• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser4312

Vendég
Szia,
Mindaddig nem fogod tudni begyűjteni ezeket a nyersanyagokat, amíg nem fejleszted a portálodat. Ahhoz, hogy éjesszenciát is tudj raktározni, legalább 3. szintű portál kell. Addig arra van legfeljebb lehetőséged, hogy eldobd azt a termelést, amit nem tudsz begyűjteni. :)
Köszönöm a választ :)
 

Hera

Tapasztalt építő
Sziasztok.Szeretném kérdezni hogy a jószomszédsági világítótornya akkor hogy is működik pontosan?Az első képen a WIKI leírás van a másodikon mágikus mannakunyhó szomszédi segítség nélkül,a harmadikon szintén egy mágikus manna kunyhó szomszédi segítséggel,viszont a termelés mindkettőnél ugyan annyi.A világító torony nincs hatással eventes épületekre? Vagy én nézek el valamit?
upload_2018-11-27_12-20-46.pngupload_2018-11-27_12-21-6.pngupload_2018-11-27_12-21-29.png
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
@Hera - úgy néz ki kavarodás történt a csoda bónuszainak kommunikációja közben, így sem a játékba került angol szöveg, sem az erről fordított szöveg nem egyértelmű: A csoda bónusza akkor érvényesül, ha az adott épületen van egy Mágikus Műveltség bűbáj és szomszédi segítség is.
A játékban és a wikin is javítani fogjuk a szöveget, köszönjük, hogy felhívtad rá a figyelmünket.
 

DeletedUser4332

Vendég
A csoda bónusza akkor érvényesül, ha az adott épületen van egy Mágikus Műveltség bűbáj és szomszédi segítség is.

Ez így eléggé kacifántosnak tűnik. Ilyen csoda még nem volt (és remélem az utolsó fajnál sem lesz ilyen), hogy ahhoz, hogy a bónuszt megkapjuk, annak lenne más feltétele is. Főleg így, hogy 2 is van, ráadásul abból az egyiket nem is tudjuk befolyásolni. Már az 1 feltétel is ellenszenves volt nekem, így nem építettem meg a csodát, de most, hogy kiderült, hogy 2 feltétele is van, így már nem bánom. Esetleg ennél tervbe van, hogy módosítva lesz, hogy hasznos csoda legyen? Vagy marad ilyen, mint az enar követség, meg a harangtorony?

És egy pozitívum. A barkácsolás nagyon jó ötlet volt, a sok haszontalan kramancot végre be tudom váltani valami hasznos dologra. Az akadémiát gyorsan ki is maxoltam. :D Kíváncsian várom, hogy még miket lehet majd itt gyártani. Bár nem lenne rossz, ha egyszerre nem csak 1 receptet lehetne csinálni. Ezt is lehetne esetleg akadémia szintfüggővé tenni. :rolleyes::D
 

Hera

Tapasztalt építő
@Hera - úgy néz ki kavarodás történt a csoda bónuszainak kommunikációja közben, így sem a játékba került angol szöveg, sem az erről fordított szöveg nem egyértelmű: A csoda bónusza akkor érvényesül, ha az adott épületen van egy Mágikus Műveltség bűbáj és szomszédi segítség is.
A játékban és a wikin is javítani fogjuk a szöveget, köszönjük, hogy felhívtad rá a figyelmünket.
Köszönöm a közbenjárást Hoshi ;)Szóval így működik:upload_2018-11-28_19-32-35.png
Nem vagyok maradéktalanul boldog,de legalább tudjuk hogyan érhetünk el egy kis extra manna termelést,ugyanakkor legalább engem igazol hogy néha a kevesebb több :) Gondolok itt a kis méretű eventes mannás épületek nagyszerűségére :)

És egy pozitívum. A barkácsolás nagyon jó ötlet volt, a sok haszontalan kramancot végre be tudom váltani valami hasznos dologra. Az akadémiát gyorsan ki is maxoltam. :D Kíváncsian várom, hogy még miket lehet majd itt gyártani. Bár nem lenne rossz, ha egyszerre nem csak 1 receptet lehetne csinálni. Ezt is lehetne esetleg akadémia szintfüggővé tenni. :rolleyes::D
Egyetértek,és természetesen szeretnék mannás épületeket is gyártani ;) Remélem lesz:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Esetleg ennél tervbe van, hogy módosítva lesz, hogy hasznos csoda legyen?
Ja, hogy boostolja az egyik bűbáj idejét, erejét és még egy plusz funkciót is ad neki, az nem hasznos. Oké. Végülis az a szép a játékban, hogy szabadon eldöntheted, mit építesz meg és mit nem. Nekem spec. még nincs Amuni csodám, de még így sem tűnik rossznak, mert van egy rakat bűbájom ami így mégtöbb bónuszt ad.
 

DeletedUser683

Vendég
Bocsi, de én nem hasonlítanám össze az Enart és a Kristály világítótornyot,nem venném egy kalap alá. A világítótorony még most is hasznos, aki ezt nem érti, nem látja be, az vagy túltolta a kultiját a városában, vagy nem akarja észre venni, ha előrehaladott játékos...
Bere nincs bajom veled, nem személyes, de érdemes lenne átgondolnod, hogy amit a kérdéses csoda ad, azért mennyit is kell gürizned nélküle. ;)
 

DeletedUser4332

Vendég
Bere nincs bajom veled, nem személyes, de érdemes lenne átgondolnod, hogy amit a kérdéses csoda ad, azért mennyit is kell gürizned nélküle. ;)

Én sem személyeskedésből írok ide, hanem csak vélemény nyilvánításból. Nem az a gond, hogy mit ad, hanem ahogy adja. Eddig egy csodánál sem volt feltétel, a bónuszát adta, ennél meg mint most kiderült nem csak 1, de 2 feltételnek is teljesülnie kell ahhoz, hogy a csoda minden előnye ki legyen használva. A manát adó kultok általában kevesebb kultot adnak. Mobilos motinál a nagyokat hozza előre, így ezek kerülnek a sor végére, így kevesebbszer is vannak támogatva és ez az, ami miatt rákérdeztem, mivel ezt elég érdekesnek találtam. Ahogy látom megépítetted és fejleszted is, így máshogyan látod, mint én, de ez van és mint tudjuk és Hoshi is írta, ha nem kell, ne építsd fel. Még ezt megelőzően írtam, hogy nekem nem kell és nem építem fel. Csak most, hogy kiderült, hogy nem úgy működik, mint ahogy a wikin volt és a csoda kiírásánál is hibásan volt megadva, hogy mit, mikor ad, így bizakodtam, hogy talán változtatva lesz rajta és ezért kérdeztem.
 

DeletedUser3

Vendég
Eddig egy csodánál sem volt feltétel, a bónuszát adta, ennél meg mint most kiderült nem csak 1, de 2 feltételnek is teljesülnie kell ahhoz, hogy a csoda minden előnye ki legyen használva.
Félreértetted.
A csoda nem az épületre ad bónuszt, hanem a bűbájra. Az meg nnyilván csak akkor aktív, ha felhasználod és van is szomszédi segítség azon az épületen, amire felhasználtad.
Az elírás annyiból áll, hogy nem a pacsibűjbát erősíti és a manás épületeket, hanem csak a pacsibűbájt háromféleképpen.

(Mobilról írva, bocs az esetleges elírásokért)
 

DeletedUser683

Vendég
Nem az a gond, hogy mit ad, hanem ahogy adja
Engem is félreértettél, nem az új csodára, hanem a Kristály Világítótoronyra írtam, hogy márpedig az hasznos még így is, hiszem a főprofilja megmaradt, ami a szomszédi segítségre épül. Tehát például már ennél is van feltétel, ami a szomszédi, vagy tesósági támogatás. Mennyit kell teperjél azért, hogy ugyanazt a mennyiségű aranyat, és alapanyagot megkapj, amit a csoda ad a támogatások által, nem beszélve arról, hogy még így is kb egy fél manufaktúrát is kivált ez a csoda, mert a napi 3 ládában ad bónuszos árukat. Egyre szűkül a hely, és ahogyan eddig is, most méginkább a szomszédi segítségre is kell alapoznunk a megfelelő kultúraszint elérése érdekében. Egy közepes szintű Kristály világítótorony megduplázza a szomszédi segítség időtartamát. Az elég sok plusz arany, és alapanyag. :) Én az új csodához írt hozzászólásodat nem vitattam, sem nem erősítem meg, mert egyáltalán nem ahhoz szóltam. ;)
Amúgy meg miért olyan nagy baj, ha a bűbájhasználattól függ a csoda hatása, amit amúgy is szoktunk használni? :)
 
Nekem ez az egész fórum egy katyvasz!
Gondolom jogászok vagytok, mert a legfontosabbak a szabályzatok!
Jön egy téli event! 41 napos! És már a feladat sort sem találom vissza melyik beszélgetésben (bétások között) volt!
Van ugyan egész fórum, nem csak holni beszélgetés az eventeknek, de azt nem szerkeszti senki!
Pökkhendi stílus az van, de hogy milyen event jön, milyen feladatokkal, stb az úgy el van dugva, hogy előásni is művészet!
Mielőtt még kioktatásomat, vagy nemtetszés miatti kitiltásomat megkapom, elárulom, saját beszélgetésben megosztottuk magunk között a feladatsort.
Most arról beszélünk, ki mit épít, mennyit, hogyan tervez, excelben, stb.
Minden lényegtelen dolog átláthatatlanul kavarog, egy csomó tartalomhoz több mint egy éve hozzászóló sincsen!
Le kellene a nagymellényt venni, és végre a résztvevők igényeivel, segítségével kellene foglalkozni a kioktatásuk helyett!

Lehet kitiltani!
 

DeletedUser3

Vendég
Miért tiltanánk ki? Elmondtad a véleményed, bár elég bicskanyitogató stílusban, de még nem üti meg azt a határt, amit az innen kitiltottak többször is átléptek...

Nem található meg a feladatsor - a bétán játszó játékosok megosztották a bétás topikban, de még az esemény kibeszélőjébe is betették sokan.
Pökhendi stílus az van, köszönjük, hogy példát is hoztál rá, de hogy milyen event lesz, az meg a szokásos helyen, a bejelentésekben megtalálható. Hivatalos listát a feladatokról soha nem adtunk és nem is fogunk. Eleve az eventek úgy készülnek, hogy lista nélkül is simán meg lehet csinálni mindent. Ehhez képest bármiféle segítség, lista csak szükségtelen egyszerűsítés részünkről. Így is rengeteg játékos nem érti, hogy ha erről a listáról mindent megcsinál, miért nem kap több küldetést, hát még ha ez központilag nyomva lenne? Így is sokszor van utolsó pillanatos változás a küldetésekben, így egy ilyen lista soha nem mérvadó, nem vehető alapul.

Csomó tartalomhoz egy éve nincs hozzászóló - persze, azokhoz, amik már nem aktuális dolgok, miért is lenne?

Mielőtt elkezdesz megint vádaskodni, nem kioktatás, csak személyes véleménnyilvánítás. Kettőnk között mondjuk annyi különbséggel, hogy én utánanézek a dolgoknak, és nem hasraütésre írom a butaságokat, remélve, hogy ezzel is bomlasztom a kicsi fórumos közösséget.

Kellemes ünnepeket
 

DeletedUser3108

Vendég
Miért tiltanánk ki? Elmondtad a véleményed, bár elég bicskanyitogató stílusban, de még nem üti meg azt a határt, amit az innen kitiltottak többször is átléptek...

Nem található meg a feladatsor - a bétán játszó játékosok megosztották a bétás topikban, de még az esemény kibeszélőjébe is betették sokan.
Pökhendi stílus az van, köszönjük, hogy példát is hoztál rá, de hogy milyen event lesz, az meg a szokásos helyen, a bejelentésekben megtalálható. Hivatalos listát a feladatokról soha nem adtunk és nem is fogunk. Eleve az eventek úgy készülnek, hogy lista nélkül is simán meg lehet csinálni mindent. Ehhez képest bármiféle segítség, lista csak szükségtelen egyszerűsítés részünkről. Így is rengeteg játékos nem érti, hogy ha erről a listáról mindent megcsinál, miért nem kap több küldetést, hát még ha ez központilag nyomva lenne? Így is sokszor van utolsó pillanatos változás a küldetésekben, így egy ilyen lista soha nem mérvadó, nem vehető alapul.

Csomó tartalomhoz egy éve nincs hozzászóló - persze, azokhoz, amik már nem aktuális dolgok, miért is lenne?

Mielőtt elkezdesz megint vádaskodni, nem kioktatás, csak személyes véleménnyilvánítás. Kettőnk között mondjuk annyi különbséggel, hogy én utánanézek a dolgoknak, és nem hasraütésre írom a butaságokat, remélve, hogy ezzel is bomlasztom a kicsi fórumos közösséget.

Kellemes ünnepeket
Kedves @Hoshi!
Őszinte elismerésem a türelmedért,...tényleg... (nem is tudom, milyen emoji illene most ide...)
 

Corvo

Veterán
Nekem ez az egész fórum egy katyvasz!
Gondolom jogászok vagytok, mert a legfontosabbak a szabályzatok!
Jön egy téli event! 41 napos! És már a feladat sort sem találom vissza melyik beszélgetésben (bétások között) volt!
Van ugyan egész fórum, nem csak holni beszélgetés az eventeknek, de azt nem szerkeszti senki!
Pökkhendi stílus az van, de hogy milyen event jön, milyen feladatokkal, stb az úgy el van dugva, hogy előásni is művészet!
Mielőtt még kioktatásomat, vagy nemtetszés miatti kitiltásomat megkapom, elárulom, saját beszélgetésben megosztottuk magunk között a feladatsort.
Most arról beszélünk, ki mit épít, mennyit, hogyan tervez, excelben, stb.
Minden lényegtelen dolog átláthatatlanul kavarog, egy csomó tartalomhoz több mint egy éve hozzászóló sincsen!
Le kellene a nagymellényt venni, és végre a résztvevők igényeivel, segítségével kellene foglalkozni a kioktatásuk helyett!

Lehet kitiltani!
Adok 1 linket nem tudom ki csinálja , köszönöm neki.
https://docs.google.com/spreadsheet...QWQEbKojHl294UoqdbV3RLex98/edit#gid=775448938
 

Klarao

Tag
Sziasztok. Nagy a problémám. Arendyll az utóbbi napokban nem tölt be, a másik világban pedig nem mindenkit enged látogatni., Írtam a SuppDolgoznak a probléma megoldásán. Esetleg valaki tudna segíteni, hogy tudjak látogatni és játszani? Köszönöm a segítséget.
 

Klarao

Tag
Sziasztok. Arendyll nem töltődik be, a másik világban pedig nem mindenkit tudok a testvérek közül látogatni. A rendszergazda azt írta, hogy a böngésző gyorsítótárát takarítsam ki. Chrom-mom van.Valakik segíteni tudna, hogy mit kell tennem? Köszönöm.
 
Fent