• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Kulisszák mögött: A Végtelenség Tornya

zsivany

Erős harcos
A toronyból megszerezhető épületegyüttesből eddig még egyet sem sikerült megszerezni, csak gyorsítót és bűbájtöredékeket. Szóval nekem sem gyere be ez a felállás. Nincs arányban a befektetett sereg, áru a nyeremények értékével.
 

Mihaszna

Veterán
A toronyból megszerezhető épületegyüttesből eddig még egyet sem sikerült megszerezni, csak gyorsítót és bűbájtöredékeket. Szóval nekem sem gyere be ez a felállás. Nincs arányban a befektetett sereg, áru a nyeremények értékével.

Nekem már van belőle, de ettől függetlenül egyetértek veled.. és sokan így gondolják.
 

Vmadar

Felderítő
Nekem már van belőle, de ettől függetlenül egyetértek veled.. és sokan így gondolják.

Sziasztok.

Sokat olvasom a fórumot és a hozzászólásokat és én is hozzászólnék pár dologban:
- üdvözlöm a nyereményeken (varázslatos épületek a szintek végén), ezekért már tényleg megéri harcolni.
- teljesen egyet értek azokkal, akik azt mondják, hogy az első 4 találkozó (1 kapu) kinyitásáig ugyanaz a nyeremény van mint például a második szinten, ahol már 2 körös a dolog és sokkal nehezebb kb 10-szeres osztag mérettel az elejéhez képest. Ha már dupla annyi a befektetés, legyen már dupla annyi a nyeremény is. Nagyon nincs kibalanszírozva a dolog.
- korábban ahogyan az eventes fórumra is írtam, adjanak esélyt mindenkinek arra, hogy végigvigye. Például naponta csökkenjek 10%-al az ellenséges sereg mérete, de ezzel egyenlően a megnyerhető cuccok is.
- olvasgattam olyan hozzászólásokat, hogy az ellenséges sereg mérete a manuk és a műhelyek számától és szintjétől függ (nekem is feltűnt, hogy a testvériségben sokaknak sokkal könnyebb azonos vagy nagyobb szinten). Nem tudom ebből mi igaz, de jó lenne, ha ezt nyilvánosságra hoznák, és a sereg mérete a játékos szintjétől függene, viszont a cserébe kért áruk arányát jogosan a manuktól és műhelyektől tenném függővé.
Én a harc miatt szerettem bele a játékba, sokat harcolok, ismerem a seregek összetételét és tulajdonságait, de néha még számomra is komoly gondot okoz 1-1 szint leverése. Örülök, hogy behozták és van még egy dolog a mivel le tudják foglalni a játékosokat, de ha csinálják, akkor csinálják már kicsit átgondoltabban :)
 

Rikari

Veterán
Vmadar én nem vagyok alapvetően harcos, nem is így építkeztem, de a játék szintjének előrehaladtával egyre inkább rá kellett szorulnom arra, hogy harcban is fejlődjek. Nem tudtam e nélkül a tudomány és felkészültség nélkül teljes mértékben részt venni a bajnokságokban, megszerezni az ezzel járó előnyöket. Most a Torony is egy ilyen kihívás, mert a találgatós egyezkedés cselesen, amikor már sokválasztás van, átmegy csőbehúzósba. Emlegetem is a sokszor a válogatósok felmenőit. :) Nem marad más itt is harcolni kell. Közben meg elindul a bajnokság, tehát azt is figyelnem kell, hogy ott se valljak sorozatosan kudarcot, mert eltornyoztam a seregeimet. Ez utóbbi mondataim már csak arról szólnak, hogy harc-harc-harc. De én várost építeni jöttem Elvenarba és nem "vért ontani"! Az amit kéziharcban látok sosem szórakoztat. Kifejezetten harcolós online játékot is választhattam volna, de pacifista vagyok és ezek a játékok nem vonzanak. Most hol tartok? Rá kellett eszmélnem, hogy én is bandukolok a csatározások felé, mert rákényszerülök. Már csak azt látom, hogy azok a játékosok a sikeresebbek, akik a szintben magasabb, katonás ősicsodákkal és felfejleszett küzdőépületekkel rendelkeznek. Nekik kedvezőbb a játékban minden. Az Elvenar egy "bárány bőrbe bújt farkas"!:eek: Már késő ezen tipródnom, alkalmazkodok. Mi mást is tehetnék, mert a játéknak sok olyan összetevője van, amit viszont nagyon szeretek. Elsősorban a csapatomat, az ott megismert játékosbarátokat és azt a hangulatot, amit a közös sikerek adnak. Ha visszagondolok hogy az évek alatt mennyi nevetést, örömet adott nekem ez a kikapcsolódás, hányszor adott jóleső izgalmas perceket, elégedettségérzést ha sikerült valami, már el is feledtem a harcászkodással járó morgásomat. :cool:
 

bere007

Veterán
Nekik kedvezőbb a játékban minden.

De azt azért tegyük hozzá, hogy a kivásárlás fényévekkel gyorsabban megy, mint a harc. Az auto harcnál is sokkal gyorsabb, pár kattintás az egész, a kéziről meg nem is beszélek. Sacc/kb amíg auto harccal megcsinál valaki 1 tartományt, addig a kivásárló megcsinál 3-4et. Ha a harcban meg nem jártas és mindent átgondol, akkor meg még rosszabb ez az arány.
És ez az állítás az event változtatás miatt most megbukott. 4db 1es manut tudtam felhúzni, a gyártásokra már nem is tudom, hogy hány száz órányi gyorsítót használtam el, míg akinek van sok manuja, ezeket mind megspórolja. Ebből következik, hogy nem feltétlenül kell neki a gyorsítós napokon nyitni, tud szerezni mást, pl kívánság kutat, ami meg ad gyémántot. És mindezt azért, mivel nem harcra, hanem a kivásárlásra rendezkedett be.
 

DeletedUser3513

Vendég
A torony miatt én is elindultam a harcok irányába, de az event gyorsan le is fékezte a lelkesedést. Most a teleportáláson agyalok, hogyan lehet megoldani, hogy az event miatt "feleslegesen" felhúzott manukat, műhelyeket visszategyem a raktárba és csak event idején tegyem be a városba megint. De ez ugye plussz hely és lakos fenntartását igényli. Szóval még kattogok ezen pár kört, mielőtt beleölöm a teleportálókat, de kiváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről.
 

bere007

Veterán
Most a teleportáláson agyalok, hogyan lehet megoldani, hogy az event miatt "feleslegesen" felhúzott manukat, műhelyeket visszategyem a raktárba és csak event idején tegyem be a városba megint. De ez ugye plussz hely és lakos fenntartását igényli. Szóval még kattogok ezen pár kört, mielőtt beleölöm a teleportálókat, de kiváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről.

Én ezen az úton indulok el. A 3 "kicsi" műhelyen majd event után még 2 szintet emelek, hogy a következő ilyen eventen egyszerre tudjam is használni, ne akkor kelljen építgetnem és egyszerre rakom is be a raktárba. Ami meg nagy, abból is rakok be, majd event után, mivel nekem felesleges ennyi. Ha kell, akkor meg előveszem majd. Ha más fajta lesz az event, akkor meg a raktárban elfér. Enni nem kér. :D A manukkal meg az új fajt megvárom, kitudja, hogy milyen variálás lesz. Annyi bűbájom meg nincsen, hogy feleslegesen pakolásszak. Nagyon át kell gondolni, hogy mit rakunk vissza, tekintettel a nehéz megszerezési lehetőségére.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A torony miatt én is elindultam a harcok irányába, de az event gyorsan le is fékezte a lelkesedést. Most a teleportáláson agyalok, hogyan lehet megoldani, hogy az event miatt "feleslegesen" felhúzott manukat, műhelyeket visszategyem a raktárba és csak event idején tegyem be a városba megint. De ez ugye plussz hely és lakos fenntartását igényli. Szóval még kattogok ezen pár kört, mielőtt beleölöm a teleportálókat, de kiváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről.
ha megnézed, milyen sűrűn jönnek a kis és nagy eventek, jó ha lesz 2-3 hét, amíg nem kellenek a nagy manuk, műhelyek
szerintem ennyi időre nem érdemes elpakolni, de ez csak az én véleményem, nem egy axióma
 

Mihaszna

Veterán
Kérdés.jpg

Sziasztok. Rendelkezem a Holdkőtár szett néhány darabjával. Ezeknek ugye megvan a sajátos bónuszok külön-külön is, de ha összepakoljuk őket, akkor további bónuszok is aktiválódnak, ahogy a képen is látni. Azonban begyűjtéskor csak az alap bónuszok járnak, amik kivannak világosodva, azok nem. Kérdés? Miért? Szükség van a teljes szettre? Ha igen, miét nyilvánítja elérhetőnek? (a Gumifánál is ugyan ez a helyzet, ott már az összes bónusz elérhető, de csak az alapot kapom meg)
 

DeletedUser3

Vendég
1595 bővítmény megtekintése

Sziasztok. Rendelkezem a Holdkőtár szett néhány darabjával. Ezeknek ugye megvan a sajátos bónuszok külön-külön is, de ha összepakoljuk őket, akkor további bónuszok is aktiválódnak, ahogy a képen is látni. Azonban begyűjtéskor csak az alap bónuszok járnak, amik kivannak világosodva, azok nem. Kérdés? Miért? Szükség van a teljes szettre? Ha igen, miét nyilvánítja elérhetőnek? (a Gumifánál is ugyan ez a helyzet, ott már az összes bónusz elérhető, de csak az alapot kapom meg)
Ha megnyitod termelés közben az épületet, és az egeret ráviszed a zöld számra, ami a termelési mennyiséget jelzi, látni fogod, hogy oda már beszámolta az együttesbónuszt.

A tooltip értelmezése:
Terecsből összesen kapsz 2040-et
A Holdkőtár készlet bónusza ebből 1020, további tagokkal 30 illetve 45 bűbájtöredéket kapsz még pluszban.
Screenshot_32.png
 

Deathfolk

Veterán
Sziasztok. Az itt szerezhető teleport bűbájjal miért nem lehet a kiképzőpályát elrakni? Mert azt értem hogy amit eladni se lehet azt teleportálni se, ez oké mert alap épületek, mint pl a varázsakadémia vagy a kaszárnya. A csodákat meg gondolom a bennűk lévő 1 Tp miatt nem lehet, még ezt is értem, de a kiképzőt miért nem? Az 1 plusz épület amit nem is kötelező megépíteni, nincs is benne semmi extra, kb mint 1 műhely, el is lehet bármikor adni, szóval ezt nem értem, jó lenne ha el lehetne teleportálni...
 

Rikari

Veterán
Sziasztok. Az itt szerezhető teleport bűbájjal miért nem lehet a kiképzőpályát elrakni? Mert azt értem hogy amit eladni se lehet azt teleportálni se, ez oké mert alap épületek, mint pl a varázsakadémia vagy a kaszárnya. A csodákat meg gondolom a bennűk lévő 1 Tp miatt nem lehet, még ezt is értem, de a kiképzőt miért nem? Az 1 plusz épület amit nem is kötelező megépíteni, nincs is benne semmi extra, kb mint 1 műhely, el is lehet bármikor adni, szóval ezt nem értem, jó lenne ha el lehetne teleportálni...
A kiképzőpálya nálam teleportálható. De ugye nem baj, hogy nem próbálom ki? ;)
Csini Cerberusokat gyártok vele, mert a bajnokságokban nagy hasznukat veszem a kifutón. Minden ellenséget leugatnak ezek a marcangok (csak jól kell őket bevetni)!:D
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
A kiképzőpálya nálam teleportálható. De ugye nem baj, hogy nem próbálom ki? ;)
Csini Cerberusokat gyártok vele, mert a bajnokságokban nagy hasznukat veszem a kifutón. Minden ellenséget leugatnak ezek a marcangok (csak jól kell őket bevetni)!:D

Egyenlőre én is használom, de amint hely hiányom lesz ez lett volna az első amit elraktam volna, de nekem nem engedi, most kiprobáltam másik böngészőben is hátha :) De ki se jön felette a teleport jel, és hiába kattintok rá semmi, mintha pl 1 csodával próbálkoznék, szóval nem engedi... De nálam pl a némelyeknél se lehet egyszerre mindbe kiadni a gyártási parancsot ahogy mobilon, pedig ha jól értelmeztem a jellegi verzióban ez be lett vezetve böngészős verzióban is, na nálam ez se működik...:(
 

Rikari

Veterán
Egyenlőre én is használom, de amint hely hiányom lesz ez lett volna az első amit elraktam volna, de nekem nem engedi, most kiprobáltam másik böngészőben is hátha :) De ki se jön felette a teleport jel, és hiába kattintok rá semmi, mintha pl 1 csodával próbálkoznék, szóval nem engedi... De nálam pl a némelyeknél se lehet egyszerre mindbe kiadni a gyártási parancsot ahogy mobilon, pedig ha jól értelmeztem a jellegi verzióban ez be lett vezetve böngészős verzióban is, na nálam ez se működik...:(
Chrome böngészővel játszom alapból, de használom a Firefoxot is. Mindkettőben megjelenik a Kiképző felett a teleportkéz. Próbáld meg frissíteni a böngésződet, hátha ez a gond.
 

bere007

Veterán
A katonák önkéntes sorrend változása még mindig fent áll. Fórumon jelezve, augusztus 26. A válasz, hogy továbbításra került augusztus 29. Több mint 2 hónap kevés egy hibát kijavítani? Nem fogok minősíteni senkit, de ez azért elgondolkoztató és már felmerült bennem, hogy szándékosan hagyják ki, vagy pedig hagyják a végére. Eddig az volt a válasz az ötleteknél, hogy a bug javítás a legfontosabb, a fejlesztés a következő és a kényelmi funkció bevezetése a sor végén áll, ami normális is. Most megkaptuk a műhely indítást, ami kényelmi funkció, voltak fejlesztések, de ez a bug még mindig bent van és ráadásul a kezdetek óta... Az osztagméretet meg kéri mint a barom. A második szint közepe körül 15ezres osztagméreteket kér. Az elején vittem 3 szintet, pár hete már csak 2 szintet, de már azon is gondolkozok és számolgatom, mert lehet még azt sem éri meg ilyen feltételek, elvárások és díjazások mellett.
 

DeletedUser3

Vendég
Több mint 2 hónap kevés egy hibát kijavítani?
Ha egyszerű lenne a hiba javítása, már javításra került volna. Bármilyen hihetetlen, de a hibajavítás nem annyiból áll, hogy beíjuk a kódba hogy
order != random

A hiba javítása folyamatban van.
 

GreenKnight

Veterán
A nyereményeken nem terveztek/nek változást? Az jó, hogy az emeletek végén lehet nyerni varázslatos épületeket, de az előtte levő 4 szint nyereménye és a szükséges osztagméret köszönő viszonyban sincs egymással. Már tele vagyok bűbájtöredékkel, mert gyakorlatilag a szintenkénti 4 találkozóból 3-ban azt lehet nyerni. Csak azért csinálom a tornyot, mert valami, ami egy kis kihívás, de lassan én is ott tartok, hogy nem éri meg a veszteséget.
 
Fent