• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs

Bildiko

Felderítő
Én is csalódtam! Azt hogy nehezítenek a feladaton azt még megértem. De a mértéket egy kissé elszabták. Ez a szerencsejáték pedig teljes kitolás. Egyszerűen nevetséges hogy 180 feladat teljesítése (már lassan egy hete a 20 pontosokkal szívok) nem elég ahhoz, hogy 10-es szintre húzzam a mézeskalács házat. Az eddigi eventek mindig hoztak valamit konyhára (épület, gyorsító, TP ..stb), ez pedig szerintem sokkal többet vitt, mint amennyit adott. Ha ilyen lesz a következő is akkor neki se állok. :-(
130 feladat teljesítése után jöttek a 20 szalagos feladatok.
Az nekem sem tetszik, hogy a napidíj megszerzését ennyire szerencse függővé tették. Az, hogy a kalapács leütésére szintén szerencse függő, hogy hány téglát kapok, ez szintén elég rossz ötlet szerintem... Tényleg, a régi rendszer kiszámíthatóbb volt a számunkra, tudtunk kalkulálni. Most teljesen a szerencsén múlik minden. Az,hogy milyen feladatot kapunk, milyen sorrendben, hiszen előfordult az is, hogy napi termelés után egy rövid idejű feladat, majd megint napi termelés jött, többször is. Igaz, nem közvetlenül egymás után, hanem beillesztve közé egy rövid feladat. Amikor mindez többször ismétlődik, ezáltal napi 40 masnit lehet szerezni, az elég bosszantó lehet. Ma kaptam először műhelyes ital termelést :)
 

DeletedUser3887

Vendég
130 feladat teljesítése után jöttek a 20 szalagos feladatok.
Az nekem sem tetszik, hogy a napidíj megszerzését ennyire szerencse függővé tették. Az, hogy a kalapács leütésére szintén szerencse függő, hogy hány téglát kapok, ez szintén elég rossz ötlet szerintem... Tényleg, a régi rendszer kiszámíthatóbb volt a számunkra, tudtunk kalkulálni. Most teljesen a szerencsén múlik minden. Az,hogy milyen feladatot kapunk, milyen sorrendben, hiszen előfordult az is, hogy napi termelés után egy rövid idejű feladat, majd megint napi termelés jött, többször is. Igaz, nem közvetlenül egymás után, hanem beillesztve közé egy rövid feladat. Amikor mindez többször ismétlődik, ezáltal napi 40 masnit lehet szerezni, az elég bosszantó lehet. Ma kaptam először műhelyes ital termelést :)
Óriási csalódást hozott számomra ez a feladat sor.A testvériségünk (kevesen vagyunk de napi rendszerességgel játszunk) úgy döntött, hogy a továbbiakban nem vesz részt ezekben a játékokban. Az rendben van, hogy meg kell dolgozni a díjakért, de hogy a vakszerencse is közre játszik a díjak hozzájutásához, nos ez már nincs rendben számunkra. Marad a sima városépités...:-(
 

Deleted User - 204368

Vendég
Óriási csalódást hozott számomra ez a feladat sor.A testvériségünk (kevesen vagyunk de napi rendszerességgel játszunk) úgy döntött, hogy a továbbiakban nem vesz részt ezekben a játékokban. Az rendben van, hogy meg kell dolgozni a díjakért, de hogy a vakszerencse is közre játszik a díjak hozzájutásához, nos ez már nincs rendben számunkra. Marad a sima városépités...:-(
és miért nem? alapvetően semmi olyat nem kér amit ne csinálnál esetleg egy kis odafigyelést igényel és cserébe mégha nem is azokat kapod amit szeretnél mégis kapsz vmit.
 

Deleted User - 204368

Vendég
az a gond ezzel h nem volt olyan küldetés ami megterhelt volna bárkit is mert a végtelenített küldetések előtt elfogadta a kis manuk/műhelyek termelését is. még azt se mondhatom h elvett volna vmit tőled az event mert ha néha lassabban is de tudtál haladni. mégha ha csak 1 tp-t 1 rúnát kaptál akkor is megéri csinálni az eventet.... nagyon de nagyon negatívan látod ezt
 

DeletedUser5131

Vendég
az a gond ezzel h nem volt olyan küldetés ami megterhelt volna bárkit is mert a végtelenített küldetések előtt elfogadta a kis manuk/műhelyek termelését is. még azt se mondhatom h elvett volna vmit tőled az event mert ha néha lassabban is de tudtál haladni. mégha ha csak 1 tp-t 1 rúnát kaptál akkor is megéri csinálni az eventet.... nagyon de nagyon negatívan látod ezt
Gondolat kisérlet következik.
1. Egész évben jó voltál.
2/a. Segítettél apunak, anyunak a háztartásban.
2/b. Jól tanultál az iskolában.
3. Eljött a Karácsony, Hanuka, születésnap (tetszés szerint)
4. Nagyon szeretnél kapni egy Malibu Barbit, dömpert.
5. Zoknit kaptál, mert ezt dobta a gép.
6/a. Jövöre még jobb leszel, hátha megkapod a Barbit.
6/b. Le*zarod az egészet.
7/a. A Mikulás elgondolkodik a dolgon, és legközelebb Barbit hoz.
7/b. Vagy nem.
8. Soha többé nem tepersz a Mikulás kedvéért.
9/a. Neked rossz, mert egy ábrándal szegényebb lettél.
9/b. A Mikulásnak rossz, mert egyel megit kevesebb rajongója van.
.
.
.
.
A zokni is nagyon hasznos, és ha elég élénk a fantáziád bábozni is lehet vele, a Barbival viszont nem.
 

Deleted User - 242797

Vendég
és miért nem? alapvetően semmi olyat nem kér amit ne csinálnál


Nem szoktam naponta tőbbször vásárólni vagy előállítani

- 10 tudáspontot
- bűbájtöredéket
- vizióport /ezt miután bekészitettem 16-ot azota random nem kért/
- alapvető és kézműves árut sem szoktam bájólni és gyorsitózni
- alapanyagot sem bájolok és gyositok...stb

Engedtessék meg de nekem is nagy csalódás ez az event.Nem ismételném meg az elöttem szólókat akik már leírták indokaikat.
Én is eventezni szeretnék és nem kaszinózni.Egy szó mint száz,ez jól el lett cseszve.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nem szoktam naponta tőbbször vásárólni vagy előállítani

- 10 tudáspontot
- bűbájtöredéket
- vizióport /ezt miután bekészitettem 16-ot azota random nem kért/
- alapvető és kézműves árut sem szoktam bájólni és gyorsitózni
- alapanyagot sem bájolok és gyositok...stb

Engedtessék meg de nekem is nagy csalódás ez az event.Nem ismételném meg az elöttem szólókat akik már leírták indokaikat.
Én is eventezni szeretnék és nem kaszinózni.Egy szó mint száz,ez jól el lett cseszve.
a tp-t vásárolni sem értek egyet a többivel meg végképp nem. miért fáj az neked h venned kell tp-t? nem a kukába dobod hanme fel tudod használni. miért baj ha bűbáj töredéket kell csinálnod? előbb utóbb úgy is kell.... itt meg kapsz érte "extra jutalmat". vízióport nem csinálsz? akadámia is csak dísznek van. senki nem mondta h gyorsítózz vagy bűbájozz vmit. lehet megcsinálni az eventet 10 nap alatt meg 30 nap alatt is (nem tom hány napos pontosan) de ezeket a dolgokat csak TE kérted magadnak nem az event kényszerít erre. 10ból 11 ember leírta h ez a kaszinózás nagyon rossz lett. én is egyetértek ezzel. de az h az event rossz lenne nem igaz. a randomitást úgy ahogy helyre hozták nincs az a monoton ismétlődés mint az előzőn megszoktuk. a küldetések fajtája is nagyon jó irányba mozdult el már nem kell felderíteni tartományt meg egyéb ilyen ultra szivatós feladatot csinálni benne. és neked is leírom h attól függetlenül h nem azt kapod amit szeretnél vagy szivat a sorsolás azzal h berakja az "ujra keverést" a legrosszabbkor attól még minimális erőfeszítésért kapsz vmit. a semmitől az 5 órás gyorsító is jobb. lehetne ezt pozitívabban is látni nem pedig elmenni a másik végletbe h "többet nem eventezek mert nem kaptam meg amit szerettem volna". kicsit túl szélsőséges
 

Deleted User - 242797

Vendég
lehetne ezt pozitívabban is látni nem pedig elmenni a másik végletbe h "többet nem eventezek mert nem kaptam meg amit szerettem volna".


Ugye azért eldönthetem én hogyan tovább a jövőben? És had írjam már le a véleményemet,ahogy én érzem. Köszönöm.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ugye azért eldönthetem én hogyan tovább a jövőben? És had írjam már le a véleményemet,ahogy én érzem. Köszönöm.
természetesen a véleményed a tiéd. csak arra világítottam rá h az érveid ami miatt nem tetszik az event nem igazán átgondoltak :)
 

Deathfolk

Veterán
Sziasztok
Az event kezdetén akartam már írni hogy ez katasztrófa, de aztán átgondoltam, adtam neki 1 esélyt, hisz a medvés eventnél is beírtam vagy 2x hogy nagyon rossz, aztán a végére megváltozott a véleményem... 1,5éve játszok, az eventeken elég aktív szoktam lenni, medvés eventen 30 fejlesztőt szereztem, sellőből 15 öt... De nekem igazából nem is ezek a nyeremények a fontosak hanem a napidíjak. A főnyeremények azóta hogy nincsenek szettek nem nagyon érdekelnek, sellőt mai napig nem raktam ki. A stonhenget is hónapokkal később, az 1ik medvét is csak 1 hete, ez a kalács ház se érdekel! De ott van pl a régi karnevál szett, na az ad naponta 50 ezer mannát meg 4300 magot, na erre mondom én azt hogy megéri érte csinálni az eventet... félek is hogy esetleg utólag ezt lecsökkentik, vagy törlik az egészet mert szinte már túl jó...:) Ezzel szemben utóbbi eventeken kiszúrják az ember szemét ilyen semmire nem jó sellőkkel, meg a mostani díjjal is, ami csak olyanokat ad amit amúgy is legyártok aztán a piacon arra cserélem amire akarom, akkor minek rakjam ki helyet foglalni, a 2 naponta járó 3 tp-ért? :D Bár lehet van olyan játékstílus / irány amibe beleillenek, csak én nem látom.... Szóval maradnak a napi díjak amikért még érdemes volt eventet csinálni, és végül ezért lett számomra a medvés event az eddigi legjövedelmezőbb, bár a medvék amúgy is kivételesen egész jók, bár a főnixek is jók voltak, de az összes többi fejleszthető épület számomra kb felesleges... Visszatérve a medvékhez, annyi időgyorsítót szereztem hogy még most is azokat használom, de hamarosan kifogyok, jó lett volna most vissza szerezni őket, de az időgyorsítós napon rá se mertem próbálni nyitni :( mert ahoz kevés masnim volt, hogy hülyeséget kapjak és esetleg később fontosabb napidíjat ne kapjak meg... Volt pl az iglu fesztiválos nap, abból szerettem volna 3db-ot, elnyomtam rá vagy 2000 masnit és kaptam 2db-ot, mert állandóan nyitottam 5-6db hülyeséget ami nem kellett, aztán 1 újrakeverést, ezt megismételtem vagy 6x, kész ideg is lettem tőle... közben 1ik csapattársam pár nappal későbbi napidíjnál ennyi masniból 7db napidíjat kapott... és a ház építésével is jobban áll pedig kb ugyanannyit raktunk bele, csak nekem sokat dob 1 téglát, neki meg 3at... Szerencsejáték az egész nem lehet tervezni, kiborító, ezért nem fogok küzdeni, és ekkor elkezdtem ide írni hogy hát ez a event katasztrófa, de elküldés előtt visszaolvastam, és olyan hangvételű lett, hogy azért lehet kidobtak volna innen... így inkább töröltem az egészet, és csendben maradtam. Azóta eltelt 1hét, csinálgatom de nem küzdök érte ahogy a medvéknél vagy korábban a szettekért... viszont amint még 1x megkapom a 20 TP vásárlást azonnal abba hagyom! Már így is túl drága a tp. nem éri meg többet vennem, és ezzel a későbbi eventeket nehezíteni. A nyeremények nem tervezhetőek így a kis esély miatt nem fogom még jobban drágítani... ahogy gyorsítót se használok ehhez az eventhez, se gyémántot, mert nincs egyetlen 1 olyan nyeremény se amire látok esélyt, így nem is foglalkozok vele, csinálom lassacskán ahogy jön azt kész, de ugyanakkor rohadt idegesítő az egész, végre itt 1 event év vége van, ráérnék, gondolom mások is, nincs munka / suli, erre ilyen aránytalan nyereményű event van....
A véletlenszerű feladatsorral nekem nincs gondom, bár jobban szerettem a fixet, de tény azt túl könnyű volt megcsinálni, teljesen érthető hogy azzal kellett valamit kezdeni, ez a véletlen megoldás jó, főleg hogy kivették vagy nincs annyi fedez fel 1 tartományt, de a lecsökkentett 20 nyeremény masni nem arányos, plusz azért így is van bőven idegesítő dolog, nekem rendszeresen volt hogy vagy 5x kérte ugyanazt , úgy hogy közé berakott valami mást, pl kért annyi vízióport hogy 2 nap volt legyártani mert persze csak 1-2 öt érőket dobott be, végre megcsináltam aztán jött valami más feladat, aztán újra víziópor, és ez ismétlődött vagy 5x, 1 hetet szenvedtem a vízióporral, aztán úgynaz tp-vel, akkor még 10el, na már ott majdnem abba hagytam, de azóta hogy 2x kért 20at,következőnél garantáltan abba hagyom! Aztán a túl nagy mennyiségű termelések kérése, az is 2 nap mire legyártom. Ja és nem az a bajom hogy tp-t kell vásárolni, hanem hogy miért vásároljak, azért hogy kapjak majd valami hülyeséget? Hát azért nem fogok tp-t venni, hogy drágább legyen de nem kapjak cserébe semmi jót... Semmit nem éri meg ezért az eventért tenni, mert nem éri meg a szerencsejáték nyeremény, és ez ennek az eventnek a legnagyobb hibája, ez az új nyitogatási rendszer. Ha maradt volna a régi 3 láda a megszokott százalékokkal, és ha 1 picivel több masnit lehetett volna kapni akkor bőven megérte volna hajtani az eventben a napidíjak miatt! Ahol megkaptam amit terveztem, ha nyitottam 10 ládát akkor 6 ba az volt amit akartam, most nyithatok 30 at akkor se biztos hogy megkapom, ráadásul kevesebb "aktuális izét (masnit) lehet szerezni" Ezzel az új rendszerrel nálam csak azt érték el hogy az eddig motiváltságom eltűnjön! Korábban hajtottam, költöttem is rá, közel 30 ezer gyémánton vettem 1,5 év alatt, még most is van 7000... De ebben az eventben 1 gyémántot nem használtam el, és a jövőbe se fogok ha marad ez a tervezhetetlen nyitogatási rendszer, meg a tégla kalapálás... :( Azóta hogy játszok messz ez a legrosszabb event. Nagy visszafejlődés, pedig jó látni hogy sok területen fejlődik a játék, sok az új tartalom, de ez a event nagyon félre ment! Tudtommal van béta szerver, ott ezért senki nem szólt?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5131

Vendég
"10ból 11 ember leírta h ez a kaszinózás nagyon rossz lett. én is egyetértek ezzel. "#172 by RED1
Mindenki leírta, hogy nem kedveli a kaszinó faktort. Ez jó, mert ha többen írjuk talán jobban halják!
Lenne egy megoldási javaslatom: MASNI KERESKEDŐ. Az összegyűjtött masnit el lehetne cserélni.
pl.: 50 masni = 1TP; 2h gyorsító; 5% pénzeső
100 masni= 3TP; 5h gyorsító; bűbájtöredék
150 masni= 5TP; kis kultur épület...
.
.
.
300 masni= 1napidíj; portálprofit; 30TP
A kereskedő és a kaszinó (akár jelenlegi formájában) mehetne egymás mellet, és a fejlesztők láthatnák melyik irányt kedvelik, követik a játékosok.
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok !
Ha mondjuk a napi nyeremények 3x szerepeltek volna akkor mindenki pozitívabban látná az eventet , pl ha valaki az időgyorsítókra hajt akkor így nyert volna annyit , hogy nem lenne csalódott .
Én azért beszereztem így is fele annyi napi nyereményt mint amit terveztem , ezért hálás vagyok , hogy megint volt event :)
 

Wiccara

Veterán
Kedves @Deathfolk !
Minden egyes szavaddal teljesen egyetértek, a számomra legfontosabb közlendőt kiemeltem, visszajelzés gyanánt.

ennek az eventnek a legnagyobb hibája, ez az új nyitogatási rendszer. Ha maradt volna a régi 3 láda a megszokott százalékokkal, és ha 1 picivel több masnit lehetett volna kapni akkor bőven megérte volna hajtani az eventben a napidíjak miatt!

Azóta hogy játszok messze ez a legrosszabb event. Nagy visszafejlődés, pedig jó látni hogy sok területen fejlődik a játék, sok az új tartalom, de ez a event nagyon félre ment!
 

DeletedUser3

Vendég
Kedves mindenki,

Engedjétek meg, hogy megköszönjem, hogy megosztjátok a gondolataitokat, problémáitokat, érzéseiteket az eventtel kapcsolatban, valamint azt, hogy mindezt emberi, kulturált hangnemben teszitek.
Higyjétek el, mi, a support csapat is érezzük, nem ez lett a legkellemesebb event a játékban, és bár vannak kellemes és jó újítások benne, ezeket sajnos beárnyékolják a kellemetlenebb részletek.
Nem szeretném hosszúra ereszteni a dolgot, csak biztosítani szerettelek volna titeket, hogy a visszajelzések egészét elolvastuk (és fogjuk is), és továbbítjuk a fejlesztőcsapat felé, hogy a jövőbeli események már jobban sikerülhessenek.

Hoshi
 
Fent