• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Woodelvenstock

Dizel1

Veterán
Így van. Nekem is tetszik. És szerintem ezek a megnyertem/nem nyertem/azt nyertem/nem azt nyertem mondások csak összeesküvés-elméletek. Én pl. az elmúlt 3 eventen szinte semmilyen épületet sem nyertem, de egy percig sem gondoltam, hogy a készítők akarnak velem kitolni - sokkal inkább Fortuna! Most "kárpótlodom"- eddig amire nyitottam, azt meg is nyertem: ezek szerint most meg jó kislány voltam, és ezért jár a jutifalat? Ez sem valószínűbb... :D
Ne értsetek félre! Nem sírok, mert egy kivételesen jó játékkal játszhatok ingyen. Sokkal inkább az a bajom, hogy hasonló problémákba botlok az egyik legkedvesebb időtöltésemben, mint amikkel nap mint nap szembesülnöm kell a munkám kapcsán. Minden kezd fontosabb lenni, mint a játszhatóság. Így jártunk a Testvériségi kalanddal is. Annyira túl lett már fejlesztve, hogy az utolsón - ami egyébként könnyű volt - alig volt érdemi részvétel. Senkit nem érdekelt már annyira. És akkor ott van a Bajnokság. Olyan amilyen. Beállt egy egyensúly. Mindenki játsza a saját igénye, kedve szerint. Ezt a küldetést most teljesen a szerencse uralja. De ezek után nehogy ráfejlesszenek a bajnokságra!
 

DeletedUser683

Vendég
Csak én látom, hogy azt Bere007 az előző küldetésekre mondta, és emiatt nincs ellentmondás?
Szerintem sincs ellentmondás. Valószínű, hogy @Hoshi félreértette a mondatot. :)
Nem, régebben túl sok panasz érkezett (többek közt itt, ezen a fórumon is), hogy ezek nem jó épületek, nem kellenek senkinek, nem szereti senki... Hmm... furcsa dolog ez...
Én se emlékszem ilyenre, hanem az ideiglenes egységfejlesztős (+50% életerő, +25% sebzés) épületeket húzták le páran, de én ma is azt mondom, hogy ezek miatt (és ezzel nagyon nem vagyok egyedül, mert aki hajt a bajnokiban, azoknak ez hasznos), illetve a az egységtermelős kultúrépületek miatt várom a legjobban az eventeket. Régebben a lakost és kultúrát adó épületekért epedtem, de kb, Erdei elfes fejezettől mindenki jól meggondolja, hogy ezekből mennyit gyűjt be, mivel már kell mindenhez a mana, ez némiképp korlátozza, hogy mit rakjak le, de azt tudom, hogy az egységtermelősnek mindig szorítanék helyet, mert nagyon hasznosak voltak, és kár, hogy jó ideje nincsenek már. Ha hajtani akar valaki a bajnokin (és harccal, nem kivásárlással), az tudja, hogy katonából sose elég, és gyakran a jobb eredmény csak a katonák hiánya miatt marad el.
Más, szerintem is joggal vetik fel, hogy kicsi a nyitási arány. A bétához képes sokkal kisebb. Ráadásul ott több ládában is volt plusz jegy, és gyakrabban is adta ezeket, és nekem sokszor pont ezekből jöttek ki az épületek, most viszont 2 napig várnom kellett, hogy az az egy (a 68-as) láda végre előjöjjön, és próbáljak plusz jegyre nyitni. És igen, itt nem lesz meg a szett, pedig akartam, de már tán fel is adom, és talán sikerül valamit vinnem. Szerintem valamit állítottak rajta, plusz kivettek több plusz jegyet is a ládákból. :)
Szerintem ezt az eventet a helyén kell kezelni, azaz egy laza nyári kikapcsolódás, ahol előfordulnak jó napi nyeremények. A teljes szett (a napi és a fődíjakból összerakva) gyémánt és szerencse nélkül elérhetetlen.
Ezt régebben elfogadtam, de akkor az épületek nem egy összefüggő szett részei voltak, most pedig az.;) Gondolj csak bele, hogy Jóskapista eldönti, hogy kell neki a teljes szett, arra fog hajtani. Nyit, és sikerül neki a 2 plusz épület, csak éppen a második és/vagy a harmadik fődíj nem jön össze, akkor túl sokat nem fog érni neki a töredék szett, jobban járt volna, ha valamelyik másik épületre hajt.;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Wiccara

Veterán
De a második már nem lesz meg a számokat látva
Kedves @Dizel1!
Optimista pesszimizmusod ne add fel, kalkulálj azzal, hogy nyerhetsz további jegyeket is, ha olyan ládát nyitsz ;)
A taktika lehet sokrétű, szerintem az dominánsabb a sikeres event teljesítéshez, hogy éppen melyik szakaszban tör rád.
Tetszik a 3 ládás megoldás, egyedül a katonai épületeket hiányolom, azok nagyon eltűntek a mogyis event óta.
Klassz a grafika, jó a zenéje, könnyen megtalálhatóak a kósza város körüli jegyek is.
Esetleg a feladatok sorszámai jól jöttek volna menet közben, nehéz volt követni, hogy hol tartok.
Tehát egy kicsit olyan ez, mint egy látványpékség.
Ebben is igazad van!
Megmutatnak mindent, de mégse ehetsz 5000 kalóriát minden vacsira ;):cool:
Tudomásul kell venni, hogy az elmúlt pár eventhez hasonlóan, ezeknek már nem az a célja, hogy a várost teletolják nagy értékű kultúrát/lakost, stb. adó épületekkel néhány megoldott feladatért cserébe, hanem hogy elfoglaltságot, szórakozást jelentsenek.
Igen, ezzel maximálisan egyetértek! :);)
 

Dizel1

Veterán
Kedves @Dizel1!
Optimista pesszimizmusod ne add fel, kalkulálj azzal, hogy nyerhetsz további jegyeket is, ha olyan ládát nyitsz ;)
A taktika lehet sokrétű, szerintem az dominánsabb a sikeres event teljesítéshez, hogy éppen melyik szakaszban tör rád.
Tetszik a 3 ládás megoldás, egyedül a katonai épületeket hiányolom, azok nagyon eltűntek a mogyis event óta.
Klassz a grafika, jó a zenéje, könnyen megtalálhatóak a kósza város körüli jegyek is.
Esetleg a feladatok sorszámai jól jöttek volna menet közben, nehéz volt követni, hogy hol tartok.
Ez jó. Én valóban optimista pesszimista vagyok, és időnként el is mondom magamról. Ezt megfogtad.
Az, hogy melyik szakaszban mi tör rám, semmit nem befolyásol, tekintettel arra, hogy 4 épületre gyúrok, és az eddigi negatív tapasztalatok nyomán egyet már el is engedtem. Ha jegyre nyitottam, nem az épület pottyant be, sem a 150 db jegy, hanem vagy a számomra értéktelen nemtommámi, vagy a 30 db jegy, ami még ha jegy is, de veszteséges feltöltés.
Egyébként meg a küldetés új formátuma nekem is tetszik, de ez nem kompenzálja az élvezhetőség hiányát.
Kedves @Dizel1!
Ebben is igazad van!
Megmutatnak mindent, de mégse ehetsz 5000 kalóriát minden vacsira ;):cool:
Nem akarok én 5000 kalóriát benyomni (vagy mégis), de az a 3 kis süti jól jönne.
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Kicsit furcsának találom, hogy a ládákban ugyanannyi eséllyel kaphatok, azonos mennyiségű, különböző értékű ajándékokat. Mint például 25% 1x 5 órás gyorsi , mellette 25% 1x8 órás gyorsi . Több ilyen is van. Ez nem korrekt. Az előző típusú küldetésekben a 14 órás gyorsival volt ugyanez a helyzet. Azért is szót emeltem. Hiába, mert átgyűrűzött ide.
Detéélleeeeeg! Saját magamat idézem. Ez olyan dolog, mintha bemennél a boltba, és vagy 1 db kakaós tekercset kapnál, vagy 3-at, ugyanannyi pénzért, attól függően, hogy éppen ki ül a pénztárban.
 

Dizel1

Veterán
Az nem lehet, hogy ez viszont túl volt tolva? És most van az a szituáció, amiért átlagnak nevezhetjük az átlagot? :D
Azt nem tudom, hogy túl volt-e tolva. Azt viszont tudom, hogy taktikáztam a töltögetésekkel, és így jött be. De nem véletlenül használtam az előbb a Bajnokságra utalva az egyensúly szót. A válaszod szerint, ha téged vasárnap bezárnak egy önkiszolgáló kajáldába, és reggeltől estig azt, és annyit eszel, amit és amennyit akarsz, majd a következő vasárnap reggeltől estig nézheted ugyanazt az ablakon keszersztül, akkor az nálad rendben van? Mert így akkor ez az a szituáció, amiért az átlagot átlagnak nevezem.
 

Wiccara

Veterán
melyik szakaszban mi tör rám, semmit nem befolyásol
Dehogynem, különösen az írhatnékod :D:cool:
Mielőtt offolnám a témát; én csak arra gondoltam, hogy spec nekem jókor jött az event, épp kort léptem, és az orkok kitakarítása után volt helyem, szabadidőm is akadt, már el is felejtettem a feladatsort a múlt héten. Nem tudhattam, mikor lesz a kiszemelt ( naná, hogy az utolsó napon), ezért betáraztam. Most várom a tavat.. mint a sült galambot. Te pedig edd a kakaós csigát :D
vagy 1 db kakaós tekercset kapnál, vagy 3-at, ugyanannyi pénzért
attól függ, hogy update csiga, vagy hazai :p:rolleyes:
 

bere007

Veterán
csak én látom az ellentmondást a hozzászólásodban?

Az eredetiben nincs ellentmondás, de az általad kiemelt, szövegkörnyezetből kivett, ellentmondásos, mert egy elég fontos rész kimaradt a kiemelésből, ha nem gond, bemásolom. :rolleyes:

Az ezelőtti eventeken lehetett látni egy olyan tendenciát, hogy a teljes szett megszerezhető (némi szerencsével és észszerű nyitásokkal) valódi pénz beleölése nélkül, de most megint visszatérni látszik a régi felállás, hogy ha kell, fizess.

Nem, régebben túl sok panasz érkezett (többek közt itt, ezen a fórumon is), hogy ezek nem jó épületek, nem kellenek senkinek, nem szereti senki... Hmm... furcsa dolog ez...

Egy jó ideig nem voltam itt a fórumon, lehet, hogy akkor jöhetett ez a sok panasz, mert ezek jó kis épületek voltak és biztosan sokan kiálltak volna mellette, ezt főleg annak tükrében írom, hogy sok helyen látok ilyet. Nekem is volt, csak eléggé elavult lett, kellett a hely és eladtam. Bár az utazó kereskedők, amik alig adnak valamit, azok benne vannak a nyeremények között (nekem is van, de azért, mert a kaland adta és az új faj érkezéséig elfér, eventen eszembe sem jutott volna nyitni rá...). Árut adó épületek vannak, katonát adó épület meg nincs 1db sem. Nekem úgy tűnik, hogy nincs meg az egyensúly a "harcoló" és a "kivásárló" játékosok között, ami régebben olyan fontos volt.

Na mindegy, majd alkalmazkodunk ehhez is. Ide is csak azért írtam, hogy Dizel1 ne érezze magát egyedül a véleményével, mert szinte mindenbe egyetértek vele amit leírt és még sokan mások is, úgyhogy ne add fel. ;)
 

Dizel1

Veterán
Dehogynem, különösen az írhatnékod :D:cool:
Mielőtt offolnám a témát; én csak arra gondoltam, hogy spec nekem jókor jött az event, épp kort léptem, és az orkok kitakarítása után volt helyem, szabadidőm is akadt, már el is felejtettem a feladatsort a múlt héten. Nem tudhattam, mikor lesz a kiszemelt ( naná, hogy az utolsó napon), ezért betáraztam. Most várom a tavat.. mint a sült galambot. Te pedig edd a kakaós csigát :D

attól függ, hogy update csiga, vagy hazai :p:rolleyes:
Így már több függvényű. Mert ha az a pénztáros van, aki csak egyet ad, és az update-ból, akkor rendben van. Meg akkor is, ha hármat kapsz a jó fajtából. De keresztben nem jó, haló!

Egyébként meg én is kész lehettem volna a harmadik napon, mert eleve elég sok hellyel, és tartalék lakossággal játszom. De direkt lassítom, mert unalmas volt várni a küldetés végét. Éééééééés, ha kivártad a tavat, és az összes jegyedért kapsz majd max. kettőt, meg temérdek haszontalan sallangot, és még a 2. fődíj sem lesz meg, akkor ne pityeregj! (Optimista - pesszimista. Tudooood?!)
 

DeletedUser

Vendég
Azt nem tudom, hogy túl volt-e tolva. Azt viszont tudom, hogy taktikáztam a töltögetésekkel, és így jött be. De nem véletlenül használtam az előbb a Bajnokságra utalva az egyensúly szót. A válaszod szerint, ha téged vasárnap bezárnak egy önkiszolgáló kajáldába, és reggeltől estig azt, és annyit eszel, amit és amennyit akarsz, majd a következő vasárnap reggeltől estig nézheted ugyanazt az ablakon keszersztül, akkor az nálad rendben van? Mert így akkor ez az a szituáció, amiért az átlagot átlagnak nevezem.
Ez a hasonlatod erőteljesen elrugaszkodott ettől a szituációtól, de elvi síkon válaszolok:
Ha úgy van meghirdetve, hogy fizetsz az ebédért és 10% esélyed van jól lakni, akkor bizony teljesen rendben lévőnek találom

szerk.: 30%-nál is, megelőzvén a következő posztot :D
 

Dizel1

Veterán
Ez a hasonlatod erőteljesen elrugaszkodott ettől a szituációtól, de elvi síkon válaszolok:
Ha úgy van meghirdetve, hogy fizetsz az ebédért és 10% esélyed van jól lakni, akkor bizony teljesen rendben lévőnek találom

szerk.: 30%-nál is, megelőzvén a következő posztot :D
Százalékolhatunk a végtelenségig. Ha szerinted ez a mostani küldetés makulátlanul rendben van, akkor majd térjünk vissza rá a végén!
Hátha valamelyikünknek megváltozik a véleménye.
 

DeletedUser4170

Vendég
Az épületek hatásai mindig annak a fejezetnek fognak megfelelni, amelyikben az adott épület a raktárodba került.

És ez az örök időkig így marad, vagy fejlődnek vagy fejleszthetők?
Mert ha egyik sem, néhány hét alatt már nem érnek sokat. Most a 3. szint elején járva jók, de később? Kuka?
 

DeletedUser2853

Vendég
Sziasztok,

a kezdeti eredmények alapján lehet,
hogy megváltoztatták a kívánságkút ajándékainak gyakoriságát.

- gyémánt: 6,1 %
- TP: 6,1 %

- áru: 26,7 %
- alapanyag: 23,3 %
- arany: 37,2 %

Remélem,
csak egy rossz szériáról van szó és változatlanul hagyták a kívánságkút paramétereit.

Kíváncsian várom a további eredményeket.
További jó eventezést mindenkinek!:)

(A kerekítések miatt a százalék értékek összege nem kereken 100.)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2853

Vendég
...
És ez az örök időkig így marad, vagy fejlődnek vagy fejleszthetők?
Mert ha egyik sem, néhány hét alatt már nem érnek sokat. Most a 3. szint elején járva jók, de később? Kuka?
Szia Safika,

ha minden jól megy, fejleszthetők lesznek az event nyeremény épületek,
de egyelőre még nem azok.

Ahogy fejlődsz, szintet lépsz és elértéktelenednek a régi kulturális épületeid,
lecserélheted őket újabbakra, pl. újabb event nyereményekre.
:)
 

Dizel1

Veterán
Egy kicsit olyan érzésem van (sőt inkább nagyon), hogy a ládákban lévő jutalmak százalékos megnyerhetősége csak úgy találomra lettek kitalálva. Ezt már írtam valahol előbb, konkrét példán keresztül. Eddig keveset töltögettem. Holnap viszont töltök, és meg fogom keresni az aránytalan nyerési lehetőségeket. Szerintem a következőkben ezen korrigálni kellene, mert rengeteget ront a játék élményén. Örültem megjelenéskor az új külalaknak, de a játékélmény, sikerélmény szempontjából visszasírom a régi, elcsépeltet. Pedig abban is volt aránytalan beállítás a nyerésre.
 
Fent