicsit”, de jó kis második esély 10-esre fejleszteni az épületet.;)
 

Laci0212

Erős harcos
Kiszámoltam. A Hullámok Diadala ereklye 24 hét múlva jön (elvileg, lehet, hogy elszámoltam, mert a Tiltott Romokos esemény az együttest ad...) Addig várnom kell egy “kicsit”, de jó kis második esély 10-esre fejleszteni az épületet.;)
Bravó, egyébként a Hullámok diadala egy olyan épület, amit megéri megtartani 10-esen!
 

Herannin

Erős harcos
Bravó, egyébként a Hullámok diadala egy olyan épület, amit megéri megtartani 10-esen!
Hát, én már a hullámok diadalát is elraktam a raktárba, mert nem tud olyat adni, ami érzékelhető segítség lenne. Kalapács, katona, érző, mag sz*rásig van, tehát felesleges, a népesség meg kevés 4x4 épülethez, kultúra meg nem kell...
 

Laci0212

Erős harcos
Hát, én már a hullámok diadalát is elraktam a raktárba, mert nem tud olyat adni, ami érzékelhető segítség lenne. Kalapács, katona, érző, mag sz*rásig van, tehát felesleges, a népesség meg kevés 4x4 épülethez, kultúra meg nem kell...
Van az a helyzet amikor már meggondolja az ember,de a Marcellnek még nagyon sokáig hasznos lesz.:)
 

Herannin

Erős harcos
Nekem a katonák miatt még jól jön. Egyébként is elég alacsony szintű.
Majd ha lesz D222 csodád, ami +40-45% egységtermelést ad, illetve barna macid, amit megetetve +50% egységtermelést kapsz, akkor majd látod, hogy 1-2 havonta megeteted a barna macit és legyártod gyorsítóval az 1-2 havi katona mennyiséget 30 perc alatt. És innentől már a napi kaszárnya, kiképzőtábor, zsoldostábor termelése sem sok, mellette meg hogy 1 osztagot termel valami hullámok diadala, az már tényleg az 50 filléres kategória lesz.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Majd ha lesz D222 csodád, ami +40-45% egységtermelést ad, illetve barna macid, amit megetetve +50% egységtermelést kapsz, akkor majd látod, hogy 1-2 havonta megeteted a barna macit és legyártod gyorsítóval az 1-2 havi katona mennyiséget 30 perc alatt. És innentől már a napi kaszárnya, kiképzőtábor, zsoldostábor termelése sem sok, mellette meg hogy 1 osztagot termel valami hullámok diadala, az már tényleg az 50 filléres kategória lesz.
Barna macim már volt nem érte meg, ezért eladtam.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ha itt lenne dislike jelzés megnyomnám, de brutálisan!! Más kezét-lábát törné egy barna maciért.........
Ez hatalmas nagy hiba volt......
Vallorián őrt termelt, 2 naponta elég keveset, amùgy sem volt magas szintű. Elég nekem a többi katonàt termelő épület. Arany Szakadék került a helyére. Sokkal jobban megéri. Egyébként is, mire lesz D222-m (asz’szem XIV. fejezetes csoda) mit kezdenék egy III. fejezetes alacsony szintű barnamedvével?!
 
Utoljára szerkesztve:

Szerencse fia

Veterán
Vallorián őrrt termelt, 2 naponta elég keveset, amùgy sem volt magas szintű. Elég nekem a többi katonàt termelő épület. Arany Szakadék került a helyére. Sokkal jobban megéri. Egyébként is, mire lesz D222-m (asz’szem XVI. fejezetes csoda) mit kezdenék egy III. fejezetes alacsony szintű barnamedvével?!
Nem azért tartjuk a barna macit, mert képzi a Vallorián őrt, hanem mert az egységtermelés növelése érdekében rendkívül hasznos!
Továbbá mindig fejleszteni kell, ahogy haladsz a játékban, fejezetről-fejezetre.... Mivel még nagyon kicsi vagy nem látod át a maci fontos szerepét..... No de jó pap is holtig tanul....
 

Kira7

Veterán
Vallorián őrrt termelt, 2 naponta elég keveset, amùgy sem volt magas szintű. Elég nekem a többi katonàt termelő épület. Arany Szakadék került a helyére. Sokkal jobban megéri. Egyébként is, mire lesz D222-m (asz’szem XVI. fejezetes csoda) mit kezdenék egy III. fejezetes alacsony szintű barnamedvével?!
Szia!
Elnézve a városodat , amennyit bajnokizol, a 7 fejezetnél tartasz .......ebből nem úgy néz ki hogy olyan sok kis állat eledeled meg gyorsítod lenne hogy érdemes lenne megtartanod a barna macit, majd később ha úgy van hogy kell újra legyártod a barkácsba úgy is ki fogja dobni.;)

A D111 , D222 a 14 fejezet ősi csodái , ha ettől jóval több pontot szerzel a bajnokságba és szükséged van gyorsan katonák pótlására van elég eledeled , gyorsítod és helyed akkor megérheti, de ha nem lesz letéve attól se dől össze az elvenár világa, anélkül is lehet boldogulni. Abban viszont igazad van etetés nélkül nem sokat ér a barna maci :) főleg ha a helyére tudsz tőle jobbat letenni.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
A Tornyot maxoló és Bajnokságokban 20 tartomány (6 körön) felett játszóknak a Barna mackó használata nem elengedhetetlen, de ajánlatos. Komoly ráerősítést jelent a seregek egységszámában ha megeteted, majd az aktiválása után néhány időgyorsítót/eszközt beáldozva lenyomsz pár kört a sereggyártó épületekben. Ha ezt megteszed a csatáid előtt, akkor a szükségszerű elhullást is jobban átvészeled, miután van miből beáldoznod. Számomra még mindig ez a leghatékonyabb módszer arra, hogy gond nélkül megcsináljam a harcaimat. Rosszul érzem magam, ha lenullázok bármilyen haderőmet. :p
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
A Tornyot maxoló és Bajnokságokban 20 tartomány (6 körön) felett játszóknak a Barna mackó használata nem elengedhetetlen, de ajánlatos. Komoly ráerősítést jelent a seregek egységszámában ha megeteted, majd az aktiválása után néhány időgyorsítót/eszközt beáldozva lenyomsz pár kört a sereggyártó épületekben. Ha ezt megteszed a csatáid előtt, akkor a szükségszerű elhullást is jobban átvészeled, miután van miből beáldoznod. Számomra még mindig ez a leghatékonyabb módszer arra, hogy gond nélkül megcsináljam a harcaimat. Rosszul érzem magam, ha lenullázok bármilyen haderőmet. :p
Szia!
Ebben igazad van, de ha megnézed polgarmaercell ehhez még messze van, mint sokan mások is rajta kívül. A tornyot is igazán akkor éri meg maxolni ha a csapat jutalomba is maxolva van, amennyiben ez nincs meg akkor a 3. szint jutalmai és a ráfordított költség messze nincsen arányban . Nagyon sok testvériség jó ha 10 ládáig megcsinálja a bajnokságot, ahhoz ha mindenki hozza a saját részét nem kell 20. tartomány fölé menni. ( még addig se )
Egy másik fórum témánál te is azt írtad hogy nincsen elegendő kis állat eledel, ha így nézed a toronynál és a bajnokságnál is , ha mindent etetsz ami ideális lenne hozzá nem biztos hogy van elegendő állat eledeled hozzá. :)
 

Herannin

Erős harcos
Sok múlik azon is, hogy auto harcol valaki, vagy manuálban tolja. Én autoban tolom általában szombat délelőtt, ill. szerdán este 0.5-1 óra és kész. Nekem a szabadidőm fontosabb, mint a veszteség csökkentés. Arra megyek, hogy minden héten kicsivel több legyen mindenemből. Ezért én pl nem megyek most még 6x35 szint fölé. Így is megvan mindig a 19 láda.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Elnézve a városodat , amennyit bajnokizol, a 7 fejezetnél tartasz .......ebből nem úgy néz ki hogy olyan sok kis állat eledeled meg gyorsítod
Ki kérem magamnak. Arendl-beszélek/beszélünk. Mostanában meg szokott lenni a testvériségemben elvárt bajnoki minimum (1000 pont, bár szerintem a máshol a fejezet x 100 pont szimpatikusabb, de ott tornyozni is kell, egyèbként is a “gyorsító” hosszú “ó” ;)) (Winyandor-ban teljesen jól megvagyok az “egyszer teljesen végigviszem majd csak bizonyos találkozókat viszek ki naponta - pl.: elixírereklyét, törött szilánkot ad -)
Szia!
Ebben igazad van, de ha megnézed polgarmaercell ehhez még messze van, mint sokan mások is rajta kívül. A tornyot is igazán akkor éri meg maxolni ha a csapat jutalomba is maxolva van, amennyiben ez nincs meg akkor a 3. szint jutalmai és a ráfordított költség messze nincsen arányban . Nagyon sok testvériség jó ha 10 ládáig megcsinálja a bajnokságot, ahhoz ha mindenki hozza a saját részét nem kell 20. tartomány fölé menni. ( még addig se )
Egy másik fórum témánál te is azt írtad hogy nincsen elegendő kis állat eledel, ha így nézed a toronynál és a bajnokságnál is , ha mindent etetsz ami ideális lenne hozzá nem biztos hogy van elegendő állat eledeled hozzá. :)
A tornyot csak esemény közben vagy amikor gyorsítóhiányom van, akkor viszem ki. Nincs rá elég időm, amiért a heti szerezhető 100 gyémánt :gyémánt: sem kárpótol.

Elég kevés az állateledelem, ezért spórolok vele, csak a Hamvas Főnixet etetem esemény idején. Számomra a téma lezárva, amúgy sem illik bele a topic címébe, illetve céljába.

További kellemes fórumozást és játékot kívánok,

polgarmaercell
 

Rikari

Veterán
Szia!
Ebben igazad van, de ha megnézed polgarmaercell ehhez még messze van, mint sokan mások is rajta kívül. A tornyot is igazán akkor éri meg maxolni ha a csapat jutalomba is maxolva van, amennyiben ez nincs meg akkor a 3. szint jutalmai és a ráfordított költség messze nincsen arányban . Nagyon sok testvériség jó ha 10 ládáig megcsinálja a bajnokságot, ahhoz ha mindenki hozza a saját részét nem kell 20. tartomány fölé menni. ( még addig se )
Egy másik fórum témánál te is azt írtad hogy nincsen elegendő kis állat eledel, ha így nézed a toronynál és a bajnokságnál is , ha mindent etetsz ami ideális lenne hozzá nem biztos hogy van elegendő állat eledeled hozzá. :)
Szia Kira!
Éppen azért kezdtem a mondatomat azzal, hogy ha valaki ennyit és annyit harcol... Aki nem így játszik, azokra a tapasztalatomból fakadó megállapításom nem vonatkozik, ahogyan 20 vagy annál több tartomány nyitása sem.
Nem nézem meg, vagy csak nagyon kirívó esetben annak a városát, aki itt fórumozik. Előfordult már, hogy megkerestem a szerveren valakit, mert olyan irányú kérdést tett fel ami abból fakadt, hogy most akkor mit kell tennie, és ahhoz hogy segíthessek meg kellett néznem a városát.
Sok testvériségben sokfélék a célok, vagy egyáltalán nincsen közös cél, így a szerteágazó játékstílusok között eszembe sem jut valami általánosat javasolni, vagy párhuzamot vonni közöttük.
Ha példát hozok, az akkor a leginkább hiteles, ha saját kútfőből teszem és ebből fakadóan azt a helyzetet, állapotot tükrözi, amiben éppen vagyok, ahol a testvériségemben tartanak a kitűzött célok. Nem tudok mások fejével gondolkodni, és nem is szeretnék, mert mindenki úgy játszik, ahogyan akar, vagy ahogyan tud.
Egyetértek veled, hogy nem eléggé csábító, sőt komolyan veszteséges tud lenni azoknak a torony, akik kimaxolják, de a társaik részéről ez nem történik meg, és a végére nem jön össze annyi pontszám, hogy megkaphassa a csapat a max jutalmat. Emiatt elég sokat vándoroltak már a játékosok Elvenarban, mert van az a pont amikor náluk is betelik a pohár. Keresnek maguknak olyan tesvériséget, ahol fontos szerepet kap a tornyozás, és minden héten összejön a munkáért megérdemelt teljes jutalom.
A bajnokságokban már nem ennyire éles a határvonal és az egyéni teljesítmények összemosódnak a végeredményt illetően. Erre találták ki a testvériségek a minimum pontszámot, minden tagra kiterjesztve, ahol ez fontos. A bajnokság végén kivétel nélkül mindenki megkap mindent, amit a csapat megcsinált és ez sokszor feszültséget szül, amikor valaki rendre alulteljesít, de a közösen elért eredményekből azonosan veszi ki a hasznát, mert a jutalmazás így van kitalálva.
Egy olyan testvériségben, ahol a ládákra is van cél, ott a csapat nem visz magával sokáig ilyen stílusban játszó társat. Az egységben mozgó csapatoknál a visszahúzóerő idővel kipottyan, mert a közösség összetartását gyengíti és az együttes teljesítményt is csökkenti.
Mind a torony, mind a bajnokság olyan játékelem, melyek amennyire erősíthetik, annyira gyengíthetik is a csapatok összetartó erejét, attól függően hol, milyen célokat tűznek közösen maguk elé a szövetségek.
Szerencsés az a helyzet, ahol teljes egyetértésben működik minden e téren, viszont ha nem, akkor az elégedetlen játékosok elindulnak olyan helyet keresni maguknak, ahol az összhang, a közös célok egybecsengenek az elvárásaikkal és az egyéni teljesítményeikkel. Elmegy az első, majd a második, aztán még három és annak a csapatnak annyi...szétesik.
Láttunk már erre példát Elvenarban, és lesz is még a jövőben, aminek ha nem valami személyes ütközés az oka, akkor általában a közösségi munkák hiányosságai hozzák kényszerűségből döntéshelyzetbe az erősebben húzó tagokat. Ma már egy komolyan aktív csapatot nem egyszerű újra összehozni, ahogyan megtartani sem.
Ott ahol teljesen mindegy, hogy mit hoz össze a csapat egy tornyozás, vagy bajknokság végén, ott az is mindegy, hogy ki hogyan teljesít. Az ilyen csapatokban valójában egyéni játékot játszók vannak, amellett, hogy a csapat adta előnyöket is élvezik (látogatás-kereskedés), és kedvükre játszhatnak. Számukra nem fontos az, amiről feljebb írtam, viszont szeretik a játékot, ami részemről is öröm.
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Szerintem a tornyozás minden lehetséges korban nagyon fontos, mert a játék alacsonyabb fejezeteiben a variműhely, varilakó nagyon nagy előny. Magasabb szinten már inkább csak a vari lakóépület az, aminek a hiánya égető, én már lassan 1 vari műhellyel is elvagyok a jólét tornya miatt.
De a vari épületek mellett a törp páncélkovács, teleport, gyorsítók, korty tisztaság (kisállat eledel miatt) annyira fontosak szerintem, hogy ha nem is mindig sikerül szerezni, mégis megéri minden játékosnak törekedni arra, hogy a játékstratégiáját úgy igazítsa, hogy mindig fent legyen a torony tetején. Én a tornyot alapvetően önös célból csinálom, erre csak egy lapáttal tesz rá, hogy a csapat jutalom mennyi.
 
Fent