• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs

DeletedUser992

Vendég
Sziasztok!
Nem sikerült túl jól ez az event. Kisebbik városomban egyszer sem sikerült a napi díjat elhoznom 3x próbáltam 800 masnival kétszer még adott is 200 masnit és így sem jött össze. Kb 4-6. nyitásra megkeverte. A másik városomban sem sikerült minden olyan napi díjat megszereznem amit szerettem volna. Ott is kb 3x próbáltam. A házacska meg nem kell.
Ha már másolják a forge-t legalább csinálnák jól. :)
 

DeletedUser5209

Vendég
Hmmm... Kicsi város sokkal kisebb napi nyeremény. A feladatok ugyanolyan hosszadalmasak, mint a nagynak.
Négyes szinten, maxra fejlesztett ház 420 lakost ad. Napi nyeremény 370-et.
9. Szint, házikó 1200-at, nyeremény 1520-at.
Csak egy észrevétel.
A többit már leírták előttem. A bosszantó állandóan " beragadó" feladatokat, a 20 szalagért való nyögvenyelős küzdelmet...
Amennyire vártam régebben az eventeket, annyira vált most bosszantó kényszerré az egész.
Igazán sajnálom, régebben jó kis játék volt ez.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Hmmm... Kicsi város sokkal kisebb napi nyeremény. A feladatok ugyanolyan hosszadalmasak, mint a nagynak.
Négyes szinten, maxra fejlesztett ház 420 lakost ad. Napi nyeremény 370-et.
9. Szint, házikó 1200-at, nyeremény 1520-at.
Csak egy észrevétel.
azért durva lenne ha olyat kapnál mint egy "nagy város". neki 5% lakost tesz ki ez az épület neked meg a 25%át. kicsit kemény lenne ha egyezne az érték.
 

DeletedUser5209

Vendég
azért durva lenne ha olyat kapnál mint egy "nagy város". neki 5% lakost tesz ki ez az épület neked meg a 25%át. kicsit kemény lenne ha egyezne az érték.
Bocsi, ezt az 5-25%-ot nem értem. Vagy ha jól értem, akkor te nem olvastad figyelmesen, amit írtam.
Nyilván nem arra gondolok, h ugyanazt kéne adnia az épületnek minden szinten. Csak nem hittem, h azzal amivel a nagy város bőven jól jár, a kicsinek egyáltalán nem éri meg.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Bocsi, ezt az 5-25%-ot nem értem. Vagy ha jól értem, akkor te nem olvastad figyelmesen, amit írtam.
Nyilván nem arra gondolok, h ugyanazt kéne adnia az épületnek minden szinten. Csak nem hittem, h azzal amivel a nagy város bőven jól jár, a kicsinek egyáltalán nem éri meg.
nekem a 12. szintű házikó 2800 lakost és 800 kultúrát biztosít. ez nekem a teljes lakosságom 1,7%a míg a teljes kultúrám 0.5%át teszi ki. én mennyivel járok jobban mint egy 4. szintű város? innentúl ki tudod számolni h arányaiban nézve mennyire van jól kiosztva az egész, bár nem elsz túl pontos a mérték mivel lehet más stílusban játszunk de én sem érzem ezt a nyereményt túl jónak.
 

DeletedUser262

Vendég
sziasztok
más is járt úgy hogy a feladat végett kénytelen befejezni az eventet ? esélyem sincs befejezni mert olyan feladatot kaptam hogy fedezz fel 1 tartományt vagy kutass ki egy technológiát :p teljesen reménytelen 90 ó a tartomány felfedezésem időgyorsítókat elhasználtam az előbbi ilyen feladatnál azért ezzel a feladatokkal nagyon kiszúrtak a nagyobb szinten állókkal, és hab a tortán hogy ezt úgy kaptam meg hogy 2x egymás után közte egy másik feladattal . ez nagyon nem lett átgondolva hogy hogyan dobálja be a feladatokat
 

Deleted User - 204368

Vendég
sziasztok
más is járt úgy hogy a feladat végett kénytelen befejezni az eventet ? esélyem sincs befejezni mert olyan feladatot kaptam hogy fedezz fel 1 tartományt vagy kutass ki egy technológiát :p teljesen reménytelen 90 ó a tartomány felfedezésem időgyorsítókat elhasználtam az előbbi ilyen feladatnál azért ezzel a feladatokkal nagyon kiszúrtak a nagyobb szinten állókkal, és hab a tortán hogy ezt úgy kaptam meg hogy 2x egymás után közte egy másik feladattal . ez nagyon nem lett átgondolva hogy hogyan dobálja be a feladatokat
inkább csak te vagy peches. én kb 10 napa alatt végeztem a főküldikkel és azóta 20as pakkokat csinálom. eddig 2 max 3x volt fedezz fel tartományt kérés elég nagy idő különbséggel.
 

Wiccara

Veterán
inkább csak te vagy peches.
Ez esetben nem csupán a 16 dobozocska "itt a piros hol a piros"; jelentős különbséget dobhat a gép játékos és játékos közé.
A feladatokat előre ismerve tényleg nem volt kihívás az event. A random, gép dobálta részben a sok "beragadt", "átfogalmazott" rész pedig a ló túlsó oldala.
A túl jó és a túl rossz között, a következő már csak jobb lehet(?) :)
 

DeletedUser2061

Vendég
Üdv. Valaki járt úgy az event során, hogy kinyitott egy csomagot, van benne 150 masni és mintha mise történt volna?
Persze a nyitásért az 50 masnit elvette.
 

Tejinashi

Erős harcos
sziasztok
más is járt úgy hogy a feladat végett kénytelen befejezni az eventet ? esélyem sincs befejezni mert olyan feladatot kaptam hogy fedezz fel 1 tartományt vagy kutass ki egy technológiát :p teljesen reménytelen 90 ó a tartomány felfedezésem időgyorsítókat elhasználtam az előbbi ilyen feladatnál azért ezzel a feladatokkal nagyon kiszúrtak a nagyobb szinten állókkal, és hab a tortán hogy ezt úgy kaptam meg hogy 2x egymás után közte egy másik feladattal . ez nagyon nem lett átgondolva hogy hogyan dobálja be a feladatokat

Én most vagyok majdnem ilyen helyzetben, bár a házikó már tizes szinten van, de nekem is most vagy tartományt kéne felfedeznem, vagy egy technológiát kéne kikutatnom, jelenleg mindkettő esélytelen még egy darabig, de mivel kész a ház, így igazából nem nagy gond. Másik házat nem tervezek felhúzni...
 

cilli

Tag
1 hónapig puffogtam, de mégis leírom most, hogy vége. Annak ellenére, hogy soha nem szoktam kritizálni a játék egyetlen potntját sem, úgy vagyok én ezzel, hogy a fejlesztők adnak nekem játékot, én meg játszom és nem az én dolgom kritizálni annak elemeit.
Ellenben ez az event- mondhatom kereken 3 év játék után, ugyanis 2016. karácsonyán regiztem - az eddig látott összes event legeslegkellemetlenebb eventje volt, még azt is beleszámítva, amikor bejöttek az egymás után a "felfedezés vagy technológia vagy 25 viziópor" és a "felfejlesztette műhelyben 3 -6 szerszámosláda" feladatok egymás után folyamatosan (macis event). Mégis ott még eldönthettem, hogy mennyit szánok egy pörgetésre.
Itt a feladarok hiába másképp voltak megfogalmazva és friss áunak neveztétek vagy munkanélküli ellátásnak, édes mindegy volt. Amúgy még a szerszámosak nem is okoztak annyi gondot. 6 manum van mindenből kimaxolva, de a vége felé már fabrikálással sem tudtam 2x9 órával beszedni az árut. Mennyiért is? 20 masniért!! 2 várossal játszom, végig toltam, de mégsem lett meg az egyikkel a 9. fejlesztő. Nem mintha le akarnám tenni a mézeskalács házat. Annyira kevés az a kettes bónuszos áru, amit ad, hogy kár a 4x4-es területért.
Összességében: kellemetlen feladatok, vagyis borzalmas mennyiségek, valamint az, hogy cak 50 masniért lehetett ajánékért menni és nem lehetett eldönteni, hogy mennyit szánok rá, na meg ez a kalapács (olyan unalmas volt, hogy elfelejtettem ütni és csak pár naponta egyben csapkodtam végig), áááá nagyon nem tetszett és nem voltam egyedül ezzel.
A 20 masnis rész pedig mindent vitt, ott aztán már mindenkinek elege lett az egészből, előtte még gyorsítót is áldozgattuk rá többen, onann azonban már azt sem. És nem vígasztal, hogy ez bónusz résznek lett kinevezve, hogy ne fogyjon el az event, mint azelőtt. Elfogyott és jó volt úgy, voltak a napi feladatok... Sokkal normálisabb volt a teljesíthető és előre kiszámítható feladatokkal. Igen, mindenki tudta előre, feldobtuk a műhelyeket, manukat és szépen megcsináltuk, akkor sem ingyen kaptuk meg az ajikat, akkor is ráment a ráhagyott idő kb. fele....
Na ennyi a véleményem, remélem a fejlesztők átgondolják ezt az össze-vissza feladat adást, az eszetlen mennyiségeket, de főleg a fix áras nyereményeket!
BUÉK!
 

cilli

Tag
Szia!
Gondolom pont nem elvtárs ;)

A te neved lefordítva "Vörös1" vagy "Piros1" ?
Azért a szalagra (almára, utcán a jelzőlámpára, ...) inkább a pirosat használja a magyar.
Még a Google is elsődlegesen piros-ra fordítja.

Meg a kép is masni inkább.:p


nem a vörös szóval van gond, csak a kontextussal.... vörös zászló OK, jönnek a vörösök (és nem a fehérek) OK, de könyörgöm egy játékban a masni nem vörös, hanem piros. Ha zászló vagy csillag lenne, az vörös lenne, de ez PIROS. És MASNI nem pedig szalag.... de mostmár mindegy :D
 

Stigaly

Tapasztalt építő
Sziasztok. Szeretem ezt a játékot, és minden alkalommal nagyon várom az eventeket, hiszem külön kihívás hogy tudjam teljesíteni. De az utolsó pár eventnél tényleg nagyon el csúsztak a dolgok. A problémákat ragyogóan össze foglalták egy páran itt a fórumon (is). Annyit szeretnék csupán hozzá fűzni, hogy volt olyan elem is, aminek én személy szerint nagyon örültem. Ez pedig a kisállat eledel nyerési lehetősége. Ezért nagyon hálás vagyok. De annak még jobban örülnék, ha a megnyerhető épületek kicsit több bónuszt adnának (lakosság, kultúra, termék, stb...) A mennyiségek nem voltak túl motiválók. Szerintem sokan azért is fektettek kevesebb energiát az eventbe, mert kicsik voltak a nyeremény épületekkel elnyerhető előny. Régen mintha jobbak lettek volna ezek az arányok.........

És Boldog Új Évet minden Elvenár rajongónak. ;D
 

DeletedUser1047

Vendég
A világon nincs ennyi gyorsító, hogy másnaponta derítsek fel egy tartományt és nincs annyi portálprofit, hogy a majdnem semmiért feláldozzak minimum 12-t, hogy kikutassak egy technológiát. Ez már nem öröm a játékban, ez már több mint bosszantó:( Ez az event egy borzasztó nagy csalódás. Sokkal szívesebben csinálom a kalandot egy teljesen kalandra átalakított városban, mert tudom, hogy amiért megdolgozom, azt megkapom. Termelem az 5 perces sört 120 műhelyben, a 25 manukombóban amit épp kell, mert azt kapom, amit várok. De most sem termelni nem tudok, mert nem merem leszedni a megtermelt dolgokat, hátha épp véletlen azt kéri a következő feladat. Magyarul áll ilyenkor a városban szinte minden termelés, kivéve a vendégfajokat. Szerintem ez senkinek nem jó, sem a kicsiknek, sem a nagyoknak. Senkinek. És itt az ünnep, amikor sokan ráérnénk játszani, de minek? Nézzem azt hogy még 78 óra múlva jár le a felfedezőm? A korábbi eventeknél azért valamennyire ez tervezhető volt, nem sajnált az ember pár gyorsítót beáldozni, de ez már azért túlzás.
Ha próbálok előre készülni, akkor áll a termelés szinte mindenhol. Külön dühítő, amikor véletlenül beszedem a napos termelést, amivel előre akartam készülni és utána kéri a feladat, hogy csináljak szerszámosládát. A 20 masnis küldetésektől kezdve nem volt szerethető az esemény. Ha természetes tempóban játszom, akkor kb. kétnaponta tudtam volna 20 masnit szerezni, ami 5 naponta 1 nyitást jelent, ez nagyon karcsú. Ha a második házamhoz csak 4 ereklyét sikerült volna összeszednem, akkor ki sem tettem volna, mert többet érnek a normál épületek, amiket a következő korban fejleszthetek gyémántok felhasználása nélkül is. Szóval muszáj gyorsítózni, áldásokat, kisállateledeleket és bűbájokat használni és rááldozni napokat, amikor csak a játékban kattintgat az ember, ha valamit el akar érni. Nincs arányban a nyeremény a befektetett idővel és a beáldozott tárgyak értékével.

és miért nem? alapvetően semmi olyat nem kér amit ne csinálnál esetleg egy kis odafigyelést igényel és cserébe mégha nem is azokat kapod amit szeretnél mégis kapsz vmit.
Kétnaponta 20 masni, az a hónapos eventre 6 nyitás. A 6 nyitásból szerezhető nyereményekért az event leírását is kár elolvasni.
 

DeletedUser1047

Vendég
miért kapnál 2 naponta 20 masnit? csak tartományt kellett felfedezned végig?

Változatosabbak voltak a feladatok, nem azzal volt gond. Röviden azért, mert nem érek rá akkor, amikor lejár a termelés. A játékomat a szabadidőmhöz szoktam igazítani és nem tudom megfordítani, hogy a dolgaimat igazítsam ahhoz, hogy mikor kéne belépni a játékba.

Hosszabban:
- vegyél 20 TP-t: 700.000 arany/TP áron hamar kiürülnek a készletek, gyémántot, alapanyagot nem használok erre
- (kisállateledel VAGY) teljesíts egy tartományt: ez sima ügy, szokott lenni rávaló
- *márvány/acél/deszka (+kristály/tekercs/selyem) termelés: 3837 acélt termel egy gyáram 3 óra alatt, 90e fölöttit kért a feladat
- *9 x 3órás termelés / 5 x 9órás termelés: event induláskor 4 acélmanufaktúrám volt, a lejáratkor alszom/dolgom van, elhúzódhat így a beszedés
- deríts fel egy tartományt VAGY kutass: általában kutattam, a felderítés több, mint 2 nap
- gyűjts egy halom aranyat: nem gond, ha nem épp előtte gyűjtöttem be nem sokkal, mint ahogy ez lenni szokott
- szerezz 3 kombináló katalizátort: torony nem mindig van vagy épp nem azt ad, ha előre gyártok, akkor nem tudok barkácsolni közben, különben sem gyártottam volna, van elég, holdkőtárakból csak napi 2 jön
- *12 x 5 perces / 9 x 15 perces / 7 x 1 órás / 4 x 3 órás / 3 x 9 órás / 2 x 1 napos alapanyagtermelés: nappal általában 3 órás termeléseket szoktam betenni, éjjelre 9 órásat, a többit nem használom. Könnyen kifogyok a kalapácsokból, így az előre készülés miatt beszedetlen termelés, a napos termelések, a felrúgott napirend hiányt idéznek elő.
- költs 30TP-t vagy 25-t csodába: szokott lenni rávaló

Különösen a csillagos feladatok azok, amelyek nekem egyáltalán nem tetszettek, nem illeszthetőek be abba, hogy akkor játszom, amikor ráérek, hanem meg akarják szabni, hogy mikor kéne ráérnem. Nem tudom és nem is akarom a játék köré szervezni az életemet.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Változatosabbak voltak a feladatok, nem azzal volt gond. Röviden azért, mert nem érek rá akkor, amikor lejár a termelés. A játékomat a szabadidőmhöz szoktam igazítani és nem tudom megfordítani, hogy a dolgaimat igazítsam ahhoz, hogy mikor kéne belépni a játékba.
ezekre nem tudok mit mondani. a városod fejlettsége/fejletlensége miatt voltál bajba meg azért mert nem voltál kicsit se rugalmas és felkészült.
4 acél manu hát kevés ezzel nem tudsz mit kezdeni nem a te hibád gondolom a fejlesztők más logika mentén gondolkodtak.
nekem is állt 2 manuban egész event 1 napos termelés. és nem kellett... csomó kalapács kiesett? na és? pótlom máshonnan mert nem nehéz. a többit pazarlás nélkül tudod teljesíteni fenséges fabrikálással vagy akár gyorsítókkal(nekem szinte katalizátorrra megy el a gyorsítóm) akár bennhagyod a termelést a akadémiában stb. most azt várjuk el a játéktól h egy pofon egyszerű eventet csináljon? amugy megkaptuk mert az első része amikor adta a szalagot bőven azt a részt 7-10nap alatt a többség teljesíette a többi csak bónusz... én csak katalizátort gyorsítoztam mert az amúgy is csinálom 11 ereklyével zártam az eventet. maximálisan elégedett voltam a küldetések nehézségével ha odafigyeltél temsan tudtál haladni :)
 
Fent