• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Unur Kereskedői

Burney

Felderítő
A 17. fejezet Unur Kereskedői - feladatsora. Mindössze egyet találtam benne, ami elutasítható volt (vagy nem figyeltem fel rá):
Saját tapasztalat, nem másolt és/vagy fordított feladatsor. Ha valami hiba lenne benne, jelezzétek és módosítom.

Köszi szépen, van pár meglepő pont benne pl: a Zsoldostábor 21-ik szintre húzása.......ez számomra olyan mintha rám akarnák kényszeríteni :( Kaszárnya még okés, de a zsoldostábor nem mindenkinek a játékstílusához kell, nem is húztam fel nagyon épp hogy Cerberus legyen. Most olyan kötelező szaga lett a dolognak.......épp elég hely kell a kikötőhöz meg a sok hajóhoz, még egy épület amit maxra kell húzni. A manna meg a mag adományozása már csak hab a tortán........tényleg kezd az összes új fejezet/event olyan lenni a fejlesztők részéről: hogy csesszünk ki a játékosokkal, legyen minél nehezebb, minél kevesebb jutalommal.
Eddig volt a milliós mennyiségű érző áru, milliós mennyiségű sima áru, tonnányi TP és ork, gigamennyiségű mag, most a milliós manna......mi jöhet még ezek után ami esetleg végleg elveszi a kedvét sok játékosnak???
 

GreenKnight

Veterán
- Add el a kereskedelmi központot! 50.000 varázspor
- Fektess be 100 tudáspontot egy másik játékos ősi csodájának fejlesztésébe! 2x15 tp áldás
- Adj szomszédi segítséget 50 alkalommal! 5x mágikus műveltség
 

GreenKnight

Veterán
Köszi szépen, van pár meglepő pont benne pl: a Zsoldostábor 21-ik szintre húzása.......ez számomra olyan mintha rám akarnák kényszeríteni :( Kaszárnya még okés, de a zsoldostábor nem mindenkinek a játékstílusához kell, nem is húztam fel nagyon épp hogy Cerberus legyen. Most olyan kötelező szaga lett a dolognak.......épp elég hely kell a kikötőhöz meg a sok hajóhoz, még egy épület amit maxra kell húzni. A manna meg a mag adományozása már csak hab a tortán........tényleg kezd az összes új fejezet/event olyan lenni a fejlesztők részéről: hogy csesszünk ki a játékosokkal, legyen minél nehezebb, minél kevesebb jutalommal.
Eddig volt a milliós mennyiségű érző áru, milliós mennyiségű sima áru, tonnányi TP és ork, gigamennyiségű mag, most a milliós manna......mi jöhet még ezek után ami esetleg végleg elveszi a kedvét sok játékosnak???
Ha ez elveszi a kedved, akkor szerintem még most hagyd abba. Én ezekre kihívásként tekintek és örömöt okoz, ha sikerül teljesíteni. De ha ez Téged bosszant, akkor nem élvezed a játékot, bosszankodni meg feleslegesen jársz ide.
 

creatin

Erős harcos
Igen, tudom, hogy még van hátra néhány feladat: pár óra és én is átélem ezt a csodát :D. Akkor frissítem a feladatsort.
 

Burney

Felderítő
Ha ez elveszi a kedved, akkor szerintem még most hagyd abba. Én ezekre kihívásként tekintek és örömöt okoz, ha sikerül teljesíteni. De ha ez Téged bosszant, akkor nem élvezed a játékot, bosszankodni meg feleslegesen jársz ide.
2015 óta elég sok mindent meg és átéltem a játék során, volt sok várakozás és változás, de tény az utóbbi években már nem az a kellemes izgalom hatja át az embert mint régebben, ha jött egy új fejezet vagy egy új event.
Unur kereskedői és a Téli event óta többször megfordult a fejemben már, hogy tényleg abba kéne hagyni, mert ez ahogy elnézem a bétás fejlesztés teszteket nagyobb élmény nem lesz.
Meg ahogy látom a negatív kritikákat se igen viselitek el, csak azokat amik úgy kezdődnek, jajj de szuperek vagytok, meg húúú de jó lett ;) További jó játékot!!
 

kovigyu

Felderítő
A 17. fejezet Unur Kereskedői - TELJES feladatsora. Mindössze egyet találtam benne, ami elutasítható volt (vagy nem figyeltem fel rá):

01. Vásárolj 5 tudáspontot - 2x1 órás gyorsító
02. Használj fel 10 áldást - 150.000 mana
03. Gyűjts 20 ereklyét - 1 toronykönyvtár rúnaszilánk
04. Deríts fel egy tartományt - 3x5% pénzeső
05. Készíts fejlett szerszámokat 10 alkalommal - 20.000 holdkő
06. Oldd fel a fejlett kereskedő 4-et - 3 TP
07. Szerezz 500.000 manát - 20.000 platina
08. Fejleszd a kereskedőt 6. szintre - 1 bajnoksági aréna rúnaszilánk
09. Szerezz 50.000 isteni magot ÉS 50.000 unuriumot - 3x2 órás gyorsító
10. Képezz ki 5.000 egységet - 10.000 ork
11. Készíts 10 italt - 2x5% váratlan ajándék
12. Szerezz 5.000.000 aranyat - 10.000 obszidián
13. Szerezz 20.000 unuriumot - 12.000 isteni mag
14. Adományozz 5000 bűbájtöredéket - 10.000 unurium
15. Oldd fel a Kereskedelmi Központot - 3 mágikus műveltség bűbáj
16. Deríts fel egy tartományt - 20.000 elf fagyanta
17. Használj fel 50 tudáspontot - 2x5 TP áldás
18. Építsd meg a Kereskedelmi Központot - 2 fenséges fabrikálás bűbáj
19. Oldd fel a Kalóz Zászlóshajót - 50.000 deszka
20. Lehorgonyozhat a Vörös Gyöngy - 2x15% pénzeső
21. Gyűjts össze 1.000 Luxus Luxustárgyat - 20.000 királyi bársony
22. Oldd fel az Ínyencségek Zászlóshajóját - 50.000 márvány
23. Lehorgonyozhat az Előkelő Sorena - 2 inspiráló meditáció bűbáj
24. Gyűjts össze 2.000 ízletes finomságot - 20.000 ötvözetgomba
25. Oldd fel a Gyűjtő Zászlóshajót - 50.000 acél
26. Lehorgonyozhat az Esperia - 2x15% váratlan ajándék
27. Gyűjts össze 500 antik ereklyét - 20.000 kozmikus bizmut
28. Gyűjts össze 40.000 elvenari zérót - 50.000 kristály
29. Oldd fel a 2. szintű Kereskedelmi Központot ÉS legyen 490 teljesített tartományod - 2x8 órás idősgyorsító
30. Fejleszd a Kereskedelmi Központot 2. szinte - 20.000 vicces szappan
31. Oldd fel a nagy Kalózhajókat - 400 luxus luxustárgy
32. Oldd fel a nagy Gyűjtőhajókat - 200 antik ereklye
33. Oldd fel az Ínyencségek Nagy Hajóját - 800 ízletes finomság
34. Legyen legalább 1 nagy Kalózhajód ÉS 1 Ínyencségek nagy hajója ÉS 1 nagy Gyűjtőhajód - 160.000 mana
35. Gyűjts össze 2.000 luxus luxustárgyat ÉS 4.000 ízletes finomságot ÉS 1.000 antik ereklyét - 1x30 TP áldás
36. Használj fel 10 gyorsítót - 20.000 arkán tinta
37. Hívd be az összes nagy hajót (mindből 3-3-3 lehetséges) - 1 áramló varázslat szobor (2x1-es lakos-kult)
38. Oldd fel a 3. szintű Kereskedelmi Központot - 3 TP
39. Üzletelj a kufárral 10-szer ÉS tegyél 10 kereskedelmi ajánlatot ÉS fogadj el 10 ajánlatot - 10x3 perces
40. Oldd fel a kis Kalózhajókat - 5 márvány ereklye
41. Oldd fel a kis Gyűjtőhajókat - 5 acél ereklye
42. Oldd fel az Ínyencségek kis hajóját - 5 deszka ereklye
43. Hívj be legalább 3-3-3 kis hajót - 2 törött rúnaszilánk
44. Adj szomszédi segítséget 20 alkalommal - 1x33% váratlan ajándék
45. Oldd fel a 4. szintű Kereskedelmi Központot ÉS legyen 500 teljesített tartományod - 5 kristály ereklye
46. Fejleszd a Kereskedelmi Központot 4. szinte - 1x10 TP áldás
47. Használj fel 100 tudáspontot - 5 tekercs ereklye
48. Deríts fel egy tartományt - 50.000 tekercs
49. Teljesíts 40 találkozót vagy 40 bajnoksági találkozót - 5 selyem ereklye
50. Adományozz 50 millió aranyat - 2 királyi restauráció
51. Oldd fel az elixír, varázspor, drágakő fejlesztéseket - 6 Fenséges Fabrikálás
52. Legyen legalább 2 (varázspor vagy drágakő vagy elixír) manu 28. vagy magasabb - 1x14 órás gyorsító
53. Szerezz 20 ereklyét - 3 TP
54. Hívj be legalább 6 kis gyűjtőhajót - 1x20 TP áldás
55. Oldj fel egy Erődöt, egy Forrást és egy Palotát - 180.000 mana
56. Építs egyet a három új kulturális épület egyikéből - 20.000 isteni mag
57. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Kaszárnyát - 10.000 ork
58. Gyűjts össze 20.000 Antik Ereklyét - 15.000 unurium
59. Oldd fel az 51. Térképbővítést - 50.000 selyem
60. Adj el legalább 3 kis Gyűjtőhajót ÉS hívj be legalább 6 Ínyencségek kis hajóját - 3x5 órás gyorsító
61. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Fegyvertárat - 1 törött szilánk
62. Legyen legalább egy fegyvertárad 38. szintű - 4x30 perces gyorsító
63. Oldd fel a Végső Elvenari Stílúsú Lakóépületeket - 5 elixír ereklye
64. Legyen 10 lakóépületed 38. szintű - 1x33% pénzeső
65. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Kiképzőpályát - 2 kisállat eledel
66. (ELUTASÍTHATÓ) Fejleszd a kiképzőpályát 29. szintre ÉS képezz ki 5000 mogova ork harcost ÉS 5000 Tapasztalt ork stratégát - 5000 ork, 5000 mogorva ork harcos, 5000 tapasztalt ork stratéga
67. Adj el legalább 3 Ínyencségek Kis Hajóját ÉS hívj be legalább 6 Kis Kalózhajót - 2 királyi restauráció
68. Gyűjts össze 80.000 Luxus Luxustárgyat - 2 kombináló katalizátor
69. Oldd fel a Kereskedői Stílusú Zsoldostábort - 50.000 drágakő
70. Fejleszd a Zsoldostábort 21. szintre - 8x15 perces gyorsító
71. Legyen 510 teljesített tartományod - 5 varázspor ereklye
72. Használj fel 10 gyorsítót - 50.000 elixír
73. Legyen legalább 3 műhelyed 39. vagy magasabb szinten - 6 erőteljes ellátás bűbáj
74. Adományozz 600.000 manát - 2 épület teleportálása bűbáj
75. Adományozz 60.000 isteni magot - 2 kisállat eledel bűbáj
76. Oldd fel a Végső Elvenári Stílusú Főépületet - 5 drágakő ereklye
77. Gyűjts 20 ereklyét - 18.000 isteni mag
78. Használj fel 20 bűbájt - 2 kombináló katalizátor
79. Készíts 20 italt ÉS 10 kenyeret ÉS 5 kosárnyi élelmiszert - 2 inspiráló meditáció
80. Szerezz 60.000 unuriumot - 200 gyémánt
81. Add el a kereskedelmi központot - 50.000 varázspor
82. Fektess be 100 tudáspontot egy másik játékos ősi csodájába - 2x15 TP áldás
83. Adj szomszédi segítséget 50 alkalommal - 5 mágikus műveltség

Saját tapasztalat, nem másolt és/vagy fordított feladatsor. Ha valami hiba lenne benne, jelezzétek és módosítom.
Köszi szépen.
 

peltar

Felderítő
A 17. fejezet Unur Kereskedői - TELJES feladatsora. Mindössze egyet találtam benne, ami elutasítható volt (vagy nem figyeltem fel rá):

54. Hívj be legalább 6 kis gyűjtőhajót - 1x20 TP áldás
60. Adj el legalább 3 kis Gyűjtőhajót ÉS hívj be legalább 6 Ínyencségek kis hajóját - 3x5 órás gyorsító
67. Adj el legalább 3 Ínyencségek Kis Hajóját ÉS hívj be legalább 6 Kis Kalózhajót - 2 királyi restauráció

70. Fejleszd a Zsoldostábort 21. szintre - 8x15 perces gyorsító


Saját tapasztalat, nem másolt és/vagy fordított feladatsor. Ha valami hiba lenne benne, jelezzétek és módosítom.

Köszi, ez sokat segít.
Két kérdés:
-A behívás ebben a kontextusban mit jelent? Beleszámít a már meglevő is, vagy ténylegesen ennyi újra lesz szükség?
-A 70.nél ugye csak elkerülte a figyelmedet, hogy elutasítható, és nem kell 0-ról felépítenem...? :)
 

GreenKnight

Veterán
Köszi, ez sokat segít.
Két kérdés:
-A behívás ebben a kontextusban mit jelent? Beleszámít a már meglevő is, vagy ténylegesen ennyi újra lesz szükség?
-A 70.nél ugye csak elkerülte a figyelmedet, hogy elutasítható, és nem kell 0-ról felépítenem...? :)
- A "behívás" jelen esetben azt jelenti, hogy "legyen", tehát beleszámít ami már lenn van,
- Emlékeim szerint csak egy elutasítható küldetés van, azt pedig jelölte is @creatin , tehát ha végig akarod csinálni a feladatsort, akkor neki kell állnod felhúzni a zsoldostábort.
 

peltar

Felderítő
- A "behívás" jelen esetben azt jelenti, hogy "legyen", tehát beleszámít ami már lenn van,

Ez jó hír.

- A "behívás" jelen esetben azt jelenti, hogy "legyen", tehát beleszámít ami már lenn van,
- Emlékeim szerint csak egy elutasítható küldetés van, azt pedig jelölte is @creatin , tehát ha végig akarod csinálni a feladatsort, akkor neki kell állnod felhúzni a zsoldostábort.

Bizonyos szempontból ez is. Eddig nem tudtam, mikor fogom befejezni ezt a játékot, most már igen: Ha elérek a 70. küldetéshez, és nem látok ott egy elutasítás gombot...
 

nlstemplar

Veterán
Ez jó hír.



Bizonyos szempontból ez is. Eddig nem tudtam, mikor fogom befejezni ezt a játékot, most már igen: Ha elérek a 70. küldetéshez, és nem látok ott egy elutasítás gombot...

Vagy megállsz ott a küldetésekkel, és ha átlépsz a 18.fejezetbe akkor elutasíthatóvá válik mindegyik küldetés a 17.fejezetből.
 

Putyika

Veterán
-A 70.nél ugye csak elkerülte a figyelmedet, hogy elutasítható, és nem kell 0-ról felépítenem...? :)
Szerintem elutasítható, de csak tipp....vagy inkább következtetésnek nevezném. :)
Amikor odaértem, akkor már kész voltam a fejlesztéssel. De az feltűnt, hogy helyet cserélt a két küldetést adó alak, vagyis ez került alulra. Előtte csak egyszer volt lent, amikor a @creatin által elutasíthatónak jelölt feladat volt.
 

Erica

Veterán
Eszméletlenül jó ez az Unur kereskedői , nagyon élvezem , végre egy könnyen vihető gyönyörű grafikájú faj :)
Köszönet a készítőknek
Ferike drága!
Egyik világban sem jársz még a fent említett Fajnál...és így kérdéses a megfogalmazásod is..
Hozzá tenném, hogy az egyik leg időigényesebb Faj.
 

Ferenc99

Erős harcos
Ferike drága!
Egyik világban sem jársz még a fent említett Fajnál...és így kérdéses a megfogalmazásod is..
Hozzá tenném, hogy az egyik leg időigényesebb Faj.
Tudod nem csak magyar szervereken játszom.
A Tündéreknél a város lesz szebb feltéve , hogy elffel vagy. Az Elvenarnál maga a faj városa , akkor ha valaki az összes épületet kirakja ami a 4. szintet jelenti mert utána lehet még variálni , (1 portál , 8 akadémia és 4-4 épület az összes többiből ( műterem , mezőgazdaság , gyár és a bölcsesség terme )
Az Unur kereskedőinél meg az tetszik , hogy könnyen vihető :)
 

Ferenc99

Erős harcos
Mitől könnyen vihető szerinted??
Még a PP-nek se sok értelme van, mivel csak Zérót adja. Le kell gyártani 30-80 ezresével a flotta cuccait, amik ráadásul még egymás termékeiből állítódnak elő. Ha valaki nem 24 órában ül a gép előtt annak ez minden csak nem könnyen vihető!!
Attól , hogy egyszerű mint a fagolyó :)
Amúgy meg miről marad le az elf ?
 

Calyr

Veterán
Ferenc védelmében meg kell jegyeznem, hogy tényleg nincs szükség semmilyen taktikázásra, le kell tenni a lehető legtöbb hajót, és azokon a lehető legszűkebb termelésekkel a lehető legtöbbet le kell szedni. Ezek mehetnek egymással párhuzamosan is, csak a végén kell figyelni arra, miből mennyi szükséges valójában a tech fához és a feladatokhoz. Tényleg egyszerű - bár kétségkívül ízületkoptatóan sok kattintás kell hozzá, ami azért a legfanatikusabbak türelmét is próbára teszi. :)
 
Fent