• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs

bere007

Veterán
Egy pár event már van a hátam mögött, de nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy ez volt az eddigi legrosszabb, amin részt vettem.
A napi nyereményeket sikerült hazavágni. Eddig tudtunk ott taktikázni és azokra a ládákra és azokon a napokon nyitottunk, amik nekünk kellettek, most meg volt, hogy ezer masnit elhasználtam, de 1db napi főnyereményt sem kaptam. Pedig sokunknak eddig a napi nyeremények voltak a fő célpontok, mert a főnyeremény nem mindig és nem mindenkinek éri meg, ez gondolom nem vita kérdése. De ez a 16 díszdoboz és "választhatsz"... ennyi erővel megnyomhatnánk egy gombot, beírjuk, hogy hány nyitást kérünk és felsorolja, hogy miket kaptunk. Ugyan annyi értelme van, mint ennek. Lényegében semmi változás nem lenne, csak kevesebb lenne a púder. Nem kellett volna ennyit melózni és talán jutott volna idő kijavítani a hibát a toronynál, ami már a kezdetek óta ott van, aminek a kijavítására meg nincs idő... Amikor a duplázós után kinyitottam az iglut, vagy mi a fenét, szerintem fél németország női hozzátartozója csuklott.... Az utolsó részben, a 20 masnisnál a feladat és a kapott jutalom aránya egyszerűen szánalmas. Ha 2 feladatot megcsinálok, még az sem elég 1db nyitáshoz. Ráadásul egy időben beragadt a 112e áru és utána a szerszámosláda nagy műhelyben páros, kb 4-5 alkalommal egymás után ez a páros jött ki. A gyártást kérő feladatoknál nem tudom nyomon követni, hogy melyikből mennyit írt jóvá a feladat, mivel csak azt mutatja, ami közelebb áll és ott is csak a számot, a fajtát ott sem. Ez a szerencsejáték ami itt folyik az már teljesen kiábrándító. Semmi köze ahhoz, hogy hogyan taktikázunk, hogyan tervezzük a dolgokat, mert ha nincs szerencsénk, akkor fele annyit sem érünk el, mint egy másik játékos, aki ugyan annyit tett, mint mi. És ez nem csak a masnihasználatban jelenik meg, hanem már abban is, hogy a fődíjakat mennyiért kapjuk meg. Itt gondolok arra, hogy 1db kalapács érhet egyet, kettőt, vagy hármat. Most ez úgy mégis mi???
Én úgy tudtam, hogy ez egy városépítő stratégiai játék és nem egy szerencsejáték. Arra vannak mások. Ez a fejlődési irány nekem nagyon nem tetszik és ahogy itt is olvasom a hű bólogatók száma is drasztikusan csökken, tehát közel sem vagyok ezzel egyedül... Már megint az van, hogy megy a variálás, megy a kapkodás, aztán kapjuk a félkész dolgokat és majd véleményezzük és lesz változtatva. Persze azon túl megint tele lesz pakolva negatívumokkal. Már elég régóta ez megy és ez nagyon el tudja venni az emberek kedvét.

És most leírom azt, amiért kimondottan csalódtam az játékban.
Átverve érzem magam, mivel az event kezdete után több, mint 2 héttel itt a fórumon tudtam meg egy olyan játékostól, aki már ki is lett tiltva a fórumról, hogy ha van választás, hogy T2 vagy T3 is jó, akkor azokból kevesebbet kell gyártani. Ez valahogy kimaradt a leírásból.
Átverve érzem magam, mivel nem lett leírva, hogy ha a műhelyben konkrét gyártást kér akkor a varázslatos műhely duplán számít.

A játékosok felé való kommunikálásban nagy hiányok vannak, mivel az itt felsoroltak eléggé fontos dolgok, illett volna megosztani velünk. Ezért is volt ennyi értetlenkedés a fórumon, mivel nem mondta ezt nekünk senki... Elhiszem, hogy nem a magyar piac hozza a legnagyobb bevételt, de azért a megfelelő tájékoztatás egy elvárt dolog az újításoknál. Bár lehet, hogy ezt csak én látom így.

Ami pozitívum az annyi, hogy az arany és kalapács szerzésnél volt, hogy elfogadta az áldást és a csodáknak az aratását. Ez a változtatás tetszik, de ez nem tudja kompenzálni azt a sok negatívumot, szerintem.

Nem szoktam rosszat kívánni senkinek soha, de remélem olyan rossz statisztika lesz ebből (minden téren), hogy legközelebb ilyen event nem kerül ide.
 
A világon nincs ennyi gyorsító, hogy másnaponta derítsek fel egy tartományt és nincs annyi portálprofit, hogy a majdnem semmiért feláldozzak minimum 12-t, hogy kikutassak egy technológiát. Ez már nem öröm a játékban, ez már több mint bosszantó:( Ez az event egy borzasztó nagy csalódás. Sokkal szívesebben csinálom a kalandot egy teljesen kalandra átalakított városban, mert tudom, hogy amiért megdolgozom, azt megkapom. Termelem az 5 perces sört 120 műhelyben, a 25 manukombóban amit épp kell, mert azt kapom, amit várok. De most sem termelni nem tudok, mert nem merem leszedni a megtermelt dolgokat, hátha épp véletlen azt kéri a következő feladat. Magyarul áll ilyenkor a városban szinte minden termelés, kivéve a vendégfajokat. Szerintem ez senkinek nem jó, sem a kicsiknek, sem a nagyoknak. Senkinek. És itt az ünnep, amikor sokan ráérnénk játszani, de minek? Nézzem azt hogy még 78 óra múlva jár le a felfedezőm? A korábbi eventeknél azért valamennyire ez tervezhető volt, nem sajnált az ember pár gyorsítót beáldozni, de ez már azért túlzás.
 

Deleted User - 204368

Vendég
A világon nincs ennyi gyorsító, hogy másnaponta derítsek fel egy tartományt és nincs annyi portálprofit, hogy a majdnem semmiért feláldozzak minimum 12-t, hogy kikutassak egy technológiát.
szerintem ezekre a küldetésekre lehet kicsit készülni. én is megállam a tach fán h felhalmozzam a tp-t/alapot hozzá h tudjak küldizni. volt 8 db felderített tartományom így tudtam zárni is őket. vmelyest lehet készülni ezekre.
 
szerintem ezekre a küldetésekre lehet kicsit készülni. én is megállam a tach fán h felhalmozzam a tp-t/alapot hozzá h tudjak küldizni. volt 8 db felderített tartományom így tudtam zárni is őket. vmelyest lehet készülni ezekre.
Volt vagy 6 db techfa tp-s feltöltésem, csak épp a vendégfaj humánium és elfáriumtermelése 9 óránként max 70, és ezekből kel több mint 1000 1-1 technológia feloldásához. A 4. szintű mag tárolókapacitása pedig cca 2200. De majd ha odaérsz és épp belecsöppensz egy hasonló eventbe, megérted miről beszélek.:)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Volt vagy 6 db techfa tp-s feltöltésem, csak épp a vendégfaj humánium és elfáriumtermelése 9 óránként max 70, és ezekből kel több mint 1000 1-1 technológia feloldásához. A 4. szintű mag tárolókapacitása pedig cca 2200. De majd ha odaérsz és épp belecsöppensz egy hasonló eventbe, megérted miről beszélek.:)
nem hiszem :)
 

GreenKnight

Veterán
Szerintem semmi olyat nem kér az event, amit ne csinálnál amúgy is. Legfeljebb nem akkor, amikor Te szeretnéd.
A legnagyobb gond szerintem, hogy megszoktátok a feladatsort, amire felkészültetek és lezavartátok 1 hét alatt. Most pedig nincs vége a feladatoknak, nem érzed, hogy végeztél és továbbra is meg akarsz csinálni napi 20-30-x küldetést.
Én faj közben (elvenárok, semmivel se könnyebb, mint a többi) végeztem a feladatokkal, már a 20-asokat szedem. Közben összeszedtem 11 mézeskalács rűnát is, bár egyáltalán nem érdekelt, mert nem fogom letenni, számomra semmi haszna.
Nincs ezzel az eventtel igazán nagy probléma, engedjétek meg az Innonak, hogy időnként kísérletezzenek ezzel-azzal. Mert egyébként meg az lenne a kifogásotok, hogy unalmas, lapos a játék.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Szerintem semmi olyat nem kér az event, amit ne csinálnál amúgy is. Legfeljebb nem akkor, amikor Te szeretnéd.
A legnagyobb gond szerintem, hogy megszoktátok a feladatsort, amire felkészültetek és lezavartátok 1 hét alatt. Most pedig nincs vége a feladatoknak, nem érzed, hogy végeztél és továbbra is meg akarsz csinálni napi 20-30-x küldetést.
Én faj közben (elvenárok, semmivel se könnyebb, mint a többi) végeztem a feladatokkal, már a 20-asokat szedem. Közben összeszedtem 11 mézeskalács rűnát is, bár egyáltalán nem érdekelt, mert nem fogom letenni, számomra semmi haszna.
Nincs ezzel az eventtel igazán nagy probléma, engedjétek meg az Innonak, hogy időnként kísérletezzenek ezzel-azzal. Mert egyébként meg az lenne a kifogásotok, hogy unalmas, lapos a játék.
ezzel nagyon egyet tudok érteni. maga az event hangulatos ugye a végtelnített küldikkel is szépen lehet haladni és nem 1 hét után fullad ki az egész mint a régiek ha jól megtervezted. és nem is szeded meg magad nagyon durván gyorsítókkal. nyilván van mit fejleszteni de a végtelenített küldi feladatokkal szerintem elégedettek lehetünk 90%ban
 

Tejinashi

Erős harcos
Szerintem semmi olyat nem kér az event, amit ne csinálnál amúgy is. Legfeljebb nem akkor, amikor Te szeretnéd.

Szerintem pedig kér. Tegye fel a kezét, aki csak úgy nekiáll 30 tudáspontot vásárolgatni egymás után többször, vagy előállít 15-20 vízióport sorozatban. Úgye, hogy senki nem tesz ilyeneket önként és dalolva? Az egy dolog, hogy nem használom egyébként a műhelyt, mert nincs rá szükségem, de van felhúzva három darab maxra, tehát ezzel nincs baj, ha kér 3x3 kosárnyi élelmiszert, bár az 9 óra, de végülis annyira nem gond. De hogy orrba-szájba kérte a tudáspontokat és a vízióporokat, az duirva volt.
 

bere007

Veterán
Szerintem semmi olyat nem kér az event, amit ne csinálnál amúgy is. Legfeljebb nem akkor, amikor Te szeretnéd.

Aközött a sok negatívum között ez nem szerepelt, amiket felsoroltam, mivel ezzel a részével nem foglalkozok. Azért sem írtam bele azt, hogy csak az event miatt van 5db T1es manum. Mielőtt bevezették ezt, 1db sem volt, mivel nincsen rá semmi szükségem. De ebbe beletörődtem, hogy ez lesz itt mostantól a divat és ez ellen kár is reklamálni. De azt azért megnézném, hogy mikor gyártasz le bájolva és még talán gyorsítózva annyi árut, vagy mikor szoktál napos termeléseket indítani a műhelyekben, vagy mikor vársz az aratással akár fél napot. Mikor veszel ilyen sok tp-t... Ezek nem hinném, hogy beletartoznak a mindennapjainkba. Tehát ez a kijelentésed nagyon nem állja meg a helyét. De ennyi áldozatot kell hozni egy eventen, ez is megszokott, ez ellen sem reklamált szerintem senki, mivel ez is normális, max a tp vásárlás az, ami nagyon elszállt.

De az, hogy a feladatokat nem lehet nyomon követni, nem kaptunk megfelelő tájékoztatást, az egész átment szerencsejátékká, a feladat nehézsége és az érte kapott jutalom aránytalansága, a napi nyeremények vadászatának a tönkretétele... ezek itt azok ami a legtöbbünket zavar és nem a feladatlista.

Nincs ezzel az eventtel igazán nagy probléma, engedjétek meg az Innonak, hogy időnként kísérletezzenek ezzel-azzal. Mert egyébként meg az lenne a kifogásotok, hogy unalmas, lapos a játék.

Kiíérletezzenek néha nyugodtan, ezzel sincsen semmi gond, csak ne egész évben, mivel ha jól emlékszek idén az összes event a kísérletezésről szólt. És nem feltétlenül az éles szerveren kellene ezeket a próbálgatásokat megcsinálni és még event közben is módosítgatni és belenyúlni. Erra vannak más helyek. És még talán azt sem tartanám rossz ötletnek, ha egyszerre csak 1 dolgot változtatnának meg az előzőhöz képest és nem egyszerre többet. Így talán látnák, hogy az a változtatás merre vezet és utána lehet megint változtatni és így tovább. De ha egyszerre belenyúlnak több mindenbe akkor utána meg mehet a vakarózás, hogy most vajon melyik a legrosszabb és melyiket változtassuk. Leggyakrabban úgy látom, hogy ez a fokozatosság és a józan, egyszerű gondolkozás az ami hiányzik.
 

Tejinashi

Erős harcos
Kiíérletezzenek néha nyugodtan, ezzel sincsen semmi gond, csak ne egész évben, mivel ha jól emlékszek idén az összes event a kísérletezésről szólt. És nem feltétlenül az éles szerveren kellene ezeket a próbálgatásokat megcsinálni és még event közben is módosítgatni és belenyúlni. Erra vannak más helyek. És még talán azt sem tartanám rossz ötletnek, ha egyszerre csak 1 dolgot változtatnának meg az előzőhöz képest és nem egyszerre többet. Így talán látnák, hogy az a változtatás merre vezet és utána lehet megint változtatni és így tovább. De ha egyszerre belenyúlnak több mindenbe akkor utána meg mehet a vakarózás, hogy most vajon melyik a legrosszabb és melyiket változtassuk. Leggyakrabban úgy látom, hogy ez a fokozatosság és a józan, egyszerű gondolkozás az ami hiányzik.
Én úgy gondolom, de lehet hogy rosszul, hogy azért van a béta szerver, hogy a kísérletek azon menjenek és ne az éles játékban. Aki a bétán játszik, az pedig visszajelzést adhat a készítőknek, hogy mi az a mi jó és mi az ami nem. Ide már csak annak kéne eljutnia, amit ott a sok kísérletezgetés után kijavítottak és beállítottak.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Szerintem pedig kér. Tegye fel a kezét, aki csak úgy nekiáll 30 tudáspontot vásárolgatni egymás után többször,
nektek 30 TP-t kér? nem csak 20at? vagy ez korral együtt fejlődik?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Tegye fel a kezét, aki csak úgy nekiáll 30 tudáspontot vásárolgatni egymás után többször, vagy előállít 15-20 vízióport sorozatban.
A mondatodban benne is van a válasz, hogy mi a problémád az eventtel. "SOROZATBAN"... Ilyet nem kér az event. Azt se írja elő, hogy 1 perc, 1 nap vagy 1 hét alatt csináld meg az adott feladatot. A rendelkezésre álló idő több, mint 4 hét, pontosan 29 nap.
 

Tejinashi

Erős harcos
A mondatodban benne is van a válasz, hogy mi a problémád az eventtel. "SOROZATBAN"... Ilyet nem kér az event. Azt se írja elő, hogy 1 perc, 1 nap vagy 1 hét alatt csináld meg az adott feladatot. A rendelkezésre álló idő több, mint 4 hét, pontosan 29 nap.
Tényleg nem kért, a kettő közé betette a 20 vízióport :) Egyébként persze, végülis egy feladatot meg lehet csinálni a 4 hét alatt, csak akkor nem kapsz túl sok masnit :D Gondolom Te se egy feladatot csinálsz ennyi idő alatt, hanem szeretnél minél több masnit összeszedni, tehát egy feladatot minél hamarabb megcsinálni.

Amúgy ez a katalizátor készítés is soká tart, nekem 10:30 perc egy előállítása és 5. szintű az akadémia. Azt írja, hogy a bűbáj készítés sebessége 3,5 óra/ereklye, de akárhogy nézem, egy ereklyét 7 óra alatt készít. Nem tudom honnan van ez a 3,5 órás sebesség.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5131

Vendég
Szerintem semmi olyat nem kér az event, amit ne csinálnál amúgy is. Legfeljebb nem akkor, amikor Te szeretnéd.
A legnagyobb gond szerintem, hogy megszoktátok a feladatsort, amire felkészültetek és lezavartátok 1 hét alatt. Most pedig nincs vége a feladatoknak, nem érzed, hogy végeztél és továbbra is meg akarsz csinálni napi 20-30-x küldetést.
Én faj közben (elvenárok, semmivel se könnyebb, mint a többi) végeztem a feladatokkal, már a 20-asokat szedem. Közben összeszedtem 11 mézeskalács rűnát is, bár egyáltalán nem érdekelt, mert nem fogom letenni, számomra semmi haszna.
Nincs ezzel az eventtel igazán nagy probléma, engedjétek meg az Innonak, hogy időnként kísérletezzenek ezzel-azzal. Mert egyébként meg az lenne a kifogásotok, hogy unalmas, lapos a játék.
 

Micu65

Felderítő
A mondatodban benne is van a válasz, hogy mi a problémád az eventtel. "SOROZATBAN"... Ilyet nem kér az event. Azt se írja elő, hogy 1 perc, 1 nap vagy 1 hét alatt csináld meg az adott feladatot. A rendelkezésre álló idő több, mint 4 hét, pontosan 29 nap.
Igazad van, nekem is az elmúlt héten csak egyszer volt egy napon belül kétszer, hogy vegyek 20TP-t. És akkor sem egymás után, hanem közben egy tartományt el kellett foglalnom (ami kb. 2 perc volt a kézi csatározással együtt). :(
De a tegnap reggelre elkészült az 1 napos (2 db) szerszámosdobozom (szerencsére előre készültem rá), majd adott valami rövid feladatot, és utána ma reggelig ismét szerszámosdobozt gyárthattam. (Persze nem egymás egymás után jött :mad:).
--
A kalapácsos játék meg főleg "szórakoztató". Múltkor 8 leütésből 5 db 1-es, 2 db 2-es, 1 db hármas. (Szép átlag)
Az eddigi eventekben legalább kalkulálhattam, hogy többet fektetek be a "sorsolt" nyereménybe, hátha értékeset kapok, vagy kevesebbet, hogy a biztosabb fődíjjal haladjak. Volt egy kiszámítható esély a díjakra.
Most már ez is teljesen szerencsejáték lett, hiszen lehet, hogy mire a napi díjat nyerném, belehúz egy keverőt.
 

DeletedUser5131

Vendég
Rájöttem!!!!!:)))) Tudom már miért piros szalagot kell gyüjteni. Az itt a piros hol a napiajándék nevű játékot akarják játszani.
Ennek a játéknak, mindig a keverő a nyertese még a klaszikus 3 lapos formájában is, de 16 lappal??
Még van kilenc nap, talán lesz karbantartás és csökken a szerencse szerepe. Például a 16 között lesz 3 napdíj (ezt én magam sem hiszem).

Kellemas ünnepeket!
ui.: köszönjük a zebrát egyszarvút
 

Putyika

Veterán
Amúgy ez a katalizátor készítés is soká tart, nekem 10:30 perc egy előállítása és 5. szintű az akadémia. Azt írja, hogy a bűbáj készítés sebessége 3,5 óra/ereklye, de akárhogy nézem, egy ereklyét 7 óra alatt készít. Nem tudom honnan van ez a 3,5 órás sebesség.
Kicsit félve és nagyon halkan mondom, hogy 4-es szintű az akadémiád. ;)
 

kaliban

Újonc
Én is csalódtam! Azt hogy nehezítenek a feladaton azt még megértem. De a mértéket egy kissé elszabták. Ez a szerencsejáték pedig teljes kitolás. Egyszerűen nevetséges hogy 180 feladat teljesítése (már lassan egy hete a 20 pontosokkal szívok) nem elég ahhoz, hogy 10-es szintre húzzam a mézeskalács házat. Az eddigi eventek mindig hoztak valamit konyhára (épület, gyorsító, TP ..stb), ez pedig szerintem sokkal többet vitt, mint amennyit adott. Ha ilyen lesz a következő is akkor neki se állok. :-(
 

Deleted User - 204368

Vendég
Amúgy ez a katalizátor készítés is soká tart, nekem 10:30 perc egy előállítása és 5. szintű az akadémia. Azt írja, hogy a bűbáj készítés sebessége 3,5 óra/ereklye, de akárhogy nézem, egy ereklyét 7 óra alatt készít. Nem tudom honnan van ez a 3,5 órás sebesség.
ez roppant érdekes lenne. ha 5. szintű az akadémiád akkor 2h/ereklye lenne és 6 óra egy katalizátor.
 
Fent