• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Unur Kereskedői

SirSmithy

Veterán
A Sárkánynaszád Érző árukkal jutalmaz minden egyes Feladat végrehajtásáért <— ez milyen feladat? Visszatérő küldetés?
 

peltar

Felderítő
A Sárkánynaszád Érző árukkal jutalmaz minden egyes Feladat végrehajtásáért <— ez milyen feladat? Visszatérő küldetés?
Idézet a WIKI-ről: " Valamennyi véletlenszerű bónuszos Érző Árut ad jutalomkén, amikor teljesítesz egy küldetést a Fő történetből. "
 

Burney

Felderítő
Idézet a WIKI-ről: " Valamennyi véletlenszerű bónuszos Érző Árut ad jutalomkén, amikor teljesítesz egy küldetést a Fő történetből. "
Ez világos, de mivel az ősi csodákat a fejezetek végén lehet feloldani, akkor feltételezhető hogy vagy kapunk valami feladatsort, hogy legyen is valami értelme ennek a csodának, vagy majd a következő fejezetben érvényesül......ami majd talán lesz.
 

Susanh

Erős harcos
Azt lehet tudni,hogy kb hánykor vàrható a kikötésük/landolásuk?13-14 körül? Vagy mivel szélcsend van így lehet csak estefele érkeznek?:):p
 

maya77

Tag
És meddig lesznek karanténban? :D
( bocsi az offért, nem bírtam kihagyni ) :cool:
visszakanyarodva, szerintem egész jól lőtted be az érkezésüket az én tippem 11-15 között lett volna ;)
Ha karantén lesz akkor ma érkeznek és 10 nap múlva hagyhatják el a karanténra kijelölt helyet... ;):p:p:p
 

GreenKnight

Veterán
1603989705676.png

Ez a "Luxus Luxustárgyak" nekem nagyon erőltetett, szolgai fordítás. Esetleg javasolhatom helyette pl. a Fényűző Luxustárgyak elnevezést? Azon kívül tudtommal a magyar nyelvben nincs ennyi nagybetű még tulajdonnevekben se. De ez az egész játékban jellemző, már megszoktam.
 

gilingalang

Veterán
Üdv Uncsik! Nézzük, ezúttal mibe megyünk tönkre... de igazából nem is lényeges, mert első ránézésre NAGYON SZÉÉÉP lesz az új faj, nekem ennyi elég a boldogsághoz. Hajrá mindenkinek! :cool:
 

Putyika

Veterán
@Syntex, két kérdésem van. Az egyik, a fentebb szóban forgó csodával és a főküldetésekkel kapcsolatos. Mi számít főküldetésnek? A visszatérő, pörgethető küldetések is vagy csak a fajhoz kapcsolódóak?
A másik kérdés, az a varázslatos épületek fejlesztése. Szándékos a fejlesztők részéről a visszatérés ahhoz a módihoz, hogy nem lehet rögtön átlépés után fejleszteni?
 

DeletedUser4917

Vendég
Üdv.Elvenariak :)
Unurim termelése függ a dolgozó lakosságtól és a bónusz begyűjtése ha elértem a 170 % ot akkor lehet még feljebb tornászni ?
 

Rikari

Veterán
Üdv.Elvenariak :)
Unurim termelése függ a dolgozó lakosságtól és a bónusz begyűjtése ha elértem a 170 % ot akkor lehet még feljebb tornászni ?

  1. Unurium - Amikor aktiválod az Unurium termelést, a Kereskedő elkezdi termelni, és 24 óránként gyűjthető be. Az Unurium mennyisége a lakosság számától függ. Akármikor szeded be az Unuriumot, egy bizonyos mennyiség hozzáadódik a szükséges kultúra mennyiség alapján.
  2. Unurium - Begyűjtési bónusz. Minden korábbi begyűjtésért bónusz mennyiség jár, ami a szükséges kultúramennyiségeden alapszik.
Ha a kultúrád maximumon van, akkor a munkába állított lakossággal tudsz még Unurium termelést fokozni.
 

Deathfolk

Veterán
Üdv.Elvenariak :)
Unurim termelése függ a dolgozó lakosságtól és a bónusz begyűjtése ha elértem a 170 % ot akkor lehet még feljebb tornászni ?

Az Unurim termelés a dolgozó lakosság 10%-a, a begyűjtési bónusz pedig a felhasznált (szükséges) kúltúra 1%-a.
A kultúra bónusz a többlet kultúrából adódik, így annak szerintem semmi köze nincs az unoriumhoz, mert az a felhasznált kultúrát nézi nem pedig a többletet...
 

Mihaszna

Veterán
A másik kérdés, az a varázslatos épületek fejlesztése. Szándékos a fejlesztők részéről a visszatérés ahhoz a módihoz, hogy nem lehet rögtön átlépés után fejleszteni?
Ez a kérdés.. illetve a kérdésre a válasz engem is érdekelne. Eddig ha átléptem egy új korszakba, azonnal tudtam fejleszteni. Most meg ki kell kutatni előtte.

Egyébként van egy elméletem, hogy miért lett így, de lehet, hogy tévedek. :) Mivel a Varázslatos épületeket és műhelyeket (mert ugye ezekre is érvényes) már nem csak megvásárolni, hanem nyerni is lehet a Toronyban - és szinte majdnem mindenki nyert is már (ha csak egyet is) - így a fejlesztők ezeket az épületeket is az általános épületek közé rangsorolták, s mivel a fejlesztésükhöz Tervrajz kell és az új bajnokságnak köszönhetően már ezt is ,,könnyebben" lehet beszerezni, ezért valószínű úgy gondolták, hogy kicsit nehezítenek ennél a résznél is (mivel a Techfán általában a lista elején található az ehhez szükséges Technológia kikutatása).
 

GreenKnight

Veterán
a Kereskedő elkezdi termelni, és 24 óránként gyűjthető be.
Bocs @Rikari , de ez így ebben a megfogalmazásban félreérthető lehet. 3 óránként szedhető be korai begyűjtéssel és minden begyűjtéshez jár a plusz begyűjtési bónusz. A termelés tart max. 24 óráig, de ez újraindul minden begyűjtés után. Gyakorlatilag ugyanúgy működik, mint a mag.
Mivel a szükséges lakosságból és kultúrából számolódik az unurium mennyisége, ezért érdemes minél több manut, műhelyt, fegyvertárat vagy bármit letenni, ami lakosságot és egyben kultúrát is igényel.

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: a kultúrát 170% fölé nem tudod tornázni. Viszont az unurium termelés nem az aktuális kultúrádtól függ, hanem a városodban levő épületek kultúra szükségletétől. Tehát lehet a kultúrád és lakosságod is akár minuszban is és mégis maximális unuriumot kapsz, mert a kultúra és lakosság SZÜKSÉGLET alapján számolódik.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Köszönöm a válaszokat , hát akkor most gondolkodhat mindenki az utolsó fajnál .
 

creatin

Erős harcos
A 17. fejezet Unur Kereskedői - TELJES feladatsora. Mindössze egyet találtam benne, ami elutasítható volt (vagy nem figyeltem fel rá):

01. Vásárolj 5 tudáspontot - 2x1 órás gyorsító
02. Használj fel 10 áldást - 150.000 mana
03. Gyűjts 20 ereklyét - 1 toronykönyvtár rúnaszilánk
04. Deríts fel egy tartományt - 3x5% pénzeső
05. Készíts fejlett szerszámokat 10 alkalommal - 20.000 holdkő
06. Oldd fel a fejlett kereskedő 4-et - 3 TP
07. Szerezz 500.000 manát - 20.000 platina
08. Fejleszd a kereskedőt 6. szintre - 1 bajnoksági aréna rúnaszilánk
09. Szerezz 50.000 isteni magot ÉS 50.000 unuriumot - 3x2 órás gyorsító
10. Képezz ki 5.000 egységet - 10.000 ork
11. Készíts 10 italt - 2x5% váratlan ajándék
12. Szerezz 5.000.000 aranyat - 10.000 obszidián
13. Szerezz 20.000 unuriumot - 12.000 isteni mag
14. Adományozz 5000 bűbájtöredéket - 10.000 unurium
15. Oldd fel a Kereskedelmi Központot - 3 mágikus műveltség bűbáj
16. Deríts fel egy tartományt - 20.000 elf fagyanta
17. Használj fel 50 tudáspontot - 2x5 TP áldás
18. Építsd meg a Kereskedelmi Központot - 2 fenséges fabrikálás bűbáj
19. Oldd fel a Kalóz Zászlóshajót - 50.000 deszka
20. Lehorgonyozhat a Vörös Gyöngy - 2x15% pénzeső
21. Gyűjts össze 1.000 Luxus Luxustárgyat - 20.000 királyi bársony
22. Oldd fel az Ínyencségek Zászlóshajóját - 50.000 márvány
23. Lehorgonyozhat az Előkelő Sorena - 2 inspiráló meditáció bűbáj
24. Gyűjts össze 2.000 ízletes finomságot - 20.000 ötvözetgomba
25. Oldd fel a Gyűjtő Zászlóshajót - 50.000 acél
26. Lehorgonyozhat az Esperia - 2x15% váratlan ajándék
27. Gyűjts össze 500 antik ereklyét - 20.000 kozmikus bizmut
28. Gyűjts össze 40.000 elvenari zérót - 50.000 kristály
29. Oldd fel a 2. szintű Kereskedelmi Központot ÉS legyen 490 teljesített tartományod - 2x8 órás idősgyorsító
30. Fejleszd a Kereskedelmi Központot 2. szinte - 20.000 vicces szappan
31. Oldd fel a nagy Kalózhajókat - 400 luxus luxustárgy
32. Oldd fel a nagy Gyűjtőhajókat - 200 antik ereklye
33. Oldd fel az Ínyencségek Nagy Hajóját - 800 ízletes finomság
34. Legyen legalább 1 nagy Kalózhajód ÉS 1 Ínyencségek nagy hajója ÉS 1 nagy Gyűjtőhajód - 160.000 mana
35. Gyűjts össze 2.000 luxus luxustárgyat ÉS 4.000 ízletes finomságot ÉS 1.000 antik ereklyét - 1x30 TP áldás
36. Használj fel 10 gyorsítót - 20.000 arkán tinta
37. Hívd be az összes nagy hajót (mindből 3-3-3 lehetséges) - 1 áramló varázslat szobor (2x1-es lakos-kult)
38. Oldd fel a 3. szintű Kereskedelmi Központot - 3 TP
39. Üzletelj a kufárral 10-szer ÉS tegyél 10 kereskedelmi ajánlatot ÉS fogadj el 10 ajánlatot - 10x3 perces
40. Oldd fel a kis Kalózhajókat - 5 márvány ereklye
41. Oldd fel a kis Gyűjtőhajókat - 5 acél ereklye
42. Oldd fel az Ínyencségek kis hajóját - 5 deszka ereklye
43. Hívj be legalább 3-3-3 kis hajót - 2 törött rúnaszilánk
44. Adj szomszédi segítséget 20 alkalommal - 1x33% váratlan ajándék
45. Oldd fel a 4. szintű Kereskedelmi Központot ÉS legyen 500 teljesített tartományod - 5 kristály ereklye
46. Fejleszd a Kereskedelmi Központot 4. szinte - 1x10 TP áldás
47. Használj fel 100 tudáspontot - 5 tekercs ereklye
48. Deríts fel egy tartományt - 50.000 tekercs
49. Teljesíts 40 találkozót vagy 40 bajnoksági találkozót - 5 selyem ereklye
50. Adományozz 50 millió aranyat - 2 királyi restauráció
51. Oldd fel az elixír, varázspor, drágakő fejlesztéseket - 6 Fenséges Fabrikálás
52. Legyen legalább 2 (varázspor vagy drágakő vagy elixír) manu 28. vagy magasabb - 1x14 órás gyorsító
53. Szerezz 20 ereklyét - 3 TP
54. Hívj be legalább 6 kis gyűjtőhajót - 1x20 TP áldás
55. Oldj fel egy Erődöt, egy Forrást és egy Palotát - 180.000 mana
56. Építs egyet a három új kulturális épület egyikéből - 20.000 isteni mag
57. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Kaszárnyát - 10.000 ork
58. Gyűjts össze 20.000 Antik Ereklyét - 15.000 unurium
59. Oldd fel az 51. Térképbővítést - 50.000 selyem
60. Adj el legalább 3 kis Gyűjtőhajót ÉS hívj be legalább 6 Ínyencségek kis hajóját - 3x5 órás gyorsító
61. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Fegyvertárat - 1 törött szilánk
62. Legyen legalább egy fegyvertárad 38. szintű - 4x30 perces gyorsító
63. Oldd fel a Végső Elvenari Stílúsú Lakóépületeket - 5 elixír ereklye
64. Legyen 10 lakóépületed 38. szintű - 1x33% pénzeső
65. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Kiképzőpályát - 2 kisállat eledel
66. (ELUTASÍTHATÓ) Fejleszd a kiképzőpályát 29. szintre ÉS képezz ki 5000 mogova ork harcost ÉS 5000 Tapasztalt ork stratégát - 5000 ork, 5000 mogorva ork harcos, 5000 tapasztalt ork stratéga
67. Adj el legalább 3 Ínyencségek Kis Hajóját ÉS hívj be legalább 6 Kis Kalózhajót - 2 királyi restauráció
68. Gyűjts össze 80.000 Luxus Luxustárgyat - 2 kombináló katalizátor
69. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Zsoldostábort - 50.000 drágakő
70. Fejleszd a Zsoldostábort 21. szintre - 8x15 perces gyorsító
71. Legyen 510 teljesített tartományod - 5 varázspor ereklye
72. Használj fel 10 gyorsítót - 50.000 elixír
73. Legyen legalább 3 műhelyed 39. vagy magasabb szinten - 6 erőteljes ellátás bűbáj
74. Adományozz 600.000 manát - 2 épület teleportálása bűbáj
75. Adományozz 60.000 isteni magot - 2 kisállat eledel bűbáj
76. Oldd fel a Végső Elvenári Stílusú Főépületet - 5 drágakő ereklye
77. Gyűjts 20 ereklyét - 18.000 isteni mag
78. Használj fel 20 bűbájt - 2 kombináló katalizátor
79. Készíts 20 italt ÉS 10 kenyeret ÉS 5 kosárnyi élelmiszert - 2 inspiráló meditáció
80. Szerezz 60.000 unuriumot - 200 gyémánt
81. Add el a kereskedelmi központot - 50.000 varázspor
82. Fektess be 100 tudáspontot egy másik játékos ősi csodájába - 2x15 TP áldás
83. Adj szomszédi segítséget 50 alkalommal - 5 mágikus műveltség

Saját tapasztalat, nem másolt és/vagy fordított feladatsor. Ha valami hiba lenne benne, jelezzétek és módosítom.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent