• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs

Moana28

Felderítő
Sziasztok! nekem több problémám is van az újítással.. A hosszabb távú játékokban úgy lehet viszonylag kiegyenlítetté tenni a rendszert /motiválni a játékosokat, hogy mindig egy kicsit erősebb nyeremények jönnek, mint addig. Így a régieknek is marad élmény és az újak is könnyebben jöhetnek közelebb a kevésbé aktív régiekhez. Most mi történik? Volt egy pár olyan event, ahol lehetett kaszálni, majd jön az új rendszer, ahol már nehezen jönnek az extra épületek.. Aki megszedte magát eddig, az lényegében beérhetetlenné válik, aki eddig tudott a kutakból elegendő gyémántot szerezni, annak több területe, varázslatos épülete, stb. van, aki most indulna, az már nem tudja ezt megtenni. Akinek több medvéje, stb.. van, az utolérhetetlenné válik. Ez a rendszer bünteti az aktív játékosokat. Vegyünk gyémántot?! Aki tudja, mennyire lassan lehetett eddig is csak kutakból gyémántot szerezni, az tudja, hogy a vásárolni hajlandó emberek akkor költenek szívesebben, ha látják, hogy egyébként mennyi meló összeszedni a gyémántokat, ha játékkal nem lehet kiváltani a vásárlást, akkor viszont tényleg csak a pénztárcák játszanak, a játékosok szépen el fognak szivárogni..
A gondolatmenetet folytatva, mivel ez egy olyan játék, ahol kereskedni kell egymással, hogy fejlődni lehessen, ha a kisebb, játékra nem költő játékosok elszivárognak, akkor a pénztárcák is el fognak szivárogni idővel. Ez nem beszólás vagy kemény kritika, mivel a játék folyamatos fejlesztés alatt áll, erről mindig tájékoztatva is vagyunk és nagyon örülök ennek.:) Viszont ez a 16 csomagos rendszer nem a legjobb irány szerintem sem.
Őszintén összefoglalva az elmúlt hónapokat, a Stonehange eventen nem volt végtelenítés, utolsó napi Kényelmes farmot szerettem volna megszerezni, vettem "zsetont" (nem emlékszem, mi volt már, amit gyűjteni kellett XD). Meg is szereztem a farmot. Úgy éreztem és érzem most is, hogy megérte. A Sellő Paradicsomos eventen már végtelenítve voltak a feladatok, nagyon örültem ennek, feladatmegoldáshoz vettem gyémántot. A macis eventen is a feladatmegoldáshoz használtam gyémántot. A ládás rendszer miatt úgy érzem, megérte, megkaptam azt, amit szerettem volna, persze nem elsőre, a feladatokkal kombinálva szerintem tök jó volt az egész, olyan ár-arányos. Feladatot besegítettem itt-ott gyémánttal, megkaptam a feladatért a kulcsokat, nyitottam azt a ládát, amiben láttam, hogy olyan dolgok vannak, amit szeretnék.
Most elkezdődött ez az event, kezdetnek vettem 150 szalagot, hát nem érte meg. Megcsináltam a feladatokat gyémánt nélkül, könnyebbek voltak a feladatok szerintem, mint eddig. Most 20 szalagos feladatok vannak már nekem, arra nem fogok gyémántozni. Nehezebbek, megérkezett a "kihívás", de nem kapok érte annyit, hogy megérje rásegíteni gyémánttal. A 16 ládás rendszer miatt meg nem éri meg venni szalagot. Ez persze csak az én véleményem.
 

DeletedUser4917

Vendég
Ha kb 30 kutat szeretnék nyerni mennyi szalag kell számolt valaki esélyeket ?
 

Mihaszna

Veterán
Ha kb 30 kutat szeretnék nyerni mennyi szalag kell számolt valaki esélyeket
Ha kutakat elsőre megtalálod, akkor 30X50. azaz 1500 szalag. Továbbá, ugyebár kell a keverés, hogy újra megnyerhesd, amit másodjára kell, hogy megtalálj. S ha jól tudom, minden egyes Keverés megtalálása esetén kapsz 50 szalagot. De előtte ugyan annyi szalagot elhasználsz, Vagyis még 1500 szalag kell. Ha jól számoltam, akkor ez összesen 3000 db szalag. De úgy., hogy ELSŐRE kút, MÁSODJÁRA keverés!!! :)) Ezen művelet matematikai esélyének kiszámítását meghagyom másoknak : )).
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Íme 2 db Napi Exkluzív nyeremény, ami elérhetővé fog válni.
Elvenar.jpg

Tehát, 12 óra eltolódás ennyi különbséget jelent két épület között. Pedig megszólalásra hasonlítanak egymásra.. legalábbis a legtöbb feltüntetett adat szerint. Ha jól emlékszem, Hoshi régebben elárult egy olyan "kulisszatitkot", hogy az épületek bónuszai (lakosság, kultúra és/vagy + bónusz) attól (is) függenek, hogy mekkora egy adott épület. Vagyis (Hoshi példája szerint) nem lehet egy 2X2 es épületbe 2200 lakost és 2200 kultúrát beletenni.. vagy valami ilyesmi :rolleyes: Tehát, én csak azt nem értem, hogy ha az adatok nagy része egyforma (beleértve az épületek méretét is), akkor az időeltolódással és az ezzel járó különbséggel miért lehet "játszani"? Hja, és mér pont 36 óra? :D
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ha kb 30 kutat szeretnék nyerni mennyi szalag kell számolt valaki esélyeket ?
Ha kutakat elsőre megtalálod, akkor 30X50. azaz 1500 szalag. Továbbá, ugyebár kell a keverés, hogy újra megnyerhesd, amit másodjára kell, hogy megtalálj. S ha jól tudom, minden egyes Keverés megtalálása esetén kapsz 50 szalagot. De előtte ugyan annyi szalagot elhasználsz, Vagyis még 1500 szalag kell. Ha jól számoltam, akkor ez összesen 3000 db szalag. De úgy., hogy ELSŐRE kút, MÁSODJÁRA keverés!!! :)) Ezen művelet matematikai esélyének kiszámítását meghagyom másoknak : )).
Látom nem akartad a nevedet meghazudtolni :)))
Ferenc kérdésére amúgy a helyes válasz, hogy átlag 550 masni kell egy napi díjhoz, vagyis kb. 16 500 masnival van esély 30 kutat összehozni. (forrás: Minmax Gamer)
 

Mihaszna

Veterán
Ferenc kérdésére amúgy a helyes válasz, hogy átlag 550 masni kell egy napi díjhoz, vagyis kb. 16 500 masnival van esély 30 kutat összehozni. (forrás: Minmax Gamer)
Fogalmam sincs, hogyan jött ki nálad ez az érték, de én csak laikusan gondolkodtam és válaszoltam. Nem hagyatkoztam semmilyen kalkulátorra. Szerintem annyi masnival már majdnem maxra lehet húzni a Mézeskalács házat. Bár a kérdés nem ez volt.. De ha annyi, akkor annyi.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Fogalmam sincs, hogyan jött ki nálad ez az érték, de én csak laikusan gondolkodtam és válaszoltam. Nem hagyatkoztam semmilyen kalkulátorra. Szerintem annyi masnival már majdnem maxra lehet húzni a Mézeskalács házat. Bár a kérdés nem ez volt.. De ha annyi, akkor annyi.
Nem nekem jött ki, hanem Minmax Gamernek (ahogy írtam). A fődíjat kb. 8 000 masniból lehet maxra húzni, mint ahogy eddig is.
 

DeletedUser5381

Vendég
Íme 2 db Napi Exkluzív nyeremény, ami elérhetővé fog válni.
1734 bővítmény megtekintése

Tehát, 12 óra eltolódás ennyi különbséget jelent két épület között. Pedig megszólalásra hasonlítanak egymásra.. legalábbis a legtöbb feltüntetett adat szerint. Ha jól emlékszem, Hoshi régebben elárult egy olyan "kulisszatitkot", hogy az épületek bónuszai (lakosság, kultúra és/vagy + bónusz) attól (is) függenek, hogy mekkora egy adott épület. Vagyis (Hoshi példája szerint) nem lehet egy 2X2 es épületbe 2200 lakost és 2200 kultúrát beletenni.. vagy valami ilyesmi :rolleyes: Tehát, én csak azt nem értem, hogy ha az adatok nagy része egyforma (beleértve az épületek méretét is), akkor az időeltolódással és az ezzel járó különbséggel miért lehet "játszani"? Hja, és mér pont 36 óra? :D
Ezt nem értem mi a probléma. Másfélszer annyi idő alatt másfélszer annyit termel. Egyik gyakrabban kevesebbet másik ritkábban többet. Nyilván aki napi egyszer megy fel annak jobb a 24 órás aki többször is, annak kevésbé számít. De amúgy ugyanolyan "értékű" a két épület.
 

Putyika

Veterán
minden egyes Keverés megtalálása esetén kapsz 50 szalagot. De előtte ugyan annyi szalagot elhasználsz, Vagyis még 1500 szalag kell. Ha jól számoltam, akkor ez összesen 3000 db szalag.
Visszakapod az 50 szalagot ami a nyitáshoz kell, tehát azzal nullára jössz ki. Vagyis nem jól számoltad, mert ha előfordulhatna az amit itt felvázoltál, akkor 1500 szalag elég lenne....ha jól számoltam.
 

Mihaszna

Veterán
Visszakapod az 50 szalagot ami a nyitáshoz kell, tehát azzal nullára jössz ki.
Logikailag igazad van, de sajnos a tényeken nem változtat.
Van 100 szalagod.
Kinyitod az egyik ajándék dobozt. Megnyered a napi exkluzív díjat. Marad 50 szalagod.
Kinyitsz egy másik ajándék dobozt (-50 szalag), s megtalálod a keverést. Visszakapod az 50 szalagot, ahogy te is írtad.
A rendszer megkeverte az ajándék dobozokat. Kinyitsz még egyet (megint -50 szalag), s megtalálod megint a napi exkluzív nyereményt.
S itt a kör be is zárul, mert nincs több szalagod, hogy nyitni tudj.
100-50-50+50-50=0 (nulla)
Vagyis szükséged van az 50 szalagra, hogy lehetőséged legyen arra, hogy megtaláld a Keverést. Ergo: Hiába kapod vissza, ha előtte befektetted (vagyis felhasználtad), mert a rendszer levonja tőled. A 200 illetve 150 szalag nyerés is a marketing része. Hiába nyersz te 200 szalagot, ha előtte 50-et belefektettél. A nyereség akkor is csak 150 lesz, mert a TE 50 szalagod is benne van. : ))) Ez olyan, mint a kaparós sorjegy. Veszel 500 ft-ért egyet, nyersz 1000-et, és örülsz neki, mint majom a banánnak, csak a nagy örömben sokan elfelejtik, hogy pár másodperccel előtte 500 ft-ot kifizettek érte. : ))
 

Putyika

Veterán
Vagyis szükséged van az 50 szalagra, hogy lehetőséged legyen arra, hogy megtaláld a Keverést.
Igen, de csak 1x van rá szükséged, nem minden nyitásnál.
Ha 1550 szalagról indulsz, akkor a te elméleti példád alapján megnyerhető a 30 kút. Nem kell hozzá 3000 masni, mert azt a plusz 50-et mindig visszakapod.
 

Bildiko

Felderítő
Ha kutakat elsőre megtalálod, akkor 30X50. azaz 1500 szalag. Továbbá, ugyebár kell a keverés, hogy újra megnyerhesd, amit másodjára kell, hogy megtalálj. S ha jól tudom, minden egyes Keverés megtalálása esetén kapsz 50 szalagot. De előtte ugyan annyi szalagot elhasználsz, Vagyis még 1500 szalag kell. Ha jól számoltam, akkor ez összesen 3000 db szalag. De úgy., hogy ELSŐRE kút, MÁSODJÁRA keverés!!! :)) Ezen művelet matematikai esélyének kiszámítását meghagyom másoknak : )).
Én ma szerettem volna nyerni napidíjat, volt is 1200 szalagom. Egy napidíjat sem sikerült megtalálnom egyik városomban. Másikban 400 szalaggal találtam kettő napidíjat. Itt, ezzel elvették a kedvemet ettől az eventtől. Kiszámíthatatlan az, hogy sok semmit nem érő, barkácsolható ajándékot kapok, vagy sikerül a napidíjat kiválasztani....
 

Bildiko

Felderítő
Szóval a tapasztalat azt mutatja, hogy lehet 30 000 szalagod, az sem biztos, hogy elég a 30 kúthoz.
 

DeletedUser4917

Vendég
Hát köszi a fejtegetéseket és a gondolatmenetet elfek és emberek :)
Még 1 kérdés a fődíj 10 es szintjéhez mennyi masni kell ? kb 10ezer ?
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ma van vége a bétán az eventnek. Nekem így jött össze a dolog: 7 600 masnit tudtam elkölteni el a bingón, (feladatból, lehullóból, ajándékdobozból vegyesen összeszedve), ebből 10 házikó-ereklye és 16 napi díj jött össze, meg persze az apróságok. Ez 475 masni/napi díj átlag; illetve 25x volt újrakeverés a dobozokban, ami 1 200 masnival csökkentette a nagydíjakhoz szükséges mennyiséget. Viszont nekem nem lett meg a 2 tégla/kalapács átlag, de ezt nem vezettem pontosan, így nem tudom, precízen megmondani, mennyivel lett rosszabb.
Ez csak az én eredményem, nem garancia semmire ;)
 

Micu65

Felderítő
Viszont nekem nem lett meg a 2 tégla/kalapács átlag, de ezt nem vezettem pontosan, így nem tudom, precízen megmondani, mennyivel lett rosszabb.
Ez csak az én eredményem, nem garancia semmire ;)
Nekem volt olyan nap, hogy 10 kalapácsból 8 db 1-es, 1db 2-es és 1 db hármas. (Inkább nem is számolok átlagot)
 

DeletedUser4917

Vendég
Elvenariak !
Láttátok az utolsó nap mit lehet kapni ? Durva nem ? :)
 
Fent