• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Unur Kereskedői

Tejinashi

Erős harcos
Meg tudja nekem valaki magyarázni, hogy mi értelme van a Nagy kalózhajó, az Ínyencségek nagy hajója és a Nagy Gyűjtőhajó felhúzásának? Ugyanis ezek a másikból használnak el anyagot, de mivel a kutatásokhoz mind a három szükséges, nem látom értelmét a használatuknak. Tök értelmetlen ez a három hajó, nem beszélve arról, hogy olyan iszonyatos nagy helyet foglalnak el, főleg hogy hármat kellene felhúzni belőlük, hogy a fél várost le kell bontani hozzá.
 

Mihaszna

Veterán
A technológiák feloldásához szükséges Antik Ereklyék mennyisége - szerintem - nem lett jól belőve. (Némi) túlzást érzek bennük. 22.000, 23.000 meg 26.000 ilyen Ereklye kell úgy, hogy a Kereskedelmi Központ 3-as szinten 6 órában 107 ilyen "vacakot" termel. (4-es szinten nem tudom mennyivel lesz több, ott még nem tartok) Ha azt vesszük alapul, hogy általában a legrövidebb termelési idő a leghatékonyabb, akkor ez a 22.000 Ereklye esetében - mindenféle "speciális" segítség nélkül - is több, mint 60 nap mire összegyűjti az ember/elf. Egy kicsivel lehetett volna kevesebb is a követelmény, vagy több a termelés mennyisége. Az Unurium előállítása - 10%-os bomlás mellett - ehhez képest semmi. Olyan érzést vált ki belőlem, mint amikor az "itt a piros, hol a piros" típusú esemény zajlik.. alig várom, hogy vége legyen, csak az a baj, hogy nem látom a végét..
 

Putyika

Veterán
A technológiák feloldásához szükséges Antik Ereklyék mennyisége - szerintem - nem lett jól belőve. (Némi) túlzást érzek bennük. 22.000, 23.000 meg 26.000 ilyen Ereklye kell úgy, hogy a Kereskedelmi Központ 3-as szinten 6 órában 107 ilyen "vacakot" termel. (4-es szinten nem tudom mennyivel lesz több, ott még nem tartok) Ha azt vesszük alapul, hogy általában a legrövidebb termelési idő a leghatékonyabb, akkor ez a 22.000 Ereklye esetében - mindenféle "speciális" segítség nélkül - is több, mint 60 nap mire összegyűjti az ember/elf. Egy kicsivel lehetett volna kevesebb is a követelmény, vagy több a termelés mennyisége. Az Unurium előállítása - 10%-os bomlás mellett - ehhez képest semmi. Olyan érzést vált ki belőlem, mint amikor az "itt a piros, hol a piros" típusú esemény zajlik.. alig várom, hogy vége legyen, csak az a baj, hogy nem látom a végét..
Nem igazán értem ezt az egészet. Szerintem valamit benéztél. Bár már elég rég csináltam azt a fajt, de úgy emlékszem, hogy nem a Kereskedelmi központ termeli az ereklyéket, hanem a hajók. Azokból pedig annyit teszel le amennyit akarsz, vagy amennyi helyed van nekik.
Jó kis faj volt, én szerettem. Kell kicsit játszadozni a hajókkal, agyalni, hogy mikor melyikből kell több és pakolgatni, cserélgetni őket be a raktárba és ki a városba.
 

Mihaszna

Veterán
A Kereskedelmi Központ, szinttől függően a Termelési bónuszt növeli, vagyis (némileg) segít a fajspecifikus áruk termelésnek növelésében. Ellenben a hajókat nem lehet szintezni, s ahogy te is írtad:

Azokból pedig annyit teszel le amennyit akarsz, vagy amennyi helyed van nekik

Nos. Szerény meglátásom szerint a kishajókat nem éri meg letenni, mert még annyit se termelnek, mint a Vörös gyöngy, az Előkelő Sorena és az Esperia. Így ezzel a hárommal fogom átvészelni a fajt.
 

Deathfolk

Veterán
Nos. Szerény meglátásom szerint a kishajókat nem éri meg letenni, mert még annyit se termelnek, mint a Vörös gyöngy, az Előkelő Sorena és az Esperia. Így ezzel a hárommal fogom átvészelni a fajt.
Rég volt már nem emlékszek a termelésekre, de azt tudom hogy én a város nagy részét kishajokkal építettem tele, ahogy az akkori csapatomba mindenki, valószínűleg azért mert ez érte meg a legjobban, különben biztos nem építettem volna velük tele a várost. Amúgy számomra a legidegesítőbb fejezet volt ez a kereskedős, pont a végtelen kishajó miatt, akkor még nem volt tömeges indítás, és 1 rémálom volt végig kattintgatni egyesével több tucat kishajót :D tényleg a városom nagy része csak abból állt, mínusz több 100 ezer lakóba mentem, minden épületet elteleportáltam és kishajó ment minden létező helyre:) Így nekem 4 hónap volt a fejezet... Iszonyat unalmas és monoton volt.... :( Az utána lévő fejezet 1 fokkal jobb volt és majdnem 1 honappal rövidebb, aztán a jelenlegi utolsó meg egész pontosan nekem 128 nap volt. Ez a utolsó 3-4 fejezet nagyon hosszú, gondolom direkt húzzák el ezekkel a feleslegesen nagy termelési igényekkel, hogy a játékosok ne érjék be a végét amíg nincs kész a következő fejezet, de hát sokan így is beérjük :)
 

Putyika

Veterán
Így ezzel a hárommal fogom átvészelni a fajt.
Szerintem ez nagyon rossz döntés lenne, kb. sosem végzel a fajjal, még a nagy hajókkal is nagyon lassú, csak a kicsikkel lehet haladni. A kicsiknél van több választási lehetőség a termelési időkben és ha néha van időd 15 perces gyártásokat indítani, akkor sokkal gyorsabban tudsz haladni.
 

Rikari

Veterán
Nos. Szerény meglátásom szerint a kishajókat nem éri meg letenni, mert még annyit se termelnek, mint a Vörös gyöngy, az Előkelő Sorena és az Esperia. Így ezzel a hárommal fogom átvészelni a fajt.
Saját döntésed, hogy hogyan haladsz a fajjal. A nagy hajók igaz, hogy többet adnak, de nagyon hosszú a termelési idejük. A kishajók 15 perces termelésével, ha van időd a városban pitlikelni, és szedni-kiadni folyamatban, sokkal hatékonyabbak. Két szerveren is átéltem már a kérdéses faj viszontagságait. Eltérő taktikát alkalmaztam, miután a rendelkezésre álló hely, és idő ennek a fajnak speciálisan a meghatározója.
Arendyllben kishajóztam, mert inkább leszedtem egy csomó mindent, építettem a sok szélfogót, csakhogy hamarabb befejezzem a fajt és visszaépüljek a teljes város kapacitásával. Visszanyerhessem ezáltal a megszokott komfortérzésemet a városkámban. Nem volt rossz megoldás, de hogy szerettem volna, az enyhe túlzás. Állandó pressziót eredményez az, ha tudod, hogy negyedóránként be kell lépned, vagy el se tudsz menni a dolgodra. Persze nincsen olyan, hogy kell, de hát ha már csinálsz valamit egy stratégia mentén, akkor azt nem hagyod ott a kellős közepén. Haladtam is vele sokkal jobban, mint gondoltam volna, de nem volt kedvenc.
Winyandor szerveren más taktikát alkalmaztam (tanulva az előzőből), egyrész kiváncsiságból, másrészt mert nem volt okom sehová sem sietni. Egyáltalán nem tettem le kishajókat, csak a nagyokkal dolgoztam egészen a végéig, kiegészítve a közepes hajókkal, melyből 3-3-3 volt lent. Így is mendegéltem előre, de kétszer hosszabb időt vett igénybe a faj kikutatása és befejezése, pont azért mert a termelési idők hosszúak. Ha belegondolok ez utóbbi számomra sokkal szerethetőbb volt, mert nem nyomott és nem is éreztem kényszert amikor csináltam. Idővel így is a végére értem, bár hosszú hetek teltek el, mire elköszönhettem a hajós korszaktól.
Azért írtam le a tapasztalataimat, mert én mindkét megoldást kipróbáltam. Javaslat: El kell dönteni ebben a fajban már az elején, hogy mi a célod. Bandukolsz csak, és majd egyszer a végére érsz módon foglalkozol vele, vagy sipp-supp le akarod tudni, amilyen gyorsan csak lehet. Ha kiválasztottad a számodra megfelelőt, az meghatározza a tempót is, és akkor ahhoz tartva magad, minden szempontból elégedett leszel, mert azt kapod, amit elterveztél.
Remélem tudtam segíteni azoknak, akik még nem döntöttek, vagy hezitálnak, hogy mit tegyenek.
 

Kira7

Veterán
A technológiák feloldásához szükséges Antik Ereklyék mennyisége - szerintem - nem lett jól belőve. (Némi) túlzást érzek bennük. 22.000, 23.000 meg 26.000 ilyen Ereklye kell úgy, hogy a Kereskedelmi Központ 3-as szinten 6 órában 107 ilyen "vacakot" termel. (4-es szinten nem tudom mennyivel lesz több, ott még nem tartok) Ha azt vesszük alapul, hogy általában a legrövidebb termelési idő a leghatékonyabb, akkor ez a 22.000 Ereklye esetében - mindenféle "speciális" segítség nélkül - is több, mint 60 nap mire összegyűjti az ember/elf. Egy kicsivel lehetett volna kevesebb is a követelmény, vagy több a termelés mennyisége. Az Unurium előállítása - 10%-os bomlás mellett - ehhez képest semmi. Olyan érzést vált ki belőlem, mint amikor az "itt a piros, hol a piros" típusú esemény zajlik.. alig várom, hogy vége legyen, csak az a baj, hogy nem látom a végét..
Szia!
Üdv az elvenár való világába :D. Egyébként frissítésekkel vettek vissza egyes kutatások vendég faj anyag igényeiből az eredeti verzióhoz képest, a ősi csodákhoz se kell már a vendég faj árui így neked ezekkel is azért már könnyebb lett. Rikari meg szépen leírta, hogy játszod végig az függ hogy mennyire türelmes vagy :).
 

Mihaszna

Veterán
A "nagy tapasztalat" írásom közepette észre se vettem, hogy időközben kikutattam a kis hajókat is. Ezer köszönet érte Rikari, hogy felhívtad rá a figyelmem. 15 percenként nincs időm ránézni a játékra. Fanatikus vagyok, de nem megszállott. Most letettem hirtelen négyet belőlük, hogy megnézzem mire lehet jutni velük, s ahogy írtad is, kevesebb idő alatt többet lehet haladni. Nekem kifejezetten ezekkel a "kulcsokkal" van a gondom, a másik kettő nem okoz problémát. Ha lesz még Unuriumom, akkor bővítem a flottát. :)

Drága Kira7. Te már rég túl vagy azon, amit én még csak most élek meg. Mindenképp segítség nekünk "újaknak", hogy a vége fele már nem kell ide-oda nyersanyag, de ha kellene, akkor nem volna mit tenni, muszáj lenne megkeresni rá a betevőt.

Mindenkinek köszönöm a tapasztalat megosztást és a tanácsokat. Az erőmhöz mérten igyekszem megfogadni. Tisztelettel megjegyezném, nekem nem az a fontos, hogy pikk-pakk átszaladjak a fajon, hanem, hogy ha belekezdek valamibe, akkor a haladásnak legyen látszatja is, ne csak az, hogy 2-3 hete ugyanott vagyok ahol elkezdtem. Nyilván ehhez én is kellek. :)

,,Hegyeken, völgyeken keresztül kószálok,
Ott ahol megállok, szerencsét próbálok."
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Tisztelettel megjegyezném, nekem nem az a fontos, hogy pikk-pakk átszaladjak a fajon, hanem, hogy ha belekezdek valamibe, akkor a haladásnak legyen látszatja is, ne csak az, hogy 2-3 hete ugyanott vagyok ahol elkezdtem.
Ez a Horatius féle "aranyközépút", amikor van minden hajód is. A nagyok mellé 2-2-2 közepes amihez 5-5-5 kicsi csatlakozik. Aztán persze a termelt fajos anyagot figyelve, váltogatod a termeléseket, mert egyik anyagából termel a másik. :)
 

Herannin

Erős harcos
Unur kereskedőit én is rühelltem, csapatszellem sokkal jobb volt. Unurnál telepakoltam a várost kis hajókkal, mert azokkal lehetett egységnyi idő alatt a legtöbbet termelni és korlátlan számban lehetett őket építeni nem úgy mint a 3 fő hajót. Viszont ez a 15 perces, vagy 1 órás termelés kikészített, szinte teljesen kiégetett. Ha meg 3 órásra raktam a termelés, az meg nagyon keveset termelt. Nem volt nehéz kor, de kifejezetten élvezhetetlenre sikerült a fejlesztők részéről azon játékosok számára, akik szeretnek gyorsan haladni a korokkal.
 

Jenet

Felderítő
Sziasztok!
Nem látom, hogy volt-e ilyen kérdés, és akárhogy kerestem, nem találtam semmit. A Szerencse Orákuluma érdekelne, hogy mennyire éri majd meg letenni. Van itt olyasvalaki, aki esetleg már felhúzta teljesen, vagy majdnem teljesen? Kíváncsi lennék, hogy magas szinten hogyan alakul a barkácsolásonkénti jutalom, illetve a Királyi Restauráció termelődése? Köszi szépen! :)
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok!
Nem látom, hogy volt-e ilyen kérdés, és akárhogy kerestem, nem találtam semmit. A Szerencse Orákuluma érdekelne, hogy mennyire éri majd meg letenni. Van itt olyasvalaki, aki esetleg már felhúzta teljesen, vagy majdnem teljesen? Kíváncsi lennék, hogy magas szinten hogyan alakul a barkácsolásonkénti jutalom, illetve a Királyi Restauráció termelődése? Köszi szépen! :)
Szerintem az érző áru termelési gondokat a megtisztulás piramisa teljesen megoldja, ezért nem érdemes letenni.
Viszont a királyi restauráció jól tud jönni egy új korban, ezért lehet én is leteszem hamarosan.
 
Fent